30 maja "Dzień Bez Stanika" - Najpiękniejsze święto w roku?

Data: 30.05.2020 21:37

Autor: ziemianin

#dzienbezstanika #ciekawostki #aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #stanik #biustonosz #kobieta #dziewczyna #ladnecycki #ladnapani #ladnadziewczyna

Międzynarodowy Dzień Bez Stanika wypada 30 maja. To najpiękniejsze święto w roku? Kto je wymyślił i dlaczego zostało ustanowione? Zapytaliśmy białostoczan, co sądzą na ten temat. Reakcje były bezcenne!

[30 maja "Dzień Bez Stanika" – Najpiękniejsze święto w roku?]

Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Bez Stanika?

30 maja w niektórych krajach obchodzony jest Dzień bez Stanika, lansowany przez pewne środowiska także w Polsce. Kto go wymyślił i dlaczego powstał? Geneza tego "święta" nie jest do końca znana. Pomysł jego ustanowienia prawdopodobnie powstał w Stanach Zjednoczonych, chociaż tam, co ciekawe, obchodzony jest on nie 30 maja, a 13 października. W czyjej głowie powstał pomysł?

Trudno oprzeć się wrażeniu, że za pomysłem wyznaczenia tego święta w kalendarzu stoją mężczyźni. Kto inny mógł bowiem zachęcać kobiety do zdjęcia staników i uwolnienia biustów na 24 godziny? Być może wpadła na to jakaś kobieta, której stanik niezwykle uwierał. Być może. Warto wspomnieć bowiem, że idea porzucenia biustonoszy nie jest czymś nowym i powstała już w latach 60. i 70. XX wieku.

Dzień Bez Stanika mógł zatem zostać ustanowiony już wtedy i wówczas jego genezę przypisywano by feministkom. Zachęcały one do zdjęcia staników jako symboli uciemiężenia kobiet. Wszystko zmieniło się jednak, gdy płeć piękna zaczęła rozwijać się zawodowo i wkraczać w świat biznesu. Wówczas szybko zauważono, że biustonosze są nieoficjalnym wymogiem w pracy. Pojawił się zresztą nawet zawód brafitterki, czyli specjalistki od dobierania bielizny.

Dziewczyna z Belgii wybrała się do Etiopii, aby spędzić tydzień z plemieniem Surma (UWAGA! golizna)

Data: 26.05.2020 12:19

Autor: ziemianin

marisapapen.com

#nsfw #dziewczyna #kobieta #nagosc #ladnadziewczyna #ladnakobieta #murzynka #afryka #etiopia #JesseWalker #MarisaPapen #plemieSurma #Surma #fotografia #podroze #ciekawostkipodroznicze

Fotografka i blogerka podróżnicza Marisa Papen chciała poznać nową kulturę, coś zupełnie innego niż jej przytulne życie w sercu Belgii. Tak więc wraz z fotografem Jesse Walkerem Marisa z Australii polecieli samolotem do doliny Omo w Etiopii i spędzili tydzień mieszkając z plemieniem Surma.

Dziewczyna z Belgii wybrała się do Etiopii, aby spędzić tydzień z plemieniem Surma (UWAGA! golizna)

Marisa starała się jak najściślej zintegrować z plemieniem, w miarę możliwości przyjmując ich kulturę i styl życia, w tym goląc głowę.

„Chociaż pochodziliśmy z zupełnie innych miejsc, połączyliśmy się ze sobą. Zaakceptowali mnie za to, kim byłam bez uprzedzeń. Ludzie plemienni są bardzo odrębni i samowystarczalni, żyją ze swojej ziemi i z nią. Nie są zintegrowani z „nowoczesnym” światem, większość plemion nigdy nawet nie była narażona na „nowoczesny” świat.

Mają też własne standardy dotyczące urody… To, co nazywamy pięknym w naszym świecie zachodnim, nie jest tym samym, w jaki plemię Surma dąży do piękna. Zarówno mężczyźni plemienia Surma, jak i kobiety przekłuwają uszy, niektóre kobiety rozciągają dolną wargę. Okaleczają ciała powtarzalnie wykonując małe rany – czyż nie jest zabawne, że wymyśliliśmy te wszystkie kremy, lasery i wszystkie inne zabiegi, aby się ich pozbyć…” – powiedziała Marisa Papen.

Czy siostra Kim Jong Un, Kim Yo-jong przejmie po nim włądzę w Korei Północnej?

Data: 21.04.2020 11:34

Autor: ziemianin

youtube.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #koreapolnocna #kimdzongun #KimYojong #wladza #dynastia #ladnadziewczyna

Według reporterki CNN Pauli Hancocks, Kim Yo-jong może być w kolejce do objęcia przywództwa w Korei Północnej, jeśli doniesienia o krytycznym stanie Kim Jong Un są wiarygodne.

Czy siostra Kim Jong Un, Kim Yo-jong przejmie po nim władzę w Korei Północnej?

Północnokoreański przywódca jest podobno w poważnym stanie po operacji sercowo-naczyniowej, którą przeszedł na początku tego miesiąca.

Reporterka CNN poinformowała, iż amerykański wywiad monitorują tą sytuację.

Ostatnio despota nie pojawił się na obchody urodzin swojego dziadka Kim Ir Sena 15 kwietnia, co wywołało spekulacje na temat jego zdrowia. Widziano go natomiast cztery dni wcześniej na spotkaniu rządowym.

Pani Hancocks uważa, że w pokręconym świecie północnokoreańskiej polityki, Kim Yo-jong jest jedną z niewielu osób, którym ufa Kim Jong Un.

"Byłą często widywana u boku swojego brata".

"Uważa się, że jest jedną z niewielu osób, którym Kim naprawdę ufa"

"Kim Yo-jong jest rodziną, co w Korei Północnej jest"

Śliczna Laura z Kolumbii i jej rodzinne miasto Medellín (napisy PL)

Data: 31.01.2020 22:45

Autor: ziemianin

youtube.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #podroze #amerykapoludniowa #kolumbia #ladnadziewczyna #ladnapani

Śliczna Laura z Kolumbii zrobiła pierwszy odcinek swojego vloga i opowiada w nim o swoim rodzinnym mieście MEDELLÍN

Śliczna Laura z Kolumbii i jej rodzinne miasto Medellín (napisy PL)


Laura była przewodniczką w Kolumbii Bartka z #BezPlanu

https://www.youtube.com/watch?v=WP6PRE7D1aQ

https://www.youtube.com/watch?v=Hf8Io6Wur4U

Shaina West - Samurider - To miasto potrzebuje bohatera

Data: 30.11.2019 19:38

Autor: ziemianin

the-samurider.com

#fotografia #ladnadziewczyna #ladnapani #ShainaWest #sportywalki #kaskaderka #ladnadziewczyna #ladnapani

Shaina West jest certyfikowanym trenerem osobistym, samoukiem sztuk walki i aspirującym aktorem kaskaderskim. Czerpiąc inspirację z zamiłowania do japońskiej kultury, sztuk walki, samurajów, anime i motocykli, narodziła się „Samurider”.

Shaina West – Samurider – To miasto potrzebuje bohatera