Data: 11.01.2020 21:35

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

A propo naprawiania, kiedyś zdupczył się mamie mikser. Śladu po niczym nie było. To wziąłem jeden kabelek ze stojana czy czegoś tam i patrzyłem na oporność, nigdzie jej nie było. Brak kontaktu.

Wygrzebałem ze ściśle posklejanych taśm cienkie prawie jak włos przewody, jeden był przerwany. Zadziałał jak bezpiecznik, ale nic nie zabezpieczał prócz interesów producenta żeby mikser się zjebał na czas.

TO SAMO miałem w lampce biurkowej z trafem która nagle zgasła.

Inna sprawa u znajomej mamy w jej maszynce do miensa się zdupczyła płytka z triakiem. Nie wiedziałem co naprawić bo brak takich oporników itp ale wszystko działało na normalne napięcie przemienne z sieci. Wyjebałem te płytkę i zmostkowałem chyba nie pamiętam już przez mostek gretza i włącznik banglało nieco za szybko ale działało.

#naprawa

Poznajcie POLSKI warsztat W DUBAJU! #VlogDubai

Data: 08.12.2019 11:49

Autor: ziemianin

youtube.com

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #zjednoczoneemiratyarabskie #dubai #samochody #naprawa #podroze #VlogDubai #zea #ciekawostkimotoryzacyjne

Tym razem w Dubaju trafiłem do polskiego warsztatu! Bentley, Lamborghini, Rolls-Royce czy Ferrari to dla nich codzienność. Poznałem tam Jacka, który oprowadził mnie i pokazał wszystkie projekty, nad którymi pracują w Brilliant Cars #VlogDubai 😉

Poznajcie POLSKI warsztat W DUBAJU! [#VlogDubai](/t/VlogDubai)

Data: 23.07.2019 10:00

Autor: LadacznicoOdporny

#rower #mechanizmkorbowy #blaty #zebatki #naped #naprawa

Robię remoncik roweru, ponieważ tak zdarłem zębatki, że nie przyjmują nowego łańcucha. Tylną kasetę wymieniam w całości, bo nie opłaca się rozdrabniać. Z przodu do wymiany środkowy blat. Duży jeszcze się trzyma. Mały praktycznie, więc wygląda jak nowy.

Docelowo dla świętego spokoju i oszczędności czasu wymienię średni i duży blat z przodu.

Ale ciekawi mnie czy skoro duży blat jeszcze łapie łańcuch, to czy mimo zauważalnego zużycia może bez konsekwencji pozostać na swoim miejscu? Jak myślicie, warto wymieniać zawczasu?

Naprawy MacBooka za 10000 dolarów. A wystarczyła regulacja jasności ekranu

Data: 16.06.2019 15:20

Autor: ziemianin

ithardware.pl

#apple #macbook #naprawa #ekran #serwis #macbookpro #matryca #ekran

"Uszkodzony" MacBook Pro – wentylatory pracują jak zawsze, jednak ekran pozostaje kompletnie czarny. Co może być problemem? Dwa tygodnie i 10000 dolarów w naprawach później, "geniusze" w Apple rozgryźli problem.

Naprawy MacBooka za 10000 dolarów. A wystarczyła regulacja jasności ekranu

"Gdyby Apple nie prowadziło polityki wymiany sprzętu, zamiast napraw, problem z pewnością udałoby się zidentyfikować dużo szybciej."