Iran przyznał się do omyłkowego zestrzelenia ukraińskiego samolotu.

Data: 11.01.2020 08:20

Autor: false_nine

eu.usatoday.com

Iran publicznie przyznał, że jego militarne „niezamierzone” zestrzelenie ukraińskiego odrzutowca, którego kulminacją były dni intensywnych pojedynków między USA i Iranem, gdy dwa narody atakowały się nawzajem. Oświadczenie przyszło w sobotę rano i powodem ma być „ludzki błąd”, w katastrofie zginęło 176 osób.

#iran #samoloty #katastrofy #wypadki #newsy

Data: 22.11.2019 16:55

Autor: Macer

sluchajcie anony ale co sie odjebalo xD centrum badawcze zajmujace sie paliwami lotniczymi i turbinami gazowymi w ktorym robilem prace magisterska zostalo zalane. 1,2m wody. wszystko zdemolowane, sprzet za miliony stracony, ale najlepsze – setki litrow paliwa i różnistych do niego dodatków się rozlały, mnóstwo z nich wchuj trujących XD do hali mozna wejsc tylko w kombinezonie wojsk chemicznych, stwierdzili ze 9 miesiecy zajeloby naprawienie strat, wiec prawdopodobnie sobie to podarują i laboratorium już nie będzie xD prace magisterskie tak bardzo rozjebane, doktoraty tak bardzo niedokończone, a to wszystko dlatego, że ktoś chciał zaoszczędzić na cenie działki. no bo skąd woda na terenach zalewowych XD ja sie tylko ciesze, ze mnie juz to nie dotyczy. ale szkoda mi stanowiska doswiadczalnego, ktore zbudowalem, chociaz ono jest dosc proste wiec woda mu nie powinna zaszkodzic

#pogoda #katastrofy #nauka #studia

Data: 18.06.2019 13:19

Autor: Alojz

Zapis rozmowy pilotów samolotu pasażerskiego Ił-62M SP-LBG „Tadeusz Kościuszko” Polskich Linii Lotniczych LOT. Samoloty rozbił się 9 mają 1987 roku podczas awaryjnego podchodzenia do lądowania. W katastrofie zginęli wszyscy pasażerowie samolotu, 183 osoby.

Całe nagrani ma około 20 minut , ostatnie 20 sekund nagrania jest …ciężko to opisać ..

https://youtu.be/pP-3Da8bgE8

#lotnictwo #katastrofy #polska

Projekt reaktora w Czarnobylu był tajny. "Stąd źródła katastrofy"

Data: 06.06.2019 10:04

Autor: Harnas

wnp.pl

Reaktor w Czarnobylu był budowany z m.in. z myślą o zastosowaniach wojskowych. Jego konstrukcja łamała przepisy i była utajniona – mówi inżynier jądrowy prof. dr inż. Andrzej Strupczewski. Zapewnia, że konstrukcje współczesnych reaktorów są jawne i niemożliwe jest powstanie takich uchybień jak w 1986 r.

#nauka #czarnobyl #katastrofy #wojsko

Data: 26.04.2019 12:10

Autor: Starszyoborowy

Dzisiaj mija 33 rocznica katastrofy czarnobylskiej.

Do katastrofy elektrowni atomowej w Czarnobylu doszło 26 kwietnia 1986 roku. Wybuch czwartego reaktora siłowni doprowadził do skażenia części terytoriów Ukrainy i Białorusi. Substancje radioaktywne dotarły też nad Skandynawię, Europę Środkową, w tym Polskę, a także na południe kontynentu – do Grecji i Włoch. W strefie wokół Czarnobyla wciąż obowiązuje zakaz osiedlania się.

#czarnobyl #ukraina #katastrofy