Data: 22.06.2019 13:44

Autor: reflex1

Jak już wiecie z mojego poprzedniego wpisu jestem na tzw zgromadzeniu delegatów z mojego związku zawodowego. Ale jak to w Szwajcarii w użyciu są 3 języki (FR, DE i IT).

I wielki szacun dla tłumaczy, bo tłumaczą na bieżąco, tzw tłumaczenie symultaniczne. A ze większość obecnych nie jest Szwajcarami i mówi z akcentem, raczej nie ułatwia pracy.

#jezykiobce

Data: 11.06.2019 12:10

Autor: Lukmar

Jakiego języka obcego sie nauczyć?

Pracuję na skraju budownictwa i IT. Mam angielski na C1 i rosyjski na A1/2. Wiem, że mimo że w budownictwie jest bardzo chodliwy, to nie chcę uczyć sie niemieckiego.

Może rozwijać rosyjski? Chociaż kusi mnie hiszpański albo chiński. Z drugiej strony planuje robić magisterke gdzieś w skandynawii, prawdopodobnie w Danii, wiec może duński. Co sądzicie?

#jezykiobce #praca

W jaki sposób język, którym się posługujemy wpływa na nasze postrzeganie rzeczywistości.

Data: 25.05.2019 10:44

Autor: Lukmar

youtu.be

Humorystyczny film o tym jak to, jakim językiem mówimy i do jakich rzeczowników lub form gramatycznych jesteśmy przyzwyczajeni wpływa, na nasz rozwój i postrzeganie świata.

UWAGA: kulinarnych konserwatystów ostrzegam, że od 8:19 wchodzi lewacka wege-propaganda. Wcześniej nie ma o tym żadnej wzmianki i są tylko ciekawostki o różnych językach. You have been warned.

#everydayhero #weganizm #wegetarianizm #jezykiobce #jezykoznawstwo #lingwistyka #zwierzeta