Ulicami Warszawy przeszedł marsz: "Nie dla legalizacji przemocy domowej".

Data: 25.07.2020 00:52

Autor: 2_M_A

msn.com

Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej (nazywanej konwencją antyprzemocową lub konwencją stambulską) ma chronić kobiety przed wszelkimi formami przemocy oraz dyskryminacji. Dokument zakłada m.in., że istnieje związek przemocy z nierównym traktowaniem, oraz że przemoc nie może być usprawiedliwiana tradycją ani religią. Organizacje feministyczne protestowały przeciwko planom wypowiedzeniaw/w.

Na mocy konwencji mężczyzna może na przykład zostać zabrany na określny czas ze swojego własnego domu na podstawie często nieweryfikowalnych zarzutów ze strony kobiety, z którą zamieszkuje. Takie sytuacje już dawno nikogo nie dziwą w Hiszpanii, stając się normą. Ja się pytam, kiedy ratyfikowanie konwencji antyprzemocowej kobiet wobec mężczyzn?

#feminizm #matriarchat #bekazlewactwa #konwencjastambulska

Kazimierz Marcinkiewicz szuka pracy na LinkedIn. "Gdziekolwiek."

Data: 24.07.2020 22:12

Autor: 2_M_A

msn.com

Marcinkiewicz opisuje się jako 60-letni „niezależny doradca”, przed którym jeszcze jakieś 10 lat aktywności zawodowej.

Może jest jakieś interesujące miejsce dla mężczyzny z tak rozległym doświadczeniem jak moje? Łączę doświadczenie z pracy w wielkich instytucjach jak EBRD, Goldman Sachs (…). Co więcej, jestem niezwykle zmotywowany, ekstremalnie elastyczny i w pełni dostępny, więc gotowy do pracy kiedykolwiek i gdziekolwiek jest to potrzebne – napisał Marcinkiewicz.

Chyba wizja oglądania świata przez firanki w kratkę złamała ex-premiera. W końcu alimenty na Isabel w wysokości 4 kantów ziko na miech same się nie spłacą. Teoretycznie Marcinkiewicz musi je płacić Isabel do końca życia. Swojego, lub jej. Nawet, jeżeli nie mają razem potomstwa.

#kazimierzmarcinkiewicz #marcinkiewicz #alimenty #linkedin #zwiazki #matriarchat