Data: 13.08.2019 20:43

Autor: Orion

Miarka się przebrała… nie wiem jakim cudem ten seryjny reflektor w Yankeem dostał homologacje ( ಠ_ಠ) dlatego czas na zmianę Opis

Tutaj światła nie braknie a i jest homologacja E4 i wszystkie potrzebne oznaczenia ( ͡º ͜ʖ͡º)

#motoblogoriona #motocykle

Data: 23.07.2019 09:42

Autor: Orion

Lurki ( ͡º ͜ʖ͡º) Urlop zaczynam dokładnie za 9 dni 5 h 16 m. Oczywiście wyjazd w góry do Zakopanego (ʘ‿ʘ) cieszę się jak diabli ale już snuje plany na kwiecień, gdzie chcę tam nowu pojechać – tym razem motocyklem. Trasa długa… prawie 560 km i to z pominięcie autostrad. Dobre 9, 5 h jazdy ale… warto (ʘ‿ʘ) O ile wszystko się uda to pewnie wrzucę link na Glympse z tym jak mi idzie.

#motoblogoriona #motocykle #podroze #urlop

Data: 26.06.2019 19:18

Autor: xyz

#junak #motocykle #motoryzacja

Ma ktoś tu może przypadkiem Junaka M12 vintage?

Planuję sobie kupić, ale na necie w 100% panują pozytywne komentarze. Chciałbym dostać jakieś informacje najlepiej z pierwszej ręki.

Kupuję bo do/z pracy mam straszne korki po drodze. Zamiast 15 min niekiedy dojazdy trwają po 1.5h…

Data: 20.06.2019 10:15

Autor: Alojz

Gazeta Spiegel, informuje że niemiecki rząd planuje znieść obowiązek posiadania prawo jazdy na motor. Kazdy posiadacz prawo jazdy kategorii B, będzie musiał odbebnic 90 minut teoria i sześć godzin na motorze.

I jeżeli masz prawko od co najmniej pięciu lat, to już możesz śmigać na motorze.

Oczywiście, eksperci ostrzegają przed większą ilością wypadków.

#wszystkooniemczech

#motor

#motocykle

#prawojazdy

#prawo

Data: 12.06.2019 10:52

Autor: Lukmar

Co byście polecili na pierwsze moto? Chodzi za mną ten pomysł od dłuższego czasu. Kategorię B mam już prawie 5 lat to mógłbym śmigać na 125cc. Marzy mi się Honda Shadow, ale fajnie jest też na przykład… jeść xD

Da się kupić za kafla coś sensownego bez wkładania od razu kolejnego?

#motoryzacja #motocykle @Orion, Ty chyba jesteś naszym specem w tym temacie

Czołowe zderzenie motocykli na łuku drogi. Obaj motocykliści zginęli.

Data: 11.06.2019 18:11

Autor: MariaAnna

osp.pl

"Konrad miał 27 lat, niecałe dwa miesiące temu ożenił się. W niedzielę wybrał się na przejażdżkę motocyklem - do żony już nie wrócił. Czołowo zderzył się z kolegą, 25-letnim Tomkiem."

#polska #motocykle #wypadek

Data: 23.05.2019 22:20

Autor: Orion

Kolejny wpis powiązany z tym

Od poniedziałku poza jazdą do lekarza nie wychodziłem właściwie z domu ( ͡° ʖ̯ ͡°) dzisiaj już nie wytrzymałem i musiałem wyjść chociaż na pięć minut, żeby pooddychać świeżym powietrzem. I tak oto zrobiłem przymiarkę Lightbarów do motocykla. Zostaje podłączenie pod instalację elektryczną i gotowe ale… sam proces jak i zmagania z tym związane będą bardziej szczegółowo opisane ( ͡º ͜ʖ͡º) póki co muszę do końca wyzdrowieć.

#motocykle #diy #orioncontent

Data: 20.05.2019 20:32

Autor: Orion

Nawiązując do tego posta. Lightbary dzisiaj przyszły ( ͡º ͜ʖ͡º) teraz czekam jeszcze na przełącznik, przewody, przekaźniki, konektory i bezpieczniki. Schemat elektryczno-podłączeniowy jest prawie gotowy…

Pora to poskładać do kupy (ʘ‿ʘ) BTW: Kierunkowskazy widoczne na foto nie będą teraz montowane – póki co zostawiam serię.

#motocykle #diy #orioncontent

Data: 17.05.2019 13:42

Autor: Orion

Pogoda nie rozpieszcza… więc warto pomyśleć o upgrade'owaniu motocykla (ʘ‿ʘ) I tak oto zamówiłem właśnie obrotomierz. Przydatne do monitorowania pracy silnika. Trzeba teraz narysować schemat podłączenia… No to działajmy ( ͡º ͜ʖ͡º)

#motocykle #orioncontent #diy

Data: 14.05.2019 12:11

Autor: Orion

Lurki czy ktoś ma doświadczenie z termo bandażami na wydech/kolektor? Będę to zakładać do M12 i zastanawiam się jak się to wypala i jak długo to trwa.

Odpowiadając na pytanie po co to robię: Efekt wizualny, zabezpieczający przed czynnikami środowiska (wilgoć) i ochrona przed poparzeniem się, przy grzebaniu "na ciepłym silniku". ( ͡º ͜ʖ͡º)

#motocykle #motoryzacja #pytanie

(randomowe zdjęcie z neta)

Data: 08.05.2019 20:13

Autor: Orion

Dzień wypłaty czyli można kupić coś do upgrade'u moto (。◕‿‿◕。) i tak o to zamówiłem sobie nowe opony i lightbary.

Wyglądać to mniej więcej będzie tak lightbars

Super rzecz do jazdy w nocy poza miastem. (ʘ‿ʘ)

(Tak. Wczorajszy powrót z Kołobrzegu dał mi w kość…)

Kolejny mod oświetlenia to będzie upgrade lampy głównej… ale to bliżej jesieni.

#motocykle #lwg #orioncontent

Data: 25.04.2019 20:20

Autor: Orion

I tak to się powoli żyje na tej wsi (ʘ‿ʘ) pogoda piękna, prawdziwe lato a jutro…? Jutro ma być jeszcze cieplej! Do tego piątunio. Znowu gdzieś się polata na Junaczku. ( ͡º ͜ʖ͡º) Dobrego wieczoru LurkoTeam!

#motocykle #lwg

M12

Data: 20.04.2019 19:56

Autor: Orion

Post będzie trochę połączony bo pasuje pod #pomysly ale też #podroze #motocykle #lwg #orioncontent

@Thanos czy jest szansa na moduł dodawania galerii do posta? No niby można dodać więcej fot w komentarzach czy wstawiać z linkiem do innego hostingu ale… ( ͡º ͜ʖ͡º)

Korzystając ze wspaniałej pogody wyskoczyłem za miasto. Ze skromnej przejażdżki zrobił się trip do babci… na grób niestety tylko. Niemniej krajobrazy piękne to i super się jechało (ʘ‿ʘ) a rzepak już zaczyna kwitnąć… kocham ten widok.

M12

Opis

Data: 17.02.2019 11:40

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Jest na sali jakiś ziomal co majstruje przy motorkach i motorowerach albo zna instalacje nowsze w motorach podstawowych pojemności 50ccm – 70ccm?

Ojciec ma problem z ładowaniem aku w swoim sztruclu i nie wiadomo czemu. Wiem że cewka zdaje się podawać dość napiecia, ale nie wiemy czy podaje dość prądu, ani nie wiemy jakie napięcia powinny być na wyjściu cewki ani na wyjściu regulatora. Jest tam taki jakiś klocek ale w sumie nic nie wiemy. W starym motorku typu ogar 202 chiński, wszystko zasadniczo działało prawidłowo.

Ta instalacja w ogóle jakaś pokurwiona jest, po kiego wała to pokomplikowali nie wiem.

Podobny albo taki sam jak picrel

Gdzie reklamować swoje zloty motocyklowe w Polsce?

Data: 10.02.2019 22:24

Autor: przyczepymarter

przyczepymarter.pl

Jeśli jesteś organizatorem zlotu motocyklowego w Polsce i szukasz otwartego kalendarza imprez motocyklowych, zachęcam Cię do dodawania własnych wydarzeń na stronie PrzyczepyMarter.pl Na stronie utworzony został dział Wydarzenia motoryzacyjne, gdzie każdy użytkownik po założeniu konta, może dodać opis zlotu motocyklowego. Po utworzeniu wydarzenia, jego administrator może dodawać także wpisy do relacji z danego zlotu motocyklowego.