Uczę dziewczynę języka Polskiego;Pierwsze kroki😳

Data: 26.07.2020 15:30

Autor: AdrianWieczorek

youtube.com

Dobra to jak wspominalismy w poprzednim materiale. Zaczynamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

TL:DR Wyrazy uzyte

Das- To

Bedeutet- Znaczy

Nachsprechen- Powtórzyć

Frage- Pytanie

Untertitel- Napisy

Antworten- Odpowiedzieć

Wie- Jak

Kann- Móc

Dich- Ciebie

Wie gehts dir- Jak samopoczucie? / Co u Ciebie

Wie lüft es- Jak leci?

Jeżeli jakiś wyrazów nie rozumiecie to dajcie znać *

#wieczorekcontent #niemiecki #jezykiobce #jezykniemiecki #jezykpolski #emigracja

Data: 15.02.2020 23:09

Autor: reflex1

Kurwa. Język francuski jest naprawdę popierdolony. Czytam sobie czasami artykuły a tu nagle pojawiają się wyrażenia typu "furent", czy ;"vint" I co to? Ano czas przeszły Passé simple, który jest czasem przedstawiającym wydarzenia jako dokonane/skończone i nie mające żadnego związku z teraźniejszością. To czas literacki, używany głównie w powieściach, bajkach, opowiadaniach i tekstach/artykułach odnoszących się do historii. Całe szczęście u Helwetów jest praktycznie nieużywane.,

#problemypierwszegoswiata #jezykiobce

Data: 18.11.2019 22:17

Autor: arti

Chyba każdy kto się uczył obcego języka doszedł do tego momentu, w którym wszystko swietnie rozumiał, znał z 6k słów, i na spokojnie mógł sklecic ładny tekst, ale gdy przychodziło do rozmowy to wytedy pojawiały się problemy, co najbardziej pomogło wam przeskoczyć ten etap w nauce języka ?

PS. Czy ktoś z Was uczył się kiedykolwiek duńskiego?

#jezykiobce

Data: 18.11.2019 13:47

Autor: Macer

The crystallinity and polarity of the molecule permit dipole association that conveyed to relatively low molecular weight polymers the properties normally associated with much higher molecular weight amorphous polymers.

Z cyklu "język angielski i jego efektywność w komunikacji": zapraszam do zabawy w rozbiór logiczny tego zdania, znajdź zdania składowe, a w nich podmioty i orzeczenia i pozostałe części.

#heheszki #angielski #angielskizlurkiem #jezykiobce

Data: 24.09.2019 14:02

Autor: reflex1

Fajnie się mieszka w takim mieście jak Genewa, gdzie ponad 40% mieszkańców to obcokrajowcy.

U mnie w bloku mieszka sporo psów, więc kiedy się spotykamy, to wiadomo, zawsze sobie pogadamy. Rozmowy toczą się oczywiście po francusku, ale psy już opieprzamy w swoich językach. Ja po polsku, jest parka co komendy wydaje po angielsku, jest paru co po portugalsku, jest też hiszpański i bardzo sympatyczne starsze małżeństwo, które krzyczy na swoje psy po niemiecku. I jak krzyknie to swoje „nein, was machst du”, to wszystkie nasze psy stają na baczność.

#psy #emigracja #jezykiobce

Data: 22.06.2019 13:44

Autor: reflex1

Jak już wiecie z mojego poprzedniego wpisu jestem na tzw zgromadzeniu delegatów z mojego związku zawodowego. Ale jak to w Szwajcarii w użyciu są 3 języki (FR, DE i IT).

I wielki szacun dla tłumaczy, bo tłumaczą na bieżąco, tzw tłumaczenie symultaniczne. A ze większość obecnych nie jest Szwajcarami i mówi z akcentem, raczej nie ułatwia pracy.

#jezykiobce

Data: 11.06.2019 12:10

Autor: Lukmar

Jakiego języka obcego sie nauczyć?

Pracuję na skraju budownictwa i IT. Mam angielski na C1 i rosyjski na A1/2. Wiem, że mimo że w budownictwie jest bardzo chodliwy, to nie chcę uczyć sie niemieckiego.

Może rozwijać rosyjski? Chociaż kusi mnie hiszpański albo chiński. Z drugiej strony planuje robić magisterke gdzieś w skandynawii, prawdopodobnie w Danii, wiec może duński. Co sądzicie?

#jezykiobce #praca

W jaki sposób język, którym się posługujemy wpływa na nasze postrzeganie rzeczywistości.

Data: 25.05.2019 10:44

Autor: Lukmar

youtu.be

Humorystyczny film o tym jak to, jakim językiem mówimy i do jakich rzeczowników lub form gramatycznych jesteśmy przyzwyczajeni wpływa, na nasz rozwój i postrzeganie świata.

UWAGA: kulinarnych konserwatystów ostrzegam, że od 8:19 wchodzi lewacka wege-propaganda. Wcześniej nie ma o tym żadnej wzmianki i są tylko ciekawostki o różnych językach. You have been warned.

#everydayhero #weganizm #wegetarianizm #jezykiobce #jezykoznawstwo #lingwistyka #zwierzeta