Data: 03.07.2020 16:53

Autor: Thanos

jak mnie denerwuje wciskanie ideologii (jakiejkolwiek) w aspekty zawodowe. DŻI-fakin-ZAS!! niezły fakap dzisiaj. klient pyta skąd warto brać stockowe zdjecia. to ja mowie, że jest taka stronka, nazywa sie #PEXEL. ma świetną bazę, jest za free. mocno polecam. wychwalam, wychwalam. wysyłam linka… aby się upewnić, że link jest ok, klikam i wchodzę, a tam…

PEDAŁY NA PÓŁ EKRANU, nosz zajebiscie!!!!!

(mogli samą flagę tęczową w logo, ale nie, trzeba pedałów)

#grafika #homokomando #lgbtrtvagd

Duża Amerykańska Firma komputerowa wydaje system oparty na ubuntu. Laptopy z hybrydową grafiką(opis

Data: 01.05.2020 10:17

Autor: R20_swap

pop.system76.com

możliwość przypisywania aplikacji do działania na określonej karcie graficznej. „Wcześniej w Pop! _OS: Laptopy z grafiką Intel i NVIDIA mają moc Jekyll i Hyde między zintegrowaną grafiką a dGPU. Teraz w Pop! _OS, oprócz przełączania pomiędzy grafiką Intel i NVIDIA, możesz wybrać Hybrid Graphics z menu systemowego. W trybie grafiki hybrydowej laptop działa na energooszczędnym procesorze graficznym Intel i korzysta z procesora graficznego NVIDIA tylko do określonych przez Ciebie aplikacji. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę aplikacji i wybierz „Uruchom za pomocą dedykowanej karty graficznej”.

#grafika #laptopy #nowosci #system76 #komputery #pc #ciekawostki #popos

Irański artysta Alireza Pakdel tworzy ciekawe ilustracje, aby podziękować lekarzom za ich . . .

Data: 04.04.2020 04:30

Autor: ziemianin

instagram.com

#grafika #artysta #lekarz #podziekowanie #aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci

Inspirujące Ilustracje irańskiego artysty, obrazujące rzeczywistość lekarzy i innych służb w walce z koronawirusem

Irański artysta Alireza Pakdel tworzy ciekawe ilustracje, aby podziękować lekarzom za ich ciężką pracę

Nik nie spodziewał się, że początek roku 2020 będzie właśnie taki. Wszystkie media namawiają ludzi, alby pozostali w domach. Teatry, kina, siłownie i muzea są zamknięte. Szpitale na całym świecie robią wszystko, aby pomóc chorym. Zdaje się że cały świat się zatrzymał.

Jeden z artystów poprzez swoją twórczość postanowił pokazać, jak przystosować się do tych niespotykanych do tej pory okoliczności.

39-letnia irański grafik Alireza Pakdel tworzy przemyślane ilustracje, które odzwierciedlają obecną sytuację na świecie i pokazują, jak walczyć z rozprzestrzenianiem się niewidzialnego wroga. Jego obrazy oddają surową rzeczywistość tych, którzy poświęcają się, by się nami opiekować – lekarzy, koalicjantów, strażaków i pielęgniarek. To właśnie oni są bohaterami tych grafik, należy im się wielki szacunek.

Data: 11.10.2019 16:03

Autor: Deadlyo

#pcmasterrace #grafika #komputery

Lurki, szukam Risera może być i 100mm

Bo mam fajne biurko do kupna, ale braknie mi 15mm aby wsadzić tam kartę w MOBO

I musiałbym riserem ją położyć obok MOBO albo jakoś inaczej.

Slot mam standardowo blisko krawędzi PCiEx16

Widziałem na internecie same 300 najniżej, a nie chcę znów mieć mnóstwa kabli w biurku

Crytek pokazał silnik CryEngine 5.6. Remaster Crysis w drodze?

Data: 03.09.2019 12:07

Autor: ziemianin

youtube.com

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #gry #crytek #cryengine #crysis #grafika

Crytek zaprezentował trailer nowej wersji silnika graficznego – CryEngine 5.6. Co ciekawe, pojawią się tam sceny dobrze znane fanom pierwszego Crysisa. Być może doczekamy się więc remastera jedynki.

Źródło: EuroGamer

Crytek pokazał silnik CryEngine 5.6. Remaster Crysis w drodze?

Crytek pokazał silnik CryEngine 5.6. Remaster Crysis w drodze?Rok 2007 dla miłośników gier komputerowych był bardzo udany. Dostaliśmy nie tylko Call of Duty 4: Modern Warfare, które okazało się strzałem w dziesiątkę ale również imponującego pod względem graficznym Crysisa, który totalnie zmiótł ówczesną konkurencję i postawił niebotyczne wymagania przed kartami graficznymi. Od premiery minęło już prawie 12 lat, a oprawa nadal prezentuje się całkiem nieźle. W późniejszych latach otrzymaliśmy kolejne wersje silnika CryEngine, na którym bazował Crysis. Teraz studio Crytek zaprezentowało nową wersję oznaczoną jako 5.6. Widzimy w niej imponujące efekty zarówno graficzne jak również fizyczne, które świetnie się ze sobą komponują. Oprócz tego pojawiają się dość dobrze znane miejsca z pierwszego Crysisa w nowej jakości oprawy.

Film z prezentacją nowej wersji silnika graficznego pokazuje nowe możliwości, które przynajmniej po części powinny być również wykorzystywane w nadchodzącej generacji konsol. To co robi największe wrażenie to umiejętne połączenie fantastycznej oprawy graficznej z zaawansowaną fizyką obiektów. W przypadku samej oprawy pochwalono się takimi elementami jak mgła, rozpraszanie światła słonecznego, cieniowanie czy rozmycie w ruchu. Do tego dochodzi jeszcze fizyka obiektów, interakcja z roślinnością czy o wiele lepszej jakości ragdoll całego ciała. Wszystko to wygląda świetnie, ale oczywistym jest że takie demo technologiczne zawsze prezentuje lepszą jakość niż faktyczne gry później. Miło byłoby jednak zobaczyć przynajmniej część z tych elementów w grach nowej generacji.

To na co można również zwrócić szczególną uwagę to końcówka materiału filmowego, który prezentuje nam znajomy widok w zupełnie odświeżonej oprawie graficznej. Mowa oczywiście o wyspie, na której toczyła się akcja Crysisa. Do tego dochodzi jakże charakterystyczna muzyka, przez co ma się wrażenie oglądania teasera nowej wersji znanej już produkcji. Oczywiście Crytek nie zapowiedział (jeszcze) remastera jedynki, ale nikt by się chyba nie obraził gdyby taki powstał w prezentowanej oprawie. Kto wie, może znowu dostalibyśmy wymagania sprzętowe nie z tej ziemi, a na forach na nowo rozkwitłoby pytanie "Czy pójdzie mi na tym Crysis?".

PiXimperfect - doskonały kanał dla osób chcących podszkolić się w Photoshopie

Data: 04.04.2019 11:20

Autor: furgonschnitzel

youtube.com

Witajcie. Chciałbym dzisiaj podzielić się z Wami jednym z najlepszych kanałów dot. Photoshopa/Lightrooma na jakie natknąłem się na YouTubie. Prowadzący w sposób kompletny, kompetentny i sprawiając, że wydają się banalnie proste, przedstawia zagadnienia dotyczące obróbki zdjęć. Zdecydowanie polecam każdemu, kto chce się podszkolić lub odświeżyć wiedzę.

"PiXimperfect, hosted by Unmesh Dinda, is a free resource for learning Photoshop and Lightroom. We believe in learning the concept, rather than learning the steps so that you can translate "your" imagination visually to the world. This will make you a better decision-maker, rather than letting others make decisions for you. Since every situation is different and the definition of "beauty" is subjective, it is essential that you master the approach, and then the steps will automatically follow.

Our motto is "Keep Creating." We always say to our students: "Don't worry so much about the quality, because time will improve it. Don't spend so much time getting things pixel-perfect, so that you end up not finishing it. Just 'Keep Creating,' and your consistency will take care of the rest."

#design #grafika #photoshop #obrobkazdjec