Zaczyna się. Irlandia rozpoczęła pilotażowy program tzw. paszportu zdrowia [EN]

Data: 31.08.2020 16:23

Autor: Enviador

youtube.com

W skrócie: żeby podróżować (albo móc wejść do budynków użyteczności publicznej), musisz mieć zainstalowaną na tel. specjalną aplikację, na której będzie dostępny Twój aktualny status testu na COVID. Będzie także info o tym czy jesteś zaszczepiony na COVID-19. Witamy w nowym, wspaniałym świcie.

#koronawirus #zajebanezwykopu #zdrowie #nwo #swiat #covid19 #irlandia #plandemia #orwell

Poszukiwany od 16 lat mieszkaniec Mysłowic zatrzymany w Irlandii.

Data: 11.08.2020 13:43

Autor: ShroudInMist

niezalezna.pl

45-latek był od 2004 r. poszukiwany za przestępstwa przywłaszczenia pieniędzy oraz mienia o łącznej wartości ponad 240 tys. zł. W 2018 r. wydano za nim ENA.

Policjanci zbierali informacje i starali się ustalić miejsce jego pobytu. Ostatecznie stróże prawa ustalili, że 45-latek przebywa w Irlandii. Zebrane informacje przekazali za pośrednictwem Komendy Głównej Policji do irlandzkich służb, a tamtejsi policjanci zatrzymali poszukiwanego" – przekazał Sokołowski.

W ubiegłym tygodniu mężczyznę przekazano polskim służbom. Został on osadzony w areszcie, gdzie będzie oczekiwał na proces. Za zarzucane mu przestępstwa grozi do 10 lat więzienia.

#irlandia #myslowice #przestepczosc #ena #policja #przywlaszczeniemienia #przywlaszczeniepieniedzy #przywlaszczenie #ena

Data: 28.05.2020 21:12

Autor: Monte

#europejskamuzyka tym razem Irlandia ( ͡º ͜ʖ͡º)

Cieszymy się, że w tym miesiącu udostępnimy wam wszystkim wyjątkowy teledysk! „Kid ar an Sliabh” lub „Kid on the Mountain” to klejnot celtycki zaaranżowany przez Tima Janisa w ramach jego nowego albumu oraz PBS Special CELTIC HEART, dla którego jesteśmy solistami! Specjalne emisje w całym kraju w 2020 r. Specjalne podziękowania dla Tima Janisa i PBS za udzielenie nam zgody na opublikowanie tej wyjątkowej uczty dla was wszystkich na YouTube! Wśród wyróżnionych solistów są nas dwoje wraz z legendarnymi irlandzkimi artystami Máiréad Nesbitt, Lynn Hilary i Eimear McGeown. Ta specjalna oferta PBS została nakręcona w kwietniu i cieszymy się, że możemy udostępnić wam ten teledysk do obejrzenia! Niech ta genialna piosenka zabierze Cię na wybrzeże Irlandii!

https://www.youtube.com/watch?v=sEMR16gOXLM&feature=emb_title

#kultura #kulturaeuropejska #muzykaklasyczna #irlandia #europa

Irlandzka policja na tropie rosyjskich szpiegów. W tle sprawa globalnej komunikacji internetowej

Data: 17.02.2020 12:14

Autor: ziemianin

niezalezna.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #internet #agenci #Rosja #Irlandia #policja

Irlandzcy policjanci podejrzewają, że rosyjscy agenci zostali wysłani na "Zieloną Wyspę", by namierzyć lokalizację leżących na dnie oceanu kabli światłowodowych łączących Europę i Amerykę Północną. – To wzbudziło obawy, że rosyjscy agenci sprawdzają kable pod kątem słabych punktów, aby w przyszłości, w razie konfliktu móc je uszkodzić – podaje brytyjski dziennik "The Times".

Irlandzka policja na tropie rosyjskich szpiegów. W tle sprawa globalnej komunikacji internetowej

WTF? Od ponad roku nie był w pracy, bo był w złym nastroju

Data: 02.10.2019 09:11

Autor: ziemianin

independent.ie

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #irlandia #praca

Zakład państwowy w Irlandii zwolnił pracownika biurowego za 400 dni niestawienia się w pracy w ciągu dwóch lat bez ważnej przyczyny. Mężczyzna zaskarżył zwolnienie – podaje The Independent.

wymagany angielski

WTF? Od ponad roku nie był w pracy, bo był w złym nastroju

W 2018 roku pracownik pojawił się w biurze 10 razy, a do tego czasu opuścił 400 dni roboczych w 2016 i 2017 roku. 9 marca 2018 roku zakład zwolnił pracownika za niestawienie się w pracy i nieokazanie zwolnień chorobowych. Zwolnienie pracownik zaskarżył w Komisji ds. Stosunków Pracy.

Przedstawicielka komisji Davnet O’Driscoll stwierdziła, że decyzja o zwolnieniu została podjęta z poszanowaniem prawa. Zakład przy tym przyznał, że „nieobecność pracownika w miejscu pracy nie była monitorowana tak dokładnie, jak powinno być w danym przypadku”.

Mężczyzna pracował w zakładzie od 2006 roku i przez cały ten okres wiele razy nie stawiał się na miejscu pracy, a przy tym nigdy nie okazywał zwolnień lekarskich. W rezultacie wypłacono mu 19 tysięcy euro za te dni, kiedy de facto nie pracował.

W październiku 2017 roku pracownik działu kadr kontaktował się z pracownikiem, żeby zaprosić go na rozmowę dyscyplinarną, ale mężczyzna na nią nie przyszedł. Kiedy zjawił się w pracy, rozmowa została mimo wszystko przeprowadzona.

Niską frekwencję pracownik wytłumaczył stresem, depresją i osobistymi dramatami. Obiecał się poprawić i poprosił o jeszcze jedną szansę.

Jak mówi adwokat mężczyzny, jego lekarz oświadczył, że Irlandczyk cierpiał na zły nastrój i lęki.

Data: 20.08.2019 14:06

Autor: Monte

″Harfa Erin″ obraz Thomasa Buchanana Read

Ériu (irlandzka wymowa: [ˈeːrʲu]; współczesna irlandzka Éire), córka Delbáeth i Ernmas z Tuatha Dé Danann, jest tytułową boginią matron Irlandii.

Ériu jest reprezentowana jako bogini Irlandii, często interpretowana jest jako współczesna personifikacja Irlandii, chociaż skoro nazwa „Ériu” jest starszą irlandzką formą słowa Irlandia, jej współczesne imię często zmienia się na „Éire” lub „Erin”w nowoczesnej formie.

#ciekawostki #malarstwo #sztuka #gruparatowaniapoziomu #irlandia