30 ty zł za brak maseczki w tramwajach i autobusach. Policja będzie kontrolować

Data: 24.06.2020 00:22

Autor: ziemianin

gazetawroclawska.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #maseczki #ochronne #maseczkiwmpk #kontrole #mpk #wroclaw #karyzabrakmaseczki

Mieszane patrole złożone z kontrolerów wrocławskiego MPK i policjantów, sprawdzają od dziś (22 czerwca 2020), czy pasażerowie noszą maseczki w tramwajach i autobusach. Za ich brak grożą wysokie kary – nawet do 30 tysięcy złotych.

30 ty zł za brak maseczki w tramwajach i autobusach. Policja będzie kontrolować

Po wrocławskich ulicach – w tramwajach i autobusach MPK – krążą od dziś patrole złożone z kontrolerów i policjantów, które oprócz ważnych biletów, sprawdzają, czy pasażerowie noszą maseczki.

– Cztery niezależne zespoły jeszcze przez kilka godzin będą w w środkach komunikacji miejskiej przypominać o obowiązującym nakazie rządowym w związku z pandemią koronawirusa – mówi Tomasz Sikora, rzecznik prasowy MPK Wrocław. – Jeszcze dziś policjanci będą wyrozumiali dla pasażerów bez maseczek, co więcej będą je rozdawać zapominalskim, ale od jutra mogą posypać się mandaty – ostrzega rzecznik. Rozdawane maseczki pochodzą z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. W kolejnych dniach kontrolerom MPK, obok policjantów będą też towarzyszyć strażnicy miejscy.

Przypomnijmy, że za brak maseczki grozi mandat w wysokości 500 zł, który może wystawić policjant, a także grzywna, nałożona na wniosek policji przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego w wysokości od 5 tys. do nawet 30 tys. złotych