Policja szuka właściciela leśnej plantacji konopi.

Data: 06.08.2020 14:54

Autor: ShroudInMist

msn.com

Prawie 360 krzaków konopi indyjskich odkryli policjanci w lesie nieopodal wsi Lubojenka w powiecie częstochowskim (Śląskie). Śledczy szukają teraz osoby, która założyła i pielęgnowała rośliny.

"Rośliny były w fazie zaawansowanego rozwoju – niektóre z nich miały prawie trzy metry. Wszystkie zostały zerwane i zabezpieczone. Z roślin można było uzyskać prawie 8 kg marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 300 tys. zł" – poinformował w czwartek zespół prasowy śląskiej policji.

Z przejętych roślin można uzyskać blisko 16 tys. porcji narkotycznego suszu. Za uprawę konopi innych niż włókniste grozi kara nawet 8 lat więzienia. Postępowanie w tej sprawie prowadzi policja z podczęstochowskich Kłomnic.

#narkotyki #marihuana #klomnice #slaskie #powiatczestochowski #policja

Obywatel Kanady skazany w Chinach na śmierć za produkcję narkotyków.

Data: 06.08.2020 14:37

Autor: ShroudInMist

msn.com

W komunikacie sądu skazanego na śmierć obywatela Kanady przedstawiono po chińsku jako Xu Weihong. Po procesie pierwszej instancji sąd w Kantonie wydał również wyrok dożywocia dla jego wspólnika, osoby przedstawionej jako Wen Guanxiong, której narodowości nie podano. Wyroki śmierci są w Chinach automatycznie kierowane do weryfikacji przez Sąd Najwyższy.

Według sądu obie skazane osoby wytwarzały ketaminę, a w ich posiadłościach znaleziono łącznie ponad 120 kg tego narkotyku.

Działania przeciw obu mężczyznom powszechnie oceniane są jako odwet Pekinu za aresztowanie w Kanadzie wiceprezes Huawei Meng Wanzhou, córki założyciela tego koncernu, którą władze USA podejrzewają o oszustwa i zabiegają o jej ekstradycję.

#karasmierci #Pekin #Kanada #Chiny #Huawei #narkotyki #sadownictwo #ketamina #mengwanzhou

Matka myślała, że jej córka ma kaca. 20-latka nie żyje.

Data: 28.07.2020 01:22

Autor: 2_M_A

msn.com

Shannon Hewat z Wielkiej Brytanii po 2-dniowej libacji alkoholowej w gronie znajomych, z bardzo złym samopoczuciem pojawiła się w domu, gdzie matka przekonana, że to zwykły kac po prostu dała jej jeść i pić. W ciągu kilku kolejnych godzin stan znacząco się pogorszył, a młoda kobieta przyznała się co do zażywania narkotyków.

Pogotowie zabrało Shannon na OIOM, gdzie następnego dnia zapadła w śpiączkę. W związku z krytycznym stanem, lekarze planowali przeszczep wątroby mający uratować jej życie. Nie zdążyli.

Zrozpaczona matka wini sama siebie za śmierć córki: -"Nadal jestem w szoku, obwiniam siebie za to, że wcześniej nie wezwałam pomocy. Byłam pewna, że córka po prostu ma kaca". Brytyjskie służby nie podały, jaką substancję przedawkowała 20-latka.

#uk #wielkabrytania #shannonhewat #kac #narkotyki #alkohol

Warszawa płaciła za testery narkotykowe w klubach?

Data: 09.07.2020 12:14

Autor: Boewulf

wpolityce.pl

Szokujące informacje z kontroli poselskiej w warszawskim ratuszu! Wiceminister Sebastian Kaleta i prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski przedstawili rażące nieprawidłowości w dokumentacji projektów realizowanych przez organizacje wspierające LGBT w stolicy. „Warszawa jest polem eksperymentu ideologicznego” – skomentował poseł PiS, były warszawski radny.

#narkotyki #lgbtkuku #warszawa #polityka

Reakcja Trzaskowskiego na kolejny wypadek miejskiego autobusu na prochach

Data: 08.07.2020 18:31

Autor: malcolm

tvp.info

#trzaskowski #warszawa #warszawka #narkotyki #polityka #platformaobywatelska

Po drugim wypadku autobusu miejskiego w Warszawie z udziałem kierowcy pod wpływem narkotyków rzeczniczka ratusza poinformowała, że władze stolicy wystosowały do premiera pismo w sprawie zmian w przepisach. – My oczywiście pomagamy samorządom, ale gdzie tu samodzielność Rafała Trzaskowskiego, który aspiruje do bycia prezydentem, a nie potrafi sobie poradzić ze stolicą? Kierowcy po narkotykach, czy środkach odurzających, wożą ludzi. Przecież to są autobusy śmierci – powiedział portalowi tvp.info poseł PiS Jan Mosiński.

Ps., Może takie zmiany w przepisach : ban na niemieckie firmy w Polsce? PO poprze?

"Był silnie naćpany". Szokujące ustalenia ws. kierowcy autobusu, który spowodował wypadek

Data: 26.06.2020 10:33

Autor: Winstrol

tysol.pl

Rozmówca TVP Info poinformował redakcję, że kierowca autobusu był pod wpływem środków odurzających – amfetaminy. Miały to potwierdzić także badania jego krwi.

W kokpicie pojazdu służby odnalazły woreczek z narkotykami.

#polska #wypadek #wydarzenia #narkotyki

Jak brać LSD? Kwasowe porady od gwiazd z dokumentu o narkotykach neflixa

Data: 10.06.2020 10:11

Autor: ziemianin

youtube.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #narkotyki #netflix #film #LSD #kwas #badtrip #haluny #popkultura #ludzie #ciekawostki

"Życzymy udanej jazdy: Psychodeliczne przygody" to dokument Netflixa, w którym celebryci opowiadają o swoich tripach. Również tych złych. Wśród zaproszonych gości są m.in. Sting, A$AP Rocky, Ben Stiller, Sarah Silverman, czy nieżyjąca już Carrie Fisher i Anthony Bourdain. Oprócz wywiadów i ekranizacji narkotycznych wizji, w filmie znajdziemy też garść porad dla osób chcących wziąć LSD lub grzybki halucynogenne. Film ma charakter edukacyjny, ale warto pamiętać, że posiadanie narkotyków, nawet w nieznacznych ilościach, jest w Polsce nielegalne.

Jak brać LSD? Kwasowe porady od gwiazd z dokumentu o narkotykach neflixa

UWAGA: Artykuł nie ma na celu zachęcania nikogo do zażywania substancji psychoaktywnych. Ma służyć edukacji i redukcji ewentualnych szkód (w tym uniknięciu wielogodzinnego bad tripa) i oparty został o treść dokumentu Netflixa. Nawet bohaterowie filmu wielokrotnie ostrzegają, że to nie jest "zabawa" dla każdego.


Art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mówi, że "Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

– Nie uważam, że psychodeliki mogą być odpowiedzią na światowe problemy. Mogą być za to pewnym początkiem – mówi w dokumencie Sting i snuje opowieść o tym, jak po zjedzeniu pejotlu (sukulent, źródło meskaliny) przyjmował poród u krowy, odkrywając przy tym sens życia i czując jedność z Wszechświatem. On i inne gwiazdy show-biznesu na podstawie autopsji, radzą jak przeżyć pierwszy psychodeliczny trip.

1. "Potrzebujesz intencji"

Nie można brać LSD lub grzybków tylko po to, by się naćpać. Dawny lider zespołu The Police wyjaśnia w dokumencie, że przed zażyciem psychodelika trzeba mieć konkretny powód. Zastrzega też, by nie robić tego codziennie.

– Musisz się przygotować. Potrzebujesz intencji: Doświadczę tego i mam nadzieję, że to pomoże mi napisać piosenkę, albo powieść, albo będę się kochać, albo lepiej traktować rodzinę, lub będę lepszym obywatelem. Więc jeśli masz cel i to doświadczenie, to przyniesienie ci ono korzyści – zapewnia Sting. I dodaje, że jeśli weźmiesz narkotyk, by się "nawalić", to ci "odwali".

2. LSD nie zaczyna działać od razu

Stand-uperka i aktorka Sarah Silverman wspomina w filmie o swoim pierwszym tripie. Kartonikiem z LSD poczęstował ją przypadkowy hipis, który wszedł do baru (tak, niektóre historie brzmią nieprawdopodobnie). Przez około 45 minut nie czuła ze znajomym żadnych niezwykłych efektów (dlatego pod żadnym pozorem nie można dorzucać drugiej dawki, jeśli nic nie czujemy od razu).

– "Co to było? Wzięliśmy kwas?" Nic nie czuję". Zawsze, gdy mówisz: "nic nie czuję", to jest zwykle punkt zwrotny. "Czy coś czuję?", "Co to znaczy czuć?", "Co to znaczy coś czuć", "Aha, czyli tak wygląda odlot na kwasie" – mówi Silverman. Wtedy też zaczynają się halucynacje.

3. Nie prowadź auta po LSD

Pozostawienie auta w garażu wydaje się oczywiste, ale osoby będące pod wpływem narkotyków nie myślą racjonalnie. Halucynacje mogą sprawić, że autostrada "zniknie" (tak miał Diedrich Bader, aktor), ręce będą "same" kierować (Jim James, muzyk), lub nagle zapomnisz, jak się prowadzi (znajomy Silverman). – Nie jedź na kwasie – mówi kategorycznie gwiazda "Klubu winowajców" Judd Nelson. Wtórują mu też pozostałe wypowiadające się przed kamerą osoby.

4. "Las Vegas Parano" najlepiej pokazuje haluny

Nawet bez "zarzucania kwasa", każdy z nas doskonale "wie", jak wygląda psychodeliczna jazda. Widzieliśmy ją wielokrotnie w filmach, serialach i teledyskach. Nie mają jednak żadnego pokrycia w (poszerzonej) rzeczywistości.

Komik Steve Agee zauważa, że filmowcom nigdy nie udało się dobrze zwizualizować tripu. – W filmach zawsze używają obiektywu typu "rybie oko". Zawsze obniżają głos mówiącego, więc wszystko jest zniekształcone – mówi. Jego zdaniem, jedyny film, który był blisko prawdy, to "Las Vegas Parano". Chodzi o scenę w kasynie, kiedy podłoga zaczyna się poruszać. Gdy ją zobaczył, pomyślał: "Tak, to kwas".

5. Nigdy nie patrz w lustro

– Patrzenie w lustro nie jest dobrym posłem na kwasie – mówi nieżyjący już Anthony Bourdain. Słynny szef kuchni zrelacjonował ostrą jazdę po różnorakich narkotykach z lat młodości. Pomimo tego, że bawiąca się z nim dziewczyna upadła na ziemię i wszyscy myśleli, że nie żyje (po pewnym czasie wstała, jak gdyby nigdy nic), to i tak najgorszym dla niego momentem było ujrzenie własnego odbicia. – Gdy spojrzałem w lustro, zobaczyłem indiańskiego wodza pomalowanego w barwy wojenne – mówi Bourdain.

Pozostałe gwiazdy są zgodne co do tego, że patrząc w lustro, twoja skóra jest wręcz przezroczysta i możesz zobaczyć płynącą w twoich żyłach krew. Jim James dodaje, że patrzenie w swoje odbicie jest szczególnie niebezpieczne, gdy masz niską samoocenę. On widział twarz kozła i wspomina to fatalnie.

5. Musisz kontrolować otoczenie

Narkotyki radykalnie zmieniają twój stan świadomości. – Wiec ryzykujesz psychozą lub bad tripem – przyznaje lekarz i filozof Deepak Chopra. Trip na kwasie może trwać nawet kilkanaście godzin, więc zła faza przez tak długi czas, jest prawdziwym koszmarem na jawie. Można jednak ograniczyć ryzyko bad tripa. Tzw. set & setting są w doświadczeniu psychodelicznym kluczowe.

– Minimalizujesz zły trip, im lepiej kontrolujesz nastawienie i otoczenie. "Nastawienie" to osoba mające doświadczenie, jej sposób myślenia, słabości, intencja. "Otoczenie" to miejsce, gdzie to robisz i jak bezpieczne ono jest – tłumaczy dr Charles Grob, psychiatra specjalizujący się w badaniu potencjału halucynogenów w leczeniu.

– Nie bierz kwasu z nieznajomymi lub ludźmi, którzy udają przyjaciół lub przyjaciółmi przyjaciół – apeluje aktor Ben Stiller. – Wybierz dobre towarzystwo – mówi Sarah Silverman. – Nigdy nie bierz LSD z dupkami – dodaje Bourdain. I podaje za przykład osoby, który złośliwie nabijają się z ludzi na haju.

Gdzie wziąć kwas? – Umów się z przyjaciółmi w zamkniętej przestrzeni. Nie chodzi o brak możliwości wyjścia na zewnątrz – podpowiada aktor Nick Kroll. – Sugerowałbym las. W pobliżu wody, płynącej rzeki, pieprzonych drzew i piękna – doradza z kolei jego kolega po fachu Rob Corddry.

6. Musisz mieć dobre nastawienie

Psychodelików nie powinny brać osoby, mające głębokie problemy lub smutek. – Może zostać wtedy niebezpiecznie wyostrzony – mówi Jim James. Przypomnę, że również wcześniej odradzał branie kwasa osobom z niską samooceną.

– W twojej głowie nie powinno się dziać nic szalonego, żadne złe rzeczy: rozstałeś się z kimś lub przyłapano cię na masturbacji do ekspresu do kawy, bo to poczucie winy i wstydu staje się większe. Powinieneś być silny psychicznie – zaznacza aktor Rob Huebel.

7. McDonald psuje trip

Aktor Paul Sheer opowiedział swoją przygodę z grzybkami halucynogennymi (a właściwie grzybami psylocybinowymi) w Amsterdamie. Po tym, jak przetrwał niesamowite wizje w Muzeum Van Gogha i zrozumiał jego twórczość, kupił burgery z popularnej sieci, by poczuć się jak w Ameryce. Przyznał, że po posiłku haj prysł momentalnie. – Pomyślałem, "Dziękuję McDonaldsie, uratowałeś nas" – mówi.

– Nigdy nie tripowałem w McDonaldsie, bo nie jestem idiotą – mówi Rob Cordddry, który nazywa się też psychonautą. Wyjaśnia, że wewnątrz restauracji, czujesz, że masz duszę, a jesteś w bezdusznej klatce. – Jeśli coś nie pasuje do tripu na LSD, to jest to McDonald's. Mówimy o j*banym yin i yang – słyszymy dalej.

8. Seks jest bardziej intensywy

Za to o swoich przeżyciach łóżkowych po wzięciu LSD, opowiedział raper A$AP Rocky (zresztą, nagrał kiedyś piosenkę "L$D"). – Zaczęliśmy się bzykać i te inne. Jest wspaniale. Wszystko jest bardziej intensywne. Widzę różne rzeczy. Czuję różne rzeczy. Kolory się zmieniają. Słyszę je. Mogę je posmakować – wylicza muzyk.

– Wszystko co mi robiła, było niesamowite. Pomnożone przez dwa. Robi się trochę graficznie, trochę wulgarnie i sprośnie, kumasz? Nie kłamię. Tęcza wystrzeliła z mojego fiuta. I brzmiała jak pianino lub inny szajs – opowiada rozmarzony A$AP.

9. Nigdy nie podrzucaj komuś kwasa

Pod żadnym pozorem nie pijmy drinków od nieznajomych. Bez względu na okazje. Konsekwencje mogą być tego przeróżne, z utratą przytomności i gwałtem włącznie. Trzeba mieć też zaufanie do własnych znajomych, którzy mogą nas (np. dla żartu) poczęstować psychodelikiem – wbrew naszej woli.

– Nie należy podawać nikomu, bo przejmujesz jego psychikę. Jesteś odpowiedzialny za to, jaki będzie przez kolejne 12 godzin, a jak nie brał wcześniej kwasu, nie masz do tego prawa – podkreśla Bill Kreutzmann, perkusista legendarnej grupy Grateful Dead. Jest też ryzyko, że kiedy dana osoba dowie się, że jest na kwasie, złapie bad tripa.

10. Nie da się przerwać bad tripa

Bad tripa na kwasie można mieć z różnych, wymienionych wcześniej powodów. Co robić, gdy wkręcą nam się straszne myśli ("Czy już zawsze tak się będę czuł?", "Czy to się kiedyś skończy?", "Już nigdy nie będę normalny?")? Bohaterowie dokumentu nie mają dobrych wiadomości. – Nie można wyciągnąć kogoś ze złego tripu. Gdy jest w jego organizmie, to musi potrwać – mówi Deepak Chopra.

Na szczęście można w pewnym stopniu ograniczyć negatywne efekty u osób doświadczających "złej podróży". – Najważniejsze działanie to uspokojenie innych, że doświadczają odmiennego stanu, nawet jeśli jest przerażający, bo zażyli pewną substancję. Złe wieści są takie, że to straszny punkt, dobre, że to się skończy – mówi dr Grob.

– Bywa strasznie. Ale dlatego pamiętaj, że jesteś na haju. To nie jest rzeczywistość – przypomina aktorka znana z serialu "Orange is the new Black", Natasha Lyonne.

Przemyt kokainy o rekordowej wartości 3 mld zł udaremniony.

Data: 09.06.2020 13:04

Autor: malcolm

niezalezna.pl

#kokaina #narkotyki #iluminaci

Polskie służby udaremniły przemyt kokainy o rekordowej wartości 3 mld zł – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Jak wyjaśnił przemyt początkowo trafił z Ekwadoru do Niemiec, gdzie nie udało się go wykryć, zrobiły to dopiero polskie służby.

3 mld zł? Sporo – ciekawe czy zniknie z magazynu? Wyparuje? Z drugiej strony – taka ilość trafić miała do nas? Wiadomo że zatrzymuje się małą część transportów – taka masowość może świadczyć że szykuje się coś dużego – od dawna mówiono że iluminaty narkotykami ludzkość do zguby chcą doprowadzić.

George Floyd chorował na covid-19, we krwi znaleziono m.in. metamfetamine i fenantyl .

Data: 04.06.2020 03:13

Autor: johny11palcow

defensemaven.io

Substancje psychoaktywne odnalezione podczas badań toksykologicznych denata:

1.Fentanyl 11 ng/mL

2.Norfentanyl 5.6 ng/mL

3.4-ANPP 0.65 ng/mL

4.Methamphetamine 19 ng/mL

5.11-Hydroxy Delta-9 THC 1.2 ng/mL; Delta-9 Carboxy THC 42 ng/mL; Delta-9 THC 2.9 ng/mL

6.Cotinine positive

7.Caffeine positive

Narkotyki znalezione w moczu denata:

Urine drug screen: presumptive positive for cannabinoids, amphetamines, and fentanyl/metabolite

Urine drug screen confirmation: morphine (free) 86 ng/mL

Przyczyną zgonu było zatrzymanie akcji serca.

https://kstp.com/news/george-floyd-autopsy-report-shows-george-floyd-died-from-cardiopulmonary-arrest-was-positive-for-covid-19/5750262/?cat=1

#georgefloyd #usa #minneapolis #protest #anfifa #narkotyki #zamieszki #koronawirus #covid19 #blacklivesmatter #alllivesmatter

Data: 15.04.2020 08:25

Autor: Ijon_Tichy

Ciekawostka.

ADRENOCHROM

Jest to substancja chemiczna o wzorze cząsteczkowym C₉H₉NO₃ wytwarzana w ludzkim ciele, gdy utlenia się adrenalina. Każdy ssak w obliczu śmierci produkuje ogromne ilości adrenaliny jednak gdy zbliżająca śmierć jest poprzedzona cierpieniem ssaki produkują substancję metabolizowaną z adrenaliny, zwaną adrenchrom. Pozyskanie go na świeżo z żyjącej, torturowanej ofiary daje najlepszą jakość narkotyku.

Osoby, które zażywają adrenochrom porównują jego działanie jako połączenie działania psylocybiny i LSD, lub amfetaminy i LSD. Wzrost adrenaliny, poszerzenie świadomości, euforia, a nawet halucynacje, intensywna percepcja – stąd popularny w orgiach seksualnych.

Ps. Lokalizacja Zuckerberga na załączonym zdjęciu, to Little St. James Island, czyli "wyspa orgii" Jeffrey'a Epsteina.

#narkotyki #ciekawostka #zlo

Data: 09.03.2020 20:12

Autor: FiligranowyGucio

Trainspotting to jednak był film dokumentalny… ;)

Mark Renton

Dlaczego to zrobiłem? Mam milion odpowiedzi. Niestety, fałszywych. A poważnie to jestem złym człowiekiem. Muszę się zmienić. Więcej czegoś takiego nie zrobię. Sprzątam po sobie i w drogę. Wybieram życie. Nie mogę się już doczekać. Będę jak inni. Praca, rodzina, zajebisty TV, pralka, samochód, kompakt, otwieracz do puszek, dobre zdrowie i żarcie, ubezpieczenie, kredyt, dom, sportowy ubiór, garnitury, teleturnieje, niejadalne żarcie, dzieci, spacery, etat, golf, czysty wóz, szafa swetrów. Święta z rodziną, emerytura, zwolnienie podatkowe, pogodna starość i życie… aż do śmierci.

Pixies – Where Is My Mind

https://www.youtube.com/watch?v=N3oCS85HvpY

https://pl.wikiquote.org/wiki/Trainspotting

#muzyka #trainspotting #film #narkotyki #ludzie #rock

Tse Chi Lop - Historia bossa mafii, którego nie martwi przegranie 66 mln dolarów w jedną noc

Data: 17.02.2020 13:08

Autor: ziemianin

zaufanatrzeciastrona.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #zaufanatrzeciastrona #ElChapo #kartel #narkotyki #przemyt #triada

60 mln w jedną noc można przegrać, gdy graczowi się powodzi. Pan Lop zarabia dużo, bo jest udziałowcem światowego rynku narkotyków. Ma opinię „drugiego El Chapo”, ale w przeciwieństwie do niego nie został aresztowany. Pan Lop dobrze sobie radzi z policją.

Tse Chi Lop – Historia bossa mafii, którego nie martwi przegranie 66 mln dolarów w jedną noc

Chemsex, narkotyki, legalizacja prostytucji. Warszawski ratusz i miliony na organizacje LGBT

Data: 07.12.2019 10:45

Autor: malcolm

tvp.info

#lgbt #dewiacja #dewianci #narkotyki

Portal tvp.info dotarł do analizy przygotowanej przez posła Sebastiana Kaletę. Z raportu, który przedstawia działalność niektórych organizacji pozarządowych korzystających z dotacji warszawskiego samorządu.

W lipcu Fundacja uruchomiła portal skierowany do osób, które mają, miały lub zamierzają mieć kontakty seksualne połączone z przyjmowaniem substancji psychoaktywnych – tzw. chemsex. W poradniku wideo nazwanym „Męskie Branie” widzimy te same osoby, co w wymienionym wyżej spocie. Mężczyźni instruują, jak zażywać narkotyki przed seksem, chociaż we wstępie do nagrania napisano, że nie ma ono na celu propagowania zażywania środków psychoaktywnych.

„Wiemy o tym, że seks i dragi bardzo często są obok siebie” – słyszymy na nagraniu. Dalej edukator wymienia, jakie narkotyki zazwyczaj używane są do takiego seksu – mefedron, pigułka gwałtu, metamfetamina.

Mężczyźni podkreślają, że należy wiedzieć, jakie narkotyki się przyjmuje, robić to w warunkach sterylnych, „zwłaszcza na grupówce”. „Nigdy nie łącz kropel GBL z alkoholem, przyjmuj dawki z odpowiednimi przerwami. Używaj pipety albo strzykawki z miarką do odmierzania dawek” – tłumaczą edukatorzy.

Dobry wywiad z dobrym gościem. Nie ściemnia. Nie ma łatwych odpowiedzi.

Data: 06.12.2019 01:28

Autor: Cheater

medonet.pl

#porno #narkotyki #spoleczenstwo #medycyna #przegryw #wykop

Wywiad z (za Wiki):

Mateusz Gola (ur. 1984) – doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk[1] oraz profesor w Institute for Neural Computation na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego[2], specjalizujący się w badaniach uzależnień behawioralnych (np. od pornografii, zachowań seksualnych, gier komputerowych, czy hazardu) oraz uzależnień od substancji.

Fragmenty:

• Z pornografii korzysta regularnie aż 70 proc. młodych mężczyzn w Europie.

• – Seks w filmach pornograficznych jest coraz bardziej agresywny i poniżający dla przedstawianych tam kobiet. Rzadko pokazywana jest jakakolwiek gra wstępna i intymność, coraz więcej jest scen seksu oralnego zakończonego wytryskiem na twarz – mówi prof. Mateusz Gola.

• Jeszcze nigdy treści pornograficzne nie były tak łatwo dostępne. Mamy z nimi kontakt niemal od dziecka. Jak to zmieni nasze życie seksualne?

• Wielu młodych mężczyzn, którzy mieli bogate doświadczenia z porno i masturbacją w momencie inicjacji seksualnej ma problemy z erekcją. Realna partnerka nie jest tak atrakcyjna jak setki tysięcy tych, które wcześniej widzieli.

• To mit, że uzależnieni od pornografii mają większe libido. Badania polskich naukowców pokazały, że działa tu mechanizm podobny do innych uzależnień. Dzięki temu WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) może wreszcie uzna nałogowe zachowania seksualne za realnie istniejący problem.

Kara śmierci za przemyt fentanylu z Chin do USA

Data: 07.11.2019 15:13

Autor: ziemianin

tvp.info

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #narkotyki #chiny #usa #przemyt #fentanyl #karasmierci

Sąd w Chinach skazał dziewięć osób za przemyt fentanylu do USA, w tym jedną na karę śmierci w zawieszeniu i dwie na dożywocie. Rozbicie szajki przedstawiono jako pierwszą taką sprawę, rozwiązaną dzięki współpracy organów ścigania z obu krajów.

Kara śmierci za przemyt fentanylu z Chin do USA

Fentanyl jest syntetycznym opioidem, 50-krotnie silniejszym od heroiny. Ze względu na niską cenę często wykorzystywany jest do produkcji nielegalnych narkotyków. Odgrywa istotną rolę w tzw. kryzysie opioidowym w USA.

W 2017 r. odnotowano w tym kraju ponad 28 tys. zgonów z powodu przedawkowania syntetycznych opioidów. W większości fentanylu i substancji pokrewnych – wynika z danych amerykańskich Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC).

Amerykańskie służby antynarkotykowe wskazywały Chiny jako główne źródło fentanylu trafiającego do USA. Zaprzeczały temu władze chińskie, które twierdzą, że Stany Zjednoczone powinny robić więcej, by ograniczyć popyt na tę substancję. Prezydent USA Donald Trump zarzucił w sierpniu przywódcy Chin Xi Jinpingowi, że nie wypełnił obietnicy walki z fentanylem i zbliżonymi do niego substancjami.

Informacja o ukaraniu przemytników została ogłoszona w czasie, gdy oba kraje przygotowują się do podpisania wstępnej umowy, mającej zakończyć trwający od 16 miesięcy spór handlowy.

– Gang przemycający fentanyl i inne opioidy do USA za pośrednictwem kurierów został rozbity dzięki współpracy chińskich i amerykańskich organów ścigania – powiedział urzędnik Chińskiej Państwowej Komisji Kontroli Narkotyków Yu Haibin w mieście Xingtai na północy Chin, gdzie członkowie szajki byli sądzeni.

Jeden z nich usłyszał wyrok śmierci (w zawieszeniu na dwa lata). Wyroki takie z reguły zamieniane są na dożywocie. Dwaj inni członkowie gangu zostali skazani na dożywotnie pozbawienie wolności, a sześciu pozostałych otrzymało mniejsze kary.

Data: 30.10.2019 10:27

Autor: Thorns

Lubię narkowizualną sztutę. Książki, komiksy, filmy, muzykę itd.

Właśnie oglądam trzeci sezon Legiona. Historia dzieje się gdzieś na uboczu spraw X-Menów. Fajnie było odkryć mojego ulubionego przeciwnika znanych mutantów w pierwszym sezonie. Drugi sezon mało ekscytujący, za to w trzecim twórcy nadrabiają straty. Właśnie jestem po obejrzeniu czwartego odcinka trzeciego sezonu i powiem, że to jest to.

W serialu nie znajdziecie za dużo akrobatycznych scen walk przy użyciu teleportacji, strzelania laserami, magnesami itp. Skupiono się natomiast na podróżach astralnych, rozszczepieniach jaźni i różnych rzeczach, które dzieją się w umyśle bohaterów.

Polecajcie w komentarzach godne uwagi psychodeliczne filmy.

Ja tymczasem odpalam odcinek 5.

#filmyscifi #narkotyki

Data: 25.10.2019 18:00

Autor: reflex1

W szwajcarskim kantonie Valais zatrzymano 65latka. Udowodniono mu wprowadzenie do obiegu 2 kilo marihuany oraz 500 gram kokainy. Dodatkowo podczas przeszukania znaleziono 5 kg haszu oraz pewne ilości mdma, ekstazy oraz kokainy. Parę tysięcy franków oraz nie zarejestrowany pistolet maszynowy oraz karabin kałasznikowa

Wyrok?

5,5 roku więzienia.

#szwajcaria #swissinfo #prawo #narkotyki #bron

Data: 11.10.2019 21:30

Autor: Deadlyo

Ale dziś energii mam (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Pobiłem rekord w swojej pracy dziś, wykonałem 170% zadań

Szefostwo zadowolone, walnęli mi premią 1050zł (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Piosenka

Dziś będzie jak w piosence

I feel like a million bucks, the truth is,

I'm about a bill away from broke as fuck,

But i got a little weed, so imma roll it up,

'Cuz Funny got a funny feeling that can change his luck.

Yeah, coming up, throwing up, West Coast banging,

Maryjane, light it up, no complaining,

Six shooters spraying, that's what I'm saying,

No more shots, taking bottles to the brain man.

#pracbaza #piwo #narkotyki #premia

Chowali się przed policją z marihuaną pod kołdrą

Data: 01.10.2019 16:15

Autor: Juanesco

mazowiecka.policja.gov.pl

Dzielnicowi skierowani do awantury zatrzymali dwóch młodzieńców z konopiami indyjskimi. Wystraszeni 18- i 19-latek próbowali się ukryć razem z częściowo pociętym krzakiem na łóżku pod kołdrą. Wkrótce usłyszą zarzuty uprawy i posiadania marihuany.

W miniony wtorek dzielnicowi z płońskiej komendy zostali skierowani na interwencję domową do jednej z miejscowości na terenie gm. Baboszewo. Gdy mundurowi weszli do budynku okazało się, że młodzi mężczyźni już się nie kłócą, a siedzą w pokoju przykryci kołdrą. W powietrzu unosił się intensywny, charakterystyczny zapach marihuany. Po zdjęciu kołdry oczom policjantów ukazał się zadziwiający widok. Na kolanach 19 i 18-latka leżały łodygi, a wokół nich porozrzucane były liście i kwiatostany konopi. Część pociętej rośliny była w plastikowym pojemniku, a część młodzieńcy w pośpiechu poupychali sobie w kieszeniach. Na łóżku leżała też mała waga elektroniczna.

#narkotykizawszespoko #narkotyki #policja #lurkerjointclub

Data: 26.08.2019 15:51

Autor: Exo

#narkotykizawszespoko

#narkotyki

#smutek

Piszę generalnie to dla siebie, jako spowiedź i przyznanie się do problemu, ale ktoś może to wziąć jako przestrogę.

Jestem w dziwnym momencie mojego życia.

Wybiło mi ćwierćwiecze, wróciłem aktualnie na 3 tygodnie z rocznej, zarobkowej emigracji w Holandii.

Jaram od 6 lat dzień w dzień (poważnie), dzisiaj są chyba pierwsze dni mojej trzeźwości. Nie potrafię ze sobą wytrzymać w tym stanie, dorzucić do tego samotny tryb życia, sporadyczne zażywanie psychodelików, innych emek i…

Mam psychozę, nerwice, stany lękowe, myśli samobójcze bądź cholera wie co… Czuję się jak na wiecznym kwasowym tripie bez halucynacji i wszystko wydaje się bezsensowne i beznadziejne.

W gorszych momentach mam ochotę wywiercić sobie dziurę w głowie, a najgorsze jest to że nie wierzę w żadną poprawę.

Sięgnięcie po leki psychotropowe wydaje się mi tylko doraźną opcja, równie dobrze mógłbym wrócić do jarania, ale mam już tego dość.

Jedyny plus jest taki, że śmierć nie jest teraz niczym strasznym.

"Jak masz coś z głową to chłopaku, nie ćpaj(…)" wydaje mi się teraz najmądrzejszym tekstem jaki słyszałem na Polskiej scenie muzycznej.

Jeśli macie jakieś problemy życiowe, narkotyki nie są żadnym wyjściem ani ucieczką. Zastanówcie się dwa razy zanim po nie sięgniecie. Ja to traktowałem jako dodatek do życia, który jednak wymknął się spod kontroli (chociaż nigdy nie zawaliłem dnia roboty np).

Jeśli jesteście nieszczęśliwi i nie zgadzacie się z całym tym syfem, który ludzie sami sobie zgotowali, spróbujcie znaleźć jakiś swój mały świat i grupę znajomych.

Dragi to doraźna opcja dla silnych psychicznie, bez nich ciężko jest potem cieszyć się życiem bądź czymkolwiek.

Mam nadzieję, że odzyskam kiedyś wolę do życia. Miłego dzionka i sorry za te nieskładne smuty.

Nagi i naćpany. Do aresztu trafił mężczyzna, który zaatakował policjanta na festiwalu Pol’and’Rock.

Data: 04.08.2019 17:55

Autor: arti

nczas.com

36-letni mężczyzna, nagi i agresywny, wszedł w czwartek na zatłoczone skrzyżowanie między samochody, gdzie ruchem kierowała policja, i nie chciał go opuścić. W pewnej chwili zaatakował policjanta, któremu na pomoc przyszli funkcjonariusze ruchu drogowego i oddziałów prewencji. 36-latka obezwładniono, mimo to nadal stawiał opór. Podczas interwencji policjant doznał urazu więzadeł barkowych.

Jak podała policja, występek miał znamiona czynu chuligańskiego „co będzie miało wpływ na zaostrzenie odpowiedzialności karnej”.

#owsiak #festiwal #narkotyki #policja

Data: 17.07.2019 12:38

Autor: reflex1

Właśnie się dowiedziałem, że mojemu sąsiadowi grozi do 20 lat więzienia w Tunezji. Na granicy znaleźli mu w plecaku kawałek haszu.

A że koleś ma również obywatelstwo tunezyjskie, to według tamtejszego prawa jego szwajcarskie się nie liczy, więc szwajcarska ambasada nic nie może zrobić.

Obecnie kombinują możliwość łapówki.

#narkotyki

Data: 09.06.2019 13:38

Autor: lisq

Zainspirowany postem @Alojz trochę rozpisałem się o swojej wizji #sluzbazdrowia oraz dostępu do #narkotyki przez obywateli.

Jestem też za powszechnym dostępem do narkotyków i w razie problemów zdrowotnych, jeśli testy wykażą że problemy ze zdrowiem miały przyczynę w prochach, wyłączać takich ludzi z ubezpieczenia społecznego, bo dlaczego mam łożyć na leczenie kogoś kto zepsuł sobie zdrowie na własne życzenie?

Oczywiście, za dostępem i legalizacją powinna iść kampania społeczna we wszystkich mediach i powinno być tłuczone od małego w szkołach… Ale jak pomyślę se jak wygląda poziom polskiego szkolnictwa to już widzę miałyby wyglądać lekcje "Zapobieganie Następstwom Zażywania Środków Psychoaktywnych"- kolejne wychowanie do życia w rodzinie, gdzie grało się w karty, byle cicho XD.

Dotowane także powinny być ośrodki terapii uzależnień i prowadzony rejestr osób które zakończyły pomyślnie terapię – im zakazać kupna prochów. Natomiast czarny rynek powinien być penealizowany z całą surowością, kary po 15 lat najmniej za "bieganie" i dożywocie za produkcję. Nowoutworzone Ministerstwo ds Środków Psychoaktywnych powinno w ciągu 24h od zgłoszenia nowego "dopalacza" wciągać szajs na listę substancji zakazanych i ścigać producentów po tym czasie z surowością jak wyżej.

Jeśli nadal to czytasz, to także do listy "osób wyłączonych z ubezpieczenia zdrowotnego" wciągnąłbym palaczy, alkoholików a przedewszystkim grubasów. Lekarz pierwszego kontaktu po stwierdzeniu BMI wskazującego na za mały wzrost #pdk powininen kierować do dietetyka w trybie pilnym i w razie nie stawienia się na wizytę/ nie stosowania się do zaleceń lekarza – wyłączać z ubezpieczenia.

Oczywiście, nic nie jest czarnobiałe i można być #ulanakurwa przez chociażby niedoczynność tarczycy, ale o tym zaświadczałby endokrynolog, a w sprawach niejasnych orzekałby sąd wspierany przez grupę lekarzy ekspertów.

Tak, w takim kraju chciałbym żyć. Gdzie państwo z jednej strony nie wpierdala się w to w jaki sposób niszczę swoje zdrowie, ale z drugiej strony gdzie opieka medyczna jest przywilejem, a nie gwarancją.

Data: 27.05.2019 22:24

Autor: FiligranowyGucio

Pszczoły lepiej niż psy potrafią wykrywać narkotyki

oraz materiały wybuchowe.

Kojarzą się z miodem, lataniem, bzyczeniem, niekiedy bolesnym żądleniem. A mało kto wie, że mają także świetny węch – stokrotnie lepszy od psiego. Pszczołę umieszcza się w małym pudełku, z którego wystaje jej tylko głowa. Jedną rurką podawany jest jej wzór zapachowy, np. sentexu czy kokainy. Drugą rurką zaraz potem podaje się nagrodę – cukier.

Jak tresowana pszczoła informuje o wywąchaniu czegoś podejrzanego? Niezbyt kulturalnie: pokazuje język. – Język pszczoły wysuwa się automatycznie, kiedy poszukiwany zapach do niej dociera. Przy pudełeczkach zamontowane są fotokomórki, które reagują na wysunięcie języka.

Pszczoły nie latają swobodnie w poszukiwaniu kontrabandy. Siedzą grzecznie w czarnym, przenośnym urządzeniu z wyświetlaczem. – Zawiera ono kilka rzędów pudełeczek z pszczołami. Jeden rząd pszczół warunkowanych na kokainę i po jednym na poszczególne materiały wybuchowe. Ostatni rząd owadów spełnia funkcję grupy kontrolnej.

Celnik wyposażony w takie pudełko wchodzi z nim do kontenera lub podchodzi do walizki. Wtedy na wyświetlaczu pojawia się informacja, ile pszczół z poszczególnych rzędów zareagowało wysunięciem języka.Działanie pszczelego skanera można zobaczyć na spocie przygotowanym przez serwis informacyjny brytyjskiego kanału ITV:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=56&v=DMGbf6pGOUg

Pszczoła w pudełku powinna siedzieć maksimum dwa dni. – Może siedzieć dłużej, ale po tym czasie zaczyna wysychać i generalnie spada jej samopoczucie, a to wpływa na jakość odczytu.

Czy uwięzienie w pudełku nie jest dla nich torturą?

O dziwo, tym owadom, które kojarzymy głównie z lataniem, okresowy bezruch zupełnie nie przeszkadza. – Pszczoła tylko niewielki procent swojego życia spędza w locie. Większość czasu siedzi w ulu, poruszając się w ramach swojego klastra. Pudełkowe warunki nie są dla niej niespodzianką .

Autor-Joanna Bagniewska .

www.polishperspectives.org

#pszczoly #narkotyki #policja #ludzie

https://www.sadistic.pl/pszczoly-lepiej-niz-psy-potrafia-wykrywac-narkotyki-vt495033.htm

Data: 16.04.2019 13:17

Autor: Judasz

Internet może psuć nam motywację do działania, paradoksalnie, piszę to na lurkerze. Portal tego typu jest jednym z największych destruktorów. Chodzi o dopaminę. Dostarczając mózgowi dużej ilości, łatwo dostępnej informacji, powodujemy wyrzut dopaminy. Memy, newsy, seriale, filmy, gry, a to wszystko z możliwością interakcji z drugim człowiekiem. Mózg zawsze szukał kogoś do interakcji. Dzisiaj mamy to w 5 minut, komentarz, lajk, plus, łapka w górę. Mózg wręcz topi się w dopaminie.

Do tego dochodzą standardowe uzależnienia jak fajki, alkohol, hazard, pornografia i nasz mózg jest wiecznie na haju. Natomiast gdy potrzebujemy pracować, nagle nie mamy motywacji, bo powyższe stymulanty dają nam łatwiejszą, szybszą i większą dawkę dopaminy.

Osobiście chcę to przerwać, ale to nie takie proste. Lecisz po stronach internetowych jak na autopilocie, byle tylko coś czytać, oglądać, komentować. Do tego papierosy. Naukowcy sprawdzili kilkaset mózgów palaczy i zdolność produkowania dopaminy spada o 30% w stosunku do niepalących. Sądzą, że podobne wartości dają inne nałogi, tak jak internet i social media. Pocieszający jest fakt, że po 3 miesiącach od odstawienia nałogu, poziomy dopaminy wracają do normy. Trzeba jednak pocierpieć te 3 miesiące, co wydaje się katorgą.

#uzaleznienie #psychologia #biologia #internet #narkotyki

W żywych szczeniakach przemycał heroinę.

Data: 11.02.2019 09:30

Autor: MateuszTeusz

dorzeczy.pl

Kolumbijski weterynarz Andres Lopez Florez przemycał narkotyki w ciałach żywych kilkutygodniowych szczeniaków. Mężczyzna właśnie usłyszał wyrok w tej sprawie.Florez wszywał zwierzętom woreczki z płynną heroiną. Aby odzyskać narkotyki jego wspólnicy dokonywali zabiegów na psach. Większość szczeniaków nie przeżywała tych operacji. Cały proceder odbywał się w latach 2005-2006. Mężczyzna następnie uciekł do Hiszpanii, gdzie założył rodzinę i ukrywał się przez niemal dekadę.

Weterynarz został schwytany w 2015 roku. Teraz skazano go na sześć lat więzienia. To o cztery lata mniej niż domagała się prokuratura, która podkreślała, że weterynarz złamał swoje przysięgi oraz wykorzystał zdobytą wiedzę, aby przysporzyć cierpienia psom.

– Wiem, że nie ma usprawiedliwienia dla moich działań. Popełniłem wiele błędów – mówił Florez.

Minister zdrowia: Paliłem marihuanę. Skończyło się fatalnie

Data: 06.02.2019 13:46

Autor: RaW

rp.pl

Łukasz Szumowski przyznał również, że raz w życiu palił marihuanę. – Fatalnie to się skończyło. Nigdy więcej. Nie nadaję się do takich rzeczy. Chyba zbyt mocno reaguję na szczęście – skomentował.