16-latka z Malezji zabiła się po wynikach ankiety na Instagramie (czyt. całość)

Data: 15.05.2019 12:24

Autor: kisiel

nczas.com

O tym, że media społecznościowe zawładnęły na dobre życiem współczesnej młodzieży nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak to, co stało się w Malezji, pokazuje z jakim wielkim problemem ma do czynienia dzisiejszy świat.

Pewna 16-latka z Malezji opublikowała na Instagramie ankietę wraz z komunikatem następującej treści: Naprawdę ważne, pomóż mi wybrać D / L. Po tym, jak większość respondentów (69%) głosowała „za śmiercią”, zabiła się.

Jeden z prawników zasugerował nawet, że ​​ci, którzy głosowali za nią, mogą być winni samobójstwa. Z kolei Ramkarpal Singh, prawnik i poseł w północno-zachodnim stanie Penang, powiedział: Czy dziewczyna nadal by żyła dzisiaj, gdyby większość internautów na swoim koncie na Instagramie zniechęciła ją do odebrania sobie życia? Czy zastosowałaby się do rad internautów, aby uzyskać profesjonalną pomoc, gdyby tak zrobili?

Syed Saddiq Syed Abdul Rahman z Malezji, minister ds. Młodzieży i sportu, powiedział, że tragedia ta uwypukliła potrzebę dyskusji na szczeblu krajowym na temat zdrowia psychicznego. Naprawdę martwię się o stan zdrowia psychicznego naszej młodzieży – powiedział.

W lutym Instagram ogłosił, że uruchomi „ekrany czułości” blokujące obrazy samookaleczenia. Ten ruch nastąpił po śmierci brytyjskiej nastolatki Molly Russell, której rodzice uważają, że w aplikacji pojawiły się obrazy samobójstwa i samookaleczenia, co miało wpływ na podjętą przez nią decyzję.

Źródło: The Guardian

#newsy #newsyzeswiata #samobojstwo #instagram

Data: 10.02.2019 14:42

Autor: Raven

Ale mi zawsze ciśnienie skacze jak widzę, że ktoś kupuje followersów na instagramie xD Większość firm i tak pyta o zasięgi, a jak ktoś przy 20 000 obserwujących ma zasięgi w postach i na story rzędu 300 wyświetleń, to żadna szanująca się firma nie nawiąze z kimś takim współpracy xD Z poziomu pozycjonowania się na Instagramie z dwóch złych rzeczy lepiej jest kupować polubienia, niż obserwujących

Fotograf zdradza jak powstają zdjęcia dla profili na Instagramie

Data: 08.02.2019 19:06

Autor: false_nine

boredpanda.com

Podczas przeglądania Instagrama można natrafić na piękne fotografie w profilach części użytkowników. Kulisy powstawania takich zdjęć zdradzają prawdę kryjącą się za każdym ze znakomitych zdjęć, które przyciągają uwagę.