Data: 05.12.2019 22:33

Autor: lachiarma

Zastanawia mnie ten okres w rynkach typu winner-takes-all (czyli że ten kto przyciąga więcej użytkowników, przez to jest lepszy, a przez to że jest lepszy znów przyciąga więcej użytkowników i w praktyce istnieje miejsce tylko dla jednego podmiotu na rynku) gdy w użytkownikach przychodzi moment, że mimo korzystają z największej usługi, to jednak coś przeważa żeby zacząć korzystać z innej. Na myśl przychodzi mi przede wszystkim historia portali społecznościowych, u nas nasza klasa, w USA myspace, chociaż mamy też systemy operacyjne mobilne (Android vs. Windows Phone) czy komunikatory (GG vs Messenger).

To przecież jest proces rozciągnięty w czasie, trend. Sam pamiętam jak to było około roku 2010, gdy jak była u mnie koleżanka, zalogowała się na facebooka i zaczęła mówić że to jest lepsze od nk i w ogóle załóż sobie bo tyle ludzi zakłada. Zastanawiało mnie wtedy: w jaki sposób lepsze? Skąd ona się o tym dowiedziała? Ktoś musiał o tym powiedzieć jej, a temu komuś ktoś inny, aż pewnie dojdziemy do pierwszej osoby w Polsce która założyła sobie konto i zaczęła namawiać innych. Oczywiście pomogło preinstalowanie facebooka w pierwszych smartfonach wówczas, no ale jednak, wiecie o co chodzi.

I tak samo też myślę, co za przypadek sprawia, jakie warunki, że w jednym rynku się nowość przyjmuje (np. Polska), a w drugim stara gwardia wytrzymuje (chociażby VKontakte za naszą wschodnią granicą). Tutaj mi też przychodzi na myśl taki przypadek jeden, że moja koleżanka założyła sobie VK w zasadzie tylko dlatego, że ma chłopaka Ukraińca. Obydwoje mieli facebooka przed poznaniem się, ale hmmm, to wszystko jest ciekawe. I z pobieżnej mojej znajomości w anglosferze facebooka już się raczej nie używa, przynajmniej wśród młodych ludzi, a w Polsce praktycznie wszystko się robi przez fb.

Tak samo ja nie mam facebooka i messengera to jest frustrujące dosyć, bo każdy zakłada że masz bo… każdy ma i tak się toczy siła usługi. Nie mam bo nie podobają mi się warunki prywatności (mimo że i tak mam pewnie swój profil tam jakiś, bo wiadomo, znajomy A i znajomy B którzy mają mój numer podadzą fb swoją listę kontaktów i już gdyby tylko założyć konto byłby wysyp wspólnych znajomych), a nie jest to usługa powiedzmy "otwarta" (jak zwykła strona internetowa), czy chociażby konkurencyjna (jak e-mail czy telefon), tylko zamknięta i podporządkowana w zasadach całkowicie jednemu podmiotowi. Ale ten akapit w zasadzie miałbyć o tym, że taka jest partyzantka zabawna jak nie korzystam z usług mainstreamowych. Jak potrzebuję wysłać obrazek do znajomego albo chcę mieć potwierdzenie że przeczytał, to snapchat. Do sfery służbowej – Hangouts (które tak przy okazji zamykają w 2020 podobno, dzięki google, trzeba będzie znowu czegoś szukać). Do znajomych głównie z internetu – discord. Jak gramy na multi z kolegą – skype.

W sumie taki flow mam wolnych przemyśleń więc to pewnie składniowo i tematycznie ani trochę się nie układa i trochę od głównego wątku mi się odjechało, ale chodziło mi przede wszystkim o to, że jest taki boiling point niezadowolenia z usługi, że ludzie szukają innej. I tak jak teraz wykop jest lepszą usługą, bo ma więcej contentu i użytkowników, to jednak pamiętam że jeden czy dwa zrywy chyba tutaj duże były ludzi co przychodzili, że ciężko było nadążyć za nowymi wpisami, ale jednak większość sobie poszła. Siła przyzwyczajenia? Ale z drugiej strony, no kiedyś ludzie byli przyzwyczajeni do nk, gg i się jakoś przenieśli na stałe.

I jakoś tak tyle, tak sobie myślę, możemy sobie pomyśleć razem.

#przemyslenia #lurker #technologia

Filmik do ilustracji temaciku

https://www.youtube.com/watch?v=aOymOiQdNaE

Data: 05.12.2019 03:51

Autor: Widar

Serio z miesiąc mnie ledwie nie było. a Wy juz zdązyliścier zabić kosmitologas i Ijona- kurwa co z Wami nie task ludzie- dwie najlepsze postacie tego serwisu?

WTF?!

Chyba że to celowe czy coś.

Co z Wami nie tak?!

#lurker #spolecznosc

Data: 05.12.2019 02:15

Autor: Widar

Dawno mnie nie było

https://www.youtube.com/watch?v=7MOxsvx-HVU

#future #music #lurker #religia

1.Szatan jako dawca samoświadomości dla rodzju ludzkiego i jedyny jej obrońca.

2.Czy stając po stronie Szatana i tak wspieramy Boga

3.Predystynacja* a świadome wybory i agnostycyzm*.

http://www.sharedcatalog.com/wp-content/uploads/2019/09/MORMON-CHURCH-TEACHES-THAT-JESUS-and-SATAN-ARE-BROTHERS.-An-Spiritual-article-submitted-by-Edward-Roberts-from-Philippines-published-on-SharedCatalog.com_.jpg

Szatan podstępnie udaje Jezusa- biała SZATKA I NIBY SPOKO- a jak było? Kto naprawdę walczył? To jest jehowski obrazek. Katolicki by mówił że diabłem byłby ten jasny koleś "jezus" – kto tutaj walczy tak na prawdę? Kto jest więcej wart? Kto jest Jezusem?

Data: 30.11.2019 19:17

Autor: Alojz

Jak że luty tuż tuż, to mam do was pytanie,jakie zmiany życzylibyście sobie w nowej wersji strony.Mam na myśli małe zmiany, nie pełną wersję 2.0

Ja ma na liście

-priv,ale tylko tekstowy, oldschool

-czarna lista na użytkownika,tzn on nie widzi co ja piszę,nie może plusowac/miusowac i komentować moich postów, jak i ja jego.

-no i zbanować na stałe @Ijon_Tichy #pdk ;)

#lurker

Data: 29.11.2019 17:26

Autor: Monte

Apropos afery discordowej. Kilka miesięcy temu pamiętam że było ciepło i kopałem rów pod fundamenty to na tym discordzie był ciągły circlejerk przeciwko @Ijon_Tichy i nie pamiętam kogo jeszcze, ale to było chore. Dzien w dzien ijon to ijon tamto…

Wyszedłem, wróciłem po kilku miesiącach i co widzę? Dalej cirlejerk przeciwko Ijonowi i do wrogów również doszedł @Thanos i lurker XD

Nie każdy siedzi w piwnicy 24/7, Thanos również ma duzo pracy do zrobienia może braknąć mu czasu by pracować nad stroną non profit…

Jestem kompletnie przeciwny tworzeniu takich diacordow to dzieli użytkowników, tworzy circlejerki, zabija ruch na lurkerze.

Po tej odpowiedzi się wku*wiłem i trochę podenerwowałem te elitarne kółko wzajemnego walenia konia zdjęciami z neta i tekstami rafonixa.

#polityka #discord #lurker

Data: 23.11.2019 19:02

Autor: 12358

Pewnie macie to w nosie, ale przez pewien czas… mnie znowu nie będzie (dużo pracy), fajnie, że lurek się kręci dalej, ja sobie post od internetu robie, bo między 2 a 4 godziny w dobie uciekają mi (nawet nie wiem kiedy, i sam do końca nie wiem na co)/Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie, trzymam kciuki i do zobaczenia! LURKER NOT DEAD! (To tylko choroby wieku młodzieńczego) #lurker #spolecznosc #mem

Data: 19.11.2019 04:32

Autor: Widar

Rangi i wyróżnienia winny byc przywrócone, ale bez wpływu na "głosowanie"

|Najprawilniejsi winnii otrzymać uznanie, ae nie mieć mo0cy i władzy wpływania na całość, oprócz swojego autorytetu

@Thanos

#lurker

Data: 18.11.2019 15:40

Autor: 12358

Sami ciśniecie na foliarzy/szurów, a tumczasem ….. / Peterson to pięknie wytłumaczył (już to wstawiałem) nie ma tu żadnego spisku, jedynie kwestia inteligencji, a według mnie błogosławieństwa Bożego./"Kto ciebie przeklinać będzie, niech będzie przeklęty, a kto tobie błogosławić będzie, niech będzie błogosławiony.” (1 Mojż. 27:29, por. 1 Mojż. 12:2-3, 4 Mojż. 24:9)(o Izraelu) #lurker #spolecznosc #zydzi

Data: 18.11.2019 13:28

Autor: Thanos

Taka ciekawostka… zarejestrowałem się w programie #Google AdSense (chciałem zamieścić reklamę widoczną tylko dla niezarejestrowanych userów, bo ludzie wchodzą, nabijają wyświetlenia, a nie miają żadnego wkładu w rozwój portalu, więc chciałem, aby się dorzucili i chociaż na spłatę serwera 2 stówki miesiecznie stykło, i byłbym mega zadowolony… ale wlasnie dostałem decyzję odmowną… serio, podpaliście tym pejsaczom (btw. #Facebook już 2 tygodnie po wypuszczenia Lurkera nakładał bany), KEK

No nic to, absolutnie bez żalu. Bardziej beka xD

#lurker #adsense

Data: 17.11.2019 23:14

Autor: Alojz

Ogólnie do sytuacji tutaj.Wiadomo aż tak dużo piszących cokolwiek tutaj, jest mało, tak z ciekawości ile wchodzi osób na stronę w ciągu dnia,zarestrowani użytkownicy czy nie?

Ale jest sympatyczna grupa użytkowników, dla których warto coś napisać,dać plusa czy zakablowac do moderacji ;)

Tak rozważałem czy zakończyć tu działalność czy nie, postanowiłem że zostanę do lutego,zobaczę czy coś się ruszy czy nie i podejmę decyzję czy tu zostanę czy zostanę gwiazdą na Twitterze ;)

#oswiadczenie #lurker

Data: 17.11.2019 10:04

Autor: Ijon_Tichy

Rozdział XXV "Bańki informacyjne i kółka wzajemnej adoracji."

Zastanawiam się nad Lurkiem i nie da się nie zauważyć, że wśród nas dominuje prawicowy, konserwatywny duch, a ja bardzo chętnie rozmawiam z ludźmi o odmiennych poglądach i żałuję, że takich jest tutaj niewielu, bo są mile widziani (przynajmniej przeze mnie).

Przebywając od czasu do czasu na reddit zauważyłem, jak działa poprawność polityczna w tego typu portalach. Nie chodzi tutaj już tak bardzo o rolę moderacji, lecz o bilans plusów i minusów o nazwie "karma". subreddity o określonej tematyce na zasadzie doboru i eliminacji selekcjonują skład, w którym dominują zwolennicy jakiegoś poglądu, czy światopoglądu, i wszelkie odstępstwo jest karane minusami, które skutkują spadkiem karmy. Wielu ludzi wstrzymuje się przed wyrażaniem poglądów niezgodnych z konsensusem panującym w danym subreddicie, bo nie chce ryzykować powodzi minusów i fali krytyki.

W taki sposób powstają kółka wzajemnej adoracji i podtrzymywania się na duchu, zrzeszenia fanatyków jakiegoś światopoglądu. Taki cement dający poczucie komfortu psychicznego i utrudniający otwieranie się na odmienny pogląd na rzeczywistość.

Jako konserwatysta, patriota i człowiek wierzący w Boga uważam nawet ateistyczną światopoglądową lewicę antynarodową za grono ludzi, z którymi należy rozmawiać i można wymieniać się poglądami (pod warunkiem, że trzymają poziom dyskusji i nie wylewają szamba). Fajnie by było, gdyby Lurker był portalem pluralistycznym.

Tę refleksję kieruję jako uwagę do siebie, ale też do wszystkich osób rozsądnych – polecam, by nie atakować i nie mieć z gruntu jadowitego nastawienia dla osób, których światopogląd niekoniecznie nam się podoba.

#refleksja #lurker #swiatopoglad #lewica #prawica #wojnaidei

Data: 15.11.2019 15:25

Autor: vundo_

Dlaczego komentarze do wpisów na Lurkerze są w kompletnie randomowej kolejności, i nawet nie są od najstarszego do najnowszego, tylko:

– 18 minut temu

– 12 minut temu

– 14 minut temu

wtf

#lurker

Data: 11.11.2019 11:22

Autor: Thanos

elo, odpowiadam na ten post oraz ten i ten

temat jest taki: na razie musiałem się zająć pracą zarobkową (robie dwa inne projekty, komercyjne, jako sp.zuo), w styczniu/lutym mają mieć premierę. ten czas teraz (tę przerwę) traktuję jako chwilę refleksji. prawda jest taka, i to jest bolączką lurka, że nie mam na niego pomysłu. tzn. pomysłów jest za dużo, a nie ma jakiejś jednoznacznej drogi i to jest palący problem.

czy ma być drugim wykopem? czy moze redditem? czy moze czyms innym? portalem ze smiesznymi obrazkami? albo miejscem na powazne dyskusje? albo wszystkim naraz? na pewno moje przemyslenia są takie, że moderacja powinna byc calkowicie oddana userom: wtedy nie ma ciśnienia, że jakiś mod jest taki czy siaki. fajnie jakby były jakies grupy tematyczne, że ktoś jest nazi-prawakiem, to niech sobie bedzie, ktos szurem typu płaska ziemia, to czemu nie.

problem jest taki, że od samego początku starałem sie wszystkich przyrównać do siebie, bo wszelkie zajawki typu gej-pride, przegryw, ave-stalin, rzydzi-gurom uznawałem za szerzenie (i nagabywanie / wciskanie na siłę) "nienormalności". wiecie o czym mowie? jak MrHardy postował dzien i noc transy z siurami na wierzchu, to aż się trzęsłem ze złości: bo ktoś wejdzie i zobaczy, że tutaj nie ma normalnych0 nudesek, tylko właśnie trafił na jakis portal dla krypto-gejów. albo jak ktos postuje pochwałę komunizmu, to od razu lurker robi się kolejnym lewackim zaściankiem. itd. itp. – wiecie o co chodzi? i lisq jako moderator dobrze tę rolę spełniał: był jak pitbull spuszczony ze smyczy. I prawde mowiac ta polityka "równania do normalności" nawet wyszła, zauważyliście, że nie ma tutaj żadnych spier*olin (poza jedną moze), a sami porządni goście?

no nie wiem, caly czas mam mieszane uczucia… to nie sa latwe tematy. to, co najbardziej mnie deprymuje (i załamuje), to fakt, że nie można dogodzić wszystkim. każdy ma swoją wizje, kazdy chce żeby to wygladało inaczej.

plan jest taki: przeczekać do lutego i wtedy wystartować na nowo (nie, żeby usuwać jakieś posty, wszystko zostanie), chodzi mi bardziej, aby się zresetować – caly portal, jego wygląd, funkcjonalnosci + politykę. obrać jakiś nowy kierunek. nie mam w planach zawieszania / kasowania serwisu: że któregoś dnia wejdziecie na stronkę i bedzie komunikat ze świecuszką ;D lurka odwiedza troche osób i ma on potencjał: musiałbym być skończonym kretynem, żeby zawinąć swój (i nie tylko, nawet bardziej nie-swój) rok pracy jednym ruchem. to nigdy nie nastąpi, dopóki żyję.

na razie muszę sobie dać czas i pokombinować. nadal uważam, że wykop skazany jest na porażkę, i przyjdzie taki dzień, w którym się przewróci (każdy, kto siedzi w startupach i prowadzeniu biznesu wie doskonale, że nic nie trwa wiecznie). i wtedy będzie ten czas. zresztą ludzie pragną alternatywy. są rzeczy, które ich bolą, mają dość. ale nie znalezli na lurku odpowiedniego lekarstwa na tenże ból, dlatego stwierdzili, że tam jest lepiej. i nie chodzi tutaj o wyglad, ale bardziej o pewne założenia, politykę i podejście.

– a Wy, jakie macie przemyslenia? :)

(btw. 3 dni temu lurek miał urodziny: w moim profilu widnieje data "dołączenia": 8.11.19 ;D )

wołam zainteresowanych: @12358, @Alojz, @arti, @BlaziuBlaz, @Emil18, @false_nine, @Ijon_Tichy, @Immortal_Emperor, @Kiszony, @LadacznicoOdporny, @Lukmar, @Major_Bialkov, @R20, @raptor, @rebeliant, @turtelian, @xyz, @zakowskijan72

PS. flagi w logo nie bedzie, bo mam zarchowizowane repozytorium v1, sry :((

#lurkerchangelog #lurker

Data: 10.11.2019 22:35

Autor: R20

@arti, O Boże, daj streszczenie na BOGA!!(-‸ლ)

Przeczytałem początek i już widzę jeden błąd logiczny w tym poście – nie wykop to lurker, nie lurker to wykop, nie pis to po, nie po to pis, nie kulista ziemia to płaska, nie płaska ziemia to kulista, nie lewica to prawica, nie prawica to lewica.

Tak się tworzy system i kontrolowaną opozycje co najwyżej…

To nie jest tak, że skoro wykop zły to wszytko czego dotknę będzie i tak lepszą alternatywą.Tak zwyczajnie nie jest.

A tak subiektywnie, to w pewnych kwestiach wolę lurker, a w pewnych wykop. Chociaż z tego co wiem, to na obu masz wolność do puki nie tykasz polityki – jak w Moskwie/Rosji( ͡º ͜ʖ͡º)

#lurker #wykop #oswiadczeniezdupy

Data: 10.11.2019 21:13

Autor: Alojz

@Thanos Coś tam kiedyś szeptał że, do lutego będzie jak będzie a potem ma coś tam zmienię w portalu.

Mamy zaraz grudzień, więc tak myślę że do tego lutego można tu posiedzieć, udzielam się tu rzadziej niż kiedyś,ale pisuje tam cos tam, raz dziennie o Niemczech.Takie hobby i czasu to dużo nie kosztuje, jak się stoi w kolejce czy przy śniadaniu.

Cenię portal za atmosferę i kameralność, nie ma patologi która sra w gacie ze szczęścia jak widzi na necie dwóch żuli lejących się po mordach,czy osób które muszą się z wszystkimi o wszystko kłócić by mieć ostatnie zdanie.

#lurker #oswiadczenie

Data: 10.11.2019 20:18

Autor: arti

@Emil18, @12358, @Immortal_Emperor, @Ijon_Tichy, @R20,

Problemem lurka jest to, że aktualnie stał się portalem dla kilku gości liżących sobie nawzajem jajka, czy to problem – pewnie tak czy to powód , żeby stad odchodzić pewnie nie.

Każdy powinien sobie zadać pytanie po co tu jest , po co przyszedł i czy po to by być częścią mainstreemowego serwisu???Niestety wykop jest przykładem jak kończą takie portale – całkowicie sprzeniewierzają się idei dla której powstały. . Więc ta kameralność lurka jest całkiem spoko.

Widzę jednak pewien problem, który sami możemy łatwo naprawić i przyczyniać się do powiększeni puli użytkowników.

Chodzi o social feedback. Nie szanujemy nawzajem swojej aktywności. Ktoś robi wpis to większość przechodzi na d tym do porządku dziennego. I nie chodzi mi o shitposting. Powinniśmy dawać więcej plusów, to czysta psychologia która zachęca ludzi do wrzucania lepszych materiałów i przyciąga nowych użytkowników. Kiedy mój wpis otrzymuje 3-5 plusów to rzeczywiście odechciewa się cokolwiek wrzucać, ale gdyby to było 20 – 30 to coinnego, a jest nas na tyle aby to zrobić. Plusujmy wpisy niezależnie czy się kimś zgadzamy czy nie, czy temat nas mocno interesuje czy nie. Wyjątkiem oczywiście są przegięcia i od tego są minusy, ale to nie one stanowią problem tylko obojętność. Róbmy tak ze gdy ktoś dodaje wpis z którym przykładowo się nie zgadzamy to piszemy krytyczny komentarz ale dajemy plusa, za to, że ktoś się postarał przeznaczył na to czas, w jakiś sposób się uzewnętrznił. Plus naprawdę nic nie kosztuje a daje duże zwroty.

Druga sprawa to autentyczność dyskusji – aktualnie jej tu brak bo brak jest sporów, szczególnie światopoglądowych, nie chodzi mi tu o wzajemne opluwanie, ale wielu unika sporów ze strachu przed przegraną, a to błąd dyskutujmy i obalajmy swoje argumenty – wcześniej jednak dobrze je przeczytawszy. Pamiętacie jak to było gdy @Ijon_Tichy prowadził batalie z @kosmitolog i @wolvi – wielu narzekało po co te kłótnie, ale to nakręcało zainteresowanie, wielu postronnych obserwatorów nie wytrzymywało i włączało się do dyskusji. Inna sprawa, ze w emocjach powinniśmy bardziej popracować nad sposobem wyrażania, ale to da się zrobić przez trening, jeśli byśmy nawzajem przypominali sobie gdy ktoś przekroczy granice dobrego smaku – i własnie nie chodzi o bany tylko o zabranie głosu przez postronnych obserwatorów, zawrócenie dyskusji na tory kulturalnej rozmowy. Ciągle ciśniemy na poszukiwanie tego mitycznego content'u , ale lurker nie może być tylko portalem o technikach szydełkowania, szydełkowanie to dobry dodatek, ale tu potrzeba autentycznych dyskusji, emocji, sporów na tematy ważne, z jakiegoś powodu "dyskryminowane" w przestrzeni publicznej, a zupełnie niepotrzebnie. Trzecia rzecz proszę ograniczmy shit posting i memflood, o nie ma sensu wcale nie jest lepiej jak co chwilę pojawia się byle co , lepiej niech długo się nic nie pojawia jeśli poprzednie tematy były mocno wciągające.

@Thanos co zrobi to zrobi, i chociaż fajnie było by gdyby istniały tu pewne dodatkowe funkcje to przecież nie one są istotą naszej obecności.

Tyle moich przemyśleń. straciliśmy kilku wartościowych userów, mam nadzieję, że inni się nie załamią i będą dalej walczyć do samego końca swojego lub lurkera;)

#lurker

Data: 10.11.2019 15:54

Autor: false_nine

@Thanos zbliża się powolnymi krokami nowy rok. Potrzebuję jasnej deklaracji czy będzie coś z lurkera. Ale nie w lutym, ani nie w marcu czy kwietniu tylko w styczniu. Krótko czy warto nadal inwestować swój czas w ten projekt.

Jeśli nie to po prostu powiedz wprost, ja wówczas się ewakuuję z Lurkera, bo bez gruntownych zmian w designie i feature'ach nie mamy o czym gadać. Potrzeba dużych zmian i to szybko. Prosto z mostu poproszę.

Pozdrawiam

#oswiadczenie #lurker

Data: 08.11.2019 17:41

Autor: 12358

Kochani co jakiś czas na lurku przewija się temat żydów, czesto opisywanych w bardzo negatywnym świetle. Jako, ze moja babcia było z domu Meller, czuje się osobiście dotknięty. Też nie lubię pewnych żydowskich środowisk, szczególnie tych (czasem pseudożydów) przesiedleńców z rosji, z lat '80 i '90, co robią nam opinie nienawistnych antysemistów gorszych od niemca. Ale zauważmy pozytywny wkład w rozwój ludzkości, którym żadny inny naród nie jest w stanie się pochwalić, ponad 1/4 laureatów nagrody Nobla to Żydzi (przypomne) #zydzi #lurker

Data: 07.11.2019 00:44

Autor: BlaziuBlaz

Wiecie co jest fajne w tych czasach? Możesz przeprowadzić jakiś eksperyment – to może być bardzo skromny projekt – zrobić w chuj pomiarów, opublikować je na #lurker lub czymś podobnym… I w szybkim tempie społeczność przeanalizuje je, skomentuje, skrytykuje, poprze bądź nie. Wezmą w tym udział ludzie, którzy coś wiedzą i uzupełniają się wiedzą. Zebrane dane zostaną przeanalizowane; one jak i proces eksperymentu.

#przemysleniazdupy #przemyslenia #shitposting #zblazowany

Im większe i bardziej zróżnicowane pod względem wiedzy oraz chęci wiedzy społeczności tym większe możliwości rozwoju.

Data: 06.11.2019 13:42

Autor: 12358

Nie potrzeba nam tu nikogo nowego! Nie po to lisq banował na potęgę, zeby teraz się znowu robiło tłoczno, to jak z miejscem zamieszkania, niektórzy lubią gwar wielkiego miasta, inni (w tym ja) cenią sobie spokój wsi, czas, który pozwala na rozmyślania. TAK ! tak moi drodzy- tu czas zwalnia, a jego tempo reguluje, cykliczne umieszczanie postów, przez tą garstkę intelektualistów reprezentującą to czym internet kiedyś był, a czym już nigdy nie będzie, i cyk godzinka, cyk dwie godzinki, jak uderzenia serca potężnego wieloryba, i przestaję mieć już znaczenie, czym chciał Thanos żeby lurker był, bo stał się czymś znaczenie piękniejszym- miejscem w którym można docenić i celebrować w cichości piękno i dobro, miejscem, w którym logika i sens są siostrami, bez cienia komuszo-gejowskiej propagandy. #lurker #spolecznosc

Data: 06.11.2019 11:03

Autor: Lukmar

Użytkownicy Lurker.pl: Łeee nudno tu. Mało ludzi, mało postów. Przydaliby sie jacyś nowi uzytkownicy.

Also użytkownicy Lurker.pl: Gurwa mamy dosyć tych nowych uzytkowników. Nic tylko o wykopie gadajo

Dajcie im czas. Pierwsze tygodnie lurka to było spamowanie kosmonautą i pastą o serwerowni. Z czasem to wszystko się uspokoi. Po co mamy być na siłę hermetyczni? Każdy kto ceni sobie kulturalną dyskusję, nie wyznaje kultu przegrywu i nie śledzi z wypiekami na twarzy patostreamerów powinien być tu mile widziany i zachęcany do postowania.

#przemyslenia #lurker #spolecznosclurkera

Data: 05.11.2019 22:42

Autor: false_nine

Ludzie, ale wiecie, że wasze wykopkowe perypetie gówno tu nas obchodzą? No bo jak tu przychodzicie tylko odreagować bana na stronce ze śmiesznymi obrazkami, zamiast cokolwiek ciekawego powiedzieć, to naprawdę lepiej żebyście się stąd ulotnili.

To mnie w ogóle ciekawi, ludzie zawsze gadają, że chcą alternatyw, a jak te się pojawiają to spieprzają skąd przyszli. Nie czaję tego.

#lurker #opinia

Data: 04.11.2019 22:51

Autor: Lukmar

Ja wiem że to będzie w V3, ale jak zwężę okno do połowy ekranu, tak że przyciski w nagłówku rozłożą mi się na dwa wiersze (jak na picrel) to nie jestem w stanie wejść w mój profil. W ogóle nie ma możliwości kliknięcia. Macie tak samo? Przeglądarka to Firefox.

@Thanos #lurker #bledy

Data: 03.11.2019 08:57

Autor: Widar

Na wszystkie wiadomoosci odpowiedziałem- no prawie. Serio, to męczące jak na rozrywkę xD

#lurker

Grunt że większość zaangażowana i konkretna, nawet Admin się odezwał O_o Ja tam bym nic nie gadał xD

Obora i burza koncepcji i opinii jak wszędzie.

Nic mnie nie urzekło za specjalnie.

Oprócz tego dziewiczego księdza prywaciarza @Ijon_Tichy- z tym to by pogadał, wypił i na dupy poszedł!

Przynajmniej ma swoje zdanie, a nie populistycznie jakieś tam koncepcyjki i opinie XD

@Ijon_Tichy jak lubisz starych chłopców to wal na priwa- to się umówimy- lubię takich wojowników, nawet bardziej niż kobiety czasem, ale mniej niż dziewczyny xD

Data: 03.11.2019 08:56

Autor: Widar

Wspominając dobrego chłopaka Kosmitologa- brakuje mi go mimo że wierzący jestem:

"Synek, prawdziwy Ogień i Moc to jest we Kosmosie- taki Prom kosmiczny to jest planetarnie przykładowo jak Lew Król Dźungli! Ty wiesz ile taki Prom na orbitę może wynieść!!! … Teraz to już takich nie robią :("

– na uspokojenie przegląda Almanach Rakiet i randomowe zdjęcia jakichś gównogalaktyk ze strony NASA

#lurker #kosmologia #wspomnienia

https://www.youtube.com/watch?v=CrjhprZyQm8

Data: 31.10.2019 17:28

Autor: false_nine

Noo byłem na rozmowie kwalifikacyjnej dziś. Mały startup, fajny, konkretna wizja i bardzo fajne osoby. Dużo możliwości rozwoju. W ramach testu do końca przyszłego tygodnia mam wykonać grafikę marketingową, szukają pracowników kreatywnych, od grafiki i innych tego typu rzeczy (✌ ゚ ∀ ゚)☞

Życzcie mi powodzenia :)

#lurker #pracbaza #oswiadczenie #takietam

Data: 31.10.2019 06:54

Autor: Widar

Myślę że serws Lurker.pl żeby zachować Ideę Ojców Pierwopostujących i rozwijać ich koncepcję która żyła do pewnego czasu w serwisie Strims, winien patrzeć w przyszłość i nie odrzucać dobrodziejstw które niesie, nie zapominając i adaptując swoje ludzkie korzenie i wydźwięk.

Boty-

Mody/Modzini/Moderatorzy-

Admin-

Demokracja Bezpośrednia społeczności-

Taka powinna być kolejność decyzji nt. kstałtowania przyszłości serwisu i zasad korzystania z Niego.

Idea może przerosnąć Mistrza. Oddaj władze w ręce użytkowników-ale na prawdę użytkowników nie Twoich modów.

Weź wreszcie odpocznij @Thanos

Albo ogarnij i zrób Lurker 3,0 i wtedy dopiero propsy i emerytura xD

Dopiszesz sobie do CV i jako zasługę do Karmy dla ludzkości xD

Pewnie dziwki i koks to będzie najmniejszy problem.

Grunt żebyś wywiązał się z obietnicy i założeń serwisu.

Wedy będziesz bogiem.

Jedyny który stworzył, dopilnował i oddał.

Nadczłowiek! – prywatnie pewnie: chamulec, fan chińskich bajek i lubi domowe jedzenie, albo dobrego kebsa do melanżu- ja tam wolę flaki albo dobrą grochową ,… nwrm xD

#lurker #spoecznosc #muzyka

https://www.youtube.com/watch?v=2EQbMrzu8ZU

Data: 31.10.2019 03:40

Autor: Widar

Boty powinny być ramienioem wykonawczym @Thanos- bezwzględne- zawsze uczciwe

Ich działalność powinna być dopiero doglądana pod wpływem społeczności

Tu następue rola Modów.

Marzę o absolutnej Demokracji Obywatelskiej- powrocie do korzeni Internetu i jego "zasad".

O powrocie do podstawowej Idei.

Ojców Założycieli Koncepcji- "swobodnej wymiany myśli i idei"

#lurker #thanos #spolecznosc #muzyka

https://www.youtube.com/watch?v=2EQbMrzu8ZU

Deklaracja zgodności Idei Lurker.pl z założeniami- to oszustwo nie tak miało być.

Data: 31.10.2019 02:57

Autor: Widar

youtube.com

@Wilec, Strims. Następcy- i Lurker teraz poopełnili i popełniają zasadniczy błąd- zamiast ustawić bezstronną maszynę bota/boty- których działanie się potem będzie dyskutować i poprawiać- to wprowadzacie ten sam bład- modów.

Gdzie się skończył i na czym Strims, przez co się skończy Wypok, tam Lurker powinien być inny- to przyszłość i wizja, oddajcie moderację w ręce bootów bezstronnych i demokracji bezpośredniej- dosyć moderowania- wróćmy do korzeni.

Modzi będą wtedy tylko interweniującymi "bogami" raz na jakiś czas potrzebnymi, ale z Mocą- ale tez tym chętniej wezmą udział i zrozumieją i będą odpoczywać udziałem- same korzyści.

#lurker #spolecznosc #muzyka

https://www.youtube.com/watch?v=4Prc1UfuokY

Data: 31.10.2019 02:54

Autor: Widar

Myślę że samo założeni i jedna z deklaracji Serwisu: Lurker.pl- jest łamane.

Nie chciałbym żeby ten serwis stracił swoje możliwości i przyszłość, przez zdradę i zapomnienie Idei stojącej u jego podstaw.

#lurker #spolecznosc #muzyka

https://www.youtube.com/watch?v=4Prc1UfuokY

Data: 31.10.2019 02:43

Autor: Widar

@Wilec, Strims. Następcy- i Lurker teraz poopełniaja zasadniczy błąd- zamiast ustawić bezstronną maszynę bota/boty- których działanie się potem będzie dyskutować i poprawiać- to wprowadzacie ten sam bład- modów.

Gdzie się skończył i na czym Strims, przez co się skończy Wypok, tam Lurker powinien być inny- to przyszłość i wizja, oddajcie moderację w ręce bootów bezstronnych i demokracji bezpośredniej- dosyć moderowania- wróćmy do korzeni.

Modzi będą wtedy tylko interweniującymi "bogami" raz na jakiś czas potrzebnymi, ale z Mocą- ale tez tym chętniej wezmą udział i zrozumieją i będą odpoczywać udziałem- same korzyści.

#lurker #spolecznosc #muzyka

https://www.youtube.com/watch?v=ZY-m5rz5SVE

Data: 31.10.2019 02:15

Autor: Widar

Kiedyś to była wolność każdy piał co chce i nikomu to nie przeszkadzało- najwyżej to olewał.

Teraz jest tylko uznaniowość i kto kogo pierwszy zgłosi= ile zgłoszeń= ban

Wojna o poprawność i "linię polityczną"

Świetny mechanizm- brawo Lurker.pl

Nie o taką wolność nic nie robiłem i wspierałem.

#lurker #demokracja #spolecznosc #wojnaidei

https://www.youtube.com/watch?v=7LT-g-3wN3o

Gdzie leży prawda?

To żołnierze, czy zbrodniarze? To fajna nuta czy nie? Szwaby to gnoje dalej czy nie? Co stanowi granicę? Tradycje, Pamięć, Kultura czy wykształcenie|?

Data: 31.10.2019 01:10

Autor: Widar

Szanuję uznaniowość na Lurkjer.pl- trzeba pilnować spamu i sierotek i niepoprawnej linii politycznej- coś mi to przypomina.

Nie że Komunizm albo faszyzm, czy nazizm i zachowanie dyscypliny partyjnej- ale taką "dobrą nutę"

Trudno ją jednoznacznie oceniać też

https://www.youtube.com/watch?v=7LT-g-3wN3o

W sumie idea słuszna, tylko wykonanie leży xD

Tej wolności, szacunku i dobrobytu- typowo po ideologicznemu xD

Owszem- o ile po Naszej myśli xD

Wtedy wszystko fajnie xD

https://www.youtube.com/watch?v=7LT-g-3wN3o

#muzyka #lurker #uwagidolurkera #chybasztuka

Data: 29.10.2019 17:44

Autor: jabolsy

Siemano lukerzy. Założyłem tu konto bo moderacja wykopu mnie wkurzyła.

Nie dość, że wysyłają ostrzeżenia za to, że zakopałem jakieś znalezisko.

To jeszcze zabrali mi status bordo bez żadnego wyjaśnienia.

Z miejsca 250 spadłem na 6500 w rankingu.

Jedyne co podejrzewam to mogli się wkurzyć za to, że ostatnio popierałem mocno konfederacje.

Wcześniej się nie angażowałem mocno w politykę na wykopie.

A teraz jakaś niezła nagonka na konfederatów na wykopie jest.

#oszukujo #moderacjaconnect #lurker #wykop

Stary Wykop - to se ne vrati :)

Data: 19.10.2019 11:17

Autor: O_O

lurker.pl

Dla lepszego zasięgu i takiej pozytywnej prowokacji ( ͡º ͜ʖ͡º) wrzucam na główną mój komentarz z postu @Thanos'a w którym informuje o przerwie od Lurkera. Jeżeli znajdzie się ktoś kto podziela moje zdanie to mógłby dodać coś od siebie ;)

@Thanos, a jakbyś wprowadził taki system który by wrzucał "gorące" wpisy (albo inaczej: takie jak te – https://www.lurker.pl/p/d6Y3iNRfo ) z mikrobloga na główną?

Jeśli nie na stałe to chociaż na jakiś czas – bo naprawdę, moim zdaniem, jest problem z contentem na głównej, sam polityczny shit :/. Ja wiem, że mogę dodać # polityka na # czarnolisto i będzie po problemie, ale mi chodzi tutaj o nowe osoby na Lurkerze. Znaleziska typu "chłopcy w spódniczkach", "kolejne żydowskie kłamstwa" czy jakieś posiedzenia z clickbaitowymi wypowiedziami lewaków/prawaków (bez różnicy bo nie o to tu chodzi) to się nadaje na syf typu onet, a nie na miejsce które miało być (miało – bo jeszcze nie jest lub nawet nigdy nie będzie( ͡° ͜ʖ ͡°)) tym, czym był wykop. Konto na Wykopie założyłem w okolicach 2008 roku (dokładnie nie pamiętam bo usunąłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i pamiętam, że wtedy, kiedy pojawiały się znaleziska polityczne to budziły bardzo duży sprzeciw wśród społeczności i padały nawet propozycję, że domyślnie # polityka nie powinna być widoczna na głównej – wydaje mi się, że dla rozwoju Lurkera dobrze by było wprowadzić takie coś. Wiadomo, że byłoby to mega kontrowersyjne, ale imo zachęciłoby do pozostania tu dłużej.

Dodam jeszcze jedno przemyślenie – stworzenie serwisu takiego jakim był kiedyś Wykop (+ to, żeby wykopki sprzed 2010 dołączyły tutaj) może okazać się nierealne. Świat się zmienił, dziś wszyscy mają internet i z wykopem jest taki problem, że zrobił się mainstreamowy. Nie dziwi mnie to bo był zajebistym miejscem, z zajebiście dobrze funkcjonującą społecznością – po prostu zachęcał do pozostania tam. Był miejscem w którym można było wyrazić dziwną/kontrowersyjną opinię i w niedługim czasie tworzyła się ciekawa dyskusja która nigdy nie wiadomo w jakim kierunku się potoczyła. Mam przeczucie, że może okazać się to nierealne do powtórzenia [i nadejdzie moment kryzysu (może już nadszedł:>) w którym dojdziesz do wniosku, że to se ne vrati :)], nie mniej jednak warto próbować – w najlepszym wypadku efekt będzie taki, że Lurker stanie się czymś kompletnie nowym i unikalnym i tego Ci życzę xd (ale do tego droga daleka).

PS Czy ktoś pamięta, że Steven Seagal to lamus? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#lurker #przemyslenia #przyszloscLurkera

Data: 17.10.2019 22:40

Autor: Ijon_Tichy

Ja uważam, że Lurker jest sympatycznym miejscem, odwiedzanym przez różnych ludzi, choc nadal dość kameralnym. Dziwi mnie, że przyrost użytkowników nie następuje w zauważalny sposób i szczerze mówiąc nie wiem dlaczego. Nawet pomimo tego, iż jest to wstępna wersja portalu i ma pojawić się udoskonalone, mityczne V2, to uważam, że obecny Lurek jest wystarczający, by nie szmacić się z upośledzają moderacją takiego np. wykopu.

Nie przeszkadza mi spokój na Lurku. Oczywiście fajnie będzie, jeśli liczba użytkowników się zwiększy, ale obecny stan również jest ok. Zalogowanych i aktywnych użytkowników jest kilkudziesięciu, ale odwiedzających zerkaczy znacznie więcej.

Fajnie z wami podyskutować i podzielić się przemyśleniami, czasami pośmiać, a czasami posprzeczać. Jest ok, a myślę będzie lepiej. Pozdrawiam i dobranoc.

#lurker #przemyslenia

Data: 16.10.2019 11:46

Autor: Thanos

Moi drodzy, widzę, że macie pewne obawy w sprawie przyszłości Lurka, toteż śpieszę z wyjaśnieniami. Po pierwsze, projekt nie zostaje zawieszony, tylko ja chwilowo się odłączam od kodowania: musze sobie zrobic przerwe, bo za długo tutaj siedziałem. Ostatni rok mocno dał mi sie we znaki. Musze nadrobić wiele swoich spraw (glownie zawodowych: w tym czasie praktycznie nie pracowałem. ok, świadczyłem jakies zlecenia-usługi, ale to bardziej drobnica, a nie wieksze projekty). Czyli jak Wy chodziliscie do pracy na etat, ja siedzialem w domu i ogarnialem Lurka. To nie jest robota "po godzinach", bo zwyczajnie sie nie da. Trzeba siedziec i robic, inaczej nie ma opcji. Pisząc serwis v1, sądziłem, że jak tylko go wypuszcze, to sobie kapke odpoczne, ale tak nie jest – potem wszystko nabiera jeszcze wiekszego tempa (dopiero zabawa sie wtedy rozkreca). No i jak przysiadłem w listopadzie (8 listopada miala miejsce premiera), to tak do teraz praktycznie mi zleciał czas. Przekichane.

Lurek to nie jest projekt komercyjny, ciezko na nim jest cokolwiek zarabiać. @Nietzsche, @12358, dzięki za wyliczenia, ale mam tego świadomość. Chcialem tylko, żeby starczyło na opłatę serwerową, i tyle (czyli ze nie musze dokladac, hm). To miał być bardziej projekt, że zarabiam kase niezaleznie (ze swoich roznych tam źródeł), a lurka rozwijam hobbistycznie, bo widzialem w nim potencjał. I prawde mowiac dalej widze, ale teraz wiem, jakich wymaga nakładów (mówię ogółem):

– trzeba przede wszystkim miec bardzo dobry serwis (moze nie że funkcjonalnosci od groma, bo z 99% nikt nie korzysta, ale taki user-friendly, bug-free etc.);

– trzeba w niego wpompować kase, zeby go wypromowac i takie tam.

Teraz jestem mocno lurkiem zmeczony, dlatego zawieszam koderkę. Wróce po nowym roku i zobaczymy, co dalej. Wroce ze swiezymi siłami (moze skodze v3 :D ), kasą i werwą. Do tej pory jestem nie do końca zadowolony jak to wszystko sie potoczyło… I do tego bardzo zmeczony, musze odpocząć. No i tyle w sumie :]

Na pewno lurka nie usune, bo ma on potencjał; domena i nazwa jest rozpoznawalna (ale nie na tyle, żebym mogl ją sprzedać / pozbyć się etc.) – wiec… na pewno zostaje wszystko tak jak jest :) No to moja mała dzidzia.. poswieciłem na nia wiele czasu. Dużo sie nauczylem itp. – jestem za wszystko wdzieczny. lekcja jest bezcenna :]

#lurker #lurkerchangelog

Data: 16.10.2019 08:14

Autor: BlaziuBlaz

Hej #lurker

Widzę, że ostatnio trochę krytyki na naszego Lurka się pojawiło.

Mam takie rozwiązanie:

za miesiąc ( #pdk ) wszyscy, którym zależy w jakiś sposób na tym miejscu przelejemy jakąś kwotę wg uznania na Lurker.

Druga opcja zakłada wynajęcie i zapłacenie @Thanos w celu odjebania Lurkera na cacy.

;D

Niech nic nie będzie dla niego ważniejsze niż Lurker. I hajs.

#lurkerwyskakujzhajsu

Data: 16.10.2019 05:56

Autor: Nietzsche

@Thanos – zainspirowany poprzednim wpisem jednego gościa, z brakiem wiary o sukces lurka. Ja w ten sukces nie wierzyłem od początku, gdyż formuła takiego serwisu jest "niemotyzowalna". Zaznaczyć trzeba, że nawet wykop ma problemy z monetyzacją ruchu.

Nawet Allegro się pozbyło wykopu, za 5mln złotych. Tyle, ile kosztuje niezła willa w Poznaniu. Roczne dochody wykopu to 300 tysięcy złotych, przy przychodzie 1,5 mln złotych. Czyli 25 000 złotych. Czyli by zarabiać 300 tysięcy złotych, muszą wpieprzać co roku 1,2 mln złotych w serwery, ekipę, podatki. Wykop zatrudnia nawet prawników, którzy codziennie czytają pisma procesowe, wezwania do sądu, wizytują komisariaty policji. Wszystko to przy kilkaset razy większym ruchu niż lurker.

Większość userów wykopu to dzieci, którzy nie mają żadnych pieniędzy do wydania. Preferencje reklamowe ciężko jest personalizować, musiałoby wkroczyć jakieś potężne AI i gromadzić dane na temat tego, co userzy wykopują i komentują, przypisywać tym preferencjom słowa kluczowe i… zajebać serwery. Nie wiadomo jednak, czy targetowana reklama zwróciłaby koszt wdrożenia systemu. Na lurkerze, średnia wieku troszkę wyższa, ale też sporo dzieci tutaj.

Za 25 000 zł miesięcznie, to już olałbym taki model biznesowy dla świętego spokoju i założył np. SaaS lub poszedł do korpo programować + freelancer. Tymczasem, lurker raczej nigdy nie dobije do wykopu, więc 25 000 zł jest nieosiągalne.

#lurker #takaprawda kurwa :D

Data: 16.10.2019 02:38

Autor: 12358

K%$wa Thanos jak ty nie wierzysz w sukces lurka to kto ma wierzyć? Ja? Oni? Masz tu więcej osób niż na gg siedzi, a gg jakąś wartość w ujęciu monetarnym ma. Więc nie pie%$&l, tylko powiedz za jaką cene sprzedałbyś lurka? Albo jakie plany? Tak na poważnie. Bo tu się bez jakiegoś marketingu nie obejdzie, no sorry, ale ludzie przypadkiem nie trafią na lurka… i dwie smutne prawdy, sorry, ale muszę to powiedzieć, ten zjebany wypok jest miejscami po prostu ciekawszy, wiem, że to wina wąskiego groma użytkowników, ale gdyby zrobić taki polski reddit ,ale bez tych wszystkich wad wypoku….. aha juz to przemyśleś… to przypomne historie :

7 grudnia 2004 – uruchomienie serwisu Digg

lipiec 2005 – wprowadzenie nowej wersji serwisu (Digg 2.0) wraz z nowym projektem graficznym

październik 2005 – Digg uzyskuje dofinansowanie w wysokości 2,8 mln dolarów dla rozwoju przedsięwzięcia

listopad 2005 – liczba zarejestrowanych użytkowników Digg przekracza 100 tys.

grudzień 2005 – wprowadzenie kolejnych zmian w oprogramowaniu i nawigacji serwisu

luty 2006 – według Alexa, Digg wchodzi do 500 najczęściej odwiedzanych serwisów w Internecie

marzec 2006 – wprowadzony nowy system wstawiania komentarzy

marzec 2006 – liczba zarejestrowanych użytkowników Digg przekracza 200 tys.

kwiecień 2006 – według Alexa, Digg prześciga serwis Slashdot i wchodzi do 100 najpopularniejszych serwisów w sieci

czerwiec 2006 – Kevin Rose i Jay Adelson podają, że w maju 2006 serwis Digg odwiedziło 8,5 mln użytkowników, a ilość zgłaszanych newsów przekracza 3 tys. dziennie

26 czerwca 2006 – w okresie 12:14 – 13:05 UTC serwis nieczynny z powodu uaktualnienia oprogramowania do wersji 3.0

25 lipca 2006 – uruchomienie Digg Labs

sierpień 2006 – liczba zarejestrowanych użytkowników Digg przekracza 500 tys.

wrzesień 2006 – uruchomienie Digg Tools

6 grudnia 2006 – przekroczenie 1 mln zgłoszonych newsów

18 grudnia 2006 – nowa wersja oprogramowania (Digg 4.0) i wprowadzenie nowych działów i kategorii

kwiecień 2007 – uruchomienie API Digg

… jak widzisz nie od razu Rzym zbudowano. #lurker #spolecznosc #future

Data: 15.10.2019 23:52

Autor: Alojz

Krótko i na temat

Problemem lurker nie jest brak priva czy wersji 2.0

Problemem lurker jest bardzo mało treści i bardzo mało aktywnych użytkowników.

Po co czarną lista ,śledzenie tagów ,skoro treść z jednego dnia przejrzysz w 60 sekund

Trochę naiwnym myśleniem jest że jak będzie mega wersja lurker w wersji 2.0…3.0..itd to z dnia na dzień pojawi się tu 300 aktywnych użytkowników.

#lurker #oswiadczenie

Data: 15.10.2019 21:58

Autor: bananaplugs

Dobra, to ja teraz z zupełnie czymś innym.

Cześć @Thanos, chce z tobą porozmawiać. Z tego co pisałeś to się za bardzo na Lurku nie pojawiasz, bo masz inne rzeczy na głowie. That's fine, ale mam nadzieje że ta wiadomość do Ciebie trafi. Chciałbym żebyś to co napiszę wziął jako konstruktywną krytykę, a nie jako pokazywanie palcem, czy obrażanie. Jeśli coś można skonstruować jako żal, to nie było to moim zamiarem.

Chciałbym trochę skomentować twoje postępy w pracy nad Lurkiem, a raczej ich brak. Wiem że co tydzień dawałeś updejty co do v2, chyba w jakimś momencie nawet pojawiła się publiczna beta czy coś (akurat wtedy nie miałem konta). Ale miej świadomość, że z punktu widzenia użytkownika, to po prostu nie istnieje. To co jest w twoim prywatnym repo, nie jest produkcją. Z naszego punktu widzenia serwis jest tam, gdzie był pół roku temu (o ile dobrze pamiętam, popraw mnie jeśli krócej), i co gorsza, będzie tak przez kolejne, bliżej nie sprecyzowane miesiące. A to co jest, będzie tak jak jest, w niezmienionej formie. I to najbardziej boli, bo z mojej perspektywy poddałeś się zbyt szybko. Nie mówię tutaj nawet o funkcjonalności typu PW, ale można było kilka rzeczy dokończyć. Takich które 10% pracy dałyby 90% efektów. Dokończenie implementacji czarnolisto przychodzi mi na myśl (bo to jest funkcjonalność którą chciałem), ale było kilka innych, wiesz lepiej niż ja o czym mówię.

Oczywiście, możesz się kłócić, że robisz projekt w jedną osobę, za friko. I oczywiście, nie odbieram Ci tego. Ale trochę szkoda że obrałeś drogę "to jest legacy, wracamy do 0, robimy v2". Bo nie dość że to jest łatwa droga, to najczęściej się właśnie kończy na tym co widzimy z Lurkiem, albo gorzej, takie projekty nigdy nie dochodzą do finiszu, bo entuzjazm wygasa. Trudno i nudno jest backportować, łatwo i ekscytująco jest zaczynać od 0. Ale jedno daje stopniowe efekty przez czas, a drugie czasami daje efekty jeśli programiście wystarczy zapału żeby to dociągnąć do końca.

Tu jeszcze w sumie miała być sugestia, że może po prostu otwórz repo, i daj się innym dorzucić, chyba że masz powody do myślenia że jakoś realnie na tym stracisz. Ale nie umiem tego dobrze wyprowadzić, i za mało wiem. W dodatku sam bym się nie dorzucił, bo po prostu pełnoprawnym programistą nie jestem ;) Ale jeśli chcesz, podejmij temat

I jeszcze ostatnia kwestia, może pedantyczna, może nie. Ale jak czytam twoje #lurkerchangelog, to mam wrażenie że zawsze przyjmujesz postawę defensywną, jak najbardziej próbując wytłumaczyć się czemu idzie tak długo, i zapewniać że aż za dużo czasu nad tym projektem spędzasz. Nie rób tego. Naprawde, bądź szczery, i powiedz "właściwie to nic nie zrobiłem w tym tygodniu bo jak myśle że mam implementować ten skurwiały moduł to mi się życia odechciewa", albo "bawiłem się mrówkami". To jest szczere, i wtedy nie będą się tworzyły memy o systemie trzyzmianowym. Bo jak śmieszne by nie były, to każdego to wewnętrznie boli. Pomyśl sobie – ile razy czekałeś na jakąś grę, i twórcy zapewniali jaka to ma być zajebista, ile rzeczy nie zaimplementują, po czym ją przesuwali a na końcu okazała być się kupą? Ten hype i nadzieje które zostały obsrane? To jest to co robisz w skali mikro. A nie musisz, bo znowu, robisz to za darmo, we własnym czasie, i jesteś jednym człowiekiem. Nikt Ci nie będzie miał za złe.

#lurker #lurkerchangelog

Data: 09.10.2019 21:36

Autor: LadacznicoOdporny

@Thanos,

Myślałeś o jakiejś alternatywie dla banów?

Bo póki co jest podział 0-1. Albo użytkownik pełnoprawny albo banicja.

Czy nie dałoby się wprowadzić czegoś pośredniego?

Np. zepchnięcie oszołoma do poczekalni aż się wyszumi. Wypuszczane byłyby wtedy jedynie treści nie będące totalnym gunwem. Przy okazji cała treść użytkownika byłaby opatrzona dodatkowym checkboxem tak jak "nsfw" czy "+18" aby było łatwiej to omijać i nie zrażać osób niezalogowanych. Dopóki się nie pacnie suwaczka treść mogłaby pozostawać zasłonięta np. grafiką przedstawiająca dzban.

Dopiero gdyby nie zanosiło się na poprawę szedł by ban całkowicie uciszający użytkownika na jakiś czas lub na zawsze.

Myślę, że takie ostrzeżenie będące czymś więcej niż słowa, a zarazem nie wykluczające całkowicie użytkownika mogłoby zmniejszyć ilość ragequitów.

#lurker #spolecznosc #mampomysla #ban

Data: 09.10.2019 20:57

Autor: Thanos

Czołem Lureczki! :))

Piszę do Was z krótką informacją, bo tam sie pytacie jakie plany, jak v2, jak mrówki ( @Gra_Melodia XD ). Odpowiadam: może nie jest to najlepsza wiadomość, jaką mam do przekazania, ale no muszę chwilowo odstawić rozwój lurka. Powrócę do kodzenia na początku roku (jak dobrze pojdzie do styczen/luty). Muszę sobie teraz zrobić przerwę. Rozpoczynam w międzyczasie nowy projekt (stricte komercyjny), bedzie z niego dużo siana, będzie co wpompować w lurka ;D Bede oczywiście tutaj siedzieć i czasami coś pisac, ale nie bede aktywny na Discordzie (skurczybyk zabiera za dużo czasu; serio – kula w łeb temu, kto to wymyslił :> )

Mam nadzieję, że się nie pogniewacie :P Na dniach postaram sie naprawić najbardziej palące ługi-bugi.

#lurker #lurkerchangelog

Data: 07.10.2019 23:27

Autor: Nietzsche

@12358 dodałem Cię na czarną listę, dodaj i mnie, zamiast latać po każdym moim wpisie i komentarzu wlepiając minusy. Nudzi Ci się? Weź sobie włącz jakieś porno i zjedź na ręcznym. @lisq czy dozwolone jest napieprzanie minusów w każdym poście i komentarzu? Bo chyba jest to zabronione. Minusbot się znalazł.

#lurker

Data: 06.10.2019 11:09

Autor: Anty_Anty

Pomijając człowieka i ogólny przekaz jego kanału to nagrał dobry materiał o erystyce.

Jeżeli jesteście ciekawi jak niektórzy mogą manipulować treściami oraz to jak będą tworzyć treści aby przychylniej spojrzeć na autora to polem obejrzeć film oraz przeczytać książkę "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi".

Książkę szczególnie polecam osobom które bawią się handlem i mają styczność z negocjacjami.

https://youtu.be/GsZmIPBJYys

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/50522/jak-zdobyc-przyjaciol-i-zjednac-sobie-ludzi

#lurker #ksiazki #negocjacje #erystyka #propaganda

Data: 05.10.2019 20:15

Autor: aeon

@Thanos Jak kiedyś już wyjdzie to v2 (pewnie będzie to grudzień ( ͡~ ͜ʖ ͡°)) proponuję powrotu do używania konta @Lurker, informowania na nim o postępie nad danymi ficzerami wyrażonymi w wartościach %. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby również dodawanie ankiet, w której użytkownicy mogliby głosować jaki ficzer powinien być najszybciej zrobiony/mieć top priority (do wyboru byłoby kilka opcji).

#lurker

Data: 05.10.2019 10:57

Autor: arti

Czekam tylko jak @Thanos zacznie swój post od słów " hejka, dużo się tu dzieje, niestety …. " . Dla mnie to usuwanie kont to bardziej próba zwrócenia na siebie uwagi, przecież można quitować bez usuwania konta, ale nie niech wszyscy zobaczą, niech pytają itd… Zastanawiam się jak dzisiejsi ludzie radzą sobie w świcie rzeczywistym, jak ktoś im nie pasuje to co zabijaja go czy sami popełniają samobójstwo ? gdzie tu sens , gdzie logika. To jest portal dla ludzi, a ludzie są jacy są czy to naprawdę dla kogoś zaskoczenie. Ważne jest tylko to ,że pod wpływem informacji zwrotnych przynajmniej cześć ludzi może się zmienić, więc zamiast uciekać może warto przekonywać. No tak ale najlepiej czekać na gotowe, samemu nie poświęcając się za bardzo. @miss internet to nie jest miejsce do angażowania się emocjonalnego, sam byłem tu parę razu obrażony i spłynęło po mnie jak po kaczce bo to raczej ze mną był by problem gdybym przejmował się obelgami ludzi z internetu, gdzie wiadomo ,że to jest znana psychologiczna obserwacja ,że w internecie ludzie nie do końca są sobą. Czego oczekujecie po takich portalach – dla mnie to miejsce wymiany myśli, dyskusji, lobbowania swoich przekonania, dzielenia się informacjiami, ale nie miejsce do szukania przyjaciół, jeśli takich nie macie w realu nie znajdziecie ich tu ,to po prostu fizycznie nie możliwe, to są tylko internetowe znajomości w które nie warto się angażować emocjonalnie i przeżywać, że ktoś komuś nie pasuje.

I jeszcze @Miss jak możesz pisać odchodzę bo @dzin odchodzi, jak on skoczy z mostu, skoczysz za nim ? Trzeba mieć swoje zdanie a nie biec za stadem.

#lurker #spolecznosc #emoquit

Data: 05.10.2019 08:53

Autor: Kiszony

No i kolejny "bo Kiszony"…..

Dlaczego tacy ludzie tak obsesyjnie chcą mnie stąd wyeliminować?

Dlaczego nie zablokują mnie, skoro moje posty uważają za foliarstwo, a mnie za foliarza?

Czy muszę dzielić się wszystkimi aspektami ze swojego prywatnego życia, jeżeli uważam że nie jest na to czas, tym bardziej z osobami których głównym celem jest szydera?

Czy ja wciskam komuś coś na siłę?

#przemyslenia #spolecznosc #lurker

Data: 03.10.2019 19:01

Autor: Thanos

Czołem Lureczki! :) ten niepozorony post porusza gruby temat. Przedstawia pewne plany na nabliższą przyszłość (ok, plany to plany, nie muszą być wdrożone od ręki, ale muszą jakieś być, aby przedstawiały ogólny kierunek zmian ==> czyli cel, do którego zmierzamy, stronę, w którą podążamy).

Ciągle słyszę (od hejterów, lecz nie tylko): A czym niby ten lurek się rózni od wykopu? to jest to samo przecież. no to po co mam siedzieć tam, jak na wykopie jest wiecej ludzi..., niby tak, ale jednak nie do końca ;D

ale na poważnie: Lurker nadal nie ma killer-ficzera, ktory by go jakoś wyrózniał na tle innych portali i przyciągał ludzi (rozwijał dynamicznie społeczność). Obiecywałem już od dłuższego czasu, że zapowiem plany marketingowo-rozwojowe. Dlatego oto jest ten post. Napiszcie, co uważacie. Na razie nie chcę wnikać w szczegóły ani żadne technikalia, to osobna kwestia. Powiem, jakie są fakty, oto one ==> donejty sie mega nie sprawdzają (nie chodzi, że ludzie nie wpłacają, bo prawde mówiąc, jestem bardzo zadowolony z uzbieranej kwoty: wszystko w wyznaczonym przedziale budżetowym, hajsiwo wpadło, serwer stoi), ALE no jak taki ziomeczek jeden z drugim wpłaci szmalec, to juz nie jest "zwykłym ziomeczkiem", tylko panem u siebie, który może wymagać (postawcie sie w mojej roli – jak ja moge go zbanować, jak on za to zapłacił???), plus ja mam w stosunku do niego dług wdzięczności, bo wyłożył hajs na moje utrzymanie (wiadomo że nie na mnie, ale na serwer, ale to jest jednoznaczne; powiem krótko: donejty to najgorsza forma finansowania portalu opiniotwórczego, kropka. stara rzymska maksyma głosi: "kto płaci, ten wymaga", nie inaczej). te pare cebulionów nie jest tego warte, kompletnie. dlatego wbijam w te donejty, zostają wycofane.

Zamiast tego, pojawił się nowy plan. Plan o nazwie HYDRA :D (Hydra, bo odrąbiesz jedną głowe, to wyrastają dwie kolejne, hehe ;P ).

Nie ma co ukrywac, ludzi przyciaga content, a za dobry content trzeba zapłacić. program HYDRA składa się z 3 kroków:

– na lurka wjeżdzają reklamy (w jakiejś nieinwazyjnej formie),

– cenieni Autorzy dostają $$ za swój wkład (nie jest to jakas duza kasa, zalezy ile z tych reklam wpadnie: w pierwszej kolejnosci oplacenie serwera etc. / czyli od razu mają ludzie motywację, żeby tu siedzieć i pisac duzo fajnych / wartosciowych rzeczy [*]),

– reklam tych nie widzą owi Autorzy (czyli twórcy tresci) oraz ludzie, którzy wykupią jakiś symboliczny abonament miesieczny (np. 5 PLN / m-c, coś jak na medium.com);

[*] jara mnie na przykład (i myślałem o tym już od dawna), żeby robić także na główną tłumaczenia artów zagranicznych i streszczenia (w punktach) ogólnie artykułów; np. coś takiego lub takiego

Mikroblog zostałby jak do tej pory: na jakieś rzeczy społecznościowe: np. zapytanie, co ciekawego na mieście, jaki film kto może polecić itd.

Podsumowując, jeśli pojawią się reklamy (nieinwazyjne), to nie dla osób mających wkład w rozwój: aktywni userzy będą dostawać donejty (inspiracją do tego pomysłu jest dobrze znany i popularny serwis https://digitalocean.com/community/tutorials/ ==> jak się napisze tam arta, a oni go zaakceptują [wstawią na główną], to otrzymuje sie hajs; tutaj akurat nic pisac nie trzeba, raczej agregować treści lub może ją streszczać/tłumaczyć(?) hmm… dobra, nie wiem, taki pomysł się pojawił). po prostu Lurker za ten serwer nie wymaga praktycznie pieniedzy (apka jest super skalowalna, może utrzymać ogromny ruch niewielkim kosztem (można szybko podłaczyć bezinwazyjnie kolejne serwery), wiec tę kasę (która wpadnie z reklam, a jak widzieliście z GA, to coś tam jednak się kręci) przeznaczyć na aktywnych userów, którzy dodają wartościowy content, bo on generuje ruch. Nadal tak uważam.

(Aha, dodam tylko, że te reklamy musiałyby być kompletnie nieinwazyjnie. Da się łatwo zrobić tak, żeby całkowicie omijały adblocka i wszystkie filtry blokujące; wyłączane byłyby tylko dla odpowiednich userów)

Co sądzicie? ;D

#lurker #lurkerchangelog

EDIT ==>

juz pojawił się pierwszy pomysł, żeby byl system donejtów (jak na patronite/youtube/reddit), że user wspiera hajsem wybranego autora (a Lurek pobiera jakiś tam procent). i to jest nawet jeszcze lepsze wg mnie.

Data: 03.10.2019 15:35

Autor: Alojz

22 października odbedzie intronizacja cesarza Naruhito.W tym dniu, ponad 600 000 obywateli Japonii zostanie ułaskawionych.W ogromnej większości chodzi o osoby, które zostały skazane na karę pieniężną.Jesli myślicie że to dużo,to dodam że w 1989 roku, w dniu żałoby po zmarłym cesarzu Hirohito, ułaskawiono ponad 10 milionów osób.

A czy @Thanos ma też udziela prawa łaski, dla zbanowanych ?! ;)

#japonia #lurker #ciekawostki

Data: 02.10.2019 19:08

Autor: arti

Ostatnio w społeczności lurka zachodziły duże zmiany, przechodziliśmy rożne trudności i kryzysy, z czasem popularne stało się usuwanie kont, co smuci. Niemniej jednak do tej pory odchodzili użytkownicy mniejszego płazu. Jednak @kosmitolog to była po części ikona lurkera, a przynajmniej bardzo ważny użytkownik. Był specyficzny, bardzo wyrazisty. Można się było z nim spierać, ale trzeba przyznać, że dało się go lubić. Być może ludzie tutaj maja rożne opinie, ale mi będzie go tu jednak brakowało, to wielka strata dla naszej społeczności.

Jak by nie patrzeć to jednak zostawił tu kawałek siebie. Pomimo, że miał bardo wyraziste poglądy w wielu sferach to jednak z czasem w przeciwieństwie do niektórych dystansował się od kłótni, wolał skupić się na tym co łączy a nie na tym co dzieli. Szkoda, że nie uzasadnił szerszą wypowiedzią swojej decyzji, może jednak decyzja ta była zbyt pochopna, podbudowana emocjami, może warto było to jeszcze przemyśleć … Cóż stało się , a nam nie pozostaje nic innego jak tylko to uszanować.

Mimo wszystko mam takie wrażenie, że nie powinniśmy przechodzić nad tym tak całkowicie do porządku dziennego. Żeby nie było, że jesteśmy jakaś bandą buców powinniśmy go jakoś upamiętnić. Jest dziś 02.10.2019. proponuję w każda rocznicę tej daty od godziny 22:00 do rana spamować lurka najgłupszymi teoriami spiskowymi, dzięki temu jakaś cząstka @kosmitologa zawsze tu pozostanie.

#przemyslenia #lurker #napamiatkekosmitologa

Data: 02.10.2019 19:04

Autor: Kiszony

Zauważyłem jedną zależność….że ci co szydzą z wiary w siłę wyższą mają słabą psychikę, pokazali to uciekając jak te szczury z pokładu podczas sztormu, ze statku o nazwie Lurker, No kurcze…..przecież chodzi o to że cokolwiek, to każdy z nas wyciągnie sobie sam własną konkluzję. To słabe wrzucać wszystko do jednego worka, że jak ktoś wierzy w siłę wyższą to musi być zatwardziały katol, jak i w podejściu do zrozumienia zdrowia/chorób/leczenia, patrzcie, to kolejny Zięba….itd. Tak jak już napisałem….Lurker był, jest i mam nadzieje będzie, Oazą Wolnej Myśli….bo o to chodzi, a nie nastawienie "nie i chuj"….co innego ciągła szydera, a co innego inny punkt widzenia.

#przemyslenia #lurker

Data: 02.10.2019 16:51

Autor: Ijon_Tichy

@Monte – uzupełniam twojego mema treścią.

@kosmitolog na discord raczej mało się udzielał, tylko nadmienił, że na razie nie usuwa konta, ale się dystansuje (ale chyba jednak usunął xD)O ile się nie mylę, to coś tam bredził o stworkach, jak zwykle, ale raczej się zdystansował.

Nie wiem, czy śledziliście całą narrację na discord trwającą z przerwami od przedwczoraj. Można ją sparafrazować w następujący sposób:

– Nie pasuje im, że na Lurker są osoby mające zupełnie inny światopogląd (szczególnie nie pasuje im Ijon_Tichy, który nie ustępuje, ale wdaje się w dyskusje, broni swojego światopoglądu i co gorsza – stara się przy tym zachować spokój, nie rzuca mięsem i wulgarnymi przezwiskami). Życzyli mi wszystkiego najgorszego i nie a sensu wymieniać wszystkich wyzwisk jakie tam padły – a zaufajcie mi, że było barwnie i twórczo…

– uważają, że z powodu pisania o chrześcijaństwie i krytyki ateizmu, czy wrzucania kontrowersyjnych tematów przez @kiszony, @ijon_Tichy, @Thanos @12358 i kilku innych portal stał się stroną internetową dla "szurów, imbecyli, podludzi, antysemitów, debili, upośledzonych umysłowo zwolenników teorii spiskowych" (tych najbardziej wulgarnych określeń nie przytaczam) i w ogóle brakuje tematów dobrej jakości.

– Wstydzą się przebywać w takim towarzystwie i kwestią honoru jest odciąć się od Lurkera w imię idei xD

[Nawiasem mówiąc, cóż za przewrotność. Są to osoby, które na Lurkerze nie dawały z siebie prawie nic i zajmowały się głównie głupkowatymi memami, krytykanckim, chamskim komentowaniem, promocją sadomasochizmu, NSFW, porno, wykazujący niemal zerową kreatywność, bez własnego pomysłu na wartościową treść (poza nielicznymi wyjątkami] koniec przypisu…

– Przy okazji mocno starali się obrazić @thanos czepiając się jakichś technicznych bzdetów i powołując się na RODO, co okazało się bzdura i kalumnią. A już całkiem zabawnie wyglądało, jak żądali "ALE TO JUŻ!" całkowitego, ręcznego usunięcia ich wszelkiej aktywności na Lurker, wręcz po chamsku i bez honoru. @Thanos na szczęście z humorem i klasą się zachowywał, nie dając się wciągnąć w wir nienawiści. Szacun.

– Generalnie życzą Lurkowi, by było jak najgorzej i żeby bez nich ten portal zdechł xD

#lurker #emoquit #zenada #discord #slabiludzie

Data: 02.10.2019 16:04

Autor: false_nine

No cóż, wielka szkoda ludzi, którzy zdecydowali się odejść (przynajmniej mi jest szkoda), reszta idzie dalej. Mam nadzieję, że wrócą z czasem, kiedy emo już opadną. W końcu portal wypali, jak mówiłem, potrzeba na to 2-3 lata, zaczęliśmy niecały rok temu, także wszystko przed nami, jeszcze nie jedna burza będzie.

#lurker

Data: 02.10.2019 15:37

Autor: false_nine

Ludzie, nie przesadzacie trochę? No bo wszyscy zaczęli zachowywać się jak dzieci, wyzywają się, obrażają, odchodzą, przychodzą.

Jeśli ktoś pisał bzdury lub coś co komuś się nie podobało, to dlaczego go nie czarnolistować? Wówczas nie widzicie jego postów ani wypowiedzi. I jest spokój.

A tutaj ludzie od razu zbierają manatki i rzucają teksty o poziomie portalu, jakby jeden człowiek mógłby położyć cały portal – nie mógł by.

Wiem też że odejście z tego portalu ot tak ludzi, którzy wnoszą na niego wkład to wypięcie się na właściciela portalu, który robi wszystko żeby było coraz lepiej.

Ludzie, którzy ostatnio odeszli to wyłącznie ci których lubiłem, naprawdę, natomiast takie zachowania jak odejście z miejsca z powodu niesnasek z innym użytkownikiem są po prostu niedojrzałe.

Prawda jest taka, że jeśli na niekorzyść tego portalu ktoś działa, to w ostatnim czasie było to znacznie więcej niż tylko jeden user. Serio.

Tyle ode mnie.

#wyznanie #lurker

Data: 02.10.2019 01:22

Autor: Anty_Anty

Wbiłem na wykop zobaczyć co piszą o lurku i taki rak.

Panna hipokrytka ma ból 4 liter ponieważ nie może bezpośrednio pisać z modem.

Lurker jest zły bo nie ma banów za jej urażone uczucia, no jak mi przykro że mentalna faszystka czuje się urażona.

Czemu hipokrytka, a no dlatego że słowa komunista, lewak, lgbt, imigrant się pojawiły również Peterson, ten mix dla niej jest rasizmem (chyba nie zna nawet tego słowa tylko małpuje) sama zaś wali od prawaków na wykopie jak naziol z pałą w auschwitz.

Najśmieszniejsze jest to że oznaczone tematy pochodzą z takich źródeł jak histori.org.pl, theguardian, foxnews.

No naprawdę niezłe siedliska rasizmu i bigoterii 乁(ツ)

Ciesze się że takie osoby opuszczają lurka, takich mend tutaj nie trzeba.

#lurker #wykop #bekazlewactwa

Data: 01.10.2019 22:43

Autor: Alojz

Lurker to wyjątkowe miejsce,jakby się chciało wszystkich aktywnych użytkowników, zaprosić np na urodziny, to wszyscy by się zmieścili w windzie osobowej :)))

A tak na poważnie, to też jeszcze niedawno myślalem, że więcej użytkowników to samo dobro do portalu.A jednak nie, w małym gronie ,jest kultura, maniery, wszyscy wiedzą o innych prawie wszystko ;)

Jest git

#pdk #lurker

Data: 01.10.2019 15:32

Autor: Thanos

Oficjalne info: @Wolvi666, @UltraMarynek oraz @bmbcz01 z własnej, nieprzymuszonej woli opuścili nasze zacne grono, a ich konta zostały usuniete, zaś ich posty pokasowane (dotyczy to także multikont). Jeśli ktoś jeszcze chce być zapomniany, do czego ma pełne prawo, proszę pisać w tym temacie. Reszta skrolluje dalej ( ͡º ͜ʖ͡º)

a tak na poważnie, dwa słowa komentarza ode mnie. jedni ludzie odchodzą, przychodza nowi (generalnie Lurker się nie zamyka i będzie trwać nadal, kiedyś – mam nadzieje – przyjdzie taki moment, że wystrzelimy mocno w górę i ci userzy, którzy zostali będą tworzyć legendę, hehe :)

do wszystkich userów: bardzo przepraszam, że to wszystko ta słabo idzie, nie ma sie co dziwić, od 5 miesiecy nie wprowadziłem ani jednej poprawki czy funkcjonalności i wszystko stoi. to jest wyłącznie moją winą. popełniłem masę grubych błedów, wyciągnąłem z nich lekcję. tyle Wam mogę powiedzieć na pewno. niebawem przedstawie Wam wizję rozwojową na najblizsze tygodnie/miesiace.

~ CHEERS!! :))

#lurkerchangelog #lurker

najnowsze staty w załączeniu na prośbę @Gra_Melodia ==>

Data: 01.10.2019 01:36

Autor: Ijon_Tichy

Tak, wiem. Hipokryci mogą powiedzieć "Chrześcijaninowi nie przystoi…. Bla bla bla". Ale i tak napiszę małą parafrazę z discordowej dyskudji.

Z discorda dowiedziałem się, że @Wolvi666 i @Ultramarynek mają słabą psychikę i nie wytrzymali napięcia. Pojawiły się im w ich wpisach minusy i krytyka, a oni nie zdzierżyli tego i strzelili focha. Zabrakło wsparcia grupy wzajemnej adoracji, zauszników i popleczników, albo takich z jeszcze niższych partii ciała. Dlatego ogłosili, że "nie umieją przebywać w naszym niegodnym towarzystwie, bo ich oświecone umysły są na to zbyt wolne".

I pisząc "wolne" doceniam dwuznaczność tego słowa w powstałym kontekście. @UltraMarynek – kolejny ideologicznie myślący "wolny umysł" – wprost wyraził się na discord, że nie może przebywać w towarzystwie osób myślących inaczej niż on xD Ależ sobie piękne podsumowanie daliście. Nic dodawać nie trzeba. Cóż za dojrzałe, otwarte umysły!

Narzekali mocno na niski poziom. Wow! Rekord hipokryzji. Piszą to osoby, które zamiast wrzucać quality content, to wrzucali bezbekowe memy, wulgarne dziwki, sadomasochizm, oklaleczone kobiety, narkotyki i chore poczucie humoru rodem z psychiatryka oraz pseudo satyry kiepskiej jakości, a potem narzekają, że coś się nie podoba, że niski poziom….

Co koledzy Wolvi i marynek? Za mało nihilizmu, hedonizmu i ateistycznego bełkotu ideologicznego, a za dużo ostatnio ludzi wierzących? Cóż. Żyjecie w kraju, w którym szczerze wierzy z kilkanaście milionów ludzi – z Polski też się ewakułujecie? Dziecinada.

#zenada #lurker #cringe

Data: 29.09.2019 22:25

Autor: Emil18

A koledzy się udzielają czy tylko lurkują?

Części nicków nie kojarzę.

Przedstawcie się, nie ma co się bać

(。◕‿‿◕。)

@rebul4, @Pierdyliard, @zakowskijan72, @Major_Bialkov, @Ijon_Tichy, @Orion, @FiligranowyGucio, @Wolvi666, @Gra_Melodia, @Mimo, @kosmitolog, @lilyy, @UltraMarynek, @Lukmar, @Pajonk_STRACHU, @lisq, @drewniany, @Immortal_Emperor, @Apollo, @LadacznicoOdporny, @Pepe_Pan_Dziobak, @Monte, @itsokay, @Pelikan, @JezdziecApokalipsy, @shadow, @Ragnarok, @dzin, @arti

#gownowpis #lurker

Data: 28.09.2019 12:49

Autor: 12358

Chcialem, stanowczo zdementować, że osoba na dodanej grafice to ja. Jedyne co łaczy mnie z tym idiotą to avatar bendera, ktory mi zajebał. Dawno mnie nie było, ale wracam. Sercem jestem z lurker.pl , kibicuje i kocham wszystkich udzielających się i tych jedynie lurkujących. Pozdrawiam twórców. Do zobaczenia! #12358 #lurker

Data: 24.09.2019 02:27

Autor: Monte

A co jak by tak w przyszłości jak lurker będzie duży to usunąć gorące? Zdecentralizowac wpisy by nie były wyścigiem o kontrowersje czy inne głupawe gry zaplusuj a ostatnia cyfra pokaże ile promili alkoholu we krwi będzie mieć dziś Twój stary. Jak by wpisy były bardziej rozbite i polegające na obserwowanych ludziach i tagach to by ludzie czytali to co uznają za wartościowe a nie klikają plusy bo jest już coś zaplusowane…

To wymaga wymyślenia czegoś nowego. Co o tym myślicie?

#lurker #pytanie

Data: 22.09.2019 23:50

Autor: Monte

W sumie to lurker może być rigczową opozycją dla "somsiada" skoro tam dzień w dzień pluje się na kobiety, a w szczególności te które mają dziecko (pozrawiam Lukardio który pluje na kobiety w ciąży prawie codziennie XD) to tutaj możemy propsowac takie kobiety, które tworzą przyszłość naszego narodu (。◕‿‿◕。)

Pewnie ktoś skrina zrobi i wrzuci do somsiada więc skorzystam z okazj. Uciekajcie z toksycznego wykopu, nie wiem jak możecie wytrzymać tam z takim rakcontentem no i raka można dostać od tej nahalnej propagandy i śmietnika, zapraszam na lurker 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ

To jest prawdziwy postęp:

#traditionallifestyle #altright #takaprawda #lurker #ladnapani

Data: 22.09.2019 14:21

Autor: false_nine

@Thanos jeśli chodzi o twoje podejście do V2 to popełniasz pewien mały błąd.

Próbujesz zadowolić wszystkich. A to nie jest możliwe.

Zamiast pokazywać zmiany i pytać o opinie, po prostu wprowadź V2 i po jakiś 2 tygodniach zapytaj się o opinie, a dopiero potem wprowadzaj poprawki. Ludzie szybko się przyzwyczajają i nie lubią zbyt wielu zmian.

Jak adminowałem wiki była podobna sytuacja. Jak pytałem ludzi o zmianę layoutu to zawsze było "teraz jest dobrze". To zmieniłem taktykę. Powymieniałem wszystkie moduły, a po 4 tygodniach zapytałem jak się korzysta z wiki.

Od tamtego momentu minął dobrze ponad rok, adminowanie z oddalem w inne, dobre ręce, a wszystkie moje zmiany pozostały do dziś.

#lurker #opinia #v2

Data: 22.09.2019 13:05

Autor: Thanos

poniedziałek dopiero jutro, ale juz teraz wrzucam #lurkerchangelog (dwa razy nie było, bo nie było progressu/zmian, wiec nie było "change"-loga ;P )

po pierwsze, dziekuje za wszystkie opinie na temat #v2. dużo pojawiło sie opinii negatywnych, dlatego postanowilem wprowadzic pewne zmiany. #Lurker jest pisany pod użytkowników, wiec musi sie im przynajmniej troche podobać (ja sam na nim sam siedzieć nie bede).

oto jakie glowne zmiany zajdą przed wydaniem bety:

– naprawa wszystkich zgloszonych bledow (a jest tego sporo ;D ),

– poprawa powiadomień: jak po staremu, ale bedzie je mozna oznaczac jako odczytane recznie (a nie jak w v1, że same sie oznaczają),

– przywrocenie mikrobloga: najwazniejsza zmiana. otóż ==>

snapy ida w odstawke, a wraca mikroblog. nie bedzie wymaganych tytułów, bedzie mozna wrzucac zdjecia/gify oraz wołać (jak do tej pory). ponieważ wartosciowe tresci nadal chcemy przesunac na glowna, a mikro zostawic tylko do szitpostingu (to nadal beda takie jakby "snapy", ale w formie postów; gdzie kazdy moze napisac #dziendobry czy pochwalić sie, co wlasnie robi, komentować mecz albo wrzucać luźne przemyslenia). WSZYSTKO co ma wartosc, powinno lecieć na główną (tam zostanie juz odpowiednio przefiltrowane): czyli jeśli owo luźne przemyślenie nabierze rozmiarów i zmieni sie w pełnoprawnego posta, nadaje sie na glowną, jak najbardziej. W związku z tym, pojawił sie pomysł, aby posty na mikro żyły tylko przez dany czas, np. 2 tygodnie (bo co napychać bazę jakimiś "tymczasowymi" rzeczami: tak jak miały to robić snapy). Tutaj wleci #pierdyliardcontent czy #shitposting. Wszystko natomiast, co ma wartość i nadaje się na glowną, niech tam trafia i zyje po wsze czasy :) chodzi o to, że na mikro jest wiele dobrych artów/zdjec/OC czy nawet memów, ktore nie powinny przepadać w czeluściach mikrobloga, ale lśnić na głównej (w formie artykułu/wpisu). to że nie mają np. linka do zewnetrznego serwisu, nie szkodzi: glowna oznacza wartosc. A mikro to po prostu mikroblog, mozna tam pisac o wszystkim i o niczym. Taki jest aktualnie zamysł. (Nie chodzi, że mikro to ma być ściek, ale po prostu bedzie to miejsce do pisania w klimacie "snapów". Piszę cos bieżącego, np. komentuje jakas aferke, wydarzenie sportowe, picie winka/whiskacza wieczorem i takie tam inne). GŁÓWNA z kolei to bedzie wlasnie coś, co ma zachęcać do spedzania tutaj czasu: wartosciowy content odpowiednio tagowany (jesli tagi beda nie takie, bo jakiegos zabraknie, np. #polityka, bedzie on cofany przez moda, a nie kasowany [modzi teraz nie beda nic edytowac, zeby nie było, że sie ludziom grzebie w postach]), dzieki czemu dodawanie niechcianych rzeczy (tagów) na czarną bedzie łatwe, proste i przyjemne. I to mysle bedzie glowny sposob przegladania lurkera; strimy beda uzyteczniejsze dopiero, jak sie zwiekszy volumen bazy, na razie mało tutaj tresci.

po drugie, od czasu wylaczenia moderacji z glownego obiegu (gdzie spuściła ona z tonu i nie kasuje roznych śliskich tematów, jak aferki etc.) wyglada, że zmiana jest na plus. mi przynajmniej tak sie wydaje. a wydaje dlatego, że spina z moderacją zawsze powoduje jeszcze wieksza afere, a im wieksza afera, tym wieksze dymy i problemy. nie chcemy zamiatać afer dotyczących Lurka pod dywan, tylko sie z nimi konfrontować. chodzi mi także o to, żeby dbać o dobrą reputację wśród społczeności, robić coś, czego nie musze wstydzić. w stylu: "lurker? tak, kojarze, to ten serwis ze zje**ną moderacją, sto razy gorszą niż wypok?". Bo potem jak ja sie wsrod znajomych pokaze? (rodzina mnie wydziedziczy ;D )

idę kodzić. miłego popołudnia ;)

Data: 21.09.2019 01:04

Autor: shadow

@Thanos tak sobie czytam regulamin v2.. WTF Ty mi powiedz? ja rozumiem, ze malo czasu i pisane na kolanie, ale jak to czytam to nie wiem, co myśleć. Bardzo ogólnikowo zresztą ten regulamin jest pisany, czytam i nic nie wiem, żadnych konkretów

#lurker #v2

Data: 20.09.2019 15:26

Autor: false_nine

#v2 zajebista, niebo lepsza niż #v1. Po wprowadzeniu poprawek i białej wersji porównywalnej np. z Twitterem, Lurker ma przed sobą przyszłość.

Może kolory wersji ciemnej są nieco za ciemne. Może z czasem uda się zrobić jakiś konfigurator.

@Thanos bujaj się z poprawkami, póki co znakomita robota.

#lurker #v2 #opinia

Data: 20.09.2019 13:54

Autor: Thanos

Nadchodzi alfa v2! :)

TL;DR ==> kliknij tutaj: alpha-v2.lurker.pl, zarejestruj nowe konto i potestuj, jak to wygląda. (to jest wczesna alfa, wiec wymaga poprawek, właśnie do nich zasiadam). Koniecznie przejrzyj dział FAQ. To jest wersja "sandbox", czyli można spamować do woli (wszystko zostanie zaorane), służy tylko testom. Domyślnie nowe konta mają status poczekalni, dlatego bede je recznie aktywować po rejestracji. Za jakiś czas, przy wdrożeniu v2, cała istniejąca baza (użytkownicy, posty/komenty etc.) zostanie w całości przeniesiona (nic nie zginie).


Pod koniec maja tego roku zapowiedziana została nowa wersja Lurka (v2), ponieważ v1 miała sporo nieścisłości i rozwijanie jej było kapkę problematyczne (szło wolno, a chciałem nabrać rozpędu). Premiera była zapowiedziana na lipiec, ale jak to w życiu bywa, był poślizg. Fajnie, że tak wyszło, bo nikomu krzywda się nie stała, a sytuacja dobitnie pokazała, kto wspiera inicjatywę, a kto jest zwykłym krzykaczem i trollem. Ci najwięksi prześmiewcy pytali co będzie pierwsze: v2 czy naprawione tagi u somsiada. Zatem odpowiadam: wiadomo, że tagi, bo przecież wszystko działa, pora na CS-a ( ͡º ͜ʖ͡º)

(Nie no serio, jak można porównywać Lurka z wielkim i potężnym wykopem z 6+ devteamem, kadrą menadżerską, marketingiem i ogólnoświatową marką. LOL, U MAD?!) Miało być w lipcu, jest we wrześniu; muscie wybaczyć ten poślizg (ale nadal – mimo temperatury – mamy lato, i to jeszcze przez całe 2 dni ;P ). Musiałem oficjalnie napisać przybliżony termin releasu, żeby ludzie nie oburzali się, że przez 3 miesiące nie wyszły żadne nowe ficzery i projekt został porzucony. Otóż nie, nie został. I wraca na pełnej petardzie.

Ale mniejsza o to, w końcu się doczekaliście. Nie mówię, jakie są zmiany, bo nie chcę nikogo nastrajać pozytywnie lub nie. Po prostu wejdźcie, tak jakby ktoś z zewnątrz wchodził, zupełnie nowy (dla Was v2 to też jest w sumie nowość) i zobaczcie, co sądzicie.

Opinie można zgłaszać pod tym postem (jako koment) oraz na stronie (jest tam specjalny link, "przekaż opinię" ==> https://alpha-v2.lurker.pl/kontakt?type=feedback) natomiast znalezione błędy tylko i wyłącznie z użyciem linka "zgłoś błąd" tam na stronie ==> https://alpha-v2.lurker.pl/kontakt?type=bug

Pewnie trochę byczków się znajdzie, wszystkie ponaprawiam i wtedy wyjdzie beta. W miedzyczasie bede zbierać opinie od Was i one ukażą się w wersji finalnej, która zagości… celowo nie podaję daty, dzień wczesniej wrzuce info, że leci deploy i tyle :)

Baza danych w alfie została wyczyszczona, wiec jest tam w tej chwili kompletnie pusto… ENJOY! Jeśli nic nie skopałem, powinno wszystko płynnie zadziałać, za 3..2..1.. Arena zostaje otwarta, mrówki mogą wyjść z formikarium… :))

#changelog #lurker #v2

Data: 17.09.2019 21:45

Autor: Anty_Anty

To co mi się podoba w aferkach miedzy użytkownikami na lurku to to że jest jeszcze merytoryczna rozmowa, nie to co na na www.wykop.neuropa

Brak wpisów z przegrywani, smutnymi twarzami i pepe (którego lubię ale już mi go obrzydzili) nie ma pojebanych małp i całego tego gówno.

#lurker

Data: 17.09.2019 19:16

Autor: Alojz

Taka krótka uwaga, co do ver 2.0 lurker

Myślę czy się teraz pojawi, czy za pół roku, to nic nie zmieni i nie wiele da

Ktoś dał posta, jakiś czas temu, że jest więcej odwiedzin na stronie, co się niestety, nie przekłada na treść.Tak patrząc to 99% wchodzi tutaj żeby poczytać i może dać plusa albo nie. Od paru miesięcy, jest ta sama grupa, co coś produkuje, czy to są ciekawe treści czy memy z internetow.Ale grupa jest praktycznie ta sama

I tak myślę że jeżeli było by więcej treści, ciekawych postów to i tak wersja strony mogła by zostać …no dobra plus priv dla użytku żeby mogli się tu umawiać na minusowanie postów #pdk

A co do @Thanos , to nie zapominajmy jednego, na razie to on dopłaca ze swojej kieszeni do tego biznesu i nie mam tu tylko na myśli kasy ale przede wszystkim czas, który w tą zabawę inwestuje, nie zapominajmy o tym.

Dziękuję za uwagę , ta wiadomość zostanie zniszczona za 3…2….1….

#lurker #oswiadczenie

Data: 17.09.2019 09:52

Autor: LadacznicoOdporny

Ogłaszam mikro sukces Lurkera.

Pierwszy raz wyszedł mi jako pierwszy ( i jedyny) wynik w google gdy szukałem informacji nie związanych z nim.

Inna kwestia, że wynik totalnie nie trafiony, bo szukałem info o oszustwach w grze #wot ;) Zastanawiam się czy część graczy czituje, czy może ma jedynie nadludzki reflex. Ale na 99% obstawiam to pierwsze – usuwają ogłuszenie zanim zdąży się ono wyświetlić.

#lurker #google

Data: 16.09.2019 00:20

Autor: Luciferek

Mój admin to fanatyk hobby. Pół mikro zajebane mrówkami i drewnem najgorsze. Średnio raz w miesiącu ktoś wdepnie w leżącą na ziemi deskę czy pieniek i trzeba wyciągać w szpitalu bo mają gwoździe. W swoim 21 letnim życiu już z 10 razy byłem na takim zabiegu. Tydzień temu poszedłem na jakieś losowe badania to baba z recepcji jak mnie tylko zobaczyła to kazała buta ściągać xD bo myślała, że znowu gwóźdź w nodze.

#lurker

Data: 14.09.2019 09:52

Autor: Major_Bialkov

Za każdym razem jak dodaję zdjęcie na Lurku i widzę "kliknij, aby wgrać", przypomina mi się C64 i wgrywanie programów z kaset ( ͡º ͜ʖ͡º) Wspomnienia wracają (。◕‿‿◕。). Podobnie mam jak wezmę do ręki taki malutki śrubokręcik. Od razu przypomina się mi ustawianie głowicy (bo chyba nic innego w życiu takim śrubokręcikiem nie robiłem).

#gimbynieznajo #comodorec64 #starekomputery #lurker

Data: 13.09.2019 21:43

Autor: kisiel

Tak po wpisie @Pierdyliard z kodem mam taką rozkminę, pewnie ktoś go wykorzystał a nawet nie dostał podziękowania.

Może do tego typu wpisów powinna być opcja, aby user mógł zrobić fragment swojego posta tylko dla zalogowanych userów? Albo taka opcja, że żeby zobaczyć tzw. hidden content trzeba podziękować użytkownikowi.

#lurker @Thanos

Data: 09.09.2019 22:10

Autor: LadacznicoOdporny

Jako użytkownicy widzimy tylko posty które zaakceptujecie i te od "zaufanych" użytkowników. Można założyć że największe kancerogeny są ukryte przed naszym wzrokiem.

Więc mam takie pytania do #moderacja:

Były tu już ataki trolli? Przed czym udało się Wam nas uchronić? Były jakieś próby spamu, CP, wyłudzeń?

Opowiedzcie conieco o tym jak to z Waszej strony wygląda :)

#lurker #pytanie #trolle

Data: 08.09.2019 08:53

Autor: DTP

Gdyby ten portal miał inną chwytliwą i prostą nazwę, oraz logo + jakaś płatna reklama na fejsiku czy innych gówno grupach to pewnie ruszyłoby to jakoś.

#lurker

Data: 07.09.2019 17:28

Autor: Ijon_Tichy

Cześć Lurki i Lukierki.

Pytanko. Nie wiem, jakie są do końca konsekwencje dodania kogoś na czarną listę. Nigdy nikogo i na żadnym portalu nie dawałem na #czarnalista Jak się dowiem, czy ktoś, kogo dam na czarną nie kłamie i nie manipuluje pod moimi wpisami, albo nie łapie za widły i pochodnie, nie rozpala stosu i nie poluje na mnie? Czy jestem całkowicie bezradny wobec działań takich osób? Rozumiem, że widoczność ich postów i komentarzy dla mnie znika. Czy moje posty są widoczne dla osób z czarnej listy?

Bo mam zamiar dać na czarno kilka kroków nr, ale chcę wiedzieć, jakie dokładnie są tego skutki.

Może to "głupie pytanie", ale do tej pory nie byłem zainteresowany szczegółami narzędzia "czarną lista".

#lurker #pytanie #czarnalista

Data: 07.09.2019 15:55

Autor: Mimo

No więc i ja dorzucę swoje 3 grosze do ostatnich lurkowych wydarzeń…

Więc moi drodzy – tworząc zamysł takiej a nie innej społeczności uważam, że moderacja powinna działać tylko w przypadkach skrajnych cały czas tj. treści niezgodne z Polskim prawem i na tym koniec.

Zauważyłem, że wiele ludzi ma tu problem z niektórymi (ja sam nie za każdym przepadam co jest chyba zupełnie normalne?) i ja widzę w tym dwa wyjścia – albo taką osobę ignorować i to zupełnie po prostu udawać, że się jej nie widzi lub druga opcja dla tych co nie dadzą rady z pierwszym wyjściem – wrzucić taką osobę na czarną listę i elo. Bez sensu, żeby w każdą wojenkę, kłótnie ingerowała moderacja.

Moi drodzy, w większości tutaj są osoby dorosłe więc i mój pogląd na jakieś (wiadomo, że nie hardcorowe ale "słabsze") wyzwiska moderacja także nie powinna reagować. Jeśli dwie osoby są dorosłe, się kłócą i nawet wyzywają to na litość boską, skoro żadna z nich nie chce nikogo czarnolistować to świadomie "bawi się" w te wyzwyska. Dajmy im szansę się wyżyć bo bany nic nie dadzą a reszta jak to ogląda i im się nie podoba to cyk czarna lista.

Wiem, że moje zdanie jest dość kontrowersyjne, ale jeśli chcemy oazę wolnej myśli to pomysł jest spoko jak dla mnie.

Rozumiem jednak, że nie każdy się ze mną zgodzi w tym choćby #moderacja więc Panie @Thanos może zastosować coś, co jest innowacyjne na przyszłość – w takich sprawach jak te co się działy może warto zaimplementować w panel moderatora inną opcję banowania co da też obiektywność dla użytkowników. Dwa rodzaje "banów" jeden od razu (czasowy bądź perm) za przewinienia o których wspomniałem wcześniej tj. łamanie jawne prawa a drugi na zasadzie tego, że mod który uważa, że ban się należy za wojenki czy inne pierdoły nakłada "bana" na taką osobę ALE zacznie on działać dopiero wtedy gdy z danym modem zgodzi się na przykład 3 innych – wtedy jeśli trzech moderatorów uważa jednocześnie, że ban się należy dopiero on wejdzie w życie, jeśli większość jest na nie to nie, jeśli większość na tak to tak?

Jak ktoś tu już wspomniał, system "upomnień" dla Usera też może się w jakimś stopniu sprawdzić.

Bądźmy dorośli – wiemy na co się piszemy z każdą dyskusją a w każdej też nie musimy uczestniczyć.

Dziękuję i pozdrawiam

#lurker

Data: 07.09.2019 12:18

Autor: Gra_Melodia

Hejo Lureczki o/ i @Thanos, wczoraj powstrzymałem się od komentarza, bo było zbyt dużo emocji. Więc dzisiaj na spokojnie opiszę swoje odczucia na temat lurka i całej tej afery.

Jestem już tu z wami jakiś czas, i jak na razie mi się podoba. Ale czy do jasnej ciasnej, nie mogłoby być przejrzyście jeśli chodzi o moderację? Po co podawać powody bana z dupy? (słynne już:"proście a dostaniecie") Jestem za tym, żeby moderacja działała w oparciu o regulamin i na jego podstawie podawała powody banów.

Druga sprawa to kwestia wyboru @wezwyjdz na moderatora. O ile się orientuję, to moderatorzy mieli być wybierani przez społeczność, a nie przez arbitralną decyzję małego grona, choć może się mylę. Jak widać nie spełnił on oczekiwań…

Chciałbym żebyś nam rozjaśnił sprawę w tej kwestii.

No i trzecia sprawa, tu na plus twoja wczorajsza decyzja, o odbanowaniu niesłusznie skazanych użytkowników, muszę przyznać, że to chyba jedyna strona w internecie na której admin zachowuje zdrowy rozsądek :) Trzymaj się wuja.

#lurker #przemyslenia

Data: 07.09.2019 10:37

Autor: Ijon_Tichy

Witam wszystkich. Proszę o zapoznanie się z treścią tego posta, gdyż jest on szczery i może rozjaśnić niejedną sprawę. Uważam że ostatnia #afera bardzo pozytywnie wpłynie na ten portal. Była katalizatorem dobrych zmian.

Nie wiem, czy was to interesuje, jednak podzielę się z wami moimi przemyśleniami na temat #aferabananowa Na początek krótka introspekcja i autoanaliza. Postaram się być jak najmniej kontrowersyjny, nie będę o nikim pisać personalnie. Na końcu są podziękowania ;)

  1. Zdaję sobie sprawę z tego, że jestem osobą o wyrazistych poglądach, a niektóre z moich wpisów były kontrowersyjne, więc nie jednej osobie jestem cierniem w boku. W Boga po prostu wierzę, a przesłanie Jezusa Chrystusa uważam za piękne, szlachetne, wartościowe i chcę się nim dzielić w moich wpisach. Jestem zdumiony pomysłem kilku użytkowników, by wykluczyć tego typu content z Lurkera.

  2. W oderwaniu od wiary mam inne poglądy, które również niektórym nie pasują:

– MASONERIA – jej istnienie jest po prostu faktem, podobnie jak jej szerokie wpływy w świecie. Kontrowersją pozostaje zakres tych wpływów – czy jest on minimalny i nieznaczący, a może ogromny? W którym miejscu pomiędzy tymi dwoma ekstremami odnajdujemy rzeczywistość? Czy jesteśmy w stanie ją wskazać? Jeszcze nie zdążyłem zrobić wpisów na ten temat.

– ŻYDZI i ich wpływ – ustawa 447 jest najbardziej dziś wyrazistym dowodem na potwierdzenie moich wpisów. Żydzi mają ogromny wpływ nie tylko w USA, ale też w zasadniczej części zarządzają światową bankowością i mediami.

– MARKSIZM KULTUROWY – jest faktem, jest realizowany i ma przemożny wpływ na rzeczywistość. Tutaj też jeszcze nie zdążyłem zbyt wiele napisać.

– PORNOGRAFIA – podobnie jak nikt nie może zakazać pornografii, w imię wolności seksualnej, tak samo nikt nie może zakazywać krytyki pornografii, w imię wolności słowa.

Uważam powyższe tematy za fakty dziejące się na świecie na naszych oczach, ale jeszcze nie miałem okazji pisać bardziej szczegółowo na te tematy. W międzyczasie stałem się na tej podstawie obiektem nieustających ataków. Ale odpuszczam. Nieważne.

  1. Pisałem również wpisy, które uważam za ciekawostki i choć są dziwaczne, to uznałem za fajne wrzucenie ich właśnie ze względu na ich unikatowość. Zrobiłem wpisy o gwieździe Dawida, kabale i kabalistycznej numerologii. OCZYWISTE jest, że nie wierzę ani w gwiazdę Dawida, ani w kabałę, ani w Talmud. Brzydzę się tymi wierzeniami i w niektórych aspektach uważam za podłe. To był opis a nie wyznanie wiary.

Nie mniej zostałem wyzwany od „foliarzy” najgorszych z powodu tych wpisów i wytoczono przeciw mnie bardzo niewybredne metody hejtu. To tak, jakby oskarżyć kogoś o terroryzm tylko za to, że napisał posta opisującego ISIS. Dokładnie tak wygląda analogia.


Uważałem Lurker za miejsce, w którym można pisać niekonwencjonalny kontent. Zależało mi na tym, by strona mirko nie wyglądała jak ściana #gownowpis, chciałem zmniejszyć monotonię, chciałem dołożyć swoją unikatową cegiełkę, coś nietypowego, jakieś inne spojrzenie, coś odbiegającego od szablonu. Taki cel mi przyświecał, gdy robiłem te wpisy.

W życiu codziennym często zdarza mi się rozmawiać o Bogu. Ale nigdy nie gadam z kimkolwiek o masonach, żydach i kabale, LGBT, pornografii, bo jestem całkiem poukładanym gościem i wiem, że ludzie nie mają odpowiedniego przygotowania na przyjęcie niektórych informacji, a rzadko znajdujemy się w sytuacjach kreujących atmosferę sprzyjającą dyskusji, więc nie chcę wychodzić na wariata xD. Ale w internetach, gdzie (jak mniemałem) możemy dyskutować swobodnie, odpowiadać sobie po godzinach, weryfikować informacje, czułem się swobodnie.

Zdziwiłem się, gdy mój profil spotkał się z krucjatą – ewidentnym nastawieniem kilku użytkowników na wyniszczenie. Dostawałem wieledziesiąt powiadomień. Niektóre były merytoryczne, ale większość to były ataki, prowokacje, poniżanie, wyzwiska. Ogólne nastawienie tych osób było zawsze nieżyczliwe, a jedna z nich otwarcie wyznała, że jej działalność pod moimi wpisami ma na celu tylko trollowani, co zgłosiłem do moderacji.

Zawsze staram się być uprzejmy dla moich rozmówców i zawsze mam takie nastawienie – PRZECIEŻ NIE CHODZI O DOMINACJĘ TYLKO O POROZUMIENIE. Taką mam filozofię. Wierzę w ludzi i w dobro i mam serdeczność do drugiego człowieka. Niestety pozostawałem sam jeden przeciw kilku bardzo niemiłym atakującym, co skutkowało tym, że nie nadążałem z odpisywaniem samemu im wszystkim. Dlatego i mnie zdarzyło się pod koniec #afera być ironicznym, sarkastycznym a nawet zdobyłem się na cynizm. Nikomu jednak nie ubliżyłem, bo i po co? Ba! Zdobyłem się nawet na szczere przeprosiny. Przykro jednak to stwierdzać, ale nie zostały one przyjęte.

  1. Czasami bywałem niedbały, co skutkowało wytykaniem mi w jednym miejscu braku źródła, lub że jest ono mało wiarygodne, w innym błędnego tłumaczenia tekstu z angielskiego na Polski. Czasami broniłem źródeł, ale nie wypierałem się tego typu błędów, a w ostatnim wpisie nawet dziękowałem @MemeNinja, za wskazanie pomyłki (robię wyjątek w tym wpisie dla MemeNinja i wymieniam jego nazwę użytkownika). Nawet pod niezwiązanymi tematycznie wpisami byłem atakowany za to, że w przeszłości zdarzało się, że moje wpisy były oparte o źródła nieodpowiadające restrykcyjnym, akademickim rygorom.

Uznaję, że czasami wymieniamy się po prostu poglądami i nie oszukujmy się – naprawdę niewielu ludzi daje linki do restrykcyjnych badań naukowych. Ale wychodząc naprzeciw oczekiwaniom deklaruję, że od tej pory będę ściśle przestrzegać „higieny” pisania i informowania w moich postach. Człowiek uczy się na błędach. Również i ja je popełniam. Najważniejsze to umieć z otwarta przyłbicą i chłodną głową podejść do krytyki.


Co do mojego perm bana. Gdy go zobaczyłem, to na chwilę aż się zawiesiłem, a kopara mi opadła ze zdumienia. Bardzo się zawiodłem na moderacji. Powody bana:

– „Kontrowersyjne wpisy” – no cóż, m.in. za takie wpisy cenię sobie miejsca takie jak Lurker,

– „wojenki” – chyba raczej ekwilibrystyczna sztuka obronna z mojej strony – sam przeciw „wielu”.

– „trollowanie” – gdzie i kogo i jak? Pisałem rzadko, a więcej dopiero ostatnio, gdy spotkał mnie zmasowany atak. Byłem sam, więc musiałem pisać dużo w odpowiedzi na wiele informacji od wielu użytkowników.

– „spamowanie zgłoszeniami” – powód równie niepoważny jak pierwsze dwa.

Co prawda pozostawałem sam pod ścianą hejtu, ale z całego serca dziękuję za postawę użytkowników w obliczu mojego bana. Gdybyście nie zareagowali oburzeniem, to po pierwsze niesprawiedliwość by zwyciężyła, a po drugie ten portal stoczyłby się na dno. Na takie rzeczy nigdy nie możemy pozwolić. Dziękuje za słowa obrony – zarówno te uprzejme, jak i te, w których nazywaliście mnie dziwakiem xD Było ich wiele i naprawdę jestem pozytywnie zaskoczony. Obroniliście nie tylko mnie, ale przede wszystkim idee Lurkera.

Jak pisałem na początku wpisu – uważam, ze ta #afera pozytywnie wpłynie na rozwój portalu i była katalizatorem dobrych zmian. Dziękuję @Thanos za prawidłową i rozsądną reakcję i dołączam się do hailu „szacun i piąteczka” ;)

#lurker #afera #aferabananowa #kontrowersje #wolnoscslowa

Data: 06.09.2019 23:56

Autor: Alojz

Dobra, panowie i panie, pytanie i proszę o minutę szczerosci.

Czy jesteś zadowolony z treści jakie się pojawiają na lurker peel ? Ogólnie, czego brakuje,czego jest za dużo.

I ogólnie co myślisz o klimacie, na portalu

#lurker #pytanie

Data: 06.09.2019 18:39

Autor: Thanos

Jestem. Wróciłem. No widzę, że się niezła sraka zrobiła. Naprawdę niezła. Ciągle lecą bany, aferki, wojenki. Ehh.. zostawić Was na chwilę samych :P

Jestem słabo dostępny, bo kodzę. Wrócę na pełen etat dopiero w v2. Dzięki, @lilyy za zgłoszenie tematu. Sprawa wygląda tak: ponieważ mnie nie ma, oddałem całkowitą władzę i sterowanie moderacji. Tak jest. Ograniczam się tylko do changeloga co poniedziałek (i wspisów z hodowli mrówek. Na razie zbieram dokumentację i robię zdjecia, ale nic ciekawego sie nie dzieje, bo królowa przyszła wczoraj i dopiero sklada jaja, wiec kolonia się zakłada ;D ).

Wracając, od początku tworzenia serwisu przyświecała (i nadal przyświeca) mi wizja, że to miał/ma być serwis tworzony przez użytkowników, a moderacja jak najmniej ingeruje w tresci. Tylko w skrajnych przypadkach. Powiedzmy sobie otwarcie: cholernie trudno jest być moderatorem. Ciężko jest czasami ocenić, co spełnia standardy, a co nie. Szczególnie, że nasz team, to nie są modzi, którzy mają doświadczenie z innych serwisów: to są ludzie, którzy wyrazili chęć pomocy budowania tego portalu, ponieważ ja nie jestem w stanie tego ogarnąć samodzielnie. Niemożliwe jest dla jednego człowieka ogarnianie wszystkiego, zwłaszcza, że mało co sie pojawiam, bo kodze.

Zdaję sobie sprawę, że moderacja ma bardzo słaby PR i brak posłuchu wśród użytkowników (@Emil18 wrzucił dzisiaj zdjęcie z Maćkiem z klanu, to już coś znaczy), nigdy nie chciałem, żeby sie tutaj pojawiło. A jednak. Ci, którzy tutaj siedzą, wiedzą, że bardzo często staję po stronie userów, bo raz że staram sie być łącznikiem miedzy modami a userami, a dwa, staram się nieustannie patrzeć oczami świeżaka, aby mieć feedback czy mi się tu podoba (czy ja sam chciałbym być w takim miejscu i tworzyć takie miejsce). Zawsze słucham Waszego zdania (nawet jeśli tylko jedna osoba się wypowiada w danej kwestii: no ale dzisiaj widzę, że cały Lurek sie wypowiada, jednogłośnie). Nie mogę więc pozostać obojętny na wołanie.

Oto co następuje. Po pierwsze, bany dzisiejszych zawodników, tj. @Wolvi666, @bmbcz01, @UltraMarynek, @Ijon_Tichy zostają cofniete. Po drugie, moderacja do czasu wyjscia v2 (w poniedzialek bedzie info, wszystkie moduły są pokończone; czas na wielkie testowanie. mam w planach zrobic wrzute przed 17 wrzesnia, żeby upamiętnić w logo najazd kacapuf na Polskę; to Wam przyrzekam, za zaległe 15 sierpnia i 1 wrzesnia), do tego czasu – na próbę, jako ciekawy eksperyment dla nas – moderacja zostawia userom wolną rękę (czyli będzie reagować tylko w skrajnych przypadkach).

Zobaczymy, jak sie serwis bedzie rozwijać bez restrykcyjnego nadzoru modów. Jeśli się sprawdzicie, obiecuje, że w takiej formie przejdzie do nowej wersji.

Powyższe zasady wchodzą w życie od teraz.

Pozdrowienia! (a teraz idę odpisywać na PW i wołania, na Lurku i Disku)

#lurker #lurkerchangelog