dr Sławomir Mentzen "Podatki dla firm rosną, a ludzie tego nie widzą"

Data: 10.03.2019 14:05

Autor: piotre94

youtube.com

Michał Murgrabia rozmawia z dr Sławomirem Mentzenem wiceprezesem partii KORWiN, na temat braku skuteczności działań koalicjantów Zjednoczonej Prawicy w spełnianiu swoich obietnic wyborczych. Poddaje także w wątpliwość sens wchodzenie w koalicje z Prawem i Sprawiedliwością jakiejkolwiek inicjatywy prawicowej. Odpowiada także na wątpliwości dotyczące legalności rejestracji partii KORWiN i przewlekających się w związku z tym procesów sądowych.

Data: 23.02.2019 08:46

Autor: JakovKarnic

W sumie ciekawi mnie, jakie jest zdanie lurkerów na temat pomysłu, żeby przenieść zyski z PIT i CIT do samorządów, a w zamian za to uciąć dotacje samorządowe z budżetu państwa. Przy okazji usunąć janosikowe.

Plusy:

-Warszawa buduje parę linii metra. Taki Wrocław czy Kraków też mogłyby sobie na metro pozwolić.

-Bogate samorządy stałyby się jeszcze bogatsze.

-W końcu każdy by pracował na siebie i skończyłoby się gadanie (chociaż częściowo), że ktoś sponsoruje miasta, czy ktoś sponsoruje wieś.

Minusy:

-Biedne gminy wiejskie (szczególnie na wschodzie) nie miałyby pieniędzy na egzystencje i utrzymanie szkół, już nie mówiąc o jakichkolwiek inwestycjach.

Ogólnie nie dziwi fakt, że taki pomysł podsunął Schetyna. Gdyby się to udało, to wzrosłyby dochody samorządów rządzonych najczęściej przez PO. Natomiast samorządy bastiony PiSu zostałyby bez środków do funkcjonowania. Nie zmienia to faktu, że byłby to bardziej sprawiedliwy system podziału kasy.

Taśmy Kaczyńskiego. Premierze, oto faktura. Ujawniamy rachunek dla Srebrnej

Data: 07.02.2019 08:42

Autor: JakovKarnic

wyborcza.pl

– Człowieku, daj fakturę! – wzywał premier Mateusz Morawiecki austriackiego biznesmena oskarżającego Jarosława Kaczyńskiego o oszustwo. I faktura jest – dotarła do niej "Wyborcza". Problem w tym, że związana ze środowiskiem PiS spółka Srebrna nie chciała jej zapłacić.

Fakturę wystawiła spółka Nuneaton powołana przez Srebrną specjalnie do budowy bliźniaczych wieżowców w centrum Warszawy. Data: 14 czerwca 2018 r. Termin płatności: 21 czerwca. W sumie z podatkiem VAT Gerald Birgfellner, który kierował Nuneatonem, chce od Srebrnej 1 mln 580 tys. zł. To jedna z czterech faktur wystawionych przez przedsiębiorcę. Wszystkie ma prokuratura, którą Austriak zawiadomił, że padł ofiarą oszustwa.

O pokazanie faktury szef rządu Mateusz Morawiecki retorycznie zwracał się we wtorek do Austriaka. – Ujawnione nagrania dowodzą pełnej uczciwości obozu Prawa i Sprawiedliwości, a kompromitują tych, którzy próbują zrobić z tych taśm aferę. Antybohaterem staje się tutaj ten austriacki biznesmen – mówił premier.

Potem się wczuł w sytuację prezesa PiS: – Ten biznesmen zachowuje się naprawdę dziwnie. Człowieku, chcesz odzyskać jakieś swoje środki za wykonane usługi, to idź do sądu, sąd określi, jakiej wysokości one powinny być. W przeciwnym razie trudno tego dociec, bo nie chcesz przedstawić faktur. Przecież każdy z nas, jak płaci za remont łazienki, budowę płotu, to chce paragon fiskalny albo fakturę. No i tego domagały się osoby, które po stronie fundacji czy spółki Srebrna dyskutowały ten temat. Tymczasem po drugiej stronie nie było faktury – przekonywał. Ale jak już wiemy, mijał się z faktami.

W fakturach, których domagał się premier, ważna jest data.

Gerald Birgfellner wystawia je w czerwcu 2018 r. Dużo się wtedy dzieje. 27 czerwca 2018 r. dochodzi do kluczowego spotkania na Srebrnej. Nie ma tam Jarosława Kaczyńskiego (leży w szpitalu), przy stole siedzą władze spółki: prezes Małgorzata Kujda, żona Kazimierza Kujdy (z którym Birgfellner wcześniej rozmawiał i dostał zapewnienie, że małżeństwo jest po jego stronie), oraz wiceprezesi: Janina Goss i Jacek Cieślikowski. Biznesmen opowiada „Wyborczej”, że czuł się wtedy „jak przed trybunałem”. Przedstawiciele Srebrnej pytali, o co mu w ogóle chodzi, czego właściwie chce. Dziwili się, że oczekuje jakiejkolwiek zapłaty. Austriak usłyszał, że „nie dostanie ani złotówki”, bo jest „oszustem” oraz „kłamcą”.

Przedsiębiorca odchodzi z niczym. Próbuje się dobijać do ludzi, z którymi pracował przy budowie dwóch wieżowców dla Srebrnej. Ale oni również stracili zainteresowanie. W końcu 27 lipca spotyka się z Kaczyńskim. To ich osiemnasta rozmowa. Wcześniej, od maja 2017 r., prezes PiS ostro negocjował z Birgfellnerem szczegóły projektu. Spotkali się też z Michałem Krupińskim, prezesem Banku Pekao SA, który miał dać kredyt na wieże. Za przygotowanie budowy odpowiadał Birgfellner. Ufał prezesowi PiS, bo należał do jego dalekiej rodziny. Za 14 miesięcy pracy przy projekcie Austriak chce 1,3 mln euro wynagrodzenia. Prezes odpowiada, że Srebrna nie zapłaci. Radzi, by iść do sądu.

Birgfellner nagrał co najmniej dwie rozmowy z Kaczyńskim oraz jego bliskim współpracownikiem Kazimierzem Kujdą, b. prezesem Srebrnej, dziś szefem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Pieniędzy nie dostał. Pół roku później zawiadomił prokuraturę.

Z nagrań opublikowanych przez „Wyborczą” wynika, że prezes PiS zrezygnował z budowy z powodów politycznych. Projekt noszący kryptonim „K-Towers” przestał być tajny. W rozmowie z 2 sierpnia (drugiej, którą ujawniliśmy) prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że „nie może sobie pozwolić”, by ludzie mówili, że to „partia buduje wieżowiec, azjatyckie stosunki, a ja jestem niezwykle zamożnym człowiekiem”.

Do sprawy zamierzał wrócić, jeśli wygra wybory w 2019 r.

To jedna z czterech faktur, które Gerald Birgfellner wystawił spółce Srebrna za przygotowanie inwestycji deweloperskiej. To właśnie ich brakiem Jarosław Kaczyński uzasadniał odmowę wypłaty należnych pieniędzy austriackiemu biznesmenowi. Oryginały wszystkich faktur ma prokuratura.

Data: 04.02.2019 13:30

Autor: sorek

Wczoraj spełniło się moje marzenie :D

W końcu mogłem spotkać człowieka, który w tak dużym stopniu jest odpowiedzialny za to w co wierzę i to co osiągnąłem w swoim życiu.

Niesamowity dżentelmen, bystra postać i świetny rozmówca z mnóstwem ciekawych historii i anegdot.

Muszę się pochwalić, że trochę go uratowałem. Niestety pech chciał, że na spotkanie w #doncaster nie wziął z pokoju hotelowego swojej muszki.

Gdy tylko wszedł do pomieszczenia, w którym odbywało się spotkanie od razu mnie zauważył i pogratulował dobrego gustu! Zaoferowałem, że mu jej użyczę i tak też się stało i muszka gościła na jego szyi do końca tego dnia.

Gdy moja narzeczona oraz siostra poszły zrobić z nim zdjęcie, jego pierwszym pytaniem było "a która to siostra?" xD

Udało mi się go zaprosić również na obiad, na którym to kategorycznie odmawiał jedzenia (gdyż jada tylko kolacje!), po czym gdy dowiedział się, że za siedzenie i tak trzeba płacić a jedzenie z bufetu jest wliczone poszedł skonsumować 3 talerze (w tym widoczny na zdjęciu placek #lgbt :D).

Następnie pozwolił się zawieźć na spotkanie w Sheffield i zachęcony moją jazdą nawet zapiął pasy!

Dziękuję Panu Panie Janusz Korwin-Mikke, bez Pana moje życie nie byłoby takie samo!

korwin #wolnosc #krul #jkm #wolnyrynek #chwalesie #uk #yorkshire #ciekawostki #pokazmorde

Data: 28.01.2019 18:59

Autor: Fake_News_Fight

Wtyczka do Chrome zakopujące prawackie strony na Wykopie ( ͡º ͜ʖ͡º)
Github: https://github.com/fakenewsfight/wykopfakenewsezakop
Chrome Web Store: https://chrome.google.com/webstore/detail/wykop-fakenewszakop/klmecbhhgpdndcnommbanggfncoicbjk