Izraelskie fabryki trolli

Data: 25.03.2020 19:19

Autor: Enviador

wolna-polska.pl

Czyli jak Izrael i jego poplecznicy prowadzą działania mające na celu cenzurowanie Internetu. Wiele się pisze o rosyjskiej „fabryce trolli” w Olgino pod Sankt Petersburgiem, której pracownicy rzekomo zalewają fake news cały świat i wpływają nawet na wybór prezydenta USA czy referendum w sprawie Brexit.

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/izraelskie-fabryki-trolli-2018-03

#ciekawostki #manipulacja #socjotechnika #israel #internet #fakenews

Israel zamierza śledzić na żywo telefony pod pretekstem wykrycia nieprzestrzegających kwarantanny

Data: 17.03.2020 10:07

Autor: Enviador

dw.com

Israel zamierza monitorować narzędziami antyterrorystycznymi telefony obywateli pod pretekstem wykrycia osób nieprzestrzegających kwarantanny. Według Netanyahu władza zaimplementuje technologie monitorującą na żywo telefony, która umożliwia wgląd kto z kim i gdzie przebywa.

https://www.dw.com/en/israel-to-use-counterterror-tools-to-track-quarantine-breakers/a-52782336

#koronawirus #israel #4konserwy #technologia #totalitaryzm #inwigilacja

Data: 07.02.2020 17:47

Autor: FiligranowyGucio

Politywatory_FB

Rysownik w komunikacie przekazanym portugalskim mediom odrzucił zarzuty izraelskiego dyplomaty. Stwierdził, że rysunek odzwierciedla "jego osobiste postrzeganie konfliktu izraelsko-palestyńskiego". Gargalo dodał, że z powodu rysunku, zatytułowanego "Krematorium", otrzymał już pogróżki, a działania przedstawicieli Izraela nazwał "prześladowaniem". Wyraził również opinię, że wspólnota żydowska "wywiera ogromną presję na media".

Do zarzutów pod adresem rysownika, kierowanych również przez międzynarodową żydowską organizację B'nai B'rith, ustosunkował się również redaktor naczelny "Sabado" Eduardo Damaso. Stwierdził, że satyryczny rysunek nie został opublikowany na łamach kierowanego przez niego tygodnika, ale na internetowej platformie Cartoon Movement. Odnotował też, że karykatura "pojawiła się dawno", w listopadzie 2019 roku.

Nie mamy żadnych powodów, aby zakończyć współpracę z Vasco Gargalo – dodał szef "Sabado", podkreślając, że jego tygodnik kieruje się zasadą "wolności twórczej".

#natanyahu #Israel #Izrael #Palestine #Palestyna #PalestineUnderAttack #BenjaminNetanyahu

Źródło:

Vasco Gargalo

https://twitter.com/vascogargalo/status/1195355264314150912…

Karykatura z piecem krematoryjnym i flagą Palestyny. Ambasada Izraela protestuje

https://www.rmf24.pl/…/news-karykatura-z-piecem-krematoryjn…