Turcja - Gwałciciel uniknie kary po ślubie z ofiarą?

Data: 25.01.2020 21:43

Autor: ziemianin

middleeastmonitor.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #gwalt #islam #islamizacja #malzenstwanieletnich #malzenstwo #turcja #cokrajtoobyczaj

Turcja może wprowadzić prawo charakterystyczne dotychczas dla najbardziej fundamentalistycznych państw muzułmańskich. W jego myśl kary więzienia za gwałt uniknęłaby osoba, która wzięłaby ślub ze swoją niepełnoletnią ofiarą. Głos w tej sprawie zabrała nawet Organizacja Narodów Zjednoczonych, uważająca podobne rozwiązanie za zachętę do dokonywania przestępstw na kobietach.

Turcja – Gwałciciel uniknie kary po ślubie z ofiarą?

Turecki parlament najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu zajmie się projektem kontrowersyjnej ustawy, którą zgłosili posłowie rządzącej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP). Konserwatywni politycy proponują, aby kary więzienia mogli uniknąć mężczyźni, którzy poślubią swoje ofiary mające poniżej 18 lat. To właśnie od tego wieku oficjalnie można zawrzeć w Turcji małżeństwo.

Propozycja spotkała się z krytyką opozycyjnych ugrupowań, organizacji pozarządowych oraz społeczności międzynarodowej. Zdaniem ONZ w ten sposób legitymizowane będą małżeństwa z nieletnimi i gwałty na kobietach, a także spowszednieje wykorzystywanie seksualne dzieci. Reprezentująca Kurdów lewicowa Ludowa Partia Demokratyczna (HDP) wezwała rządzących do wycofania projektu, ponieważ ułatwi on przymuszanie obywateli Turcji do niechcianych małżeństw.

Oficjalnie zawrzeć małżeństwo można jedynie przekraczając 18 lat, ale szacunki z 2018 roku mówiły o blisko 482 tys. małżeństw zawartych z nieletnimi tylko w ciągu ostatniej dekady poprzedzającej przygotowanie statystyk. W 2017 roku przeforsowano z kolei ustawę wprowadzającą możliwość zawierania związków cywilnych przez muzułmańskich duchownych, co uznano za naruszenie zasady świeckości państwa.

Publicysta “The Washington Times”: Polska nie będzie zislamizowana, ale stanie się celem . . .

Data: 17.12.2019 18:31

Autor: ziemianin

dzienniknarodowy.pl

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #aktualnosci #polska #islamizacja #Judeopolonia #TheWashingtonTimes #zydz

Polska stanie się celem osadnictwa żydowskiego – pisze na łamach „The Washington Times” prof. Daniel Pipes, amerykański historyk i komentator polityczny urodzony w żydowskiej rodzinie pochodzącej z Polski.

Publicysta “The Washington Times”: Polska nie będzie zislamizowana, ale stanie się celem osadnictwa żydowskiego

Jest on założycielem i dyrektorem konserwatywnego Forum Blisko-Wschodniego (Middle East Forum). The Middle East Forum (MEF). Publikuje m.in. “Middle East Quarterly” (“Kwartalnik Bliskowschodni”). Działania Forum obejmują głównie walkę z islamizmem, ochronę wolności publicznej wypowiedzi autorów, działaczy i wydawców antyislamistycznych. Opierając się na przekonaniu, że Stany Zjednoczone mają silne interesy w regionie Bliskiego Wschodu, opowiadają się za silnymi więzami z Izraelem.

– Po nominacji na premiera w grudniu ubiegłego roku, Mateusz Morawiecki wygłosił nadzwyczajne oświadczenie, w którym ogłosił że on i jego rząd chcą “przekształcić [Unię Europejską] tak , by ją rechrystianizować” – pisze prof. Pipes. – Oczarowany tą wspaniałą wizją losu Polski, a szczególnie zainteresowany niemal całkowitym zakazem przyjmowania imigrantów muzułmańskich (ponownie pan Morawiecki: “nie przyjmujemy migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej w Polsce”), właśnie spędziłem tydzień w Warszawie, aby zrozumieć, dlaczego kraj ten tak bardzo różni się od Europy Zachodniej i co to oznacza.

– PiS nie jest bardziej odpowiedzialny za obawy związane z imigracją i islamizacją niż inne podobne partie Europy, takie jak Austriacka Partia Wolności czy włoska Liga Północna. Wszystkie reagują na rosnący niepokój, głównie z dołu spektrum społeczno-gospodarczego. Reprezentują Europejczyków, którzy obawiają się o swoją cywilizację. Niemniej jednak PiS można krytykować (…) za świadczenia socjalne, na które rząd nie może sobie pozwolić, i przyjęcie idei “zależnych gospodarek rynkowych” od teoretyka ekonomii antykapitalistycznej Thomasa Piketty – kontynuuje historyk.

Francuski ekonomista – Thomas Piketty to autor bestsellerowej książki “Capital in the Twenty-First Century”, w której opisuje problem nierównomiernej dystrybucji bogactwa i postępujących nierówności dochodowych w krajach rozwiniętych. Jego zdaniem nierówności te rosną wtedy, gdy dochody z kapitału przekraczają tempo wzrostu gospodarczego. Jako rozwiązanie tego problemu proponuje globalny podatek od zysków kapitałowych.

– W zaskakującym ukłonie w stronę komunistycznej przeszłości PiS chce uczynić państwo silniejszym, na przykład poprzez przejęcie kontroli nad sądownictwem. Angażuje się w teorie spiskowe (zwłaszcza o katastrofie lotniczej w Smoleńsku w kwietniu 2010 r.). Wprowadzał idiotyczne prawo, które groziło wylądowaniem w więzieniu za odniesienie do “polskich obozów śmierci”, a następnie pogorszyło sytuację mówiąc o “żydowskich sprawcach” Holokaustu, choć pod międzynarodową presją, w zeszłym tygodniu wycofał się z sankcji więzienia – kontynuuje prof. Pipes.

Wyklucza następnie możliwość islamizacji Polski, czyniąc ją jednak miejscem emigracji Żydów z Europy Zachodniej.

– Polska (i sąsiadujące kraje byłego sowieckiego bloku) przeżyje ten kryzys i może zająć się emigrantami z Europy Zachodniej. Choć początkowo trafiali do Australii, Kanady i Stanów Zjednoczonych, Polska może wkrótce – ze względu na bliskość, bezpieczeństwo osobiste i niedrogie koszty – stać się celem emigrantów, szczególnie dla emerytów i dla Żydów, będących celami w Europie Zachodniej, w porównaniu do coraz bezpieczniejszej Polski.

Szwecja: Propozycje zmian w programie nauczania historii

Data: 02.10.2019 08:02

Autor: ziemianin

rt.com

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #szwecja #edukacja #historia #imigracja #islamizacja

Nowe propozycje Szwedzkiej Narodowej Agencji Nauczania rozważają usunięcie z programów nauczania a państwowych placówkach historii starożytnej oraz historii średniowiecznej aż do 1700 roku. Dyrektor działu programu nauczania agencji Anna Westerholm powiedziała reporterom Svenska Dagbladet, że napięte harmonogramy nauczania wymuszają takie redukcje programowe. Młodzież szkolna pominęła by m.in. takie tematy jak starożytny Rzym czy era Wikingów.

wymagany angielski

Szwecja: Propozycje zmian w programie nauczania historii

Zmiany dotyczą także zmian priorytetów nauczania. Posunięcie takie miało by „zwolnić miejsce” dla nauczania o takich sprawach jak imigracja, zmiany klimatyczne, rola płci czy „wartości demokratyczne”. Nacisk kładziony miałby być na „postmodernistyczny pogląd zamiast na klasyczną tradycję filozoficzną”. Zmiany miały by dotyczyć także klas o profilu historycznym. W nich nacisk kładziony byłby na krytyczne spojrzenie na kolonializm, nacjonalizm czy handel niewolnikami.

Westerholm tłumaczy to skargami nauczycieli i uczniów na zbyt rozległy program nauczania historii, który zmusza do pomijania niektórych kwestii związanych np. z drugą wojną światową czy historią najnowszą.

Pomysły te spotkały się ze zdecydowaną krytyką historyków i specjalistów od edukacji. Profesor historii Dick Harrison w rozmowie z Aftonbladet nazwał propozycję dziwacznymi i zdumiewającymi, zaś krytyk literacki gazety Dagens Nyheter Maria Schottenius, nazwała go wręcz szalonym i ostrzegła, że ma on na celu odcięcie uczniów od ich dziedzictwa kulturowego.

Były minister edukacji Jan Björklund powiedział, że podobne pomysły były promowane za czasów jego urzędowanie ale udało mu się je powstrzymać. Westerholm przyznaje, że uczniowie mogą uczyć się bardziej szczegółowej historii w szkole średniej, lecz uczniowie szkół zawodowych mają z nią bardzo ograniczony kontakt. Dodatkowe usunięcie nauczania o historii z programów szkół podstawowych może więc naprawdę odciąć młodych Szwedów od historii własnego narodu, Europy i poczucia więzi z własną tradycją i kulturą, co prawdopodobnie jest własnie celem takich zabiegów.

Wśród proponowanych tematów nowego nauczania społecznego, znanego w Polsce pod terminem „wiedzy o społeczeństwie”, oprócz tematów takich jak imigracja, czy multikulturalizm, poruszane miały by być np. takie jak „honorowe zabójstwa” w społeczności muzułmańskiej.

W niemieckim przedszkolu „uraczono” dzieci radykalną literaturą islamską

Data: 03.07.2019 21:39

Autor: ziemianin

pch24.pl

#codziennaprasowka #ISLAM #IDEOLOGIA #ISLAMIZACJA #PRZEDSZKOLE #DZIECI #NIEMCY

W niemieckim przedszkolu „uraczono” dzieci radykalną literaturą islamską

W niemieckim landzie Nadrenia-Palatynat pedagodzy czytali podopiecznym (w wieku 3-6 lat) radykalną literaturę islamską, a także wychwalali zakazaną w wielu krajach Zachodu i nie tylko ideologię salaficką.

Przedszkole bez przeszkód funkcjonowało przez ponad 10 lat! Władze Moguncji podjęły decyzję o odebraniu placówce licencji. – Przedszkole An-Nur Kita działało w warunkach całkowicie niezgodnych z niemiecką konstytucją" – powiedział Detlef Placzek, szef Niemieckiego Departamentu Edukacji i Młodzieży.

– To dla nas kompletnie niezrozumiała decyzja. Wszystkie nasze działania były transparentne i legalne. Będziemy się odwoływać – żalił się z kolei Samy El-Hagrasy, rzecznik arabskiego stowarzyszenia Nile-Rhein, które było założycielem przedszkola.

Ps. do minusujących, – = BL

Wrócą granicę wewnątrz UE? Timmermans grozi państwom Europy Środkowo-Wschodniej.

Data: 16.05.2019 12:12

Autor: stawo73

dorzeczy.pl

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans komentując kwestię kryzysu imigracyjnego, zwrócił się do państw Europy Środkowo-Wschodniej. – Jeśli te kraje będą nadal odmawiać solidarności, wcześniej, czy później, zostaną przywrócone granice w Europie – stwierdził polityk w trakcie debaty w PE.

#timmermans #imigracja #ue #schengen #islamizacja