Stary Wykop - to se ne vrati :)

Data: 19.10.2019 11:17

Autor: O_O

lurker.pl

Dla lepszego zasięgu i takiej pozytywnej prowokacji ( ͡º ͜ʖ͡º) wrzucam na główną mój komentarz z postu @Thanos'a w którym informuje o przerwie od Lurkera. Jeżeli znajdzie się ktoś kto podziela moje zdanie to mógłby dodać coś od siebie ;)

@Thanos, a jakbyś wprowadził taki system który by wrzucał "gorące" wpisy (albo inaczej: takie jak te – https://www.lurker.pl/p/d6Y3iNRfo ) z mikrobloga na główną?

Jeśli nie na stałe to chociaż na jakiś czas – bo naprawdę, moim zdaniem, jest problem z contentem na głównej, sam polityczny shit :/. Ja wiem, że mogę dodać # polityka na # czarnolisto i będzie po problemie, ale mi chodzi tutaj o nowe osoby na Lurkerze. Znaleziska typu "chłopcy w spódniczkach", "kolejne żydowskie kłamstwa" czy jakieś posiedzenia z clickbaitowymi wypowiedziami lewaków/prawaków (bez różnicy bo nie o to tu chodzi) to się nadaje na syf typu onet, a nie na miejsce które miało być (miało – bo jeszcze nie jest lub nawet nigdy nie będzie( ͡° ͜ʖ ͡°)) tym, czym był wykop. Konto na Wykopie założyłem w okolicach 2008 roku (dokładnie nie pamiętam bo usunąłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i pamiętam, że wtedy, kiedy pojawiały się znaleziska polityczne to budziły bardzo duży sprzeciw wśród społeczności i padały nawet propozycję, że domyślnie # polityka nie powinna być widoczna na głównej – wydaje mi się, że dla rozwoju Lurkera dobrze by było wprowadzić takie coś. Wiadomo, że byłoby to mega kontrowersyjne, ale imo zachęciłoby do pozostania tu dłużej.

Dodam jeszcze jedno przemyślenie – stworzenie serwisu takiego jakim był kiedyś Wykop (+ to, żeby wykopki sprzed 2010 dołączyły tutaj) może okazać się nierealne. Świat się zmienił, dziś wszyscy mają internet i z wykopem jest taki problem, że zrobił się mainstreamowy. Nie dziwi mnie to bo był zajebistym miejscem, z zajebiście dobrze funkcjonującą społecznością – po prostu zachęcał do pozostania tam. Był miejscem w którym można było wyrazić dziwną/kontrowersyjną opinię i w niedługim czasie tworzyła się ciekawa dyskusja która nigdy nie wiadomo w jakim kierunku się potoczyła. Mam przeczucie, że może okazać się to nierealne do powtórzenia [i nadejdzie moment kryzysu (może już nadszedł:>) w którym dojdziesz do wniosku, że to se ne vrati :)], nie mniej jednak warto próbować – w najlepszym wypadku efekt będzie taki, że Lurker stanie się czymś kompletnie nowym i unikalnym i tego Ci życzę xd (ale do tego droga daleka).

PS Czy ktoś pamięta, że Steven Seagal to lamus? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#lurker #przemyslenia #przyszloscLurkera

Data: 17.10.2019 22:40

Autor: Ijon_Tichy

Ja uważam, że Lurker jest sympatycznym miejscem, odwiedzanym przez różnych ludzi, choc nadal dość kameralnym. Dziwi mnie, że przyrost użytkowników nie następuje w zauważalny sposób i szczerze mówiąc nie wiem dlaczego. Nawet pomimo tego, iż jest to wstępna wersja portalu i ma pojawić się udoskonalone, mityczne V2, to uważam, że obecny Lurek jest wystarczający, by nie szmacić się z upośledzają moderacją takiego np. wykopu.

Nie przeszkadza mi spokój na Lurku. Oczywiście fajnie będzie, jeśli liczba użytkowników się zwiększy, ale obecny stan również jest ok. Zalogowanych i aktywnych użytkowników jest kilkudziesięciu, ale odwiedzających zerkaczy znacznie więcej.

Fajnie z wami podyskutować i podzielić się przemyśleniami, czasami pośmiać, a czasami posprzeczać. Jest ok, a myślę będzie lepiej. Pozdrawiam i dobranoc.

#lurker #przemyslenia

Data: 16.10.2019 11:46

Autor: Thanos

Moi drodzy, widzę, że macie pewne obawy w sprawie przyszłości Lurka, toteż śpieszę z wyjaśnieniami. Po pierwsze, projekt nie zostaje zawieszony, tylko ja chwilowo się odłączam od kodowania: musze sobie zrobic przerwe, bo za długo tutaj siedziałem. Ostatni rok mocno dał mi sie we znaki. Musze nadrobić wiele swoich spraw (glownie zawodowych: w tym czasie praktycznie nie pracowałem. ok, świadczyłem jakies zlecenia-usługi, ale to bardziej drobnica, a nie wieksze projekty). Czyli jak Wy chodziliscie do pracy na etat, ja siedzialem w domu i ogarnialem Lurka. To nie jest robota "po godzinach", bo zwyczajnie sie nie da. Trzeba siedziec i robic, inaczej nie ma opcji. Pisząc serwis v1, sądziłem, że jak tylko go wypuszcze, to sobie kapke odpoczne, ale tak nie jest – potem wszystko nabiera jeszcze wiekszego tempa (dopiero zabawa sie wtedy rozkreca). No i jak przysiadłem w listopadzie (8 listopada miala miejsce premiera), to tak do teraz praktycznie mi zleciał czas. Przekichane.

Lurek to nie jest projekt komercyjny, ciezko na nim jest cokolwiek zarabiać. @Nietzsche, @12358, dzięki za wyliczenia, ale mam tego świadomość. Chcialem tylko, żeby starczyło na opłatę serwerową, i tyle (czyli ze nie musze dokladac, hm). To miał być bardziej projekt, że zarabiam kase niezaleznie (ze swoich roznych tam źródeł), a lurka rozwijam hobbistycznie, bo widzialem w nim potencjał. I prawde mowiac dalej widze, ale teraz wiem, jakich wymaga nakładów (mówię ogółem):

– trzeba przede wszystkim miec bardzo dobry serwis (moze nie że funkcjonalnosci od groma, bo z 99% nikt nie korzysta, ale taki user-friendly, bug-free etc.);

– trzeba w niego wpompować kase, zeby go wypromowac i takie tam.

Teraz jestem mocno lurkiem zmeczony, dlatego zawieszam koderkę. Wróce po nowym roku i zobaczymy, co dalej. Wroce ze swiezymi siłami (moze skodze v3 :D ), kasą i werwą. Do tej pory jestem nie do końca zadowolony jak to wszystko sie potoczyło… I do tego bardzo zmeczony, musze odpocząć. No i tyle w sumie :]

Na pewno lurka nie usune, bo ma on potencjał; domena i nazwa jest rozpoznawalna (ale nie na tyle, żebym mogl ją sprzedać / pozbyć się etc.) – wiec… na pewno zostaje wszystko tak jak jest :) No to moja mała dzidzia.. poswieciłem na nia wiele czasu. Dużo sie nauczylem itp. – jestem za wszystko wdzieczny. lekcja jest bezcenna :]

#lurker #lurkerchangelog

Data: 16.10.2019 08:14

Autor: BlaziuBlaz

Hej #lurker

Widzę, że ostatnio trochę krytyki na naszego Lurka się pojawiło.

Mam takie rozwiązanie:

za miesiąc ( #pdk ) wszyscy, którym zależy w jakiś sposób na tym miejscu przelejemy jakąś kwotę wg uznania na Lurker.

Druga opcja zakłada wynajęcie i zapłacenie @Thanos w celu odjebania Lurkera na cacy.

;D

Niech nic nie będzie dla niego ważniejsze niż Lurker. I hajs.

#lurkerwyskakujzhajsu

Data: 16.10.2019 05:56

Autor: Nietzsche

@Thanos – zainspirowany poprzednim wpisem jednego gościa, z brakiem wiary o sukces lurka. Ja w ten sukces nie wierzyłem od początku, gdyż formuła takiego serwisu jest "niemotyzowalna". Zaznaczyć trzeba, że nawet wykop ma problemy z monetyzacją ruchu.

Nawet Allegro się pozbyło wykopu, za 5mln złotych. Tyle, ile kosztuje niezła willa w Poznaniu. Roczne dochody wykopu to 300 tysięcy złotych, przy przychodzie 1,5 mln złotych. Czyli 25 000 złotych. Czyli by zarabiać 300 tysięcy złotych, muszą wpieprzać co roku 1,2 mln złotych w serwery, ekipę, podatki. Wykop zatrudnia nawet prawników, którzy codziennie czytają pisma procesowe, wezwania do sądu, wizytują komisariaty policji. Wszystko to przy kilkaset razy większym ruchu niż lurker.

Większość userów wykopu to dzieci, którzy nie mają żadnych pieniędzy do wydania. Preferencje reklamowe ciężko jest personalizować, musiałoby wkroczyć jakieś potężne AI i gromadzić dane na temat tego, co userzy wykopują i komentują, przypisywać tym preferencjom słowa kluczowe i… zajebać serwery. Nie wiadomo jednak, czy targetowana reklama zwróciłaby koszt wdrożenia systemu. Na lurkerze, średnia wieku troszkę wyższa, ale też sporo dzieci tutaj.

Za 25 000 zł miesięcznie, to już olałbym taki model biznesowy dla świętego spokoju i założył np. SaaS lub poszedł do korpo programować + freelancer. Tymczasem, lurker raczej nigdy nie dobije do wykopu, więc 25 000 zł jest nieosiągalne.

#lurker #takaprawda kurwa :D

Data: 16.10.2019 02:38

Autor: 12358

K%$wa Thanos jak ty nie wierzysz w sukces lurka to kto ma wierzyć? Ja? Oni? Masz tu więcej osób niż na gg siedzi, a gg jakąś wartość w ujęciu monetarnym ma. Więc nie pie%$&l, tylko powiedz za jaką cene sprzedałbyś lurka? Albo jakie plany? Tak na poważnie. Bo tu się bez jakiegoś marketingu nie obejdzie, no sorry, ale ludzie przypadkiem nie trafią na lurka… i dwie smutne prawdy, sorry, ale muszę to powiedzieć, ten zjebany wypok jest miejscami po prostu ciekawszy, wiem, że to wina wąskiego groma użytkowników, ale gdyby zrobić taki polski reddit ,ale bez tych wszystkich wad wypoku….. aha juz to przemyśleś… to przypomne historie :

7 grudnia 2004 – uruchomienie serwisu Digg

lipiec 2005 – wprowadzenie nowej wersji serwisu (Digg 2.0) wraz z nowym projektem graficznym

październik 2005 – Digg uzyskuje dofinansowanie w wysokości 2,8 mln dolarów dla rozwoju przedsięwzięcia

listopad 2005 – liczba zarejestrowanych użytkowników Digg przekracza 100 tys.

grudzień 2005 – wprowadzenie kolejnych zmian w oprogramowaniu i nawigacji serwisu

luty 2006 – według Alexa, Digg wchodzi do 500 najczęściej odwiedzanych serwisów w Internecie

marzec 2006 – wprowadzony nowy system wstawiania komentarzy

marzec 2006 – liczba zarejestrowanych użytkowników Digg przekracza 200 tys.

kwiecień 2006 – według Alexa, Digg prześciga serwis Slashdot i wchodzi do 100 najpopularniejszych serwisów w sieci

czerwiec 2006 – Kevin Rose i Jay Adelson podają, że w maju 2006 serwis Digg odwiedziło 8,5 mln użytkowników, a ilość zgłaszanych newsów przekracza 3 tys. dziennie

26 czerwca 2006 – w okresie 12:14 – 13:05 UTC serwis nieczynny z powodu uaktualnienia oprogramowania do wersji 3.0

25 lipca 2006 – uruchomienie Digg Labs

sierpień 2006 – liczba zarejestrowanych użytkowników Digg przekracza 500 tys.

wrzesień 2006 – uruchomienie Digg Tools

6 grudnia 2006 – przekroczenie 1 mln zgłoszonych newsów

18 grudnia 2006 – nowa wersja oprogramowania (Digg 4.0) i wprowadzenie nowych działów i kategorii

kwiecień 2007 – uruchomienie API Digg

… jak widzisz nie od razu Rzym zbudowano. #lurker #spolecznosc #future

Data: 15.10.2019 23:52

Autor: Alojz

Krótko i na temat

Problemem lurker nie jest brak priva czy wersji 2.0

Problemem lurker jest bardzo mało treści i bardzo mało aktywnych użytkowników.

Po co czarną lista ,śledzenie tagów ,skoro treść z jednego dnia przejrzysz w 60 sekund

Trochę naiwnym myśleniem jest że jak będzie mega wersja lurker w wersji 2.0…3.0..itd to z dnia na dzień pojawi się tu 300 aktywnych użytkowników.

#lurker #oswiadczenie

Data: 15.10.2019 21:58

Autor: bananaplugs

Dobra, to ja teraz z zupełnie czymś innym.

Cześć @Thanos, chce z tobą porozmawiać. Z tego co pisałeś to się za bardzo na Lurku nie pojawiasz, bo masz inne rzeczy na głowie. That's fine, ale mam nadzieje że ta wiadomość do Ciebie trafi. Chciałbym żebyś to co napiszę wziął jako konstruktywną krytykę, a nie jako pokazywanie palcem, czy obrażanie. Jeśli coś można skonstruować jako żal, to nie było to moim zamiarem.

Chciałbym trochę skomentować twoje postępy w pracy nad Lurkiem, a raczej ich brak. Wiem że co tydzień dawałeś updejty co do v2, chyba w jakimś momencie nawet pojawiła się publiczna beta czy coś (akurat wtedy nie miałem konta). Ale miej świadomość, że z punktu widzenia użytkownika, to po prostu nie istnieje. To co jest w twoim prywatnym repo, nie jest produkcją. Z naszego punktu widzenia serwis jest tam, gdzie był pół roku temu (o ile dobrze pamiętam, popraw mnie jeśli krócej), i co gorsza, będzie tak przez kolejne, bliżej nie sprecyzowane miesiące. A to co jest, będzie tak jak jest, w niezmienionej formie. I to najbardziej boli, bo z mojej perspektywy poddałeś się zbyt szybko. Nie mówię tutaj nawet o funkcjonalności typu PW, ale można było kilka rzeczy dokończyć. Takich które 10% pracy dałyby 90% efektów. Dokończenie implementacji czarnolisto przychodzi mi na myśl (bo to jest funkcjonalność którą chciałem), ale było kilka innych, wiesz lepiej niż ja o czym mówię.

Oczywiście, możesz się kłócić, że robisz projekt w jedną osobę, za friko. I oczywiście, nie odbieram Ci tego. Ale trochę szkoda że obrałeś drogę "to jest legacy, wracamy do 0, robimy v2". Bo nie dość że to jest łatwa droga, to najczęściej się właśnie kończy na tym co widzimy z Lurkiem, albo gorzej, takie projekty nigdy nie dochodzą do finiszu, bo entuzjazm wygasa. Trudno i nudno jest backportować, łatwo i ekscytująco jest zaczynać od 0. Ale jedno daje stopniowe efekty przez czas, a drugie czasami daje efekty jeśli programiście wystarczy zapału żeby to dociągnąć do końca.

Tu jeszcze w sumie miała być sugestia, że może po prostu otwórz repo, i daj się innym dorzucić, chyba że masz powody do myślenia że jakoś realnie na tym stracisz. Ale nie umiem tego dobrze wyprowadzić, i za mało wiem. W dodatku sam bym się nie dorzucił, bo po prostu pełnoprawnym programistą nie jestem ;) Ale jeśli chcesz, podejmij temat

I jeszcze ostatnia kwestia, może pedantyczna, może nie. Ale jak czytam twoje #lurkerchangelog, to mam wrażenie że zawsze przyjmujesz postawę defensywną, jak najbardziej próbując wytłumaczyć się czemu idzie tak długo, i zapewniać że aż za dużo czasu nad tym projektem spędzasz. Nie rób tego. Naprawde, bądź szczery, i powiedz "właściwie to nic nie zrobiłem w tym tygodniu bo jak myśle że mam implementować ten skurwiały moduł to mi się życia odechciewa", albo "bawiłem się mrówkami". To jest szczere, i wtedy nie będą się tworzyły memy o systemie trzyzmianowym. Bo jak śmieszne by nie były, to każdego to wewnętrznie boli. Pomyśl sobie – ile razy czekałeś na jakąś grę, i twórcy zapewniali jaka to ma być zajebista, ile rzeczy nie zaimplementują, po czym ją przesuwali a na końcu okazała być się kupą? Ten hype i nadzieje które zostały obsrane? To jest to co robisz w skali mikro. A nie musisz, bo znowu, robisz to za darmo, we własnym czasie, i jesteś jednym człowiekiem. Nikt Ci nie będzie miał za złe.

#lurker #lurkerchangelog

Data: 09.10.2019 21:36

Autor: LadacznicoOdporny

@Thanos,

Myślałeś o jakiejś alternatywie dla banów?

Bo póki co jest podział 0-1. Albo użytkownik pełnoprawny albo banicja.

Czy nie dałoby się wprowadzić czegoś pośredniego?

Np. zepchnięcie oszołoma do poczekalni aż się wyszumi. Wypuszczane byłyby wtedy jedynie treści nie będące totalnym gunwem. Przy okazji cała treść użytkownika byłaby opatrzona dodatkowym checkboxem tak jak "nsfw" czy "+18" aby było łatwiej to omijać i nie zrażać osób niezalogowanych. Dopóki się nie pacnie suwaczka treść mogłaby pozostawać zasłonięta np. grafiką przedstawiająca dzban.

Dopiero gdyby nie zanosiło się na poprawę szedł by ban całkowicie uciszający użytkownika na jakiś czas lub na zawsze.

Myślę, że takie ostrzeżenie będące czymś więcej niż słowa, a zarazem nie wykluczające całkowicie użytkownika mogłoby zmniejszyć ilość ragequitów.

#lurker #spolecznosc #mampomysla #ban

Data: 09.10.2019 20:57

Autor: Thanos

Czołem Lureczki! :))

Piszę do Was z krótką informacją, bo tam sie pytacie jakie plany, jak v2, jak mrówki ( @Gra_Melodia XD ). Odpowiadam: może nie jest to najlepsza wiadomość, jaką mam do przekazania, ale no muszę chwilowo odstawić rozwój lurka. Powrócę do kodzenia na początku roku (jak dobrze pojdzie do styczen/luty). Muszę sobie teraz zrobić przerwę. Rozpoczynam w międzyczasie nowy projekt (stricte komercyjny), bedzie z niego dużo siana, będzie co wpompować w lurka ;D Bede oczywiście tutaj siedzieć i czasami coś pisac, ale nie bede aktywny na Discordzie (skurczybyk zabiera za dużo czasu; serio – kula w łeb temu, kto to wymyslił :> )

Mam nadzieję, że się nie pogniewacie :P Na dniach postaram sie naprawić najbardziej palące ługi-bugi.

#lurker #lurkerchangelog

Data: 07.10.2019 23:27

Autor: Nietzsche

@12358 dodałem Cię na czarną listę, dodaj i mnie, zamiast latać po każdym moim wpisie i komentarzu wlepiając minusy. Nudzi Ci się? Weź sobie włącz jakieś porno i zjedź na ręcznym. @lisq czy dozwolone jest napieprzanie minusów w każdym poście i komentarzu? Bo chyba jest to zabronione. Minusbot się znalazł.

#lurker

Data: 06.10.2019 11:09

Autor: Anty_Anty

Pomijając człowieka i ogólny przekaz jego kanału to nagrał dobry materiał o erystyce.

Jeżeli jesteście ciekawi jak niektórzy mogą manipulować treściami oraz to jak będą tworzyć treści aby przychylniej spojrzeć na autora to polem obejrzeć film oraz przeczytać książkę "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi".

Książkę szczególnie polecam osobom które bawią się handlem i mają styczność z negocjacjami.

https://youtu.be/GsZmIPBJYys

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/50522/jak-zdobyc-przyjaciol-i-zjednac-sobie-ludzi

#lurker #ksiazki #negocjacje #erystyka #propaganda

Data: 05.10.2019 20:15

Autor: aeon

@Thanos Jak kiedyś już wyjdzie to v2 (pewnie będzie to grudzień ( ͡~ ͜ʖ ͡°)) proponuję powrotu do używania konta @Lurker, informowania na nim o postępie nad danymi ficzerami wyrażonymi w wartościach %. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby również dodawanie ankiet, w której użytkownicy mogliby głosować jaki ficzer powinien być najszybciej zrobiony/mieć top priority (do wyboru byłoby kilka opcji).

#lurker

Data: 05.10.2019 10:57

Autor: arti

Czekam tylko jak @Thanos zacznie swój post od słów " hejka, dużo się tu dzieje, niestety …. " . Dla mnie to usuwanie kont to bardziej próba zwrócenia na siebie uwagi, przecież można quitować bez usuwania konta, ale nie niech wszyscy zobaczą, niech pytają itd… Zastanawiam się jak dzisiejsi ludzie radzą sobie w świcie rzeczywistym, jak ktoś im nie pasuje to co zabijaja go czy sami popełniają samobójstwo ? gdzie tu sens , gdzie logika. To jest portal dla ludzi, a ludzie są jacy są czy to naprawdę dla kogoś zaskoczenie. Ważne jest tylko to ,że pod wpływem informacji zwrotnych przynajmniej cześć ludzi może się zmienić, więc zamiast uciekać może warto przekonywać. No tak ale najlepiej czekać na gotowe, samemu nie poświęcając się za bardzo. @miss internet to nie jest miejsce do angażowania się emocjonalnego, sam byłem tu parę razu obrażony i spłynęło po mnie jak po kaczce bo to raczej ze mną był by problem gdybym przejmował się obelgami ludzi z internetu, gdzie wiadomo ,że to jest znana psychologiczna obserwacja ,że w internecie ludzie nie do końca są sobą. Czego oczekujecie po takich portalach – dla mnie to miejsce wymiany myśli, dyskusji, lobbowania swoich przekonania, dzielenia się informacjiami, ale nie miejsce do szukania przyjaciół, jeśli takich nie macie w realu nie znajdziecie ich tu ,to po prostu fizycznie nie możliwe, to są tylko internetowe znajomości w które nie warto się angażować emocjonalnie i przeżywać, że ktoś komuś nie pasuje.

I jeszcze @Miss jak możesz pisać odchodzę bo @dzin odchodzi, jak on skoczy z mostu, skoczysz za nim ? Trzeba mieć swoje zdanie a nie biec za stadem.

#lurker #spolecznosc #emoquit

Data: 05.10.2019 08:53

Autor: Kiszony

No i kolejny "bo Kiszony"…..

Dlaczego tacy ludzie tak obsesyjnie chcą mnie stąd wyeliminować?

Dlaczego nie zablokują mnie, skoro moje posty uważają za foliarstwo, a mnie za foliarza?

Czy muszę dzielić się wszystkimi aspektami ze swojego prywatnego życia, jeżeli uważam że nie jest na to czas, tym bardziej z osobami których głównym celem jest szydera?

Czy ja wciskam komuś coś na siłę?

#przemyslenia #spolecznosc #lurker

Data: 03.10.2019 19:01

Autor: Thanos

Czołem Lureczki! :) ten niepozorony post porusza gruby temat. Przedstawia pewne plany na nabliższą przyszłość (ok, plany to plany, nie muszą być wdrożone od ręki, ale muszą jakieś być, aby przedstawiały ogólny kierunek zmian ==> czyli cel, do którego zmierzamy, stronę, w którą podążamy).

Ciągle słyszę (od hejterów, lecz nie tylko): A czym niby ten lurek się rózni od wykopu? to jest to samo przecież. no to po co mam siedzieć tam, jak na wykopie jest wiecej ludzi..., niby tak, ale jednak nie do końca ;D

ale na poważnie: Lurker nadal nie ma killer-ficzera, ktory by go jakoś wyrózniał na tle innych portali i przyciągał ludzi (rozwijał dynamicznie społeczność). Obiecywałem już od dłuższego czasu, że zapowiem plany marketingowo-rozwojowe. Dlatego oto jest ten post. Napiszcie, co uważacie. Na razie nie chcę wnikać w szczegóły ani żadne technikalia, to osobna kwestia. Powiem, jakie są fakty, oto one ==> donejty sie mega nie sprawdzają (nie chodzi, że ludzie nie wpłacają, bo prawde mówiąc, jestem bardzo zadowolony z uzbieranej kwoty: wszystko w wyznaczonym przedziale budżetowym, hajsiwo wpadło, serwer stoi), ALE no jak taki ziomeczek jeden z drugim wpłaci szmalec, to juz nie jest "zwykłym ziomeczkiem", tylko panem u siebie, który może wymagać (postawcie sie w mojej roli – jak ja moge go zbanować, jak on za to zapłacił???), plus ja mam w stosunku do niego dług wdzięczności, bo wyłożył hajs na moje utrzymanie (wiadomo że nie na mnie, ale na serwer, ale to jest jednoznaczne; powiem krótko: donejty to najgorsza forma finansowania portalu opiniotwórczego, kropka. stara rzymska maksyma głosi: "kto płaci, ten wymaga", nie inaczej). te pare cebulionów nie jest tego warte, kompletnie. dlatego wbijam w te donejty, zostają wycofane.

Zamiast tego, pojawił się nowy plan. Plan o nazwie HYDRA :D (Hydra, bo odrąbiesz jedną głowe, to wyrastają dwie kolejne, hehe ;P ).

Nie ma co ukrywac, ludzi przyciaga content, a za dobry content trzeba zapłacić. program HYDRA składa się z 3 kroków:

– na lurka wjeżdzają reklamy (w jakiejś nieinwazyjnej formie),

– cenieni Autorzy dostają $$ za swój wkład (nie jest to jakas duza kasa, zalezy ile z tych reklam wpadnie: w pierwszej kolejnosci oplacenie serwera etc. / czyli od razu mają ludzie motywację, żeby tu siedzieć i pisac duzo fajnych / wartosciowych rzeczy [*]),

– reklam tych nie widzą owi Autorzy (czyli twórcy tresci) oraz ludzie, którzy wykupią jakiś symboliczny abonament miesieczny (np. 5 PLN / m-c, coś jak na medium.com);

[*] jara mnie na przykład (i myślałem o tym już od dawna), żeby robić także na główną tłumaczenia artów zagranicznych i streszczenia (w punktach) ogólnie artykułów; np. coś takiego lub takiego

Mikroblog zostałby jak do tej pory: na jakieś rzeczy społecznościowe: np. zapytanie, co ciekawego na mieście, jaki film kto może polecić itd.

Podsumowując, jeśli pojawią się reklamy (nieinwazyjne), to nie dla osób mających wkład w rozwój: aktywni userzy będą dostawać donejty (inspiracją do tego pomysłu jest dobrze znany i popularny serwis https://digitalocean.com/community/tutorials/ ==> jak się napisze tam arta, a oni go zaakceptują [wstawią na główną], to otrzymuje sie hajs; tutaj akurat nic pisac nie trzeba, raczej agregować treści lub może ją streszczać/tłumaczyć(?) hmm… dobra, nie wiem, taki pomysł się pojawił). po prostu Lurker za ten serwer nie wymaga praktycznie pieniedzy (apka jest super skalowalna, może utrzymać ogromny ruch niewielkim kosztem (można szybko podłaczyć bezinwazyjnie kolejne serwery), wiec tę kasę (która wpadnie z reklam, a jak widzieliście z GA, to coś tam jednak się kręci) przeznaczyć na aktywnych userów, którzy dodają wartościowy content, bo on generuje ruch. Nadal tak uważam.

(Aha, dodam tylko, że te reklamy musiałyby być kompletnie nieinwazyjnie. Da się łatwo zrobić tak, żeby całkowicie omijały adblocka i wszystkie filtry blokujące; wyłączane byłyby tylko dla odpowiednich userów)

Co sądzicie? ;D

#lurker #lurkerchangelog

EDIT ==>

juz pojawił się pierwszy pomysł, żeby byl system donejtów (jak na patronite/youtube/reddit), że user wspiera hajsem wybranego autora (a Lurek pobiera jakiś tam procent). i to jest nawet jeszcze lepsze wg mnie.

Data: 03.10.2019 15:35

Autor: Alojz

22 października odbedzie intronizacja cesarza Naruhito.W tym dniu, ponad 600 000 obywateli Japonii zostanie ułaskawionych.W ogromnej większości chodzi o osoby, które zostały skazane na karę pieniężną.Jesli myślicie że to dużo,to dodam że w 1989 roku, w dniu żałoby po zmarłym cesarzu Hirohito, ułaskawiono ponad 10 milionów osób.

A czy @Thanos ma też udziela prawa łaski, dla zbanowanych ?! ;)

#japonia #lurker #ciekawostki

Data: 02.10.2019 19:08

Autor: arti

Ostatnio w społeczności lurka zachodziły duże zmiany, przechodziliśmy rożne trudności i kryzysy, z czasem popularne stało się usuwanie kont, co smuci. Niemniej jednak do tej pory odchodzili użytkownicy mniejszego płazu. Jednak @kosmitolog to była po części ikona lurkera, a przynajmniej bardzo ważny użytkownik. Był specyficzny, bardzo wyrazisty. Można się było z nim spierać, ale trzeba przyznać, że dało się go lubić. Być może ludzie tutaj maja rożne opinie, ale mi będzie go tu jednak brakowało, to wielka strata dla naszej społeczności.

Jak by nie patrzeć to jednak zostawił tu kawałek siebie. Pomimo, że miał bardo wyraziste poglądy w wielu sferach to jednak z czasem w przeciwieństwie do niektórych dystansował się od kłótni, wolał skupić się na tym co łączy a nie na tym co dzieli. Szkoda, że nie uzasadnił szerszą wypowiedzią swojej decyzji, może jednak decyzja ta była zbyt pochopna, podbudowana emocjami, może warto było to jeszcze przemyśleć … Cóż stało się , a nam nie pozostaje nic innego jak tylko to uszanować.

Mimo wszystko mam takie wrażenie, że nie powinniśmy przechodzić nad tym tak całkowicie do porządku dziennego. Żeby nie było, że jesteśmy jakaś bandą buców powinniśmy go jakoś upamiętnić. Jest dziś 02.10.2019. proponuję w każda rocznicę tej daty od godziny 22:00 do rana spamować lurka najgłupszymi teoriami spiskowymi, dzięki temu jakaś cząstka @kosmitologa zawsze tu pozostanie.

#przemyslenia #lurker #napamiatkekosmitologa

Data: 02.10.2019 19:04

Autor: Kiszony

Zauważyłem jedną zależność….że ci co szydzą z wiary w siłę wyższą mają słabą psychikę, pokazali to uciekając jak te szczury z pokładu podczas sztormu, ze statku o nazwie Lurker, No kurcze…..przecież chodzi o to że cokolwiek, to każdy z nas wyciągnie sobie sam własną konkluzję. To słabe wrzucać wszystko do jednego worka, że jak ktoś wierzy w siłę wyższą to musi być zatwardziały katol, jak i w podejściu do zrozumienia zdrowia/chorób/leczenia, patrzcie, to kolejny Zięba….itd. Tak jak już napisałem….Lurker był, jest i mam nadzieje będzie, Oazą Wolnej Myśli….bo o to chodzi, a nie nastawienie "nie i chuj"….co innego ciągła szydera, a co innego inny punkt widzenia.

#przemyslenia #lurker

Data: 02.10.2019 16:51

Autor: Ijon_Tichy

@Monte – uzupełniam twojego mema treścią.

@kosmitolog na discord raczej mało się udzielał, tylko nadmienił, że na razie nie usuwa konta, ale się dystansuje (ale chyba jednak usunął xD)O ile się nie mylę, to coś tam bredził o stworkach, jak zwykle, ale raczej się zdystansował.

Nie wiem, czy śledziliście całą narrację na discord trwającą z przerwami od przedwczoraj. Można ją sparafrazować w następujący sposób:

– Nie pasuje im, że na Lurker są osoby mające zupełnie inny światopogląd (szczególnie nie pasuje im Ijon_Tichy, który nie ustępuje, ale wdaje się w dyskusje, broni swojego światopoglądu i co gorsza – stara się przy tym zachować spokój, nie rzuca mięsem i wulgarnymi przezwiskami). Życzyli mi wszystkiego najgorszego i nie a sensu wymieniać wszystkich wyzwisk jakie tam padły – a zaufajcie mi, że było barwnie i twórczo…

– uważają, że z powodu pisania o chrześcijaństwie i krytyki ateizmu, czy wrzucania kontrowersyjnych tematów przez @kiszony, @ijon_Tichy, @Thanos @12358 i kilku innych portal stał się stroną internetową dla "szurów, imbecyli, podludzi, antysemitów, debili, upośledzonych umysłowo zwolenników teorii spiskowych" (tych najbardziej wulgarnych określeń nie przytaczam) i w ogóle brakuje tematów dobrej jakości.

– Wstydzą się przebywać w takim towarzystwie i kwestią honoru jest odciąć się od Lurkera w imię idei xD

[Nawiasem mówiąc, cóż za przewrotność. Są to osoby, które na Lurkerze nie dawały z siebie prawie nic i zajmowały się głównie głupkowatymi memami, krytykanckim, chamskim komentowaniem, promocją sadomasochizmu, NSFW, porno, wykazujący niemal zerową kreatywność, bez własnego pomysłu na wartościową treść (poza nielicznymi wyjątkami] koniec przypisu…

– Przy okazji mocno starali się obrazić @thanos czepiając się jakichś technicznych bzdetów i powołując się na RODO, co okazało się bzdura i kalumnią. A już całkiem zabawnie wyglądało, jak żądali "ALE TO JUŻ!" całkowitego, ręcznego usunięcia ich wszelkiej aktywności na Lurker, wręcz po chamsku i bez honoru. @Thanos na szczęście z humorem i klasą się zachowywał, nie dając się wciągnąć w wir nienawiści. Szacun.

– Generalnie życzą Lurkowi, by było jak najgorzej i żeby bez nich ten portal zdechł xD

#lurker #emoquit #zenada #discord #slabiludzie

Data: 02.10.2019 16:04

Autor: false_nine

No cóż, wielka szkoda ludzi, którzy zdecydowali się odejść (przynajmniej mi jest szkoda), reszta idzie dalej. Mam nadzieję, że wrócą z czasem, kiedy emo już opadną. W końcu portal wypali, jak mówiłem, potrzeba na to 2-3 lata, zaczęliśmy niecały rok temu, także wszystko przed nami, jeszcze nie jedna burza będzie.

#lurker

Data: 02.10.2019 15:37

Autor: false_nine

Ludzie, nie przesadzacie trochę? No bo wszyscy zaczęli zachowywać się jak dzieci, wyzywają się, obrażają, odchodzą, przychodzą.

Jeśli ktoś pisał bzdury lub coś co komuś się nie podobało, to dlaczego go nie czarnolistować? Wówczas nie widzicie jego postów ani wypowiedzi. I jest spokój.

A tutaj ludzie od razu zbierają manatki i rzucają teksty o poziomie portalu, jakby jeden człowiek mógłby położyć cały portal – nie mógł by.

Wiem też że odejście z tego portalu ot tak ludzi, którzy wnoszą na niego wkład to wypięcie się na właściciela portalu, który robi wszystko żeby było coraz lepiej.

Ludzie, którzy ostatnio odeszli to wyłącznie ci których lubiłem, naprawdę, natomiast takie zachowania jak odejście z miejsca z powodu niesnasek z innym użytkownikiem są po prostu niedojrzałe.

Prawda jest taka, że jeśli na niekorzyść tego portalu ktoś działa, to w ostatnim czasie było to znacznie więcej niż tylko jeden user. Serio.

Tyle ode mnie.

#wyznanie #lurker

Data: 02.10.2019 01:22

Autor: Anty_Anty

Wbiłem na wykop zobaczyć co piszą o lurku i taki rak.

Panna hipokrytka ma ból 4 liter ponieważ nie może bezpośrednio pisać z modem.

Lurker jest zły bo nie ma banów za jej urażone uczucia, no jak mi przykro że mentalna faszystka czuje się urażona.

Czemu hipokrytka, a no dlatego że słowa komunista, lewak, lgbt, imigrant się pojawiły również Peterson, ten mix dla niej jest rasizmem (chyba nie zna nawet tego słowa tylko małpuje) sama zaś wali od prawaków na wykopie jak naziol z pałą w auschwitz.

Najśmieszniejsze jest to że oznaczone tematy pochodzą z takich źródeł jak histori.org.pl, theguardian, foxnews.

No naprawdę niezłe siedliska rasizmu i bigoterii 乁(ツ)

Ciesze się że takie osoby opuszczają lurka, takich mend tutaj nie trzeba.

#lurker #wykop #bekazlewactwa

Data: 01.10.2019 22:43

Autor: Alojz

Lurker to wyjątkowe miejsce,jakby się chciało wszystkich aktywnych użytkowników, zaprosić np na urodziny, to wszyscy by się zmieścili w windzie osobowej :)))

A tak na poważnie, to też jeszcze niedawno myślalem, że więcej użytkowników to samo dobro do portalu.A jednak nie, w małym gronie ,jest kultura, maniery, wszyscy wiedzą o innych prawie wszystko ;)

Jest git

#pdk #lurker

Data: 01.10.2019 15:32

Autor: Thanos

Oficjalne info: @Wolvi666, @UltraMarynek oraz @bmbcz01 z własnej, nieprzymuszonej woli opuścili nasze zacne grono, a ich konta zostały usuniete, zaś ich posty pokasowane (dotyczy to także multikont). Jeśli ktoś jeszcze chce być zapomniany, do czego ma pełne prawo, proszę pisać w tym temacie. Reszta skrolluje dalej ( ͡º ͜ʖ͡º)

a tak na poważnie, dwa słowa komentarza ode mnie. jedni ludzie odchodzą, przychodza nowi (generalnie Lurker się nie zamyka i będzie trwać nadal, kiedyś – mam nadzieje – przyjdzie taki moment, że wystrzelimy mocno w górę i ci userzy, którzy zostali będą tworzyć legendę, hehe :)

do wszystkich userów: bardzo przepraszam, że to wszystko ta słabo idzie, nie ma sie co dziwić, od 5 miesiecy nie wprowadziłem ani jednej poprawki czy funkcjonalności i wszystko stoi. to jest wyłącznie moją winą. popełniłem masę grubych błedów, wyciągnąłem z nich lekcję. tyle Wam mogę powiedzieć na pewno. niebawem przedstawie Wam wizję rozwojową na najblizsze tygodnie/miesiace.

~ CHEERS!! :))

#lurkerchangelog #lurker

najnowsze staty w załączeniu na prośbę @Gra_Melodia ==>

Data: 01.10.2019 01:36

Autor: Ijon_Tichy

Tak, wiem. Hipokryci mogą powiedzieć "Chrześcijaninowi nie przystoi…. Bla bla bla". Ale i tak napiszę małą parafrazę z discordowej dyskudji.

Z discorda dowiedziałem się, że @Wolvi666 i @Ultramarynek mają słabą psychikę i nie wytrzymali napięcia. Pojawiły się im w ich wpisach minusy i krytyka, a oni nie zdzierżyli tego i strzelili focha. Zabrakło wsparcia grupy wzajemnej adoracji, zauszników i popleczników, albo takich z jeszcze niższych partii ciała. Dlatego ogłosili, że "nie umieją przebywać w naszym niegodnym towarzystwie, bo ich oświecone umysły są na to zbyt wolne".

I pisząc "wolne" doceniam dwuznaczność tego słowa w powstałym kontekście. @UltraMarynek – kolejny ideologicznie myślący "wolny umysł" – wprost wyraził się na discord, że nie może przebywać w towarzystwie osób myślących inaczej niż on xD Ależ sobie piękne podsumowanie daliście. Nic dodawać nie trzeba. Cóż za dojrzałe, otwarte umysły!

Narzekali mocno na niski poziom. Wow! Rekord hipokryzji. Piszą to osoby, które zamiast wrzucać quality content, to wrzucali bezbekowe memy, wulgarne dziwki, sadomasochizm, oklaleczone kobiety, narkotyki i chore poczucie humoru rodem z psychiatryka oraz pseudo satyry kiepskiej jakości, a potem narzekają, że coś się nie podoba, że niski poziom….

Co koledzy Wolvi i marynek? Za mało nihilizmu, hedonizmu i ateistycznego bełkotu ideologicznego, a za dużo ostatnio ludzi wierzących? Cóż. Żyjecie w kraju, w którym szczerze wierzy z kilkanaście milionów ludzi – z Polski też się ewakułujecie? Dziecinada.

#zenada #lurker #cringe

Data: 29.09.2019 22:25

Autor: Emil18

A koledzy się udzielają czy tylko lurkują?

Części nicków nie kojarzę.

Przedstawcie się, nie ma co się bać

(。◕‿‿◕。)

@rebul4, @Pierdyliard, @zakowskijan72, @Major_Bialkov, @Ijon_Tichy, @Orion, @FiligranowyGucio, @Wolvi666, @Gra_Melodia, @Mimo, @kosmitolog, @lilyy, @UltraMarynek, @Lukmar, @Pajonk_STRACHU, @lisq, @drewniany, @Immortal_Emperor, @Apollo, @LadacznicoOdporny, @Pepe_Pan_Dziobak, @Monte, @itsokay, @Pelikan, @JezdziecApokalipsy, @shadow, @Ragnarok, @dzin, @arti

#gownowpis #lurker

Data: 28.09.2019 12:49

Autor: 12358

Chcialem, stanowczo zdementować, że osoba na dodanej grafice to ja. Jedyne co łaczy mnie z tym idiotą to avatar bendera, ktory mi zajebał. Dawno mnie nie było, ale wracam. Sercem jestem z lurker.pl , kibicuje i kocham wszystkich udzielających się i tych jedynie lurkujących. Pozdrawiam twórców. Do zobaczenia! #12358 #lurker

Data: 24.09.2019 02:27

Autor: Monte

A co jak by tak w przyszłości jak lurker będzie duży to usunąć gorące? Zdecentralizowac wpisy by nie były wyścigiem o kontrowersje czy inne głupawe gry zaplusuj a ostatnia cyfra pokaże ile promili alkoholu we krwi będzie mieć dziś Twój stary. Jak by wpisy były bardziej rozbite i polegające na obserwowanych ludziach i tagach to by ludzie czytali to co uznają za wartościowe a nie klikają plusy bo jest już coś zaplusowane…

To wymaga wymyślenia czegoś nowego. Co o tym myślicie?

#lurker #pytanie

Data: 22.09.2019 23:50

Autor: Monte

W sumie to lurker może być rigczową opozycją dla "somsiada" skoro tam dzień w dzień pluje się na kobiety, a w szczególności te które mają dziecko (pozrawiam Lukardio który pluje na kobiety w ciąży prawie codziennie XD) to tutaj możemy propsowac takie kobiety, które tworzą przyszłość naszego narodu (。◕‿‿◕。)

Pewnie ktoś skrina zrobi i wrzuci do somsiada więc skorzystam z okazj. Uciekajcie z toksycznego wykopu, nie wiem jak możecie wytrzymać tam z takim rakcontentem no i raka można dostać od tej nahalnej propagandy i śmietnika, zapraszam na lurker 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ

To jest prawdziwy postęp:

#traditionallifestyle #altright #takaprawda #lurker #ladnapani

Data: 22.09.2019 14:21

Autor: false_nine

@Thanos jeśli chodzi o twoje podejście do V2 to popełniasz pewien mały błąd.

Próbujesz zadowolić wszystkich. A to nie jest możliwe.

Zamiast pokazywać zmiany i pytać o opinie, po prostu wprowadź V2 i po jakiś 2 tygodniach zapytaj się o opinie, a dopiero potem wprowadzaj poprawki. Ludzie szybko się przyzwyczajają i nie lubią zbyt wielu zmian.

Jak adminowałem wiki była podobna sytuacja. Jak pytałem ludzi o zmianę layoutu to zawsze było "teraz jest dobrze". To zmieniłem taktykę. Powymieniałem wszystkie moduły, a po 4 tygodniach zapytałem jak się korzysta z wiki.

Od tamtego momentu minął dobrze ponad rok, adminowanie z oddalem w inne, dobre ręce, a wszystkie moje zmiany pozostały do dziś.

#lurker #opinia #v2

Data: 22.09.2019 13:05

Autor: Thanos

poniedziałek dopiero jutro, ale juz teraz wrzucam #lurkerchangelog (dwa razy nie było, bo nie było progressu/zmian, wiec nie było "change"-loga ;P )

po pierwsze, dziekuje za wszystkie opinie na temat #v2. dużo pojawiło sie opinii negatywnych, dlatego postanowilem wprowadzic pewne zmiany. #Lurker jest pisany pod użytkowników, wiec musi sie im przynajmniej troche podobać (ja sam na nim sam siedzieć nie bede).

oto jakie glowne zmiany zajdą przed wydaniem bety:

– naprawa wszystkich zgloszonych bledow (a jest tego sporo ;D ),

– poprawa powiadomień: jak po staremu, ale bedzie je mozna oznaczac jako odczytane recznie (a nie jak w v1, że same sie oznaczają),

– przywrocenie mikrobloga: najwazniejsza zmiana. otóż ==>

snapy ida w odstawke, a wraca mikroblog. nie bedzie wymaganych tytułów, bedzie mozna wrzucac zdjecia/gify oraz wołać (jak do tej pory). ponieważ wartosciowe tresci nadal chcemy przesunac na glowna, a mikro zostawic tylko do szitpostingu (to nadal beda takie jakby "snapy", ale w formie postów; gdzie kazdy moze napisac #dziendobry czy pochwalić sie, co wlasnie robi, komentować mecz albo wrzucać luźne przemyslenia). WSZYSTKO co ma wartosc, powinno lecieć na główną (tam zostanie juz odpowiednio przefiltrowane): czyli jeśli owo luźne przemyślenie nabierze rozmiarów i zmieni sie w pełnoprawnego posta, nadaje sie na glowną, jak najbardziej. W związku z tym, pojawił sie pomysł, aby posty na mikro żyły tylko przez dany czas, np. 2 tygodnie (bo co napychać bazę jakimiś "tymczasowymi" rzeczami: tak jak miały to robić snapy). Tutaj wleci #pierdyliardcontent czy #shitposting. Wszystko natomiast, co ma wartość i nadaje się na glowną, niech tam trafia i zyje po wsze czasy :) chodzi o to, że na mikro jest wiele dobrych artów/zdjec/OC czy nawet memów, ktore nie powinny przepadać w czeluściach mikrobloga, ale lśnić na głównej (w formie artykułu/wpisu). to że nie mają np. linka do zewnetrznego serwisu, nie szkodzi: glowna oznacza wartosc. A mikro to po prostu mikroblog, mozna tam pisac o wszystkim i o niczym. Taki jest aktualnie zamysł. (Nie chodzi, że mikro to ma być ściek, ale po prostu bedzie to miejsce do pisania w klimacie "snapów". Piszę cos bieżącego, np. komentuje jakas aferke, wydarzenie sportowe, picie winka/whiskacza wieczorem i takie tam inne). GŁÓWNA z kolei to bedzie wlasnie coś, co ma zachęcać do spedzania tutaj czasu: wartosciowy content odpowiednio tagowany (jesli tagi beda nie takie, bo jakiegos zabraknie, np. #polityka, bedzie on cofany przez moda, a nie kasowany [modzi teraz nie beda nic edytowac, zeby nie było, że sie ludziom grzebie w postach]), dzieki czemu dodawanie niechcianych rzeczy (tagów) na czarną bedzie łatwe, proste i przyjemne. I to mysle bedzie glowny sposob przegladania lurkera; strimy beda uzyteczniejsze dopiero, jak sie zwiekszy volumen bazy, na razie mało tutaj tresci.

po drugie, od czasu wylaczenia moderacji z glownego obiegu (gdzie spuściła ona z tonu i nie kasuje roznych śliskich tematów, jak aferki etc.) wyglada, że zmiana jest na plus. mi przynajmniej tak sie wydaje. a wydaje dlatego, że spina z moderacją zawsze powoduje jeszcze wieksza afere, a im wieksza afera, tym wieksze dymy i problemy. nie chcemy zamiatać afer dotyczących Lurka pod dywan, tylko sie z nimi konfrontować. chodzi mi także o to, żeby dbać o dobrą reputację wśród społczeności, robić coś, czego nie musze wstydzić. w stylu: "lurker? tak, kojarze, to ten serwis ze zje**ną moderacją, sto razy gorszą niż wypok?". Bo potem jak ja sie wsrod znajomych pokaze? (rodzina mnie wydziedziczy ;D )

idę kodzić. miłego popołudnia ;)

Data: 21.09.2019 01:04

Autor: shadow

@Thanos tak sobie czytam regulamin v2.. WTF Ty mi powiedz? ja rozumiem, ze malo czasu i pisane na kolanie, ale jak to czytam to nie wiem, co myśleć. Bardzo ogólnikowo zresztą ten regulamin jest pisany, czytam i nic nie wiem, żadnych konkretów

#lurker #v2

Data: 20.09.2019 15:26

Autor: false_nine

#v2 zajebista, niebo lepsza niż #v1. Po wprowadzeniu poprawek i białej wersji porównywalnej np. z Twitterem, Lurker ma przed sobą przyszłość.

Może kolory wersji ciemnej są nieco za ciemne. Może z czasem uda się zrobić jakiś konfigurator.

@Thanos bujaj się z poprawkami, póki co znakomita robota.

#lurker #v2 #opinia

Data: 20.09.2019 13:54

Autor: Thanos

Nadchodzi alfa v2! :)

TL;DR ==> kliknij tutaj: alpha-v2.lurker.pl, zarejestruj nowe konto i potestuj, jak to wygląda. (to jest wczesna alfa, wiec wymaga poprawek, właśnie do nich zasiadam). Koniecznie przejrzyj dział FAQ. To jest wersja "sandbox", czyli można spamować do woli (wszystko zostanie zaorane), służy tylko testom. Domyślnie nowe konta mają status poczekalni, dlatego bede je recznie aktywować po rejestracji. Za jakiś czas, przy wdrożeniu v2, cała istniejąca baza (użytkownicy, posty/komenty etc.) zostanie w całości przeniesiona (nic nie zginie).


Pod koniec maja tego roku zapowiedziana została nowa wersja Lurka (v2), ponieważ v1 miała sporo nieścisłości i rozwijanie jej było kapkę problematyczne (szło wolno, a chciałem nabrać rozpędu). Premiera była zapowiedziana na lipiec, ale jak to w życiu bywa, był poślizg. Fajnie, że tak wyszło, bo nikomu krzywda się nie stała, a sytuacja dobitnie pokazała, kto wspiera inicjatywę, a kto jest zwykłym krzykaczem i trollem. Ci najwięksi prześmiewcy pytali co będzie pierwsze: v2 czy naprawione tagi u somsiada. Zatem odpowiadam: wiadomo, że tagi, bo przecież wszystko działa, pora na CS-a ( ͡º ͜ʖ͡º)

(Nie no serio, jak można porównywać Lurka z wielkim i potężnym wykopem z 6+ devteamem, kadrą menadżerską, marketingiem i ogólnoświatową marką. LOL, U MAD?!) Miało być w lipcu, jest we wrześniu; muscie wybaczyć ten poślizg (ale nadal – mimo temperatury – mamy lato, i to jeszcze przez całe 2 dni ;P ). Musiałem oficjalnie napisać przybliżony termin releasu, żeby ludzie nie oburzali się, że przez 3 miesiące nie wyszły żadne nowe ficzery i projekt został porzucony. Otóż nie, nie został. I wraca na pełnej petardzie.

Ale mniejsza o to, w końcu się doczekaliście. Nie mówię, jakie są zmiany, bo nie chcę nikogo nastrajać pozytywnie lub nie. Po prostu wejdźcie, tak jakby ktoś z zewnątrz wchodził, zupełnie nowy (dla Was v2 to też jest w sumie nowość) i zobaczcie, co sądzicie.

Opinie można zgłaszać pod tym postem (jako koment) oraz na stronie (jest tam specjalny link, "przekaż opinię" ==> https://alpha-v2.lurker.pl/kontakt?type=feedback) natomiast znalezione błędy tylko i wyłącznie z użyciem linka "zgłoś błąd" tam na stronie ==> https://alpha-v2.lurker.pl/kontakt?type=bug

Pewnie trochę byczków się znajdzie, wszystkie ponaprawiam i wtedy wyjdzie beta. W miedzyczasie bede zbierać opinie od Was i one ukażą się w wersji finalnej, która zagości… celowo nie podaję daty, dzień wczesniej wrzuce info, że leci deploy i tyle :)

Baza danych w alfie została wyczyszczona, wiec jest tam w tej chwili kompletnie pusto… ENJOY! Jeśli nic nie skopałem, powinno wszystko płynnie zadziałać, za 3..2..1.. Arena zostaje otwarta, mrówki mogą wyjść z formikarium… :))

#changelog #lurker #v2

Data: 17.09.2019 21:45

Autor: Anty_Anty

To co mi się podoba w aferkach miedzy użytkownikami na lurku to to że jest jeszcze merytoryczna rozmowa, nie to co na na www.wykop.neuropa

Brak wpisów z przegrywani, smutnymi twarzami i pepe (którego lubię ale już mi go obrzydzili) nie ma pojebanych małp i całego tego gówno.

#lurker

Data: 17.09.2019 19:16

Autor: Alojz

Taka krótka uwaga, co do ver 2.0 lurker

Myślę czy się teraz pojawi, czy za pół roku, to nic nie zmieni i nie wiele da

Ktoś dał posta, jakiś czas temu, że jest więcej odwiedzin na stronie, co się niestety, nie przekłada na treść.Tak patrząc to 99% wchodzi tutaj żeby poczytać i może dać plusa albo nie. Od paru miesięcy, jest ta sama grupa, co coś produkuje, czy to są ciekawe treści czy memy z internetow.Ale grupa jest praktycznie ta sama

I tak myślę że jeżeli było by więcej treści, ciekawych postów to i tak wersja strony mogła by zostać …no dobra plus priv dla użytku żeby mogli się tu umawiać na minusowanie postów #pdk

A co do @Thanos , to nie zapominajmy jednego, na razie to on dopłaca ze swojej kieszeni do tego biznesu i nie mam tu tylko na myśli kasy ale przede wszystkim czas, który w tą zabawę inwestuje, nie zapominajmy o tym.

Dziękuję za uwagę , ta wiadomość zostanie zniszczona za 3…2….1….

#lurker #oswiadczenie

Data: 17.09.2019 09:52

Autor: LadacznicoOdporny

Ogłaszam mikro sukces Lurkera.

Pierwszy raz wyszedł mi jako pierwszy ( i jedyny) wynik w google gdy szukałem informacji nie związanych z nim.

Inna kwestia, że wynik totalnie nie trafiony, bo szukałem info o oszustwach w grze #wot ;) Zastanawiam się czy część graczy czituje, czy może ma jedynie nadludzki reflex. Ale na 99% obstawiam to pierwsze – usuwają ogłuszenie zanim zdąży się ono wyświetlić.

#lurker #google

Data: 16.09.2019 00:20

Autor: Luciferek

Mój admin to fanatyk hobby. Pół mikro zajebane mrówkami i drewnem najgorsze. Średnio raz w miesiącu ktoś wdepnie w leżącą na ziemi deskę czy pieniek i trzeba wyciągać w szpitalu bo mają gwoździe. W swoim 21 letnim życiu już z 10 razy byłem na takim zabiegu. Tydzień temu poszedłem na jakieś losowe badania to baba z recepcji jak mnie tylko zobaczyła to kazała buta ściągać xD bo myślała, że znowu gwóźdź w nodze.

#lurker

Data: 14.09.2019 09:52

Autor: Major_Bialkov

Za każdym razem jak dodaję zdjęcie na Lurku i widzę "kliknij, aby wgrać", przypomina mi się C64 i wgrywanie programów z kaset ( ͡º ͜ʖ͡º) Wspomnienia wracają (。◕‿‿◕。). Podobnie mam jak wezmę do ręki taki malutki śrubokręcik. Od razu przypomina się mi ustawianie głowicy (bo chyba nic innego w życiu takim śrubokręcikiem nie robiłem).

#gimbynieznajo #comodorec64 #starekomputery #lurker

Data: 13.09.2019 21:43

Autor: kisiel

Tak po wpisie @Pierdyliard z kodem mam taką rozkminę, pewnie ktoś go wykorzystał a nawet nie dostał podziękowania.

Może do tego typu wpisów powinna być opcja, aby user mógł zrobić fragment swojego posta tylko dla zalogowanych userów? Albo taka opcja, że żeby zobaczyć tzw. hidden content trzeba podziękować użytkownikowi.

#lurker @Thanos

Data: 09.09.2019 22:10

Autor: LadacznicoOdporny

Jako użytkownicy widzimy tylko posty które zaakceptujecie i te od "zaufanych" użytkowników. Można założyć że największe kancerogeny są ukryte przed naszym wzrokiem.

Więc mam takie pytania do #moderacja:

Były tu już ataki trolli? Przed czym udało się Wam nas uchronić? Były jakieś próby spamu, CP, wyłudzeń?

Opowiedzcie conieco o tym jak to z Waszej strony wygląda :)

#lurker #pytanie #trolle

Data: 08.09.2019 08:53

Autor: DTP

Gdyby ten portal miał inną chwytliwą i prostą nazwę, oraz logo + jakaś płatna reklama na fejsiku czy innych gówno grupach to pewnie ruszyłoby to jakoś.

#lurker

Data: 07.09.2019 17:28

Autor: Ijon_Tichy

Cześć Lurki i Lukierki.

Pytanko. Nie wiem, jakie są do końca konsekwencje dodania kogoś na czarną listę. Nigdy nikogo i na żadnym portalu nie dawałem na #czarnalista Jak się dowiem, czy ktoś, kogo dam na czarną nie kłamie i nie manipuluje pod moimi wpisami, albo nie łapie za widły i pochodnie, nie rozpala stosu i nie poluje na mnie? Czy jestem całkowicie bezradny wobec działań takich osób? Rozumiem, że widoczność ich postów i komentarzy dla mnie znika. Czy moje posty są widoczne dla osób z czarnej listy?

Bo mam zamiar dać na czarno kilka kroków nr, ale chcę wiedzieć, jakie dokładnie są tego skutki.

Może to "głupie pytanie", ale do tej pory nie byłem zainteresowany szczegółami narzędzia "czarną lista".

#lurker #pytanie #czarnalista

Data: 07.09.2019 15:55

Autor: Mimo

No więc i ja dorzucę swoje 3 grosze do ostatnich lurkowych wydarzeń…

Więc moi drodzy – tworząc zamysł takiej a nie innej społeczności uważam, że moderacja powinna działać tylko w przypadkach skrajnych cały czas tj. treści niezgodne z Polskim prawem i na tym koniec.

Zauważyłem, że wiele ludzi ma tu problem z niektórymi (ja sam nie za każdym przepadam co jest chyba zupełnie normalne?) i ja widzę w tym dwa wyjścia – albo taką osobę ignorować i to zupełnie po prostu udawać, że się jej nie widzi lub druga opcja dla tych co nie dadzą rady z pierwszym wyjściem – wrzucić taką osobę na czarną listę i elo. Bez sensu, żeby w każdą wojenkę, kłótnie ingerowała moderacja.

Moi drodzy, w większości tutaj są osoby dorosłe więc i mój pogląd na jakieś (wiadomo, że nie hardcorowe ale "słabsze") wyzwiska moderacja także nie powinna reagować. Jeśli dwie osoby są dorosłe, się kłócą i nawet wyzywają to na litość boską, skoro żadna z nich nie chce nikogo czarnolistować to świadomie "bawi się" w te wyzwyska. Dajmy im szansę się wyżyć bo bany nic nie dadzą a reszta jak to ogląda i im się nie podoba to cyk czarna lista.

Wiem, że moje zdanie jest dość kontrowersyjne, ale jeśli chcemy oazę wolnej myśli to pomysł jest spoko jak dla mnie.

Rozumiem jednak, że nie każdy się ze mną zgodzi w tym choćby #moderacja więc Panie @Thanos może zastosować coś, co jest innowacyjne na przyszłość – w takich sprawach jak te co się działy może warto zaimplementować w panel moderatora inną opcję banowania co da też obiektywność dla użytkowników. Dwa rodzaje "banów" jeden od razu (czasowy bądź perm) za przewinienia o których wspomniałem wcześniej tj. łamanie jawne prawa a drugi na zasadzie tego, że mod który uważa, że ban się należy za wojenki czy inne pierdoły nakłada "bana" na taką osobę ALE zacznie on działać dopiero wtedy gdy z danym modem zgodzi się na przykład 3 innych – wtedy jeśli trzech moderatorów uważa jednocześnie, że ban się należy dopiero on wejdzie w życie, jeśli większość jest na nie to nie, jeśli większość na tak to tak?

Jak ktoś tu już wspomniał, system "upomnień" dla Usera też może się w jakimś stopniu sprawdzić.

Bądźmy dorośli – wiemy na co się piszemy z każdą dyskusją a w każdej też nie musimy uczestniczyć.

Dziękuję i pozdrawiam

#lurker

Data: 07.09.2019 12:18

Autor: Gra_Melodia

Hejo Lureczki o/ i @Thanos, wczoraj powstrzymałem się od komentarza, bo było zbyt dużo emocji. Więc dzisiaj na spokojnie opiszę swoje odczucia na temat lurka i całej tej afery.

Jestem już tu z wami jakiś czas, i jak na razie mi się podoba. Ale czy do jasnej ciasnej, nie mogłoby być przejrzyście jeśli chodzi o moderację? Po co podawać powody bana z dupy? (słynne już:"proście a dostaniecie") Jestem za tym, żeby moderacja działała w oparciu o regulamin i na jego podstawie podawała powody banów.

Druga sprawa to kwestia wyboru @wezwyjdz na moderatora. O ile się orientuję, to moderatorzy mieli być wybierani przez społeczność, a nie przez arbitralną decyzję małego grona, choć może się mylę. Jak widać nie spełnił on oczekiwań…

Chciałbym żebyś nam rozjaśnił sprawę w tej kwestii.

No i trzecia sprawa, tu na plus twoja wczorajsza decyzja, o odbanowaniu niesłusznie skazanych użytkowników, muszę przyznać, że to chyba jedyna strona w internecie na której admin zachowuje zdrowy rozsądek :) Trzymaj się wuja.

#lurker #przemyslenia

Data: 07.09.2019 10:37

Autor: Ijon_Tichy

Witam wszystkich. Proszę o zapoznanie się z treścią tego posta, gdyż jest on szczery i może rozjaśnić niejedną sprawę. Uważam że ostatnia #afera bardzo pozytywnie wpłynie na ten portal. Była katalizatorem dobrych zmian.

Nie wiem, czy was to interesuje, jednak podzielę się z wami moimi przemyśleniami na temat #aferabananowa Na początek krótka introspekcja i autoanaliza. Postaram się być jak najmniej kontrowersyjny, nie będę o nikim pisać personalnie. Na końcu są podziękowania ;)

  1. Zdaję sobie sprawę z tego, że jestem osobą o wyrazistych poglądach, a niektóre z moich wpisów były kontrowersyjne, więc nie jednej osobie jestem cierniem w boku. W Boga po prostu wierzę, a przesłanie Jezusa Chrystusa uważam za piękne, szlachetne, wartościowe i chcę się nim dzielić w moich wpisach. Jestem zdumiony pomysłem kilku użytkowników, by wykluczyć tego typu content z Lurkera.

  2. W oderwaniu od wiary mam inne poglądy, które również niektórym nie pasują:

– MASONERIA – jej istnienie jest po prostu faktem, podobnie jak jej szerokie wpływy w świecie. Kontrowersją pozostaje zakres tych wpływów – czy jest on minimalny i nieznaczący, a może ogromny? W którym miejscu pomiędzy tymi dwoma ekstremami odnajdujemy rzeczywistość? Czy jesteśmy w stanie ją wskazać? Jeszcze nie zdążyłem zrobić wpisów na ten temat.

– ŻYDZI i ich wpływ – ustawa 447 jest najbardziej dziś wyrazistym dowodem na potwierdzenie moich wpisów. Żydzi mają ogromny wpływ nie tylko w USA, ale też w zasadniczej części zarządzają światową bankowością i mediami.

– MARKSIZM KULTUROWY – jest faktem, jest realizowany i ma przemożny wpływ na rzeczywistość. Tutaj też jeszcze nie zdążyłem zbyt wiele napisać.

– PORNOGRAFIA – podobnie jak nikt nie może zakazać pornografii, w imię wolności seksualnej, tak samo nikt nie może zakazywać krytyki pornografii, w imię wolności słowa.

Uważam powyższe tematy za fakty dziejące się na świecie na naszych oczach, ale jeszcze nie miałem okazji pisać bardziej szczegółowo na te tematy. W międzyczasie stałem się na tej podstawie obiektem nieustających ataków. Ale odpuszczam. Nieważne.

  1. Pisałem również wpisy, które uważam za ciekawostki i choć są dziwaczne, to uznałem za fajne wrzucenie ich właśnie ze względu na ich unikatowość. Zrobiłem wpisy o gwieździe Dawida, kabale i kabalistycznej numerologii. OCZYWISTE jest, że nie wierzę ani w gwiazdę Dawida, ani w kabałę, ani w Talmud. Brzydzę się tymi wierzeniami i w niektórych aspektach uważam za podłe. To był opis a nie wyznanie wiary.

Nie mniej zostałem wyzwany od „foliarzy” najgorszych z powodu tych wpisów i wytoczono przeciw mnie bardzo niewybredne metody hejtu. To tak, jakby oskarżyć kogoś o terroryzm tylko za to, że napisał posta opisującego ISIS. Dokładnie tak wygląda analogia.


Uważałem Lurker za miejsce, w którym można pisać niekonwencjonalny kontent. Zależało mi na tym, by strona mirko nie wyglądała jak ściana #gownowpis, chciałem zmniejszyć monotonię, chciałem dołożyć swoją unikatową cegiełkę, coś nietypowego, jakieś inne spojrzenie, coś odbiegającego od szablonu. Taki cel mi przyświecał, gdy robiłem te wpisy.

W życiu codziennym często zdarza mi się rozmawiać o Bogu. Ale nigdy nie gadam z kimkolwiek o masonach, żydach i kabale, LGBT, pornografii, bo jestem całkiem poukładanym gościem i wiem, że ludzie nie mają odpowiedniego przygotowania na przyjęcie niektórych informacji, a rzadko znajdujemy się w sytuacjach kreujących atmosferę sprzyjającą dyskusji, więc nie chcę wychodzić na wariata xD. Ale w internetach, gdzie (jak mniemałem) możemy dyskutować swobodnie, odpowiadać sobie po godzinach, weryfikować informacje, czułem się swobodnie.

Zdziwiłem się, gdy mój profil spotkał się z krucjatą – ewidentnym nastawieniem kilku użytkowników na wyniszczenie. Dostawałem wieledziesiąt powiadomień. Niektóre były merytoryczne, ale większość to były ataki, prowokacje, poniżanie, wyzwiska. Ogólne nastawienie tych osób było zawsze nieżyczliwe, a jedna z nich otwarcie wyznała, że jej działalność pod moimi wpisami ma na celu tylko trollowani, co zgłosiłem do moderacji.

Zawsze staram się być uprzejmy dla moich rozmówców i zawsze mam takie nastawienie – PRZECIEŻ NIE CHODZI O DOMINACJĘ TYLKO O POROZUMIENIE. Taką mam filozofię. Wierzę w ludzi i w dobro i mam serdeczność do drugiego człowieka. Niestety pozostawałem sam jeden przeciw kilku bardzo niemiłym atakującym, co skutkowało tym, że nie nadążałem z odpisywaniem samemu im wszystkim. Dlatego i mnie zdarzyło się pod koniec #afera być ironicznym, sarkastycznym a nawet zdobyłem się na cynizm. Nikomu jednak nie ubliżyłem, bo i po co? Ba! Zdobyłem się nawet na szczere przeprosiny. Przykro jednak to stwierdzać, ale nie zostały one przyjęte.

  1. Czasami bywałem niedbały, co skutkowało wytykaniem mi w jednym miejscu braku źródła, lub że jest ono mało wiarygodne, w innym błędnego tłumaczenia tekstu z angielskiego na Polski. Czasami broniłem źródeł, ale nie wypierałem się tego typu błędów, a w ostatnim wpisie nawet dziękowałem @MemeNinja, za wskazanie pomyłki (robię wyjątek w tym wpisie dla MemeNinja i wymieniam jego nazwę użytkownika). Nawet pod niezwiązanymi tematycznie wpisami byłem atakowany za to, że w przeszłości zdarzało się, że moje wpisy były oparte o źródła nieodpowiadające restrykcyjnym, akademickim rygorom.

Uznaję, że czasami wymieniamy się po prostu poglądami i nie oszukujmy się – naprawdę niewielu ludzi daje linki do restrykcyjnych badań naukowych. Ale wychodząc naprzeciw oczekiwaniom deklaruję, że od tej pory będę ściśle przestrzegać „higieny” pisania i informowania w moich postach. Człowiek uczy się na błędach. Również i ja je popełniam. Najważniejsze to umieć z otwarta przyłbicą i chłodną głową podejść do krytyki.


Co do mojego perm bana. Gdy go zobaczyłem, to na chwilę aż się zawiesiłem, a kopara mi opadła ze zdumienia. Bardzo się zawiodłem na moderacji. Powody bana:

– „Kontrowersyjne wpisy” – no cóż, m.in. za takie wpisy cenię sobie miejsca takie jak Lurker,

– „wojenki” – chyba raczej ekwilibrystyczna sztuka obronna z mojej strony – sam przeciw „wielu”.

– „trollowanie” – gdzie i kogo i jak? Pisałem rzadko, a więcej dopiero ostatnio, gdy spotkał mnie zmasowany atak. Byłem sam, więc musiałem pisać dużo w odpowiedzi na wiele informacji od wielu użytkowników.

– „spamowanie zgłoszeniami” – powód równie niepoważny jak pierwsze dwa.

Co prawda pozostawałem sam pod ścianą hejtu, ale z całego serca dziękuję za postawę użytkowników w obliczu mojego bana. Gdybyście nie zareagowali oburzeniem, to po pierwsze niesprawiedliwość by zwyciężyła, a po drugie ten portal stoczyłby się na dno. Na takie rzeczy nigdy nie możemy pozwolić. Dziękuje za słowa obrony – zarówno te uprzejme, jak i te, w których nazywaliście mnie dziwakiem xD Było ich wiele i naprawdę jestem pozytywnie zaskoczony. Obroniliście nie tylko mnie, ale przede wszystkim idee Lurkera.

Jak pisałem na początku wpisu – uważam, ze ta #afera pozytywnie wpłynie na rozwój portalu i była katalizatorem dobrych zmian. Dziękuję @Thanos za prawidłową i rozsądną reakcję i dołączam się do hailu „szacun i piąteczka” ;)

#lurker #afera #aferabananowa #kontrowersje #wolnoscslowa

Data: 06.09.2019 23:56

Autor: Alojz

Dobra, panowie i panie, pytanie i proszę o minutę szczerosci.

Czy jesteś zadowolony z treści jakie się pojawiają na lurker peel ? Ogólnie, czego brakuje,czego jest za dużo.

I ogólnie co myślisz o klimacie, na portalu

#lurker #pytanie

Data: 06.09.2019 18:39

Autor: Thanos

Jestem. Wróciłem. No widzę, że się niezła sraka zrobiła. Naprawdę niezła. Ciągle lecą bany, aferki, wojenki. Ehh.. zostawić Was na chwilę samych :P

Jestem słabo dostępny, bo kodzę. Wrócę na pełen etat dopiero w v2. Dzięki, @lilyy za zgłoszenie tematu. Sprawa wygląda tak: ponieważ mnie nie ma, oddałem całkowitą władzę i sterowanie moderacji. Tak jest. Ograniczam się tylko do changeloga co poniedziałek (i wspisów z hodowli mrówek. Na razie zbieram dokumentację i robię zdjecia, ale nic ciekawego sie nie dzieje, bo królowa przyszła wczoraj i dopiero sklada jaja, wiec kolonia się zakłada ;D ).

Wracając, od początku tworzenia serwisu przyświecała (i nadal przyświeca) mi wizja, że to miał/ma być serwis tworzony przez użytkowników, a moderacja jak najmniej ingeruje w tresci. Tylko w skrajnych przypadkach. Powiedzmy sobie otwarcie: cholernie trudno jest być moderatorem. Ciężko jest czasami ocenić, co spełnia standardy, a co nie. Szczególnie, że nasz team, to nie są modzi, którzy mają doświadczenie z innych serwisów: to są ludzie, którzy wyrazili chęć pomocy budowania tego portalu, ponieważ ja nie jestem w stanie tego ogarnąć samodzielnie. Niemożliwe jest dla jednego człowieka ogarnianie wszystkiego, zwłaszcza, że mało co sie pojawiam, bo kodze.

Zdaję sobie sprawę, że moderacja ma bardzo słaby PR i brak posłuchu wśród użytkowników (@Emil18 wrzucił dzisiaj zdjęcie z Maćkiem z klanu, to już coś znaczy), nigdy nie chciałem, żeby sie tutaj pojawiło. A jednak. Ci, którzy tutaj siedzą, wiedzą, że bardzo często staję po stronie userów, bo raz że staram sie być łącznikiem miedzy modami a userami, a dwa, staram się nieustannie patrzeć oczami świeżaka, aby mieć feedback czy mi się tu podoba (czy ja sam chciałbym być w takim miejscu i tworzyć takie miejsce). Zawsze słucham Waszego zdania (nawet jeśli tylko jedna osoba się wypowiada w danej kwestii: no ale dzisiaj widzę, że cały Lurek sie wypowiada, jednogłośnie). Nie mogę więc pozostać obojętny na wołanie.

Oto co następuje. Po pierwsze, bany dzisiejszych zawodników, tj. @Wolvi666, @bmbcz01, @UltraMarynek, @Ijon_Tichy zostają cofniete. Po drugie, moderacja do czasu wyjscia v2 (w poniedzialek bedzie info, wszystkie moduły są pokończone; czas na wielkie testowanie. mam w planach zrobic wrzute przed 17 wrzesnia, żeby upamiętnić w logo najazd kacapuf na Polskę; to Wam przyrzekam, za zaległe 15 sierpnia i 1 wrzesnia), do tego czasu – na próbę, jako ciekawy eksperyment dla nas – moderacja zostawia userom wolną rękę (czyli będzie reagować tylko w skrajnych przypadkach).

Zobaczymy, jak sie serwis bedzie rozwijać bez restrykcyjnego nadzoru modów. Jeśli się sprawdzicie, obiecuje, że w takiej formie przejdzie do nowej wersji.

Powyższe zasady wchodzą w życie od teraz.

Pozdrowienia! (a teraz idę odpisywać na PW i wołania, na Lurku i Disku)

#lurker #lurkerchangelog

Data: 06.09.2019 16:08

Autor: JezdziecApokalipsy

Możliwie, że dostanę banicje z jakiegoś nie wiadomego mi powodu 乁(ツ)ㄏ, ale napiszę co myślę o dzisiejszym banhammerze.

Uważam, że żaden zbanowany nie powinien dostać wakacji, czy to @Ijon_Tichy czy osoby z drugiej strony barykady @Wolvi666, @bmbcz01 @UltraMarynek Przejrzałem dyskusję/posty za które posypały się bany i nie było ŻADNYCH twardych wyzwisk, ban po prostu aby zamknąć ludziom mordy i aby był tylko family friendly content bo nawet dyskusja, sprzeczka najwyraźniej będzie banowana za "wojenkę"

Sam moderator ironicznie napisał kilkanaście minut temu coś takiego:

stwierdzenie że ktoś/coś mnie brzydzi to już nienawiść? Może od razu usuńmy minusy z ocen, zostawmy same serduszka i zróbmy drugiego instagrama gdzie "wypowiadasz się pozytywnie albo wcale".

Jednak jak widać blokuje się tutaj możliwość wymiany zdań, poglądów, banując użytkowników, którzy śmią prowadzić dyskusję.

Powody banów już chyba dobrze @Immortal_Emperor wyjaśnił, dodam jeszcze, że nigdzie nie jest napisane, że "spamowanie zgłoszeniami" jest zakazane.

Skoro istnieje poważny problem z interpretacją regulaminu (to nie 1 tego typu sytuacja), jest źle napisany itd. to właśnie to powinny być zrobione priorytetowo już dość dawno temu, a nie czekanie do v2 i wymyślanie na poczekaniu punktów regulaminu które nie istnieją.

#oswiadczenie #lurker #moderacja

Data: 06.09.2019 15:28

Autor: Immortal_Emperor

Myślałem że takie rzeczy to tylko na wykopie. Moderator WezWyjdz najwyraźniej nadużył swoich uprawnień banując @Ijon_Tichy, a powody bana są niedorzeczne.

"kontrowersyjny' kontent – rozumiem że moderatorowi nie spodobały się treści

wojenki – szkoda że nie dodał "polityczne", na wykopie to częsty powód gdy banuje się niewygodnych użytkowników. Do dziś mimo wielu zapytań jaka jest definicja tego powodu bana, moderacja nie udzieliła żadnej odpowiedzi.

trolowanie – błazenada lub celowe wprowadzanie użytkowników w błąd dla beki, to nic złego

spamowanie zgłoszeniami – koleś ma prawo zgłaszać co mu się tylko podoba, moderator ma obowiązek rozpatrzyć zgłoszenia a jeśli są bezpodstawne to je odrzucić.

#afera #lurker #moderacja

Data: 06.09.2019 15:01

Autor: LadacznicoOdporny

Nie uważacie że ten ban dla @Ijon_Tichy to trochę za ostro?

Gość ma swój świat, w sumie zawsze pisze to samo o tym samym. Ale nawet gdy pisał totalne śmieci to robił to raczej uprzejmie. Jakoś nauczyłem się tolerować ten jego skrzywiony światopogląd.

Jak komuś się nie podoba to zawsze może dać na #czarnolisto.

Także kolegi można było nie lubić, ale to chyba słaby pretekst do bana? Może i pisał głupoty, ale jakichś ciężkich występków przeciwko społeczności nie popełniał. Na swój pokręcony sposób ją tworzył.

Myślę że na Lurkerze potrzeba też osób o poglądach innych niż większości tu obecnych. Inaczej ukisimy się we własnym sosie. Pozwólmy ludziom pisać głupoty. Nikt nie każe nam ich czytać.

Ta ostatnia manipulacja to przeginka, bo była istotnie szkodliwa i zamieniała portal w tubę propagandową. Ale dobrze by było najpierw wskazac mu błąd, a dopiero później w razie braku poprawy banować.

Ps.: Widzę już reakcję #moderacja, ale długo stukałem ten post i szkoda mi go kasować :p

#bany #lurker

Data: 06.09.2019 14:31

Autor: Monte

Co do perma @Ijon_Tichy . Chce tylko powiedzieć żebyście zauważyli jak to od drugiej strony wygląda, typ pisze sobie komentarze i wpisy i nagle perm, nawet gdy nie wyzywal nikogo. To wygląda trochę jak ban z dupy. Jak będzie tu ktoś jeszcze bardziej wplywowy i dostanie tak "bana z dupy" to raczej marne opinie będą o tym serwisie.

Polecam zainwestować w system ostrzeżeń, żeby ludzie mogli się w ogóle dowiedzieć że robią coś złego XD

Ps. To nie wojenka, tylko mówię że brakuje systenu ostrzeżeń XD

#lurker

Data: 05.09.2019 12:05

Autor: zDzis

Siemaaaaa :)

Dla tych co z benzyną wekrwiiii….

Jedyny i zzzzzajebisty raport z polskiego rynku klasyków.

I ciaaach linkiem: https://www.zdzis.com/moto/raport-nr-368-z-31-08-2019/

Pozdro :) (raport jest mojej własnoręcznej roboty – jak zwykle)

#zdzismoto #samochody #motoryzacja #lurker #polska #inwestycje #biznes #pieniadze #newsy #ladnapani

PS wybaczcie tą ładnąpanią, ale piękne kobiety i piękne samochody ładnie współgrają ;) mam nadzieję, że nie będziecie mieli mi za złe :)

Data: 01.09.2019 22:03

Autor: ProsiakZnadJeziorWarmii

Panie @Thanos jakie planuje Pan filtrowanie mikrobloga w v2? Chodzi mi o wybieranie z ilu godzin ma pokazywać te najciekawsze posty. Z tego miejsca prosze aby w nowej wersji można było filtrowac te najlepsze nie według godzin ustalonych przez programiste, ale żebyśmy sami mogli to ustawiać. Czyli po prostu napisać z ilu godzin ma nam pokazywać posty.

#lurker #pomysly

Data: 01.09.2019 20:33

Autor: turtelian

Dawno nic nie pisalem z kilku powodow, nie bylo co , krtyzys emocjonalny oraz to ze lurek imo idzie w zla strone.

Duzo z nas tu trafiloz powodu moderacji wypokowej i o ile osobiscie do @lisq nic nie mam to zasady panujace na lurku sa troche dziwne. Sporo rzeczy nje bo nje, za aferki jakis ban, kontent nie spelnia wymogow to usuwamy itp.

Szczerze pod tym wzgledem jest gorzej niz u somsiada. A chyba lurek mialbys miejscem bez cenzury po to sa minusy aby cos zniklo. Serio w ten sposob, pseudo dbaniem o jakosc contentu gdy jest go tyle co kot naplakal nie zyskacie z byt duzo nowych czlonkow. Pytanie czy @Thanos chcesz zeby serwis byl spory z pewnym procentem wartosciowych rzeczy, czy chcesz zeby pisalo na nim 2-3 osoby 3-4 shitpostowaly na nieco wyzszym poziomie.

Rownież opisy banicji sa xD "skonczylo sie pajacowanie" raczej za duzo nie wyjasnia, i wiekszosc postow ktore tutaj nie pasowaly nie pasowaly przez to ze ruch na stronie jest maly takie posty @MondryPajonk przy wiekszym ruchu by powodowaly usmieszek.

Userzy tez daja swoje, czasem przypierdalaja sie do bog wie czego , ktos nakrzyczal na @miltonek i go juz nie ma z nami a dawal koloryt tej stronie.

Apeluje wiec o przemyslenie zachowania, jeszcze przejrzystej moderacji , zniesienia cenzury do minimum, i wiekszej wyrozumialosci zwlaszcza przy 3 userach na krzyz.

#moderacja #lurker

Data: 29.08.2019 19:38

Autor: Alojz

Mój stejtment,jeśli chodzi o marudzenie że poziom do d@py,moderacja do d@py i cały świat jest zły i co za tym idzie kasowanie profilów

https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=IkEf42l6vo4&app=desktop#t=21m33s

#lurker #heheszki

Data: 28.08.2019 11:03

Autor: kisiel

#lurker

Mam pytanie do #moderacja czy można zalinkować do strony, na której byłyby darmowe linki do meczów, tamta strona niczego by nie nadawała, tylko byłaby agregatorem linków. Czy jednak to niezgodne z polityką serwisu?

Chodzi o to, że mam pomysł na tego typu stronkę, bo na jednej stronie z linkami i playerami pojawiła się kupa reklam.

Jeżeli ktoś chciałby współtworzyć tego typu projekt, to proszę o odpisanie pod tym postem.

Model biznesowy miałby się opierać na dobrowolnych darowiznach.

Poza tym jak to wygląda pod względem prawnym, czy linkowanie do pirackich źródeł w dobie ACTA 2 jest dozwolone (korzystałbym z hostingu InfinityFree)?

Pytam, bo chcę wiedzieć, nawet nie wiem, czy się tym zajmę ze względu na brak czasu :)

Data: 26.08.2019 22:04

Autor: Nieprzyjazny_Ziemniak

Powoli się uczę jak się lurkuje i zdobywa plusiki na tym portalu, to moja lista jak na razie, polećcie jakieś triki, jeśli znacie:

– nazywaj losowych ludzi zdzirami,

– neguj badania naukowe i statystykę,

– "przecież wiadomo, że to 'ustawione' badania" (w domyśle przez NICH?),

– odpowiadaj nie na temat.

Top 10 here I come (✌ ゚ ∀ ゚)☞

#heheszki #humor #lurker

Data: 25.08.2019 22:54

Autor: itsokay

Nie wiem czy ktoś to już zauważył, ale…( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Jak wejdziecie na czyjkolwiek profil na #lurker, z karty prywatnej i załączonym google botem(user agent) to sie taki o, cytat pokazuje ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

Cytat by @Thanos

#ciekawostki xD #moderacja

Data: 20.08.2019 21:56

Autor: rebeliant

Przez ostatni miesiąc byłem dużo mniej aktywny przez co łatwo mi było zauważyć zmiany w lurkerze. Z napływem użytkowników poziom lurkera spadł niestety. Coraz częściej pojawiają się memy ze "smiesznymi" obrazkami, użytkownicy minusują ludzi a nie treści postów.

#lurker

Data: 20.08.2019 20:49

Autor: Ijon_Tichy

Kiedyś z ciekawości poszedłem do teatru nowoczesnego, choć całkowicie daleko mi do takiej zdezintegrowanej estetyki i kiczu. Obejrzałem i nie musiałem natychmiast wykrzyczeć tym aktorom, że nie podoba mi się to co robią, że to kicz i banał. Poznałem, zrozumiałem i odszedłem.

Innym razem, będąc na spacerze z kolegą na studiach, przechodziłem we wsi obok jakiejś kaplicy i usłyszeliśmy śpiew. Z ciekawości weszliśmy do środka i okazało się że starsze panie ze wsi zebrały się na kółko różańcowe. Jest mi to całkowicie obce i nie kupuję tej katolickiej praktyki i formy, ale z szacunkiem usiadłem i przez jakiś czas obserwowałem, żeby poznać czyjś świat, kogoś rzeczywistość. I wcale nie czułem potrzeby wykrzyczeć im, że to dewocja, zabobon i w ogóle nie kupuję tego.

Można? Można.

W ten sposób "zasmakowałem" bardzo różnorodne światopoglądy, czyjeś sposoby rozumienia świata. Gdybym podchodził z uprzedzeniem, to nigdy bym nie zrozumiał, o co tym ludziom chodzi i trwałbym w takim narcystycznym przekonaniu o własnej nieomylności. Dzięki takiej postawie – obserwacji uczestniczącej, szacunku i szczerości – miałem możliwość poczuć świat czyimś spojrzeniem i uszanować je, nawet jeśli się nie czułem komfortowo w innej rzeczywistości.

Ale to może skrzywienie z racji mojego wykształcenia i konieczności praktyki we wcielaniu się w różne środowiska, również w czasie pisania pracy magisterskiej, która głównie opierała się o obserwację uczestniczącą, fenomenologię, badanie tekstów itp. Kiedyś o tym napiszę szerzej.

#rozmowy #polemika #rigcz #lurker #wspomnienia

Data: 20.08.2019 20:17

Autor: JezdziecApokalipsy

Może będą jakieś pozytywne skutki tej afery jeżeli będzie więcej postów ze źródłami co przekłada się na wyższą jakość :).

Dodam też propozycję ode mnie – obowiązek podania źródeł jeżeli kopiuje się artykuł, jakieś informacje, aby każdy mógł zdecydować czy jest to dla niego rzetelne źródło. ( ͡^ ͜ʖ ͡^ ) Oczywiście bez przesady aby do każdego zdjęcia, drobnej informacji dodawać.

#propozycja #lurker

Data: 20.08.2019 19:16

Autor: false_nine

Ja również chciałbym się odnieść do dyskusji o NSFW, do której to nawiązywał pod spodem @Alojz. Faktycznie tych NSFW jest za dużo. Gdybym miał wybierać, lepiej by było bez tego na portalu.

Także trzeba to jakoś rozwiązać żeby nie zawalało mikrobloga, ale w grę wchodzi chyba tylko zabronienie tej treści? Sam nie wiem. Z zewnątrz taka ilość tego typu treści wręcz odstrasza i wygląda niespecjalnie, powiedziałbym, że to utrudnia Lurkerowi pozyskiwanie nowych userów, szczerze.

Chyba, że NSFW byłoby widoczne TYLKO pod konkretnym tagiem (po wejściu na niego), a normalnie byłoby niewidoczne.

W każdym razie zgadzam się z Alojzem.

#opinia #lurker

Data: 20.08.2019 18:12

Autor: Alojz

Jako ze internet jest miejscem do wyrażenia swojej opinii na dany temat,nawet jak nikt nie pyta ,to i ja napiszę parę słów na temat co dzieje się na lurkur

Jako że jestem najstarszym "żyjącym" użytkownikiem strony ( ktoś coś lvl 42 ?! ..nie widzę )pozwolę sobie na odrobinę szczerości.

Po pierwsze, co do całego zamieszania NSFW ,tak przeglądałem co niektórzy użytkownicy postują to wygląda to mniej więcej tak:

NSFW.

NSFW

NSFW

NSFW.

NSFW

NSFW

coś napisze

NSFW.

NSFW

NSFW

Itd

Panowie, ja rozumiem jakby to był portal erotyczny, ale to jest strona ogólna,trochę odzwierciedla zainteresowania użytkowników.

Jeden pisze o kosmosie, inny jak to on śpi na lotnisku ;) inny co tam ciekawego u Helwetów itd.Ale tłuc prawie tylko NSFW?!Przecież te wpisy to produkcja po najniższej link oporu.Chodzi o plusiki czy o to by coś napisać ?!

Naprawdę nie macie nic ciekawego do napisania ?Jaki ciekawy film widzieliście ostatnio,przeczytali książkę,cos dobrego ugotowali itd Coś co może nie rzucić wszystkich na kolana, jeśli chodzi o treść ale cos co się przeczytać z ciekawością.Chyba o to chodzi w tym portalu, żeby napisać coś od siebie co coś ciekawego wnosi.

Co nie zmienia faktu że od czasu do czasu można coś banalego napisać, po prostu chodzi o zdrową równowagę.

.

Co do tej całej dyskusj to niekiedy jak czytam te kłótnie to jakbym to jakbym słyszał dyskusje z moim 5letni synem,w temacie " dlaczego muszę już iść spać ?!. Jeżeli widzę że dyskusja nie ma sensu to odpuszczam, są osoby które nie dadzą się przekonać, a zaprzestanie dyskusji to nie przyznanie się do porażki i przyznanie racji, to po prostu sztuka nie tracenia czasu na rzeczy mało ważne.

. Co do moderacji i regulaminu to jestem za moderacja z ludzką twarzą ale ale która jak trzeba ….to trzeba ;)

Nie ma co ściemniać, są wszędzie w internecie userzy którym hobby polega na, wywoływaniu wojenek,kręcenia gówno burz. Moze robią może z braku hobby ?! Taka osoba nic nie wnosi do portalu, a jak dostanie ostrzeżenie/ bana to płacze najgłośniej że dostał " za niewinność"

A 95% userow na portalu to po prostu wisi czy taka osoba dostanie bana czy nie, bo strona nic nie traci, jak taka osoba zostanie zbanowana.

#lurker #oswiadczenie

Data: 20.08.2019 13:42

Autor: Monte

A ja chciałbym pochwalić @ziemianin nie wdaje się w głupie wyzywanie, eskalowanie konfliktów tylko dlatego że ktoś ma inne poglądy, a ładnie rozwija tę stronę, dodaje mnóstwo ciekawego contentu.

Powtórzę jsszcze raz bo nie było mnie słychać – Dorośnijcie i zacznijcie tworzyć coś ciekawego.

#lurker

Data: 17.08.2019 22:32

Autor: Thanos

Widze, że wszyscy jarają się aferą cyckową (zaczęło się od tego, że jeden user zapostował zdjecie na ktorym było widac półnagiego cycka i nie dodał nsfw – moderator zrobił to za niego, aby nie kasowac posta). Na tym się zaczęło i na tym skończyło. Nikt postów za cycka nie kasuje (cycki są dozwolone, zakazana jest pornografia). Tag nsfw jest wlasnie po to, żeby osoby małoletnie nie oglądały treści nieobyczajowych (a cycki to nie jest od razu 18+ content).

Dzisiejsza sytuacja dała mi sporo do myslenia. Przede wszystkim powstał nowy ficzer (w v2): moderator bedzie miec mozliwosc cofania postów, dzieki czemu user bedzie mogł poprawić content zgodnie z wymogami (komentarzem moda), teraz moze posta tylko usunac, co czesto jest niefajne, bo wystraczyłoby wprowadzic tylko niewielką poprawkę.

Mam jeszcze dalsze uwagi i przemyślenia, ale podzielę się nimi w najbliższy poniedziałek.

Dobrego wieczora wszystkim! (ide ogladac "Jonh Wick 3", popcorn naszykowany ;D )

#lurker #lurkerchangelog

Data: 17.08.2019 17:47

Autor: aeon

@Thanos Przy okazji ostatnich wydarzeń proponuję w v2 zrobić jakiś przełącznik (obok trybu dziennego/nocnego i innych), który pozwoli na wyłączenie/włączenie czarnej listy/albo nsfw, co kto woli, aby można było przeglądać portal w autobusie, czy pracy bez komplikowania sobie dodawaniem tagów na czarno i odblokowywaniem ich ;)

#lurker

Data: 17.08.2019 17:25

Autor: Alojz

Taka mała uwaga z mojej strony,jeśli chodzi o cycki ,NSFW i tak dalej.

Jeżeli jestem gdzieś na mieście i oglądam lurkera.pl na smartfonie, to nie chce żeby pokazywało mi się pani z prawie całymi cyckami na wierzchu,ale która nie podchodzi pod opcje +18 czy pani w w majtkach ale z wypiętym tyłkiem.

Więc moja propozycja ,by dodać osobną opcje oprócz +18 czy NSFW

Na przykład pod nazwę :erotyka, w ogólnym tego słowa znaczeniu ,od ładnej pani, do pani z gołymi cyckami na wierzchu.Po prostu pakować wszystko pod tą opcję.Chcesz to oglądać ,spoko ,nie chcesz ogólnie takiej erotyki dajesz w ustawieniach żeby ci pokazywało dopiero po kliknięciu na post,tak jak to działa w +18

Co wy myślicie o takiej opcji ?!

#lurker #pytanie

Data: 17.08.2019 01:57

Autor: Gra_Melodia

Witam wszystkich zgromadzonych, w tej jakże smutnej chwili (╯︵╰,)

Chciałbym wyrazić żal, jaki mi sprawiła strata tak prawilnego lureczka, jakim był @UpadlySzczurr

Jednak, nie możemy się łamać, mam nadzieję, że przykład jaki po sobie zostawił, na zawsze będzie w naszych sercach. Żegnaj Przyjacielu. Do zobaczenia

#lurker #shitposting

Data: 16.08.2019 18:27

Autor: Czlowiek_pizza

Na lurkerze jest tyle skryptów, że przy braku neta, a raczej lejku 64kbps strona prawie wgl nie działa. Szkoda, bo wykop (jest na tyle prymitywny, że prawie wgl skryptów) , lub jego apka mobilna tak (wszystko jest na tel i pobiera tylko tekst). Dałoby radę zrobić jakąś apke, lub stronę w wersji light?

Edit: dobra jak zrobiłem że strony apke mobilna i chrome ma stronę zapisaną w cache to jakoś działa xD

#pytanie #lurker @thanos

Data: 16.08.2019 01:05

Autor: LadacznicoOdporny

#lurker @Thanos #mampomysla

Tak sobie myślę, ze przydałaby się opcja białej listy. Załóżmy, że ktoś obserwuje tag "kosmos". Z kolei czarnolistuje tag "polityka". Toteż jeśli w jednym poście pojawi się wiadomość typu "Polityka kosmiczna Indii cośtam cośtam", to taki post może mu umknąć.

Czy dałoby się ustawić niektóre tagi w pozycji "master" względem innych tagów? Może jakiś indywidualny rating tagów? Dajmy na to ktoś ocenia polityke na -2, a kosmos na +1, to suma tagów -1 zakrywa mu post. Załóżmy, że jest fanem Indii i oceni je na +1 (tiaaa, fantazja mnie ponosi :p), suma dobije do 0, więc post jest odkryty. Da się to wykonać? Ma to sens?

Ten rating to już raczej przerost formy nad treścią, ale ta biała lista "nadtagów" "masterów"wygląda sensownie.

Data: 16.08.2019 00:48

Autor: Cpp17

Wolność słowa istnieje tylko teoretycznie. Jasne – możesz pisać o niewygodnych, niemodnych faktach (chociażby o tym, że redystrybucja nie wpływa zauważalnie na inflację, albo o tym, że inflacja dotyczy całej UE) ale pamiętaj, że grono minusujących "moderatorów" zadba o to, aby ta informacja dotarła do jak najmniejszej liczby osób.

Gołe dupy, gierki i bezkrytyczne kopiowanie sloganów typu "Wenezuela", "socjalizm", "rozdawnictwo" – no po prostu elita intelektualna. Czym to się różni od "wina Tuska"?

Może by tak pomyśleć? Może by tak sprawdzić wskaźniki ekonomiczne? Sprawdzić inne państwa? Wziąć poprawkę na to, że rozwijamy się od '89, a jedną z metod na "rozwój" było wyprzedanie za bezcen prawie całego naszego majątku narodowego?

Polska zniknęła z mapy na 123 lata. Dziś na mapie jest. Trochę za mała (ja też uważam, że powinniśmy pozostać od morza do morza), no ale JEST i wszystko wskazuje na to, że będzie. Skąd więc to narzekanie? Powiedzcie mi, chociaż na ucho.

#bekazlewactwa #lurker #polityka #heheszki

Data: 16.08.2019 00:17

Autor: lachiarma

A może gdy będzie kiedyś pw może to żeby były takie opisy obok znajomych widać było jak na gg takie wiecie rozumiecie bo wiecie

Bo gdyby były to chcę sobie ustawić "Regulamin dobrego ucznia – gdy szkoła się pali, gaś ją benzyną!" 😂😂😂😂😂

EwEnTuAlNIe Smutna dziewczyna na ziemi siedziała, Tylko muzyka jej płacz zagłuszała, Jeszcze przed chwilą uśmiech uroczy, A teraz zaciśnięte usta i zamknięte oczy, znak życia tylko łzy dają, które płyną po policzkach i nie przestają…

#shitposting #lurker

Data: 15.08.2019 20:38

Autor: vundo

W przyszłym tygodniu będę w szpitalu i nawet nie pytajcie jak będę za Wami tęsknił, bo wychodzę dopiero po tygodniu. Chyba że zabieg się nie uda, to wtedy wyjdę wcześniej.

#lurker

Data: 15.08.2019 14:52

Autor: Emil18

@Thanos

Tak sobie wpadłem na pomysł, że z lurka można zrobić też stronę z memami, a działałoby to tak:

Jeśli do wpisu doda się #memy, wpis automatycznie zostaje wstawiony oprócz tego, że na mikroblogu to jeszcze na osobnej stronie (równoległej do Głównej i Mikrobloga) z memami

Tam wpis mogłyby komentować i oceniać również osoby niezalogowane.

Jak taka osoba bez konta przeglądająca memy znajdzie sobie taką stronę jak Lurker może mieć ochotę zostać na dłużej.

Dodatkowo przydałaby się możliwość nałożenia kilku wersji loga lurka, na przykład w postaci małej belki lub jebitnego ogromnego znaku wodnego na cały obraz pod skosem, żeby w razie wyniesienia obrazu gdzieś na inną stronę pojawiło się tam logo lurka

#pomysly #lurker

Data: 14.08.2019 06:26

Autor: GNULinux

#lurker #vichan #lolifox

#policja #przesluchanie

Dobra trochę ochłonąłem po przesłuchaniu to mogę napisać trochę swoich przemyśleń.Na przesłuchaniu w ogóle się nie pytali o dystrybutora pornografii dziecięcej Michała Białka, całość się skupiła na Patryku Adamczyku i Gabrieli kalicie.

Jak ktoś nie zna Patryka Adamczyka to jest były admin vichana, adminował go razem z Marcinem Łabanowskim.

Pytali się mnie czy znam Adamczyka, czy znam Kalitę (musiałem zeznać samą prawdę więc powiedziałem że to chora umysłowo narkomanka i prostytutka), wypytywali się o słynnego biał…polskiego robotnika który przyszedł do niej na noc, o to kim jest Gonciarz (pan policjant napisał nazwisko przez ż…) i tego typu podobne rzeczy.

Chcieli też żebym podał hasła do zaszyfrowanych komputerów, ale policjantowi powiedziałem że jak taki mądry to może on nam da hasło i cały telefon to poprzeglądamy i pośmiejemy się razem.Zapytał się czy odmawiam, powiedziałem że tak to powiedział mi że mam do tego prawo.

Adwokat jakoś nie miała większych zarzutów do toku przesłuchania, kazała tylko zanotować że leczyłem się psychiatrycznie.

Tylko jedno mi nie daje spokoju, folder z Kalitą był nazwany "Wojak shame". Co najciekawsze zawsze Patryk Adamczyk mi przypisywał zasługi shilla, i te obrazki shilla typu "Patryk Adamczyk pedofil z lublina" chyba też tam były.

Co mi się układa w całość – ale to moje domysły, iWat może być niewinny we wrabianie mnie, w co już wątpię – ludzie z IRCa podobnie twierdzą mimo że jakoś im się nie naraził.

1.Łaban zaczyna wariować bo mu shill grozi, już raz miał problemy z wykopem, w międzyczasie przepisywanie silnika vi bo zdarzają się wycieki IP przez nieustalonych sprawców

2.Łaban zaczyna jeszcze więcej palić trawy i mu konkretnie odbija, zmiana świata masturbacją i chodzenie w kurtce zimowej w lipcu to tylko jedne z wielu jego wyczynów

3.Adamczyk widząc że jest drugi i wyśmiewany od cuckoldów(z powodu przyprowadzenia do moderacji prostytutki z którą utrzymywał kontakty seksualne) myśli sobie że coś może zyskać

4.Łaban nie interesuje się już vi, ma wyjebane na transparency reporty, odciął się od dawnych znajomych i ogólnie pełno teorii spiskowych które krążą do dzisiaj, ja obstaję że po prostu zachorował na głowę

5.W międzyczasie rozwija się /vichan/ na 8ch.

6.DLACZEGO BOARD VICHAN NA 8ch JEST OFICJALNY?NIET TRANSPARENCY REPORTU, zero błogosławieństwa Czaksa.To prawdopodobnie adamczyk sobie dopowiedział że jest oficjalny i banował za inne linki do boardów które tak nie cenzurowały.iWat się cieszy bo wreszcie jest pierwszą personą

7.Kilkanaście miesięcy względnego spokoju, ale nie dla mnie, board został opanowany przez shilla który zaczął wyzywać adamczyka i mnie.Jakiekolwiek niepochlebne powiedzenie o adamczyku było banowane jako "psychoza adamczykowa" – gorzej niż na wykopie.Szkoda że wyżej wymieniony człowiek zrobił z tego boarda do lżenia mnie, wielokrotnie byłem wyzywany typu policyjna kurwa, kapuś, terrorysta.

W tym momencie nie ma ani 8ch ani vichana, i dobrze że zdechło bo to już było za dużo, tylko mnie zastanawia dalej ta nazwa katalogu – shame to był board na 8ch.Wojak to moja ksywa.Wyżej wymieniony człowiek starał się utrzymywać że jestem shillem.

Oczywiście mogę się mylić, ale jakby to robiły służby to by było raczej "grodecki" bądź z sygnaturą akt.

Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to że Patryk iWat Adamczyk po całym zjeździe policji na 8ch został przez nich odwiedzony, bo tylko jego z personaliów kojarzyli a Łaban się zapadł pod ziemię. iWat przestraszył się shilla i zaczął współpracować z policją dając jej wątpliwej jakości materiał i próbując mnie pogrążyć bo chłopak nie ma nic do stracenia – ale to się myli jak tylko będę miał dostęp do akt to będzie miał paragrafy w buzi jak moje przypuszczenia się okażą prawdziwe xD

A ja się kurde dziwiłem dlaczego Czaks tak bardzo się upierał na hasze zamiast adresów IP…

Kurde to się porobiło wrogów pojawiło mi się na pęczki, ale kto nie ma wrogów nie ma też przyjaciół.

Jak coś to na razie mniej będę pisał, chcę odpocząć, popracować, pokucować i to raczej z dala od rzeczy które będą mnie dekoncentrowały.A w szczególności od lurka – męczy mnie to jak ludzie mnie tu traktują, jak moja ranga została sztucznie obniżona, i żeby cokolwiek się pojawiło na stronie to musi przejść przez akceptację moderacji – konkurencja dla wyC(…)Pu no nie tak miało być…

Data: 14.08.2019 05:58

Autor: Alojz

Halo halo

Jakiej opcji nie powinno zabraknąć waszym zdaniem w nowej wersji lurker ?

Według mnie powinna być opcaja wrzucenia kogoś na czarną listę tak że,osoba na tej liście nie widzi twoich postów i co za tym idzie nie może komentować twoich wpisow, i oczywiście vice versa

#lurker #pytanie

Data: 13.08.2019 22:32

Autor: LadacznicoOdporny

Myślę, że #lurker przekroczył pewien punkt krytyczny. Użytkownik wchodząc na #mikroblog jest zasypywany ciągle nowymi treściami. Już nikt nie powie, że nic tu się nie dzieje i cisza. Jeżeli ktoś tu trafi, to może ciągle odkrywać nową dla niego treść bez ryzyka, że dojdzie do punktu w którym wszystko już widział.

Cieszy mnie ten fakt. Gratulacje @Thanos i reszta #moderacja. No i gratki dla wszystkich Lukrów i Lukrecji, bo ktoś jednak tę treść tworzy (ʘ‿ʘ) Portal nabiera tempa i wielkości niczym kula śniegowa.

Jest też mały smuteczek, bo powyższe oznacza, że obecna kameralna atmosfera wkrótce przeminie. Cieszmy się nią póki jest :)

Data: 13.08.2019 13:33

Autor: kisiel

W sprawie poprzedniego wpisu o ratowaniu skoczni w Harrachovie

Sam osobiście nie mam czasu, ani nie chcę się włączać w zbiórki z Lurkami typu, że ja mam gdzieś przekazywać Waszą kasę (bo jesteście dla mnie jak rodzina, a z rodziną się nie zbiera kasy, bo można sobie popsuć relacje), więc załączam zdjęcie ze strony https://www.harrachovskijumping.com/?lang=pl gdzie możecie wpłacać pieniądze przelewem zagranicznym, albo do nich napisać w sprawie pomocy przy zbiórce, którą również wspiera Adam Małysz. #skokinarciarskie #czechy #lurker

Data: 13.08.2019 11:46

Autor: wordpressowiec

@Thanos czy mogę takie pytanko mieć?

Czy byłeś może w ekipie tworzącej strimi? To tylko tak z ciekawości, ani tam nie byłem ani nie znam tego, pamiętam tylko, że były na wypoku podśmiechujki z tego, że strimi nie działa itp.

p.s. czy zauważyłeś, że niestety tęczowi zaczynają też tu migrować i pojawiać się?

#lurker #wypok #strimi

Data: 13.08.2019 10:52

Autor: Major_Bialkov

@Thanos fajnie by było jakby po wejściu w jakiś tag, wyświetlała się informacja ile osób go obserwuje, blokuje i ile jest postów i statystyki. Dla Ciebie to pewnie pare linijek kodu a dla userów konkretna informacja.

I zapewne ktoś Ci to już pisał ale przydała by się wyszukiwarka tagów bo przewijanie tej listy która nawet nie jest alfabetyczna, to jakaś mordęga.

#lurker #pomysly