Data: 21.09.2019 09:56

Autor: false_nine

Nowa aktualizacja systemu Apple to jeden z najlepszych update'ów jakie dostał ten system w ogóle. iOS 13 jest doprawdy bardzo dobrze przygotowany.

Poza oczywistymi zmianami, o których można już przeczytać wszędzie, napiszę o kilku rzeczach, o których "testerzy" chyba zapomnieli. Testowane na Iphone SE.

– system lepiej wykorzystuje zasoby systemowe. Wcześniej jak włączałem filmy na YT i ustawiałem dość głośno, telefon się grzał. Teraz jest chłodny. Widoczna różnica.

– wibracje wydają się być intensywniejsze niż wcześniej.

– poprawiła się jakość dźwięku.

– tryb ciemny może także przyciemniać tapetę, bardzo wygodne bo obraz jest dzięki temu czytelniejszy.

– w AppStore znikła zakładka "updates"

– cały system jest bardziej responsywny i chodzi szybciej

– na dole ekranu pojawiła się nieprzezroczysta belka na główne aplikacje

Bardzo mi szkoda, że do tak fajnego systemu Apple robi przeciętne telefony po astronomicznych cenach. Jeśli tak dalej pójdzie to niestety, ale przerzucę się na Note 11 prawdopodobnie.

#f9blog #ios #apple

Niesprzedany posiłek będzie można kupić za jedną trzecią ceny. Too Good To Go wchodzi do Polski

Data: 10.07.2019 22:47

Autor: piotre94

wirtualnemedia.pl

W Polsce zadebiutowała duńska aplikacja Too Good To Go. Za jej pośrednictwem będzie można kupować jedzenie, którego nie udało się sprzedać w ciągu dnia knajpom czy hotelom. Twórcy liczą, że dzięki aplikacji uda się zmniejszyć skalę marnotrawstwa żywności, które powoduje zmiany klimatyczne. #polska #jedzenie #technologia #android #ios #togoodtogo

Data: 17.05.2019 18:02

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Wymieniłem baterię w IP4s, i zdechł zasięg, zabiegi nie pomagają nic a nic. Aktualizacje nie pomagają.

Apple pewnie go sam uwalił. Wkurwia mnie to mam telefony niemal pełnoletnie i nie licząc wykończonej baterii wszystko w nich działa.

#ios

Data: 13.05.2019 00:28

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Downgrade ip4s do 6.1.3 się udał ale mi się nie spodobał i nie sprawił wrażenia żeby bateria dłużej trzymała. Do tego nie było widgetów na polu wysuwanym od dołu z latarką i bajerami. Postanowiłem zainstalować 8.4.1 zobaczę czy bateria lepiej trzyma. #ios

Downgrade działa zwyczajnie, trzeba mieć itunes 12.4 lub nowszy, naciskamy SHIFT i restore jednocześnie i wybieramy IPSW 6.1.3, jest podpisany, więc zadziała z itunes. Właściwie to wszystko. Po wgraniu i rozpakowaniu się sam zresetuje itp.

Ale niestety nie warto.

Nie rozumiem czemu to takie ważne dla apple zeby nie pozwolić ludziom na instalację nieco starszego softu. Nowy często jest zjebany na milion sposobów.

Data: 12.05.2019 22:20

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Hje lurki macie pojęcie jak zrobić by IPSW zostało wybrane z dysku a nie żeby itunes pobierało z neta (nie to co chcę).

Chcę wybrać z dysku żeby dokonać downgrade. Na filmach sobie wybierają przez "odtwórz iphone" potem otwiera im sie folder. U mnie tak nie ma. Teraz mam itunes 12.1

Może da się dziada oszukać i podmienić plik z tym co ściągnie?

EDIT znalazłem, po prostu trzeba nacisnąć shift i restore, nie tylko restore. Wtedy wybieramy plik.

Zaraz napiszę czy ip4s wstał xD

#ios

Data: 08.05.2019 12:47

Autor: Judasz

Rzeźbię #keto appkę, #programowanie #ios – generalnie tracker produktów, wpisujesz sobie np. jajko i pokazuje Ci ile masz węgli, tłuszczu, białka, magnezu, potasu, sodu i czy przekroczyłeś dzienny limit.

Dzięki @xyz za przerobienie bazy danych produktów na sqlite, jak ktoś potrzebuje gościa od baz danych, polecam.

Aplikacja mObywatel coraz bardziej przydatna. Można już używać na poczcie.

Data: 23.04.2019 10:48

Autor: Mimo

antyapps.pl

Aplikacja mObywatel powoli przenika do przestrzeni publicznej. Wirtualny dowód osobisty to wciąż jeszcze egzotyka, ale projekt cały czas się rozwija. Właśnie dotarły do nas informacje o tym, że zaraz po świętach, aplikacja mObywatel będzie honorowana na poczcie. Oznacza to, że do odbioru paczki lub listu poleconego wystarczy nam smartfon, którym potwierdzimy naszą tożsamość.

Ministerstwo Cyfryzacji oficjalnie ogłosiło, że od 23 kwietnia użytkownicy aplikacji mObywatel będą mogli używać jej na poczcie do potwierdzania tożsamości przy odbiorze przesyłek poleconych. Technologia była zapewne gotowa już dawno, ale takie przedsięwzięcie musiało zostać usankcjonowane prawnie. Przepisy uniemożliwiały używanie aplikacji mObywatel przy odbiorze przesyłek poleconych. Minister Infrastruktury zmienił rozporządzenie, które to reguluje i od 23 kwietnia wszystko będzie już zgodne z prawem.

#mobywatel #technologia #android #ios #pocztapolska

Data: 03.04.2019 23:41

Autor: Bartek

Nigdy nie zrozumiem nacisku ludzi na androidowe/iosowe apki. Później człowiek wchodzi na każdą strone i okazuje się że trzeba mieć osobną apke do youtuba, gmaila, reddita, wykopu, twittera, facebooka… Tak serio, na co to komu jak z poziomu przeglądarki da się tak samo korzystać z tych serwisów? Pytam bo nigdy nie wgrywałem apek jeśli nie było to konieczne i na prawdę wygodnie mi się korzysta nawet z lurkera w androidowej przeglądarce, a widzę że wołanie Thanosa do zapytań kiedy apka stało się już praktycznie sportem xD

#android #ios #lurker

Asystent Google nareszcie trafił do polskiego App Store.

Data: 06.02.2019 09:56

Autor: MateuszTeusz

antyweb.pl

Asystent Google po polsku na iOS nareszcie trafił do App Store. Kilka tygodni po oficjalnym polskim starcie usługi, użytkownicy doczekali się wsparcia dla głosowego asystenta i aplikacji bez zbędnego kombinowania.

Błąd Apple pozwalał na podsłuchiwanie drugiej osoby zanim odbierze połączenie

Data: 29.01.2019 10:25

Autor: furgonschnitzel

zaufanatrzeciastrona.pl

"Nie wszystkie błędy polegają na zaawansowanych atakach. Czasem problem leży w sposobie działania aplikacji lub protokołu i jego odkrycie następuje przez przypadek. Nie inaczej było tym razem." by Adam Haertle