Data: 23.05.2019 08:45

Autor: Lukmar

Ide dzisiaj na Avengers Endgame (tak, dopiero teraz) ale nie ogladalem Cpt. Marvel i Antman & Wasp. Chyba sie juz nie wyrobie żeby nadrobić a jednek chce obejrzeć Endgame w kinie. Jest cos co powinienem wiedzieć z tamtych dwoch filmów zanim zobacze Endgame?

Śmieszkom przypominam że @Thanos specjalnie na premiere Avengersów dodał opcje spoiler. Więc bez psucia ostatniego filmu, proszę.

#kino #filmy #avengers #marvel

Data: 23.05.2019 00:48

Autor: Submission

Właśnie wróciłem z Johna Wicka 3. Co lubię w tej serii, to piękno brutalnej napierdalanki, zabijanie i jeszcze raz zabijanie.

Filmy są mniej brutalne od takiego Raid (Indonezja), ale też nie ma chińczyków z fruwającymi kopnięciami, bohaterowie zmieniają magazynki i występuje jakiś realizm, który sprawia, że przeciętny człowiek również by to wykonał. Oczywiście po militarnym szkoleniu. Nielimitowane, realne zabijanie w tej serii to dobra rozrywka dla mas, dotyka gdzieś wewnętrznej tęsknoty człowieka do agresji i brutalności, która w dzisiejszym świecie jest na smyczy i w kagańcu norm społecznych, czy porządku prawnego.

Dobry film :)

#kino #filmy

Data: 27.04.2019 09:16

Autor: Wolvi666

#kino #film #klasyka

"Tylko dla orłów"/"Where Eagles Dare" (1968)

Film z cyklu obejrzałem 20+ razy i ile razy wpadnę na niego to zostaję na nim. Dla mnie to jest kwintesencja filmu szpiegowskiego. Film jest "płynny i ma stały przepływ" nie ma przystojów, mało jest takich filmów, gdzie akcja się toczy i tylko rośnie, a kumulacja jest w ostatnich 5 minutach filmu. Człowiek po obejrzeniu filmu czuje się jak główni bohaterowie, zmęczony i pełen hormonów szczęścia, po przeżytej historii w którą widz wpada jak śliwka w kompot.

Dzięki temu filmowi mamy powstały takie perełki jak cykl Wolfenstein, czy Comandosi, czy wzorowały się misje szpiegowskie gier w klimatach 2WŚ. Film jest z tych, gdzie próbowano dbać o historyczność scenografii, mundurów czy pojazdów i tylko 2-3 scenach są powojenne pojazdy, albo amerykański demobil w celu go wysadzenia.

Film dla każdego, na każdą porę i dowolny stan mentalny.

9 Clintów na 10 Richardów zajebistości

Data: 21.04.2019 09:49

Autor: mosiek

#kino #filmy

Polski "Rezerwat" z 2007 roku to jest naprawdę zajebisty film. Ten koloryt centralnej Pragi… Genialna gra aktorska, wręcz naturalna. Sonia wymiata.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rezerwat_(film)

Mam wersję 700MB, gdyby ktoś miał lepszą jakość to proponuję wymianę.

„Sindbad”, czyli jak Hollywood masakruje historię literatury

Data: 17.04.2019 00:51

Autor: Macer

theguardian.com

Pamiętacie film animowany o Sindbadzie, Legenda siedmiu mórz z 2003? Taki tam grecki żeglarz wypływa z starożytnych Syrakuz z misją zdobycia czegośtam, walczy z greckimi bogami, generalnie calkiem przyjemnie się ogląda, taka klasyczna bajka dla dzieci. No chyba że kojarzysz co nieco z historii literatury i wiesz, że Sindbad nie był starożytnym Grekiem, tylko… arabskim kupcem z Bagdadu, z Baśni tysiąca i jednej nocy. Z jakiegoś powodu twórcy filmu wymazali z fabuły wszystko, co mogło się kojarzyć z islamem, 2 lata po ataku na WTC. jaki niby sens to miało? po co tak kombinować? Do tego dodali grecką legendę o „przyjaźni” Damona i Pytiasza. dla greków „męska przyjaźń”, zwlaszcza miedzy starszym a mlodszym, zwykle oznaczała po prostu homoseksualizm.

#kino #filmy #bajki #islam #manipulacje #literatura

Data: 15.04.2019 00:48

Autor: Immortal_Emperor

Polecam wszystkim film "Przemytnik". Główną rolę gra tam legendarny Clint Eastwood. Aktor z jajami twardymi jak stal, ale bez przesady, co mogłoby negatywnie wpłynąć na odbiór całości. Mimo podeszłego wieku nadal trzyma wysoki poziom gry aktorskiej, warto dodać że Eastwood jest też reżyserem filmu. Film nie dla lewactwa z uwagi na świeży powiew normalności, którego taka bardzo brakuje we współczesnym kinie.

#film #kino