Data: 05.10.2019 14:34

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Wiecie może czy każdy antylękowy lek wywala tolerancję w kosmos po zaledwie kilku-kilkunastu dniach? Brałem beklofen i tego się nie da długo brać bo po krótkim czasie już prawie nie czuć działania.

Myślałem nad alproxem ale czy to będzie lepsze czy jeszcze gorsze nie wiem. Oba działają na GABA.

#lekarstwa

Data: 27.09.2019 14:45

Autor: Alojz

Był ciekawy reportaż, w niemieckiej telewizji na temat brakujących lekarstwa. Aktualnie brakuje około 100 lekarstw w aptekach,pacjenci muszą kupować zamienniki. A dlaczego brakuje? Jednym z powodów jest to że coraz więcej producentów leków,sprowadza składniki do swoich lekarstw z Chin czy Indii.Czyli jak tak coś nawali to potem są kłopoty z produkcją


#wszystkooniemczech


#lekarstwa #medycyna

Data: 20.08.2019 09:01

Autor: Alojz

Szukając jakiś ciekawych informacji, do mojego tagu, natknąłem się na ciekawy artykuł o cenach lekarstw w walce z rakiem

Lek Lomustin,parę lat temu jedna dawka leku kosztowała 50 dolarów,teraz 770 dolarow.

Journal of Clinical Oncology przeanalizowal 24 lekarstw używanych w onkologii, odliczając inflację, ich ceny wzrosły w ostatnich latach o 18%

Mimo że mi daleko do lewicowego toku myślenia,to myślę że państwo by mniej kosztowało np produkcja lekarstw do walki z rakiem jakby państwo same produkowało i tworzyło takie lekarstwa

#medycyna #rak #nowotwor #lekarstwa

Data: 05.07.2019 08:34

Autor: Alojz

Coraz częściej dowiaduje się od znajomych, że oni sami lub ktoś z ich otoczenia, bierze jakieś lekarstwa, jak to się mówi w potocznym języku " od głowy " A to ktoś walczy z depresją a to ktoś ze stanami lękowymi. Są to osoby mające 25 lat i więcej, mające dobry zawód ,rodzinę , znajomych,dochody ( w przeciwieństwie do większości tutaj #pdk ;) )

Co najlepsze, jedna czy dwie wizyty u lekarza i już masz tabletki i chorobowe.

Patrząc na statystki, to teraz lekarze w Niemczech wypisują siedem razy więcej lekarstw jeśli chodzi o leczenie depresji niż przed 25 laty.

Zanim ktoś zacznie pisać jakieś mądrości o depresji, parę słów ode mnie.Jest już udowodnione medyczne, że w przypadku ciężkiej depresji mózg chorego różni się od osoby zdrowej jeśli chodzi o substancje chemiczne w mózgu.I raczej ciężko to wyleczyć idąc biegać czy na siłownię

Co nie zmienia faktu że część ludzi idzie na łatwiznę.Trzy dni maja zły humor i już krzyczą Depresja! dziewczyna puściła go kantem:Depresja !

#wszystkooniemczech

#medycyna #lekarstwa #statystyka #depresja

Jasnota biała - "biała pokrzywa" - lecznicze zioła

Data: 17.05.2019 18:47

Autor: Fajerki

youtube.com

Jasnota biała jest to bylina uważana za chwast, często jest mylona z pokrzywą. Jej pokrój i kształt liści jest bardzo zbliżony do pokrzywy, dlatego nazywana bywa pokrzywą białą. Jednak roślina ta nie parzy i posiada szerokie właściwości lecznicze, na które warto zwrócić uwagę.

Można ją spotkać na skrajach dróg, ugorach czy na łąkach. Jasnota biała (lamium album) występuje naturalnie w Europie i Azji, gdzie traktowana jest jako chwast. W Polsce występuje na całym niżu, a także w niższych partiach górskich.

Ta pokrzywa z białymi kwiatami jest rośliną synantropijną, co oznacza, że towarzyszy człowiekowi i zasiedla miejsca w pobliżu osiedli mieszkalnych, domów i innych budowli stworzonych przez człowieka. Roślina wykazuje szereg pozytywnych działań na ludzki organizm (wewnętrznych i zewnętrznych).

Najbardziej wartościową częścią rośliny jest kwiat jasnoty białej, który zbiera się podczas suchej i słonecznej pogody. Musi być on również w pełni rozwinięty. Poddaje się go suszeniu w temperaturze około 40 stopni. Trzeba pamiętać, że na susz kwiatowy zbiera się tylko korony kwiatów.

Jasnota biała zawiera w swoim składzie sole mineralne, glukozyd, cukrowce, flawonoidy, garbniki, olejki eteryczne, a także karoten. Dzięki tym wielu składnikom kwiat jasnoty białej znalazł szerokie zastosowanie w lecznictwie ludowym i w medycynie.

Wykazuje działanie przeciwzapalne. Posiada zdolności regenerujące uszkodzony nabłonek. Działa hamująco na mikro krwawienia z naczyń. Ma również działanie wykrztuśne, moczopędne i dezynfekujące.

Od wieków stosowana jest w leczeniu chorób kobiecych, takich jak upławy, zapalenie pochwy lub szyjki macicy. Także w schorzeniach odbytu oraz do irygacji u kobiet. W postaci okładów na uszkodzoną skórę i trudno gojące się rany. Poza tym jasnota stosowana wewnętrznie reguluje przemianę materii i usuwa szkodliwe produkty po przemianie.

Kwiat jasnoty białej i preparaty wytwarzane na jego bazie wykazują pozytywne właściwości w stanach zapalnych układu oddechowego. Dobrze sprawdza się w zapaleniach oskrzeli lub nieżycie gardła. Kwiat jasnoty białej zwiększa ilość wydzielanego śluzu i rozrzedza go. Ułatwia tym samym oczyszczanie oskrzeli.

Napar posłodzony miodem lipowym bądź sokiem malinowym złagodzi przebieg przeziębienia i grypy.

Napar ze świeżych lub suszonych kwiatów, zaleca się picie kilka razy dziennie przy przeziębieniu, kaszlu, zapaleniu oskrzeli i płuc.

Jasnota biała to ziele, które można zastosować do leczenia wielu dolegliwości. Skuteczna, bez działań niepożądanych, bezpieczna, praktycznie dla każdego.

Warto się o tym przekonać.

#zdrowie #medycynaalternatywna #lekarstwa #medycyna #ziola

Data: 07.04.2019 09:43

Autor: Alojz

Czy Polacy wydają najwięcej z krajów unii na lekarstwa bez recepty?

Jeżeli by liczyć wydatki " na głowę " to nie.Jezeli by liczyć dochód i wydatki na lekarstwa bez recepty to raczej tak .

Tu macie ranking krajów " wydatki na lekarstwa bez recepty na statystycznego mieszkańca"

Polska przed Niemcami!

W Niemczech ponad połowa zakupów lekarstw bez recepty to środki do zwalczania kaszlu i przeziębienia .

https://m.heise.de/tr/artikel/Statistik-der-Woche-Rezeptfreie-Gesundheit-3794788.html

#lekarstwa #zdrowie