Data: 01.04.2020 04:25

Autor: ZorD

W tej sytuacji jaką mamy jest sens trzymać na koncie, w skarpecie złotówki czy euro? Czy może lepiej to zainwestować? Jeśli tak to w co? Samochody, mieszkania, nieruchomości a może złoto srebro czy kryptowaluty?

Ja się nie znam ale tak logicznie patrząc to mieszkania odpadają bo ludzie nie będą kupować z powodu braku gotówki. Chyba że myśląc na dłuższy czas, chociaż z kupnem i tak bym poczekał aż ceny spadną. Wg. Mnie ceny powinny spaść. Tak samo samochody wiele firm będzie padać więc banki będą zabierać auta.

Co myślicie? Zabezpieczacie się jakoś? Czy na miękko?

#kryzys #koronawirus #spekulacja #gielda #kryptowaluty #banki #zloto #euro

Powstała kryptowaluta oparta na papierze toaletowym

Data: 18.03.2020 20:36

Autor: malcolm

dobreprogramy.pl

#kryptowaluty

"TPC, czyli Toilet Paper Coin opiera się ona na blockchainie, Ethereum i trójwarstwowym papierze toaletowym . Jak na razie, 1 Toilet Paper Coin to równowartości 500-arkuszowej rolki papieru."

Zapewne tak jak z cyfrowego złota (np BTC) nie da się zrobić zęba czy pierścionka dla lubej tą walutą nie będzie się dało podterzeć……..

Kurs bitcoina tonie. Spadek o 50 proc. w ciągu 24 godzin. Ale odrabia straty

Data: 13.03.2020 20:16

Autor: HaHard

bankier.pl

Piątkowe przedpołudnie przyniosło poprawę sytuacji na rynku kryptowalut, po koszmarnej nocy. Choć wydawało się, że nic już gorszego na rynku stać się nie może, niż w czasie czwartkowego krachu, sytuacja w nocy z czwartku na piątek wyglądała naprawdę tragicznie. Jednak odbicie na notowaniach kontraktów terminowych na główne światowe indeksy uratowało rynek przed dramatycznym zawałem.

#hahard #ekonomia #kryptowaluty #bitcoin #inwestycje

Data: 26.02.2020 23:40

Autor: lachiarma

Co jest dobrym długotrwałym nośnikiem wartości? Obserwuję z lekkim niepokojem doniesienia o inflacji i poważnie się zastanawiam, czy części oszczędności nie zacząć przechowywać w czymś innym niż papierki fiducjarne fiat NBP i elektroniczny zapis w systemie bankowym. Mam trzy pomysły: złoto; obce, ugruntowane i w miarę stabilne waluty (euro, dolar może mniej bo idzie kryzys podobno) i kryptowaluty (najlepiej bitcoin, chociaż krótkoterminowo to ruletka i kasyno, to długoterminowo jak na razie z historii wynika, że raczej można polegać).

Co do złota, to raczej nie wchodzi w grę, bo najmniej to wypadałoby jedną uncję kupić aby później odsprzedać, a jedna uncja dużo kosztuje, ale już kilogram srebra mogę rozważyć.

Lokaty i konta oszczędnościowe można sobie odpuścić, bo jeżeli inflacja za styczeń by się utrzymała na resztę roku to ciężko znaleźć bank który by oferował 4,4% w skali roku przez 12 miesięcy xD Czekam na GUS aż poda dane za luty, czy spadnie, czy wzrośnie (jak wzrośnie to już krocząca inflacja i bardzo zły sygnał)

Co polecacie?

#polska #ekonomia #gospodarka #inflacja #bitcoin #kryptowaluty

Irańczycy przechodzą na Bitcoin uważając ją jako bezpieczną przystań.

Data: 13.01.2020 13:48

Autor: Monte

bitcoinnews.com

Wyszukiwania irańskie wykazują 45-krotny wzrost wyszukiwań związanych z bitcoinami

Irańczycy coraz częściej zwracają się do Bitcoin jako bezpiecznej przystani ze względu na obecny napięty klimat na Bliskim Wschodzie, a Stany Zjednoczone ogłaszają nowe fale sankcji wobec tego kraju. Podczas gdy tradycyjnymi bezpiecznymi przystaniami dla Irańczyków były złoto i obca waluta, brakowało ich obu z powodu amerykańskich sankcji, za które większość zagranicznych firm nie może prowadzić interesów w Iranie.

Ponieważ tradycyjne bezpieczne inwestycje wysychają i stają się coraz droższe, irańczycy uważają teraz Bitcoin za realną alternatywę, ponieważ o jego wartości decydują pary handlowe z USD i EUR. Trendy Google pokazują również wyszukiwanie związane z bitcoinami „Bitcoin Iran” wzrosło o 4500% w Iranie podczas obecnych napięć z USA.

Irański rial walutowy stracił ponad 80% swojej wartości w ciągu ostatnich kilku lat, a przyszłe sankcje ze strony rządu USA prawdopodobnie zwiększą presję na słabą walutę krajową. W rezultacie oczekuje się, że akceptacja Bitcoin jako bezpiecznej przystani i użyteczności wzrośnie w tym kraju w najbliższej przyszłości.

#kryptowaluty #bitcoin #finanse #ekonomia #iran #usa

Data: 04.11.2019 22:23

Autor: Borocoin

Witam i zapraszam serdecznie do zapoznania się czym jest projekt Borocoin !

Czym w takim razie jest Borocoin?

Borocoin to zależna kapitałowo, prywatna spółka inwestycyjna, skupiająca się na inwestycjach w dojrzałe kryptowaluty— posiadające skalowalny model biznesowy, potencjał eksportowy i konsolidacyjny, mające własny produkt, markę lub inną przewagę technologiczno-konkurencyjną. Borocoin oparty jest na najwyższej klasy ekspercie, który jest kluczową przewagą konkurencyjną spółki Borocoin, umożliwiającą dynamiczny rozwój możliwości kapitałowych całej grupy.

Borocoin : ERC-20 token oparty o blockchain Ethereum

Total supply : 2,000,000,000 BORO

Podział tokenów (1.11.2019)

Airdropy, akcje promocyjne (5%)

CEO: 200,000,000 BORO (10%)

Na sprzedaż : 1,700,000,000 BORO = (85%) = 1020 Ethereum (705 000 zł)

(1 BORO = 0.0000006 eth)

**Cele spółki?

**

Celem projektu Borocoin jest zmiana funkcjonowania obecnych spółek kapitałowych, w której faktyczną kontrolę nad dystrybucją zysków sprawują większościowi udziałowcy. Według Borocoin akcjonariusze mniejszościowi nie mają żadnego wpływu na spółkę i są traktowani jako źródło kapitału. W Borocoin wprowadzono zasadę : 1Milion Borocoinów(0,05% całej ilości)=0.6 ethereum— dlatego każdy inwestor w takim samym stopniu ma wpływ na dystrybucję zysków i przede wszystkim to Tokenariusze (osoba posiadająca minimum 1,000,000 Borocoin (BORO)) decydują podczas głosowania na Walnym Zgromadzeniu Tokenariuszy o tym, ile zysku ma wypłacać firma. Głosowanie odbywa się raz w roku

Pierwsze głosowanie odbędzie się 30.11.2020

Standardowy rozkład co miesięcznej wypłaty zysków wygląda tak :

70%-Inwestor

20%-Zostaje w projekcie i wzmacnia jego wartość

10%-CEO projektu

Borocoin uzależnia wypłate zysku od posiadania kupionych Borocoin na portfelu z którego wysłano zainwestowane Ethereum. Na ten sam portfel będzie wysyłana co miesiąc kryptowaluta Ethereum w formie dywidendy. Mechanizmy te mają przywrócić pierwotny cel powstawania spółek, w której to firma jest dla udziałowców, nie udziałowcy dla firmy. Borocoin jest drugą spółką kapitałową, gdzie dystrybucja zysków została częściowo oparta o technologię blockchain.

Plany rozwoju spółki?

2019–2021r.

Skupianie się na promowaniu marki Borocoin jako solidny fundusz inwestycyjny poprzez wytwarzanie dużych zysków na giełdach kryptowalutowych i na wypłacaniu co miesiąc dywidend dla inwestorów

2021–2022r.

Nastąpi uwolnienie ceny BORO z obecnych 0.0000006eth i dodanie go do 3–4 giełd kryptowalutowych, spodziewany będzie wtedy duży wzrost wartości samej waluty, dywidenty będą wypłacane co miesiąc dla posiadaczy przynajmniej 1,000,000 BORO tak samo jak teraz.

2023–2025r.

Jeżeli wszystko będzie szło zgodnie z planem to z obecnej wartości 705 tys zł możemy dobić do 20–30 milionów zł w 2024–2025r.

Może się wtedy okazać że najlepszą taktyką przy inwestowaniu w Borocoin będzie kupienie go i trzymanie cały czas na portfelu co może zapewnić świetny przychód pasywny przez wiele lat

To użytkownicy kontrolują fundusze

Skoro nie ma pojedynczego podmiotu kontrolującego Borocoin, nie ma też pojedynczego punktu kontroli nad funduszami użytkowników. Giełdy zdecentralizowane nie muszą opierać się na zaufaniu systemowi — użytkownicy cały czas mają kontrolę nad swoimi środkami, a wszystkie transakcje oparte są na mechanizmie peer-to-peer.

Taki sposób funkcjonowania DEX-ów możliwy jest dzięki zastosowaniu systemu inteligentnych kontraktów Ethereum. Gdy tylko fundusze związane są poprzez inteligentny protokół, uzyskać do nich dostęp może tylko osoba dysponująca odpowiednim kluczem prywatnym.

Tymczasem korzystając z tradycyjnej, scentralizowanej giełdy, użytkownik zrzeka się kontroli nad swoim kluczem prywatnym, a wszystkie fundusze przechowywane są w jednym rejestrze, który odpowiada gorącym rezerwom giełdy. Uzyskawszy do niego dostęp, haker bez trudu przejmie kontrolę nad twoimi środkami.

Jedna z tajemnic Borocoin (BORO)?

LN = funkcja Leave Now

Dzięki temu każdy inwestor może bez problemu wypłacić zainwestowane środki w ciągu 24 godzin. Na przykład:

Kupujesz 3 000 000 BORO za 1,5 ETH i trzymasz BOROw portfelu

Po 6 miesiącach potrzebujesz pieniędzy i musisz wyjść z projektu. W ciągu tych 6 miesięcy otrzymujesz co miesiąc:

Po 1 miesiącu: zysk 10% (1,5 ETH x 0,1 = 0,15 ETH)

Przy 2: 6% (1,5 x 0,06 = 0,09 ETH)

Przy 3: 8% (1,5 x 0,08 = 0,12 ETH)

Przy 4: 5% (1,5 x 0,05 = 0,075 ETH)

Przy 5: 15% (1,5 x 0,15 = 0,225 ETH)

Przy 6: 9% (1,5 x 0,09 = 0,135 ETH)

Podsumowanie: Z Dywidend otrzymujesz 0,795 ETH w ciągu 6 miesięcy bezpośrednio do swojego portfela

Możesz teraz użyć LN = leave now. Jak to działa? Wysyłasz e-mail do borocoin1@gmail.com z:

LN-tytuł

Treść : „Wyjdź teraz” + link do transakcji na etherscan, gdzie wysłałeś 3 000 000 BORO do głównego portfela Borocoin —

Po tym otrzymasz maksymalnie w ciągu 24 godzin 1,5 ETH

Podsumowując z pieniędzmi z dywidend, które masz już 2.295 ETH po 6 miesiącach! To tylko przykład, aby poinformować wszystkich, jak działa Borocoin i jak działa opcja LN

Dzięki systemowi zdecentralizowanemu cały czas zachowujesz kontrolę nad swoim kluczem prywatnym — o ile więc nie wyjawisz klucza bezpośrednio oszustowi — Twoje fundusze zabezpieczone będą przez inteligentny kontrakt.

**

Integracja z portfelami sprzętowymi**

To chyba największa z zalet ERC-20 z którego korzysta Borocoin. Większość kryptowalut opartych o erc-20, potrafi synchronizować się z urządzeniami takimi jak Ledger Nano S albo Trezor. Portfele sprzętowe są najbezpieczniejszą metodą przechowywania i zarządzania środkami — są one bowiem odporne na ataki złośliwego oprogramowania, na które wystawione są portfele online.

Korzystając z portfela kompatybilnego z którąś z giełd zdecentralizowanych, użytkownik może wysyłać środki z urządzenia wprost do otwartego przez DEX inteligentnego kontraktu.

STO, a co to takiego?

Najprościej STO to IPO tylko udział jest w formie Tokena obecnie emitowanego głównie w oparciu o blockchain Ethereum, ale to się zmieni wraz z rozwojem technologii blockchain i projektów rozwijających obszar security. STO dotyczy tokenizacji w obszarze rynku finansowego, rynku kapitałowego (szeroko rozumianych papierów wartościowych). Finalnie sprowadza się to do tego, że inwestor zamiast akcji otrzymuje tokeny, które są ekwiwalentem udziału w spółce.

Aby wziąć udział w STO Borocoin należy wysłać conajmniej 0.6 Ethereum na adres : 0x7bcdd24df564e78b748d6288368fc33e4b5de84c

za 0.6 Ethereum (420 zł) otrzymujemy 0,05 % udziału w całej spółce Borocoin czyli 1,000,000 BORO.

60 Ethereum daje nam 5 % udziału w całej spółce czyli 100,000,000 BORO i sprawia że będziemy otrzymywać co miesiąc około 6 Ethereum dywidendy ( 4200 zł co miesiąc przy jednorazowej inwestycji 42 tys zł)!

W celu zainwestowania najlepiej skontaktować się bezpośrednio z CEO projektu : borocoin1@gmail.com

https://www.linkedin.com/in/tomasz-borkowski-2859a517a/

#kryptowaluty #ethereum #borocoin

Drugie kryptowalutowe STO z polskim udziałem - Borocoin

Data: 01.11.2019 17:10

Autor: Borocoin

medium.com

Czym w takim razie jest Borocoin?

Borocoin to zależna kapitałowo, prywatna spółka inwestycyjna, skupiająca się na inwestycjach w dojrzałe kryptowaluty— posiadające skalowalny model biznesowy, potencjał eksportowy i konsolidacyjny, mające własny produkt, markę lub inną przewagę technologiczno-konkurencyjną. Borocoin oparty jest na najwyższej klasy ekspercie, który jest kluczową przewagą konkurencyjną spółki Borocoin, umożliwiającą dynamiczny rozwój możliwości kapitałowych całej grupy.

Borocoin : ERC-20 token oparty o blockchain Ethereum

Total supply : 2,000,000,000 BORO

Podział tokenów (1.11.2019)

Airdropy, akcje promocyjne (5%)

CEO: 200,000,000 BORO (10%)

Na sprzedaż : 1,700,000,000 BORO = (85%) = 1020 Ethereum (705 000 zł)

(1 BORO = 0.0000006 eth)

Cele spółki?

Celem projektu Borocoin jest zmiana funkcjonowania obecnych spółek kapitałowych, w której faktyczną kontrolę nad dystrybucją zysków sprawują większościowi udziałowcy. Według Borocoin akcjonariusze mniejszościowi nie mają żadnego wpływu na spółkę i są traktowani jako źródło kapitału. W Borocoin wprowadzono zasadę : 1Milion Borocoinów(0,05% całej ilości)=0.6 ethereum— dlatego każdy inwestor w takim samym stopniu ma wpływ na dystrybucję zysków i przede wszystkim to Tokenariusze (osoba posiadająca minimum 1,000,000 Borocoin (BORO)) decydują podczas głosowania na Walnym Zgromadzeniu Tokenariuszy o tym, ile zysku ma wypłacać firma. Głosowanie odbywa się raz w roku

Pierwsze głosowanie odbędzie się 30.11.2020

Standardowy rozkład co miesięcznej wypłaty zysków wygląda tak :

70%-Inwestor

20%-Zostaje w projekcie i wzmacnia jego wartość

10%-CEO projektu

Borocoin uzależnia wypłate zysku od posiadania kupionych Borocoin na portfelu z którego wysłano zainwestowane Ethereum. Na ten sam portfel będzie wysyłana co miesiąc kryptowaluta Ethereum w formie dywidendy. Mechanizmy te mają przywrócić pierwotny cel powstawania spółek, w której to firma jest dla udziałowców, nie udziałowcy dla firmy. Borocoin jest drugą spółką kapitałową, gdzie dystrybucja zysków została częściowo oparta o technologię blockchain.

Plany rozwoju spółki?

2019–2021r.

Skupianie się na promowaniu marki Borocoin jako solidny fundusz inwestycyjny poprzez wytwarzanie dużych zysków na giełdach kryptowalutowych i na wypłacaniu co miesiąc dywidend dla inwestorów

2021–2022r.

Nastąpi uwolnienie ceny BORO z obecnych 0.0000006eth i dodanie go do 3–4 giełd kryptowalutowych, spodziewany będzie wtedy duży wzrost wartości samej waluty, dywidenty będą wypłacane co miesiąc dla posiadaczy przynajmniej 1,000,000 BORO tak samo jak teraz.

2023–2025r.

Jeżeli wszystko będzie szło zgodnie z planem to z obecnej wartości 705 tys zł możemy dobić do 20–30 milionów zł w 2024–2025r.

Może się wtedy okazać że najlepszą taktyką przy inwestowaniu w Borocoin będzie kupienie go i trzymanie cały czas na portfelu co może zapewnić świetny przychód pasywny przez wiele lat

To użytkownicy kontrolują fundusze

Skoro nie ma pojedynczego podmiotu kontrolującego Borocoin, nie ma też pojedynczego punktu kontroli nad funduszami użytkowników. Giełdy zdecentralizowane nie muszą opierać się na zaufaniu systemowi — użytkownicy cały czas mają kontrolę nad swoimi środkami, a wszystkie transakcje oparte są na mechanizmie peer-to-peer.

Taki sposób funkcjonowania DEX-ów możliwy jest dzięki zastosowaniu systemu inteligentnych kontraktów Ethereum. Gdy tylko fundusze związane są poprzez inteligentny protokół, uzyskać do nich dostęp może tylko osoba dysponująca odpowiednim kluczem prywatnym.

Tymczasem korzystając z tradycyjnej, scentralizowanej giełdy, użytkownik zrzeka się kontroli nad swoim kluczem prywatnym, a wszystkie fundusze przechowywane są w jednym rejestrze, który odpowiada gorącym rezerwom giełdy. Uzyskawszy do niego dostęp, haker bez trudu przejmie kontrolę nad twoimi środkami.

Jedna z tajemnic Borocoin (BORO)?

LN = funkcja Leave Now

Dzięki temu każdy inwestor może bez problemu wypłacić zainwestowane środki w ciągu 24 godzin. Na przykład:

Kupujesz 3 000 000 BORO za 1,5 ETH i trzymasz BOROw portfelu

Po 6 miesiącach potrzebujesz pieniędzy i musisz wyjść z projektu. W ciągu tych 6 miesięcy otrzymujesz co miesiąc:

Po 1 miesiącu: zysk 10% (1,5 ETH x 0,1 = 0,15 ETH)

Przy 2: 6% (1,5 x 0,06 = 0,09 ETH)

Przy 3: 8% (1,5 x 0,08 = 0,12 ETH)

Przy 4: 5% (1,5 x 0,05 = 0,075 ETH)

Przy 5: 15% (1,5 x 0,15 = 0,225 ETH)

Przy 6: 9% (1,5 x 0,09 = 0,135 ETH)

Podsumowanie: Z Dywidend otrzymujesz 0,795 ETH w ciągu 6 miesięcy bezpośrednio do swojego portfela

Możesz teraz użyć LN = leave now. Jak to działa? Wysyłasz e-mail do borocoin1@gmail.com z:

LN-tytuł

Treść : „Wyjdź teraz” + link do transakcji na etherscan, gdzie wysłałeś 3 000 000 BORO do głównego portfela Borocoin —

Po tym otrzymasz maksymalnie w ciągu 24 godzin 1,5 ETH

Podsumowując z pieniędzmi z dywidend, które masz już 2.295 ETH po 6 miesiącach! To tylko przykład, aby poinformować wszystkich, jak działa Borocoin i jak działa opcja LN

Dzięki systemowi zdecentralizowanemu cały czas zachowujesz kontrolę nad swoim kluczem prywatnym — o ile więc nie wyjawisz klucza bezpośrednio oszustowi — Twoje fundusze zabezpieczone będą przez inteligentny kontrakt.

Integracja z portfelami sprzętowymi

To chyba największa z zalet ERC-20 z którego korzysta Borocoin. Większość kryptowalut opartych o erc-20, potrafi synchronizować się z urządzeniami takimi jak Ledger Nano S albo Trezor. Portfele sprzętowe są najbezpieczniejszą metodą przechowywania i zarządzania środkami — są one bowiem odporne na ataki złośliwego oprogramowania, na które wystawione są portfele online.

Korzystając z portfela kompatybilnego z którąś z giełd zdecentralizowanych, użytkownik może wysyłać środki z urządzenia wprost do otwartego przez DEX inteligentnego kontraktu.

STO, a co to takiego?

Najprościej STO to IPO tylko udział jest w formie Tokena obecnie emitowanego głównie w oparciu o blockchain Ethereum, ale to się zmieni wraz z rozwojem technologii blockchain i projektów rozwijających obszar security. STO dotyczy tokenizacji w obszarze rynku finansowego, rynku kapitałowego (szeroko rozumianych papierów wartościowych). Finalnie sprowadza się to do tego, że inwestor zamiast akcji otrzymuje tokeny, które są ekwiwalentem udziału w spółce.

Aby wziąć udział w STO Borocoin należy wysłać conajmniej 0.6 Ethereum na adres : 0x7bcdd24df564e78b748d6288368fc33e4b5de84c

za 0.6 Ethereum (420 zł) otrzymujemy 0,05 % udziału w całej spółce Borocoin czyli 1,000,000 BORO.

60 Ethereum daje nam 5 % udziału w całej spółce czyli 100,000,000 BORO i sprawia że będziemy otrzymywać co miesiąc około 6 Ethereum dywidendy ( 4200 zł co miesiąc przy jednorazowej inwestycji 42 tys zł)!

W celu zainwestowania najlepiej skontaktować się bezpośrednio z CEO projektu : borocoin1@gmail.com

https://www.linkedin.com/in/tomasz-borkowski-2859a517a/

Opis

#kryptowaluty #ethereum #borocoin

Data: 29.10.2019 20:08

Autor: Borocoin

Cześć wszystkim Nazywam się Tomasz Borkowski! Jestem CEO projektu Borocoin (BORO)!

Borocoin to token ERC-20 oparty o blockchain Ethereum.

Całkowita podaż: 2 000 000 000 BORO

cena za 1 BORO = 0,0000006 ETH

Jeśli masz ponad 1 000 000 BORO w swoim osobistym portfelu ETH, co miesiąc otrzymujesz dywidente w Ethereum.

Dywidenta wynosi około 10% od wkładu początkowego

1 seria dywident została wysłana 25.10.2019 i zysk wynosił 13,33% dla każdego inwestora !

https://www.linkedin.com/posts/tomasz-borkowski-2859a517a_polska-gieagkda-finanse-activity-6590995959621173248-OVna

Borocoin-BORO

"Wierzymy że kryptowaluty to przyszłość i inwestowanie w tym obszarze może przynieść wymierne korzyści jeżeli umiemy ograniczać ryzyko "

#kryptowaluty #ethereum #Borocoin

Prezes polskiej spółki obsługującej wiele giełd kryptowalut zatrzymany

Data: 25.10.2019 21:31

Autor: ziemianin

zaufanatrzeciastrona.pl

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #kryptowaluty #bitcoin #Bitfinex #CryptoCapital #gielda

W czwartek wieczorem w Warszawie wylądował wojskowy samolot, na pokładzie którego znajdował się Ivan Manuel Molina Lee, zatrzymany w Grecji na polecenie polskiej prokuratury. Kim jest Ivan i dlaczego to bardzo ciekawe?

Prezes polskiej spółki obsługującej wiele giełd kryptowalut zatrzymany

Odwiecznym problemem giełd kryptowalut był, jest i będzie brak banków chcących obsługiwać ich rachunki. Świat bankowości jest mocno regulowany – trzeba na przykład sprawdzać, czy ktoś z klientów banku nie pierze pieniędzy lub nie finansuje terroryzmu. Z kolei większość giełd kryptowalutowych stara się dbać o prywatność swoich klientów – bo w końcu o to (po części) w kryptowalutach chodzi. Wiele banków woli zatem po prostu z takiego klienta zrezygnować. To problem – bo jak sprzedawać i kupować kryptowaluty, nie obsługując walut tradycyjnych? I co ma z tym wspólnego polski bank spółdzielczy ze Skierniewic?

Jest problem, jest rozwiązanie


więcej na stronie źródła

Data: 20.09.2019 00:14

Autor: reflex1

W większych miastach Szwajcarii w automatach biletowych największego przewoźnika kolejowego jest również opcja przelewania bitcoin między portfelami.

W niektórych kantonach możesz również płacić mandaty, czy część podatków tą walutą.

A jest również gmina w niemieckim Valais (Wallis), która ma specjalne (obniżone) taryfy za prąd dla kopalni tej waluty.

#szwajcaria #swiatnauki #kryptowaluty #bitcoin

W nocy upadła polska giełda kryptowalut Bitmarket. Wyparowało 100 mln zł

Data: 11.07.2019 17:42

Autor: ziemianin

ithardware.pl

#codziennaprasowka #wiadomosci #bitmarket #bitcoin #kryptowaluty #gielda #

Dzisiejszej nocy ogłoszono zamknięcie giełdy kryptowalut Bitmarket. Zniknęły oszczędności tysięcy klientów.

W nocy upadła polska giełda kryptowalut Bitmarket. Wyparowało 100 mln zł

Dzisiejszej nocy użytkowników znanej polskiej giełdy kryptowalut Bitmarket powitał dość nieoczekiwany komunikat. Giełda zakończyła działalność, jako oficjalny powód podając "utratę płynności". Miało to miejsce chwilę po północy, a już dwie godziny później z internetu zniknęła nawet strona giełdy. Bitmarket była to jedna z najstarszych polskich giełd kryptowalut, która jako jedna z nielicznych oferowała możliwość handlu lewarowego, czym nadrabiała braki w zróżnicowaniu wirtualnych walut w ofercie. Dzienne obroty sięgały nawet 3 milionów złotych, choć giełda zajmowała dopiero 160. miejsce na świecie. W 2018 roku spółka IQ Partners ogłosiła, że zamierza przejąć BitMarket, licząc na roczne wielomilionowe zyski. Do przejęcia jednak nie doszło. Z giełdy w nocy wyparowały depozyty klientów o wartości 2,3 tys. bitcoinów.

Data: 19.06.2019 21:10

Autor: AdJoywekshodavgejhyRavHup7Knat

Dzisiaj o dwóch podatnościach.

Pierwsza – dotyczy większości linuksów – pozwala na zdalne wywołanie kernel panic, czyli de facto wyłączenie hosta.

Tymczasowy workaround, to: echo 0 >/proc/sys/net/ipv4/tcp_sack

Podatność znaleźli panowie z #netflix :)

więcej: https://github.com/Netflix/security-bulletins/blob/master/advisories/third-party/2019-001.md

Druga – to dziura w Firefoxie, pozwalająca na wykonanie kodu w systemie.

Uwaga! Ta dziura jest aktywnie wykorzystywana na użytkownikach kryptowalut!

Recepta: upgrade do wersji 67.0.3 lub ESR 60.7.1

Do znalezienia przyczyniły się bezpieczniki z Coinbase :)

więcej: https://www.zdnet.com/article/mozilla-patches-firefox-zero-day-abused-in-the-wild/

#security #it #kryptowaluty #linux

Data: 18.06.2019 11:49

Autor: Pancake

No nieźle… ciekawe co z tego wyniknie. Jest z nami jeszcze ten mózg od kryptowalut? Ciekawi mnie Twoja opinia.

https://libra.org

#kryptowaluty #libra #blockchain #facebook #wielkiekorpo #pieniadze


Today, Facebook is coming together with 27 organizations around the world to start the non-profit Libra Association and create a new currency called Libra.

Libra's mission is to create a simple global financial infrastructure that empowers billions of people around the world. It's powered by blockchain technology and the plan is to launch it in 2020. You can read more about the association here: https://libra.org

Being able to use mobile money can have an important positive impact on people's lives because you don't have to always carry cash, which can be insecure, or pay extra fees for transfers. This is especially important for people who don't have access to traditional banks or financial services. Right now, there are around a billion people who don't have a bank account but do have a mobile phone.

We aspire to make it easy for everyone to send and receive money just like you use our apps to instantly share messages and photos. To enable this, Facebook is also launching an independent subsidiary called Calibra that will build services that let you send, spend and save Libra -- starting with a digital wallet that will be available in WhatsApp and Messenger and as a standalone app next year.

Calibra will be regulated like other payment service providers. Any information you share with Calibra will be kept separate from information you share on Facebook. From the beginning, Calibra will let you send Libra to almost anyone with a smartphone at low to no cost. Over time, we hope to offer more services for people and businesses -- like paying bills with the push of a button, buying coffee with the scan of a code, or riding local public transit without needing to carry cash or a metro pass.

In addition to our efforts, many other companies will build their own services using Libra -- from payment companies like Mastercard, PayPal, PayU, Stripe and Visa, to popular services like Booking, eBay, Farfetch, Lyft, Spotify and Uber, to non-profits doing important work around financial inclusion like Kiva, Mercy Corps and Women's World Banking, to companies in the crypto space like Anchorage, Coinbase, Xapo, and Bison Trails. A number of leading Venture firms are also joining to help drive innovation on the Libra network. We're hoping to have over 100 cofounding members of the Libra Association by the time the network launches next year.

All of this is built on blockchain technology. It's decentralized -- meaning it's run by many different organizations instead of just one, making the system fairer overall. It's available to anyone with an internet connection and has low fees and costs. And it's secured by cryptography which helps keep your money safe.

This is an important part of our vision for a privacy-focused social platform -- where you can interact in all the ways you'd want privately, from messaging to secure payments.

Privacy and safety will be built into every step. For example, Calibra will have a dedicated team of experts in risk management focused on preventing people from using Calibra for fraudulent purposes. We'll provide fraud protection so if you lose your Libra coins, we'll offer refunds. We also believe it's important for people to have choices so you'll have the options to use many other third-party wallets on the Libra network.

There's still a lot more to learn and do before Libra will be ready to officially launch. We know it's a major undertaking and responsibility -- and we're committed to getting this right. We've been working with policymakers and experts in areas like financial inclusion, economics, security, privacy and blockchain, and we'll continue listening to their feedback as we figure out the best way to move forward. We're thankful for their partnership, and for all the businesses, organizations, and academic institutions that are part of the Libra Association.

This is the beginning of an exciting journey and I'm looking forward to sharing more soon.

Data: 16.05.2019 01:18

Autor: rebul4

Jak kogoś interesuje #btc #kryptowaluty to na początku wykładu, jest ciekawy watek o problemach z jakimi musi się zmagać Iiran, aby zrobic przelew… W ramach sankcji zostali odcieci od SWIFT widze tutaj spory potencjał dla krypto, tylko kapitalizacja musiała by sie zwiększyć pewnie jeszcze sporo, aby można było na spokojnie takimi kwotami operowac, nie ruszając przy tym zbytnio całym rynkiem .

https://youtu.be/dSZKn8ACj98

Jak trwoga to do ... bitcoina

Data: 28.02.2019 11:41

Autor: niewinda

nytimes.com

Artykuł w NYTimes opisujący losy rodziny, która w Wenezueli może kupić wyżywienie i w miarę spokojnie żyć tylko i wyłącznie dzięki kryptowalutom. Konkretnie bitcoinowi.

Ciekawe jest to, ile osób w naszym kraju uważa kryptowaluty za oszustwo. No może coś z tego blockchaina będzie ale na pewno nie z kryptowalut. Tymczasem okazuje się, że w kryzysie – naprawdę dużym, kiedy już wszystko zawiodło – to kryptowaluty są ostatnią deską ratunku.

Data: 22.02.2019 23:37

Autor: Jiren

Bitcoin i inne kryptowaluty umrą już w 2022 roku przez regulacje prawne banku Watykanu. Czekają 10 lat po roku 2012, by przebiegunowanie planety stało się faktem. Skąd mieli taką wiedzę? Otóż nie jest tajemnicą, że bankiem Watykanu zarządzają Reptidzi, rasa żydojaszczurów, która wyewoluowała z Reptilian amerykańskich, którzy rządzą FED. Sprzedajcie swoje bitcoiny póki jeszcze możecie, ale nie róbcie dużych transakcji, bo oni to widzą.

Data: 22.02.2019 15:49

Autor: itknight

O co chodzi z tym bombardowaniem newsami o kryptowalutach/bitcoinie? Od kilku dni co drugi news tylko o tym…

Trochę mnie to zastanawia bo osobiście uważam że kryptowaluty to taki sam rodzaj kradzieży jak drukowanie fałszywych pieniędzy (tu trzeba dobrej drukarki, tam dobrej "koparki", tu dobrego papieru i prądu, tam prądu – i efekt ten sam – pieniądz z garażu :-D )

50 przykładowych gier na blockchain

Data: 16.02.2019 10:11

Autor: niewinda

medium.com

W tytule jest 50 najlepszych, ale pozwolę się nie zgodzić. Kilka gier jest hazardowych (np Epic Dragons) albo w ogóle piramid finansowych. Do tego nie wiem czy da się grać w gry na Ethereum ze względu na ciągle wysokie koszty przelewu. Steem i EOS nie mają kosztów przelewu wcale. Natomiast to na co chciałem zwrócić uwagę to to, że po pierwsze większość z tych gier powstaje w Azji (Chiny, Korea). Zachód pozostaje daleko w tyle w tej rywalizacji. Po drugie tych gier będzie powstawać bardzo dużo i jest to zupełnie nowy trend, którym warto się zainteresować. Może mieć on też poważne konsekwencje ekonomiczne bo przyzwyczaja przeciętnych ludzi do kryptowalut, przez co widzą oni, że to nie jest oszustwo tylko nowa, rewolucyjna technologia. Co skończy się tym, że za kilka lat ludzie do mniejszych przelewów w ogóle przestaną używać banków bo nie będzie takiej potrzeby – skoro wszyscy i tak będą mieli portfele krypto na smartfonach i dużo prościej będzie z nich korzystać (chociażby dlatego, że dają od razu możliwość logowania do serwisów).

W każdym razie z gier które ja gram i mogę polecić to EOS Knights (niski koszt wejścia) i Steem monsters (trochę droższa ale dość popularna).

Ciekawy przypadek kryptowalut

Data: 12.02.2019 12:25

Autor: niewinda

steemit.com

Zacznę od tego, że nie naganiam na kryptowaluty. Wręcz przeciwnie. Zabraniam dożywotnio korzystać z kryptowalut osobom, które je krytykują bez zapoznania się i zrozumienia technologii i powielają bezsensowne plotki. Po drugie, wyrażam oburzenie tym, że dalej nie ma osobnego tagu blockchain z tagiem gry bo tam chciałem ten wpis umieścić. A prosiłem o jego dodanie. To takie trudne?

Natomiast co do znaleziska to w dużym skrócie przedstawia ono ciekawe zastosowanie gier na blockchain, które być może w przyszłości mogą okazać się jednym ze składników naszego przychodu gwarantowanego, który jest testowany w niektórych państwach.