Data: 15.08.2020 12:54

Autor: KonfederataRN

Urodzony 4 lipca

Witam w moim pierwszym wpisie, jeżeli się on przyjmie – będę pisał więcej pod #lewackapropaganda

A o czym? O najbardziej "uznanych" i "cenionych" "dziełach", które podsumować można dwoma słowami – lewacka propaganda.

Zacznijmy od filmu znanego w Hollywood komunisty oraz żyda – Olivera Stone'a i jednego z wielu przykładów jego propagandowych "dzieł" – filmu "Urodzony 4 lipca". Krótkie streszczenie tego gniota z portalu filmweb:

Ron, zgłaszając się na ochotnika do armii, jest dumny, że służy ojczyźnie. Rany, jakie odnosi w Wietnamie powodują nie tylko kalectwo, ale także całkowitą zmianę jego światopoglądu.

Jest to film biograficzny, oparty na autobiografii Rona Kovica, który napisał też scenariusz. Komuniści Stone i Kovic wznoszą się tu na wyżyny propagandy porównywalnej chyba tylko z kronikami filmowymi lata 40tych. Od samego początku z finezją młotka wskazują nam kto jest zły, kto jest źródłem wszystkiego co złe – katolicy (rodzice bohatera), kapitaliści (jego przedsiębiorczy kolega), oficerowie oraz przed wszystkim Republikanie. Film trywializuje realne zagrożenie komunizmem – prawdziwy powód wojny w Wietnamie – od samego początku sprowadzając je do żartu, gdzie realne wtedy nie mniej niż teraz zagrożenie postępującego komunizmu i marksizmu przedstawione jest jako urojenie głównego bohatera.

Każdy żołnierz (poza oczywiście głównym bohaterem) jest mordującym dzieci maniakiem. Karykaturalna, przerysowana do granic absurdu sekwencja w komicznie wręcz brudnym szpitalu, skrojona jest pod wyciśnięcie tanich łez skretyniałych liberałów, mnie wprawiła w śmiech – tak bardzo jest ona przerysowana. I wreszcie mamy zakończenie, gdzie główny bohater popychany jest (na wózku, aczkolwiek lewactwo na bank zaraz pomyślało o czymś innym) przez polityka partii demokratycznej, który przedstawiony jest niemal jak chodzący po Ziemi Bóg, uśmiechnięty, sympatyczny, ubrany w jasne ubranie, dokładne przeciwieństwie wszystkich przedstawionych w filmie Republikanów (starych, brzydkich, agresywnych i głośnych) – brakowały tylko padającego na niego snopa światła i "anielskiej" muzyki.

Napiszcie czy chcielibyście więcej tego typu analiz szeroko uznanych "dzieł" będących w rzeczywistości zwykłą propagandą.

#filmy #film #bekazlewactwa

Media oskarżają francuską policję oraz całą cywilizację europejską o rasizm

Data: 11.06.2020 16:36

Autor: Starszyoborowy

wnp.pl

Od początku tygodnia przez francuskie media przelewa się fala oskarżeń pod adresem francuskiej policji. Służbom mundurowym przypisywany jest rasizm, a krytyka nierzadko obejmuje niemal całą cywilizację europejską.

Przed wtorkową manifestacją przeciw "rasizmowi i brutalności policyjnej", minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner zapowiedział, że manifestacje, zakazane z powodu stanu pogotowia sanitarnego, będą jednak tolerowane. "Światowe wzruszenie góruje nad zasadami prawa" – powiedział minister.

#francja #blacklivesmatter #polityka #lewackapropaganda

Data: 26.04.2019 00:51

Autor: Immortal_Emperor

Polka z murzynem, zakolczykowana twarz, akceptacja otyłości itp. W innej wersji tej reklamy również homoseksualizm (szukać na YT pod SPRITE I LOVE YOU HATER). Było już Gilette, bank zmieniającego się świata, teraz to. Lewicowa propaganda w reklamach coraz to bardziej przybiera na sile.

https://www.youtube.com/watch?v=RdJ-5XO8p5E

Sprite nie kupuje, nie pije.

#lewackapropaganda #lewackalogika #sprite