Data: 12.09.2019 13:08

Autor: Thanos

OK, pora na pierwszy wpis na temat mrówek. Od tygodnia jestem mrówczym tatą, i mówię od razu: nie ma nic bardziej czaderskiego niż patrzenie na mrówki. Jeśli spodziewaliście się klasycznego formikarium, to… no wiadomo że tak nie będzie :D chce, żeby mrówki latały mi po chacie. HEH, normalni ludzie je tępią, ale… no ja je traktuje jak sprzymierzeńców, nie pasożyty do zwalczania. Ten gatunek akurat nie gryzie, więc raczej sobie w drogę wchodzić nie będziemy i jakoś się dogadamy :) Po prostu nie lubię zwierzątek trzymać w zamknięciu.

Po nadejściu paczki z królową i kilkoma robotnicami, od razu przygotowałem poniższy konstrukt. Składa się z 30-litrowej donicy, ziemi (wykopanej z ogródka: jest w niej sporo robaków, codziennie jakaś dżdżownica czy inny żuczek się wyłania: ich też karmię, lubie mieć spory ekosystem :D

Jest poidełko, jest miejsca na szamę. Zasiałem nawet troche sadzonek. Wyrosną z tego ziółka niebawem: mrówki beda mieć jak w raju. Na razie karmię je owocami i miodem, ale niebawem wrzucę jakieś owadzie truchło (jak tylko wejdę w posiadanie). Liczę na szybki wzrost kolonii.

Przez pierwsze kilka dni mrówki nie wychodziły poza probówkę, w której przyszły. Odetkałem wacikowe wieczko i odstawiłem ją na doniczkę. Królowa składała jaja i mrówek w szybkim tępie przybywało. Aż któregoś pięknego poranka zobaczyłem, że probówka jest kompletnie pusta (wszystkie jednocześnie postanowiły się wynieść). Chwilę zajęło mi namierzenie ich norki: wykopały sobie dziuple centralnie po środku doniczki (a może nie kopały, tylko zapożyczyły opuszczoną grotę po jakimś innym żyjątku, hm).

Na razie wszystko idzie nawet fajnie: robotnice wychodzą po kilka sztuk i całymi dniami obrabiają owoce (niektóre wędrują dalej, aż do poidełka). Na razie żadna nie zbliżyła się do Prison Breaka: mrówki uwielbiają eksplorować dalekie dystanse, ale obecnie jest ich za mało, wiec nic ciekawego sie w sumie nie dzieje. Mimo to, fajnie sie je obserwuje :)

Kolejne wpisy już niebawem :)

#mrowki #hodowla #thanosVSantman

Data: 03.09.2019 10:44

Autor: Thanos

Chciałem fire antsy, ale są za trudne na początek.. hm.. zacznę wiec od czegoś prostszego. Mrówcza przygoda rozpoczyna się!! <3

(Czuję się, jak na początku gry POKEMON GOLD! Graliście? ;D )

#mrowki #hodowla