Lubelska policja znowu przeciwko obrońcom rodziny

Data: 29.09.2019 10:52

Autor: ziemianin

autonom.pl

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #lublin #homoseksualisci #lgbt #dewiacja #policja #polska #politycznapoprawnosc #idioci

Na podstawie: kurierlubelski.pl, twitter.com.

Lubelska policja znowu przeciwko obrońcom rodziny

II Marsz Równości w Lublinie

https://www.youtube.com/watch?v=BuIfPbJ_a58

Uczestnicy „Marszu Równości” w Lublinie po raz kolejny mogą podziękować miejscowej policji, która podobnie jak przed rokiem umożliwiła im przejście ulicami miasta. Ponownie „stróże prawa” musieli posiłkować się przy tym armatkami wodnymi, a przede wszystkim brutalnością wobec obrońców tradycyjnej rodziny, zatrzymując kilkudziesięciu z nich.

Jeszcze kilka dni temu media obiegła informacja o zakazaniu przemarszu przez prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka, obawiającego się ewentualnych zamieszek i powtórzenia ubiegłorocznego scenariusza. Ostatecznie dewiantom pomogli jednak po raz kolejny przedstawiciele „wymiaru sprawiedliwości”, którzy orzekli, iż w ten sposób doszłoby do naruszenia konstytucyjnego prawa do zgromadzeń.

To jednak nie koniec udogodnień, na które ruchy LGBT mogą liczyć w rzekomo prześladującym ich państwie. Po raz kolejny byli oni bowiem ochraniani przez lubelską policję, brutalnie traktującą obrońców tradycyjnej rodziny. Podobnie jak przed rokiem, „stróże prawa” zmobilizowali się w sporej liczbie (szacowanej na ok. 1800 białych kasków) oraz pomagali sobie armatką wodną i gazem łzawiącym.

Ogółem do sobotniego wieczora w ręce aparatu represji trafiło około trzydziestu lubelskich obrońców normalności, ale na tym najprawdopodobniej nie koniec. Policja straszy bowiem przeciwników ruchu LGBT materiałem filmowym ze swoich kamer oraz z miejskiego monitoringu, mających posłużyć do identyfikacji osób rzekomo naruszających prawo podczas dzisiejszej akcji wymierzonej w dewiantów.

Lublin zakazuje „Marszu Równości”

Data: 25.09.2019 09:19

Autor: ziemianin

autonom.pl

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #lublin #speddewiantow

Lublin zakazuje „Marszu Równości”

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk podjął decyzję o zakazaniu planowanego na weekend „Marszu Równości”, czyli drugiej takiej manifestacji organizowanej w stolicy Lubelszczyzny przez środowiska mniejszości seksualnych. Lokalny samorząd uważa bowiem, że policja nie będzie w stanie odpowiednio zabezpieczyć tego zgromadzenia.

Po raz pierwszy tak zwany „Marsz Równości” przeszedł ulicami Lublina w połowie października ubiegłego roku, nie mogąc jednak liczyć na ciepłe przyjęcie ze strony miejscowych mieszkańców. Część z nich aktywnie włączyła się w próbę blokowania spędu dewiantów przez obrońców tradycyjnej rodziny, przy czym grupy LGBT mogły liczyć na pomoc wyjątkowo brutalnych tego dnia „stróżów prawa”.

Tegoroczna demonstracja przedstawicieli mniejszości seksualnych została zaplanowana na najbliższą sobotę, ale decyzją prezydenta Lublina najprawdopodobniej się ona nie odbędzie. Żuk twierdzi, że w tym samym czasie w centrum Lublina będzie odbywać się wojskowy piknik historyczny, stąd przebywanie w jednym miejscu tak dużej liczby osób stwarzałoby spore niebezpieczeństwo. Dodatkowo pokaz wozów bojowych najprawdopodobniej przyciągnąłby także przeciwników „Marszu Równości”.

Organizatorzy spędu mniejszości seksualnych zapowiedzieli już, że zwrócą się do sądu o uchylenie decyzji lubelskiego samorządu. Nie przyjmują oni bowiem argumentacji Żuka, zwracającego uwagę na ubiegłoroczne problemy z przypadkami łamania prawa.

Data: 12.05.2019 19:29

Autor: m__d

Zajebistą rzeczą w Lublinie jest brak hulajnóg elektrycznych na minuty. Doceniam pomysł na nie, ale na co dzień w Warszawie są po prostu irytujące. Ludzie nie potrafią na nich jeździć i stawiają je byle gdzie. No a w Lublinie spokój.

Bardzo podoba mi się to miasto. Może na jednym z kolejnych semestrów spróbuję pojechać na MOST na KUL. :3

#lublin

A na zdjęciu panorama z baszty na zamku. Ten też jest niezły i sprawia wrażenie olbrzymiego.