Data: 10.11.2019 18:36

Autor: Major_Bialkov

Panowie. Nie wiem czy wiecie (ja do dziś nie wiedziałem) ale mamy coś takiego jak przyczepek jądra. Z jego powodu mój synek wylądował dziś na stole operacyjnym. Poziom stresu u mnie sięgnął zenitu. Przed operacją nie było wiadomo co jest 5 i istniało prawdopodobieństwo amputacji jądra. Musieliśmy nawet podpisać zgodę na amputację. Najczęściej amputowali tylko ów przyczepek, co nie będzie miało wpływu na płodność. Nikomu nie życzę takiego dnia.

”Przyczepki jądra lub najądrza to małe, często kolbkowatego kształtu twory tkankowe przyczepiające się do jądra lub najądrza, będące pozostałością po rozwoju płodowym narządów płciowych. Nie są obecne u wszystkich chłopców i nie są potrzebne, można więc je bez jakiejkolwiek szkody dla dziecka usunąć. Skręt przyczepka nie jest tak groźny jak skręt jądra. Wymaga często operacji z racji na towarzyszący mu ból, odczyn zapalny moszny lub niemożność wykluczenia skrętu jądra."

#medycyna #jadra #mezczyzna #mezczyzni #dzieci #rodzicielstwo

Skandal! Państwowa agencja forsuje projekt dyskryminujący mężczyzn w Polsce!

Data: 01.11.2019 12:03

Autor: ziemianin

niewygodne.info.pl

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #kobieta #mezczyzna #dyskryminacjamezczyzn

Artykuł 33 obowiązującej w naszym kraju konstytucji stanowi jasno: "Kobieta i mężczyzna w Rzeczypospolitej Polskiej mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym". Tymczasem Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), czyli państwowa jednostka, która zarządza funduszami przeznaczonymi na wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw, ogłasza konkurs na dofinansowanie prowadzonej działalności kwotą do 200 tys. euro. Warunek? Firma musi być prowadzona i zarządzana przez kobiety. Firmy prowadzone przez mężczyzn są wykluczone!

Skandal! Państwowa agencja forsuje projekt dyskryminujący mężczyzn w Polsce!

Na stronie internetowej PARP-u znaleźć można informację o konkursie na dofinansowanie do prowadzonej działalności gospodarczej pt. "Schemat małych grantów dla przedsiębiorczych kobiet". Celem programu ma być "finansowanie usług proinnowacyjnych, w tym badawczych, a także mentoringu oraz inwestycji wspierających wdrożenie i rozwój technologicznych innowacji procesowych lub produktowych w mikro, małych lub średnich firmach prowadzonych przez kobiety". Całkowita kwota środków na dofinansowanie to projektów 15 mln euro, a maksymalne wsparcie dla jednego projektu może wynieść nawet 200 tys. euro. Aby firma mogła uzyskać dofinansowanie konieczne jest spełnienie jednego warunku – musi być prowadzona i zarządzana przez kobiety.

Wspomniany warunek to clue sprawy. Obowiązujące w Polsce prawo zabrania bowiem dyskryminacji ze względu na płeć. Artykuł 33 ust. 1 konstytucji stanowi jasno: "Kobieta i mężczyzna w Rzeczypospolitej Polskiej mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym".

Jeśli zatem kobiety i mężczyźni mają mieć równe prawa – także w życiu gospodarczym – to jakim cudem PARP, jako państwowa (!) jednostka dysponująca potężnymi pieniędzmi na rozwój polskich firm i przedsiębiorstw, może organizować taki konkurs? Dlaczego wsparcie finansowe będą mogły otrzymać jedynie "kobiece" firmy?

Aby zobrazować absurd tej sytuacji wyobraźmy sobie, że PARP organizuje konkurs na dofinansowanie działalności gospodarczej dla firm prowadzonych tylko przez mężczyzn. Jestem ciekaw jak na taki konkurs zareagowałyby organizacje feministyczne? Co powiedziałaby Kazimiera Szczuka czy Magdalena Środa? Co napisałyby autorki w "Wysokich Obcasach"?

Wygląda na to, że mamy do czynienia z poważnym skandalem i złamaniem zasad konstytucji. Pozostaje mieć nadzieję, iż PARP się opamięta i zdejmie ten konkurs z agendy lub zmieni jego zasady na takie, które nie będą dyskryminowały mężczyzn tylko dlatego, że są mężczyznami.

Źródła informacji:

Schemat małych grantów dla przedsiębiorczych kobiet PARP.gov.pl

Art. 33. Zasada równości kobiet i mężczyzn ArsLege

Jak myśli mężczyzna - hormony, mózg, nawyki

Data: 23.08.2019 13:52

Autor: ziemianin

menshealth.pl

#codziennaprasowka #wiadomosci #ciekawostki #kobieta #mezczyzna #mozg #hormony #nawyki #myslenie

Jak myśli mężczyzna – hormony, mózg, nawyki

Kobiety są trochę inaczej zbudowane niż my. I chwała Stwórcy za to. Różnice są też w budowie mózgu. Myślimy i czujemy inaczej. Dlatego, jeśli Twoja dziewczyna znowu poirytowana zapyta "O co Ci w ogóle chodzi?", pokaż jej ten tekst. Może w końcu zrozumie . . .

Stary dowcip mówi, że gdyby na aukcji wystawić mózg kobiety i mężczyzny, ten pierwszy byłby droższy. Bo nieużywany. Oczywiście, kobiety (te inteligentne) natychmiast odwdzięczyły się nam wyjaśnieniem, że cięższy mózg mężczyzny powoduje, że mamy taki ciężki pomyślunek. Więc w dowcipach mamy remis.

A w rzeczywistości? W gruncie rzeczy chyba też, choć różnice w funkcjonowaniu mózgów odmiennych płci istnieją, i to znaczne. Nie sposób rozstrzygnąć, który mózg jest lepszy. Wiadomo tylko, że są różne. Zobacz, czym się różnimy od kobiet i spróbuj tę wiedzę wykorzystać, by dogadywać się z nimi jeszcze lepiej.

 1. Za wydzielanie hormonów płciowych odpowiedzialnych za pożądanie odpowiada podwzgórze. Biologia jednak tak to urządziła, że u faceta ten gruczoł jest największy w okolicach szesnastego roku życia, kiedy ma stale przepocone skarpetki i sto pryszczy na nosie, a u kobiety – w okolicach pięćdziesiątki, kiedy, szczerze mówiąc, zdecydowanie chętniej umówilibyśmy się z jej córką.

  Ocenia się, że w ludzkim mózgu jest i przekazuje informacje mniej więcej bilion, czyli milion milionów neuronów.

 2. Ośrodek słuchu w mózgu mężczyzny (space-specific neurons) jest znacznie mniejszy niż u kobiet. One słyszą lepiej (czasami nawet słyszą rzeczy, których nigdy nie powiedziałeś), natomiast my jesteśmy znacznie mniej wrażliwi na hałas, co wpływa m.in. na nasze preferencje muzyczne. Ona chętniej słucha Nory Jones albo George'a Michaela, a Ty czujesz się sfrustrowany, jeżeli chociaż przez pół godziny dziennie nie posłuchasz System of a Down.

 3. Męska kora wzrokowa, czyli obszar mózgu odpowiedzialny za przetwarzanie impulsów świetlnych w obrazy, jest większa niż u kobiet, dlatego szybciej reagujemy na to, co widzimy. Dzięki tej właściwości faceci nadążają uchylić się przed spadającym na nich znienacka wałkiem, gdy wracają nieco później (gdzieś tak koło drugiej w nocy) z roboty. Nawet gdy są bardzo zmęczeni nadgodzinami.

 4. Ośrodek sterujący naszymi reakcjami na krytycyzm znajduje się w płatach czołowych. Mężczyźni używają tu częściej prawej półkuli, która sprzyja postawie "ja kontra świat", kobiety zaś korzystają z półkuli lewej; uczeni podejrzewają, że ta strona łagodzi wolę walki i agresję. Nie licząc oczywiście sytuacji, kiedy ona kłóci się akurat z Tobą.

 5. Centrum kontroli lotów w stronę pornografii i niegrzecznych zachowań znajduje się w corticomedial nucleus. Tak, tak, słusznie się domyślasz – oczywiście, u facetów jest on większy niż u przedstawicielek płci pięknej.

 6. Umiejętność czytania, pisania i wyrażania własnych myśli jest sterowana przez spoidło wielkie i spoidło przednie. Obie te części w mózgach mężczyzn są mniejsze niż u kobiet. To właśnie z tego powodu one chętniej kupują, wypisują i wysyłają kartki świąteczne. No, pomyśl sam, kiedy ostatnio wysłałeś do kogoś kartkę, a nie lakonicznego e-maila lub SMS-a?

 7. Rejony mózgu odpowiedzialne za węch są u mężczyzn osiem razy mniej aktywne niż u kobiet wykazały badania dociekliwych uczonych.Dlatego właśnie należy unikać kontaktów z wyperfumowanymi kobietami co najmniej na 7 godzin przed powrotem do domu. Inaczej ona (ta, która Cię po powrocie obwącha) i tak bez specjalnego wysiłku wyczuje, że coś tu pachnie…

 8. Jądro podstawno-boczne w obszarze jądra migdałowego steruje wydzielaniem hormonów odpowiedzialnych za agresję. Oczywiście, my tych hormonów i receptorów mamy więcej. Dlatego jesteśmy gotowi walczyć o to, w co wierzymy, np. o swoją ukochaną drużynę albo o prawo do jeszcze jednego drinka.

 9. Ponieważ mężczyźni mają mniej połączeń w korze mózgowej, z reguły są mniej sprawni manualnie niż kobiety. Oczywiście rzeczy, które Ty umiesz robić od dawna (jak np. wbijanie gwoździ), a ona nie robiła ich nigdy – Ty wykonasz lepiej. Ale spróbujcie równocześnie zrobić coś, czego nigdy nie robiłeś ani Ty, ani ona. Przekonasz się, że jej pójdzie to znacznie lepiej. Jaka z tego korzyść? No jak to? Przecież to najlepszy z możliwych dowód, że właśnie ona powinna myć naczynia. W końcu tak łatwo się tłuką…

 10. Faceci mają mniej receptorów w układzie limbicznym, który odpowiada za kontrolę nad emocjami. Dlatego właśnie łatwiej się wkurzamy, gdy gramy, a czasami nawet gdy oglądamy mecz. To też jeden z powodów, dla których znacznie chętniej niż kobiety w trakcie gorącej dyskusji jako ostatecznych argumentów używamy pięści.

 11. Ryzyko zapadnięcia na demencję starczą jest odwrotnie proporcjonalne do liczby neuronów w korze mózgowej. Dzięki temu, że masz tych neuronów więcej, mniejsze jest prawdopodobieństwo tego, że na starość zgubisz się w drodze z pokoju do kuchni.

 12. Płaty czołowe mężczyzny, w których ulokowały się funkcje poznawcze, są słabiej zaopatrzone w istotę szarą, kontrolującą impulsywność. To właśnie dlatego jesteśmy bardziej skłonni do ryzyka, a raz podjąwszy jakąś decyzję, staramy się zrealizować zadanie, nie zastanawiając się setki razy nad tym, czy wybraliśmy właściwą drogę do osiągnięcia celu. I tak to właśnie działa, że rzadziej niż panie pytamy o drogę, a jednak zazwyczaj jakoś docieramy do celu. Jak? Jakoś.

Czas na seks, czyli kiedy ona ma na Ciebie ochotę

Data: 20.08.2019 11:29

Autor: ziemianin

menshealth.pl

#codziennaprasowka #ciekawostki #wiadomosci #kobieta #mezczyzna #zprzymruzeniemoka

Rozszyfruj jej miesięczny kod, a będziesz wiedział, kiedy ona ma ochotę na seks, a kiedy ma ochotę rzucić w Ciebie talerzem.

Czas na seks, czyli kiedy ona ma na Ciebie ochotę

Czasem nie wiadomo, czy kobieta właśnie marzy o seksie z Tobą, czy raczej zrobi Ci awanturę, że jej nie rozumiesz. Warto rzucić okiem na jej cykl miesięczny a będziesz wiedział czego się spodziewać. Ważne tylko, żeby dni cyklu policzyć od pierwszego dnia miesiączki.

Dzień 1-5: Jestem gotowa do prasowania i składania

Co się ze mną dzieje? Mogę wprawdzie narzekać na skurcze już kilka dni wcześniej, ale to jest naprawdę moment, w którym zaczyna się cykl menstruacyjny.Poziom estrogenów spada, więc jest tylko 2% szans na to, że zajdę w ciążę podczas stosunku. Ale na seks się nie zapowiada. W tych dniach postrzegam Cię jako nieuporządkowany zbiór komórek w głupiej koszuli.

Twoja strategia. Niedobór estrogenu może również spowodować bezsenność i niepokój, dlatego wiele kobiet podczas tego okresu czuje niepohamowaną potrzebę porządkowania i układania. Nasza rada: zapomnij o seksie i skieruj jej uwagę na pranie i sprzątanie.

Dzień 6-7: Jestem gotowa na wszystko

Co się ze mną dzieje? Jestem spokojniejsza i szczęśliwsza, ponieważ moje ciało nasyciło się endorfinami, zwanymi hormonami szczęścia.

Twoja strategia. Wykorzystaj jej dobry nastrój. To czas, żeby zażegnać stare spory i zaopatrzyć się w kilka gadżetów, takich jak nowa komórka, narty czy rower. Możesz też przypomnieć o swoim pomyśle na ustawienie stołu bilardowego, w salonie.

Dzień 8-12: Jestem napalona

Co się ze mną dzieje? Wzrost poziomu androgenów podwyższa moje zainteresowanie seksem. To powoduje delikatne wydzielanie śluzu wgłębi pochwy, przy wejściu do macicy, która staje się wąska i nawilżona.

Twoja strategia. Skup się na seksie. W tych dniach na tyle łatwo rozpalić kobietę, że wystarczy jednominutowa gra wstępna. Wprawisz ją w odpowiedni nastrój, mówiąc, jak bardzo chcesz się z nią kochać. Zanim skończysz zdanie, powinieneś ściągnąć bokserki.

Dzień 13-15: Jestem wulkanem seksu

Co się ze mną dzieje? Do pozytywnych stron można zaliczyć to, że pragnę seksu jak pustynia wody, ponieważ jestem w najbardziej płodnym okresie. Negatywna strona: hmm…, no nie muszę się koniecznie kochać właśnie z Tobą… W tym okresie kobiety są najbardziej skłonne do zdrady.

Podczas jednego zbadań poddano obserwacji 500 kobiet w nocnym klubie. Wniosek nasuwał się sam – kobiety w tej fazie cyklu były bardziej skłonne do noszenia skąpych ubrań i wysyłania mężczyznom jednoznacznych sygnałów.

Twoja strategia. Nie wypuszczaj jej samej z domu.Zamiast tego, wykorzystaj jej przygodowy nastrój na wypróbowanie nowych pozycji lub nowych miejsc. Posadź ją na kanapie (nagą) i uklęknij przed nią (także nago). Zarzuć jej nogi na swoje ramiona, przysuwając się do niej. Kąt,który dzięki temu powstanie, ułatwi stymulację jej punktu G.

Dzień 16-19: Jestem lesbijką

Co się ze mną dzieje? Poziom estrogenów w moim ciele ponownie spada, więc jestem mniej płodna. Podczas tych kilku dni nie potrzebuję mężczyzny z maczugą, który przekaże mi silne geny. Szukam faceta, który zapewni mi poczucie bezpieczeństwa.

Twoja strategia. Teraz chce kobiecego mężczyzny lub męskiej kobiety. Ogol się i włącz Edytę Górniak.

Dzień 20-24: Jestem jak osa

Co się ze mną dzieje? Poziom estrogenu nadal spada, a równocześnie podnosi się poziom wywołującego wahania nastroju progesteronu. To powoduje wystąpienie PMS (napięcia przedmiesiączkowego). W tym okresie jestem nadwrażliwa i wyczulona na najmniejszą nawet krytykę, bardziej przeczulona na punkcie swojego wyglądu i skłonna, żeby czymś w Ciebie rzucić.

Twoja strategia. Naucz się zwodów. Jeśli unikniesz uderzenia latającą pokrywką, zagraj z nią w tenisa lub wybierzcie się na jogging. Intensywne ćwiczenia fizyczne pomogą złagodzić napięcie przedmiesiączkowe. Poza tym w ten sposób, jeśli „czuje się gruba”, przynajmniej zrobi coś, aby to zmienić.

Dzień 25-30: Błagam o lody!

Co się ze mną dzieje? Poziom estrogenu i progesteronu w moim ciele spada, a ciało przygotowuje się do kolejnego cyklu. Niski poziom estrogenu może wywoływać u mnie potrzebę jedzenia wysokokalorycznych posiłków, lodów i czekolady, które – jak pokazują badania – mogą poprawić jej nastrój i… zmniejszyć spodnie.

Twoja strategia. Spełnij jej zachcianki, przynajmniej niektóre. Np. zabierz ją na kolację do restauracji, zamiast obdarowywać czterema tabliczkami czekolady. Dlaczego? Bo zje je wszystkie, a potem jeszcze Ci powie, że to wszystko Twoja wina!

Kodeks dżentelmena: 14 męskich zasad

Data: 26.07.2019 22:59

Autor: ziemianin

menshealth.pl

#codziennaprasowka #wiadomosci #ciekawostki #dzentelmen #mezczyzna #

Nie miejcie skojarzeń z melonikiem, parasolem i gonitwą w Ascott. Na bycie dżentelmenem składa się również więcej, niż markowy zegarek i znajomość dziesiątek blendów whisky. To kilka zasad, które robią z nas, mężczyzn, wartych naśladowania.

Kodeks dżentelmena: 14 męskich zasad

 1. Bądź sobą

Mężczyzna nie stroi się w cudze piórka i nie udaje, że jest kimś innym. Ma własny świat i włada nim niepodzielnie. Nie musi być trendy i nie zmienia swoich gustów na zawołanie. Umiejętność spojrzenia na siebie z dystansem i humorem jest dodatkowym atutem.

 1. Bądź świadomy

Marian Hemar, wybitny poeta mieszkający na emigracji, miał zwyczaj mawiać: "Dżentelmen nie sprawia przykrości nienaumyślnie". To wielka lekcja dobrego wychowania i dorosłości, w której szczerość może być bolesna, ale konieczna.

 1. Okazuj wdzięczność

W świecie, w którym każdemu się wydaje, że ma niezbywalne prawo do wszystkiego i wszystko mu się należy, pokora jest w cenie. Mężczyzna sam nie oczekuje dowodów wdzięczności, ale umie ją okazywać innym nawet za drobne przysługi. Mówi "dziękuję" i "doceniam" tak często, jak to możliwe.

 1. Bądź lojalny

Mężczyzna nie plotkuje i nie oczernia ludzi, z którymi się przyjaźni. Ocenia trzeźwo ich wady, a sam wie najlepiej, jakie mają zalety i w ich obronie nie waha się występować.

 1. Bądź sprawiedliwy

Mężczyzna rozlicza nie tylko wyniki działań, ale bierze także pod uwagę intencje. Gdy kieruje zespołem, chwali tych, którzy się starają i walczą, a nie tylko tych, którzy mają efekty. Wie, że pochwała działa niejednokrotnie lepiej niż podwyżka, której, skądinąd, też nie powinien skąpić.

"Siłą mężczyzny jest umiejętność znajdowania odpowiednich proporcji i przekonanie, że pewnych rzeczy po prostu się nie robi."

 1. Bądź dyskretny

Mężczyzna nie zwierza się publicznie ze swoich intymnych spraw i nie wkracza w intymność innych. Nie debatuje o orgazmach kochanek, małżeńskich kłopotach i osiąganych dochodach. W epoce tabloidów, rechocących prowadzących w telewizji i pokusy 10-minutowej popularności, to rzecz nie do przecenienia. Nie wszystko jest na sprzedaż.

 1. Bądź uczynny

Nienadskakujący, nienadgorliwy, nienachalny – po prostu życzliwie uczynny. Mężczyzna doskonale wie, że istotą uczynności jest prawdziwa bezinteresowność, bez oczekiwania na pochwały czy nagrody.

 1. Bądź ojcem

Kumplowanie się z dziećmi wygląda dobrze tylko na ekranie w hollywoodzkich produkcjach. Mężczyzna dyskutuje z synem lub córką o życiowych wyborach i uzasadnia racje, ale decyzje podejmuje szybko i samodzielnie. Tak samo szybko wciela je w życie i egzekwuje ich wykonanie. Wie także, że słowa "przepraszam" lub "pomyliłem się, wybacz" istnieją również w ojcowskim słowniku. O "proszę" i "dziękuję" nie wspominając.

 1. Bądź twardy

Mężczyzna nie marudzi i nie narzeka. Ani na szefa, ani na żonę, ani na los pechowy, małe zarobki i wieczne niedocenianie. Docenia się sam, a sprawdza w boju. Jest wytrzymały i oczekuje tego samego od innych – nie odpuszcza pod byle pretekstem.

 1. Bądź na poziomie

Mężczyzna nie musi być czarusiem, lwem salonowym, bawidamkiem i zalotnikiem. Jego wartość towarzyska nie polega na pochlebstwach, gadulstwie i opowiadaniu wątpliwych dowcipów, lecz na oszczędnej narracji, zmierzającej nieuchronnie do pointy. I wbrew powszechnemu mniemaniu nie musi mieć słusznych poglądów na wszystko.

 1. Bądź tradycyjny

Mężczyzna wie, że nie wszystko nadaje się do przekazania esemesem lub mejlem. Są okazje, gdy należy wysłać tradycyjny list, ręcznie pisany.

"Mężczyzna wie, że czasy się zmieniają, ale wierzy, że pewne stałe reguły pozostają niezmienne. I jest im wierny."

 1. Bądź słowny

Mężczyzna dotrzymuje obietnic i terminów. Ważne są tak samo przyrzeczenia dane dziecku o wyjściu do kina, jak zobowiązanie do oddania gotowego projektu szefowi. Na umówione spotkania przychodzi 5 minut wcześniej, nigdy 15 minut później. Jeżeli wydarza się coś naprawdę nieprzewidzianego, dzwoni i uprzedza o spóźnieniu.

 1. Bądź hojny

Nie rozrzutny – brak umiaru i ekscytacja pieniądzem są cechami nuworyszy. Mężczyzna zna wartość pieniądza, ma dla niego szacunek, ale nie pozwala mu sobą rządzić. Nie rozmawia o zarobkach swoich i cudzych, nie afiszuje się zamożnością i nie znosi ostentacji.

 1. Bądź odważny

Mężczyzna nie śmieje się z wierszy i poetów, a "Przesłanie Pana Cogito" Zbigniewa Herberta przeczytał ze zrozumieniem lub umie na pamięć.

"Bądź odważny, gdy rozum

zawodzi, bądź odważny

W ostatecznym rachunku

jedynie to się liczy

A gniew twój bezsilny niech

będzie jak morze

Ilekroć usłyszysz głos

poniżonych i bitych

Niech nie opuszcza cię

twoja siostra – pogarda

Dla szpiclów, katów, tchórzy…".

Dalej też jest fajnie i pouczająco – warto przeczytać i zapamiętać na całe życie.

Fantazje kobiet i mężczyzn - przegląd erotycznych marzeń

Data: 17.07.2019 13:14

Autor: ziemianin

menshealth.pl

#codziennaprasowka #wiadomosci #ciekawostki #kobieta #mezczyzna #seks #fantazje #marzenia #udanyseks #ostryseks #bezpiecznyseks

Czy wiesz, o czym myśli twoja kobieta, gdy z niewinnym uśmiechem przygląda się sąsiadowi? Nigdy byś jej o to nie posądzał? A jednak! Okazuje się, że erotyczne marzenia kobiet i mężczyzn bywają zaskakująco podobne. Przyjrzyjmy się im.

Fantazje kobiet i mężczyzn – przegląd erotycznych marzeń

Czym są fantazje seksualne? Tęsknotą za tym, czego nie doświadczamy w realnym życiu? Ujawnieniem się naszej prawdziwej dzikiej natury? Obrazami zapamiętanymi z filmów? Pewnie wszystkim po trochu. Jedno jest pewne – fantazjujemy wszyscy.

Mężczyźni

Niezobowiązujący seks – faceci częściej niż kobiety fantazjują o szybkim seksie, bez dalszych konsekwencji. Najczęściej z kobietami, które widują na co dzień. Sąsiadkami, koleżankami z pracy czy koleżankami swojej partnerki. Ale też z nieznajomymi. Urok takich wyobrażonych przygód polega na tym, że nie są konieczne różne pracochłonne zabiegi typu kino, flirt czy długa gra wstępna, a kobieta jest od razu gotowa, chętna i nie żąda wiele.

Kobiety

Ekshibicjonizm – bycie podglądaną w trakcie uprawiania seksu. Może to być jej mężczyzna, znajomi albo całkiem obcy ludzie. Niektóre kobiety traktują seks jako swego rodzaju spektakl teatralny. Chciałyby wiedzieć, jak wyglądają w tej roli, czy inni też postrzegają je jako podniecające i zmysłowe.

Inna kobieta – element homoseksualny przewija się w fantazjach kobiet dosyć często. To wcale nie musi oznaczać, że idziesz w odstawkę. Tak przejawiają się marzenia o tym, jak chciałyby być pieszczone. A kto w końcu wie o tym lepiej, niż druga kobieta? Poza tym fascynuje je zmiana ról. Chciałyby wiedzieć, jak wygląda seks z kobietą z męskiego punktu widzenia.

Uległość – zadziwiająco często kobiety, które są w życiu codziennym silne, zdecydowane i dominujące, marzą o sytuacji, w której mogłyby się poddać komuś całkowicie. Bywają w fantazjach prostytutkami, niewolnicami i ofiarami gwałtu. Może w ten sposób przejawia się tęsknota za archetypem relacji płci, w którym to kobieta jest uległa, bierna, a mężczyzna dominujący i agresywny?

Wyzwolenie – w marzeniach kobiety stają się wyzwolone i bezwstydne. Robią to wszystko, na co nie mają odwagi w seksie z partnerem. Nie przejmują się swoim wyglądem, tym, jak są odbierane. Mogą być sobą i skoncentrować się tylko na seksualnej przyjemności.

Podglądanie – podobno mężczyźni są bardziej wrażliwi na bodźce wzrokowe i dlatego lubią widzieć dokładnie, co i jak. Podejrzewają, że kobiety mogą mieć jakieś swoje tajemnice, toteż możliwość obserwowania kochających się pań to marzenie wielu mężczyzn.

Seks grupowy – niektórzy uważają, że więcej znaczy lepiej i trzy kobiety dostarczają trzy razy więcej rozkoszy niż jedna. A poza tym, każdy jest ciekawy, jak to robią inni i jak on sam wypada na ich tle.

Dominacja – seks z kobietą, która jest absolutnie posłuszna i oddana. Zdobyć ją, zawładnąć nią całkowicie, sprawdzić, ile wytrzyma z miłości do nas. Różne akcesoria z seks shopów, typu kajdanki, pejcze, obroże to odpowiedź na takie dosyć powszechne marzenia.

Siła wyobraźni

Jak widać, kobiece fantazje bywają nie mniej śmiałe i perwersyjne od męskich. Nierzadko sami jesteśmy zaskoczeni pracą naszej wyobraźni, bo jest to tak bardzo odległe od tego, co normalnie robimy i z czym jest nam w sumie dobrze. Jeżeli już się do czegoś przyznajemy, to tylko do tych najgrzeczniejszych marzeń i wyobrażeń. Ale przecież tych mniej grzecznych wcale nie musimy realizować. Samo dzielenie się nimi z partnerem może stanowić ważny element waszej gry miłosnej.

Clubbing - 25 zasad polowania

Data: 13.07.2019 09:26

Autor: ziemianin

menshealth.pl

#ciekawostki #codziennaprasowka #wiadomosci #Clubbing #podrywanie #kobieta #mezczyzna

Clubbing – 25 zasad polowania

Jak podrywać w klubie – 25 zasad

Po co kobiety chodzą do nocnych klubów? To bardzo proste: żeby zasiąść w jury konkursu na Tego Właściwego Faceta. Obserwują, oceniają, przyznają punkty… A w tym tekście podpowiadają, co powinni robić mężczyźni, by zgarnąć główną nagrodę.

Bar być może nie jest najbardziej odpowiednim miejscem do szukania faceta marzeń, ale z drugiej strony, w piątkowe wieczory biblioteki są już zamknięte. Cóż więc nam pozostaje? Poza tym, tego wieczoru wszyscy gdzieś wychodzą, a to znacznie zwiększa prawdopodobieństwo spotkania kogoś fajnego. Choćby w drodze między jednym klubem, gdzie jest nudno, a drugim, gdzie podobno są wszyscy.

Plan jest następujący – wchodzimy pewnym krokiem, zajmujemy miejsce, z którego doskonale widać całą salę, zamawiamy coś do picia i udajemy, że się świetnie bawimy we własnym towarzystwie. Facetów jest sporo i niektórzy nawet całkiem, całkiem. Też przychodzą grupkami i oczywiście udają bardzo zajętych rozmową.

Dobra, dobra. Doskonale wiemy, że przychodzicie do klubu, żeby kogoś poznać. Tylko dlaczego tak często kończy się to porażką? Podejdzie taki, po chwili zaserwuje jakiś żenujący tekst i jeszcze chce się umówić, jakby nie rozumiał, że źle trafił. Albo odwrotnie, pojawia się ktoś sympatyczny, cały wieczór fajnie rozmawia, a potem nawet nie weźmie numeru telefonu. Inny siedzi przy stoliku i przez cały wieczór patrzy na którąś z nas. Ale nie podejdzie. Fatalne strategie. Ale ułatwimy Wam zadanie. Oto samouczek, który zaprowadzi Was prostą drogą do celu.

KONTAKT

 1. Uważaj na sygnał. Jeśli widzisz, że patrzę na Ciebie, unoszę nieco brew, lekko się uśmiecham, to oznacza, że teraz inicjatywa jest po Twojej stronie. Podejdź. Nie bój się, że się ośmieszysz. Dlaczego miałabym się śmiać z faceta, który zwrócił na mnie uwagę.

 2. Patrzymy na charakter. Tylko, niestety, w piątkowy wieczór w pogrążonym w półmroku w klubie jest słabo widoczny, dlatego ciężko nam dostrzec wszystkie Twoje zalety. Zwracamy więc siłą rzeczy uwagę na to, co najbardziej rzuca się nam w oczy.

Punkty przyznajemy za:

wysoki wzrost

szerokie ramiona

ogólną schludność stroju

dobrze ostrzyżone włosy

zadbane dłonie

uśmiech sympatyczny, chłopięcy

ładne oczy, szczere i wzbudzające zaufanie spojrzenie.

Punkty odbieramy za:

ogólną nieświeżość i brak dbałości o higienę

aroganckie, wulgarne i głośne zachowanie

stan upojenia alkoholowego

strój zbyt "organizacyjny", np. skórzane wdzianka harleyowców

strój z ubiegłej epoki.
 1. Przekonaj mnie. Jeżeli już zapaliłam dla Ciebie zielone światło, nie kombinuj za bardzo. Powiedz po prostu coś normalnego i sympatycznego. Masz pięć minut na zrobienie dobrego wrażenia. To sporo.

 2. Telefon. Jeżeli pod koniec miłego wieczoru chcesz, abym Ci dała numer mojego telefonu – powiedz mi to. Najprostszy tekst – "Czy mogę do Ciebie zadzwonić?" – zazwyczaj działa.

REKLAMA

REKLAMA

Podryw w klubie fot. shutterstock.com

 1. Zadzwoń pojutrze. Muszę mieć trochę czasu, żeby się zastanowić, czy chcę się z Tobą umówić, czy raczej nie. Następnego dnia to za wcześnie. Ale nie czekaj więcej niż trzy dni.

 2. Miej plan. Zadzwoń i powiedz: "Cześć, tu Maciek, spotkaliśmy się w klubie Nemo przedwczoraj. Jak Ci minął weekend? Myślałem sobie, że miło byłoby się znowu spotkać. Co robisz w środę? Mam bilety na koncert/ imprezę/otwarcie klubu itp. Nie wybrałabyś się?" Nie zostawiaj wiadomości na skrzynce, bo nigdy jej nie odsłuchuję.

 3. Właściwy czas. Spotkanie proponuj z wyprzedzeniem, przecież muszę się jakoś przygotować. Nie rób szkolnego błędu i nie czekaj do ostatniej chwili, żeby mnie gdzieś zaprosić. W piątek po południu każda szanująca się dziewczyna jest już gdzieś umówiona. A jeśli nawet ja nie jestem, to nie mam zamiaru się przyznawać, że czekałam na Twój telefon.

 4. Nie bądź natrętem. Jeżeli dzwonisz do mnie dwa razy, a ja wciąż mówię, że nie mam czasu, nie dzwoń po raz trzeci. Najwyraźniej nie mam ochoty i proszę, zrozum to.

RANDKA

 1. Miejsce. Mając do wyboru kilka modnych miejsc, wybierz raczej to, które leży bliżej mojego domu. Masz szanse odprowadzić mnie potem. Jeżeli umawiamy się, że po mnie przyjedziesz, bądź punktualny, bo to cenię, ale licz się z tym, że możesz trochę poczekać na dole w samochodzie. Przecież muszę wysuszyć włosy.

 2. Samochodowy savoir vivre. Przyjeżdżasz po mnie samochodem, który ma centralny zamek? No, fajnie. Ale rusz się i wyjdź z auta, kiedy podchodzę. Otwórz mi drzwi. Ten nieskomplikowany gest odróżnia w naszych oczach buraka od dżentelmena.

 3. Sprawa pieniędzy. Nie szalej i nie staraj się zrobić na mnie wrażenia, szastając pieniędzmi. Fajnie, że masz pieniądze, nie mówię, że to wada. Ale nie podoba mi się, że myślisz, iż można mnie kupić. I podejrzewam, że oczekujesz ode mnie rewanżu w łóżku.

 4. Komplementy. Starałam się, żeby dobrze wyglądać dla Ciebie. Doceń to. Powiedz parę miłych słów. Nie banały – masz ładne oczy (uśmiech, włosy) itp. To można powiedzieć każdej. Ja chcę, żeby to było dla mnie, np. "Ale masz długie rzęsy!" albo "Nigdy nie widziałem takich zielonych oczu" (jeżeli oczywiście mam zielone). A najbardziej lubię, kiedy mówisz, że fantastycznie Ci się ze mną rozmawia.

 5. Przedstaw mnie. Jeżeli spotykasz swoich znajomych – przedstaw nas sobie. I nie mów: "To moja koleżanka". Jestem kobietą, z którą masz randkę, a nie kumpelą. Powiedz: "Aniu, poznaj Maćka, mojego kumpla, Maćku, a to jest Ania Kowalska."

 6. Nie chwal się. Jasne, że wolę facetów rozmownych niż milczków, przy których muszę się gimnastykować, żeby nie zapadała niezręczna cisza. Ale nie mów tylko o sobie. Daj mi szansę.

 7. Bądź uważny. Pytaj mnie, czego się napiję albo co zjem, zauważ, że mam już pustą szklankę. Jest to wyraz troskliwości, którą lubię u facetów.

 8. Odprowadź mnie. Świat nie jest bezpieczny, pokaż, że będziesz moim obrońcą. Możesz nawet zapytać, czy nie zaprosiłabym Cię na herbatę, ale jeżeli mówię, że nie, to nie nalegaj. W zamian możesz mnie pocałować w policzek.

TOP 5

SEKS Ostry seks: przewodnik dżentelmena

TRENING SIŁOWY Trening 100 pompek w 6 tygodni

ZDROWIE Najlepsze i najgorsze suplementy dla faceta

ZDROWIE Podwozie mężczyzny: instrukcja obsługi

REKLAMA

Podryw w klubie fot. shutterstock.com

SEKS

 1. Nie poganiaj mnie. Skoro już tu jestem, pewnie mi się podobasz, ale zazwyczaj potrzebuję więcej spotkań, żeby się upewnić, czy chcę iść z Tobą do łóżka.

 2. Uważaj na znaki. Przychodzi moment, kiedy jestem gotowa na seks. Żaden tam szczeniacki impuls, ja się lubię wcześniej przygotować. Chcę, żebyś to dostrzegł i zrozumiał.

 3. Mam ochotę. Jeśli będę gotowa na seks, raczej nie powiem Ci tego wprost. Musisz być spostrzegawczy. Oto sygnały:

  Jestem ubrana wyjątkowo seksownie. W coś niedużego i obcisłego.

  Pachnę perfumami – w moim zamierzeniu – zmysłowymi i ciężkimi. W każdym razie nie jak zazwyczaj.

  Wypijam tego wieczoru odrobinę więcej niż zwykle. To na odwagę.

  Chcę rozmawiać o seksie i nawet w rozmowę o polityce, ekologii czy filozofii wplatam co chwilę erotyczne aluzje.

  Włożyłam samonośne pończochy. A do tego spódnicę z rozcięciem.

  Niby niechcący odsłaniam fragment mojej koronkowej bielizny – najczęściej czarnej lub czerwonej.

  Pod byle pretekstem Cię dotykam.

 4. Propozycja. Lubię ładne zaproszenia do seksu. "Zostań na noc, proszę. To będzie bardzo przyjemne, gdy obudzę się przy Tobie" – to mój ulubiony tekst.

 5. Nie oczekuj szaleństw. Wyglądam na bardziej wyzwoloną niż jestem. Podczas pierwszej nocy mogę być trochę speszona. Nie wiem, czy spodoba Ci się moje ciało. Ośmiel mnie, okaż dużo czułości, tak żebym poczuła się bezpiecznie.

 6. Gwoli przypomnienia. Nie zmuszaj mnie, żebym przypominała o prezerwatywie. Poważny facet o tym pamięta.

 7. Nie popisuj się. Podczas tej nocy chcę się przekonać, czy jesteś czułym, uważnym kochankiem. Oczekuję dużo pieszczot, a nie zawodów sportowych.

 8. Rozśmiesz mnie. Najlepiej wspominam tych, którzy potrafią traktować seks jak zabawę. Nie lubię atmosfery rodem z pornoli. Chcę się poczuć przy Tobie swobodnie.

 9. Zadzwoń potem. I to jak najszybciej. Nic nie jest dla mnie równie upokarzające, jak długa cisza po wspólnym seksie. Zadzwoń i powiedz, jaka byłam wspaniała. I umówmy się znowu.

Data: 01.06.2019 20:58

Autor: Skorpion_Legenda

Jest na już ponad 200! Facebookowa grupa tylko dla MĘŻCZYZN

link do grupy

To nie jest kolejna grupa, w której życiowi nieudacznicy wylewają swoje żale na kobiety i cały świat. Przeciwnie. Zakładając tę grupę inspirowałem się zainicjowanym przez Roberta Bly'a ruchem "Mythopoetic men's movement", zwłaszcza książką "Żelazny Jan: rzecz o mężczyznach". To jest apoteoza niewzruszoności charakteru, stabilności emocjonalnej, wewnętrznej siły; nie zapominając przy tym o szacunku, spontaniczności i życzliwości.

Zapraszam

#mezczyzna #redpill #facebook

Data: 01.06.2019 16:34

Autor: Skorpion_Legenda

Założyłem grupę na fb tylko dla MĘŻCZYZN

https://www.facebook.com/groups/608446532996059/

Można pogadać o codziennych sprawach, o sytuacji mężczyzn w dzisiejszym świecie, męskich problemach, znaleźć wsparcie, poznać kumpli itp. Na chwilę obecną grupa jest prawie pusta. Pomóżcie mi ją zbudować dołączając do niej. Stwórzmy sobie przestrzeń do rozmów w męskim gronie.

#mezczyzna #facebook

Data: 18.04.2019 09:32

Autor: Kiszony

Pieprzeni biali rasiści!

https://www.dazeddigital.com/science-tech/article/44059/1/artificial-intelligence-is-too-white-and-too-male-says-a-new-study

Cyt. „Nowe badania pokazują, że pole sztucznej inteligencji jest zdominowane przez heteroseksualnych, białych mężczyzn. Według monumentalnego nowego badania, ten wyjątkowy podzbiór społeczeństwa uczy inteligentne maszyny do tworzenia algorytmów, które określą naszą przyszłość, a ich perspektywy stają się dyktatami, które mogą zagrozić kolorowym ludziom, kobietom i społeczności LGBTQ.

Raport został opublikowany wczoraj przez naukowców z AI Now Institute na New York University. Odkrycia ujawniają, że kobiety stanowią zaledwie 15% pracowników badawczych AI na Facebooku i tylko 10% pracowników AI w Google. W jeszcze wyraźniejszym podziale łączna liczba czarnych pracowników firm technologicznych, w tym Google, Facebook i Microsoft, wynosi od 2,5 do 4%.

„Istnieje dyskryminacja między dyskryminującymi pracownikami a dyskryminującą technologią” powiedziała prasie dyrektor AI Now Institute Meredith Whittaker

Badania ostatecznie wykazały, że „stronniczość w systemach sztucznej inteligencji odzwierciedla historyczne wzorce dyskryminacji”.

#technologia #nauka #mezczyzna

Data: 12.04.2019 09:29

Autor: Kiszony

Mężczyźni z brodami i długimi włosami mają najmniejsze jądra – nowe badanie. ( ͡º ͜ʖ͡º)

https://nypost.com/2019/04/10/males-with-long-hair-and-beards-have-smaller-testicles-study/

Cyt. „Według nowego badania „efektowny” zarost na twarzy naczelnych – w tym ludzi – może być oznaką małych jaj. Włosy są uważane za „ornament” – zewnętrzny pokazu męskości – swoistego rodzaju „broń”, sposób na rzeczywistą rywalizację seksualną z innymi samcami gatunku poprzez rozmnażanie.

Badanie wykazało, że zarówno ludzie, jak i duże naczelne nie mają możliwości aby mieć jednocześnie duży worek z jajami i krzaczasty zarost na twarzy. Niezależnie od tego, czy włosy pojawiają się jako broda u ludzi, czy puszyste baki na małpach, nie ma to znaczenia: żadne z nich nie jest w stanie produkować dużej ilości plemników, jednocześnie zwiększając obfitość zarostu.

„W skrócie, „bujni” mężczyźni mają najmniejsze jądra” – mówi Stefan Lüpold, biolog ewolucyjny z Uniwersytetu w Zurychu, który wraz z kolegami porównał 100 cech płciowych (w tym ludzi).

Ale odkryli również, że broda może być pomocna w reprodukcji. Owłosione naczelne są postrzegane jako bardziej męskie, zdrowe i płodne, a zatem bardziej atrakcyjne dla krycia samic. Więc nawet jeśli nie mają odpowiednich „kulek”, mogą nadal przyciągać wiele partnerek. Jeśli mają większe jądra (a tym samym więcej plemników), mogą nie być tak atrakcyjnie owłosione, co oznacza, że mogą nie mieć takiej samej szansy, że bardziej krzepki naczelny będzie miał partnera.

Choć podczas reprodukcji w grę wchodzi wiele innych czynników – w tym gęstość zaludnienia – z badań wynika, że brody i wielkość jaj, są ewolucyjnymi kompromisami.

„Trudno jest mieć to wszystko” – mówi Lüpold. „Duże jądra mają dużą broń – ale mniej ozdób”.

#zdrowie #mezczyzna #ciekawostki

Data: 24.03.2019 08:54

Autor: Anty_Anty

Cholernie pozytywne dzień dobry wszystkim.

Mam kolejny dzień pełen energii, wstałem rano, zrobiłem pompki, poleciałem specjalnie na stację po fajki ponieważ bank ma przerwę i nie będę miał jak kupić później (chyba to będzie ostatnia paczka), pouczyłem się, zrobiłem śniadanko z 5 jajek i zaraz lecę na uczelnie.

W między czasie czekam na sfinalizowanie umowy z nowym pracodawcą, jedyny minus to taki że kwiat który kupiłem musiałem poprzycinać bo był zbyt uszkodzony. Róża ma kilka listków, nie ma kwiatów ale nie daję za wygraną i rozkwitnie tak jak ja rozkwitam na nowo.

W przyszłym miesiącu muszę wcielić w życie drugi główny punk planu i będzie miodzio.

Dodatkowo w planie mam unikanie łatwych lasek i Grażynek.

Kopara opadnie ludziom którzy widzieli mnie jak nie mogę się podnieść od dłuższego czasu a pseudo znajomym którzy byli tylko gdy coś potrzebowali cholerne 4 litery w ciemne miejsce.

https://www.youtube.com/watch?v=LnPtuA_TEWc

Data: 11.03.2019 09:02

Autor: mosiek

Byłem na sympatii kilka lat. Miałem z tego kilka średniej jakości dziewczyn. Ostatecznie zrezygnowałem z sympatii ze względu na podwójne standardy prowadzone przez moderację podobną do tej wykopowej. Laski na mnie bluzgały zwykle (bo im się nie podobałem, czyt. byłem brzydki) i zamiast im, blokowano konto mi. To jest straszne skurwysyństwo sympatii, że tak robią. Laski mogą robić co chcą a facet zawsze jest winny. Więc powiedziałem dość. Teraz, skoro laski potrafią być takimi sukami w zadawaniu się ze mną, podjąłem decyzję, że teraz to one niech się do mnie zgłaszają z pozytywną=przyjemną inicjatywą, a nie że ja będę za nimi latał. Pierdolę laski, jak nie potrafią się zachować to niech się leczą.

All Hetero Is Harmful - Janice o feminizmie i seksie. Bardzo dobra analiza.

Data: 10.03.2019 14:32

Autor: Jan_Niecki

youtube.com

Janice opowiada o zmieniającym sie podejściu feminizmu do seksu. W jaki sposób z dążenia do równości i wolności ruch feministyczny doszedł do wniosku, że każdy seks jest aktem opresji na kobiecie, "tak" wcale nie musi znaczyć "tak", a zgoda nie wyklucza gwałtu.

Data: 10.03.2019 13:37

Autor: Lukmar

Niepopularna opinia: Kręcenie afery dookoła tego, że dzień mężczyzn nie jest tak hucznie obchodzony jak dzień kobiet jest w opór małostkowe i niemęskie.

Data: 25.02.2019 21:14

Autor: raptor

Ech Lurki, #zalesie

1) Bądź mną

2) Poznaj fajną loszkę 8/10

3) Ty też jej się podobasz, śmieszkujecie, fajnie wam się rozmawia, piszecie ze sobą i wszystko zmierza w jedną stronę

4) Dowiedz się że ma dzieciaka z poprzedniego związku

5) Dziękuje dobranoc (╯︵╰,)

Data: 25.02.2019 15:44

Autor: drewniany

Zajebane ale prawda:

Słodkie bluepillowe kłamstwo vs brutalna redpillowa prawda:

Kobiety chcą miłego i wrażliwego faceta vs Kobiety chcą silnego i dominującego faceta

Twoje wykształcenie, zarobki i opiekuńczość dadzą ci powodzenie wśród kobiet vs Twój wygląd, dominujący charakter i jaja dadzą ci powodzenie wśród kobiet

Kobietom należy zapewnić miłość, troskę, ciepło vs Kobietom należy zapewnić gamę emocji, zarówno dobrych jak i złych

Wygląd ma małe znaczenie vs Wygląd ma duże znaczenie

Kobiety przyciąga twoja dobroć, są wierne i oddane vs Kobiety przyciąga twoja siła, są wierne tak długo jak jesteś atrakcyjny i użyteczny

Kłamstwo i manipulacja to domena facetów vs Kłamstwo i manipulacja to domena kobiet

Kobiety to romantyczki a mężczyźni to pragmatycy vs Mężczyźni to romantycy a kobiety to pragmatyczki

Każdy znajdzie swoją miłość vs Część ludzi przegra ewolucyjną grę i umrze bez seksu, miłości i potomstwa

Kobietom należy poświęcać uwagę, pomagać i je wspierać vs Twoja atencja (czas, pieniądze, pomoc, uwaga) to coś czego kobieta chce, to twoja wartość, nie dawaj jej kobietom które na to nie zasługują

Kobiety to dorośli, odpowiedzialni ludzie vs Kobiety są nielogiczne, nieodpowiedzialne i często same pakują się w kłopoty

Kobieta potrafi bezgranicznie kochać jednego faceta vs Kobieta zawsze szuka lepszego bolca

Należy być bezgranicznie oddanym swojej dziewczynie, wierność jest atrakcyjna vs Należy pokazywać, że masz powodzenie wśród innych, gdy twoja dziewczyna widzi że mógłbyś zostawić ją dla innej to jesteś w jej oczach atrakcyjny

Każdy jest takim samym człowiekiem vs Osoby atrakcyjne są często traktowane jak nadludzie, także w kategoriach gdzie teoretycznie każdy powinien być widziany nie przez pryzmat atrakcyjności np. szukanie pracy czy sprawy sądowe

Ludzie nie chcą, abyś był smutny i samotny vs Nikogo nie obchodzi twój ból, możesz liczyć tylko na siebie

Nie tylko twardziele mają kobiety, mili i grzeczni przecież też vs Silni męscy mężczyźni (alfa) są prawdziwie pożądani przez kobiety, nieatrakcyjni (beta) dostają iluzję miłości i byle jaki seks bez pożądania

Mężczyźni lubią seks bardziej od kobiet vs Kobiety lubią seks bardziej od mężczyzn

Przeszłość seksualna kobiety nie ma znaczenia vs Każdy kolejny partner seksualny nieodwracalnie "uszkadza" kobietę i zwiększa prawdopodobieństwo że w przyszłości będzie niewierna, nieszczęśliwa w stabilnym związku lub będzie chciała zniszczyć stały związek by móc romansować

Możesz zapytać kobiety jakiego faceta szuka vs Jeśli kobieta widzi, że pytasz jak je poderwać to automatycznie widzi cię jako przegrywa bez doświadczenia

Kobiety są wyrozumiałe i empatyczne vs Kobiety bezwzględnie gardzą słabymi mężczyznami, tylko nie zawsze mają odwagę okazywać swoją odrazę, bo boją się męskiej przemocy i ostracyzmu

Dojrzała kobieta w rejonach 30 to najlepsza partnerka dla mężczyzny vs Młoda kobieta po 20 to najlepsza partnerka dla mężczyzny

Kobiety są dorosłe, nie muszą przejmować się opinią nieznajomych vs Kobiety zawsze i wszędzie bardzo mocno przejmują się tym co inni o nich myślą, nawet jeśli temu przeczą

Bycie prawiczkiem to nie jest powód do wstydu vs Bycie prawiczkiem świadczy że żadna kobieta nie zgodziła się z tobą na seks, tym samym dajesz innym świadectwo że jesteś nieatrakcyjny

Kobiety nie mają powodu by bać się mężczyzn vs Kobiety ewolucyjnie odczuwają strach przed konfliktem z mężczyzną dlatego często wciskają bajki facetom (np. "to miłe że zagadałeś ale mam chłopaka, przepraszam" zamiast "nie podobasz mi się, odejdź")

Kobiety mówią to co naprawdę myślą vs Kobiety wciskają słodkie kłamstwa i idealistyczne porady i opinie bo boją się być widziane w złym świetle (np. "po prostu spotykasz złe kobiety, na pewno jesteś miłym facetem :)" zamiast "zwyczajnie jesteś stuleją, sama bym cię nie tknęła bo wolę przystojnych i wysokich")

Kobiety wyzywają mężczyzn od mizoginów ponieważ czują się urażone vs Kobiety wyzywają mężczyzn od mizoginów ponieważ boli je prawda na temat ich samych

Data: 24.02.2019 17:29

Autor: 2_M_A

Co sądzicie o kulturze TRP? Pamiętam ten pierwszy znaczący boom wiele lat wstecz, wskutek publikacji książki Neila Straussa – The Game, który przybliżył tę filozofię masom i zapoczątkował de facto całą subkulturę z tym związaną. Dla mnie to nic więcej, nic mniej, aniżeli sekta PUA. Jest to stosowanie socjotechnik, wykorzystywanie mechanizmów psychologicznych oraz programowania nerolingwistycznego w celu dobrania się między nogi kobiet. Znam wielu takich PUA, chociaż nie są w kręgu moich bliskich znajomych. Przedłużają sobie naganiacza jeden przez drugiego kto więcej zaliczył w jak najkrótszym czasie. Ich świat kierowany jest rozpustą i wokół niej się obraca. Tacy goście doskonale rozumieją i wykorzystują fakt, że żyjemy w dobie, gdzie związki damsko-męskie są w znakomitej większości oparte na mechaniźmie wzajemnego recyklingu podszytego upadkiem zasad i moralności. Liczy się tu i teraz, Carpe Diem. Jeden z moich bardzo dobrych kumpli na studiach uwielbiał się przechwalać co to nie on i z kim na dyskotece/domówce/Tinderze i dziwił się mi, że sam nie prowadzę się w podobny sposób, chociaż jak twierdził miałem do tego wszelkie warunki. Tego kumpla mocno deprymowało i chyba nawet wkurwiało, gdy mówiłem, że "nie robi to na mnie wrażenia, i że mam swoje zasady". Gościowi wyskakiwał error w systemie. Wielu mężczyzn żyje przeświadczeniem, że wymiar seksualny jest nadrzędny w życiu i należy robić wszystko, aby go zaspokoić. Otóż nie. Są wartości o wiele ważniejsze i świat nie kręci sięwyłącznie wokół seksu. Ja sam jestem tylko człowiekiem i rządzą mną prymitywne zwierzęce instynkty m. in. pociąg seksualny, jednak w dużej mierze nauczyłem się go kontrolować, a wręcz dążę do przejęcia nad nim całkowitej kontroli. Dzisiaj nie ma już dla mnie odpowiedniej kobiety, z którą chciałbym być dla słusznych powodów. Mężczyźni są częścią problemu. Rewolucja Seksualna zbiera swoje żniwo, a ja będąc tego świadom nie biorę w całym tym cyrku udziału. A co wy myślicie?

Mapa MANOSFERY

Data: 20.02.2019 19:38

Autor: Jan_Niecki

bit.ly

Jakiś czas temu słuchałem audycji tok.fm, w której nazifeministka skarżyła się, że ta manosfera i ogólnie red-pill to strefa tajemnicza ukryta dla oka kobiecych badaczy. Najpierw pomyślałem to co każdy normalny człowiek w takiej sytuacji – gówno prawda, ale po jakimś czasie przyszła refleksja, a może faktycznie ludzie niewiedzą gdzie znaleźć dobre źródła informacji na ten temat? Tak właśnie powstał pomysł na mapę MANOSFERY w internecie. Zebrałem źródła, z których ja korzystam i przedstawiłem je czytelnej formie z podziałem na kategorie:

– Red Pill

– MRA

– MGTOW

i powstało coś takiego:

https://onedrive.live.com/view.aspx?resid=BB464940481A6E05!105&ithint=file%2cxlsx&app=Excel&authkey=!AApBOTPKd0kK2KQ

Co myślicie?

Może macie jeszcze jakieś propozycje o co warto tą listę rozszerzyć? – jeśli tak dajcie znać w komentarzach

Male privilege? Doświadczenia feministki która postanowiła zostać mężczyzną[ENG]

Data: 14.02.2019 21:25

Autor: Mirrodin

youtube.com

Carl Benjamin (Sargon of Akkad) przedstawia i komentuje artykuł z Washington Post, który opisuje doświadczenia transseksualnej feministki. Osoba, która przez wiele lat żyła jako kobieta, po kuracji testosteronem zaczęła doświadczać świata z perspektywy mężczyzny.

TROLLSKY UCZY AMERYKANÓW, JAK ROBIĆ NOŻE DOSKONAŁE

Data: 11.02.2019 16:09

Autor: zywy0318

magazyn.nowiny.pl

Skąd się wziął przydomek „Trollsky” i dlaczego wszystkie swoje dzieła sygnuje symbolem ostrej papryczki? Na te i wiele innych pytań odpowiada w programie Marcina Prokopa „Z tymi co się znają”. Całą rozmowę można zobaczyć na kanale YouTube

Data: 11.02.2019 09:24

Autor: Kiszony

Panowie…..umieramy

"Poziom testosteronu u mężczyzn gwałtownie spada na całym świecie. Średni poziom testosteronu u mężczyzny zmniejszył się o około 1% rocznie od 1980 roku. Dotyczy to nie tylko mężczyzn w średnim wieku. Nastolatki obecnie mają taki poziom jaki był normalnie widziany u 80 letniego starca. Chociaż niski poziom testosteronu jest potrzebny tylko w niewielkiej ilości w porównaniu z mężczyznami, staje się to problemem również dla kobiet. W tym tempie mężczyźni mogą dosłownie zniknąć z planety" The Low Testosterone Epidemic

Dzisiaj rozpada się prawie co drugie małżeństwo.

Data: 07.02.2019 15:29

Autor: raptor

gazetaolsztynska.pl

Dzisiaj rozpada się prawie co drugie małżeństwo. Z danych wynika, że najwięcej rozwodów jest na Warmii i Mazurach oraz w Lubuskiem. Czy jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze? A może nie potrafimy kochać aż po grób?

Data: 05.02.2019 17:30

Autor: DTP

Wszystko fajnie spoko, ale przy pisaniu posta i z przyzwyczajenia jego zaznaczanie kursorem… wyjechanie za box nowego posta kończy się fuckupem! Zawsze kopiuje treść posta przed wysłaniem, nie raz miałem akcję że coś nie poszło i weź tu pisz od nowa. To jest mega wielki BUG i już 5x dałem się tu nabrać :X fck!

lurker

Data: 04.02.2019 01:21

Autor: Raven

Mam pytanie, skąd pochodzi taki metaliczny zapach od faceta. Ogólnie jak ktoś się spoci, to wiadomo jak pot śmierdzi. Ale mam takiego sąsiada, który tak niemiłosiernie śmierdzi, właśnie takim dziwnym, charakterystycznym metalicznym zapachem. Nie jest to jakiś mocno nieprzyjemny zapach, ale mocno uderza po nosie. I co ciekawe czuć go dosyć długo w powietrzu. Pamiętam, że kiedyś mój bardzo dobry przyjaciel też miewał takie coś, i sporadycznie nadal ma, ale to był raptem ułamek w porównaniu do tego kolesia. Cholera wie co to za "enzymy" są. Zaznaczę, że obie osoby wyglądają na bardzo zadbane.

Mężczyzna z zaburzeniami tożsamości uważający się za kobietę zaatakował siekierą

Data: 29.01.2019 21:21

Autor: Immortal_Emperor

news.com.au

Sydney. Mężczyzna z zaburzeniami tożsamości płci uważający się za kobietę zaatakował przypadkowych klientów 7-Eleven siekierą. Lesbijki na Tinderze nie chciały się z nim umawiać, bo nie spełniał ich oczekiwań nie będąc kobietą. +18, bo video jest ostre.