Data: 05.12.2019 20:08

Autor: raptor

W nawiązaniu do wpisu wpisu

Na szkolenie zajechałem spóźniony, spóźnienie sam sobie wydłużyłem. W kawiarni przygotowałem na laptopie ankiety bezpieczeństwa na temat mobbingu.

Rozdałem je wszystkim szkolonym grupom zapewniając o anonimowości. Mam wysokie zdolności interpersonalne i potrafię zdobyć zaufanie innych, pracownicy się przede mną otworzyli i mam to co chciałem.

Do tego stworzyłem notatkę na okoliczność sytuacji, a na płycie CD nagrałem rozmowę telefoniczną.

Całość dostarczyłem w drodze powrotnej do centrali.

Co do Janusza to dowiedziałem się że swój stołek zawdzięcza związkom zawodowym. Zobaczymy co będzie dalej.

pracbaza #mobbing

Data: 02.12.2019 09:44

Autor: raptor

Nigdy nie dajcie sobą pomiatać!

Nie ma takiej ceny za którą można sprzedać swoją godność. Chyba że jest się patusem żyjącym na socjalu, wtedy twoja godność jest warta 500 zł.

Mój pociąg jak to pociąg wyłapał opóźnienie. Nic wielkiego i nie ma tu żadnego zaskoczenia, standard w PKP.

Jeżdżę pociągiem gdyż pracodawca wymaga biletu do rozliczenia delegacji, a za paliwo mi pieniędzy nie zwróci.

Aby być w porządku dzwonię do miejsca docelowego podróży informując o opóźnieniu oraz podając czym jest spowodowane. W odpowiedzi od nieznanego mi człowieka słyszę podniesiony ton głosu, prawie krzyk i rzucanie mięsem xD

Niestety gość nie wie na kogo trafił.

Dałem mu się dokończyć zdanie i stanowczo acz spokojnie rzekłem:

"Szanowny panie, serdecznie dziękuję za rozmowę. Informuje pana że ze względu na jej przebieg nie pojawię się na umówionym miejscu gdyż udaję się do sądu pracy. O powyższym poinformuje mojego bezpośredniego przełożonego.

Stronom zainteresowanym udostępnie rowniez nagranie naszej rozmowy, a panu radzę sie zapoznać z pojęciem mobbing." Po tym zakończyłem połączenie.

Gość już kilka razy do mnie wydzwaniał ale nie odbieram. W kawiarni na dworcu popijam na spokojnie kawę i myślę co z tym fantem zrobić. Rozmowy faktycznie nagrywam jednak gościa chciałem tylko nastraszyć z całym tym sądem itp. a później się pojawić jakby nigdy nic. Teraz myślę nad jego podwładnymi i czuję się w obowiązku nagłośnić jego podejście do pracowników. Tępić takich jak on.

#pracbaza #mobbing #rynekpracownika

BBC: wskutek mobbingu z Amnesty International odchodzi większość dyrektorów.

Data: 29.05.2019 01:46

Autor: oneone1

m.deon.pl

W efekcie raportu wskazującego na "toksyczną" atmosferę pracy i mobbing panujący w Amnesty International większość dyrektorów już odeszła lub odchodzi z tej jednej z najbardziej znanych organizacji broniących praw człowieka - podała we wtorek stacja BBC.

#swiat #amnestyinternational #mobbing