Data: 02.04.2020 11:00

Autor: BlaziuBlaz

Kiedy widzę powiadomienie na Lurku: (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)(ʘ‿ʘ)(。◕‿‿◕。)ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗᕦ(òóˇ)ᕤ(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)( ͡^ ͜ʖ ͡^ )(ง ° ͜ ʖ °)ง乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ

Kiedy klikam i widzę to co na obrazku: ( ͡° ʖ̯ ͡°)(╥﹏╥)(╯︵╰,)(╯°□°)╯︵ ┻━┻( ͠° ͟ʖ ͡°)

#lurker #heheszki #takaprawda

Data: 29.03.2020 16:15

Autor: zDzis

Hej! :)

Zapraszam do nowego raportu z rynku klasyków. Jeśli macie ochotę, to moglibyście napisać mi coś o swoich oczekiwania względem takich raportów – jakich samochodów szukacie, na jakie lubicie patrzeć, jakie budżety Was interesują?

…poza tym piszemy całą stronę od początku, więc jeśli masz jakieś uwagi, propozycje, podpowiedzi lub magiczne sztuczki to ja chętnie poczytam! Teraz jest dobry moment :)

https://www.zdzis.com/moto/raport-nr-409-z-23-03-2020/

#zdzismoto #samochody #motoryzacja #carboners #biznes #inwestycje #polska #lurker

Pozdro!

Data: 27.03.2020 10:36

Autor: Ijon_Tichy

Lurker V3 będzie gotowy w prehistorycznym roku 2023, kiedy ludzkość była jeszcze bardzo prymitywna. Ale niestety nie będzie używany, ponieważ dojdzie do kataklizmu i 99% ludzkości wyginie, zaś ci, którzy przeżyją będą siedzieć w ukryciu przez ponad 250 lat w podziemnym systemie bunkrów, w którym odbudują cywilizację i rozpoczną erę tzw. "kinoplanów", czyli po waszemu "symulacji". Później będziecie spędzać całe tysiąclecia śpiąc w przeróżnych symulacjach, przeżywając nie swoje tożsamości i mając prawo do 1 godziny prawdziwej rzeczywistości, raz na 10 lat. Chodzi o oszczędność zasobów oraz przetrwanie. To nie będzie symulacja dla zabawy. Musimy przetrwać dopóki Ziemia znowu nie będzie się nadawała do zamieszkania. Nasze przewidywania i badania wskazują na to, że przetrwanie na powierzchni planety będzie możliwe nie wcześniej niż w szóstym tysiącleciu.

#lurker #symulacja #v3 #epidemia

Data: 18.03.2020 20:55

Autor: Ijon_Tichy

Koleżeńskie, samozwańcze gremium do spraw nadania tytułu lurkera roku podjęło decyzję o przyznaniu tytułu "Lurker roku" użytkownikowi….. Sekundka, otworzę kopertę z wynikami…..

(W tle słychać werble budujące napięcie)

Zwycięzcą jest @ziemianin !!!!!!

Ok, ok. Proszę o ciszę. Proszę zachować spokój. Ja też się cieszę. Co za emocje….

Nagrodą miał być order uśmiechu wykonany przez moją młodszą, czteroletnią córkę. Jednak gremium, w uczciwym głosowaniu podjęło decyzję o przyznaniu nagrody specjalnej.

Każdy użytkownik robi rajd plusów w postach i komentarzach użytkownika @ziemianin Kto zrobi rajd, ten następnie robi potwierdzenie dając plusa komentarzowi @ChopinHeuer2137 który był pomysłodawcą tego rodzaju nagrody.

Będziemy dzięki temu znać skalę rajdu. Ok?

#lurekroku #lurker #nagroda #szacunek

Data: 18.03.2020 20:39

Autor: Ijon_Tichy

(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) Ladies and gentleman! I proudly pronounce you……. Zieeeeeeee!!!!! Miaaaaa!!!! niiiiiin!!!!!

Tak sobie pomyślałem, że powinniśmy mieć wielki szacun dla szanownego użytkownika @ziemianin nie tylko za solidny i regularnie dostarczany content, lecz również za to, że po kliknieciu w jego znalezisko, już na poziomie Lurkera otrzymujemy całe opracowanie materiału i podane linki. Jakież to wygodne i jak bardzo zachęca do zapoznawania się z materiałem. Szapo ba, mon sjer. Szapo ba.

Wnoszę o mianowanie użytkownika @ziemianin do tytułu "Lurek roku"!


( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■ Ps. Na dowód mych szczerych intencji rezygnuję z udziału w walce o tytuł (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

#lurkerzy #lurker #pochwala #dzieki

Data: 14.03.2020 19:08

Autor: Monte

Fajnie jak by lurker bardziej skupiał się na obserwowaniu profili via Instagram, a nie jak to jest w przypadku wykopu, że jakieś gorące szambo "zaplusuj a dowiesz się ile alkoholu spożyje dziś Twój stary".

#lurker

Data: 13.03.2020 02:55

Autor: R20_swap

Siemka lurki. Jest mała aferka. Otóż interesuję się wszystkimi tematami alternatywnymi i chciałem amebki wprowadzić w świat linuxa, No ale mi nie dano. Rozmowa była zapowiedziana godzę wcześniej. Jeśli można Tu mój live;

https://www.youtube.com/watch?v=ycGkfec-Ba4

Gość którego uznawałem za poważnego, chyba uległ astrologom.

Można to jakoś ogarnąć, czy mógłbym rościć sobie prawa autorskie i zablokować jego film?

Słuchajcie od 16:36

#lurker #lurkerefekt #pomoc #linux #opensource #foliarze #astrologia

Data: 09.03.2020 21:22

Autor: Thanos

ALOHA! ;D

dobra, miałem coś pokazać dzisiaj (demo lub screeny jakies chociaż), ale wiecie co, jednak nie bedzie ;D główny powód:

jest kilka breaking change'sów – m.in. komentarze jak na Reddicie, do max. 6 poziomów wcięć, udoskonalony system powiadomek. ponadto chyba bede zmieniac edytor (po raz n-ty), ale z tego obecnego caly czas tak srednio jestem zadowolony – zobaczymy. generalnie to, jak calosc wyglada nie ma az takiego znaczenia, jak calosc działa, czyli chodzi o UX. tym razem licze, ze sie bardziej spodoba niz poprzednio ;D

stan obecny: zostały tylko prywatne wiadomosci + wdrożenie na testa i wtedy bedzie mozna ogladnąć całość.

czołem!

#lurker #lurkerchangelog

Data: 09.03.2020 18:01

Autor: BlaziuBlaz

OOO co ja odkryłem:D wcześniej nawet nie przyszło mi do głowy spróbować. Kiedy na #lurker klikniemy odpowiedz pod czyimś komentarzem możemy do wyświetlonego pola tekstowego dodawać loginy innych użytkowników klikając pod ich komentarzami odpowiedz. WHOOOA.

Tak samo jeśli klikniemy skomentuj (w polu tekstowym wyświetli się login OPa), a następnie klikniemy odpowiedz pod komentarzami osób którym chcemy odpisać.

Data: 05.03.2020 01:02

Autor: Monte

Które rozwiązanie wolelibyście którego Thanos i tak nie wprowadzi? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Zapraszam do ankiety https://www.strawpoll.me/19486503

Kilka zdjęć pod jednym postem:

1) tak jak jest na instagramie, czyli jedno zdjęcie duże i przesuwanie na bok na kolejne zdjęcia

2) czy jak na GAB zdjęcie poniżej – są takie ramki, które trochę w podglądzie przycinają zdjęcia ale jak sie na nie kliknie to się powiększają i są duże i nie przycięte w pełnej rozdzielczości.

#lurker #utopia #ankieta

Data: 04.03.2020 23:38

Autor: Gra_Melodia

Ej @Thanos ej, a nie dałoby się zrobić żeby nie było tej spacji między kolejnymi wierszami? Strasznie żle się to czyta (patrz post niżej). Przypominia mi to jak mówił kolega Malcolma xD #lurker

https://www.youtube.com/watch?v=X0VqOqN2MEw

Data: 04.03.2020 03:55

Autor: Monte

Wykop idzie w stronę degeneracji Reddita za kilka lat bedziemy tam czytać takie rzeczy jak na reddicie, a co się dzieje na reddicie podałem przykłady tutaj:

https://www.lurker.pl/p/b88wHrHf9

Idea założyciela jak dobrze zrozumiałem @Thanos a oraz @lisq a polegają na tym, żeby stworzyć Lurker takim wykopem ale w latach swojej świetności, ja doskonale pamiętam taki wykop, wychodząc z wykopu zawsze wychodziłem stamtąd z nową wiedzą zawsze się czegoś nowego ciekawego dowiedziałem.

Nie zgadzam sie z tezą, że wykop stał się taki jaki dzisiaj jest przez przegryw i patostreamy – to spłycanie problemu:

Pierwszym większym upadkiem wykopu to było branie kobiety na ważne stanowisko, której szybko brakło atencji i o aferze zbożowej każdy złyszał, głowa wykopu wprowadziła pierwszy większy patologiczny degeneracyjny content, który co prawda rozsławił wykop ale prowadzi to do tego czym stał się reddit.

Jeżeli ktoś sie inetresował polityką/aferami/moderacją to wie kto przypina czasem te patologiczne rzeczy z mirko na główną, usuwał nielewoskrętne znaleziska, banował ręcznie niechcianych użytkowników którzy za bardzo lubią prawicę (#pdk), później degeneracja szła coraz mocniej i wkrótce nie będzie się tam dało wejść i wyjść bez dostania nowotworu.

Przechodząc do meritum sprawy:

-Administracja oraz moderacja powinna świecieć przykładem, a to nie trudne jak mamy takiego dzika i chada @Thanos a ( ͡º ͜ʖ͡º)

-Moderacja nie może tak agresywnie moderować i usuwać niechcianych treści, bo będzie to tworzyło konflikty i zły PR, to do nas użytkowników należy, aby stworzyć takie lurkerowe okno overtona – rama w któryej będą znajdować się rzeczy akceptowalne i plusowane/pożądane z minusowaniem treści patologicznych znajduących się poza oknem overtona rzeczy nieakceptowalnych, a gdzie te okno będzie się znajdywało również zależy od nas i czy będziemy bronić by było tam gdzie chcemy.

Jakie da nam to korzyści? Ludzie którzy tworzą patologiczny content zostaną zminusowani i sami odejdą z tego serwisu z powrotem na wykopy, dobry content będzie nagradzany i pożądany to zwabi różnież takich użytkowników, którzy szukają takiego contentu w internecie. Kolejna korzyść tzw "normik" coś postuje szybko wyczuje co ma wrzucać by dostać plusy by sie przyjęło, a czego unikać by nie zostać zminusowanym i będzie tworzyć content porządany, wkrótce również sam załapie takie myślenie i ta lurkerowa rodzinka się będzie powiększać.

A administracji zostawmy to by tworzyli nowe funkcjonalności i dbali by się ten serwis rozwijał i był na topce rozwiązań technologicznych (。◕‿‿◕。)

Zgadzacie się z tym pomysłem? Zapraszam do dyskusji pod wpisem.

#lurker #pytanie #lurkeroweoknoovertona

Data: 03.03.2020 08:31

Autor: ruy_lopez

Szkoda ze jest tutaj relatywnie malo uzytkownikow.

Tak sie zastanawiam jakie sa mechanizmy pozyskiwania ww. uzytkownikow do tego typu stron. Mozliwe ze ta strona nigdy sie nie rozwinie, bo głównym atutem serwisów jest różnorodność kontentu i jego obszernosc co jest funkcja liczby użytkowników, wiec jest to sprzezenie zwrotne dodatnie i czas na zakladanie portalu byl np. 10 lat temu a teraz jest juz za pozno i nic sie nie da zrobic. Tiktok/ snapchat zdobywaja/zdobywaly popularnosc, ale to dlatego, ze oferowaly cos innego niz istniejacy dotychczas giganci jak fb/twitter/reddit/yt itd. no a lurker to po prostu wykop 2.0. Na lurkerze bedzie aktywnosc chyba wtedy i tylko wtedy gdy na wykopie bedzie straszna w chuj afera, ale nawet moderacja tam nie jest na tyle glupia zeby przekroczyc ta linie. Zwykle codzienne afery i sranie na uzytkownikow nic tam nie zmienia.

#lurker #wykop #zycie

Data: 01.03.2020 15:24

Autor: korin

Siema,

Tak się zastanawiałem na tą stroną – wygląda jak kopia wykopu – sam kiedyś chciałem coś podobnego zrobić – tylko z pewnymi zmianami (funkcjonalności). Może ktoś był by zainteresowany moimi pomysłami?

#wykop #lurker #pomysly

Data: 24.02.2020 22:48

Autor: Thanos

siema ekipa! :)

co tam, jak tam? ( ͡º ͜ʖ͡º)

jetem ostatnio mniej aktywny, bo… jestem mocno pogrążony w koderce. v3 idzie całkiem zacnie, myślę, że w poniedziałek za 2 tygodnie (tj. 9 marca) bede mogł juz wstepnie cos pokazać (nie wiem czy działające demo / beta) czy same skriny, ale obiecuje, że coś będzie. czyli v3 pojawi się nie bliżej wakacji, ale dużo szybciej. piszę tego posta głównie dla naszego kolegi z Niemiec, żeby nie myślał, że osiadłem na laurach. nic z tych rzeczy, jest motywacja, jest moc ;D

ogólnie to jest mi mega głupio, że liczba userów nie spada, a więc ludzie nie odchodzą, a ja – żeby ich zatrzymać – nie staję na rzęsach i biję pokłony z wyrazami podziękowania, że ktoś naprawdę docenia ten projekt xD chciałbym dynamicznie rozwijać portal, i przyrzekam, że będzie mieć to miejsce, AVE! odnosząc się do sceptyków, po prostu może się to wydawać głupie<?>, ale napisanie paru funkcjonalności typu dodaj posta, to nie jest aż tak szybka robota jak np. instalacja wordpressa czy uruchomienie sklepu internetowego. no tutaj duzo sie dzieje… ale bedzie to zrobione ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dziękuję, że jesteście z nami :))

Wołam głownego zainteresowanego: @Alojz

@Gra_Melodia: wiesz, co ludziom mowić? xD

#lurker #lurkerchangelog

Data: 23.02.2020 21:23

Autor: arti

Ok to biorę na patelnie kolejnych dwóch @Kamien23 i @ziemianin- kim są , wrzucają linki jak pojebani, często z prorosyjskich źródeł, czy wynika to z nałogu wrzucania linków i biorą jak popadnie, czy to ich praca. Ile razy cokolwiek im pisałem pozostawało bez odpowiedzi. To jedni z niewielu użytkowników lurkera w pierwszej 20 , którzy maja więcej postów niż komentarzy. I żeby nie było, że szukam dziury w całym , ale to wymaga wyjaśnienia, żebyśmy w raz ze wzrastaniem zasięgów nie stali się głupim narzędziem jakiejś propagandy. Bez obrazy dla kogokolwiek to tylko rutynowa kontrola;)

#lurker

Data: 22.02.2020 15:36

Autor: ChopinHeuer2137

Ej, ej

Jesli podacie miasta z których jestescie, to po sprawdzeniu na mapie mozna geometryczny srodek wybrac, i zrobic takie lurkowanie integracyjne dla wszystkich lureczkow.

. .

. .

. Czyli wybierze sie miasto gdzie zamówie lożę dla 8 osób (ʘ‿ʘ)

#heheszki #lurker

Data: 18.02.2020 19:33

Autor: Alojz

Dobry wieczór @Thanos

Dwa pytanka:

Wiesz już kiedy startniesz nowa stronkę, wiem, wiem, te same pytania, ale tak w przybliżeniu w jakim miejscu myślisz że strona będzie wstępnie gotowa?!

Drugie pytanko,po tym jak się nowa wersja strony rozkręci i pojawi się nowa masa nowych użytkowników, może było by dobrym pomysłem dla starej gwardii ( jest tu nas z piętnastu ???!) dać opcje zablokowania postu, do czau aż moderacja coś z tym postem zrobi. Wiem myślenie trochę w przyszłość ale jest tu zgrana paczka ludzi o stabilnej psychice która by trochę pilnowała porządku

#lurker

Data: 08.02.2020 18:43

Autor: Thanos

w nawiązaniu do tego wpisu @Bronsky'ego: https://www.lurker.pl/p/ubCBh65Jt, tak sobie myśle…

(btw. najpierw zlookajcie gorące z dzisiaj u somsiada, ten wpis: https://www.wykop.pl/wpis/47224429/ja-pierdole-jak-ja-kocham-zycie-wlasnie-pije-sobie/ )

tak sobie myślę, że od kiedy nie ma Miltonka/Melonka (ani żadnych wysrywów low-quality typu problemy z napletkiem <LOL/WTF>, fekalia i inne shitowe tematy), to jakoś mi tutaj przyjemniej się zagląda… :]

pośmieszkować można, a i owszem, nie trzeba być sztywniakiem, ale jednak jakiś tam poziom warto, aby się utrzymywał, jeśli mamy być powazni: czyli de facto chcemy prowadzic tutaj jakies ciekawe, merytoryczne dyskusje na każdy temat.

to takie przemyślenia w przerwie od kodzenia ;D …po prostu finalna wizja coraz bardziej sie nakresla :))

#lurker #bekazwykopu #masturbacja #glupawka

Data: 08.02.2020 13:47

Autor: Bronsky

Takie coś Tu zauważyłem

Ze jak wszyscy normalnie pisza itp to nawet ja potrafię dosyć normalnie się wyrażać tutaj.

A ze na wykopie jest bydło to i człowiek próbuje się dostosować do reszty. I się robi burdel.

Choć pewnie większy wpływ ma to ze tu jest tylko kilku użytkowników ;) i nie ma komu świrować

#wykop #lurker

Data: 06.02.2020 22:30

Autor: arti

Wcinam teraz jajecznicę zapiekaną z ziemniakami i popijam piwem i tak się zastanawiam w czym tkwi problem lurka. W zasadzie portal wydaje się mieć naprawdę ogromny potencjał, ale na oko wydaje się, że spośród aktywnych użytkowników liczba przychodzących = liczba odchodzących. Przyszła mi teraz taka myśl, bo już jestem po 3 piwie, czy przypadkiem lurker nie stał się trochę taką przystanią dla ludzi samotnych. Wiadomo, że nie dotyczy to wszystkich, ale mam wrażenie, że jednak sporej liczby użytkowników jacy się przewinęli i jacy są nadal aktywni. Bo nie oszukujmy się z pośród wszystkich ludzi, gotowych choćby do minimalnego zaangażowania w social news prawie wszyscy siedzą na wykopie, a tu jest drobny wycinek, każdy więc musi mieć jakiś powód dla którego zdecydował się wejść w niszowy projekt jakim jest lurker, tym bardziej, że antywykopowe paliwo już się raczej dawno temu wypaliło. Nie jest też tajemnicą, że główna tutaj to tak naprawdę "poboczna", najwięcej życia jest na mikro. Tak czy inaczej, mam wrażenie, że spora cześć osób widzi tu szansę na jakikolwiek "normalny" kontakt z innymi ludźmi, którego nie mają w życiu, ale to się najczęściej nie sprawdza bo 1. jak są samotni to problem z reguły tkwi w nich samych a nie w otoczeniu 2. Jak wielu czegoś szuka, a niewiele daje innym to wszyscy odejdą rozczarowani. Ale mniejsza o to, to takie moje przemyślenia po piwie. Druga przyczyna "zastoju" jaka mi przychodzi do głowy to to, że już wszyscy się dość dobrze poznaliśmy i nikt już nie zahacza o głębsze tematy bo i tak z góry wiadomo czym się to skończy i nikomu już się nie chce, wcześniej każdy miał tą niezrozumiałą nadzieję, że argumentami przekona drugą stronę, ale teraz już wiemy czego się po sobie spodziewać, nikt nikogo nie przekona do niczego, nikt już nie jest zainteresowany dyskusją, każdy ograniczył się tylko do wyrzucania update'u ze swojej życiowej rutyny, jesteśmy bandą indywidualistów (a z własnego doświadczenia wiem , że nie ma nic gorszego ;).

Tak czy inaczej płyniemy dalej tą łodzią w nadziei, ze kiedyś zacumuje w bezpiecznej przystani. Jeśli tylko miałbym coś od siebie dodać, to tak się zastanawiam @Thanos czy nie warto by rozważyć w V3 połączenie news'ów i mikro na jednej stronie np w postaci 2 słupków szerszy dla mikro węższy dla news'ów oczywiście z możliwością uaktywnienia osobnej strony dla news'ów w przyszłości.

I druga rzecz, jeśli jakimś cudem czyta to ktoś, kto zagrzał tu kiedyś miejsce ale z jakichś przyczyn usunął konto niech rozważy jego ponowne założenie, może lurker po prostu potrzebuje nowego otwarcia? Ja w każdym bądź razie otwieram 4 piwo.;) Na zdrowie!

#lurker #spolecznosc

Data: 04.02.2020 19:28

Autor: Alojz

Jak już gawędzimy o nowej wersji strony to i moje trzy grosze ,albo trzy centy.

Nie chciał bym gasić twojego entuzjazmu @Thanos ale myślę że brak nowej wersji strony nie jest główną przyczyną tego że tu nie ma dużo użytkowników.Tez nie będzie złotym środkiem że jak się pojawi nowa wersja to zleca się nowi użytkownicy.

Reddit czy Twitter są tego przykładem, toporny wygląd z minimalną ilością opcji na stronie a masa użytkowników i duży ruch.To co przyciąga ludzi to treści.Tu też było parę tysięcy aktywnych użytkowników,ale 99% z nich to byli konsumenci, nic produkujący,chcący tylko przyjść na gotowe i coś ciekawego poczytać, coś co Ktoś inny znalazł opisały,przetłumaczył i tu zamieścił.Tak samo jest na wykopie, ile ludzi tam coś produkuje a jaka masa tylko czyta da plusa czy zakopie.

Czy mam receptę na więcej użytkowników,nie.

Tak myślę dobrym pomysłem było by udostępnić nowego lukra ludziom którzy mają jakieś blogi ,czy swoje strony (pół amatorskie )

Pisali by parę zdań plus link do swojej strony, coś jak na Twitterze. To by dało na początku nowe treści Może po czasie by się więcej tu udzielali ….taki pomysł ,czy dobry czy nie nie wiem

Może ktoś ma inne pomysły jak tu nakręcić więcej treści

Zapraszam do dyskusji

#lurker

Data: 04.02.2020 16:54

Autor: LadacznicoOdporny

Tak się zastanawiam…

Jakaś gównoburza była czy jak?

Melon i vundo pokasowali konta.

Uj z Melonem, i tak tylko narzekał. Ale vundo to mi będzie szkoda :(

Kurde smutno mi. W tym tempie to ten portal wymrze zanim zdąży ruszyć.

Panie @Thanos, działaj Pan. Podzielam twoje marzenie o miejscu do wolnej dyskusji w necie, ale w 4 osoby na krzyż to my sobie za dużo nie podyskutujemy…

#lurker #rip #spolecznosc

Edit: znalazłem posta vundo w którym zapowiedział swojego lurkowego samobója. Nie wiem dlaczego. Wiem że smutno.

Data: 03.02.2020 06:30

Autor: tensorflow

całkiem przypadkowo zjechałem na sam koniec stopki (zamiast iść spać) i zauważyłem ostatnią jej sekcję której nie pamiętam żeby na nią patrzył kiedykolwiek, tak więc @Thanos myślę że można by dokonać inkrementacji ( ͡º ͜ʖ͡º) żeby nie było że nie jesteśmy tu na czasie

#lurker

Data: 31.01.2020 17:46

Autor: shadow

Nowe przygody z Lurkerem, wchodze po czasie, patrze typowy @xeerxees piwniczak ale jeden z nich to taka bardziej r20 mózgu swap, i co oczywiście przegryw, folia, wzajemne walenie konia, 3 posty w zeszłym tygodniu i takie tam każdy post to samo. Taki obraz wasz przegrywy to niestety nie są wymysły normalnych ludzi wy tacy po prostu jesteście ;) na

p.s. nie wszyscy – pozdrawiam @Alojz, @Immortal_Emperor, @reflex1 oraz @tensorflow, moze kiedyś tu zajze i bedzie lepiej :)

trzymajcie sie na tym lurku :)

#lurker #spolecznosc #bekazpodludzi #tesknie

Data: 31.01.2020 11:29

Autor: FiligranowyGucio

Kilka dni temu ktoś pytał o promocję Lurkera,mam konto na Pinterescie i kilkuset obserwujących.Jeżeli macie jakieś pomysły np.grafikę to dodajcie proszę w komentarzach.Udostępnię ją wraz z nickiem,jest także możliwość dodania kilku słów w opisie.W linku znajduję się kreator własnego logo.

https://www.onlinelogomaker.com/logomaker/#

Pozdrawiam :)

#lurker #moderacja #thanos #promocje #logomaker

Data: 28.01.2020 17:20

Autor: Thanos

Ciesze się, że tylu Lurków obchodzi dziś rocznicę… ja jestem nie gorszy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(rok temu właśnie na ten dzień zaplanowaliśmy oficjalny start serwisu – były nawet 2 wykop-efekty ;D )

#urodziny #lurker

Data: 28.01.2020 15:12

Autor: Thanos

UWAGA UWAGA!

W związku z zapytaniami dot. v3, które zapowiedzialem (tak, kodze je, powoli powstaje, nie jako full-time project, ale w trybie roboty pobocznej), odpowiadam i uspokajam:

Lurker nie umiera, nie zamyka się, nie odpada, nie odchodzi (nigdzie nie odchodzi!). @drewniany, jeśli chcesz usunac konto (robiąc emo-quit, prosze bardzo; nie Ty pierwszy, nie ostatni ;))

wiem, że wielu z Was ma pewne wątpliwości, co dalej z portalem, czy ja tutaj nadal siedze i kiedy wreszcie v3.

odpowiadam: tak siedze tutaj, jestem caly czas, obserwuje, czasami cos odpisze. kazda wiadomosc (wolanie) czytam, czasami tylko daje lajka, czasami cos odpisuje, nigdzie nie poszedłem. (Bo gdzie niby miałbym? czasami mam mniej czasu, ale nadrabiam, jak moge). Przyznaję, że troche mi sie spraw prywatnych nawarstwiło i jest poślizg, jak ze wszystkim, no ale co mam zrobić?

v3 jest w trakcie kodzenia, powoli kod sie buduje. niczego nie dam rady przyspieszyc. miało byc w lutym, ale jest lekka obsuwa. nie chce pisac, kiedy beta v3, jak bedzie to bedzie.

jesli ktos ma obawy, czy warto tutaj poświęcac czas, niech sobie zrobi przerwe i wroci za jakis czas. Lurek nadal bedzie istniał, żadna siła sprawcza go nie zamknie. ejmen!

#lurkerchangelog #lurker

Data: 28.01.2020 14:42

Autor: Alojz

Tu niżej plusujacy ten post, domagają się od @Thanos informacji na temat nowej wersji strony. Chodzi o tak zwany "rozkład jazdy " wersji 2.0 Tzn przybliżony termin nowej wersji ( nie chcemy konkretnej daty), bieżącą informacje na temat postępujących prac, jak i na temat niepowodzeń.

Bieżące informacje były by publikowane w reguralnym odstępie czasu, np pod tagiem #lurkerver2 co 7 dni.

Ostatnie info o pracach tutaj jest z przed miesiąca !!!

Ostanie twoje info na wykopie z przed dwóch tygodni!

Nie będziesz traktował tu ludzi poważnie to oni też nie będą poważnie traktować ciebie. Moze być tak że kiedyś zrobisz perfekcyjna stronkę bez użytkowników. Kiedyś ludzie szukali portali dziś portale szukają ludzi.

Jak nie będzie jakiegoś odzewu to kasuje konto.I nie, nie pójdę na wykop( byłem tam) czy inne portale.

Postaw się w naszej sytuacji, na parę minut.

My wiemy że to nie twoje źródła dochodu,masz koszty i ponosisz odpowiedzialność za to co się dzieje na portalu.

Ale taki brak reguralnego kontaktu z WIERNYMI użytkownikami graniczy z lekceważenim.

#lurker #oswiadczenie

Data: 25.01.2020 20:04

Autor: lisq

#lurker #pytaniedolurkow

Jak wiadomo, głównym problemem lurka jest zależność kolista popularności do ilości użytkowników.

Pomniejszymi:

– techniczny aspekt rozwoju (jeden @Thanos to za mało na backend, frontendy i gaszenie pożarów),

– fakt że wielcy się nami brzydzą (linki do lurka są cenzurowane na FB a i Google nie chce z nami współpracować).

– brak PW i wygodnego sposobu na edytowanie #czarnolisto

Dziś chciałbym zapytać szanownych zgromadzonych o ten główny powód. Jak myślicie, jakie kroki należałoby poczynić by odwrócić trend przyrostu użytkowników głównie w obiczu afer na Wykopie?

W sumie mógłbym napisać "nie chodzi mi o scalenie mikro z główną/ dążenie do schematu chana", ale chętnie poczytam w zasadzie wszystko co mielibyście do powiedzenia.

Prosiłbym też o wzięcie pod uwagę obecnej sytuacji niewielkiej aktywności i nie wybieganie w pomysły typu "tagi autorskie i oddanie ich moderacji właścicielowi" -> tego typu sugestie widziałbym jak już się rozrusza serwis :p

Jedyne co przyszło mi do głowy to nawiązanie współpracy z mediami które mogłyby u nas publikować, niemniej jesteśmy za mali i jeszcze długo nie będziemy się liczyć na "scenie".

Data: 23.01.2020 12:54

Autor: Ijon_Tichy

Cześć Lurki i Lukierki.

Ostatnio, w dyskusji na temat męskości wymieniłem się spostrzeżeniami z kolegą @raptor i przyszło mi na myśl pytanie – czy czytaliście książkę Josepha Conrada pt.: "Lord Jim"?

Uważam, że ta książka jest absolutnym arcydziełem. To dzieło obowiązkowe dla każdego mężczyzny. Nikt nie pożałuje straconego czasu, który będzie wykorzystany na przeczytanie tej książki.

#lurker #pytanie #ksiazki

Data: 21.01.2020 19:22

Autor: R20_swap

@Thanos

A dużo to roboty żeby włączyć…..?

No bo ja często zmieniam systemy, takie hobby, jeden klei kolejki, drugi robi realne modele pociągów, a inny bawi się OS/am PCi.

( ͡° ʖ̯ ͡°)

A za każdym razem muszę 2 razy klikać tą politykę prywatności i tak nawet nie wiem czego to dotyczy, wiem tylko, że miała powstać wtyczka do automatyzacji akceptacji tego #nwo shit/u

#pytanie #administracja #lurker #shitposting

Data: 21.01.2020 10:00

Autor: Ijon_Tichy

Cześć Lurki i Lukierki!

Jesteśmy różni, ale każdy z was wnosi wartość w kontent Lurkera, czy to nieskalani pracą lewicowcy spod znaku sprofanowanej tęczy, czy też ogoleni na łyso prawicowcy z bejsbolami w grabach. Bardzo was lubię.

Cieszę się, że tutaj można podyskutować bez chamstwa, choć nie bez emocji. Wielki szacun. Mam nadzieję, że Lurker będzie się rozwijać w taki właśnie, cywilizowany sposób. Życzę @Thanos sukcesu, bo – pomimo pauzy – koleś naprawdę robi świetną robotę. Oby lurek nie stał się nigdy szambem w stylu wypoku. Pozdro!

Ps. Nie jestem pijany ;)

#dziendobry #lurker

Data: 17.01.2020 22:22

Autor: Alojz

Panie @Thanos , proszę wziąć poważnie sprawę nowej wersji strony. Na lurker została przednia ekipa.Bylo by cholernie szkoda jakby się rozeszła po internecie i by tu wszystko szlag trafił.

Lurker stał się fajnym miejscem gdzie zawsze można zajrzeć, bez jadu, udowadnianiu komuś na siłę swoich prawd, wojenek i pojebów.

#lurker #oswiadczenie

Data: 16.01.2020 21:47

Autor: wordpressowiec

qrde, czy tylko ja tak mam, że jak jest znalezisko czy wpis na mirko a jest to na pejsbuku czy twiterze to nie klikam w to?

Najnormalniej nie posiadam konta na pejsbuku ani ćwierkaczu i cierpię gdy ktoś nie da mirrora.

Czy nie po to tutaj jesteśmy jako społeczność, czy na portalu ze śmiesznymi obrazkami, aby unikać imperium zucka i produktów enesej?

#facebook #lurker #internet #bigbrotheriswatching

Moderacja Lurkera usuwa wpisy/znaleziska? / korekta - autor usunął sam :C

Data: 15.01.2020 19:43

Autor: Severh

lurker.pl

Siemandero ;)

Siedzę sobie na Lurkerze i widzę post o tym że UE kombinuje z wprowadzeniem europejskiej płacy minimalnej. Kilknąłem sobie w zakładkę i przeglądałem dalej. Następnie wróciłem na górę strony i kliknąłem jeszcze raz (zapomniałem że już mialem otwartą) i o dziwo pojawila mi sie strona główna lurkera. W zakładce był otwart https://www.lurker.pl/p/7y-8Im6xo

Niwiele myśląc chciałem dodać post że mi znalezisko zwiało z listy…. a tu pac… komunikat że komenta nie doda bo posta nie ma… Czyżby moderacja zaczynała usuwać znaleziska wg jakiegoś klucza?

Było tu: https://www.lurker.pl/p/7y-8Im6xo

a wysyłało tu: https://www.money.pl/gospodarka/europejska-placa-minimalna-ke-rozpoczyna-prace-nad-projektem-6467871016932993a.html

#lurker #moderacja #wtf #wykop ??

Data: 14.01.2020 15:22

Autor: FiligranowyGucio

Coraz częściej słyszymy o takim zjawisku jak cyberprzemoc, czyli przemoc z wykorzystaniem najnowszych technologii. Jakie może przybierać formy i jak sobie radzić?

O cyberprzemocy najczęściej mówi się w kontekście przemocy równieśniczej, czyli takiej, w której zarówno ofiarami, jak i sprawcami są dzieci, ale również dorośli mogą jej doznawać i stosować ją (i wobec innych dorosłych, i wobec dzieci). Ten rodzaj przemocy może przybierać rozmaite formy – od powszechnego niestety „hejtu”, przemocy werbalnej, poniżania, ośmieszania, wyzywania, poprzez szantażowanie, nękanie, straszenie, grożenie, po kradzież tożsamości (np. włamania na konta e-mail, profile w serwisach społecznościowych czy komunikatorach internetowych) i naruszanie dóbr osobistych (np. publikacja kompromitujących i/lub wykonanych wbrew woli ofiary zdjęć czy filmów). Jedną z form cyberprzemocy jest ponadto tzw. seksting, który polega na rejestrowaniu i przesyłaniu przez internet lub telefon treści o charakterze seksualnym (wbrew woli osoby, która je otrzymuje). A jak sobie radzić? Można zmniejszyć ryzyko doświadczenia jednej z form cyberprzemocy – kradzieży tożsamości – tworząc silne hasła do swoich kont. A gdy już mamy do czynienia z cyberprzemocą – czy wobec nas, czy wobec naszych dzieci – należy traktować ją jak każdą inną przemoc, nie bagatelizować.

Rozmowa z Anną Golus – inicjatorką kampanii „Kocham. Nie daję klapsów” i akcji „Książki nie do bicia”, autorką książki "Dzieciństwo w cieniu rózgi. Historia i oblicza przemocy wobec dzieci” (Wydawnictwo Editio, 2019)

https://dziecisawazne.pl/historia-dziecinstwa-jest-koszmarem-z-ktorego-jako-ludzkosc-dopiero-zaczynamy-sie-budzic/?fbclid=IwAR3nhGLbKA9oUhr3L-uAAbLtXnc1WALb78rCK-oRQDgnwQ5XtWHZ-zegPs4

#lurker #technologia #internet #przemoc #psychologia #dzieci

Data: 04.01.2020 21:28

Autor: Monte

Widzę, że tu wojna ekologiczna coraz mocniej się rozkręca, tak więc mam pytanie, które zadałem neuropie i dostałem tylko jedną odpowiedź "sortowanie śmieci".

Jak wy dbacie o środowisko?

Ja mam zagazowanego gruza, dzięki czemu produkuje mniej emisji i dzięki temu moge pozwolić sobie na widlasty silnik z dużą pojemnością i nadal cieszyć się z ekologicznej jazdy.

W swoim życiu posadziłem kilka hektarów lasów

Żyje blisko natury i ekologicznie, produkując swoją żywność w miarę możliwości, mmmm swojska kiębaska i młode ziemniaczki <3

#ekologia #pytanie #lurker

Data: 04.01.2020 16:05

Autor: Monte

Przydał by się tag, który by ukrywał nasze wpisy dla niezalogowanych, nie chcemy by niezalogowani widzieli np kontrowersyjne wpisy, które mogą kogoś odrzucić i cyk autor doda sobie tag który ukryje wpis i było by fajen.

#lurker

Data: 04.01.2020 01:49

Autor: lachiarma

Nie są w lurku zaimplementowane w postach ankiety a ciekawi mnie jak wygląda odbiór i generalnie wasza opinia na temat lurkera i nie tylko, także zapraszam do wzięcia udziału w ankiecie.

Link do ankiety

Pytań jest dokładnie 14, więc zajmie to niewiele czasu, a myślę że fajnie wiedzieć kim jako społeczność jesteśmy i jak się do lurkera odnosimy.

#spolecznosc #lurker

Data: 02.01.2020 16:00

Autor: Immortal_Emperor

Przez dłuższy czas tutaj nie zaglądałem. Spodziewałem się że stopniowo aktywność lukrów zacznie spadać i strona po prostu przejdzie w zaświaty internetu. Zaskoczyło mnie to że są tu jeszcze osoby które nadal coś publikują. Miałem usunąć konto, ale szkoda było mi się z wami na zawsze rozstać. Może dam jeszcze szanse lukrowi i w jakimś tam stopniu przyczynie się do jego rozwoju. #lurker

Data: 01.01.2020 02:25

Autor: Monte

Pierwszy wpis w tym roku

Za miesiąc stuknie mi pierwszy roczek na tym wortalu. W zeszłych kilku dniach miałem (nie)przyjemność dostać zaproszenie na discord w którym znajdowała się "elita" neuropy oraz konserwy tamtego wortalu i przypomniało mi się jaki patologiczny poziom reprezentuje wykop. Cieszę się, że jest lurker jest naprawdę oazą wolnej myśli i to jest bardzo dobra idea przewodnia, należy trzymać wysoki poziom dyskusji.

I cieszę się z naszego rigczowego lewactwa @Lukmar @reflex1 @lisq itd kc was ʕ•ᴥ•ʔ

Lurker2020 to będzie nasz rok!

#lurker2020 #lurker #oswiadczenie

Data: 29.12.2019 20:12

Autor: Thanos

No i dobra, Thanos powrócił :)

ta przerwa była mi potrzebna, żeby przemyśleć kilka spraw (dot. Lurka of korz). Rozpoczynam III krucjatę (miałem startować w sylwestra, ale coś nie mogę usiedziec na tyłku :P ). CEL: Lurek nie musi być od startu perfekcyjny, ale powinien być przyzwoity, a przede wszystkim powinien mieć elastyczną architekturę (modularną), aby łatwo można było go rozwijać. W v1 (którą chciałem tak usilnie porzucić na rzecz v2) popełniłem najwiekszy bład mojego życia. a nazywał sie on MongoDB. Dear Lord, what have I done?! jeśli ktoś chce wiedzieć, czy to baza danych godna polecenia (tak, chciałem ją potestować, bo uwielbiam nowe trendy, a NoSQL jest mocno cool), powiem tak: nie idźcie tą drogą! eh, mógłbym książkę napisać, ile problemów wynikło.. a teraz idę zapalić znicz za wszystkie start-upy, które się w to pchają, zamiast korzystać z gotowych, sprawdzonych SQL-owych rozwiązań. z/w

drugim błedem było unikanie Websocketów. na szczescie mam juz wlasne rozwiazanie oparte o WS (zamiast Socket.io) i jest szansa, że całe v3 bedzie mocno real-time'owe (na socketach: PW + shoutbox[jesli sie pojawi] + powiadomienia etc.). pisanie wszystkiego w oparciu o long/short poling to ciezki kawałek chleba. taka prawda.

no i tyle. zastanawiam sie nad odpalaniem koderskich poniedziałków (jak kiedys, co poniedziałek weekly scrum z postepu prac). w styczniu mam troche rzeczy do zrobienia, Lurkiniego bede jechac po godzinach. zebralem feedback, wiem czego oczekujecie, zobaczymy, jak wyjdzie :D oby tym razem sie udało :)

btw. nie podaję ścisłego terminu, nauczony doswiadczeniem, ale na pewno bedzie mniej czekania niz przy v2, bo… duzo rzeczy mam porobionych, tylko je wykorzystam odpowiednio (z kolei czasu mam tez mniej, no dobra – zobaczymy, co wyjdzie)

AVE! :)))

#lurker #lurkerchangelog

Data: 29.12.2019 12:51

Autor: Thanos

dobra, dziekuje wszystkim za wypowiedzi, zabranie głosu. Wasze uwagi sa bezcenne :)

wszystko przeanalizowalem, na spokojnie (przez noc :D ). chodzi mi bardziej o to, zeby obrac jakis kierunek, a wszystko robic po trochu – kolejne funkcjonalnosci wprowdzac w czesciach.

ale najpierw 1 kwestia -- jak ma dzialac czarna lista?

a/ tak jak teraz: blokuje kogoś i nie widze jego contentu, ale on widzi moj i moze mnie oceniac

b/ blokuje kogos i nie widze jego contentu, jednoczesnie typek mnie nie moze oceniac (minusowac / plusowac): on nie widzi mojego

c/ blokuje kogos (jak wyzej – b), ale automatycznie ja zostaję zablokowany u typka (BL dziala dwukierunkowo)

no i dalej. obecnie skłaniam sie ku temu, żeby serwis podzielic na kilka głównych czesci:

– newsy (info z kraju i ze swiata, jakies sprawy biezace): w sumie tylko dlatego jeszcze czasami zagladam na wykop, bo agreguje tresci z wielu serwisow jednoczesnie, to jest wygodne, w szybki sposob jestem na biezaco;

– polityka (tutaj będzie grubo, ten ściek wole trzymać osobno, albo w ogole z niego zrezygnowac: moze połączyć go z newsami, ale wolałbym nie, bo się zaśmieci.. no nie wiem, co sadzicie?)

– humor (memy i inne heheszki);

– nsfw (akty, babeczki itd. -- gejoza? hmm… raczej nie. bez anime i nagich kolesi; no nie wiem… :D )

– valuable content (ciekawe linki, arty wlasnego autorstwa, tresci do przemyslen i dyskusji; wysoki poziom tresci oraz dyskusji, zero hejtu itd.)

– blog / spolecznosc (miejsce do postowania, co sie jadło, co sie robi itd.)

na start te 5 kategorii, w ktorych mozna postowac. wszystko oczywiscie sie taguje. mozna postowac w wiecej niz 1 kategorii (tagi są calkowicie osobno: dzialają tak jak dotychczas)

jesli wpis/koment zawiera tresci drastyczne lub dla dorosłych generalnie, dostaje 18+, jesli zawiera treść 13-18 lat, np. lekką goliznę lub nieobyczajowość, dostaje oznaczenie NSFW (czyli nie dla dorosłych, ale lepiej nie przegladac w miejscach publicznych).

niezalog. widzą na głownej tylko newsy + moga obejrzec humor + valuable content (wylacznie najlepsze posty)

zalog. widzą wszystko + dodatkowo blog + nsfw

#lurkerchangelog #lurker

Data: 28.12.2019 23:56

Autor: LadacznicoOdporny

Myślę, że gdy Lurker w jakiś sposób stanie się taką #gruparatowaniapoziomu to sam zacznie przyciągać nowych użytkowników. Jak widać ludzie tego potrzebują. Może to jest ten kierunek. Może to jest ta nisza. Nie portal ze wszystkim dla wszystkich, tylko portal z wyselekcjonowaną treścią dla tych którzy się do niej nadają. Może warto od początku celować w osoby inteligentne i olać osoby będące zbyt głupie aby tworzyć dobre towarzystwo.

Hmm, może jakiś dział na ambitniejsze newsy? Może dwie "główne". Jedna po staremu, a druga z newsami pozbawionymi wojenek ideologicznych, a przesycona ciekawostkami i wiedzą? Takie cudne miejsce gdzie każdy news ma podpięte wiarygodne źródło. Dział gdzie każdy poczuje się jak w encyklopedii ciekawych haseł.

#mampomysla #rozmarzylemsie #rozwoj #spolecznosc #lurker i trochę wypok

Źródło screena

Składamy nasze propozycje zmian w nowym lurkerze. Lista życzeń na 2020 rok

Data: 27.12.2019 19:23

Autor: gruby333

Moje propozycje zmian w nowym lurkerze:

1) Wprowadzenie streamów jak na reddit

2) Każdy stream miałby własne wpisy jak dawniej na strims i strimoid

3) Założyciel streamu mógłby utworzyć grupę prywatną dla zaproszonych użytkowników aby można było używać takiego streama podobne jak discorda

4) Właściciele blogów i stron internetowych mogliby zakładać własne streamy które służyłyby im podobnie jak fanpage na facebook'u.

5) Możliwość zarabiania przez użytkowników ale z ograniczeniami aby nie było spamowania.

6) Widoczny opis znaleziska na stronie głównej – podobnie jak na wykopie

Myślę, że nie warto wymyślać niesprawdzonych na innych portalach funkcjonalności. Jest kilka dobrych rozwiązań które pozwolą odróżnić się od wykopu i przyciągnąć użytkowników. Nowe funkcje można wprowadzać stopniowo do nowego lurkera aby nie przedłużać pracy w nieskończoność. W komentarzach piszcie wasze propozycje

#lurker

Data: 20.12.2019 20:40

Autor: LadacznicoOdporny

#mampomysla #lurker #zmiany

Opcja 1. Wymagająca minimalnych nakładów pracy.

Zamienić komunikat "Komentarz został dodany. Pojawi się zaraz po akceptacji moderacji" na coś łagodniejszego w odbiorze.

Przykładowo: "Komentarz zostanie dodany tuż po sprawdzeniu czy nie zawiera treści zakazanych prawem lub regulaminem. Zaczekaj chwilkę :)"

Ewentualnie: "Komentarz zostanie dodany tuż po sprawdzeniu czy nie zawiera treści zakazanych prawem lub regulaminem. Zaczekaj chwilkę :) Jeśli nie będziesz rozrabiać, to wkrótce Twoje posty będą dodawane natychmiastowo."

Opcja 2:

Zrezygnować z powyższego gdy na warcie jest moderator i/lub kilku użytkowników. Zamiast tego sprawić by zgłoszenie postu natychmiast go ukrywało jeśli pochodzi od "zielonki". No i musiałby też dojść limit postów dla zielonek aby uniknąć spam bomb.

Mamy trochę za mało ludu by dodatkowo odstraszać potencjalnych ochotników.

@Thanos, co to tym myślisz?

Data: 18.12.2019 13:55

Autor: kisiel

Śniło mi się, że @Thanos wczoraj zareagował na mój wpis dotyczący propozycji na temat Lurka i chciał się skontaktować ze mną na Discordzie, ale nie mógł tego zrobić bo usunąłem tam konto ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#lurker

Data: 17.12.2019 19:18

Autor: drewniany

Co myślicie o dodaniu shoutboxa do lurka, zamiast głównej?

Imageboard/chan ma to do siebie:

> stała liczba nitek, te z końca spadają

> nieograniczona ilość wpisów w nitce

> bez logowania

> można wrzucać obrazki

> anonimowość, zestaw nicków na nitkę lub brak nicków

> można bumpować nitki

> ewentualnie sagować

Dlatego bardziej byłby ten szałtbox jako coś mniejszego:

> jedna, nitka (chat)

> stała liczba wpisów, te z końca spadają

> można wrzucać obrazki

> z logowaniem lub opcjonalne logowanie

> anonimowość, brak nicków lub opcjonalne nicki

#lurker @Thanos

Data: 17.12.2019 17:55

Autor: drewniany

Co myślicie o dodaniu shoutboxa do lurka, zamiast głównej?

Imageboard/chan ma to do siebie:

> stała liczba nitek, te z końca spadają

> nieograniczona ilość wpisów w nitce

> bez logowania

> można wrzucać obrazki

> anonimowość, zestaw nicków na nitkę lub brak nicków

> można bumpować nitki

> ewentualnie sagować

Dlatego bardziej byłby ten szałtbox jako coś mniejszego:

> jedna, nitka (chat)

> stała liczba wpisów, te z końca spadają

> można wrzucać obrazki

> z logowaniem lub opcjonalne logowanie

> anonimowość, brak nicków lub opcjonalne nicki

#lurker @Thanos

Data: 17.12.2019 14:55

Autor: kisiel

Z racji tego, że na mikro na Lurku nic się nie kręci, to @Thanos możesz rozważyć do lutego takie propozycje:

– główne menu nie powinno być boczne, jak w pierwszych wersjach V2

– wywalenie belki popularne, zamiast niej wprowadzenie chmury tagów

– zawartość głównego menu powininna być taka: Newslurker (domyślnie nastawione na najnowsze newsy), Mikrolurker, BestofLurker (mix głównej i mikro, ale z najlepszymi newsami, wpisami na mikro) i Galeria, jeżeli chodzi o stronę usera to powinno więcej się dziać w powiadomieniach, zostać przełącznik do trybu nocnego, dodać funkcje i ikonkę PW + powinien być szybki button do zmiany ustawień profilu.

#lurker

Data: 17.12.2019 01:09

Autor: ZorD

Dawno mnie tu nie było. Gdzieś z 3mc. Jak tam z V2 szukać mi trochę ciężko (ꖘ‸ꖘ)

Widzę Nicki podobne prostują czyli żyjemy. Ja jestem typowym Lurkerem lecz ta stronę poleciłem nie jednemu mam nadzieję że dają swój kontent. (Nie, nie bywam na wykopie) nigdy w życiu nie miałem tam konta. Taki po prostu czytelnik internetu.)

#lurker #shitposting #gownowpis

Data: 12.12.2019 09:10

Autor: R20_swap

Przy okazji tak, to wielki szacunek dla Lurker, kilka dni temu miałem kilki kb-towy net z powodu awarii i jest to jedna z niewielu stron która w ogóle się ładowała, do tego bardzo odrazu/szybko i najszybciej ze wszystkich które starałem się przejżeć :)

#lurker #js

Data: 11.12.2019 20:15

Autor: R20_swap

Jaki ja przegryw, głupek i co tam jeszcze jestem, to nikt sobie wyobrazić nnie umi.

Znów utraciłem loginy/hasła Przez głupotę/pośpiech… Nie będę nawet tego tłumaczył, bo i na chui.

Soory @Thanos wybacz, wiesz, że to R20, na potwierdzenie tych bredni mam stałe ipᶘᵒᴥᵒᶅ

Sorry za zawracanie D, ale dasz mi max to co już miałem?Przepraszam,

I nie usuwaj tego wpisu plis( ͡° ʖ̯ ͡°)

Niech ludzie widzą jakie głupki bez smartfona chodza po tym obiekcie ziemskim( ͡° ʖ̯ ͡°)

#moderacja #przegryw #lurker

Data: 11.12.2019 15:28

Autor: vundo_

Najlepiej działa czarna lista lurkera. Jak kogoś dodasz, to nigdzie nie widać kogo. Nie ma listy zczarnolistowanych. Jeśli więc postanowisz uwolnić jakiegoś barabasza, to musisz pamiętać jego nick.

#lurker

Data: 11.12.2019 11:53

Autor: Alojz

Panie @Thanos ,kiedy będzie jakieś wstępne info, jeśli chodzi o nowy start strony lurker.pl

Była mowa o lutym?

Nie chodzi mi o konkretną datę ,bardziej o info czy plan pozostał czy strona zostanie zakopana?

#lurker

Data: 09.12.2019 23:57

Autor: Pancake

@Thanos przyjacielu, szkoda że nasze drogi się rozeszły. Zaglądam od czasu do czasu – fajnie, że najwytrwalsi zostali z Tobą.

Mimo wszystko trzymam kciuki cały czas. Trzymajcie się słodko i wesołych świąt!

„Czasem maleńka chwilka rozstrzyga o wielkich rzeczach”

#lurker

Data: 05.12.2019 22:33

Autor: lachiarma

Zastanawia mnie ten okres w rynkach typu winner-takes-all (czyli że ten kto przyciąga więcej użytkowników, przez to jest lepszy, a przez to że jest lepszy znów przyciąga więcej użytkowników i w praktyce istnieje miejsce tylko dla jednego podmiotu na rynku) gdy w użytkownikach przychodzi moment, że mimo korzystają z największej usługi, to jednak coś przeważa żeby zacząć korzystać z innej. Na myśl przychodzi mi przede wszystkim historia portali społecznościowych, u nas nasza klasa, w USA myspace, chociaż mamy też systemy operacyjne mobilne (Android vs. Windows Phone) czy komunikatory (GG vs Messenger).

To przecież jest proces rozciągnięty w czasie, trend. Sam pamiętam jak to było około roku 2010, gdy jak była u mnie koleżanka, zalogowała się na facebooka i zaczęła mówić że to jest lepsze od nk i w ogóle załóż sobie bo tyle ludzi zakłada. Zastanawiało mnie wtedy: w jaki sposób lepsze? Skąd ona się o tym dowiedziała? Ktoś musiał o tym powiedzieć jej, a temu komuś ktoś inny, aż pewnie dojdziemy do pierwszej osoby w Polsce która założyła sobie konto i zaczęła namawiać innych. Oczywiście pomogło preinstalowanie facebooka w pierwszych smartfonach wówczas, no ale jednak, wiecie o co chodzi.

I tak samo też myślę, co za przypadek sprawia, jakie warunki, że w jednym rynku się nowość przyjmuje (np. Polska), a w drugim stara gwardia wytrzymuje (chociażby VKontakte za naszą wschodnią granicą). Tutaj mi też przychodzi na myśl taki przypadek jeden, że moja koleżanka założyła sobie VK w zasadzie tylko dlatego, że ma chłopaka Ukraińca. Obydwoje mieli facebooka przed poznaniem się, ale hmmm, to wszystko jest ciekawe. I z pobieżnej mojej znajomości w anglosferze facebooka już się raczej nie używa, przynajmniej wśród młodych ludzi, a w Polsce praktycznie wszystko się robi przez fb.

Tak samo ja nie mam facebooka i messengera to jest frustrujące dosyć, bo każdy zakłada że masz bo… każdy ma i tak się toczy siła usługi. Nie mam bo nie podobają mi się warunki prywatności (mimo że i tak mam pewnie swój profil tam jakiś, bo wiadomo, znajomy A i znajomy B którzy mają mój numer podadzą fb swoją listę kontaktów i już gdyby tylko założyć konto byłby wysyp wspólnych znajomych), a nie jest to usługa powiedzmy "otwarta" (jak zwykła strona internetowa), czy chociażby konkurencyjna (jak e-mail czy telefon), tylko zamknięta i podporządkowana w zasadach całkowicie jednemu podmiotowi. Ale ten akapit w zasadzie miałbyć o tym, że taka jest partyzantka zabawna jak nie korzystam z usług mainstreamowych. Jak potrzebuję wysłać obrazek do znajomego albo chcę mieć potwierdzenie że przeczytał, to snapchat. Do sfery służbowej – Hangouts (które tak przy okazji zamykają w 2020 podobno, dzięki google, trzeba będzie znowu czegoś szukać). Do znajomych głównie z internetu – discord. Jak gramy na multi z kolegą – skype.

W sumie taki flow mam wolnych przemyśleń więc to pewnie składniowo i tematycznie ani trochę się nie układa i trochę od głównego wątku mi się odjechało, ale chodziło mi przede wszystkim o to, że jest taki boiling point niezadowolenia z usługi, że ludzie szukają innej. I tak jak teraz wykop jest lepszą usługą, bo ma więcej contentu i użytkowników, to jednak pamiętam że jeden czy dwa zrywy chyba tutaj duże były ludzi co przychodzili, że ciężko było nadążyć za nowymi wpisami, ale jednak większość sobie poszła. Siła przyzwyczajenia? Ale z drugiej strony, no kiedyś ludzie byli przyzwyczajeni do nk, gg i się jakoś przenieśli na stałe.

I jakoś tak tyle, tak sobie myślę, możemy sobie pomyśleć razem.

#przemyslenia #lurker #technologia

Filmik do ilustracji temaciku

https://www.youtube.com/watch?v=aOymOiQdNaE

Data: 05.12.2019 03:51

Autor: Widar

Serio z miesiąc mnie ledwie nie było. a Wy juz zdązyliścier zabić kosmitologas i Ijona- kurwa co z Wami nie task ludzie- dwie najlepsze postacie tego serwisu?

WTF?!

Chyba że to celowe czy coś.

Co z Wami nie tak?!

#lurker #spolecznosc

Data: 05.12.2019 02:15

Autor: Widar

Dawno mnie nie było

https://www.youtube.com/watch?v=7MOxsvx-HVU

#future #music #lurker #religia

1.Szatan jako dawca samoświadomości dla rodzju ludzkiego i jedyny jej obrońca.

2.Czy stając po stronie Szatana i tak wspieramy Boga

3.Predystynacja* a świadome wybory i agnostycyzm*.

http://www.sharedcatalog.com/wp-content/uploads/2019/09/MORMON-CHURCH-TEACHES-THAT-JESUS-and-SATAN-ARE-BROTHERS.-An-Spiritual-article-submitted-by-Edward-Roberts-from-Philippines-published-on-SharedCatalog.com_.jpg

Szatan podstępnie udaje Jezusa- biała SZATKA I NIBY SPOKO- a jak było? Kto naprawdę walczył? To jest jehowski obrazek. Katolicki by mówił że diabłem byłby ten jasny koleś "jezus" – kto tutaj walczy tak na prawdę? Kto jest więcej wart? Kto jest Jezusem?

Data: 30.11.2019 19:17

Autor: Alojz

Jak że luty tuż tuż, to mam do was pytanie,jakie zmiany życzylibyście sobie w nowej wersji strony.Mam na myśli małe zmiany, nie pełną wersję 2.0

Ja ma na liście

-priv,ale tylko tekstowy, oldschool

-czarna lista na użytkownika,tzn on nie widzi co ja piszę,nie może plusowac/miusowac i komentować moich postów, jak i ja jego.

-no i zbanować na stałe @Ijon_Tichy #pdk ;)

#lurker

Data: 29.11.2019 17:26

Autor: Monte

Apropos afery discordowej. Kilka miesięcy temu pamiętam że było ciepło i kopałem rów pod fundamenty to na tym discordzie był ciągły circlejerk przeciwko @Ijon_Tichy i nie pamiętam kogo jeszcze, ale to było chore. Dzien w dzien ijon to ijon tamto…

Wyszedłem, wróciłem po kilku miesiącach i co widzę? Dalej cirlejerk przeciwko Ijonowi i do wrogów również doszedł @Thanos i lurker XD

Nie każdy siedzi w piwnicy 24/7, Thanos również ma duzo pracy do zrobienia może braknąć mu czasu by pracować nad stroną non profit…

Jestem kompletnie przeciwny tworzeniu takich diacordow to dzieli użytkowników, tworzy circlejerki, zabija ruch na lurkerze.

Po tej odpowiedzi się wku*wiłem i trochę podenerwowałem te elitarne kółko wzajemnego walenia konia zdjęciami z neta i tekstami rafonixa.

#polityka #discord #lurker

Data: 23.11.2019 19:02

Autor: 12358

Pewnie macie to w nosie, ale przez pewien czas… mnie znowu nie będzie (dużo pracy), fajnie, że lurek się kręci dalej, ja sobie post od internetu robie, bo między 2 a 4 godziny w dobie uciekają mi (nawet nie wiem kiedy, i sam do końca nie wiem na co)/Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie, trzymam kciuki i do zobaczenia! LURKER NOT DEAD! (To tylko choroby wieku młodzieńczego) #lurker #spolecznosc #mem

Data: 19.11.2019 04:32

Autor: Widar

Rangi i wyróżnienia winny byc przywrócone, ale bez wpływu na "głosowanie"

|Najprawilniejsi winnii otrzymać uznanie, ae nie mieć mo0cy i władzy wpływania na całość, oprócz swojego autorytetu

@Thanos

#lurker

Data: 18.11.2019 15:40

Autor: 12358

Sami ciśniecie na foliarzy/szurów, a tumczasem ….. / Peterson to pięknie wytłumaczył (już to wstawiałem) nie ma tu żadnego spisku, jedynie kwestia inteligencji, a według mnie błogosławieństwa Bożego./"Kto ciebie przeklinać będzie, niech będzie przeklęty, a kto tobie błogosławić będzie, niech będzie błogosławiony.” (1 Mojż. 27:29, por. 1 Mojż. 12:2-3, 4 Mojż. 24:9)(o Izraelu) #lurker #spolecznosc #zydzi

Data: 18.11.2019 13:28

Autor: Thanos

Taka ciekawostka… zarejestrowałem się w programie #Google AdSense (chciałem zamieścić reklamę widoczną tylko dla niezarejestrowanych userów, bo ludzie wchodzą, nabijają wyświetlenia, a nie miają żadnego wkładu w rozwój portalu, więc chciałem, aby się dorzucili i chociaż na spłatę serwera 2 stówki miesiecznie stykło, i byłbym mega zadowolony… ale wlasnie dostałem decyzję odmowną… serio, podpaliście tym pejsaczom (btw. #Facebook już 2 tygodnie po wypuszczenia Lurkera nakładał bany), KEK

No nic to, absolutnie bez żalu. Bardziej beka xD

#lurker #adsense

Data: 17.11.2019 23:14

Autor: Alojz

Ogólnie do sytuacji tutaj.Wiadomo aż tak dużo piszących cokolwiek tutaj, jest mało, tak z ciekawości ile wchodzi osób na stronę w ciągu dnia,zarestrowani użytkownicy czy nie?

Ale jest sympatyczna grupa użytkowników, dla których warto coś napisać,dać plusa czy zakablowac do moderacji ;)

Tak rozważałem czy zakończyć tu działalność czy nie, postanowiłem że zostanę do lutego,zobaczę czy coś się ruszy czy nie i podejmę decyzję czy tu zostanę czy zostanę gwiazdą na Twitterze ;)

#oswiadczenie #lurker

Data: 17.11.2019 10:04

Autor: Ijon_Tichy

Rozdział XXV "Bańki informacyjne i kółka wzajemnej adoracji."

Zastanawiam się nad Lurkiem i nie da się nie zauważyć, że wśród nas dominuje prawicowy, konserwatywny duch, a ja bardzo chętnie rozmawiam z ludźmi o odmiennych poglądach i żałuję, że takich jest tutaj niewielu, bo są mile widziani (przynajmniej przeze mnie).

Przebywając od czasu do czasu na reddit zauważyłem, jak działa poprawność polityczna w tego typu portalach. Nie chodzi tutaj już tak bardzo o rolę moderacji, lecz o bilans plusów i minusów o nazwie "karma". subreddity o określonej tematyce na zasadzie doboru i eliminacji selekcjonują skład, w którym dominują zwolennicy jakiegoś poglądu, czy światopoglądu, i wszelkie odstępstwo jest karane minusami, które skutkują spadkiem karmy. Wielu ludzi wstrzymuje się przed wyrażaniem poglądów niezgodnych z konsensusem panującym w danym subreddicie, bo nie chce ryzykować powodzi minusów i fali krytyki.

W taki sposób powstają kółka wzajemnej adoracji i podtrzymywania się na duchu, zrzeszenia fanatyków jakiegoś światopoglądu. Taki cement dający poczucie komfortu psychicznego i utrudniający otwieranie się na odmienny pogląd na rzeczywistość.

Jako konserwatysta, patriota i człowiek wierzący w Boga uważam nawet ateistyczną światopoglądową lewicę antynarodową za grono ludzi, z którymi należy rozmawiać i można wymieniać się poglądami (pod warunkiem, że trzymają poziom dyskusji i nie wylewają szamba). Fajnie by było, gdyby Lurker był portalem pluralistycznym.

Tę refleksję kieruję jako uwagę do siebie, ale też do wszystkich osób rozsądnych – polecam, by nie atakować i nie mieć z gruntu jadowitego nastawienia dla osób, których światopogląd niekoniecznie nam się podoba.

#refleksja #lurker #swiatopoglad #lewica #prawica #wojnaidei

Data: 15.11.2019 15:25

Autor: vundo_

Dlaczego komentarze do wpisów na Lurkerze są w kompletnie randomowej kolejności, i nawet nie są od najstarszego do najnowszego, tylko:

– 18 minut temu

– 12 minut temu

– 14 minut temu

wtf

#lurker

Data: 11.11.2019 11:22

Autor: Thanos

elo, odpowiadam na ten post oraz ten i ten

temat jest taki: na razie musiałem się zająć pracą zarobkową (robie dwa inne projekty, komercyjne, jako sp.zuo), w styczniu/lutym mają mieć premierę. ten czas teraz (tę przerwę) traktuję jako chwilę refleksji. prawda jest taka, i to jest bolączką lurka, że nie mam na niego pomysłu. tzn. pomysłów jest za dużo, a nie ma jakiejś jednoznacznej drogi i to jest palący problem.

czy ma być drugim wykopem? czy moze redditem? czy moze czyms innym? portalem ze smiesznymi obrazkami? albo miejscem na powazne dyskusje? albo wszystkim naraz? na pewno moje przemyslenia są takie, że moderacja powinna byc calkowicie oddana userom: wtedy nie ma ciśnienia, że jakiś mod jest taki czy siaki. fajnie jakby były jakies grupy tematyczne, że ktoś jest nazi-prawakiem, to niech sobie bedzie, ktos szurem typu płaska ziemia, to czemu nie.

problem jest taki, że od samego początku starałem sie wszystkich przyrównać do siebie, bo wszelkie zajawki typu gej-pride, przegryw, ave-stalin, rzydzi-gurom uznawałem za szerzenie (i nagabywanie / wciskanie na siłę) "nienormalności". wiecie o czym mowie? jak MrHardy postował dzien i noc transy z siurami na wierzchu, to aż się trzęsłem ze złości: bo ktoś wejdzie i zobaczy, że tutaj nie ma normalnych0 nudesek, tylko właśnie trafił na jakis portal dla krypto-gejów. albo jak ktos postuje pochwałę komunizmu, to od razu lurker robi się kolejnym lewackim zaściankiem. itd. itp. – wiecie o co chodzi? i lisq jako moderator dobrze tę rolę spełniał: był jak pitbull spuszczony ze smyczy. I prawde mowiac ta polityka "równania do normalności" nawet wyszła, zauważyliście, że nie ma tutaj żadnych spier*olin (poza jedną moze), a sami porządni goście?

no nie wiem, caly czas mam mieszane uczucia… to nie sa latwe tematy. to, co najbardziej mnie deprymuje (i załamuje), to fakt, że nie można dogodzić wszystkim. każdy ma swoją wizje, kazdy chce żeby to wygladało inaczej.

plan jest taki: przeczekać do lutego i wtedy wystartować na nowo (nie, żeby usuwać jakieś posty, wszystko zostanie), chodzi mi bardziej, aby się zresetować – caly portal, jego wygląd, funkcjonalnosci + politykę. obrać jakiś nowy kierunek. nie mam w planach zawieszania / kasowania serwisu: że któregoś dnia wejdziecie na stronkę i bedzie komunikat ze świecuszką ;D lurka odwiedza troche osób i ma on potencjał: musiałbym być skończonym kretynem, żeby zawinąć swój (i nie tylko, nawet bardziej nie-swój) rok pracy jednym ruchem. to nigdy nie nastąpi, dopóki żyję.

na razie muszę sobie dać czas i pokombinować. nadal uważam, że wykop skazany jest na porażkę, i przyjdzie taki dzień, w którym się przewróci (każdy, kto siedzi w startupach i prowadzeniu biznesu wie doskonale, że nic nie trwa wiecznie). i wtedy będzie ten czas. zresztą ludzie pragną alternatywy. są rzeczy, które ich bolą, mają dość. ale nie znalezli na lurku odpowiedniego lekarstwa na tenże ból, dlatego stwierdzili, że tam jest lepiej. i nie chodzi tutaj o wyglad, ale bardziej o pewne założenia, politykę i podejście.

– a Wy, jakie macie przemyslenia? :)

(btw. 3 dni temu lurek miał urodziny: w moim profilu widnieje data "dołączenia": 8.11.19 ;D )

wołam zainteresowanych: @12358, @Alojz, @arti, @BlaziuBlaz, @Emil18, @false_nine, @Ijon_Tichy, @Immortal_Emperor, @Kiszony, @LadacznicoOdporny, @Lukmar, @Major_Bialkov, @R20, @raptor, @rebeliant, @turtelian, @xyz, @zakowskijan72

PS. flagi w logo nie bedzie, bo mam zarchowizowane repozytorium v1, sry :((

#lurkerchangelog #lurker

Data: 10.11.2019 22:35

Autor: R20

@arti, O Boże, daj streszczenie na BOGA!!(-‸ლ)

Przeczytałem początek i już widzę jeden błąd logiczny w tym poście – nie wykop to lurker, nie lurker to wykop, nie pis to po, nie po to pis, nie kulista ziemia to płaska, nie płaska ziemia to kulista, nie lewica to prawica, nie prawica to lewica.

Tak się tworzy system i kontrolowaną opozycje co najwyżej…

To nie jest tak, że skoro wykop zły to wszytko czego dotknę będzie i tak lepszą alternatywą.Tak zwyczajnie nie jest.

A tak subiektywnie, to w pewnych kwestiach wolę lurker, a w pewnych wykop. Chociaż z tego co wiem, to na obu masz wolność do puki nie tykasz polityki – jak w Moskwie/Rosji( ͡º ͜ʖ͡º)

#lurker #wykop #oswiadczeniezdupy

Data: 10.11.2019 21:13

Autor: Alojz

@Thanos Coś tam kiedyś szeptał że, do lutego będzie jak będzie a potem ma coś tam zmienię w portalu.

Mamy zaraz grudzień, więc tak myślę że do tego lutego można tu posiedzieć, udzielam się tu rzadziej niż kiedyś,ale pisuje tam cos tam, raz dziennie o Niemczech.Takie hobby i czasu to dużo nie kosztuje, jak się stoi w kolejce czy przy śniadaniu.

Cenię portal za atmosferę i kameralność, nie ma patologi która sra w gacie ze szczęścia jak widzi na necie dwóch żuli lejących się po mordach,czy osób które muszą się z wszystkimi o wszystko kłócić by mieć ostatnie zdanie.

#lurker #oswiadczenie

Data: 10.11.2019 20:18

Autor: arti

@Emil18, @12358, @Immortal_Emperor, @Ijon_Tichy, @R20,

Problemem lurka jest to, że aktualnie stał się portalem dla kilku gości liżących sobie nawzajem jajka, czy to problem – pewnie tak czy to powód , żeby stad odchodzić pewnie nie.

Każdy powinien sobie zadać pytanie po co tu jest , po co przyszedł i czy po to by być częścią mainstreemowego serwisu???Niestety wykop jest przykładem jak kończą takie portale – całkowicie sprzeniewierzają się idei dla której powstały. . Więc ta kameralność lurka jest całkiem spoko.

Widzę jednak pewien problem, który sami możemy łatwo naprawić i przyczyniać się do powiększeni puli użytkowników.

Chodzi o social feedback. Nie szanujemy nawzajem swojej aktywności. Ktoś robi wpis to większość przechodzi na d tym do porządku dziennego. I nie chodzi mi o shitposting. Powinniśmy dawać więcej plusów, to czysta psychologia która zachęca ludzi do wrzucania lepszych materiałów i przyciąga nowych użytkowników. Kiedy mój wpis otrzymuje 3-5 plusów to rzeczywiście odechciewa się cokolwiek wrzucać, ale gdyby to było 20 – 30 to coinnego, a jest nas na tyle aby to zrobić. Plusujmy wpisy niezależnie czy się kimś zgadzamy czy nie, czy temat nas mocno interesuje czy nie. Wyjątkiem oczywiście są przegięcia i od tego są minusy, ale to nie one stanowią problem tylko obojętność. Róbmy tak ze gdy ktoś dodaje wpis z którym przykładowo się nie zgadzamy to piszemy krytyczny komentarz ale dajemy plusa, za to, że ktoś się postarał przeznaczył na to czas, w jakiś sposób się uzewnętrznił. Plus naprawdę nic nie kosztuje a daje duże zwroty.

Druga sprawa to autentyczność dyskusji – aktualnie jej tu brak bo brak jest sporów, szczególnie światopoglądowych, nie chodzi mi tu o wzajemne opluwanie, ale wielu unika sporów ze strachu przed przegraną, a to błąd dyskutujmy i obalajmy swoje argumenty – wcześniej jednak dobrze je przeczytawszy. Pamiętacie jak to było gdy @Ijon_Tichy prowadził batalie z @kosmitolog i @wolvi – wielu narzekało po co te kłótnie, ale to nakręcało zainteresowanie, wielu postronnych obserwatorów nie wytrzymywało i włączało się do dyskusji. Inna sprawa, ze w emocjach powinniśmy bardziej popracować nad sposobem wyrażania, ale to da się zrobić przez trening, jeśli byśmy nawzajem przypominali sobie gdy ktoś przekroczy granice dobrego smaku – i własnie nie chodzi o bany tylko o zabranie głosu przez postronnych obserwatorów, zawrócenie dyskusji na tory kulturalnej rozmowy. Ciągle ciśniemy na poszukiwanie tego mitycznego content'u , ale lurker nie może być tylko portalem o technikach szydełkowania, szydełkowanie to dobry dodatek, ale tu potrzeba autentycznych dyskusji, emocji, sporów na tematy ważne, z jakiegoś powodu "dyskryminowane" w przestrzeni publicznej, a zupełnie niepotrzebnie. Trzecia rzecz proszę ograniczmy shit posting i memflood, o nie ma sensu wcale nie jest lepiej jak co chwilę pojawia się byle co , lepiej niech długo się nic nie pojawia jeśli poprzednie tematy były mocno wciągające.

@Thanos co zrobi to zrobi, i chociaż fajnie było by gdyby istniały tu pewne dodatkowe funkcje to przecież nie one są istotą naszej obecności.

Tyle moich przemyśleń. straciliśmy kilku wartościowych userów, mam nadzieję, że inni się nie załamią i będą dalej walczyć do samego końca swojego lub lurkera;)

#lurker

Data: 10.11.2019 15:54

Autor: false_nine

@Thanos zbliża się powolnymi krokami nowy rok. Potrzebuję jasnej deklaracji czy będzie coś z lurkera. Ale nie w lutym, ani nie w marcu czy kwietniu tylko w styczniu. Krótko czy warto nadal inwestować swój czas w ten projekt.

Jeśli nie to po prostu powiedz wprost, ja wówczas się ewakuuję z Lurkera, bo bez gruntownych zmian w designie i feature'ach nie mamy o czym gadać. Potrzeba dużych zmian i to szybko. Prosto z mostu poproszę.

Pozdrawiam

#oswiadczenie #lurker

Data: 08.11.2019 17:41

Autor: 12358

Kochani co jakiś czas na lurku przewija się temat żydów, czesto opisywanych w bardzo negatywnym świetle. Jako, ze moja babcia było z domu Meller, czuje się osobiście dotknięty. Też nie lubię pewnych żydowskich środowisk, szczególnie tych (czasem pseudożydów) przesiedleńców z rosji, z lat '80 i '90, co robią nam opinie nienawistnych antysemistów gorszych od niemca. Ale zauważmy pozytywny wkład w rozwój ludzkości, którym żadny inny naród nie jest w stanie się pochwalić, ponad 1/4 laureatów nagrody Nobla to Żydzi (przypomne) #zydzi #lurker

Data: 07.11.2019 00:44

Autor: BlaziuBlaz

Wiecie co jest fajne w tych czasach? Możesz przeprowadzić jakiś eksperyment – to może być bardzo skromny projekt – zrobić w chuj pomiarów, opublikować je na #lurker lub czymś podobnym… I w szybkim tempie społeczność przeanalizuje je, skomentuje, skrytykuje, poprze bądź nie. Wezmą w tym udział ludzie, którzy coś wiedzą i uzupełniają się wiedzą. Zebrane dane zostaną przeanalizowane; one jak i proces eksperymentu.

#przemysleniazdupy #przemyslenia #shitposting #zblazowany

Im większe i bardziej zróżnicowane pod względem wiedzy oraz chęci wiedzy społeczności tym większe możliwości rozwoju.

Data: 06.11.2019 13:42

Autor: 12358

Nie potrzeba nam tu nikogo nowego! Nie po to lisq banował na potęgę, zeby teraz się znowu robiło tłoczno, to jak z miejscem zamieszkania, niektórzy lubią gwar wielkiego miasta, inni (w tym ja) cenią sobie spokój wsi, czas, który pozwala na rozmyślania. TAK ! tak moi drodzy- tu czas zwalnia, a jego tempo reguluje, cykliczne umieszczanie postów, przez tą garstkę intelektualistów reprezentującą to czym internet kiedyś był, a czym już nigdy nie będzie, i cyk godzinka, cyk dwie godzinki, jak uderzenia serca potężnego wieloryba, i przestaję mieć już znaczenie, czym chciał Thanos żeby lurker był, bo stał się czymś znaczenie piękniejszym- miejscem w którym można docenić i celebrować w cichości piękno i dobro, miejscem, w którym logika i sens są siostrami, bez cienia komuszo-gejowskiej propagandy. #lurker #spolecznosc

Data: 06.11.2019 11:03

Autor: Lukmar

Użytkownicy Lurker.pl: Łeee nudno tu. Mało ludzi, mało postów. Przydaliby sie jacyś nowi uzytkownicy.

Also użytkownicy Lurker.pl: Gurwa mamy dosyć tych nowych uzytkowników. Nic tylko o wykopie gadajo

Dajcie im czas. Pierwsze tygodnie lurka to było spamowanie kosmonautą i pastą o serwerowni. Z czasem to wszystko się uspokoi. Po co mamy być na siłę hermetyczni? Każdy kto ceni sobie kulturalną dyskusję, nie wyznaje kultu przegrywu i nie śledzi z wypiekami na twarzy patostreamerów powinien być tu mile widziany i zachęcany do postowania.

#przemyslenia #lurker #spolecznosclurkera