Data: 17.01.2020 22:22

Autor: Alojz

Panie @Thanos , proszę wziąć poważnie sprawę nowej wersji strony. Na lurker została przednia ekipa.Bylo by cholernie szkoda jakby się rozeszła po internecie i by tu wszystko szlag trafił.

Lurker stał się fajnym miejscem gdzie zawsze można zajrzeć, bez jadu, udowadnianiu komuś na siłę swoich prawd, wojenek i pojebów.

#lurker #oswiadczenie

Data: 16.01.2020 21:47

Autor: wordpressowiec

qrde, czy tylko ja tak mam, że jak jest znalezisko czy wpis na mirko a jest to na pejsbuku czy twiterze to nie klikam w to?

Najnormalniej nie posiadam konta na pejsbuku ani ćwierkaczu i cierpię gdy ktoś nie da mirrora.

Czy nie po to tutaj jesteśmy jako społeczność, czy na portalu ze śmiesznymi obrazkami, aby unikać imperium zucka i produktów enesej?

#facebook #lurker #internet #bigbrotheriswatching

Moderacja Lurkera usuwa wpisy/znaleziska? / korekta - autor usunął sam :C

Data: 15.01.2020 19:43

Autor: Severh

lurker.pl

Siemandero ;)

Siedzę sobie na Lurkerze i widzę post o tym że UE kombinuje z wprowadzeniem europejskiej płacy minimalnej. Kilknąłem sobie w zakładkę i przeglądałem dalej. Następnie wróciłem na górę strony i kliknąłem jeszcze raz (zapomniałem że już mialem otwartą) i o dziwo pojawila mi sie strona główna lurkera. W zakładce był otwart https://www.lurker.pl/p/7y-8Im6xo

Niwiele myśląc chciałem dodać post że mi znalezisko zwiało z listy…. a tu pac… komunikat że komenta nie doda bo posta nie ma… Czyżby moderacja zaczynała usuwać znaleziska wg jakiegoś klucza?

Było tu: https://www.lurker.pl/p/7y-8Im6xo

a wysyłało tu: https://www.money.pl/gospodarka/europejska-placa-minimalna-ke-rozpoczyna-prace-nad-projektem-6467871016932993a.html

#lurker #moderacja #wtf #wykop ??

Data: 14.01.2020 15:22

Autor: FiligranowyGucio

Coraz częściej słyszymy o takim zjawisku jak cyberprzemoc, czyli przemoc z wykorzystaniem najnowszych technologii. Jakie może przybierać formy i jak sobie radzić?

O cyberprzemocy najczęściej mówi się w kontekście przemocy równieśniczej, czyli takiej, w której zarówno ofiarami, jak i sprawcami są dzieci, ale również dorośli mogą jej doznawać i stosować ją (i wobec innych dorosłych, i wobec dzieci). Ten rodzaj przemocy może przybierać rozmaite formy – od powszechnego niestety „hejtu”, przemocy werbalnej, poniżania, ośmieszania, wyzywania, poprzez szantażowanie, nękanie, straszenie, grożenie, po kradzież tożsamości (np. włamania na konta e-mail, profile w serwisach społecznościowych czy komunikatorach internetowych) i naruszanie dóbr osobistych (np. publikacja kompromitujących i/lub wykonanych wbrew woli ofiary zdjęć czy filmów). Jedną z form cyberprzemocy jest ponadto tzw. seksting, który polega na rejestrowaniu i przesyłaniu przez internet lub telefon treści o charakterze seksualnym (wbrew woli osoby, która je otrzymuje). A jak sobie radzić? Można zmniejszyć ryzyko doświadczenia jednej z form cyberprzemocy – kradzieży tożsamości – tworząc silne hasła do swoich kont. A gdy już mamy do czynienia z cyberprzemocą – czy wobec nas, czy wobec naszych dzieci – należy traktować ją jak każdą inną przemoc, nie bagatelizować.

Rozmowa z Anną Golus – inicjatorką kampanii „Kocham. Nie daję klapsów” i akcji „Książki nie do bicia”, autorką książki "Dzieciństwo w cieniu rózgi. Historia i oblicza przemocy wobec dzieci” (Wydawnictwo Editio, 2019)

https://dziecisawazne.pl/historia-dziecinstwa-jest-koszmarem-z-ktorego-jako-ludzkosc-dopiero-zaczynamy-sie-budzic/?fbclid=IwAR3nhGLbKA9oUhr3L-uAAbLtXnc1WALb78rCK-oRQDgnwQ5XtWHZ-zegPs4

#lurker #technologia #internet #przemoc #psychologia #dzieci

Data: 04.01.2020 21:28

Autor: Monte

Widzę, że tu wojna ekologiczna coraz mocniej się rozkręca, tak więc mam pytanie, które zadałem neuropie i dostałem tylko jedną odpowiedź "sortowanie śmieci".

Jak wy dbacie o środowisko?

Ja mam zagazowanego gruza, dzięki czemu produkuje mniej emisji i dzięki temu moge pozwolić sobie na widlasty silnik z dużą pojemnością i nadal cieszyć się z ekologicznej jazdy.

W swoim życiu posadziłem kilka hektarów lasów

Żyje blisko natury i ekologicznie, produkując swoją żywność w miarę możliwości, mmmm swojska kiębaska i młode ziemniaczki <3

#ekologia #pytanie #lurker

Data: 04.01.2020 16:05

Autor: Monte

Przydał by się tag, który by ukrywał nasze wpisy dla niezalogowanych, nie chcemy by niezalogowani widzieli np kontrowersyjne wpisy, które mogą kogoś odrzucić i cyk autor doda sobie tag który ukryje wpis i było by fajen.

#lurker

Data: 04.01.2020 01:49

Autor: lachiarma

Nie są w lurku zaimplementowane w postach ankiety a ciekawi mnie jak wygląda odbiór i generalnie wasza opinia na temat lurkera i nie tylko, także zapraszam do wzięcia udziału w ankiecie.

Link do ankiety

Pytań jest dokładnie 14, więc zajmie to niewiele czasu, a myślę że fajnie wiedzieć kim jako społeczność jesteśmy i jak się do lurkera odnosimy.

#spolecznosc #lurker

Data: 02.01.2020 16:00

Autor: Immortal_Emperor

Przez dłuższy czas tutaj nie zaglądałem. Spodziewałem się że stopniowo aktywność lukrów zacznie spadać i strona po prostu przejdzie w zaświaty internetu. Zaskoczyło mnie to że są tu jeszcze osoby które nadal coś publikują. Miałem usunąć konto, ale szkoda było mi się z wami na zawsze rozstać. Może dam jeszcze szanse lukrowi i w jakimś tam stopniu przyczynie się do jego rozwoju. #lurker

Data: 01.01.2020 02:25

Autor: Monte

Pierwszy wpis w tym roku

Za miesiąc stuknie mi pierwszy roczek na tym wortalu. W zeszłych kilku dniach miałem (nie)przyjemność dostać zaproszenie na discord w którym znajdowała się "elita" neuropy oraz konserwy tamtego wortalu i przypomniało mi się jaki patologiczny poziom reprezentuje wykop. Cieszę się, że jest lurker jest naprawdę oazą wolnej myśli i to jest bardzo dobra idea przewodnia, należy trzymać wysoki poziom dyskusji.

I cieszę się z naszego rigczowego lewactwa @Lukmar @reflex1 @lisq itd kc was ʕ•ᴥ•ʔ

Lurker2020 to będzie nasz rok!

#lurker2020 #lurker #oswiadczenie

Data: 29.12.2019 20:12

Autor: Thanos

No i dobra, Thanos powrócił :)

ta przerwa była mi potrzebna, żeby przemyśleć kilka spraw (dot. Lurka of korz). Rozpoczynam III krucjatę (miałem startować w sylwestra, ale coś nie mogę usiedziec na tyłku :P ). CEL: Lurek nie musi być od startu perfekcyjny, ale powinien być przyzwoity, a przede wszystkim powinien mieć elastyczną architekturę (modularną), aby łatwo można było go rozwijać. W v1 (którą chciałem tak usilnie porzucić na rzecz v2) popełniłem najwiekszy bład mojego życia. a nazywał sie on MongoDB. Dear Lord, what have I done?! jeśli ktoś chce wiedzieć, czy to baza danych godna polecenia (tak, chciałem ją potestować, bo uwielbiam nowe trendy, a NoSQL jest mocno cool), powiem tak: nie idźcie tą drogą! eh, mógłbym książkę napisać, ile problemów wynikło.. a teraz idę zapalić znicz za wszystkie start-upy, które się w to pchają, zamiast korzystać z gotowych, sprawdzonych SQL-owych rozwiązań. z/w

drugim błedem było unikanie Websocketów. na szczescie mam juz wlasne rozwiazanie oparte o WS (zamiast Socket.io) i jest szansa, że całe v3 bedzie mocno real-time'owe (na socketach: PW + shoutbox[jesli sie pojawi] + powiadomienia etc.). pisanie wszystkiego w oparciu o long/short poling to ciezki kawałek chleba. taka prawda.

no i tyle. zastanawiam sie nad odpalaniem koderskich poniedziałków (jak kiedys, co poniedziałek weekly scrum z postepu prac). w styczniu mam troche rzeczy do zrobienia, Lurkiniego bede jechac po godzinach. zebralem feedback, wiem czego oczekujecie, zobaczymy, jak wyjdzie :D oby tym razem sie udało :)

btw. nie podaję ścisłego terminu, nauczony doswiadczeniem, ale na pewno bedzie mniej czekania niz przy v2, bo… duzo rzeczy mam porobionych, tylko je wykorzystam odpowiednio (z kolei czasu mam tez mniej, no dobra – zobaczymy, co wyjdzie)

AVE! :)))

#lurker #lurkerchangelog

Data: 29.12.2019 12:51

Autor: Thanos

dobra, dziekuje wszystkim za wypowiedzi, zabranie głosu. Wasze uwagi sa bezcenne :)

wszystko przeanalizowalem, na spokojnie (przez noc :D ). chodzi mi bardziej o to, zeby obrac jakis kierunek, a wszystko robic po trochu – kolejne funkcjonalnosci wprowdzac w czesciach.

ale najpierw 1 kwestia -- jak ma dzialac czarna lista?

a/ tak jak teraz: blokuje kogoś i nie widze jego contentu, ale on widzi moj i moze mnie oceniac

b/ blokuje kogos i nie widze jego contentu, jednoczesnie typek mnie nie moze oceniac (minusowac / plusowac): on nie widzi mojego

c/ blokuje kogos (jak wyzej – b), ale automatycznie ja zostaję zablokowany u typka (BL dziala dwukierunkowo)

no i dalej. obecnie skłaniam sie ku temu, żeby serwis podzielic na kilka głównych czesci:

– newsy (info z kraju i ze swiata, jakies sprawy biezace): w sumie tylko dlatego jeszcze czasami zagladam na wykop, bo agreguje tresci z wielu serwisow jednoczesnie, to jest wygodne, w szybki sposob jestem na biezaco;

– polityka (tutaj będzie grubo, ten ściek wole trzymać osobno, albo w ogole z niego zrezygnowac: moze połączyć go z newsami, ale wolałbym nie, bo się zaśmieci.. no nie wiem, co sadzicie?)

– humor (memy i inne heheszki);

– nsfw (akty, babeczki itd. -- gejoza? hmm… raczej nie. bez anime i nagich kolesi; no nie wiem… :D )

– valuable content (ciekawe linki, arty wlasnego autorstwa, tresci do przemyslen i dyskusji; wysoki poziom tresci oraz dyskusji, zero hejtu itd.)

– blog / spolecznosc (miejsce do postowania, co sie jadło, co sie robi itd.)

na start te 5 kategorii, w ktorych mozna postowac. wszystko oczywiscie sie taguje. mozna postowac w wiecej niz 1 kategorii (tagi są calkowicie osobno: dzialają tak jak dotychczas)

jesli wpis/koment zawiera tresci drastyczne lub dla dorosłych generalnie, dostaje 18+, jesli zawiera treść 13-18 lat, np. lekką goliznę lub nieobyczajowość, dostaje oznaczenie NSFW (czyli nie dla dorosłych, ale lepiej nie przegladac w miejscach publicznych).

niezalog. widzą na głownej tylko newsy + moga obejrzec humor + valuable content (wylacznie najlepsze posty)

zalog. widzą wszystko + dodatkowo blog + nsfw

#lurkerchangelog #lurker

Data: 28.12.2019 23:56

Autor: LadacznicoOdporny

Myślę, że gdy Lurker w jakiś sposób stanie się taką #gruparatowaniapoziomu to sam zacznie przyciągać nowych użytkowników. Jak widać ludzie tego potrzebują. Może to jest ten kierunek. Może to jest ta nisza. Nie portal ze wszystkim dla wszystkich, tylko portal z wyselekcjonowaną treścią dla tych którzy się do niej nadają. Może warto od początku celować w osoby inteligentne i olać osoby będące zbyt głupie aby tworzyć dobre towarzystwo.

Hmm, może jakiś dział na ambitniejsze newsy? Może dwie "główne". Jedna po staremu, a druga z newsami pozbawionymi wojenek ideologicznych, a przesycona ciekawostkami i wiedzą? Takie cudne miejsce gdzie każdy news ma podpięte wiarygodne źródło. Dział gdzie każdy poczuje się jak w encyklopedii ciekawych haseł.

#mampomysla #rozmarzylemsie #rozwoj #spolecznosc #lurker i trochę wypok

Źródło screena

Składamy nasze propozycje zmian w nowym lurkerze. Lista życzeń na 2020 rok

Data: 27.12.2019 19:23

Autor: gruby333

Moje propozycje zmian w nowym lurkerze:

1) Wprowadzenie streamów jak na reddit

2) Każdy stream miałby własne wpisy jak dawniej na strims i strimoid

3) Założyciel streamu mógłby utworzyć grupę prywatną dla zaproszonych użytkowników aby można było używać takiego streama podobne jak discorda

4) Właściciele blogów i stron internetowych mogliby zakładać własne streamy które służyłyby im podobnie jak fanpage na facebook'u.

5) Możliwość zarabiania przez użytkowników ale z ograniczeniami aby nie było spamowania.

6) Widoczny opis znaleziska na stronie głównej – podobnie jak na wykopie

Myślę, że nie warto wymyślać niesprawdzonych na innych portalach funkcjonalności. Jest kilka dobrych rozwiązań które pozwolą odróżnić się od wykopu i przyciągnąć użytkowników. Nowe funkcje można wprowadzać stopniowo do nowego lurkera aby nie przedłużać pracy w nieskończoność. W komentarzach piszcie wasze propozycje

#lurker

Data: 20.12.2019 20:40

Autor: LadacznicoOdporny

#mampomysla #lurker #zmiany

Opcja 1. Wymagająca minimalnych nakładów pracy.

Zamienić komunikat "Komentarz został dodany. Pojawi się zaraz po akceptacji moderacji" na coś łagodniejszego w odbiorze.

Przykładowo: "Komentarz zostanie dodany tuż po sprawdzeniu czy nie zawiera treści zakazanych prawem lub regulaminem. Zaczekaj chwilkę :)"

Ewentualnie: "Komentarz zostanie dodany tuż po sprawdzeniu czy nie zawiera treści zakazanych prawem lub regulaminem. Zaczekaj chwilkę :) Jeśli nie będziesz rozrabiać, to wkrótce Twoje posty będą dodawane natychmiastowo."

Opcja 2:

Zrezygnować z powyższego gdy na warcie jest moderator i/lub kilku użytkowników. Zamiast tego sprawić by zgłoszenie postu natychmiast go ukrywało jeśli pochodzi od "zielonki". No i musiałby też dojść limit postów dla zielonek aby uniknąć spam bomb.

Mamy trochę za mało ludu by dodatkowo odstraszać potencjalnych ochotników.

@Thanos, co to tym myślisz?

Data: 18.12.2019 13:55

Autor: kisiel

Śniło mi się, że @Thanos wczoraj zareagował na mój wpis dotyczący propozycji na temat Lurka i chciał się skontaktować ze mną na Discordzie, ale nie mógł tego zrobić bo usunąłem tam konto ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#lurker

Data: 17.12.2019 19:18

Autor: drewniany

Co myślicie o dodaniu shoutboxa do lurka, zamiast głównej?

Imageboard/chan ma to do siebie:

> stała liczba nitek, te z końca spadają

> nieograniczona ilość wpisów w nitce

> bez logowania

> można wrzucać obrazki

> anonimowość, zestaw nicków na nitkę lub brak nicków

> można bumpować nitki

> ewentualnie sagować

Dlatego bardziej byłby ten szałtbox jako coś mniejszego:

> jedna, nitka (chat)

> stała liczba wpisów, te z końca spadają

> można wrzucać obrazki

> z logowaniem lub opcjonalne logowanie

> anonimowość, brak nicków lub opcjonalne nicki

#lurker @Thanos

Data: 17.12.2019 17:55

Autor: drewniany

Co myślicie o dodaniu shoutboxa do lurka, zamiast głównej?

Imageboard/chan ma to do siebie:

> stała liczba nitek, te z końca spadają

> nieograniczona ilość wpisów w nitce

> bez logowania

> można wrzucać obrazki

> anonimowość, zestaw nicków na nitkę lub brak nicków

> można bumpować nitki

> ewentualnie sagować

Dlatego bardziej byłby ten szałtbox jako coś mniejszego:

> jedna, nitka (chat)

> stała liczba wpisów, te z końca spadają

> można wrzucać obrazki

> z logowaniem lub opcjonalne logowanie

> anonimowość, brak nicków lub opcjonalne nicki

#lurker @Thanos

Data: 17.12.2019 14:55

Autor: kisiel

Z racji tego, że na mikro na Lurku nic się nie kręci, to @Thanos możesz rozważyć do lutego takie propozycje:

– główne menu nie powinno być boczne, jak w pierwszych wersjach V2

– wywalenie belki popularne, zamiast niej wprowadzenie chmury tagów

– zawartość głównego menu powininna być taka: Newslurker (domyślnie nastawione na najnowsze newsy), Mikrolurker, BestofLurker (mix głównej i mikro, ale z najlepszymi newsami, wpisami na mikro) i Galeria, jeżeli chodzi o stronę usera to powinno więcej się dziać w powiadomieniach, zostać przełącznik do trybu nocnego, dodać funkcje i ikonkę PW + powinien być szybki button do zmiany ustawień profilu.

#lurker

Data: 17.12.2019 01:09

Autor: ZorD

Dawno mnie tu nie było. Gdzieś z 3mc. Jak tam z V2 szukać mi trochę ciężko (ꖘ‸ꖘ)

Widzę Nicki podobne prostują czyli żyjemy. Ja jestem typowym Lurkerem lecz ta stronę poleciłem nie jednemu mam nadzieję że dają swój kontent. (Nie, nie bywam na wykopie) nigdy w życiu nie miałem tam konta. Taki po prostu czytelnik internetu.)

#lurker #shitposting #gownowpis

Data: 12.12.2019 09:10

Autor: R20_swap

Przy okazji tak, to wielki szacunek dla Lurker, kilka dni temu miałem kilki kb-towy net z powodu awarii i jest to jedna z niewielu stron która w ogóle się ładowała, do tego bardzo odrazu/szybko i najszybciej ze wszystkich które starałem się przejżeć :)

#lurker #js

Data: 11.12.2019 20:15

Autor: R20_swap

Jaki ja przegryw, głupek i co tam jeszcze jestem, to nikt sobie wyobrazić nnie umi.

Znów utraciłem loginy/hasła Przez głupotę/pośpiech… Nie będę nawet tego tłumaczył, bo i na chui.

Soory @Thanos wybacz, wiesz, że to R20, na potwierdzenie tych bredni mam stałe ipᶘᵒᴥᵒᶅ

Sorry za zawracanie D, ale dasz mi max to co już miałem?Przepraszam,

I nie usuwaj tego wpisu plis( ͡° ʖ̯ ͡°)

Niech ludzie widzą jakie głupki bez smartfona chodza po tym obiekcie ziemskim( ͡° ʖ̯ ͡°)

#moderacja #przegryw #lurker

Data: 11.12.2019 15:28

Autor: vundo_

Najlepiej działa czarna lista lurkera. Jak kogoś dodasz, to nigdzie nie widać kogo. Nie ma listy zczarnolistowanych. Jeśli więc postanowisz uwolnić jakiegoś barabasza, to musisz pamiętać jego nick.

#lurker

Data: 11.12.2019 11:53

Autor: Alojz

Panie @Thanos ,kiedy będzie jakieś wstępne info, jeśli chodzi o nowy start strony lurker.pl

Była mowa o lutym?

Nie chodzi mi o konkretną datę ,bardziej o info czy plan pozostał czy strona zostanie zakopana?

#lurker

Data: 09.12.2019 23:57

Autor: Pancake

@Thanos przyjacielu, szkoda że nasze drogi się rozeszły. Zaglądam od czasu do czasu – fajnie, że najwytrwalsi zostali z Tobą.

Mimo wszystko trzymam kciuki cały czas. Trzymajcie się słodko i wesołych świąt!

„Czasem maleńka chwilka rozstrzyga o wielkich rzeczach”

#lurker

Data: 05.12.2019 22:33

Autor: lachiarma

Zastanawia mnie ten okres w rynkach typu winner-takes-all (czyli że ten kto przyciąga więcej użytkowników, przez to jest lepszy, a przez to że jest lepszy znów przyciąga więcej użytkowników i w praktyce istnieje miejsce tylko dla jednego podmiotu na rynku) gdy w użytkownikach przychodzi moment, że mimo korzystają z największej usługi, to jednak coś przeważa żeby zacząć korzystać z innej. Na myśl przychodzi mi przede wszystkim historia portali społecznościowych, u nas nasza klasa, w USA myspace, chociaż mamy też systemy operacyjne mobilne (Android vs. Windows Phone) czy komunikatory (GG vs Messenger).

To przecież jest proces rozciągnięty w czasie, trend. Sam pamiętam jak to było około roku 2010, gdy jak była u mnie koleżanka, zalogowała się na facebooka i zaczęła mówić że to jest lepsze od nk i w ogóle załóż sobie bo tyle ludzi zakłada. Zastanawiało mnie wtedy: w jaki sposób lepsze? Skąd ona się o tym dowiedziała? Ktoś musiał o tym powiedzieć jej, a temu komuś ktoś inny, aż pewnie dojdziemy do pierwszej osoby w Polsce która założyła sobie konto i zaczęła namawiać innych. Oczywiście pomogło preinstalowanie facebooka w pierwszych smartfonach wówczas, no ale jednak, wiecie o co chodzi.

I tak samo też myślę, co za przypadek sprawia, jakie warunki, że w jednym rynku się nowość przyjmuje (np. Polska), a w drugim stara gwardia wytrzymuje (chociażby VKontakte za naszą wschodnią granicą). Tutaj mi też przychodzi na myśl taki przypadek jeden, że moja koleżanka założyła sobie VK w zasadzie tylko dlatego, że ma chłopaka Ukraińca. Obydwoje mieli facebooka przed poznaniem się, ale hmmm, to wszystko jest ciekawe. I z pobieżnej mojej znajomości w anglosferze facebooka już się raczej nie używa, przynajmniej wśród młodych ludzi, a w Polsce praktycznie wszystko się robi przez fb.

Tak samo ja nie mam facebooka i messengera to jest frustrujące dosyć, bo każdy zakłada że masz bo… każdy ma i tak się toczy siła usługi. Nie mam bo nie podobają mi się warunki prywatności (mimo że i tak mam pewnie swój profil tam jakiś, bo wiadomo, znajomy A i znajomy B którzy mają mój numer podadzą fb swoją listę kontaktów i już gdyby tylko założyć konto byłby wysyp wspólnych znajomych), a nie jest to usługa powiedzmy "otwarta" (jak zwykła strona internetowa), czy chociażby konkurencyjna (jak e-mail czy telefon), tylko zamknięta i podporządkowana w zasadach całkowicie jednemu podmiotowi. Ale ten akapit w zasadzie miałbyć o tym, że taka jest partyzantka zabawna jak nie korzystam z usług mainstreamowych. Jak potrzebuję wysłać obrazek do znajomego albo chcę mieć potwierdzenie że przeczytał, to snapchat. Do sfery służbowej – Hangouts (które tak przy okazji zamykają w 2020 podobno, dzięki google, trzeba będzie znowu czegoś szukać). Do znajomych głównie z internetu – discord. Jak gramy na multi z kolegą – skype.

W sumie taki flow mam wolnych przemyśleń więc to pewnie składniowo i tematycznie ani trochę się nie układa i trochę od głównego wątku mi się odjechało, ale chodziło mi przede wszystkim o to, że jest taki boiling point niezadowolenia z usługi, że ludzie szukają innej. I tak jak teraz wykop jest lepszą usługą, bo ma więcej contentu i użytkowników, to jednak pamiętam że jeden czy dwa zrywy chyba tutaj duże były ludzi co przychodzili, że ciężko było nadążyć za nowymi wpisami, ale jednak większość sobie poszła. Siła przyzwyczajenia? Ale z drugiej strony, no kiedyś ludzie byli przyzwyczajeni do nk, gg i się jakoś przenieśli na stałe.

I jakoś tak tyle, tak sobie myślę, możemy sobie pomyśleć razem.

#przemyslenia #lurker #technologia

Filmik do ilustracji temaciku

https://www.youtube.com/watch?v=aOymOiQdNaE

Data: 05.12.2019 03:51

Autor: Widar

Serio z miesiąc mnie ledwie nie było. a Wy juz zdązyliścier zabić kosmitologas i Ijona- kurwa co z Wami nie task ludzie- dwie najlepsze postacie tego serwisu?

WTF?!

Chyba że to celowe czy coś.

Co z Wami nie tak?!

#lurker #spolecznosc

Data: 05.12.2019 02:15

Autor: Widar

Dawno mnie nie było

https://www.youtube.com/watch?v=7MOxsvx-HVU

#future #music #lurker #religia

1.Szatan jako dawca samoświadomości dla rodzju ludzkiego i jedyny jej obrońca.

2.Czy stając po stronie Szatana i tak wspieramy Boga

3.Predystynacja* a świadome wybory i agnostycyzm*.

http://www.sharedcatalog.com/wp-content/uploads/2019/09/MORMON-CHURCH-TEACHES-THAT-JESUS-and-SATAN-ARE-BROTHERS.-An-Spiritual-article-submitted-by-Edward-Roberts-from-Philippines-published-on-SharedCatalog.com_.jpg

Szatan podstępnie udaje Jezusa- biała SZATKA I NIBY SPOKO- a jak było? Kto naprawdę walczył? To jest jehowski obrazek. Katolicki by mówił że diabłem byłby ten jasny koleś "jezus" – kto tutaj walczy tak na prawdę? Kto jest więcej wart? Kto jest Jezusem?

Data: 30.11.2019 19:17

Autor: Alojz

Jak że luty tuż tuż, to mam do was pytanie,jakie zmiany życzylibyście sobie w nowej wersji strony.Mam na myśli małe zmiany, nie pełną wersję 2.0

Ja ma na liście

-priv,ale tylko tekstowy, oldschool

-czarna lista na użytkownika,tzn on nie widzi co ja piszę,nie może plusowac/miusowac i komentować moich postów, jak i ja jego.

-no i zbanować na stałe @Ijon_Tichy #pdk ;)

#lurker

Data: 29.11.2019 17:26

Autor: Monte

Apropos afery discordowej. Kilka miesięcy temu pamiętam że było ciepło i kopałem rów pod fundamenty to na tym discordzie był ciągły circlejerk przeciwko @Ijon_Tichy i nie pamiętam kogo jeszcze, ale to było chore. Dzien w dzien ijon to ijon tamto…

Wyszedłem, wróciłem po kilku miesiącach i co widzę? Dalej cirlejerk przeciwko Ijonowi i do wrogów również doszedł @Thanos i lurker XD

Nie każdy siedzi w piwnicy 24/7, Thanos również ma duzo pracy do zrobienia może braknąć mu czasu by pracować nad stroną non profit…

Jestem kompletnie przeciwny tworzeniu takich diacordow to dzieli użytkowników, tworzy circlejerki, zabija ruch na lurkerze.

Po tej odpowiedzi się wku*wiłem i trochę podenerwowałem te elitarne kółko wzajemnego walenia konia zdjęciami z neta i tekstami rafonixa.

#polityka #discord #lurker

Data: 23.11.2019 19:02

Autor: 12358

Pewnie macie to w nosie, ale przez pewien czas… mnie znowu nie będzie (dużo pracy), fajnie, że lurek się kręci dalej, ja sobie post od internetu robie, bo między 2 a 4 godziny w dobie uciekają mi (nawet nie wiem kiedy, i sam do końca nie wiem na co)/Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie, trzymam kciuki i do zobaczenia! LURKER NOT DEAD! (To tylko choroby wieku młodzieńczego) #lurker #spolecznosc #mem

Data: 19.11.2019 04:32

Autor: Widar

Rangi i wyróżnienia winny byc przywrócone, ale bez wpływu na "głosowanie"

|Najprawilniejsi winnii otrzymać uznanie, ae nie mieć mo0cy i władzy wpływania na całość, oprócz swojego autorytetu

@Thanos

#lurker

Data: 18.11.2019 15:40

Autor: 12358

Sami ciśniecie na foliarzy/szurów, a tumczasem ….. / Peterson to pięknie wytłumaczył (już to wstawiałem) nie ma tu żadnego spisku, jedynie kwestia inteligencji, a według mnie błogosławieństwa Bożego./"Kto ciebie przeklinać będzie, niech będzie przeklęty, a kto tobie błogosławić będzie, niech będzie błogosławiony.” (1 Mojż. 27:29, por. 1 Mojż. 12:2-3, 4 Mojż. 24:9)(o Izraelu) #lurker #spolecznosc #zydzi

Data: 18.11.2019 13:28

Autor: Thanos

Taka ciekawostka… zarejestrowałem się w programie #Google AdSense (chciałem zamieścić reklamę widoczną tylko dla niezarejestrowanych userów, bo ludzie wchodzą, nabijają wyświetlenia, a nie miają żadnego wkładu w rozwój portalu, więc chciałem, aby się dorzucili i chociaż na spłatę serwera 2 stówki miesiecznie stykło, i byłbym mega zadowolony… ale wlasnie dostałem decyzję odmowną… serio, podpaliście tym pejsaczom (btw. #Facebook już 2 tygodnie po wypuszczenia Lurkera nakładał bany), KEK

No nic to, absolutnie bez żalu. Bardziej beka xD

#lurker #adsense

Data: 17.11.2019 23:14

Autor: Alojz

Ogólnie do sytuacji tutaj.Wiadomo aż tak dużo piszących cokolwiek tutaj, jest mało, tak z ciekawości ile wchodzi osób na stronę w ciągu dnia,zarestrowani użytkownicy czy nie?

Ale jest sympatyczna grupa użytkowników, dla których warto coś napisać,dać plusa czy zakablowac do moderacji ;)

Tak rozważałem czy zakończyć tu działalność czy nie, postanowiłem że zostanę do lutego,zobaczę czy coś się ruszy czy nie i podejmę decyzję czy tu zostanę czy zostanę gwiazdą na Twitterze ;)

#oswiadczenie #lurker

Data: 17.11.2019 10:04

Autor: Ijon_Tichy

Rozdział XXV "Bańki informacyjne i kółka wzajemnej adoracji."

Zastanawiam się nad Lurkiem i nie da się nie zauważyć, że wśród nas dominuje prawicowy, konserwatywny duch, a ja bardzo chętnie rozmawiam z ludźmi o odmiennych poglądach i żałuję, że takich jest tutaj niewielu, bo są mile widziani (przynajmniej przeze mnie).

Przebywając od czasu do czasu na reddit zauważyłem, jak działa poprawność polityczna w tego typu portalach. Nie chodzi tutaj już tak bardzo o rolę moderacji, lecz o bilans plusów i minusów o nazwie "karma". subreddity o określonej tematyce na zasadzie doboru i eliminacji selekcjonują skład, w którym dominują zwolennicy jakiegoś poglądu, czy światopoglądu, i wszelkie odstępstwo jest karane minusami, które skutkują spadkiem karmy. Wielu ludzi wstrzymuje się przed wyrażaniem poglądów niezgodnych z konsensusem panującym w danym subreddicie, bo nie chce ryzykować powodzi minusów i fali krytyki.

W taki sposób powstają kółka wzajemnej adoracji i podtrzymywania się na duchu, zrzeszenia fanatyków jakiegoś światopoglądu. Taki cement dający poczucie komfortu psychicznego i utrudniający otwieranie się na odmienny pogląd na rzeczywistość.

Jako konserwatysta, patriota i człowiek wierzący w Boga uważam nawet ateistyczną światopoglądową lewicę antynarodową za grono ludzi, z którymi należy rozmawiać i można wymieniać się poglądami (pod warunkiem, że trzymają poziom dyskusji i nie wylewają szamba). Fajnie by było, gdyby Lurker był portalem pluralistycznym.

Tę refleksję kieruję jako uwagę do siebie, ale też do wszystkich osób rozsądnych – polecam, by nie atakować i nie mieć z gruntu jadowitego nastawienia dla osób, których światopogląd niekoniecznie nam się podoba.

#refleksja #lurker #swiatopoglad #lewica #prawica #wojnaidei

Data: 15.11.2019 15:25

Autor: vundo_

Dlaczego komentarze do wpisów na Lurkerze są w kompletnie randomowej kolejności, i nawet nie są od najstarszego do najnowszego, tylko:

– 18 minut temu

– 12 minut temu

– 14 minut temu

wtf

#lurker

Data: 11.11.2019 11:22

Autor: Thanos

elo, odpowiadam na ten post oraz ten i ten

temat jest taki: na razie musiałem się zająć pracą zarobkową (robie dwa inne projekty, komercyjne, jako sp.zuo), w styczniu/lutym mają mieć premierę. ten czas teraz (tę przerwę) traktuję jako chwilę refleksji. prawda jest taka, i to jest bolączką lurka, że nie mam na niego pomysłu. tzn. pomysłów jest za dużo, a nie ma jakiejś jednoznacznej drogi i to jest palący problem.

czy ma być drugim wykopem? czy moze redditem? czy moze czyms innym? portalem ze smiesznymi obrazkami? albo miejscem na powazne dyskusje? albo wszystkim naraz? na pewno moje przemyslenia są takie, że moderacja powinna byc calkowicie oddana userom: wtedy nie ma ciśnienia, że jakiś mod jest taki czy siaki. fajnie jakby były jakies grupy tematyczne, że ktoś jest nazi-prawakiem, to niech sobie bedzie, ktos szurem typu płaska ziemia, to czemu nie.

problem jest taki, że od samego początku starałem sie wszystkich przyrównać do siebie, bo wszelkie zajawki typu gej-pride, przegryw, ave-stalin, rzydzi-gurom uznawałem za szerzenie (i nagabywanie / wciskanie na siłę) "nienormalności". wiecie o czym mowie? jak MrHardy postował dzien i noc transy z siurami na wierzchu, to aż się trzęsłem ze złości: bo ktoś wejdzie i zobaczy, że tutaj nie ma normalnych0 nudesek, tylko właśnie trafił na jakis portal dla krypto-gejów. albo jak ktos postuje pochwałę komunizmu, to od razu lurker robi się kolejnym lewackim zaściankiem. itd. itp. – wiecie o co chodzi? i lisq jako moderator dobrze tę rolę spełniał: był jak pitbull spuszczony ze smyczy. I prawde mowiac ta polityka "równania do normalności" nawet wyszła, zauważyliście, że nie ma tutaj żadnych spier*olin (poza jedną moze), a sami porządni goście?

no nie wiem, caly czas mam mieszane uczucia… to nie sa latwe tematy. to, co najbardziej mnie deprymuje (i załamuje), to fakt, że nie można dogodzić wszystkim. każdy ma swoją wizje, kazdy chce żeby to wygladało inaczej.

plan jest taki: przeczekać do lutego i wtedy wystartować na nowo (nie, żeby usuwać jakieś posty, wszystko zostanie), chodzi mi bardziej, aby się zresetować – caly portal, jego wygląd, funkcjonalnosci + politykę. obrać jakiś nowy kierunek. nie mam w planach zawieszania / kasowania serwisu: że któregoś dnia wejdziecie na stronkę i bedzie komunikat ze świecuszką ;D lurka odwiedza troche osób i ma on potencjał: musiałbym być skończonym kretynem, żeby zawinąć swój (i nie tylko, nawet bardziej nie-swój) rok pracy jednym ruchem. to nigdy nie nastąpi, dopóki żyję.

na razie muszę sobie dać czas i pokombinować. nadal uważam, że wykop skazany jest na porażkę, i przyjdzie taki dzień, w którym się przewróci (każdy, kto siedzi w startupach i prowadzeniu biznesu wie doskonale, że nic nie trwa wiecznie). i wtedy będzie ten czas. zresztą ludzie pragną alternatywy. są rzeczy, które ich bolą, mają dość. ale nie znalezli na lurku odpowiedniego lekarstwa na tenże ból, dlatego stwierdzili, że tam jest lepiej. i nie chodzi tutaj o wyglad, ale bardziej o pewne założenia, politykę i podejście.

– a Wy, jakie macie przemyslenia? :)

(btw. 3 dni temu lurek miał urodziny: w moim profilu widnieje data "dołączenia": 8.11.19 ;D )

wołam zainteresowanych: @12358, @Alojz, @arti, @BlaziuBlaz, @Emil18, @false_nine, @Ijon_Tichy, @Immortal_Emperor, @Kiszony, @LadacznicoOdporny, @Lukmar, @Major_Bialkov, @R20, @raptor, @rebeliant, @turtelian, @xyz, @zakowskijan72

PS. flagi w logo nie bedzie, bo mam zarchowizowane repozytorium v1, sry :((

#lurkerchangelog #lurker

Data: 10.11.2019 22:35

Autor: R20

@arti, O Boże, daj streszczenie na BOGA!!(-‸ლ)

Przeczytałem początek i już widzę jeden błąd logiczny w tym poście – nie wykop to lurker, nie lurker to wykop, nie pis to po, nie po to pis, nie kulista ziemia to płaska, nie płaska ziemia to kulista, nie lewica to prawica, nie prawica to lewica.

Tak się tworzy system i kontrolowaną opozycje co najwyżej…

To nie jest tak, że skoro wykop zły to wszytko czego dotknę będzie i tak lepszą alternatywą.Tak zwyczajnie nie jest.

A tak subiektywnie, to w pewnych kwestiach wolę lurker, a w pewnych wykop. Chociaż z tego co wiem, to na obu masz wolność do puki nie tykasz polityki – jak w Moskwie/Rosji( ͡º ͜ʖ͡º)

#lurker #wykop #oswiadczeniezdupy

Data: 10.11.2019 21:13

Autor: Alojz

@Thanos Coś tam kiedyś szeptał że, do lutego będzie jak będzie a potem ma coś tam zmienię w portalu.

Mamy zaraz grudzień, więc tak myślę że do tego lutego można tu posiedzieć, udzielam się tu rzadziej niż kiedyś,ale pisuje tam cos tam, raz dziennie o Niemczech.Takie hobby i czasu to dużo nie kosztuje, jak się stoi w kolejce czy przy śniadaniu.

Cenię portal za atmosferę i kameralność, nie ma patologi która sra w gacie ze szczęścia jak widzi na necie dwóch żuli lejących się po mordach,czy osób które muszą się z wszystkimi o wszystko kłócić by mieć ostatnie zdanie.

#lurker #oswiadczenie

Data: 10.11.2019 20:18

Autor: arti

@Emil18, @12358, @Immortal_Emperor, @Ijon_Tichy, @R20,

Problemem lurka jest to, że aktualnie stał się portalem dla kilku gości liżących sobie nawzajem jajka, czy to problem – pewnie tak czy to powód , żeby stad odchodzić pewnie nie.

Każdy powinien sobie zadać pytanie po co tu jest , po co przyszedł i czy po to by być częścią mainstreemowego serwisu???Niestety wykop jest przykładem jak kończą takie portale – całkowicie sprzeniewierzają się idei dla której powstały. . Więc ta kameralność lurka jest całkiem spoko.

Widzę jednak pewien problem, który sami możemy łatwo naprawić i przyczyniać się do powiększeni puli użytkowników.

Chodzi o social feedback. Nie szanujemy nawzajem swojej aktywności. Ktoś robi wpis to większość przechodzi na d tym do porządku dziennego. I nie chodzi mi o shitposting. Powinniśmy dawać więcej plusów, to czysta psychologia która zachęca ludzi do wrzucania lepszych materiałów i przyciąga nowych użytkowników. Kiedy mój wpis otrzymuje 3-5 plusów to rzeczywiście odechciewa się cokolwiek wrzucać, ale gdyby to było 20 – 30 to coinnego, a jest nas na tyle aby to zrobić. Plusujmy wpisy niezależnie czy się kimś zgadzamy czy nie, czy temat nas mocno interesuje czy nie. Wyjątkiem oczywiście są przegięcia i od tego są minusy, ale to nie one stanowią problem tylko obojętność. Róbmy tak ze gdy ktoś dodaje wpis z którym przykładowo się nie zgadzamy to piszemy krytyczny komentarz ale dajemy plusa, za to, że ktoś się postarał przeznaczył na to czas, w jakiś sposób się uzewnętrznił. Plus naprawdę nic nie kosztuje a daje duże zwroty.

Druga sprawa to autentyczność dyskusji – aktualnie jej tu brak bo brak jest sporów, szczególnie światopoglądowych, nie chodzi mi tu o wzajemne opluwanie, ale wielu unika sporów ze strachu przed przegraną, a to błąd dyskutujmy i obalajmy swoje argumenty – wcześniej jednak dobrze je przeczytawszy. Pamiętacie jak to było gdy @Ijon_Tichy prowadził batalie z @kosmitolog i @wolvi – wielu narzekało po co te kłótnie, ale to nakręcało zainteresowanie, wielu postronnych obserwatorów nie wytrzymywało i włączało się do dyskusji. Inna sprawa, ze w emocjach powinniśmy bardziej popracować nad sposobem wyrażania, ale to da się zrobić przez trening, jeśli byśmy nawzajem przypominali sobie gdy ktoś przekroczy granice dobrego smaku – i własnie nie chodzi o bany tylko o zabranie głosu przez postronnych obserwatorów, zawrócenie dyskusji na tory kulturalnej rozmowy. Ciągle ciśniemy na poszukiwanie tego mitycznego content'u , ale lurker nie może być tylko portalem o technikach szydełkowania, szydełkowanie to dobry dodatek, ale tu potrzeba autentycznych dyskusji, emocji, sporów na tematy ważne, z jakiegoś powodu "dyskryminowane" w przestrzeni publicznej, a zupełnie niepotrzebnie. Trzecia rzecz proszę ograniczmy shit posting i memflood, o nie ma sensu wcale nie jest lepiej jak co chwilę pojawia się byle co , lepiej niech długo się nic nie pojawia jeśli poprzednie tematy były mocno wciągające.

@Thanos co zrobi to zrobi, i chociaż fajnie było by gdyby istniały tu pewne dodatkowe funkcje to przecież nie one są istotą naszej obecności.

Tyle moich przemyśleń. straciliśmy kilku wartościowych userów, mam nadzieję, że inni się nie załamią i będą dalej walczyć do samego końca swojego lub lurkera;)

#lurker

Data: 10.11.2019 15:54

Autor: false_nine

@Thanos zbliża się powolnymi krokami nowy rok. Potrzebuję jasnej deklaracji czy będzie coś z lurkera. Ale nie w lutym, ani nie w marcu czy kwietniu tylko w styczniu. Krótko czy warto nadal inwestować swój czas w ten projekt.

Jeśli nie to po prostu powiedz wprost, ja wówczas się ewakuuję z Lurkera, bo bez gruntownych zmian w designie i feature'ach nie mamy o czym gadać. Potrzeba dużych zmian i to szybko. Prosto z mostu poproszę.

Pozdrawiam

#oswiadczenie #lurker

Data: 08.11.2019 17:41

Autor: 12358

Kochani co jakiś czas na lurku przewija się temat żydów, czesto opisywanych w bardzo negatywnym świetle. Jako, ze moja babcia było z domu Meller, czuje się osobiście dotknięty. Też nie lubię pewnych żydowskich środowisk, szczególnie tych (czasem pseudożydów) przesiedleńców z rosji, z lat '80 i '90, co robią nam opinie nienawistnych antysemistów gorszych od niemca. Ale zauważmy pozytywny wkład w rozwój ludzkości, którym żadny inny naród nie jest w stanie się pochwalić, ponad 1/4 laureatów nagrody Nobla to Żydzi (przypomne) #zydzi #lurker

Data: 07.11.2019 00:44

Autor: BlaziuBlaz

Wiecie co jest fajne w tych czasach? Możesz przeprowadzić jakiś eksperyment – to może być bardzo skromny projekt – zrobić w chuj pomiarów, opublikować je na #lurker lub czymś podobnym… I w szybkim tempie społeczność przeanalizuje je, skomentuje, skrytykuje, poprze bądź nie. Wezmą w tym udział ludzie, którzy coś wiedzą i uzupełniają się wiedzą. Zebrane dane zostaną przeanalizowane; one jak i proces eksperymentu.

#przemysleniazdupy #przemyslenia #shitposting #zblazowany

Im większe i bardziej zróżnicowane pod względem wiedzy oraz chęci wiedzy społeczności tym większe możliwości rozwoju.

Data: 06.11.2019 13:42

Autor: 12358

Nie potrzeba nam tu nikogo nowego! Nie po to lisq banował na potęgę, zeby teraz się znowu robiło tłoczno, to jak z miejscem zamieszkania, niektórzy lubią gwar wielkiego miasta, inni (w tym ja) cenią sobie spokój wsi, czas, który pozwala na rozmyślania. TAK ! tak moi drodzy- tu czas zwalnia, a jego tempo reguluje, cykliczne umieszczanie postów, przez tą garstkę intelektualistów reprezentującą to czym internet kiedyś był, a czym już nigdy nie będzie, i cyk godzinka, cyk dwie godzinki, jak uderzenia serca potężnego wieloryba, i przestaję mieć już znaczenie, czym chciał Thanos żeby lurker był, bo stał się czymś znaczenie piękniejszym- miejscem w którym można docenić i celebrować w cichości piękno i dobro, miejscem, w którym logika i sens są siostrami, bez cienia komuszo-gejowskiej propagandy. #lurker #spolecznosc

Data: 06.11.2019 11:03

Autor: Lukmar

Użytkownicy Lurker.pl: Łeee nudno tu. Mało ludzi, mało postów. Przydaliby sie jacyś nowi uzytkownicy.

Also użytkownicy Lurker.pl: Gurwa mamy dosyć tych nowych uzytkowników. Nic tylko o wykopie gadajo

Dajcie im czas. Pierwsze tygodnie lurka to było spamowanie kosmonautą i pastą o serwerowni. Z czasem to wszystko się uspokoi. Po co mamy być na siłę hermetyczni? Każdy kto ceni sobie kulturalną dyskusję, nie wyznaje kultu przegrywu i nie śledzi z wypiekami na twarzy patostreamerów powinien być tu mile widziany i zachęcany do postowania.

#przemyslenia #lurker #spolecznosclurkera

Data: 05.11.2019 22:42

Autor: false_nine

Ludzie, ale wiecie, że wasze wykopkowe perypetie gówno tu nas obchodzą? No bo jak tu przychodzicie tylko odreagować bana na stronce ze śmiesznymi obrazkami, zamiast cokolwiek ciekawego powiedzieć, to naprawdę lepiej żebyście się stąd ulotnili.

To mnie w ogóle ciekawi, ludzie zawsze gadają, że chcą alternatyw, a jak te się pojawiają to spieprzają skąd przyszli. Nie czaję tego.

#lurker #opinia

Data: 04.11.2019 22:51

Autor: Lukmar

Ja wiem że to będzie w V3, ale jak zwężę okno do połowy ekranu, tak że przyciski w nagłówku rozłożą mi się na dwa wiersze (jak na picrel) to nie jestem w stanie wejść w mój profil. W ogóle nie ma możliwości kliknięcia. Macie tak samo? Przeglądarka to Firefox.

@Thanos #lurker #bledy

Data: 03.11.2019 08:57

Autor: Widar

Na wszystkie wiadomoosci odpowiedziałem- no prawie. Serio, to męczące jak na rozrywkę xD

#lurker

Grunt że większość zaangażowana i konkretna, nawet Admin się odezwał O_o Ja tam bym nic nie gadał xD

Obora i burza koncepcji i opinii jak wszędzie.

Nic mnie nie urzekło za specjalnie.

Oprócz tego dziewiczego księdza prywaciarza @Ijon_Tichy- z tym to by pogadał, wypił i na dupy poszedł!

Przynajmniej ma swoje zdanie, a nie populistycznie jakieś tam koncepcyjki i opinie XD

@Ijon_Tichy jak lubisz starych chłopców to wal na priwa- to się umówimy- lubię takich wojowników, nawet bardziej niż kobiety czasem, ale mniej niż dziewczyny xD

Data: 03.11.2019 08:56

Autor: Widar

Wspominając dobrego chłopaka Kosmitologa- brakuje mi go mimo że wierzący jestem:

"Synek, prawdziwy Ogień i Moc to jest we Kosmosie- taki Prom kosmiczny to jest planetarnie przykładowo jak Lew Król Dźungli! Ty wiesz ile taki Prom na orbitę może wynieść!!! … Teraz to już takich nie robią :("

– na uspokojenie przegląda Almanach Rakiet i randomowe zdjęcia jakichś gównogalaktyk ze strony NASA

#lurker #kosmologia #wspomnienia

https://www.youtube.com/watch?v=CrjhprZyQm8

Data: 31.10.2019 17:28

Autor: false_nine

Noo byłem na rozmowie kwalifikacyjnej dziś. Mały startup, fajny, konkretna wizja i bardzo fajne osoby. Dużo możliwości rozwoju. W ramach testu do końca przyszłego tygodnia mam wykonać grafikę marketingową, szukają pracowników kreatywnych, od grafiki i innych tego typu rzeczy (✌ ゚ ∀ ゚)☞

Życzcie mi powodzenia :)

#lurker #pracbaza #oswiadczenie #takietam

Data: 31.10.2019 06:54

Autor: Widar

Myślę że serws Lurker.pl żeby zachować Ideę Ojców Pierwopostujących i rozwijać ich koncepcję która żyła do pewnego czasu w serwisie Strims, winien patrzeć w przyszłość i nie odrzucać dobrodziejstw które niesie, nie zapominając i adaptując swoje ludzkie korzenie i wydźwięk.

Boty-

Mody/Modzini/Moderatorzy-

Admin-

Demokracja Bezpośrednia społeczności-

Taka powinna być kolejność decyzji nt. kstałtowania przyszłości serwisu i zasad korzystania z Niego.

Idea może przerosnąć Mistrza. Oddaj władze w ręce użytkowników-ale na prawdę użytkowników nie Twoich modów.

Weź wreszcie odpocznij @Thanos

Albo ogarnij i zrób Lurker 3,0 i wtedy dopiero propsy i emerytura xD

Dopiszesz sobie do CV i jako zasługę do Karmy dla ludzkości xD

Pewnie dziwki i koks to będzie najmniejszy problem.

Grunt żebyś wywiązał się z obietnicy i założeń serwisu.

Wedy będziesz bogiem.

Jedyny który stworzył, dopilnował i oddał.

Nadczłowiek! – prywatnie pewnie: chamulec, fan chińskich bajek i lubi domowe jedzenie, albo dobrego kebsa do melanżu- ja tam wolę flaki albo dobrą grochową ,… nwrm xD

#lurker #spoecznosc #muzyka

https://www.youtube.com/watch?v=2EQbMrzu8ZU

Data: 31.10.2019 03:40

Autor: Widar

Boty powinny być ramienioem wykonawczym @Thanos- bezwzględne- zawsze uczciwe

Ich działalność powinna być dopiero doglądana pod wpływem społeczności

Tu następue rola Modów.

Marzę o absolutnej Demokracji Obywatelskiej- powrocie do korzeni Internetu i jego "zasad".

O powrocie do podstawowej Idei.

Ojców Założycieli Koncepcji- "swobodnej wymiany myśli i idei"

#lurker #thanos #spolecznosc #muzyka

https://www.youtube.com/watch?v=2EQbMrzu8ZU

Deklaracja zgodności Idei Lurker.pl z założeniami- to oszustwo nie tak miało być.

Data: 31.10.2019 02:57

Autor: Widar

youtube.com

@Wilec, Strims. Następcy- i Lurker teraz poopełnili i popełniają zasadniczy błąd- zamiast ustawić bezstronną maszynę bota/boty- których działanie się potem będzie dyskutować i poprawiać- to wprowadzacie ten sam bład- modów.

Gdzie się skończył i na czym Strims, przez co się skończy Wypok, tam Lurker powinien być inny- to przyszłość i wizja, oddajcie moderację w ręce bootów bezstronnych i demokracji bezpośredniej- dosyć moderowania- wróćmy do korzeni.

Modzi będą wtedy tylko interweniującymi "bogami" raz na jakiś czas potrzebnymi, ale z Mocą- ale tez tym chętniej wezmą udział i zrozumieją i będą odpoczywać udziałem- same korzyści.

#lurker #spolecznosc #muzyka

https://www.youtube.com/watch?v=4Prc1UfuokY

Data: 31.10.2019 02:54

Autor: Widar

Myślę że samo założeni i jedna z deklaracji Serwisu: Lurker.pl- jest łamane.

Nie chciałbym żeby ten serwis stracił swoje możliwości i przyszłość, przez zdradę i zapomnienie Idei stojącej u jego podstaw.

#lurker #spolecznosc #muzyka

https://www.youtube.com/watch?v=4Prc1UfuokY

Data: 31.10.2019 02:43

Autor: Widar

@Wilec, Strims. Następcy- i Lurker teraz poopełniaja zasadniczy błąd- zamiast ustawić bezstronną maszynę bota/boty- których działanie się potem będzie dyskutować i poprawiać- to wprowadzacie ten sam bład- modów.

Gdzie się skończył i na czym Strims, przez co się skończy Wypok, tam Lurker powinien być inny- to przyszłość i wizja, oddajcie moderację w ręce bootów bezstronnych i demokracji bezpośredniej- dosyć moderowania- wróćmy do korzeni.

Modzi będą wtedy tylko interweniującymi "bogami" raz na jakiś czas potrzebnymi, ale z Mocą- ale tez tym chętniej wezmą udział i zrozumieją i będą odpoczywać udziałem- same korzyści.

#lurker #spolecznosc #muzyka

https://www.youtube.com/watch?v=ZY-m5rz5SVE

Data: 31.10.2019 02:15

Autor: Widar

Kiedyś to była wolność każdy piał co chce i nikomu to nie przeszkadzało- najwyżej to olewał.

Teraz jest tylko uznaniowość i kto kogo pierwszy zgłosi= ile zgłoszeń= ban

Wojna o poprawność i "linię polityczną"

Świetny mechanizm- brawo Lurker.pl

Nie o taką wolność nic nie robiłem i wspierałem.

#lurker #demokracja #spolecznosc #wojnaidei

https://www.youtube.com/watch?v=7LT-g-3wN3o

Gdzie leży prawda?

To żołnierze, czy zbrodniarze? To fajna nuta czy nie? Szwaby to gnoje dalej czy nie? Co stanowi granicę? Tradycje, Pamięć, Kultura czy wykształcenie|?

Data: 31.10.2019 01:10

Autor: Widar

Szanuję uznaniowość na Lurkjer.pl- trzeba pilnować spamu i sierotek i niepoprawnej linii politycznej- coś mi to przypomina.

Nie że Komunizm albo faszyzm, czy nazizm i zachowanie dyscypliny partyjnej- ale taką "dobrą nutę"

Trudno ją jednoznacznie oceniać też

https://www.youtube.com/watch?v=7LT-g-3wN3o

W sumie idea słuszna, tylko wykonanie leży xD

Tej wolności, szacunku i dobrobytu- typowo po ideologicznemu xD

Owszem- o ile po Naszej myśli xD

Wtedy wszystko fajnie xD

https://www.youtube.com/watch?v=7LT-g-3wN3o

#muzyka #lurker #uwagidolurkera #chybasztuka

Data: 29.10.2019 17:44

Autor: jabolsy

Siemano lukerzy. Założyłem tu konto bo moderacja wykopu mnie wkurzyła.

Nie dość, że wysyłają ostrzeżenia za to, że zakopałem jakieś znalezisko.

To jeszcze zabrali mi status bordo bez żadnego wyjaśnienia.

Z miejsca 250 spadłem na 6500 w rankingu.

Jedyne co podejrzewam to mogli się wkurzyć za to, że ostatnio popierałem mocno konfederacje.

Wcześniej się nie angażowałem mocno w politykę na wykopie.

A teraz jakaś niezła nagonka na konfederatów na wykopie jest.

#oszukujo #moderacjaconnect #lurker #wykop

Stary Wykop - to se ne vrati :)

Data: 19.10.2019 11:17

Autor: O_O

lurker.pl

Dla lepszego zasięgu i takiej pozytywnej prowokacji ( ͡º ͜ʖ͡º) wrzucam na główną mój komentarz z postu @Thanos'a w którym informuje o przerwie od Lurkera. Jeżeli znajdzie się ktoś kto podziela moje zdanie to mógłby dodać coś od siebie ;)

@Thanos, a jakbyś wprowadził taki system który by wrzucał "gorące" wpisy (albo inaczej: takie jak te – https://www.lurker.pl/p/d6Y3iNRfo ) z mikrobloga na główną?

Jeśli nie na stałe to chociaż na jakiś czas – bo naprawdę, moim zdaniem, jest problem z contentem na głównej, sam polityczny shit :/. Ja wiem, że mogę dodać # polityka na # czarnolisto i będzie po problemie, ale mi chodzi tutaj o nowe osoby na Lurkerze. Znaleziska typu "chłopcy w spódniczkach", "kolejne żydowskie kłamstwa" czy jakieś posiedzenia z clickbaitowymi wypowiedziami lewaków/prawaków (bez różnicy bo nie o to tu chodzi) to się nadaje na syf typu onet, a nie na miejsce które miało być (miało – bo jeszcze nie jest lub nawet nigdy nie będzie( ͡° ͜ʖ ͡°)) tym, czym był wykop. Konto na Wykopie założyłem w okolicach 2008 roku (dokładnie nie pamiętam bo usunąłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i pamiętam, że wtedy, kiedy pojawiały się znaleziska polityczne to budziły bardzo duży sprzeciw wśród społeczności i padały nawet propozycję, że domyślnie # polityka nie powinna być widoczna na głównej – wydaje mi się, że dla rozwoju Lurkera dobrze by było wprowadzić takie coś. Wiadomo, że byłoby to mega kontrowersyjne, ale imo zachęciłoby do pozostania tu dłużej.

Dodam jeszcze jedno przemyślenie – stworzenie serwisu takiego jakim był kiedyś Wykop (+ to, żeby wykopki sprzed 2010 dołączyły tutaj) może okazać się nierealne. Świat się zmienił, dziś wszyscy mają internet i z wykopem jest taki problem, że zrobił się mainstreamowy. Nie dziwi mnie to bo był zajebistym miejscem, z zajebiście dobrze funkcjonującą społecznością – po prostu zachęcał do pozostania tam. Był miejscem w którym można było wyrazić dziwną/kontrowersyjną opinię i w niedługim czasie tworzyła się ciekawa dyskusja która nigdy nie wiadomo w jakim kierunku się potoczyła. Mam przeczucie, że może okazać się to nierealne do powtórzenia [i nadejdzie moment kryzysu (może już nadszedł:>) w którym dojdziesz do wniosku, że to se ne vrati :)], nie mniej jednak warto próbować – w najlepszym wypadku efekt będzie taki, że Lurker stanie się czymś kompletnie nowym i unikalnym i tego Ci życzę xd (ale do tego droga daleka).

PS Czy ktoś pamięta, że Steven Seagal to lamus? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#lurker #przemyslenia #przyszloscLurkera

Data: 17.10.2019 22:40

Autor: Ijon_Tichy

Ja uważam, że Lurker jest sympatycznym miejscem, odwiedzanym przez różnych ludzi, choc nadal dość kameralnym. Dziwi mnie, że przyrost użytkowników nie następuje w zauważalny sposób i szczerze mówiąc nie wiem dlaczego. Nawet pomimo tego, iż jest to wstępna wersja portalu i ma pojawić się udoskonalone, mityczne V2, to uważam, że obecny Lurek jest wystarczający, by nie szmacić się z upośledzają moderacją takiego np. wykopu.

Nie przeszkadza mi spokój na Lurku. Oczywiście fajnie będzie, jeśli liczba użytkowników się zwiększy, ale obecny stan również jest ok. Zalogowanych i aktywnych użytkowników jest kilkudziesięciu, ale odwiedzających zerkaczy znacznie więcej.

Fajnie z wami podyskutować i podzielić się przemyśleniami, czasami pośmiać, a czasami posprzeczać. Jest ok, a myślę będzie lepiej. Pozdrawiam i dobranoc.

#lurker #przemyslenia

Data: 16.10.2019 11:46

Autor: Thanos

Moi drodzy, widzę, że macie pewne obawy w sprawie przyszłości Lurka, toteż śpieszę z wyjaśnieniami. Po pierwsze, projekt nie zostaje zawieszony, tylko ja chwilowo się odłączam od kodowania: musze sobie zrobic przerwe, bo za długo tutaj siedziałem. Ostatni rok mocno dał mi sie we znaki. Musze nadrobić wiele swoich spraw (glownie zawodowych: w tym czasie praktycznie nie pracowałem. ok, świadczyłem jakies zlecenia-usługi, ale to bardziej drobnica, a nie wieksze projekty). Czyli jak Wy chodziliscie do pracy na etat, ja siedzialem w domu i ogarnialem Lurka. To nie jest robota "po godzinach", bo zwyczajnie sie nie da. Trzeba siedziec i robic, inaczej nie ma opcji. Pisząc serwis v1, sądziłem, że jak tylko go wypuszcze, to sobie kapke odpoczne, ale tak nie jest – potem wszystko nabiera jeszcze wiekszego tempa (dopiero zabawa sie wtedy rozkreca). No i jak przysiadłem w listopadzie (8 listopada miala miejsce premiera), to tak do teraz praktycznie mi zleciał czas. Przekichane.

Lurek to nie jest projekt komercyjny, ciezko na nim jest cokolwiek zarabiać. @Nietzsche, @12358, dzięki za wyliczenia, ale mam tego świadomość. Chcialem tylko, żeby starczyło na opłatę serwerową, i tyle (czyli ze nie musze dokladac, hm). To miał być bardziej projekt, że zarabiam kase niezaleznie (ze swoich roznych tam źródeł), a lurka rozwijam hobbistycznie, bo widzialem w nim potencjał. I prawde mowiac dalej widze, ale teraz wiem, jakich wymaga nakładów (mówię ogółem):

– trzeba przede wszystkim miec bardzo dobry serwis (moze nie że funkcjonalnosci od groma, bo z 99% nikt nie korzysta, ale taki user-friendly, bug-free etc.);

– trzeba w niego wpompować kase, zeby go wypromowac i takie tam.

Teraz jestem mocno lurkiem zmeczony, dlatego zawieszam koderkę. Wróce po nowym roku i zobaczymy, co dalej. Wroce ze swiezymi siłami (moze skodze v3 :D ), kasą i werwą. Do tej pory jestem nie do końca zadowolony jak to wszystko sie potoczyło… I do tego bardzo zmeczony, musze odpocząć. No i tyle w sumie :]

Na pewno lurka nie usune, bo ma on potencjał; domena i nazwa jest rozpoznawalna (ale nie na tyle, żebym mogl ją sprzedać / pozbyć się etc.) – wiec… na pewno zostaje wszystko tak jak jest :) No to moja mała dzidzia.. poswieciłem na nia wiele czasu. Dużo sie nauczylem itp. – jestem za wszystko wdzieczny. lekcja jest bezcenna :]

#lurker #lurkerchangelog

Data: 16.10.2019 08:14

Autor: BlaziuBlaz

Hej #lurker

Widzę, że ostatnio trochę krytyki na naszego Lurka się pojawiło.

Mam takie rozwiązanie:

za miesiąc ( #pdk ) wszyscy, którym zależy w jakiś sposób na tym miejscu przelejemy jakąś kwotę wg uznania na Lurker.

Druga opcja zakłada wynajęcie i zapłacenie @Thanos w celu odjebania Lurkera na cacy.

;D

Niech nic nie będzie dla niego ważniejsze niż Lurker. I hajs.

#lurkerwyskakujzhajsu

Data: 16.10.2019 05:56

Autor: Nietzsche

@Thanos – zainspirowany poprzednim wpisem jednego gościa, z brakiem wiary o sukces lurka. Ja w ten sukces nie wierzyłem od początku, gdyż formuła takiego serwisu jest "niemotyzowalna". Zaznaczyć trzeba, że nawet wykop ma problemy z monetyzacją ruchu.

Nawet Allegro się pozbyło wykopu, za 5mln złotych. Tyle, ile kosztuje niezła willa w Poznaniu. Roczne dochody wykopu to 300 tysięcy złotych, przy przychodzie 1,5 mln złotych. Czyli 25 000 złotych. Czyli by zarabiać 300 tysięcy złotych, muszą wpieprzać co roku 1,2 mln złotych w serwery, ekipę, podatki. Wykop zatrudnia nawet prawników, którzy codziennie czytają pisma procesowe, wezwania do sądu, wizytują komisariaty policji. Wszystko to przy kilkaset razy większym ruchu niż lurker.

Większość userów wykopu to dzieci, którzy nie mają żadnych pieniędzy do wydania. Preferencje reklamowe ciężko jest personalizować, musiałoby wkroczyć jakieś potężne AI i gromadzić dane na temat tego, co userzy wykopują i komentują, przypisywać tym preferencjom słowa kluczowe i… zajebać serwery. Nie wiadomo jednak, czy targetowana reklama zwróciłaby koszt wdrożenia systemu. Na lurkerze, średnia wieku troszkę wyższa, ale też sporo dzieci tutaj.

Za 25 000 zł miesięcznie, to już olałbym taki model biznesowy dla świętego spokoju i założył np. SaaS lub poszedł do korpo programować + freelancer. Tymczasem, lurker raczej nigdy nie dobije do wykopu, więc 25 000 zł jest nieosiągalne.

#lurker #takaprawda kurwa :D

Data: 16.10.2019 02:38

Autor: 12358

K%$wa Thanos jak ty nie wierzysz w sukces lurka to kto ma wierzyć? Ja? Oni? Masz tu więcej osób niż na gg siedzi, a gg jakąś wartość w ujęciu monetarnym ma. Więc nie pie%$&l, tylko powiedz za jaką cene sprzedałbyś lurka? Albo jakie plany? Tak na poważnie. Bo tu się bez jakiegoś marketingu nie obejdzie, no sorry, ale ludzie przypadkiem nie trafią na lurka… i dwie smutne prawdy, sorry, ale muszę to powiedzieć, ten zjebany wypok jest miejscami po prostu ciekawszy, wiem, że to wina wąskiego groma użytkowników, ale gdyby zrobić taki polski reddit ,ale bez tych wszystkich wad wypoku….. aha juz to przemyśleś… to przypomne historie :

7 grudnia 2004 – uruchomienie serwisu Digg

lipiec 2005 – wprowadzenie nowej wersji serwisu (Digg 2.0) wraz z nowym projektem graficznym

październik 2005 – Digg uzyskuje dofinansowanie w wysokości 2,8 mln dolarów dla rozwoju przedsięwzięcia

listopad 2005 – liczba zarejestrowanych użytkowników Digg przekracza 100 tys.

grudzień 2005 – wprowadzenie kolejnych zmian w oprogramowaniu i nawigacji serwisu

luty 2006 – według Alexa, Digg wchodzi do 500 najczęściej odwiedzanych serwisów w Internecie

marzec 2006 – wprowadzony nowy system wstawiania komentarzy

marzec 2006 – liczba zarejestrowanych użytkowników Digg przekracza 200 tys.

kwiecień 2006 – według Alexa, Digg prześciga serwis Slashdot i wchodzi do 100 najpopularniejszych serwisów w sieci

czerwiec 2006 – Kevin Rose i Jay Adelson podają, że w maju 2006 serwis Digg odwiedziło 8,5 mln użytkowników, a ilość zgłaszanych newsów przekracza 3 tys. dziennie

26 czerwca 2006 – w okresie 12:14 – 13:05 UTC serwis nieczynny z powodu uaktualnienia oprogramowania do wersji 3.0

25 lipca 2006 – uruchomienie Digg Labs

sierpień 2006 – liczba zarejestrowanych użytkowników Digg przekracza 500 tys.

wrzesień 2006 – uruchomienie Digg Tools

6 grudnia 2006 – przekroczenie 1 mln zgłoszonych newsów

18 grudnia 2006 – nowa wersja oprogramowania (Digg 4.0) i wprowadzenie nowych działów i kategorii

kwiecień 2007 – uruchomienie API Digg

… jak widzisz nie od razu Rzym zbudowano. #lurker #spolecznosc #future

Data: 15.10.2019 23:52

Autor: Alojz

Krótko i na temat

Problemem lurker nie jest brak priva czy wersji 2.0

Problemem lurker jest bardzo mało treści i bardzo mało aktywnych użytkowników.

Po co czarną lista ,śledzenie tagów ,skoro treść z jednego dnia przejrzysz w 60 sekund

Trochę naiwnym myśleniem jest że jak będzie mega wersja lurker w wersji 2.0…3.0..itd to z dnia na dzień pojawi się tu 300 aktywnych użytkowników.

#lurker #oswiadczenie

Data: 15.10.2019 21:58

Autor: bananaplugs

Dobra, to ja teraz z zupełnie czymś innym.

Cześć @Thanos, chce z tobą porozmawiać. Z tego co pisałeś to się za bardzo na Lurku nie pojawiasz, bo masz inne rzeczy na głowie. That's fine, ale mam nadzieje że ta wiadomość do Ciebie trafi. Chciałbym żebyś to co napiszę wziął jako konstruktywną krytykę, a nie jako pokazywanie palcem, czy obrażanie. Jeśli coś można skonstruować jako żal, to nie było to moim zamiarem.

Chciałbym trochę skomentować twoje postępy w pracy nad Lurkiem, a raczej ich brak. Wiem że co tydzień dawałeś updejty co do v2, chyba w jakimś momencie nawet pojawiła się publiczna beta czy coś (akurat wtedy nie miałem konta). Ale miej świadomość, że z punktu widzenia użytkownika, to po prostu nie istnieje. To co jest w twoim prywatnym repo, nie jest produkcją. Z naszego punktu widzenia serwis jest tam, gdzie był pół roku temu (o ile dobrze pamiętam, popraw mnie jeśli krócej), i co gorsza, będzie tak przez kolejne, bliżej nie sprecyzowane miesiące. A to co jest, będzie tak jak jest, w niezmienionej formie. I to najbardziej boli, bo z mojej perspektywy poddałeś się zbyt szybko. Nie mówię tutaj nawet o funkcjonalności typu PW, ale można było kilka rzeczy dokończyć. Takich które 10% pracy dałyby 90% efektów. Dokończenie implementacji czarnolisto przychodzi mi na myśl (bo to jest funkcjonalność którą chciałem), ale było kilka innych, wiesz lepiej niż ja o czym mówię.

Oczywiście, możesz się kłócić, że robisz projekt w jedną osobę, za friko. I oczywiście, nie odbieram Ci tego. Ale trochę szkoda że obrałeś drogę "to jest legacy, wracamy do 0, robimy v2". Bo nie dość że to jest łatwa droga, to najczęściej się właśnie kończy na tym co widzimy z Lurkiem, albo gorzej, takie projekty nigdy nie dochodzą do finiszu, bo entuzjazm wygasa. Trudno i nudno jest backportować, łatwo i ekscytująco jest zaczynać od 0. Ale jedno daje stopniowe efekty przez czas, a drugie czasami daje efekty jeśli programiście wystarczy zapału żeby to dociągnąć do końca.

Tu jeszcze w sumie miała być sugestia, że może po prostu otwórz repo, i daj się innym dorzucić, chyba że masz powody do myślenia że jakoś realnie na tym stracisz. Ale nie umiem tego dobrze wyprowadzić, i za mało wiem. W dodatku sam bym się nie dorzucił, bo po prostu pełnoprawnym programistą nie jestem ;) Ale jeśli chcesz, podejmij temat

I jeszcze ostatnia kwestia, może pedantyczna, może nie. Ale jak czytam twoje #lurkerchangelog, to mam wrażenie że zawsze przyjmujesz postawę defensywną, jak najbardziej próbując wytłumaczyć się czemu idzie tak długo, i zapewniać że aż za dużo czasu nad tym projektem spędzasz. Nie rób tego. Naprawde, bądź szczery, i powiedz "właściwie to nic nie zrobiłem w tym tygodniu bo jak myśle że mam implementować ten skurwiały moduł to mi się życia odechciewa", albo "bawiłem się mrówkami". To jest szczere, i wtedy nie będą się tworzyły memy o systemie trzyzmianowym. Bo jak śmieszne by nie były, to każdego to wewnętrznie boli. Pomyśl sobie – ile razy czekałeś na jakąś grę, i twórcy zapewniali jaka to ma być zajebista, ile rzeczy nie zaimplementują, po czym ją przesuwali a na końcu okazała być się kupą? Ten hype i nadzieje które zostały obsrane? To jest to co robisz w skali mikro. A nie musisz, bo znowu, robisz to za darmo, we własnym czasie, i jesteś jednym człowiekiem. Nikt Ci nie będzie miał za złe.

#lurker #lurkerchangelog

Data: 09.10.2019 21:36

Autor: LadacznicoOdporny

@Thanos,

Myślałeś o jakiejś alternatywie dla banów?

Bo póki co jest podział 0-1. Albo użytkownik pełnoprawny albo banicja.

Czy nie dałoby się wprowadzić czegoś pośredniego?

Np. zepchnięcie oszołoma do poczekalni aż się wyszumi. Wypuszczane byłyby wtedy jedynie treści nie będące totalnym gunwem. Przy okazji cała treść użytkownika byłaby opatrzona dodatkowym checkboxem tak jak "nsfw" czy "+18" aby było łatwiej to omijać i nie zrażać osób niezalogowanych. Dopóki się nie pacnie suwaczka treść mogłaby pozostawać zasłonięta np. grafiką przedstawiająca dzban.

Dopiero gdyby nie zanosiło się na poprawę szedł by ban całkowicie uciszający użytkownika na jakiś czas lub na zawsze.

Myślę, że takie ostrzeżenie będące czymś więcej niż słowa, a zarazem nie wykluczające całkowicie użytkownika mogłoby zmniejszyć ilość ragequitów.

#lurker #spolecznosc #mampomysla #ban

Data: 09.10.2019 20:57

Autor: Thanos

Czołem Lureczki! :))

Piszę do Was z krótką informacją, bo tam sie pytacie jakie plany, jak v2, jak mrówki ( @Gra_Melodia XD ). Odpowiadam: może nie jest to najlepsza wiadomość, jaką mam do przekazania, ale no muszę chwilowo odstawić rozwój lurka. Powrócę do kodzenia na początku roku (jak dobrze pojdzie do styczen/luty). Muszę sobie teraz zrobić przerwę. Rozpoczynam w międzyczasie nowy projekt (stricte komercyjny), bedzie z niego dużo siana, będzie co wpompować w lurka ;D Bede oczywiście tutaj siedzieć i czasami coś pisac, ale nie bede aktywny na Discordzie (skurczybyk zabiera za dużo czasu; serio – kula w łeb temu, kto to wymyslił :> )

Mam nadzieję, że się nie pogniewacie :P Na dniach postaram sie naprawić najbardziej palące ługi-bugi.

#lurker #lurkerchangelog

Data: 07.10.2019 23:27

Autor: Nietzsche

@12358 dodałem Cię na czarną listę, dodaj i mnie, zamiast latać po każdym moim wpisie i komentarzu wlepiając minusy. Nudzi Ci się? Weź sobie włącz jakieś porno i zjedź na ręcznym. @lisq czy dozwolone jest napieprzanie minusów w każdym poście i komentarzu? Bo chyba jest to zabronione. Minusbot się znalazł.

#lurker

Data: 06.10.2019 11:09

Autor: Anty_Anty

Pomijając człowieka i ogólny przekaz jego kanału to nagrał dobry materiał o erystyce.

Jeżeli jesteście ciekawi jak niektórzy mogą manipulować treściami oraz to jak będą tworzyć treści aby przychylniej spojrzeć na autora to polem obejrzeć film oraz przeczytać książkę "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi".

Książkę szczególnie polecam osobom które bawią się handlem i mają styczność z negocjacjami.

https://youtu.be/GsZmIPBJYys

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/50522/jak-zdobyc-przyjaciol-i-zjednac-sobie-ludzi

#lurker #ksiazki #negocjacje #erystyka #propaganda

Data: 05.10.2019 20:15

Autor: aeon

@Thanos Jak kiedyś już wyjdzie to v2 (pewnie będzie to grudzień ( ͡~ ͜ʖ ͡°)) proponuję powrotu do używania konta @Lurker, informowania na nim o postępie nad danymi ficzerami wyrażonymi w wartościach %. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby również dodawanie ankiet, w której użytkownicy mogliby głosować jaki ficzer powinien być najszybciej zrobiony/mieć top priority (do wyboru byłoby kilka opcji).

#lurker

Data: 05.10.2019 10:57

Autor: arti

Czekam tylko jak @Thanos zacznie swój post od słów " hejka, dużo się tu dzieje, niestety …. " . Dla mnie to usuwanie kont to bardziej próba zwrócenia na siebie uwagi, przecież można quitować bez usuwania konta, ale nie niech wszyscy zobaczą, niech pytają itd… Zastanawiam się jak dzisiejsi ludzie radzą sobie w świcie rzeczywistym, jak ktoś im nie pasuje to co zabijaja go czy sami popełniają samobójstwo ? gdzie tu sens , gdzie logika. To jest portal dla ludzi, a ludzie są jacy są czy to naprawdę dla kogoś zaskoczenie. Ważne jest tylko to ,że pod wpływem informacji zwrotnych przynajmniej cześć ludzi może się zmienić, więc zamiast uciekać może warto przekonywać. No tak ale najlepiej czekać na gotowe, samemu nie poświęcając się za bardzo. @miss internet to nie jest miejsce do angażowania się emocjonalnego, sam byłem tu parę razu obrażony i spłynęło po mnie jak po kaczce bo to raczej ze mną był by problem gdybym przejmował się obelgami ludzi z internetu, gdzie wiadomo ,że to jest znana psychologiczna obserwacja ,że w internecie ludzie nie do końca są sobą. Czego oczekujecie po takich portalach – dla mnie to miejsce wymiany myśli, dyskusji, lobbowania swoich przekonania, dzielenia się informacjiami, ale nie miejsce do szukania przyjaciół, jeśli takich nie macie w realu nie znajdziecie ich tu ,to po prostu fizycznie nie możliwe, to są tylko internetowe znajomości w które nie warto się angażować emocjonalnie i przeżywać, że ktoś komuś nie pasuje.

I jeszcze @Miss jak możesz pisać odchodzę bo @dzin odchodzi, jak on skoczy z mostu, skoczysz za nim ? Trzeba mieć swoje zdanie a nie biec za stadem.

#lurker #spolecznosc #emoquit

Data: 05.10.2019 08:53

Autor: Kiszony

No i kolejny "bo Kiszony"…..

Dlaczego tacy ludzie tak obsesyjnie chcą mnie stąd wyeliminować?

Dlaczego nie zablokują mnie, skoro moje posty uważają za foliarstwo, a mnie za foliarza?

Czy muszę dzielić się wszystkimi aspektami ze swojego prywatnego życia, jeżeli uważam że nie jest na to czas, tym bardziej z osobami których głównym celem jest szydera?

Czy ja wciskam komuś coś na siłę?

#przemyslenia #spolecznosc #lurker

Data: 03.10.2019 19:01

Autor: Thanos

Czołem Lureczki! :) ten niepozorony post porusza gruby temat. Przedstawia pewne plany na nabliższą przyszłość (ok, plany to plany, nie muszą być wdrożone od ręki, ale muszą jakieś być, aby przedstawiały ogólny kierunek zmian ==> czyli cel, do którego zmierzamy, stronę, w którą podążamy).

Ciągle słyszę (od hejterów, lecz nie tylko): A czym niby ten lurek się rózni od wykopu? to jest to samo przecież. no to po co mam siedzieć tam, jak na wykopie jest wiecej ludzi..., niby tak, ale jednak nie do końca ;D

ale na poważnie: Lurker nadal nie ma killer-ficzera, ktory by go jakoś wyrózniał na tle innych portali i przyciągał ludzi (rozwijał dynamicznie społeczność). Obiecywałem już od dłuższego czasu, że zapowiem plany marketingowo-rozwojowe. Dlatego oto jest ten post. Napiszcie, co uważacie. Na razie nie chcę wnikać w szczegóły ani żadne technikalia, to osobna kwestia. Powiem, jakie są fakty, oto one ==> donejty sie mega nie sprawdzają (nie chodzi, że ludzie nie wpłacają, bo prawde mówiąc, jestem bardzo zadowolony z uzbieranej kwoty: wszystko w wyznaczonym przedziale budżetowym, hajsiwo wpadło, serwer stoi), ALE no jak taki ziomeczek jeden z drugim wpłaci szmalec, to juz nie jest "zwykłym ziomeczkiem", tylko panem u siebie, który może wymagać (postawcie sie w mojej roli – jak ja moge go zbanować, jak on za to zapłacił???), plus ja mam w stosunku do niego dług wdzięczności, bo wyłożył hajs na moje utrzymanie (wiadomo że nie na mnie, ale na serwer, ale to jest jednoznaczne; powiem krótko: donejty to najgorsza forma finansowania portalu opiniotwórczego, kropka. stara rzymska maksyma głosi: "kto płaci, ten wymaga", nie inaczej). te pare cebulionów nie jest tego warte, kompletnie. dlatego wbijam w te donejty, zostają wycofane.

Zamiast tego, pojawił się nowy plan. Plan o nazwie HYDRA :D (Hydra, bo odrąbiesz jedną głowe, to wyrastają dwie kolejne, hehe ;P ).

Nie ma co ukrywac, ludzi przyciaga content, a za dobry content trzeba zapłacić. program HYDRA składa się z 3 kroków:

– na lurka wjeżdzają reklamy (w jakiejś nieinwazyjnej formie),

– cenieni Autorzy dostają $$ za swój wkład (nie jest to jakas duza kasa, zalezy ile z tych reklam wpadnie: w pierwszej kolejnosci oplacenie serwera etc. / czyli od razu mają ludzie motywację, żeby tu siedzieć i pisac duzo fajnych / wartosciowych rzeczy [*]),

– reklam tych nie widzą owi Autorzy (czyli twórcy tresci) oraz ludzie, którzy wykupią jakiś symboliczny abonament miesieczny (np. 5 PLN / m-c, coś jak na medium.com);

[*] jara mnie na przykład (i myślałem o tym już od dawna), żeby robić także na główną tłumaczenia artów zagranicznych i streszczenia (w punktach) ogólnie artykułów; np. coś takiego lub takiego

Mikroblog zostałby jak do tej pory: na jakieś rzeczy społecznościowe: np. zapytanie, co ciekawego na mieście, jaki film kto może polecić itd.

Podsumowując, jeśli pojawią się reklamy (nieinwazyjne), to nie dla osób mających wkład w rozwój: aktywni userzy będą dostawać donejty (inspiracją do tego pomysłu jest dobrze znany i popularny serwis https://digitalocean.com/community/tutorials/ ==> jak się napisze tam arta, a oni go zaakceptują [wstawią na główną], to otrzymuje sie hajs; tutaj akurat nic pisac nie trzeba, raczej agregować treści lub może ją streszczać/tłumaczyć(?) hmm… dobra, nie wiem, taki pomysł się pojawił). po prostu Lurker za ten serwer nie wymaga praktycznie pieniedzy (apka jest super skalowalna, może utrzymać ogromny ruch niewielkim kosztem (można szybko podłaczyć bezinwazyjnie kolejne serwery), wiec tę kasę (która wpadnie z reklam, a jak widzieliście z GA, to coś tam jednak się kręci) przeznaczyć na aktywnych userów, którzy dodają wartościowy content, bo on generuje ruch. Nadal tak uważam.

(Aha, dodam tylko, że te reklamy musiałyby być kompletnie nieinwazyjnie. Da się łatwo zrobić tak, żeby całkowicie omijały adblocka i wszystkie filtry blokujące; wyłączane byłyby tylko dla odpowiednich userów)

Co sądzicie? ;D

#lurker #lurkerchangelog

EDIT ==>

juz pojawił się pierwszy pomysł, żeby byl system donejtów (jak na patronite/youtube/reddit), że user wspiera hajsem wybranego autora (a Lurek pobiera jakiś tam procent). i to jest nawet jeszcze lepsze wg mnie.

Data: 03.10.2019 15:35

Autor: Alojz

22 października odbedzie intronizacja cesarza Naruhito.W tym dniu, ponad 600 000 obywateli Japonii zostanie ułaskawionych.W ogromnej większości chodzi o osoby, które zostały skazane na karę pieniężną.Jesli myślicie że to dużo,to dodam że w 1989 roku, w dniu żałoby po zmarłym cesarzu Hirohito, ułaskawiono ponad 10 milionów osób.

A czy @Thanos ma też udziela prawa łaski, dla zbanowanych ?! ;)

#japonia #lurker #ciekawostki

Data: 02.10.2019 19:08

Autor: arti

Ostatnio w społeczności lurka zachodziły duże zmiany, przechodziliśmy rożne trudności i kryzysy, z czasem popularne stało się usuwanie kont, co smuci. Niemniej jednak do tej pory odchodzili użytkownicy mniejszego płazu. Jednak @kosmitolog to była po części ikona lurkera, a przynajmniej bardzo ważny użytkownik. Był specyficzny, bardzo wyrazisty. Można się było z nim spierać, ale trzeba przyznać, że dało się go lubić. Być może ludzie tutaj maja rożne opinie, ale mi będzie go tu jednak brakowało, to wielka strata dla naszej społeczności.

Jak by nie patrzeć to jednak zostawił tu kawałek siebie. Pomimo, że miał bardo wyraziste poglądy w wielu sferach to jednak z czasem w przeciwieństwie do niektórych dystansował się od kłótni, wolał skupić się na tym co łączy a nie na tym co dzieli. Szkoda, że nie uzasadnił szerszą wypowiedzią swojej decyzji, może jednak decyzja ta była zbyt pochopna, podbudowana emocjami, może warto było to jeszcze przemyśleć … Cóż stało się , a nam nie pozostaje nic innego jak tylko to uszanować.

Mimo wszystko mam takie wrażenie, że nie powinniśmy przechodzić nad tym tak całkowicie do porządku dziennego. Żeby nie było, że jesteśmy jakaś bandą buców powinniśmy go jakoś upamiętnić. Jest dziś 02.10.2019. proponuję w każda rocznicę tej daty od godziny 22:00 do rana spamować lurka najgłupszymi teoriami spiskowymi, dzięki temu jakaś cząstka @kosmitologa zawsze tu pozostanie.

#przemyslenia #lurker #napamiatkekosmitologa

Data: 02.10.2019 19:04

Autor: Kiszony

Zauważyłem jedną zależność….że ci co szydzą z wiary w siłę wyższą mają słabą psychikę, pokazali to uciekając jak te szczury z pokładu podczas sztormu, ze statku o nazwie Lurker, No kurcze…..przecież chodzi o to że cokolwiek, to każdy z nas wyciągnie sobie sam własną konkluzję. To słabe wrzucać wszystko do jednego worka, że jak ktoś wierzy w siłę wyższą to musi być zatwardziały katol, jak i w podejściu do zrozumienia zdrowia/chorób/leczenia, patrzcie, to kolejny Zięba….itd. Tak jak już napisałem….Lurker był, jest i mam nadzieje będzie, Oazą Wolnej Myśli….bo o to chodzi, a nie nastawienie "nie i chuj"….co innego ciągła szydera, a co innego inny punkt widzenia.

#przemyslenia #lurker

Data: 02.10.2019 16:51

Autor: Ijon_Tichy

@Monte – uzupełniam twojego mema treścią.

@kosmitolog na discord raczej mało się udzielał, tylko nadmienił, że na razie nie usuwa konta, ale się dystansuje (ale chyba jednak usunął xD)O ile się nie mylę, to coś tam bredził o stworkach, jak zwykle, ale raczej się zdystansował.

Nie wiem, czy śledziliście całą narrację na discord trwającą z przerwami od przedwczoraj. Można ją sparafrazować w następujący sposób:

– Nie pasuje im, że na Lurker są osoby mające zupełnie inny światopogląd (szczególnie nie pasuje im Ijon_Tichy, który nie ustępuje, ale wdaje się w dyskusje, broni swojego światopoglądu i co gorsza – stara się przy tym zachować spokój, nie rzuca mięsem i wulgarnymi przezwiskami). Życzyli mi wszystkiego najgorszego i nie a sensu wymieniać wszystkich wyzwisk jakie tam padły – a zaufajcie mi, że było barwnie i twórczo…

– uważają, że z powodu pisania o chrześcijaństwie i krytyki ateizmu, czy wrzucania kontrowersyjnych tematów przez @kiszony, @ijon_Tichy, @Thanos @12358 i kilku innych portal stał się stroną internetową dla "szurów, imbecyli, podludzi, antysemitów, debili, upośledzonych umysłowo zwolenników teorii spiskowych" (tych najbardziej wulgarnych określeń nie przytaczam) i w ogóle brakuje tematów dobrej jakości.

– Wstydzą się przebywać w takim towarzystwie i kwestią honoru jest odciąć się od Lurkera w imię idei xD

[Nawiasem mówiąc, cóż za przewrotność. Są to osoby, które na Lurkerze nie dawały z siebie prawie nic i zajmowały się głównie głupkowatymi memami, krytykanckim, chamskim komentowaniem, promocją sadomasochizmu, NSFW, porno, wykazujący niemal zerową kreatywność, bez własnego pomysłu na wartościową treść (poza nielicznymi wyjątkami] koniec przypisu…

– Przy okazji mocno starali się obrazić @thanos czepiając się jakichś technicznych bzdetów i powołując się na RODO, co okazało się bzdura i kalumnią. A już całkiem zabawnie wyglądało, jak żądali "ALE TO JUŻ!" całkowitego, ręcznego usunięcia ich wszelkiej aktywności na Lurker, wręcz po chamsku i bez honoru. @Thanos na szczęście z humorem i klasą się zachowywał, nie dając się wciągnąć w wir nienawiści. Szacun.

– Generalnie życzą Lurkowi, by było jak najgorzej i żeby bez nich ten portal zdechł xD

#lurker #emoquit #zenada #discord #slabiludzie

Data: 02.10.2019 16:04

Autor: false_nine

No cóż, wielka szkoda ludzi, którzy zdecydowali się odejść (przynajmniej mi jest szkoda), reszta idzie dalej. Mam nadzieję, że wrócą z czasem, kiedy emo już opadną. W końcu portal wypali, jak mówiłem, potrzeba na to 2-3 lata, zaczęliśmy niecały rok temu, także wszystko przed nami, jeszcze nie jedna burza będzie.

#lurker

Data: 02.10.2019 15:37

Autor: false_nine

Ludzie, nie przesadzacie trochę? No bo wszyscy zaczęli zachowywać się jak dzieci, wyzywają się, obrażają, odchodzą, przychodzą.

Jeśli ktoś pisał bzdury lub coś co komuś się nie podobało, to dlaczego go nie czarnolistować? Wówczas nie widzicie jego postów ani wypowiedzi. I jest spokój.

A tutaj ludzie od razu zbierają manatki i rzucają teksty o poziomie portalu, jakby jeden człowiek mógłby położyć cały portal – nie mógł by.

Wiem też że odejście z tego portalu ot tak ludzi, którzy wnoszą na niego wkład to wypięcie się na właściciela portalu, który robi wszystko żeby było coraz lepiej.

Ludzie, którzy ostatnio odeszli to wyłącznie ci których lubiłem, naprawdę, natomiast takie zachowania jak odejście z miejsca z powodu niesnasek z innym użytkownikiem są po prostu niedojrzałe.

Prawda jest taka, że jeśli na niekorzyść tego portalu ktoś działa, to w ostatnim czasie było to znacznie więcej niż tylko jeden user. Serio.

Tyle ode mnie.

#wyznanie #lurker