Linux Mint utrzymuje Linux Mint Debian Editio jako rezerwowego, jeśli coś się stanie z Ubuntu

Data: 25.02.2020 15:24

Autor: R20_swap

phoronix.com

Załoga Linux Mint kontynuuje utrzymywanie Linux Mint Debian Edition (LMDE) jako rezerwowego, jeśli coś się stanie z Ubuntu lub ich zdolnością do dostarczania dystrybucji Linuksa opartej na Ubuntu. W wersji beta dostępna jest teraz Linux Mint Debian Edition 4.

Linux Mint Debian Edition 4 jest oparty na Debianie 10 „Buster” z szeregiem innych ulepszeń, takich jak możliwość łatwego uruchamiania z zastrzeżonym sterownikiem NVIDIA. Linux Mint Debian 4 oferuje najnowsze środowisko pulpitu Cinnamon, XApps i inne udoskonalenia w porównaniu do wcześniejszych wersji Debian GNU / Linux.

#linux #mint #lmde #debian #ubuntu

Data: 17.01.2020 22:14

Autor: R20_swap

Zauważyłem, że lutris ma opcję prime select nvidia. Czyli teoretycznie może być jak w windows – czyli wszystko na integrze(zjebanym intelu) a reszta na karcie graficznej(chociaż micro gpu nie mają wiele z tym wspólnego)

No w każdym razie spiepszyłem już trochę os, żeby sprawdzić jeszcze te opcje.

W każdym razie gta5 zainstalowana przez lutrisa to jakiś koszmar. 10-20 fps to max i czeste przycinki.

Test na #linux #mint

Najlepiej działało na cinanom(sam byłem w szoku), a testowałem pod środowiskami: kubuntu, xfce4, mate, mate compiz

#linux #gta5 #lutris #oswiadczeniezdupy #gaming #laptop #gry #pc

Nie, nie polecam, na windowsie też gra się zacina, ale gdy już gra to jest to skok fps jak z laptopa na stacjonarny. Licznikami bym się zbytnio nie sugerował, zwłaszcza kiedy gra sama ledwo wyrabia, a jeszcze taki pryszcz na dupie.Ale to się czuje.

Data: 25.12.2019 17:30

Autor: R20_swap

WIe ktoś co się sało, że mialem sobie 32bit najnowszy mint na netebook i sobie yt był odpalony, żeby coś w tle sobir grało, właczyłem jakąś kontrolowaną opozycje, media pseudonarodowe czy coś i grało z 3 doby, po czym wszystko zdechło, a a teraz po zalogoawaniu jest czarny ekran jakby wygaszony znaczy..

#mint #linux

Data: 21.12.2019 11:54

Autor: R20_swap

No jednak mint widzi normalnie 8GB ram, a debian tylko 2GB 32bitowy, bo ktoś tu pisał, że 32bitowe obsługują tyle co windowsy czy w tych okolicach na maxa..

To co widać to odpalenie po instalacji, pierwsze aktualizacje dopiero włączone..

#mint #linux #ram

MintBox 3. Bezgłośny i potężny PC na Intel Core i9 z Linux Mint 19.3

Data: 20.12.2019 13:28

Autor: R20_swap

dobreprogramy.pl

Izraelska firma Compulab odświeżyła swoją serię pasywnie chłodzonych komputerów stworzoną specjalnie do współpracy z systemem Linux Mint. Nowy MintBox 3 w wersji Pro mimo braku wentylatorów dostał nawet CPU Intel Core i9-9900K i GPU GeForce GTX 1660 Ti.

8 rdzeni i9 i GTX, a chłodzenie w pełni pasywne

Projektanci z Compulab dzięki autorskiemu rozwiązaniu Airtop 3 zdołali schłodzić ośmiordzeniowy procesor Intel Core i9-9900K, kartę graficzną GeForce GTX 1660 Ti i zasilacz bez ani jednej ruchomej części. Układ Compulab może odprowadzić aż 300 W ciepła. Dzięki temu mamy nie tak duże pudełko (25 x 10 x 30 cm), które jest ciche i ma pokaźną moc obliczeniową.

Istnieje też tańszy wariant Basic oparty o sześciordzeniowy CPU Intel Core i5-9500 bez dedykowanej karty graficznej (tylko zaszyta w procesorze Intel UHD Graphics 630). Ma o połowę mniej RAM (16 GB DDR4-2666 vs 32 GB DDR4-2666, można samemu rozszerzyć do 128 GB) i nie tak pojemny nośnik (Samsung PM981 NVMe 256 GB vs 1TB). Pozostałe elementy nie różnią się.

Łączność, porty i dalsza rozbudowa

Dwie gigabitowe przewodowe karty sieciowe na chipach Intela, WiFi 802.11ac i Bluetooth 4.2. Użytkownicy mają możliwość rozszerzenia PC o drugi SSD M.2 (PCIe lub SATA), nośniki pod czterema portami SATA III czy modem 4G (jest slot SIM i M.2 key B lub Mini PCIe).

Czytaj dalej….

#linux #izrael #mint #PC #komputery

Wydany Linux Mint 19.3 - już oficjalnie w wersji stabilnej.

Data: 19.12.2019 00:39

Autor: R20_swap

linuxmint.com

Linux Mint 19.3 bazuje na Ubuntu 18.04.3 LTS i jądrze Linux 5.0.

Najnowsza wersja oprogramowania przeszła znaczącą kurację odchudzającą względem wydania oznaczonego numerem 19.2. Celluloid zastąpił odtwarzacze VLC i Xplayer, Gnote program do robienia notatek Tomboy, a Drawing wszedł w miejsce GIMPa. Widzicie chyba doskonale, że twórcy oprogramowania chcieli zmniejszyć liczbę pakietów w OSie.

Nowy Linux Mint to także narzędzie Hardware Detection Tool (HDT) w boot menu obrazu ISO, rozszerzone wsparcie dla Bluetooth, który to standard obsługuje teraz jeszcze więcej urządzeń i ulepszone HiDPI, wraz z jeszcze ładniejszymi ikonami systemowi. Na pasku systemowym gości teraz także ikona narzędzia, które automatycznie wykrywa potencjalne problemy ze sterownikami i kodekami i raportuje je użytkownikowi. O dodatkach pokroju zestawu nowych tapet i ikon nie muszę chyba wspominać?

#linux #mint

Można pobierać Linux Mint 19.3 Beta

Data: 08.12.2019 17:08

Autor: R20_New

linuxmint.com

Linux Mint 19.3 „Tricia” będzie wydaniem z długim okresem wsparcia trwającym aż do 2023 roku. A więc co takiego nowego dodano? Przede wszystkim ulepszono system wysyłania raportów błędów. Zgłaszanie błędów na Linuxie jest bardzo ważne, bowiem pozwala to na wykrycie problemu i rozwiązanie go. Poprawiono również wsparcie dla ekranow HiDPI. Jak mówią twórcy: „HiDPI support is almost complete(…)” i twierdzą, że niemalże każda aplikacja systemowa (oprócz HexChat i Qt5Settings) wyświetla się prawidłowo na monitorach z bardzo wysoką rozdzielczością. Natomiast odtwarzacz multimediów Celluloid zastąpi Xplayer. Dzieję się tak z bardzo prostej przyczyny – Xplayer wykorzystuje dekodowanie CPU, natomiast Celluloid GPU, przez co zużycie baterii na laptopach było znacznie większe.

#linux #mint