Bilans minionego weekendu nad wodą: Utonęło 17 osób.

Data: 27.07.2020 14:13

Autor: 2_M_A

msn.com

W sobotę 25 lipca utonęło siedem osób, a następnego dnia odnotowano 10 ofiar.

Do jednego z wypadków doszło nad Jeziorkiem Czerniakowskim w Warszawie. To tam w niedzielę nad ranem służby wyłowiły ciało mężczyzny o nieznanej tożsamości w wieku około 30 lat. Na brzegu znaleziono ubrania należące do zmarłego mężczyzny oraz drugi komplet odzieży i obuwie. Wówczas służby doszły do wniosku, że do wody mogły wejść dwie osoby. Efekt poszukiwań nadszedł już po kilku godzinach. Przed godziną 10 wyłowiono ciało drugiego mężczyzny w wieku około 40 lat.

#smiercnadwoda #utoniecia #jezioro #morze #woda

Data: 12.02.2020 19:57

Autor: arti

**Pink Lake **- Różowe Jezioro, rodzaj słonego jeziora w regionie Goldfields-Esperance w Australii, kolor wynika z barwnika produkowanego przez mikrorganizmy z rodzaju Halobacterium oraz Dunaliella salina, kluczowe znaczenie dla wystąpienia różowego zabarwienia wody ma stężenie zawartych w nim soli. Aktualnie jezioro przestało być różowe w wyniku działalności człowieka. Niewykluczone, że odzyska swój kolor za jakiś czas. Nie jest zdatne do życia dla większości organizmów.

#pinklake #jezioro

Data: 02.10.2019 07:50

Autor: ziemianin

#fotografia #natura #earthpornpics #szkocja #gory #jezioro #jesien #ciekawostki #tapeta #wallpaper

Szkocja „Park Narodowy Trossachs”

Park Narodowy Trossachs to pierwszy park narodowy w Szkocji. Naturalny park, który rozciąga się na około 720 mil kwadratowych, ma łagodne góry i piękne jezioro ukryte w górach. Jesienne liście otaczają jezioro, w którym unosi się mgła, zabarwiając dekoracje na początku jesieni …

Loch Lomond jest największym jeziorem w Szkocji, zarejestrowanym na mocy Konwencji Ramsarskiej. Na jeziorze znajduje się ponad 30 wysp, z których niektóre to sztuczne wyspy wykonane w czasach prehistorycznych. Takie wyspy mają starożytne ruiny. Jeśli popłyniesz promem z brzegu jeziora na wyspę, gdzie znajdują się ruiny, możesz poczuć się trochę jak Indiana Jones.


Ps. proszę @Gra_Melodia sobie darować wszelkie komentarze, 3/4 z was jest na czarnej liście, więc i tak ich nie czytam.

Data: 21.09.2019 18:59

Autor: rebul4

pojechałem dzisiaj polatać, ale skończyło sie awaryjnym lądowaniem w bardzo ciasnym poletku, pełnym ostrężyn. Na szczescie sie nie zabiłem. No nic #shithappens … Spakowałem glajta i poszedłem nad jezioro poobserwować #regaty na uspokojenie, a potem #rower i 20km pykło. Hardcorowy to był dzień. Teraz trzeba skoczyć po browary i na spokojnie przemyśleć czemu tak ten lot zjebałem :D

#wekend #paralotnie #jezioro

Data: 12.09.2019 16:37

Autor: rebul4

Dzisiaj znowu jazda na rowerze, dupa piecze bo na niebie piękne cumulusy, jest warun na latanie, ale czasu starcza mi tylko na rzeczy przyziemne, tak wiec dzisiaj znowu rower, troszke lajtowniejsza górka niz wczoraj.

Szczyt 750m n.p.m

Długość podjazdu 6.8 km o średnim nachyleniu 4.6%. Przewyższenie: 309m.

Maksymalne nachylenie na 1km: 10%. Maksymalne nachylenie na 100m: 15.9%.

Nawierzchnia: szosa. Ruch samochodowy: mały. Ludzi brak.

#rower #gory #jezioro #trawa #zielen #warun

Data: 08.08.2019 20:40

Autor: arti

Ok, tego nikt nie pobije: "Katastrofa nad jeziorem Nyos"

Gromadzący się pod jeziorem CO2 w którymś momencie wywrócił dno jeziora, a że dwutlenek węgla jest cięższy od powietrza, elegancko wylał się po zboczu do pobliskich nizin powodując nocą z 21 na 22 sierpnia 1986 r zgon 1700 osób oraz licznych zwierząt.

#natura #silanatury #jezioro #afryka #kamerun

Data: 17.06.2019 16:06

Autor: MrHardy

JEZIORO NATRON – ZABÓJCZA MOC CZERWONEJ WODY

Jezioro Natron jest jednym z najspokojniejszych jezior Afryki, którego niezwykła sceneria potrafi zadziwić każdego turystę. Co mają ze sobą wspólnego to barwne, mieniące się czerwienią jezioro, popiół wulkaniczny oraz śmierć obcujących tam zwierząt?

Jezioro Natron – położenie i charakterystyka

Natron jest słonym jeziorem położonym w północnej Tanzanii, w pobliżu granicy z Kenią. Jego woda czasem sięga nawet 50 – 60 stopni Celsjusza, natomiast jego zasadowość dochodzi nawet do pH 10,5. W związku z tym woda jest tak silnie żrąca, że może wypalić skórę oraz oczy zwierząt, które nie są do niej odpowiednio przystosowane. Jest to dość płytki akwen sięgający do trzech metrów głębokości, a jego powierzchnia jest uzależniona od poziomu wody, który ulega znacznym wahaniom ze względu na nieregularne zasilanie wodą opadową oraz jej parowaniem. Spływające do jeziora gorące źródła zasilają je sodą, która jest wypłukiwana z gleby oraz z pobliskich wulkanów.

Tafla wody mieniąca się czerwienią

To bardzo intrygujące miejsce jest podziwiane głównie ze względu na niezwykłą barwę tafli. Przedziwny kolor wody wchodzi lekko w odcień różu oraz czerwieni. Przy odpowiednim świetle z pewnej odległości jezioro wygląda fantastycznie.

Ten niesamowity efekt jest w głównej mierze spowodowany występowaniem mocno zmineralizowanego i zasychającego błota. Ten widok zostaje spotęgowany, gdy nad jeziorem dochodzi do kwitnienia glonów. Co więcej, niezwykłego klimatu dodają gniazdujące na obrzeżach flamingi i pelikany. To urocze ptactwo buduje swoje gniazda na małych wysepkach tworzących się często na jeziorze w porze suchej.

Opis

Zabójcza moc afrykańskiego jeziora

Nazwa tego charakterystycznego zbiornika wodnego pochodzi od minerału o nazwie – natron, który to występuje dość licznie w osadach wielu słonych jezior, a także w popiele wulkanicznym. Niedaleko tego jeziora w Great Rift Valley znajdują się niemałe pokłady popiołu wulkanicznego. W starożytnym Egipcie minerał ten był powszechnie używany do mumifikacji zwłok. Niegdyś pracujący w Afryce fotograf – Nick Brandt odkrył wiele martwych zwierząt na linii brzegowej tego jeziora. Otóż ptaki oraz inne małe ssaki, które trafiły do wody uległy stopniowemu zwapnieniu, a kamieniejąc, stworzyły przejmujące oraz nieco przerażające figury. Artysta ten, doskonale zachowane szczątki ptaków i nietoperzy, umieścił w okolicy jeziora i w taki oto sposób narodził się mit o zabójczej wodzie, która uśmierca zwierzęta.

Opis

Od tego czasu, co jakiś czas wraca plotka, że jest to jedno z najniebezpieczniejszych jezior na Ziemi, które zabija zwierzęta.

Prawda jest taka, że przy tak wysokim PH wód nieprzystosowane zwierzęta zanurzające się w wodzie, po prostu umierają i z czasem ulegają zwapnieniu. Jest to nic innego jak efekt obecności węglanu sodu.Te niekorzystne warunki przyczyniły się do tego, że w jeziorze tym przystosowało się do życia zaledwie kilka gatunków ryb, wśród których można wymienić znaną nam tilapię.

Źródło: https://www.tajemnice-swiata.pl/jezioro-natron/

#afryka #jezioro #natron