Data: 25.12.2019 08:35

Autor: Ijon_Tichy

Bóg stworzył człowieka do społeczności z sobą. Jego odwiecznym zamiarem było to, by człowiek dzielił z nim społeczność miłości, akceptacji, delikatności i prawdziwego wzajemnego poznania. Na świat wszedł grzech, ludzkość domagała się odrzucenia Boga. Tak zniszczyła cały pomysł relacji, a z grzechem przyszedł wstyd, oddzielenie, obcość i beznadziejność. Ludzkość upadła…

Ale potem na scenę wszedł Chrystus!

Byliście w tym czasie bez Chrystusa, dalecy od społeczności izraelskiej i obcy przymierzom zawierającym obietnicę, nie mający nadziei i bez Boga na świecie. Ale teraz wy, którzy niegdyś byliście dalecy, staliście się w Chrystusie Jezusie bliscy przez krew Chrystusa. Albowiem On jest pokojem naszym. Tak więc już nie jesteście obcymi i przychodniami, lecz współobywatelami świętych i domownikami Boga” (Efezjan 2:12-14, 19).

#bozenarodzenie #swieta #jezus #chrzescijanstwo #wiara

Data: 24.12.2019 14:22

Autor: Ijon_Tichy

A ja od siebie, drogie Lurki i Lukrecje, życzę wam miłych, zdrowych świąt.

Pamiętajmy o czym powinny być te święta. Ponad 2 000 lat temu na ziemi pojawiła się osoba, która zrewolucjonizowała świat swoim nauczaniem pełnym szlachetności, miłości i dobra, wręcz wywracając do góry nogami rozumienie świata przez ówczesnych ludzi. Ponadto, według ludzi wierzących, był to Syn Boga, który zgładził grzechy świata.

Tak czy inaczej – postać piękna, wspaniała i godna podziwu. Chwała mu!

Wesołych świąt!

#chrzescijanstwo #jezus #swietabozegonarodzenia #zyczenia

Data: 04.09.2019 21:46

Autor: Kiszony

Mi np ten kawałek utkwił, wiele lat już temu….bo wszystko się zmienia jak czujesz że umierasz, wielu strach paraliżuje i wybierają blednie…."szukajcie a znajdziecie" i w tym tkwi sekret. Judaizm i Islam to dla mnie ta sama nie logiczna analogia "dobra". Trzeba mieć niezłe najebane we łbie żeby myśleć ze jest się wybranym przez Boga, a inni to bydło którym trzeba się "zaopiekować", ja nie jestem Goj ani Kafir, więc wyp…..Dlatego jeżeli chodzi o religię, to tylko Jezus, w jego zachowaniu i przesłaniu, tylko w nim widzę logikę.

https://www.youtube.com/watch?v=s7jXASBWwwI

#przemyslenia #jezus #niebardzokosciolkatolicki

Data: 14.07.2019 09:13

Autor: Ijon_Tichy

Zapraszam do wpisu o całym rozdziale ze Starrego Testamentu z proroctwa Izajasza, na który talmudyczni i kabalistyczni żydzi nałożyli klątwę i zabronili jekiemukolwiek Żydowi je czytać.

Rzeczą naprawdę zdumiewającą jest to, iż około 800 lat przed narodzinami Jezusa spisano słowa, których nie rozumieli ludzie, którzy żyli, gdy Jezus chodził po ziemi, nawet jego uczniowie i to na lata po jego śmierci. Chodzi o słowa księgi Izajasza, które brzmiały bardzo dziwnie i tajemniczo, jak niemal każde proroctwo. Każdy dzisiaj żyjący żyd, który nie uznaje Jezusa za Mesjasza, wciąż nie rozumie tych słów i wydają mu się one dziwne, niezrozumiałe i tajemnicze.

Tymczasem Cały 53. rozdział księgi Izajasza przepowiada dokładnie, że Mesjasza odrzucą Żydzi, że nie bedą chcieli go słuchać, opisano jaką drogę przejdzie, jaki będzie miał charakter, że będzie musiał umrzeć za grzechy ludu, ale zmartwychwstanie, by uzyskać wszelką władzę sądzenia żywych i umarłych. Dla Żydów ten rozdział z Izajasza jest nie do przełknięcia, dlatego skrzętnie go omijają i nakładają klątwy, ewentualnie tłumaczą kabalistyczną numerologią (czyli manipulują liczbowym bełkotem nadając słowom wydumane znaczenia, takie, jakie im akurat pasują do bierzących potrzeb).

Izajasza 53:

(1) Kto uwierzył naszej nowinie, a ramię Pana komu się objawiło? (2) Wyrósł bowiem przed nim jako latorośl i jako korzeń z suchej ziemi. Nie miał postawy ani urody, które by pociągały nasze oczy i nie był to wygląd, który by nam się mógł podobać. (3) Wzgardzony był i opuszczony przez ludzi, mąż boleści, doświadczony w cierpieniu jak ten, przed którym zakrywa się twarz, wzgardzony tak, że mieliśmy Go za nic. (4) Lecz on nasze choroby nosił, nasze cierpienia wziął na siebie. A my mniemaliśmy, że jest zraniony, przez Boga zbity i umęczony. (5) Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni. (6) Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich. (7) Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust. (8) Z więzienia i sądu zabrano go, a któż o jego losie pomyślał? Wyrwano go bowiem z krainy żyjących, za występek mojego ludu śmiertelnie został zraniony. (9) I wyznaczono mu grób wśród bezbożnych i wśród złoczyńców jego mogiłę, chociaż bezprawia nie popełnił ani nie było fałszu na jego ustach. (10) Ale to Panu upodobało się utrapić go cierpieniem. Gdy złoży swoje życie w ofierze, ujrzy potomstwo, będzie żył długo i przez niego wola Pana się spełni. (11) Za mękę swojej duszy ujrzy światło i jego poznaniem się nasyci. Sprawiedliwy mój sługa wielu usprawiedliwi i sam ich winy poniesie. (12) Dlatego dam mu dział wśród wielkich i z mocarzami będzie dzielił łupy za to, że ofiarował na śmierć swoją duszę i do przestępców był zaliczony. On to poniósł grzech wielu i wstawił się za przestępcami.

TAGI DO CZARNEJ LISTY:

#biblia #proroctwo #jezus #izrael #chrzescijanstwo #wiara

Data: 13.07.2019 16:37

Autor: Ijon_Tichy

Tak a propo i ze szczerymi (naprawdę) pozdrowieniami dla wszystkich :)

Ewangelia Jana 15: "nienawidzili mnie bez powodu"…

18 Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie znienawidził najpierw. 19 Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. 20 Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: "Sługa nie jest większy od swego pana" (…) 25 Ale to się stało, aby się wypełniło słowo napisane w ich Prawie: Nienawidzili Mnie bez powodu.

#biblia #jezus #chrzescijanstwo #lekcjazycia #afera

Data: 08.05.2019 11:01

Autor: Thanos

Wielu Chrześcijan podnieca się Jezusem (i słusznie, bo to syn Boga Najwyższego!!!!), ALE to nie jest największy kozak Nowego Testamentu. Otóż największym bossem, myślicielem, pionierem, filozofem, duchowym przewodnikiem i coachem jest Św. Paweł z Tarsu. On rozjebuje Jeszuę w każdym calu.

Nawet z tym nie handlujcie ( ͡º ͜ʖ͡º)

#chrzescijanstwo #jezus #wiara

(PS. Tak to ten koleś, co napisał Hymn o Miłości)