Data: 24.03.2020 00:15

Autor: KLAssurbanipal

Rekonstrukcja ubiorów kobiet z epoki minojskiej na Krecie (rekonstrukcje wykonane przez dr Bernice Jones).

Ubiory kobiet minojskich zaskakiwały stylem i rozmaitością wzorów. Kobiety greckie czasów późniejszych nosiły odzież o zupełnie innych rozwiązaniach stylistycznych. Cechą charakterystyczną ubioru kobiet minojskich i mykeńskich były odsłonięte piersi. Rekonstrukcje powstały w oparciu o freski.

#kreta #grecja #moda #minojczycy #antyk #stroje

Pani prezydent Słowacji pojawia się w dopasowanej do ubioru masce chirurgicznej.

Data: 23.03.2020 19:47

Autor: ziemianin

tiny.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #moda #modadamska #maseczki #koronawirus #slowacja

Pani prezydent Słowacji pojawia się w dopasowanej do ubioru masce chirurgicznej.

Pani prezydent Słowacji pojawia się w dopasowanej do ubioru masce chirurgicznej.

Noszenie respiratora lub maski na twarzy jest obowiązkowe na Słowacji. Przynajmniej na razie.

Większość ludzi szyje własne maski na twarz.

To zdjęcie pochodzi z aktu inauguracyjnego nowego rządu.

Data: 27.10.2019 10:14

Autor: Ijon_Tichy

Zainspirowany krótką wymianą zdań na temat mody na tatuaże i zapuszczanie brody, przypomniałem sobie opowiadanie Mrożka pt: "półpancerze praktyczne". Z całego serca polecam tę króciutką satyrę na konformizm, modę i trendy, jakim tak łatwo ulegają tłumy. Wrzucam całość poniżej.


*Jestem starym subiektem i widziałem w swoim życiu wiele towarów niechodliwych, ale żeby aż tak… Gdy otwieraliśmy paczki z ostatniego transportu — błysk metalu pozwalał przypuszczać, że są to aluminiowe garnki. Tymczasem — diabli wiedzą co się stało w dystrybucji czy planowaniu. Nasz Dom Towarowy otrzymał czterysta nowych półpancerzy, model XVI wiek, używany swego czasu przez landsknechtów. Zdaje się, że były one przeznaczone do rekwizytorni jakiegoś teatru, ale nawet gdyby tak było, to po co jednemu teatrowi tyle półpancerzy? Nie było jednak rady. Towar jest towarem i musi być sprzedany. Kolega nasz, Eugeniusz, którego uważaliśmy za specjalistę od reklamy, umieścił kilka półpancerzy na wystawie, zaopatrując je sloganami:

„Półpancerz w każdym domu”

„Jeśliś harcerz — kup półpancerz”

„Nie pomoże koń ni wieża — jeśli nie masz

półpancerza” (Hasło dla szachistów)

Na razie jednak nikt nie żądał półpancerzy. Przeciwnie — klienci odnosili się do półpancerzy z lekceważeniem a nawet z wesołością. Nie pomogły dalsze pociągnięcia kolegi Eugeniusza, który ogłosił, że co dziesiąty półpancerz, nabyty w naszym Domu — wygrywa w charakterze premii czapeczkę krakowską z pawim piórem, a co dwunasty — Piórnik z napisem: „Pamiątka z Zakopanego”. Tymczasem zbliżał się okres remanentów i sytuacja stawała się poważna.

Wtedy właśnie zgłosił się do nas staruszek, który w zamian za udostępnienie mu kupna czajniczka do herbaty podjął się sprzedać cały zapas półpancerzy. Propozycja została przyjęta.

Staruszek zaczął od tajnej konferencji z panem Eugeniuszem, a nazajutrz, w godzinach największego ruchu, zjawił się w PDT, podszedł do lady i rzekł do kolegi Genia:

— Proszę o dwadzieścia półpancerzy.

— Niestety, sprzedajemy tylko po dwie sztuki.

— Ale ja potrzebuję dwadzieścia sztuk.

— Niestety, wykluczone.

Jako pierwszy zwrócił na nich uwagę posępny blondyn ze złamanym nosem. Zatrzymał się obok i słuchał ciekawie.

— Panie, chociaż piętnaście sztuk, ja mam dzieci — błagał staruszek.

— Nie mogę, łaskawy panie, nie mogę — bił się w piersi sprzedawca.

Już po chwili otaczał ich mały tłumek. Pośrodku klęczał staruszek i ze łzami w oczach prosił o pięć sztuk półpancerzy. Eugeniusz zasłaniał oczy rękoma, lecz nie ustępował.

— Gdzie się pani pcha?! — zawołał nagle posępny blondyn.

Na drugi dzień, gdy przechodziłem koło tandety, zauważyłem posępnego blondyna, który wołał monotonnie:

— Plastyczne, elastyczne, półpancerze praktyczne!!!

W czasie przerwy obiadowej przybiegł do mnie kolega Eugeniusz, zadyszany, w przekręconym krawacie i prosił o pomocnika. Sprzedano pierwsze partie półpancerzy. Niektórzy wychodzili od nas błyszcząc kadłubami odzianymi w stal, z wyrazem zadowolenia na twarzach, inni natomiast, tylko w marynarkach, wymykali się upokorzeni, obiecując sobie jednak przyjść nazajutrz.

Zapas był na wyczerpaniu. W parku, na ulicach, zaczęli pojawiać się młodzi ludzie w eleganckich półpancerzach, którzy spotkawszy znajomych mrużyli jedno oko i mówili niedbale:

— Gdzie kupiłem? Prywatnie. Kosztowało? Nooo, naturalnie…

Staruszek został moim przyjacielem i chętnie spędzaliśmy czas na pogawędkach. I pewnego razu, kiedy łowiliśmy ryby w Wiśle, usłyszeliśmy taką rozmową:

— Dokąd to pani idzie, pani Modrzejewska?

— Do PeDeTu!

— Po co! Tam nic nima! Byłam wczoraj, pytałam się o te półpancerze. Nima, słyszała pani? Nima, nima!

1951 r.*

#konformizm #literatura #mrozek #satyra #opowiadanie #moda

Data: 22.10.2019 15:54

Autor: Ijon_Tichy

Musimy zacząć chodzić nago, w imię dobra planety.

Przemysł mody emituje więcej dwutlenku węgla niż loty międzynarodowe i żegluga morska łącznie: przemysł ten wytwarza 10% całkowitej emisji dwutlenku węgla przez ludzkość, jest drugim co do wielkości konsumentem światowego zaopatrzenia w wodę i zanieczyszcza oceany plastikiem.

https://www.businessinsider.my/fast-fashion-environmental-impact-pollution-emissions-waste-water-2019-10-2/

#globalneocieplenie #przemysl #moda #bekazlewactwa

Piękne nogi ocenzurowane - Putin zabronił policjantkom mini!

Data: 22.09.2019 18:57

Autor: ziemianin

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #policja #rosja #putin #mini #ubiur #moda

Piękne nogi ocenzurowane – Putin zabronił policjantkom mini!

Okrutne zalecenie wydało rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Tamtejszym policjantkom zakazało noszenia spódniczek mini i butów na wysokich obcasach. Policjantki są oburzone, a Rosjanie niepocieszeni. Lubią przecież gapić się na zgrabne dziewczyny w mundurach.

Rosyjskie policjantki nie będą już mogły pokazywać zgrabnych nóg. By je eksponować, wiele z nich wprowadzało także samodzielnie zmiany w mundurach, skracały np. spódnice do pół uda, albo i wyżej. Teraz jednak koniec z tymi poprawkami.

Na polecenie Putina wiceminister spraw wewnętrznych wydał polecenie: spódnice policjantek mają kończyć się tuż nad kolanami, tak jak u kobiet służących w rosyjskiej armii. Na dodatek policjantkom zakazano nosić buty na wysokich obcasach. Nie wolno im też włączać do munduru cywilnych ciuchów, co często robiły. Policjantki narzekały bowiem, że mundury są z materiałów kiepskiej jakości, niewygodne, niepraktyczne, a one same nie wyglądają w nich najlepiej.

Nowe polecenie oburzyło rosyjskie funkcjonariuszki. – To totalna bzdura – mówią ich przedstawicielki w rozmowie z „Izwiestiami”. Broni ich też szef związku zawodowego policji. – Może dziewczyny w ten sposób chciały łowić mężów – mówi wyrozumiale.

Data: 18.09.2019 14:47

Autor: Monte

Dirndl – jest tradycyjnym kobiecym strojem ludowym, noszonym w południowych Niemczech i Austrii, opartym o historyczny ubiór chłopów zamieszkujących Alpy.

Dirndl składa się z gorsetu, bluzki, spódnicy i fartucha. Wbrew pozorom wyglądający na prosty i zwyczajny ubiór, dzisiejszy dirndl może być bardzo drogi. W dialektach z południowych Niemiec np. w Bawarskim, termin 'dirndl' odnosi się do ubrania, jak i do młodej dziewczyny.

Zimowy dirndl jest ciężki, zrobiony z ciepłych materiałów o ciemnym zabarwieniu. Dirndl noszony w lato jest lekki i jasny, o żywym zabarwieniu.

Dodatkami do tego ubioru mogą być różnego rodzaju ozdoby, jak i paski, kapelusze oraz rękawiczki.

Węzeł na fartuchu może oznaczać status osoby. Gdy jest zawiązany po lewej strony, nosząca go dziewczyna jest panną. Z prawej noszony jest przez mężatki, a z tyłu przez wdowy.

Jak ktoś chce sobie kupić link do sklepu

#traditionallifestyle #ladnapani #sukienkiboners #moda #uroda #modadamska #sukienki #ciekawostki #rozowepaski

Data: 23.05.2019 06:39

Autor: Ijon_Tichy

Mam kilka koleżanek, które pracują jako modelki. Miałem to egoistyczne szczęście, że jedna z nich od ośmiu lat jest moją żoną i na szczęście jest inteligentna, więc swoim przykładem obaliła panujący stereotyp "piękna, ale głupia".

Kilka razy pojechałem na rewie i pokazy mody. Mam w znajomych i proponowanych znajomych kilkanaście osób z środowiska modelingu i od czasu do czasu widzę zdjęcia z sesji.

Te zdjęcia wyglądają, jak paradokument o ludziach upośledzonych. Te nienaturalne pozy, wygięte ciała i głupie niepasujące do osoby miny.

Śmiać nie się chce z nich, bo je znam i wiem, że one nazywają to "sztuką" xD serio. One uważają, że są artystkami!

Ten koleś, który trzyma aparat naprawdę ma niezły ubaw, gdy gada teksty "tak! Teraz spójrz tajemniczo w lewo, tak jak Alicja z krainy czarów!" A w głowie myśli: "głupia kur** hyhy – spójrz w prawo jak Sasza Gray, hyhy }:D "

Serio. Znam kilku fotografów i oni naprawdę tak uważają.

#przemyslenia #gownowpis #irytacja #modeling #moda #porno

Data: 18.02.2019 17:22

Autor: Jiren

Zrobiłem na szybko grafikę poglądową, co mi się nie podoba w męskiej modzie… długość! Może być chociaż do kieszeni, lub trochę niżej (tak jak gościu trzyma rękę w kieszeni(. Tak jest ze wszystkim, bluzy, swetry, kurtki jeansowe, kurtki skórzane… dosłownie wszystko krótkie, że jak się schylisz to Ci widać pół pleców. W dodatku większość w pstrokatych kolorach i dziwnych materiałach (sieciówki), akurat na fotce jest klasycznie, ale te długości.

Data: 18.02.2019 16:45

Autor: Jiren

Dlaczego jak wpisuję "duże rozmiary ubrania męskie", to wyskakują sklepy "dla puszystych panów". Facet się nie boi określenia "grrrrubas". Powinno być "dla niedźwiedzi", "dla dzików", "dla grubasów" :D Aż takiego boilera nie mam, ale przez wzrost, wszelkie ubrania w galerii są jakby na przedszkolaków robione. Faceci w Polsce są mali, jak przekraczasz 185 cm to 90% ubrań w sieciówkach odpada ;) Większość jest robiona na 170cm i 60kg "dupę zza krzaka", albo taki odpad zza granicy biorą nasze sklepy :D

Data: 10.02.2019 13:00

Autor: Jiren

Gdy wychodzę szukać ubrań do galerii handlowych, maluje mi się taki obraz. Należy jeszcze sobie wyobrazić, że góra zwykle sięga do paska lub przed pasek ( ͡º ͜ʖ͡º)

Data: 10.02.2019 11:51

Autor: Jiren

Warto wybrać się do Berlina po ubrania? Od kilku miesięcy nie mogę nic normalnego kupić w polskich galeriach. Wszędzie robią ubrania na pół-mężczyzn 170cm. Wszystko jest za krótkie. W dodatku jakieś brzydkie to wszystko, w większości tych sklepów galeryjnych sprzedają szmaty jak na targowisku. Z kolei w internecie? Spoko… ale Photoshop jest plagą i nie zobaczysz jak coś wygląda bez przymierzenia tego. Buty z kolei kupuję w CCC i mam już dość ich "stylu" czy dziurawiącej się podeszwy. Średnio buty za 200 zł mam przez 2,5 miesiąca.

Ostatnio miałem te, przed promocją 299zł… dojebałem w 3 miesiące, teraz chodzą za 199zł. Zresztą mam dość formalnego stylu, ale to co nie formalne w tym CCC lub sklepach galeryjnych, wygląda jak gówno ściągnięte z gościa z lat 90 :D

Data: 02.02.2019 15:59

Autor: mikroblog

Podzielcie się waszymi najlepszymi zakupami jakie upolowaliście w sklepach podczas wyprzedaży. Zdjęcie sprzed roku ehhh nawet teraz siedzę w jednej z tych piżamek :3