Michaal - Same Mocne Rzeczy September2020 Mix [breakcore]

Data: 15.09.2020 15:05

Autor: wigilius

youtube.com

#breakcore #muzyka #muzykaelektroniczna

tracklist:

Pioter – Lotprzezlas

KGB Kid – Hide You

Lenny Kravitz – Fly Away [DJ K Remix]

Repeater – Collision Repair Specialist

PZG – Purple Drank [Melt Unit Remix]

KGB Kid – See You No More Remix

Asian Dub Foundation – Witness [DJ Scud Remix]

FFF – Junglist [2003]

DJ Scud – Mash The Place Up

Redeemer – Panacea – DJ Scud – Sound Killah

Ślepcy – Exxa

Venetian Snares – Szamar Madar [!]

Strog – Kto Jest Kto RMX [feat Molesta]

Society Suckers – Ante Up Remix

[some beat done in a minute at the end]

Data: 12.09.2020 09:03

Autor: Sleeve

#dziendobry Lurasy

Pospane? Wypoczęci? To dziś na uszy wrzucam Wam pieśni średniowiecznych bardów, takich jak Coolio, Eminem czy Avici, a także wędrowne grupy jak Nirvana, Wu Tang Clan, The White Stripes. Miłego słuchania i dobrego dnia!

Ja dziś niestety #pracbaza do 20:00 – tyle dobrego, że z domowej kanapy ( ͡º ͜ʖ͡º)

https://youtu.be/BmWjMw8vlxc

lista utworów: https://www.youtube.com/playlist?list=PL5sFE9lczdEb4t-SCUXYs5VWWTSeZTsqt

#muzyka #sluchajzlurkiem #odkrywamdobramuzyke

Data: 10.09.2020 08:01

Autor: Sleeve

#dziendobry Lurasy.

Zauważyłem, że w ostatnich dniach jakiś większy ruch się na Lurkerze zrobił wraz z napływem "banitów" i niewiedzieć czemu tak mi się przypomniał ten kawałek:

https://youtu.be/UyC7-vTO0mk

"To poczekalnia, gdzie wchodzisz by zabić czas.

To przechowalnia, którą zaliczył każdy z nas.

Póki wybranka nie da szczęścia Ci w całości,

będziesz tu w oparach dymu gościł."

(ツ)ㄏ Spokojnego i wesołego dnia Korale Złote!

#muzyka #sluchajzlurkiem #oldbutgold #odkrywamdobramuzyke

Data: 07.09.2020 10:12

Autor: Sleeve

Dzień dobry Lurasy i Lukrecje.

Pospane, pojedzone, można działać.

Dziś powitam Was kawałkiem, który mi lata po głowie od jakiegoś czasu i go nucę jak pojebany pod nosem. Kawałek obrazuje, jak kobieta w delikatny sposób może zwrócić uwagę pani, której wpadł w oko cudzy mąż, żeby wypie$@$#@ ( ͡º ͜ʖ͡º) Oryginał + w komentarzu fajny cover.

Miłego dzionka!

https://youtu.be/L0eeSoU35wM

#dziendobry #muzyka #sluchajzlurkiem

Data: 04.09.2020 18:05

Autor: Ijon_Tichy

A propo najlepszych solówek gitarowych w gatunku metal, polecam od 4 minuty ten kawałek zespołu Opeth, utwór "River": https://www.youtube.com/watch?v=v-sGhzHzLSE&feature=youtu.be#t=04m02s&ab_channel=Opeth

Warto wysłuchać całej, aż do końca utworu i docenić progresję i zabawę rytmiką.

#muzyka #metal #gitara

Data: 04.09.2020 09:37

Autor: BlaziuBlaz

#slayer – Hate Worldwide

#muzyka #metalmusic

https://www.youtube.com/watch?v=smGx3ZbHOzk

Tekst:

I stab you right between the eyes, you awaken from the lies

I've said it ever since its inception, they're the masters of deception

I'm a godless heretic, not a God fearing lunatic

That's why it's become my obsession to treat God like an infection

My scars insane, my life profane

I deny, defy and spread a little hate worldwide

Like a storm I devastate, religious doubt I instigate

Take a listen to my confession, there's no filter on my aggression

With a pistol open wide to keep the massacre alive

I'll cause global devastation with my moral imperfection

Religious doubt I instigate from what the bible demonstrates

Does it document creation or just hopelessness of fiction?

I'm a godless heretic not a God fearing lunatic

That's why it's become my obsession to treat God like an infection

Open like a gushing open wound

The walls of deceit will come crashing down soon

I've left you defenseless mentally

And then never fucking hear from you again

Never fucking heard from again

Data: 03.09.2020 15:13

Autor: 12358

Od Houku i Kultu zacząłem świadomie(kupować i zgrywać kasety – takie czasy) słuchać muzyczki, do dziś pamiętam jak w sklepie poprosiłem o "generacje X", a potem słuchałem jej w kółko, szkoda tylko, że tekstów sobie bardziej do serca nie wziołem… fajna muzyczka, a Malejonek spoko gość, nie gwiazdorzy, po koncercie zawsze z publiką porozmawia, katolik, ale serce ma mięsiste. / nie wiem co z tym teledyskiem jest nie tak – wyglada jakby z VHS na cyfrowo zrobione, a potem na yt, jak ktoś wie gdzie można w lepszej jakosci zassać to będe wdzięczny. #muzyka #rock #houk

https://youtu.be/c_C0-nZt4hY

Data: 01.09.2020 04:05

Autor: Bronsky

Wpadła mi w ucho piosenka Zombies.

Już kiedyś ja słyszałem ale przeszła bez echa.

Szkoda ze wokalistka tak wcześnie odeszła – dopiero dzisiaj się dowiedziałem – nie ma jak z rana dołująca wiadomość.

https://m.youtube.com/watch?v=BtV1-gJ_bm0

#muzyka

Data: 25.08.2020 02:24

Autor: Forgotten

Są pewne utwory, którymi nigdy nie chciałbyś się podzielić ze znajomymi, ale w odosobnieniu przyjemnie ci się ich słucha nie odczuwając takiego dyskomfortu przez myśli, że drugiej osobie mogą nie przypaść do gustu, wiecie, nie każdy powie o tym wprost.

Może Soundtrack z Sherlocka Holmesa, gladiatora czy interstellar zda test wśród osób w średnim wieku, ale w mojej grupie 17-18 Latków? Wątpię

Jasne, trzeba jeszcze wziąć pod uwagę czy posiadasz kogoś komu mógłbyś zajmować czas czymś tak trywialnym jak twoje gusta muzyczne. Poważnie kogoś to obchodzi?

Undergroundowe piosenki właściwie mają coś takiego w sobie, wprowadzają cię w nową częstotliwość myśli (lub "Vibe" jak kto woli), której nigdy wcześniej nie doświadczyłeś. Pomaga ci to tworzyć w głowie różne perspektywy tej samej ideii, obrazu, sytuacji etc. które nigdy nie narodziły by się bez tej muzyki.

Myślę, że to właśnie różnica między przeciętnymi, a bardziej zdolnymi jednostkami, dobierają dla siebie gatunek przy którym łatwiej im się myśli. Naprawdę, spróbujcie myśleć nad czymś złożonym i abstrakcjnym przy disco polo, hip hopie, rapie itp. a następnie przy utworach instrumentalnych, klasycznych, ambiencie czy LoFi (chociaż te ostatnie będą usypiające). Przy tych pierwszych odczuwam "zapychanie" się umysłu, podążanie ścieżką myślową jest bardziej męczące. Nie zamierzam wysuwać wniosku, że gatunek muzyczny determinuje twój poziom inteligencji (co byłoby krzywdzące i nieprawidłowe jednocześnie), uważam jedynie, że skoro muzyka towarzyszy ludziom od bardzo dawnych czasów, można na jej podstawie wywnioskować z pewnym prawdopodobieństwem cechy charakteru, osobowość, a także inteligencję.

https://youtu.be/a4sfP7b6hw0

https://youtu.be/zUJA5-LyZqk

https://youtu.be/DHITmcKUGik

https://youtu.be/ZL40zWEHOUE

#shitposting #muzyka

#EwaDemarczyk Drapieżny Czarny Anioł

Data: 19.08.2020 14:10

Autor: ziemianin

rp.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #kultura #muzyka #film #EwaDemarczyk #rip

Zmarła Ewa Demarczyk, wybitna wokalistka piosenki literackiej miała 79 lat.

#EwaDemarczyk Drapieżny Czarny Anioł

Urodziła się 16 stycznia 1941 r. w Krakowie w artystycznej rodzinie. Ojciec Leonard był rzeźbiarzem, zaś siostra matki – malarką i żoną scenografa Andrzeja Stopki. Siostra Ewy, Lucyna, studiowała później formę przemysłową, tworzyła scenografię m.in. do „Dziadów" Swinarskiego oraz „Wodzireja" Falka.

Wybitna aktorka

Ewa odziedziczyła głos po ojcu, obdarzonym tenorem, grającym na wielu instrumentach. Mocno wierzył w talent córki. Nagrywała pierwsze piosenki na magnetofonie.

W piątej klasie śpiewała do symfonii Andrzeja Panufnika. Uprawiała siatkówkę, gimnastykę przyrządową. Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej, ale dostała się też na architekturę, gdzie jej profesorem był Wiktor Zin. Pierwszy kabaret to Cyrulik.

Gdy dostała się do szkoły teatralnej, Danuta Michałowska, która grała w Teatrze Rapsodycznym z Karolem Wojtyłą, powiedziała: „Dykcję Ewa Demarczyk ma może dobrą, ale sepleni wizualnie". Ale wykładająca piosenkę Marta Stebnicka przytłoczona talentem obdarzonej trzema oktawami studentki zrezygnowała z prowadzenia zajęć.

Gdy twórcy Piwnicy pod Baranami wypatrzyli Demarczyk w Cyruliku, zaczęła błyskawiczną karierę. Miron Białoszewski był zachwycony „Karuzelą z madonnami", którą zaśpiewała na Pierwszym Ogólnopolskim Konkursie Piosenkarzy Studenckich w 1962 r. Na pierwszym festiwalu w Opolu w 1963 r. przygotowała z Zygmuntem Koniecznym „Karuzelę z madonnami", „Czarne anioły" i „Taki pejzaż". Jurorzy Jerzy Waldorff i Stefan Kisielewski byli zachwyceni. Wygrała konkurs.

W Warszawie, słuchając „Miasteczka Bełz", płakała żona Wiesława Gomułki. Wybitny aktor Jacek Woszczerowicz wołał, że Demarczyk powinna grać Desdemonę. Po latach nie przyjęła roli Ateny w „Nocy listopadowej" Andrzeja Wajdy.

Dla Francji odkrył ją wybitny impresario Bruno Coquatrix, zapraszając w 1964 r. do słynnej paryskiej Olimpii. Miał do niej powiedzieć: „Wydobędzie pani piosenkę francuską z gówna, w którym utonęła po śmierci Edith Piaf". Zaproponował dwuletni kontrakt. Demarczyk wolała pozostać sobą i skończyć studia aktorskie.

Anonim i Baczyński

Na festiwalu w Sopocie zaśpiewała „Grande Valse Brillante" do „Kwiatów polskich" Tuwima i zajęła drugie miejsce. Występem zachwycała się Maria Dąbrowska. W 1965 r. podbiła sopocką widownię „Wierszami Baczyńskiego". Rok później, wracając z Ameryki, na pokładzie „Stefana Batorego" poznała Andrzeja Zaryckiego. Skomponował dla niej „Balladę o cudownych narodzinach Bolesława Krzywoustego" do słów Galla Anonima i „Na moście w Avignon" do wiersza Baczyńskiego. Został szefem muzycznym zespołu.

W 1973 r. odeszła z Piwnicy pod Baranami, rozstała się z Zygmuntem Koniecznym. Koncertowała w Olimpii, była gwiazdą w ZSSR. Na koncerty w stołecznym Teatrze Żydowskim przychodziło dziesięć razy więcej chętnych, niż było miejsc.

Nie zawsze miała szczęście do mężczyzn. Najgorzej układały się relacje z władzami Krakowa. Tułała się, a gdy znalazła kąt dla swojego teatru – traciła go w skandalicznych okolicznościach. Ostatni koncert z zespołem dała 8 listopada 1999 r. w Poznaniu. O jej późniejszych występach krążyły plotki i legendy. Do końca chroniła życie prywatne.

Data: 15.08.2020 16:57

Autor: wordpressowiec

Mireczki/Lurki,

Cel: 15-20 osób jednocześnie słuchających na słuchawkach bezprzewodowych tego samego

Sprzęt: https://allegro.pl/oferta/sluchawki-bezprzewodowe-wifi-5w1-skype-radio-2450a-8205141844?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Pytanie: czy JEDEN nadajnik który jest w tym zestawie ma tyle mocy aby to obsłużyć jednocześnie do 15-20 osób w tym samym pomieszczeniu ?

Jeśli potrzebny wzmacniacz to jaki? Gdzie kupić?

Czy istnieje inny sposób na bezprzewodowe wysłanie muzyki, nagrania, właśnie dla takiej ilości osób siedzących blisko w jednym pomieszczeniu na takich słuchawkach? (lub innych tanich)

Blutooth odpada przy takiej ilości pewnie, i bluetooth słuchawki będą droższe pewnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#elektronika #audio #audiofile #muzyka #komputery

Wały jagiellońskie - ciebie brak

Data: 07.08.2020 23:59

Autor: Borok

m.youtube.com

W kontekście dzisiejszego zatrzymania Pana Małgorzaty, piosenka pasuje jak znalazł.

żeby ułatwić zrozumienie kontekstu, piosenka powstała w 81 roku i była utworem satyrycznym (dziś może być odbierana nieco inaczej)

wokal: r. Schubert

https://m.youtube.com/watch?v=eeqjp_yGptQ

#muzyka #kabaret #walyjagielonskie

Dlaczego jest jak jest, czyli kto jest kim i skąd komu nogi wyrastają w artystycznym kur...dołku.

Data: 03.08.2020 21:08

Autor: Boewulf

spiskologia.pl

Jakiś czas temu w komentarzach poleciłem pewien artykuł o "polskich artystach", a właściwie o patologii, która się tam zalęgła kilkadziesiąt lat temu i zdechnąć nie chce. Pomyślałem, że warto to rozpropagować nieco szerzej, bo temat chociaż bardzo ciekawy, jest słabo znany.

Jeżeli zastanawiacie się, dlaczego środowisko tzw. "artystów" to najczęściej prymitywne, patologiczne lewactwo, w dodatku tak głupie, że aż trudno w to uwierzyć, zapraszam do lektury.

Z góry uprzedzam, że długie, naładowane nazwiskami i szczegółami, chwilami można się pogubić, ale naprawdę warto.

#sztuka #kultura #muzyka #patologia #lewactworobactwo

Jeżeli się spodoba, mogę zrobić z tego jakiś cykl, bo materiałów jest sporo.

Data: 22.07.2020 12:02

Autor: 2_M_A

Czy zastanawiasz sie dlaczego nie masz powodzenia u kobiet? Odpowiadam: Po prostu nie masz tego czegos. A tym czyms jest czarna knaga.

Przedstawiam studium przypadku potancowki w kieleckim parku na zakonczenie lata @ 2017. Ogladaj i obserwuj jak z minuty na minute, z sekundy na sekunde, szarancza p0lek obsiada egzotycznych ksiazat. Knagoruzela Mokebe krecila sie tego dnia i nocy, az lozyska sie grzaly do czerwonosci.

Potańcówka w parku na zakończenie lata 27.08.2017

#zwiazki #p0lka #festyn #taniec #muzyka #zabawa

Data: 14.07.2020 22:07

Autor: wordpressowiec

kto podpowie jakiś sposób na znalezienie w sieci jak najlepszej jakości (FLAC?) muzyki?

Cel: na transmiter do samochodu (pendrive/microSD)

potrafię sobie z YT pobrać video, mp3, potrafię samo MP3 sobie wygrzebać w sieci.

Gdzie szukać FLAC'ów? torenntyy czy może szukać high-bitrate MP3 i jakoś to konwertować?

Nie chcę z YT tego brać, bo YT kompresuje i wideo i audio, więc już są straty.

#audio #audiofile #elektronika #komputery #muzyka

Data: 13.07.2020 06:37

Autor: BlaziuBlaz

#dziendobry Lurku:]

#pearljam – Smile

#muzyka #grunge

https://www.youtube.com/watch?v=mA6kYFeLAs4

Tekst:

Don't it make you smile?

Don't it make you smile?

When the sun don't shine? (Shine at all)

Don't it make you smile?

Don't it make you smile?

Don't it make me smile?

When the sun don't shine, it don't shine at all

Don't it make me smile?

I miss you already

I miss you always

I miss you already

I miss you all day

This is how I feel…

I miss you already,

I miss you always

The crooked heart swells all around

I miss you all day

Data: 11.07.2020 21:37

Autor: Paker

Stare dobre czasy grałem wtedy na basie, nagraliśmy składankę, moja kapela nazywała się Zoilus tytuł utworu Słowa i myśli

https://www.youtube.com/watch?v=RMLrszRARpo&feature=youtu.be

#muzyka

#Kultura Nagranie Stonesów z Jimmy Page’em

Data: 11.07.2020 08:33

Autor: ziemianin

rp.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #muzyka #kultura #Teledysk #therollingstones #JimmyPage #nsfw #golizna #nagosc

The Rolling Stones wznowią album „Goats Head Soup” z 1973 r. z trzema wcześniej nieopublikowanymi utworami.

#Kultura Nagranie Stonesów z Jimmy Page’em

„Goats Head Soup” to jedna z lepszych płyt Stonesów wydanych po latach 60-tych. Promował ją m. in. singiel „Angie”.

Już jest w sieci teledysk „Criss Cross” z piosenką, która wcześniej w pirackich wydawnictwach pojawiała się pod tytułem „Criss Cross Man”, a była też przez zespół wykonywana na koncertach.

Teledysk w latach 2015-2020 zrealizowała wybitna fotografka i reżyseria Diana Kunst, a główną rolę femme fatale zagrała modelka Guindilla Ontanaya.

Kolejnymi niepublikowanymi rarytasami będą „All the Rage” oraz „Scarlet”, gdzie na gitarze zagrał Jimmy Page oraz Rick Grech z Blind Faith. Scarlet to imię pierwszego dziecka gitarzysty Led Zeppelin.

W luksusowy w formacie wznowienia znajdzie się też zapis koncertu w Forest National Arena w Brukseli z października 1973 r. z liczącym 120 stron albumem oraz czterema plakatami.

R.I.P. Morricone reżyserował film muzyką

Data: 07.07.2020 03:58

Autor: ziemianin

rp.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #film #muzyka #EnnioMorricone #rip #kultura #

Światowej sławy włoski kompozytor muzyki do filmów Leone, Tornatorego i Tarantina zmarł w poniedziałek.

R.I.P. Morricone reżyserował film muzyką

Właśnie o takich jak Ennio Morricone (1928–2020) gigantach sztuki trzeba powiedzieć, że są największymi ofiarami pandemii, nawet jeśli zmarli z innych powodów. Morricone, który w zeszłym roku świętował 90 lat wieloma wydarzeniami, w maju i czerwcu 2020 r. zaplanował serię koncertów w rzymskich Termach Karakali. Utracił bezpowrotnie okazję do występów. Zmarł wskutek komplikacji po złamaniu uda. Przewrócił się w domu. Usłyszymy jeszcze jego muzykę w prequelu „Nietykalnych" Briana de Palmy z wątkiem Al Capone.

Sekrety kariery

Jego kariera, na którą złożyło się 70 mln sprzedanych albumów i 500 filmów, miała paradoksalny przebieg. Cenili go bowiem filmowi smakosze za „Cinema Paradiso" Tornatorego czy „Misję" z Robertem de Niro, ale też fani lekceważonych kiedyś spaghetti westernów.

Kluczowa była współpraca od 1964 r. z reżyserem Sergiem Leone, kolegą ze szkolnej klasy. Płyta z muzyką „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie" tylko we Francji rozeszła się w 1,2 mln egz. Kadry filmu „Dobry, zły, brzydki" z udziałem Clinta Eastwooda z 1966 r. z charakterystycznym motywem włoskiego kompozytora „Gorączka złota", które otwierają koncerty Metalliki od 1983 r., widziały miliony na całym świecie. Wersja Metalliki znalazła się na płycie „We All Love Morricone" w 2007 r. z okazji przyznania Włochowi Oscara za całokształt. Jest tam również motyw „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie", który wykonał Bruce Springsteen, oraz „Dobry, brzydki, zły" w interpretacji Herbiego Hancocka i Quincy Jonesa.

Uwielbiał go Quentin Tarantino, dla którego stworzył oryginalną muzykę do „Nienawistnej osemki". Wcześniej był cytowany w „Kill Billu".

Urodził się 10 listopada 1928 r. „Kiedy Mussolini ogłosił udział w wojnie, moja matka, która słuchała go przez radio, wybuchła płaczem, a ja wraz z nią – wspominał. – Nie byliśmy biedni, ale wraz z nadejściem wojennego głodu jedliśmy gliniasty chleb" – wspominał.

Marzył o karierze szachisty lub lekarza, ale ojciec, który był trębaczem, postawił sprawę jasno: „Pewnego dnia wsadził mi trąbkę do ręki i powiedział: Dzięki niej mogłem was wychować i utrzymać naszą rodzinę. Teraz kolej na ciebie" – wspominał Morricone w książce „Moje życie, moja muzyka" Alessandro De Rosy, która ukazała się w Polsce w 2018 r. „Miłość do pracy oraz pasja przyszły z czasem i stopniowo, wraz z czynionymi postępami" – wspominał.

Miał sześć lat, gdy zaczął komponować. Jako dziesięciolatek rozpoczął naukę w prestiżowym Konserwatorium św. Cecylii w Rzymie. Na początku pisał pieśni do klasyki poezji włoskiej. Potem był członkiem awangardowej formacji improwizującej Gruppo di Improvvisazione di Nuova Consonanza. Uwielbia ją jazzman John Zorn i Mike Patton z Faith No More.

A do filmu wszedł podobnie jak Federico Fellini po wielu życiowych próbach, bocznymi drzwiami. Wcześniej był głównym aranżerem wytwórni RCA Italia. Grał jazz w rzymskich restauracjach, skomponował przebój „Ogni Volta" dla Paula Anki, który zaśpiewał on na festiwalu w San Remo. Przydało mu się to w konstruowaniu przebojowych tematów, które stały się jego specjalnością, naznaczone liryzmem, ale i dramatyzmem. „Gdyby moi koledzy kompozytorzy z konserwatorium dowiedzieli się, że pracuję w rozrywce, przestano by mi podawać rękę" – wspominał wczesne lata.

W popularny sposób nawiązywał do muzyki konkretnej, która była awangardą lat 60. Wykorzystywał tykanie zegara, trzaski łamanego drzewa, odgłosy zwierząt. Ale też instrumenty uważane za nieorkiestrowe: fletnię pana, drumlę, co przydawało muzyce lokalnego klimatu. Zarówno w spaghetti westernach, jak i „Misji".

Dziewięć razy w Polsce

„Kiedy w 1986 roku nie dostałem Oscara za »Misję«, bardzo mnie to zabolało. Nie tyle sama przegrana, ile fakt, że statuetkę dostał film »Około północy« ze świetnymi skądinąd aranżacjami Herbiego Hancocka, ale większość muzyki nie jest oryginalna" – powiedział w autobiografii.

Już wcześniej miał na koncie filmy ambitniejsze, np. „Lolita" Adriana Lyne'a. Ale najsilniej jego nazwisko jest kojarzone z Giuseppe Tornatorem. Nie bez powodu lubił zamykać koncerty bądź płytowe składanki głównym tematem „Cinema Paradiso", opowiadającym o tym, czym było kino przed wojną i podczas niej. Ten czas zilustrował także w „Malenie" z Moniką Belucci.

– Jestem blisko związany z tym filmem (…), ponieważ podejmuje on ważny i trudny temat sytuacji kobiet (…) w męskim, szowinistycznym świecie. Zwłaszcza we Włoszech, gdzie ocenia się je bezlitośnie, bo tak jest wygodnie – mówił kompozytor.

Kobietą jego życia była żona Maria Travia. Poznał ją jeszcze przed rozpoczęciem kariery filmowej w 1950 r. Mieli czwórkę dzieci, w tym synów Andreę, kompozytora, i Giovanniego, reżysera i producenta.

Wśród poloników Morriconego jest muzyka do „Frantica" Romana Polańskiego, „Maddaleny" Jerzego Kawalerowicza, a także filmów o Janie Pawle II – „Karol. Człowiek, który został papieżem" i „Karol. Papież, który pozostał człowiekiem".

Po raz ostatni wystąpił w Polsce 19 stycznia w Krakowie. To był jego dziewiąty u nas koncert. Pokazał artystyczną bezkompromisowość: dyrygował 160-osobową Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną i chórem. Ale przecież jego muzyka i nazwisko bywały sławniejsze od reżyserów, dla których tworzył.

Ekspansja dużych amerykańskich wytwórni na polskim rynku

Data: 05.07.2020 19:09

Autor: pszemek55

trapoffice.pl

Kiedy mowa o wielkiej wytwórni, która robi zdecydowane ruchy poparte ewidentnie bardzo wysokim budżetem, trudno jest nie pomyśleć w pierwszej kolejności o polskim oddziale legendarnej wytwórni Def Jam Recordings, który na rynku pojawił się niespełna rok temu. Osoby zarządzające tym oddziałem z całą pewnością znają się na swojej robocie, ponieważ w bardzo krótkim czasie wokół wytwórni zrobiło się mnóstwo szumu, który ta jeszcze bardziej podsycała zapowiedziami opartymi na ciągłych niedopowiedzeniach i subtelnych wskazówkach.

#muzyka #rozrywka #rap #hip-hop

Data: 04.07.2020 17:36

Autor: befree

Nie wiem kto według Was jest najgorszym polskim muzykiem, możecie mówić, że Martyniuk, ale jak dla mnie nikt nie odwalił tylu chujowych akcji co Solar. By wypromować swoją płytę upozorował "szczerą" transmisję na której udawał depresje, udawał kłótnie z kolegami, a to wszystko było akcją marketingową która miała wypromować jego KLUB 27. Część Lurków pewnie słyszała o SB Mafii której współzałożycielem jest Solar. Dzięki niemu mamy w rapie tyle autotune'a, dzięki niemu mamy jakieś Bedoesy na scenie i to on zapoczątkował obie edycje hot16challenge. Jego teksty są jak nie o depresji to o dupeczkach czy o tym, że bierze Acodin (XD). Mówicie, że Zenek Martyniuk ma słabe teksty? To kilka wersów od Solara:

"Jak tańczysz twerka, twoje pośladki grają w berka",

"Pierdolnę se twoją dupkę, jak wstanie, bo lepiej jest pukać w niemalowane"

#muzyka #heheszki #bezbekwglisq

Sztywny Pal Azji – Wodzirej > rock jak najbardziej do tańca

Data: 28.06.2020 10:10

Autor: ziemianin

youtube.com

#muzyka #music #muzykapolska #polskamuzyka #promo #polska #rock #SztywnyPalAzji #wodzirej #muzykadotanca #muzycy

Sztywny Pal Azji – Wodzirej > rock jak najbardziej do tańca

Wodzirej -- to słowo coś nam mówi. To teraz tytuł nowego utworu grupy Sztywny Pal Azji, którą pewnie teraz pamiętają tylko fani polskiego rocka lat 80-tych. Zespół jest jednak cały czas aktywny i nagrał naszym zdaniem całkiem taneczny kawałek o nazwie „Wodzirej”. Więcej o grupie i o samym tytule -- niżej.

Sztywny Pal Azji to zespół, który graniem na trójmiejskich deptakach przetarł sobie drogę na największe kontrkulturowe polskie festiwale i przeszedł do historii polskiego rocka. Spontaniczny pomysł grupy przyjaciół, by grać razem, przerodził się w zespół w 1986 roku. Były przeboje, a potem dość długa -- przynajmniej wydawniczo -- przerwa. Teraz grupa powraca z utworem „Wodzirej”.

Piosenka została zainspirowana filmem Feliksa Falka „Wodzirej” oraz utworem „Korowód” Marka Grechuty. Grupa proponuje kawałek o bujanych tanecznym feelingu, dlatego bez dłuższego zastanowienia możemy go Wam polecić.

Sztywny Pal Azji -- historia.

Od czasu powstania grupy minęło wiele lat i zapewne nowe pokolenia DJ’ów i … wodzirejów nie muszą jej znać. Sztywny Pal Azji to zespół, który graniem na trójmiejskich deptakach przetarł sobie drogę na największe kontrkulturowe polskie festiwale i przeszedł do historii polskiego rocka. Spontaniczny pomysł grupy przyjaciół, by grać razem, przerodził się w zespół w 1986 roku. Na większe sukcesy nie trzeba było czekać długo.

Twórczość grupy, m.in. jej największe hity, czyli „Wieża radości, wieża samotności” oraz „Nasze Reggae”, jeszcze tego samego roku zostały docenione przez publiczność Festiwalu w Jarocinie.

Debiutancka płyta zespołu pt. „Europa i Azja” (1987 r.) wzbudziła duże zainteresowanie wśród młodych odbiorców, a utwory ją promujące szybko zagościły na wysokich pozycjach słynnej Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

„Wieża radości, wieża samotności” znalazła się na samym szczycie stawki, a w 2014 roku została uznana przez słuchaczy za najważniejszy polski utwór wszech czasów (7. Polski Top Wszech Czasów).

W 2017 roku premierę miała płyta pt. „Szara”, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród fanów i słuchaczy. W marcu 2020 roku zespół wypuścił utwór pt. „Kurara”.

Barcelona: Artyści zagrali koncert dla tysięcy roślin

Data: 27.06.2020 13:22

Autor: ziemianin

liceubarcelona.cat

#muzyka #opera #ciekawostki #hiszpania #barcelona #katalonia #aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #stanumyslu

W barcelońskiej operze Gran Teatre del Liceu, po trzech miesiącach lockdownu, kwartet smyczkowy wykonał utwór „Chryzantema” Giacomo Pucciniego. Publiczność nie musiała jednak dbać o zachowanie dystansu społecznego.

Barcelona: Artyści zagrali koncert dla tysięcy roślin

wideo

Po niemal trzymiesięcznym okresie kwarantanny w Hiszpanii, artyści z barcelońskiej opery Gran Teatre del Liceu, zagrali swój pierwszy koncert. Wydarzenie odbyło się pod hasłem „Koncert dla biocenu”. Kwartet smyczkowy wykonał utwór „Chryzantema” Giacomo Pucciniego. Artyści nie grali jednak dla ludzi. Na widowni zasiadło 2300 roślin domowych.

Akcja ta miała zwrócić uwagę na to, że pandemia koronawirusa doprowadziła do tego, że w trudnej sytuacji znaleźli się nie tylko mieszkańcy miasta, ale także artyści, którzy nie mogli wykonywać swojej pracy.

Pomysłodawcą akcji jest Eugenio Ampudia, który chciał skłonić społeczeństwo do refleksji nad naszym stosunkiem do natury oraz zwrócić uwagę na to, jak dużą rolę sztuka odgrywa w naszym życiu. – Podczas kwarantanny słyszałem o wiele więcej śpiewających ptaków, a rośliny w moim ogrodzie rosły znacznie szybciej. Pomyślałem, że mógłbym nawiązać bliższy kontakt z ludźmi, ale też przyrodą – powiedział.

Rośliny, które postawiono na widowni pod zakończeniu wydarzenia przekazane zostały hiszpańskim pracownikom ochrony zdrowia. Organizatorzy podkreślili, że chcą w ten sposób docenić pracę medyków, którzy służyli „na najtrudniejszym, pierwszym froncie walki”.

W niedzielę w Hiszpanii zakończył się lockdown, który obowiązywał od trzech miesięcy. Placówki takie jak teatry czy kina mogą działać, ale obowiązują je ograniczenia.

Data: 27.06.2020 08:33

Autor: BlaziuBlaz

#thespecials – A Message To You Rudy

https://www.youtube.com/watch?v=cntvEDbagAw

#muzyka #ska

Tekst:]

Stop your messing around

Better think of your future

Time you straighten right out

Creating problems in town

Rudy

A message to you, Rudy

A message to you

Stop your fooling around

Time you straighten right out

Better think of your future

Else you'll wind up in jail

Rudy

A message to you, Rudy

A message to you

Stop your messing around

Better think of your future

Time you straighten right out

Creating problems in town

Rudy

A message to you, Rudy

A message to you, Rudy

Oh, it's a message to you, Rudy

Yeah, it's a message to you, Rudy

Data: 24.06.2020 17:06

Autor: radudzik

polecieli wysoko

dolecieli daleko

duże przeciążenie

wyginało im twarz

już nigdy nie powrócą

siadła klima – leje się żar

na zawsze zapamiętam

tor lotu dzielnego psa

rakieta wielka jak beczka

Ziemia jak piłeczka

Wełniana Kulka

wygląda z okieneczka

ciepłe psie łapki

w skrzynce jak pieczarki

gdy patrzę w niebo

na plecach mam ciarki

https://www.youtube.com/watch?v=q-VvpJjUIGw

#muzyka #astronautyka

Po protestach BLM w Europie, Australii, Nowej Zelandi, piosenka okazuje się dalej aktualna

Data: 19.06.2020 08:56

Autor: RogerThat101

youtube.com

Utwór traktuje o sposobie, w jaki Amerykanie traktują świat – wszędzie można natknąć się na wpływy kultury amerykańskiej. Amerika jest jedną z niewielu piosenek Rammsteinu, w której używany jest język inny niż niemiecki – w refrenie pojawiają się słowa śpiewane po angielsku, będące parafrazą utworu The Beatles:

We’re all living in America (Wszyscy żyjemy w Ameryce)

Amerika ist wunderbar (Ameryka jest cudowna)

We’re all living in America (Wszyscy żyjemy w Ameryce)

Amerika, Amerika (Ameryka, Ameryka)

We’re all living in America (Wszyscy żyjemy w Ameryce)

Coca-Cola sometimes war (Coca-cola, czasem wojna)

We’re all living in America (Wszyscy żyjemy w Ameryce)

Amerika Amerika (Ameryka, Ameryka)

#usa #rammstein #polityka #muzyka

Polskie strony z tekstami piosenek. Od Groove do Tekstowo

Data: 16.06.2020 20:37

Autor: dobrochoczy

dobreprogramy.pl

Każdy, kto słucha bardziej uważnie piosenek zwraca uwagę na ich tekst. Albowiem warstwa liryczna danego utworu w głównej mierze decyduje o formie jego przekazu, gdyż muzyka tworzy sam klimat. W głębszym przestudiowaniu polskich i zagranicznych utworów niewątpliwie pomagają strony z tekstami i tłumaczeniami piosenek, które tutaj poniżej przedstawiłem. #teksty #piosenka #ciekawostki #interpretacja #polska #muzyka

KORN _cold

Data: 13.06.2020 20:13

Autor: czarna_mamba

youtube.com

#muzyka #metalmusic #korn

They come for me, discomforting

They make me feel like I'm one step away

From doing it, I'm through with it

I can't do it, suffer, can't get through it

They come for me, discomforting

They make me feel like I'm one step away

From doing it, I'm through with it

I can't do it, suffer, can't get through it

Set the bait and I'm waiting

In a state of concentrating

I'm gonna knock this motherfucker down, down, down, down, down

And there's a catch with this waiting

All of my thoughts are overtaking

Do I got the strength to take this fucker down?

Deep in me, insulting

Talking shit, pushing me

Cold

Cold

Inside lying deep, the father of hate

The endless nightmare I can never escape

The broken in flames, they call out my name

They dance in my dreams while I scream out in pain

I'm on my way, this is the day

This is the time to break it down

Get out my way, nothing can stay

This is the time to break it down

Alone, awake with the craving

I watch my step, I'm calculating

On how I'm taking this motherfucker down, down, down, down, down

I don't know what I am thinking

Sometimes I feel like I am sinking

Into the ground I'll call my grave

Cold

Inside lying deep, the father of hate

The endless nightmare I can never escape

I'm on my way, this is the day

This is the time to break it down

Get out my way, nothing can stay

This is the time to break it down

Break it down

Deep in me, insulting

Talking shit, pushing me

I'm on my way, this is the day

This is the time to break it down

Get out my way, nothing can stay

This is the time to break it down

I'm on my way, this is the day

This is the time to break it down

Get out my way, nothing can stay

This is the time to break it down

They come for me, discomforting

They make me feel like I'm one step away

From doing it, I'm through with it

I can't do it, suffer, can't get through it

They come for me, discomforting

They make me feel like I'm one step away

From doing it, I'm through with it

I can't do it, suffer, can't get through it

Data: 10.06.2020 19:39

Autor: Monte

Jak pobrać muzykę z CDA? Muzyka której słucham jest tylko na CDA, yt, spotify pustka (ciekawe dlaczego XD) chciałbym sobie słuchać w gruzie ale nie chce włączać za kazdym razem CDA więc chcialbym bezpośrednio na tel (od razu backup zrobię kek)

#pytanie #cda #muzyka

Data: 08.06.2020 14:09

Autor: BlaziuBlaz

#EYEHATEGOD – Agitation! Propaganda!

https://www.youtube.com/watch?v=P5a9vXx63bU

#muzyka #metalmusic #sludge

Tekst:

Silent not quiet, the riot, the city

Silent not quiet, the riot, the city

[Pure at heart, pushing out cancers (?)]

Pure of heart, dim of wit

Lots of luck, it's all been bad

Lots of luck, it's all been bad

Silent not quiet, the riot, the city

Silent not quiet, the riot, the city

[Pure at heart, pushing out cancers (?)]

Pure of heart, dim of wit

Lots of luck, it's all your fault

Lots of luck, it's all your fault.