Płaczemy po katedrze. Ale czy ona jeszcze cokolwiek dla kogoś naprawdę znaczy?

Data: 16.04.2019 22:48

Autor: Macer

konserwatyzm.pl

Komentarz nt pożaru. trudny do interpretacji, nie jestem pewien, czy wszystko rozumiem. może wam się uda.

„Faktycznie, świat współczesny – choć jego istotą jest zmiana, unicestwienie bądź przeformatowanie przeszłości wciąż cofa się w trwodze przed bezpowrotną utratą, jeśli dzieje się ona nagle i szybko. A przecież anihilacja zachodzi przez cały czas – codziennie widzimy kościoły zamieniane w knajpy, hotele, burzone albo oddawane tym, którzy jeszcze mają siłę wierzyć w swoich bogów. Także cała kultura materialna odchodzącego świata – jest niczym niż tylko atrakcją, której przykro, że może nie zobaczymy, ale tak naprawdę nie ma już znaczyć niczego.”

#paryz #notredame #konserwatyzm #religia

Janusz Korwin-Mikke: nie powinno być w Polsce państwowego szkolnictwa

Data: 03.04.2019 21:46

Autor: piotre94

youtube.com

  • Jeżeli Sławomir Broniarz chce organizować strajk i działa na szkodę ludzi, to powinien za to siedzieć. W każdym normalnym kraju taki człowiek byłby już za kratkami – powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Korwin-Mikke, prezes partii KORWiN, współtwórca Konfederacji. #publicystyka #konserwatyzm #szkolnictwo

Konfederacja wyrzucona z Sejmu! Kuchciński nie pozwolił na rozmowę o ustawie 447

Data: 01.04.2019 17:49

Autor: Immortal_Emperor

nczas.com

Polonia w Stanach Zjednoczonych protestowała przeciwko ustawie o zwrocie mienia żydowskiego, pozbawionego spadkobierców. Pikiety odbyły się w kilku miastach, m. in. w Nowym Jorku, Los Angeles i Bostonie. Protesty przeszły niemal bez echa w kraju. Relacje cenzurowały też media społecznościowe. W kraju wsparła je jedynie Konfederacja, ale i ta miała spore kłopoty ze strony władz.

Michalkiewicz: UE zawstydza Orwella. Jest gorzej niż w książce "Rok 1984"

Data: 31.03.2019 10:49

Autor: piotre94

youtube.com

Stanisław Michalkiewicz wypowiada się na temat Unii Europejskiej, gdzie wprowadzane są kolejne ustawy, które coraz bardziej ograniczają naszą wolność. Pan Stanisław mówi o ustawie ACTA 2, propagowaniu używania kart płatniczych, co ma doprowadzić do wycofania z obiegu gotówki, e-dowodach i wprowadzeniu w samochodach inteligentnych systemów ograniczających prędkość. Unia Europejska wyprzedza wyobrażenia totalitarnego świata, jakie w książce "Rok 1984" przedstawia George Orwell.

Nowa odsłona strony korwin-mikke.pl

Data: 23.03.2019 08:35

Autor: kisiel

korwin-mikke.pl

Dzięki intensywnej współpracy z p. Januszem Korwin-Mikkem i p. Karolem Nagelem, a także dzięki wsparciu od strony redaktorskiej ze strony p. Tomasza Cukiernika udało nam się uruchomić nową wersję portalu.

Nowa wersja posiada wiele udogodnień, m.in. lepszy system komentarzy, a także poprawnie wyświetla się na urządzeniach mobilnych, takich jak telefon/tablet. Do tego od teraz każdy wpis będzie posiadał zdjęcie, tak więc całość będzie dużo bardziej czytelna.

Prosimy nie martwić się tym, że aktualnie brakuje niektórych sekcji strony, takich jak np. Galeria. Portal od teraz będzie posiadał stałe wsparcie programistyczne i będzie regularnie rozwijany. Mamy naprawdę sporo pomysłów, tak więc spodziewajcie się Państwo, że na korwin-mikke.pl będzie działo się coraz więcej!

W związku z powyższym, jeśli tylko ktoś z czytelników ma jakiekolwiek uwagi, pomysły, zauważy błędy w działaniu strony lub po prostu chciałby w jakiś sposób pomóc i przyczynić się do rozwoju portalu, bardzo prosimy o informację na mail: jkmportal@protonmail.com lub w komentarzach. Szukamy też redaktora do jednego z naszych działów. Prosimy o zgłoszenia na mail: newsjkm@gmail.com.

Stanisław Michalkiewicz - apel do widzów o wsparcie

Data: 21.03.2019 21:38

Autor: piotre94

youtube.com

Jestem bardzo skrępowany prośbą, jaką do Was kieruję, ale sytuacja jest poważna. Mieszkanie w którym mieszkam nie jest moją własnością. Tak się złożyło, że muszę je szybko wykupić, albo się z niego wyprowadzić. Problem polega na tym, że nie mam pieniędzy, by to mieszkanie wykupić, nawet gdybym sprzedał wszystko, co mam. Wzięcie kredytu w moim wieku (71 lat) jest problematyczne, nawet z zabezpieczeniem hipotecznym. Dlatego ośmielam się zwrócić do Was z prośbą o wsparcie finansowe, dzięki któremu mógłbym uzbierać na wykupienie tego mieszkania. Zdaję sobie sprawę, że to prośba osobliwa, ale znalazłem się w trudnej sytuacji, a na kogóż mogę liczyć, jeśli nie na Was? Jeśli Państwo chcielibyście przyjść mi z pomocą, to prosiłbym o wpłaty do Santander Banku na konto: 27 1500 1272 1112 7004 6660 0000. Bardzo dziękuję.

Architektem edukacji seksualnej był żydowski pedofil - K.Godek

Data: 19.03.2019 15:19

Autor: kisiel

sejmlog.pl

Skąd pomysł edukacji seksualnej?

– Powinniśmy patrzeć na doświadczenie państw, które wprowadzały tego typu rozwiązania. To charakterystyczne sytuacje. Prominentna postać tego ruchu na rzecz wprowadzenia edukacji seksualnej, człowiek, który robił to u siebie i później służył doświadczeniem za granicą, tym, którzy chcieli wprowadzać edukację seksualną do szkół, był kanadyjski wiceminister edukacji Ben Levin

– mówiła Kaja Godek.

– Ten człowiek był architektem edukacji seksualnej. A właściwie dosadnego „instruktażu seksualnego” w szkołach. On to wprowadzał. To było jego wielkim sukcesem. Po paru latach został ujęty przez policję z pornografią dziecięcą

– dodawała.

– Sprawdzono jego działalność w Internecie. Okazało się, że był zalogowane na wielu portalach, gdzie doradzał swoją „wiedzą ekspercką”, co należy robić. Pisał komentarze, w których doradzał matce zgwałcenie swojej córki. Naprawdę to były to były porady posunięte do granic

– wspomniała jedna z liderów Konfederacji Korwin-Braun-Liroy-Narodowcy.

Karta Polskiej Rodziny przedstawiona przez Konfederację

Data: 19.03.2019 12:13

Autor: kisiel

Karta Polskiej Rodziny przedstawiona przez Konfederację – Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy, co o niej myślicie? Dlaczego PiS promuje w TVP INFO gadanie o LGBT+ zamiast zamilczeć ten temat, tak jak JKM-a?

Dobromir Sośnierz: Oj, zabolało ! Kij w feministycznym mrowisku.

Data: 17.03.2019 20:54

Autor: Immortal_Emperor

youtube.com

Typowa tzw. g***noburza rozpętana przez feministki po nominacjach na stanowisko szefa Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego, gdzie ich niezawodny radar patriarchatu wykrył nieobecność kobiet wśród kandydatów. Z tej okazji wszystkie czarownice zleciały się na sabat i uradziły napisać kolejną rezolucję, stwierdzającą z ubolewaniem bezskuteczność poprzednich. Tym razem czarownice bardzo się zbulwersowały, chociaż wydawało mi się, że nie powiedziałem niczego nowego. Ale prawie każda kolejna odniosła się do mojej wypowiedzi, trwoniąc cenne sekundy na jałowe słowa potępienia. Co w przypadku pani in 't Veld skończyło się nawet wyłączeniem mikrofonu w trakcie strofowania kolegów z EPL… ;) Co szczególnie ciekawe, za wysmażonym w ten sposób gniotem głosowała cała polska delegacja oprócz posłów partii KORWiN/Wolność i posła Marusika. Czyli cały PiS również, włączając w to nawet przyzwoitego zwykle posła Marka Jurka (wyjątkiem byli w ogóle nieuczestniczący w głosowaniu Krasnodębski, Hoc i Legutko). Nie przeczytali czy nie starczyło odwagi ? Cóż, tak wygląda reformowanie Unii od środka w praktyce. Jak się za długo siedzi w domu wariatów, to się śruby luzują…

Sośnierz o Żołnierzach Wyklętych w Parlamencie Europejskim

Data: 13.03.2019 18:44

Autor: Immortal_Emperor

youtube.com

Pierwszego marca obchodziliśmy w Polsce Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Byli to żołnierze polskiego podziemia, którzy walczyli najpierw z okupacją nazistowską, a potem przez wiele lat jeszcze po wojnie stawiali opór reżimowi komunistycznemu narzuconemu nam przez Sowietów, i przypłacili to najczęściej życiem. W tym kontekście chciałbym powiedzieć, że jest mi strasznie wstyd, że w naszym parlamencie komunizm ciągle jest traktowany na poważnie. W XXI w., kiedy już dawno po wojnie narodowy socjalizm postawiono poza obiegiem, poza marginesem życia politycznego, komunizm ciągle traktuje się poważnie i przedstawiciele partii komunistycznej siedzą na tej sali i bezwstydnie zasiadają, nie gdzieś jako wyrzutki społeczne tylko jako przedstawiciele dużej grupy politycznej. Takim ludziom nie powinno się podawać ręki, a tymczasem są tutaj normalnie szanowani. To obraża pamięć naszych przodków, którzy z komunistami walczyli. Niektórzy byli ofiarami najbardziej zbrodniczego systemu, najbardziej zbrodniczej ideologii w dziejach ludzkości, jakim jest komunizm.

Marek Jakubiak dołącza do Konfederacji

Data: 06.03.2019 12:46

Autor: Immortal_Emperor

youtube.com

Federacja dla Rzeczypospolitej Marka Jakubiaka dołącza do Konfederacji Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy. Jakubiak wskazał, że głównym celem Konfederacji jest "wolna, niezależna, silna i bogata Polska".

prof. Ryszard Legutko o UE

Data: 17.02.2019 10:16

Autor: 12358

youtu.be

Ryszard Antoni Legutko – polski filozof i polityk, profesor nauk humanistycznych, publicysta, autor książek o tematyce społeczno-politycznej, tłumacz i komentator dzieł Platona. ….(Wiki)

Grzegorz Braun: Stoimy w obliczu wymuszenia rozbójniczego na narodzie polskim

Data: 16.02.2019 22:19

Autor: piotre94

prokapitalizm.pl

Jak informuje biuro prasowe partii Wolność „w Sejmie RP odbyła się konferencja prasowa liderów Koalicji Propolskiej (KORWiN, Liroy, Braun, Ruch Narodowy). Wzięli w niej udział: Jacek Wilk (Poseł na Sejm RP, Partia KORWiN) Robert Winnicki (Poseł na Sejm RP, Ruch Narodowy) Grzegorz Braun (kandydat na prezydenta Gdańska). Konferencja odnosiła się do wczorajszych wypowiedzi uczestników konferencji bliskowschodniej”.

„Motłoch, który uważa się za elitę”. Dr Ewa Kurek o ataku KOD na Magdalenę...

Data: 05.02.2019 16:34

Autor: Immortal_Emperor

wprawo.pl

Dr Ewa Kurek była w niedzielę gościem Marcina Roli w telewizji wrealu24. Podczas rozmowy odniosła się do ataku KOD na Magdalenę Ogórek, podczas którego dziennikarka była wyzywana, a jej auto zostało porysowane i oklejone wlepkami. Dr Kurek nazwała agresorów motłochem, który uważa się za elitę. Podkreśliła, że w 1944 roku bolszewicy oddali władzę w Polsce motłochowi, który dziś jest rozwścieczony tym, że tę władzę utracił. „To wszystko sięgnęło już dna” – powiedziała dr Kurek odnosząc się do agresji KOD wobec red. Ogórek. „Motłoch jest nieobliczalny” – dodała.

Stanisław Michalkiewicz: Podejrzewam, że TVN został utworzony za pieniądze...

Data: 03.02.2019 01:00

Autor: metzger3

youtube.com

Stanisław Michalkiewicz pasjonująco o aferze związanej z Funduszem Obsługi Zadłużenia Zagranicznego (FOZZ), za którą stoi wywiad wojskowy. Wywiad wojskowy, który przygotował, przeprowadził i nadzoruje do dziś transformację ustrojową w Polsce. Dlatego proces dotyczący afery FOZZ nie…

Niemcy: Ekspert ministerstwa od "skrajnej prawicy" podpalił samochód członka AFD

Data: 02.02.2019 23:36

Autor: Immortal_Emperor

tagesspiegel.de

Zatrzymany przez policję 39-letni mężczyzna to pisarz i ekspert od "skrajnej prawicy" m. in. w MSW i w fundacji Amadeu. Fundacje Amadeu znana jest z broszurki dla przedszkolanek "jak rozpoznać rasistowskie i ksenofobiczne poglądy rodziców po warkoczach i sukience u dzieci."

Data: 28.01.2019 19:26

Autor: sorek

Najpierw mi się nie spodobało że ktoś dodał tęczową opcje do wyboru płci.

Ale potem zobaczyłem, że w komentarzach widać ją nie jako tęczową tylko w kolorze brązowym (gówna) więc w sumie szanuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

Lewacy grożą śmiercią Polakom w Londynie. Impreza odwołana.

Data: 28.01.2019 18:38

Autor: Immortal_Emperor

nczas.com

„SZOK! Lewactwo zagroziło właścicielom Klubu Orła Białego w Londynie cytuje: że «ich zabiją i podpalą im klub jak zorganizują u siebie debatę prawicy». I to jest właśnie moi mili «mowa nienawiści» w czystej postaci. Masz inne poglądy i grożą, że Cię zabiją. Kompletny upadek…” – napisał Marcin Rola.

Do Polski przyjeżdża kilka razy więcej mężczyzn niż kobiet

Data: 28.01.2019 11:57

Autor: Glamker

politykaimigracyjna.home.blog

Polityka migracyjna PiS oparta na dostarczeniu polskim biznesmenom i zagranicznym montowniom jak największej ilości taniej siły roboczej skończy się katastrofalnie dla polskiego społeczeństwa. Zaburzona będzie struktura płciowa która doprowadzi wielu polskich mężczyzn do życia w samotności.

SKANDAL! Rodziny ofiar odgrodzone barierkami w Auschwitz-Birkenau.

Data: 28.01.2019 01:05

Autor: Immortal_Emperor

streamable.com

Kazano ściągać zegarki, paski… Kazano zdejmować flagi Polski z drzewców. Relacja z piekła na Ziemii. Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozow Koncentracyjnych.