Data: 23.08.2019 06:07

Autor: Orki

Btw. wiecie że w przeddzień "finalnej bitwy" pancernika Yamato- O świcie 7 kwietnia 1945 roku, załoga „Yamato” zajęła stanowiska bojowe i trwała w gotowości do podjęcia ostrzału przeciwlotniczego- tyle oficjalnie, dalszy przebieg samobójstwa jest epicki i wymiotnie krwawy- co za marnotrastwo!.

https://www.youtube.com/watch?v=kcBW2r8-abk

Mało kto wie natomiast że w przeddzień- dowódctwo juz wiedziało że jutro najdalej po jutrze siły US Navy Force ich dojadą i wydali fest mocno sake marynarzom.

Oni ginęli walcząć na kacu, ale działali do końca, mimo że wiedzieli że zginą- nigdy nie daruję Japonii takiego podejścia do własnych żołnierzy i ludzi- ale nie da się zauważyć podobieństw w oddaniu sprawie i walce do samego końca z Polakami.

Mimo że są tak odmienni- myślę że to jeden z trzech narodów/państw z Finladią i Węgrami, który byłby godzien uścisnąć dłoń Polsce.

Może dlatego nie mamy do nich potrzeby wizy- oni chyba Nas w miarę rozumieją i traktują jak przystało.

#japonia #historia #tegierozkminy #patriotyzm #darwinizmspoleczny

https://www.youtube.com/watch?v=kcBW2r8-abk

Kurwa akcje Japońców pod koniec wojny przypominają mi Powstanie Warszawskie albo ruchy AK- wiedzieli że nie moga wygrać- no my mysleliśmy i mieliśmy realne szanse, ale to inna sprawa- ale podobne oddanie.

Ale traktowania jeńców im nie daruję. Dlatego Japońce to karaluchy i szczury.

Zhańbili się tym forever.

Ludzi tylko szkoda i podziwiać należy.

Data: 23.08.2019 05:24

Autor: Orki

Oghólnie- logicznie rzecz biorąć Japonczycy mimo swojej dumy i poczucia wyższości kulturowej są trochę jak szczury i karaluchy- nigdy za specjalnie nie musieli walczyć o nisze albo terytorium, wypełnili to czego nikt nie chciał, a potem po sukcesie i skopaniu dupska znowu żerują i przetrwali- historia Japoni w jednym zdaniu.

Nie wiem jak można przy takiej dumie, kulturze i tradycjach nie przebić się mieczem- adaptuja sie jenbani, jak kiedyś i Polacy.

Och wait,.. ale my to robimy z godnością z pozycji groźby i adaptacji nie jak te japońskie leszcze- bo tak widać trzeba i adaptacji.

Co oni wiedzą o walczeniu o swoje od ok. 1000 lat ze wszystkimi na około?!

XD

Ale lubię i szanuje Ich bo maja fajna kulturę i niezłe dokonania w kwesti anime, mangi i podtrzymywania tradycji, oraz historię ciekawą- Nippon ecchi i kawaii San xD

#japonia #anime #muzyka #kultura #tradycja #ladnapani

Ale fajna nuta xD

https://www.youtube.com/watch?v=CpDyF4pkbAs

Data: 22.08.2019 09:40

Autor: Alojz

W mieście Nagoya, 86letni zrobił ciekawy PR dla swoje restauracji. Kto pokona go w mocowaniu się na ręce, otrzyma bezpłatny obiad.

Do tej pory 98% kontrahentów poległo w boju z 86latkiem.

86latek od 46 lat uprawia amatorsko kulturystykę,na ławce wyciska bez problemu 60kg a sto pompek robi w 35 sekund.

Jak sam stwierdził " spotkanie kogoś kto jest silniejszy od mnie,sprawia mi duża frajdę"

W naszej szerokości geograficznej pewnie by powiedział " największa frajdę sprawia mi, jak patrzę jak niektórzy prawie sr@ja w gacie a i tak na końcu przegrywają "

#japonia #kulturystyka

Data: 22.08.2019 08:58

Autor: Alojz

W Japonii pociąg szybkiej kolei pędził w kierunku Tokyo z prędkością 280km/h nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że jeden z pracowników zapomniał zaryglować drzwi, pociąg pędził z otwartymi drzwiami.

Znając japonczykow, to pracownik ze wstydu pewnie sama się zwolni.

#japonia #pociagi

Data: 16.08.2019 09:46

Autor: Alojz

Od 9-12 sierpień odbyły się w Japonii targi komiksów (Comiket).

Każdego dnia odwiedziło targi między 160 000-170 000 osób.

To nie jest moment w którym otwierają market gdzie jest promocja na karpie świąteczne,to moment otwarcia giełdy dla publiczności.

W 18 sekundzie filmu widać okrojoną wersję wall of death ;)

https://youtu.be/mKB_O5SmgBo

#japonia #komiks

Data: 13.08.2019 20:01

Autor: Orki

Btw. @Gra_Melodia @Koisho- nie pijcie ze skośnookimi kolegami nigdy na równi.

To nie stereotypy, to prawda, oni faktycznie się łatwo składają- zgłębiłem temat naukowo i praktycznie, to nie stereotyp o tym enzymie w żołądku.

W sumie dobrze, może dlatego żółtki są przeważnie inteligentniejsze- mniej im mózg alkohol niszczy bo maja wbudowane zabezpieczenie :-)

Dobre mordeczki były, nie zapomnę tych czasów nigdy.

#japonia

Data: 13.08.2019 18:19

Autor: Orki

Ja pierdole, z całym szacunkiem dla Japończyków bo ich nawet wyjątkowo szanuję, ale jaki ten japoński to jest prostacki i łatwy język.

W z 2 tygodnie góra bym go komunikatywnie ogarnął.

Problem byłby tylko z pamiętaniem i zachowywaniem odpowiedniej intonacji czy jak tam pewnie.

#oswiadczenie #japonia

Chińczycy maja rację- japoński to jak psa szczekanie- komunikat, komunikat/ekspresja XD

Data: 26.07.2019 23:33

Autor: ziemianin

#fotografia #earthpornpics #tapeta #wallpaper #japonia #tokio #ciekawostkijawo #fajerwerki #historia

Sumida River Fireworks Display, Tokio, Sumida

„Pokaz sztucznych ogni rzeki Sumida” już dziś! Sumida River Fireworks Festival, Tokio, Sumida

„Pokaz sztucznych ogni rzeki Sumida”. Jest to pokaz sztucznych ogni przedstawiający lato w Tokio. Piękne fajerwerki wystrzeliwane są z dwóch miejsc rzeki Sumida między oddziałem Sumida i oddziałem Taito, a co roku gromadzi się milion ludzi . . . Historia pokazów sztucznych ogni rzeki Sumida jest stara, okres Edo, Kyoho 18 lat Był. Fajerwerki, które zostały wystrzelone w tamtym czasie, miały około 20 lat i spokojnie, ale teraz wystrzeliwanych jest w sumie 20 000 fajerwerków, które barwią letnie nocne niebo.

Data: 21.07.2019 17:08

Autor: MemeNinja

Piąta Supra nie taka super

Nie jest to jakiś artykuł, tylko luźne przemyślenia kolesia co lubi japońską motoryzację.

Jak wiadomo w 2014 pojawił się koncepcyjny model Toyota FT1, wywodzący się ponoć z gry Gran Turismo, zaprojektowany przez studio CALTY Design Research. Na ile prawdziwa jest ta informacja nie wiem, ważne że auto prezentowało się świetnie. Pod maską miały być do wyboru 3 silniki benzynowe: 2.0 – 218 KM, 3.0 – 320 KM oraz 3.0 – 400 KM. Pięknie, prawda? Wersja produkcyjna miała powstać przy współpracy z BMW. Toyota znowu zastrzegła nazwę Supra, więc wiadomo było że będzie to piąta generacja Supry.

W 2018 pojawił się Toyota GR Supra Racing Concept, kolejny koncepcyjny projekt, pod wyścigi i na drogę, miał pokazać co autko potrafi, typowa pokazówka. Już ten model stylistycznie różnił się bardzo znacząco od FT1, a w zasadzie dla mnie był tylko podobny.

Wreszcie mamy 2019 i finalną wersję BM… znaczy się Supry Mk.V tak jak nad tym modelem już można się rozpisać nt. konkretnych rzeczy tak tego nie zrobię. Czemu? Nowa Supra to bliźniak BMW Z4. Patrząc pod maskę, to wszystkie silniki są od BMW, osprzęt, przewody, jak coś ma oznaczenia to jest tam BMW.

Takie tam przemyślenie o spieprzonym potencjale, na prawdziwą Suprę. Czy jest to złe auto pod względem technicznym? Nie, ale na pewno nie ma tam nic z ducha Supry. Za to jest seryjnie świetnie przygotowane pod tuning.

#Supra #Motoryzacja #Japonia #BMW

Awaria w fabrykach Toshiby i WD. Nośniki SSD znowu podrożeją?

Data: 01.07.2019 09:57

Autor: ziemianin

purepc.pl

#codziennaprasowka #technologia #awaria #japonia #nand #ssd #toshiba #wd #westerndigital

Awaria w fabrykach Toshiby i WD. Nośniki SSD znowu podrożeją?

Yokkaichi Operations odpowiada za 35% światowej produkcji pamięci NAND.

Jak poinformowała wczoraj Toshiba oraz Western Digital, 15 czerwca doszło do niespodziewanej przerwy w dostawie prądu w japońskim ośrodku Yokkaichi Operations. Trwała ona aż 13 minut i miała niestety negatywny wpływ na produkowane wafle pamięci NAND oraz wykorzystywaną aparaturę.

Data: 30.05.2019 12:56

Autor: Alojz

W mieście Kawasaki, 51letni mężczyzn zaatakował nożem mężczyzna i jego 10 letniego syna , następnie zaatakował grupę uczniów na przystanku autobusowym raniąc 16 dzieci. Po czym sprawdza oddalił się od przystanku i poderżnął sobie gardło.Sprawca, mężczyzna i jego syn zginęli.Wielu uczniów przebywa w szpitalu w stanie krytycznym.

Cały atak trwał 20 sekund

#japonia

Japoński superkomputer Fugaku ma być najszybszy na świecie

Data: 26.05.2019 05:35

Autor: ziemianin

businessinsider.com.pl

#Japonia #superkomputer #technologia #ciekawostki

Japoński superkomputer Fugaku ma być najszybszy na świecie

Fugaku ma być najszybszy. W 2021 roku jego twórcy chcą oddać do użytku maszynę nawet 120 razy szybszą od dotychczasowej.

Poprzedni rekordzista nosił mniej wyszukaną nazwę i był znany jako "K". Jako pierwszy na świecie pracował w tempie ponad 10 kwadrylionów obliczeń na sekundę. Rekord ustanowił w 2011 roku

Data: 04.05.2019 11:48

Autor: MrHardy

Hashima (Gunkanjima), Japonia

Japońska wyspa Hashima, potocznie zwana Gunkanjima, to jedna z 505 niezamieszkanych wysp w Japonii. Położona jest zaledwie 15 kilometrów od samego Nagasaki. W latach 1887–1974 służyła jako ośrodek wydobycia węgla. W roku 1975 roku została opuszczona przez wszystkich mieszkańców w związku z zaprzestaniem wydobycia przez koncern. Obecnie główną atrakcją wyspy są opuszczone, betonowe bloki oraz otaczający je falochron.

Opis

Opis

#miastawidma #japonia

Japonia: Cesarz opuszcza tron

Data: 30.04.2019 14:51

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Cesarz Japonii Akihito ogłosił dziś formalnie swoją abdykację w czasie ceremonii w pałacu cesarskim w Tokio. W ostatnim przemówieniu podziękował Japończykom za wsparcie, jakiego udzielali mu w czasie ponad 30-letniego panowania.

#japonia