Wywiad z Kazikiem w Porannej Rozmowie RMF u Mazurka

Data: 22.05.2020 19:12

Autor: hellboy

youtube.com

„Najnowsza płyta jest bardzo aktualna. Jeszcze 29 marca nie było nic. Nie dało się zebrać Kultu, zrobiłem to z gitarzystą Kultu, Wojtkiem Jabłońskim, który umie zagrać na wszystkim. Tylko Konrada Wantrycha wzięliśmy na instrumenty klawiszowe” – tak o kulisach powstanie swojej najnowszej płyty „Zaraza” opowiadał Kazik Staszewski, gość Porannej rozmowy w RMF FM.

Kazik chyba zauważył, że zaczyna być wciągany w sprawy, z którymi woli nie mieć zbyt wiele wspólnego (vide prowadzenie ludu na barykady). Materiał ma 31 minut, ale szybko zleci. ;-)

#kazik #polityka #trojka #mazurek

Data: 09.11.2019 20:29

Autor: arti

Rozmowa Bosak Mazurek

Merytorycznie – Bosak / Mazurek

90 / 10

Erystycznie -Bosak / Mazurek

30 / 70

Bosak dał się jednak nieco wyprowadzić z równowagi, choć szanuję to jak umiejętnie parę razy do niej wracał, ale niestety na początku dał się podejść Mazurkowi , prawdopodobnie zlekceważył go spodziewając się miłej rozmowy o faktach a nie ataku, tak to bywa, polityk musi mieć się na baczności 24 h. Argument Mazurka z córką wegetarianką był obrzydliwy, takich chwytów nie powinno się stosować, bo podobne do argumentum ad hitlerum, czyyli sporwadzanie czegoś do symbolu absolutnego zła lub absolutnego dobra , bezbronności , czy niewinności – "no co masz przeciw tej małej dziewczynce, która kocha zwierzaki " – w takiej sytuacji albo można zmienić temat, albo w jakiś sposób wykazać hipokryzję przeciwnika inaczej się przegrywa rozmowę.

https://www.youtube.com/watch?v=sTM7fKHsbWk&feature=youtu.be

#retoryka #erystyka #bosak #mazurek #rmf