Data: 05.07.2020 12:50

Autor: Ijon_Tichy

Biedroń dostał 2% glosow, więc zupełnie nieoczekiwanie i od czapy, nagle Czaszkoski celuje w elektorat konfederacji. Pójdzie na marsz niepodległości i nie wprowadzi zmian, których chce homo niewiadomo乁(ツ)

Natomiast gdyby to pokraki z LGBT miały 7% poparcia, to Czaszkoski nadal (tak jak "od zawsze" do tej pory) mówiłby o tym, że wprowadzi małżeństwa homoseksualne, a może nawet adopcję dzieci przez LGBTpedo i że pójdzie na każdy marsz LGBT. Nawet nie zdziwiłbym się, gdyby przebrał się za psa i pozwoli prowadzić się na smyczy jakiemuś postempakowi.

Polityczna prostytucja do potęgi N-tej.

#polityka #wyboryprezydenckie2020 #wybory #gownowpis

Data: 30.06.2020 17:08

Autor: czlowiek_charakterny

Widząc kolejny, żałosny cripple fight na temat środowisk #prolife chyba muszę się wyspowiadać z moich poglądów na temat skrobiania, bo aż czuć zażenowanie. To będzie mój ostatni okołopolityczny wysryw, lurker to chyba nie lekcja WOS-u w gimnazjum.

Generalnie aborcja/skrobanka/zabijanie dzieci/jak zwał, tak zwał, IMO jest domeną mało inteligentnych, bo jakim trzeba być brainletem, żeby, no nie wiem, zadbać o coś takiego ja antykoncepcja? Gumki ani tabletki nie trują, serio ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚a chyba każe dziecko powyżej 13 lvla wie jak dochodzi do zapłodnienia i jak tego uniknąć.

A jeżeli wpadliscie i jesteście zbyt wielkimi pierdołami życiowymi żeby wypic piwo, które nawarzyliście możecie oddać dzieciaka do okna życia, oddać do adopcji, etc…

Choć, z drugiej strony – prawa antyaborcyjne są zbędne, w momencie kiedy można po prostu wyjechać za granicę, gdzie skrobanka jest niestety czy stety legalna. Jedyny sposób na delegalizację aborcji to całkowite zamknięcie granic niczym w KRLD, a tego chyba nikt normalny nie popiera. Kto serio chce bawić się w dzieciobójstwo i tak to zrobi. Jest to niemoralne – trudno.

Reszty argumentów obu stron: muh zlepek komurek! muh depresja poaborcyjna nie biorę pod uwagę bo nie chce mi się xD

Zanim ktoś dostanie biegunki – chodzi mi tylko i wyłacznie o aborcję bez powodu. W momencie kiedy ciąża to wynik gwałtu, płód jest uszkodzony i jego wegetacja będzie tylko nieustannym cierpieniem, albo ciąża zagraża życiu matki nie mam o czym mówić.

#aborcja #bekazlewactwa #bekazprawakow #bekazpodludzi #gownowpis

Data: 13.06.2020 12:40

Autor: Emil18

Kupię sobie ziemię przylegająca do bloku od strony balkonów i będę z niej zbierał, pakował i sprzedawał spinacze do prania które spadają ludziom

Zostanę potentatem spinaczowym nie mając nawet własnej fabryki

#gownowpis

Data: 11.06.2020 20:09

Autor: Emil18

Chyba się niedługo wybiorę na nagą plażę

Co jest u mnie trochę utrudnione jeśli się spojrzy na mapę N miejsc w Polsce (widać zabory( ͡° ʖ̯ ͡°))

Przynajmniej są jeszcze dzikie plaże

#gownowpis

Data: 09.06.2020 22:48

Autor: ChopinHeuer2137

kurde ależ ja dobrym człowiekiem jestem

obserwuje jak mojemu ojcu z garem nie trybi tak po skonczeniu 65l jakos, i widzę jak mama się z nim męczy.

To generalnie patrze na to że ocaliłem nerwy 7 kobitom i już chyba nie mam zamiaru into związki…

a jak juz bedzie bardzo ze mną źle to napisze Wam adres żeby śmieciarke wezwać

#gownowpis #thatslife #feels

Data: 07.06.2020 22:58

Autor: skurwodaktyl

Niedziela wieczór, a w zasadzie noc, więc skurwodaktyl sobie porozkminia.

Od bardzo długiego czasu czuje się pusty w środku, a z roku na rok i wraz z kolejnymi wydarzeniami których jestem głównym aktorem, ulatują ze mnie kolejne części. Myślę, że miałem to w sobie od dawna, a kilka wydarzeń które pojawiły się po sobie tylko przyśpieszyły ten proces.

Już pominę to, że od małego żyłem cudzym życiem. Zawsze myślałem, że będę jak tata, w zrozumieniu kariery i przyszłości. Nie zmuszał mnie do niczego, ale zawsze jego służba była obecna w rodzinie, jako pierworodny chłonąłem to niczym gąbka. Wiedziałem, że będę oficerem, nie wiedziałem jak. Z biegiem czasu przekonałem się, że to nie moja rola w przedstawieniu, nie mam predyspozycji, moje plany wiązane ze studiami okazały się kiepskimi ruchami, podobnymi do taktyki ośmiolatka gdy gra po raz pierwszy w szachy. Wystarczy powiedzieć, że życie depcze wyobraźnie. I teraz jak ma żyć taki ktoś jak ja, gdy całe życie podświadomie chłonął i podawano mu wizję przyszłości, która się nie spełni?

Ta pustka odbija się we mnie, odkąd w sumie skończyłem studia pierwszego stopnia. Dojrzewałem do tego, by zrozumieć mój błąd – pójście na studia, a wręcz gównostudia. Z rozpędu poszedłem na magisterkę, na tą samą uczelnię, tylko inny kierunek – tak, jestem idiotą do kwadratu. Pustka narastała.

Gdy wyszedłem z sali, w której obroniłem magistra, świadomość bycia nikim, posiadania gówno-papieru czyt. dyplomu, spadła na mnie niczym Betonowy Osioł na wormsy. Nagle, z góry, wbiło w ziemię mocno i nie opuściło. Próbowałem ratować moje życie, ale napaskudziłem sobie w życiorysie jeszcze bardziej, CV to nieśmieszny żart.

Zaraz potem rozstałem się z moją dziewczyną, miną cztery lata gdy jestem sam i już nie próbowałem swoich "sił" – ale to materiał na osobną rozkminę. Dziura się powiększała, bo zmarnowałem czas wspaniałej kobiecie, zmarnowałem go sobie, nie osiągnąłem nic.

Z każdą porażką po choćby próbie minimalnego ustabilizowania kursu, by po czasie i siłą rozpędu pionizować się, coś wyrywało ze mnie kolejny kawałek.

Pierwsza dziewczyna, która była mi przyjaciółką przez tyle lat, najbliższą mi osobą. Którą kochałem prawdziwie, mocno i chyba jako jedyną, odeszła ode mnie gdy potrzebowałem jej. Nie jako partnerki, ale jako właśnie bliskiej osoby, zdradziła mnie, pokazując hipokryzję. Zawsze byliśmy dla siebie, gdy u jednego się sypało, drugie słuchało. Gdy mi nie wychodziło w życiu, a mama walczyła z rakiem, gdy potrzebowałem jej najbardziej, odwróciła się bez słowa. Znalazłszy nowego bolca, kończąc swoją udawaną depresję z powodu – a jakże! – braku odpowiedniego bolca (wspaniała depresja, nie?) i udawany nihilizm na memaski z pejsbuka. Odcięła się bez słowa, zostawiając ogromną ranę. Detonując ładunek termojądrowy wewnątrz tej pustki, pozostającej w środku mnie.

Człowiek, którego znam od 12 roku życia, a z którym łączyło mnie na początku granie w RPG, stał się moim przyjacielem. Siłą rozpędu życia, tak się stało. Mam 28 lat i przez 16 lat znaliśmy się. Zmienił się, ja również, nasza relacja zmieniła się w bardziej dojrzałą. Każdy z nas miał swoje życie i problemy, znaliśmy je, ale życie toczy się dalej – w końcu poznał fajną dziewczynę, z którą wszedł w relacje. W ubiegłym roku ogłosili mi, że będą rodzicami, to tylko przyśpieszyło plan przyjaciela by się jej oświadczyć. Byłem jego świadkiem na ślubie, w styczniu. Żona, dziecko w drodze, toksyczna matka od której wyprowadził się poza Warszawę.

Życie biegnie swoim wektorem, nie mogę nikogo winić. Pomogłem mu w przeprowadzce, pewnego lutowego popołudnia. Tego popołudnia skończyła się pewna era. Era, gdzie wystarczyło mi 10 minut by przejść z jednego osiedla na drugie i być u niego, pogadać, wygadać się. Napić czy zebrać by wyjść na miasto. Nie zbierzemy się tak łatwo na piwo, które piliśmy na Szczęśliwicach w letnie noce, rozmawiając o wszystkim i niczym. Nie będzie już mi szukał żony. Ma teraz inne priorytety, a ja zostałem sam. Dziura się znowu powiększyła.

Z końcem kwietnia zostałem zwolniony i do tej pory nie mogę znaleźć pracy. Cięcia, firma cienko przędła, ale wzięła kasę z Tarczy, by zwolnić chwilę potem połowę swoich pracowników. Zaraz będę miał 30 lat, a nadal nie wiem co chcę robić w życiu, czując tą wielką pustkę bo weryfikacji dziecięcych marzeń o przyszłości. Nie wiem co chcę robić i nigdy już chyba nie będę wiedział. Nie każdy może być usatysfakcjonowany, bo o szczęściu nawet nie wspomnę. Najwyraźniej zostanę z tym do końca mojego życia – czasami chciałbym, aby się skończyło. Zmęczyło mnie to, że moje CV to pierdolony żart, gdzie pracowałem po 6 miesięcy i mnie zwalniano. Stary koń bez czegokolwiek, nic nie osiągnął. Ratuje się treningami brazylijskiego jiu-jitsu, ale brakuje mi tego co jest osią życia mężczyzny – pracy.

Brakuje mi choć zmiany kąta nachylenia mojego życia, bym mógł powoli powstawać, podnieść się. Żyje w wielkiej pustce i nie mam nikogo, z kim mógłbym szczerze o tym porozmawiać, komu mógłbym to wyrzucić. Rodzina ma swoje problemy, często poważne na zdrowiu, a ja jestem człowiekiem, który nie lubi zarzucać innych osobistymi problemami. To mój krzyż, ja go niosę. Nikt mnie nie zrozumie, to oczywiste, bo tak ludzie są skonstruowani. Perfekcyjnie odizolowane dusze.

Boje się, że ten mrok przerazi kogokolwiek, komu postanowiłbym powiedzieć o swoim ciężarze. Ucieknie, zniknie, a ja zostanę z jeszcze większą dziurą wewnątrz.

Stone Temple Pilots – Big Empty

https://www.youtube.com/watch?v=7fuqZFBTP0I

#zalesie #depresja #skurwodaktylrozkminia #gownowpis #void #feels #feelsy

Data: 07.06.2020 11:09

Autor: Ijon_Tichy

Gównowpis na dzień dobry.

Otóż zidentyfikowałem agenta śpiocha, konia trojańskiego wśród ostatnio zarejestrowanych użytkowników (⌐ ͡■ ʖ̯ ͡■)

Na razie kamufluje się, wtapia się w "tłum" (hehe), udaje swojego, czuwa. Nie podam nicka i dam mu szansę. Ale….

….. mam cię na oku, cwaniaku. Ty wiesz, że o tobie mówię (⌐ ͡■ ʖ̯ ͡■)╭☞

#gownowpis #heheszki #lurker #spolecznosclurkera #agent

Data: 02.06.2020 17:28

Autor: Macer

wlasnie wrocilem od chirurga. musial mi drugi raz od listopada wyciąć wrastający paznokieć u duzego palca u nogi. bez znieczulenia, bolalo xD no ale od 3 miesiecy znowu mi puchł i bolał, zrobiło się zakażenie, walczyłem antybiotykami, szałwią i rumiankiem, ale ropa dalej była.

#lekarz #gownowpis

Data: 22.05.2020 15:49

Autor: XDDD

Jako, że Mikroblog to prawdopodobnie miejsce do shitpostowania kiedyś musi być ten pierwszy raz. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jestem XDDD i chciałem się przywitać. (✌ ゚ ∀ ゚)☞

#gownowpis

Data: 22.05.2020 11:59

Autor: Ijon_Tichy

Człowiek cały czas się uczy, często na własnych błędach.

Pamiętam, że jakiś rok temu potępiałem nadmierne podatki i socjal, ale pochwalałem pomysł podatku bykowego. Dziś uważam, że byłem w głębokim błędzie i po przeanalizowaniu sprawy przyznaję, że tzw. "bykowe", to byłoby coś niesprawiedliwego i podłego.

#podatki #gownowpis #zmiana

Data: 22.05.2020 11:52

Autor: Ijon_Tichy

Mam teraz najfajniejszą pracę z dotychczasowych.

Nie dość, że jest po prostu ciekawa i nowa dla mnie – choć co nieco wiem, to uczę się codziennie nowych rzeczy (trochę elektryki, trochę elektroniki), jeżdżę sobie z miejsca na miejsca z szefem i codziennie montujemy coś innego, więc jest ciekawie i różnorodnie, zarabiam na prawdę fajne pieniądze, to jeszcze mam dużo wolnego czasu.

Dziś szef dzwonił, że mamy wolne, bo musi ogarnąć inne tematy. Czasami zaczynamy później, czasami kończymy wcześniej. Ogólnie odpowiedzialna, lecz swobodna praca, nie w korporacji, tylko w małej firmie normalnego, ogarniętego człowieka. Jest super.

#pracbaza #praca #chwalesie #gownowpis

Data: 21.05.2020 21:12

Autor: ChopinHeuer2137

“ Cholernie brakuje mi motywacji. Do wszystkiego. Nie widzę sensu, nie czuję potrzeby. Są takie chwile, w których coś we mnie uderza i krzyczy: teraz dasz radę, weź się za siebie, bo kto, jeśli nie ty? A chwilę później ten sam głos pyta: a tak w ogóle, to po co to robisz? I to jest najlepszy moment żeby odpuścić, poddać się, tak po prostu, bez jakichkolwiek pytań, bez pragnień, których nigdy nie było. Więc odpuszczam i po raz kolejny przegrywam życie. ”

(to cytat z neta, autora nie znam – informuję bo ostatnio dymy jakieś o cytowanie 乁(ツ)ㄏ )

#gownowpis #shitposting #feels

Data: 20.05.2020 18:04

Autor: Ijon_Tichy

Gdyby przeczesać lurka, to mnóstwo postów zawiera fragmenty cudzych wypowiedzi bez podania linka, gdyż zwyczajnie ludziom nie chce się pieczołowicie pilnować bibliografii. Szczególnie, gdy się spieszą, albo zwyczajnie to oleją, bo nie tworzą tutaj pracy doktorskiej.

Jeśli ktoś wpada w histerię, że nie podałem linka pod swoim postem, to ogłaszam, że kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem 乁(ツ)

Tymczasem główna teza mojego posta jest miażdżąca dla lewactwa, więc nie dziwi mnie histeria xD

Miłego wieczoru lurki.

#gownowpis #oswiadczenie

Data: 17.05.2020 19:43

Autor: R20_swap

Ostatnio tak sobie myślałem czy warto oglądać "za darmo" czyli za reklamy. I przyszło mi na myśl, że musimy zmuszać się do ich oglądania i jeszcze za to zapłacimy wyższymi cenami usług i produktów, których firmy musiały wydać pieniądze na reklamy.( ͡° ʖ̯ ͡°)

To jest stara myśl z pierwszych internetów, ale teraz mi się przypomniało bo youtuberzy zaczeli o nie żebrać.(-‸ლ)

#przemyslenia #reklama #gownowpis #pieniadze #zadarmo

Data: 02.05.2020 23:53

Autor: Waldy

Powiem wam, że cieszę się z tego że to miejsce wolne od zalewu treści typu challenge, przegryw itp

Tak na marginesie, jacyś znani tutejsi trolle na których uważać, nie nakręcać ich niepotrzebnie i nie dawać im pożywki?

#przemyslenia #gownowpis

Data: 29.04.2020 14:49

Autor: Ijon_Tichy

Jak przekonać człowieka do muzyki klasycznej w świecie, w którym każdy jest niecierpliwy. Po dziesięciu sekundach ludzie nie słuchają, bo brakuje im punktu odniesienia i gubią się w logice melodii. Kur … Jakie to smutne. Czasami czuję się jak przewrażliwiony na klory pośród ślepych.

Cierpliwość w słuchaniu muzyki to podstawa!

Prawie nikt nie umie słuchać muzyki. Poza nielicznymi wyjątkami, wszyscy są odbiornikami masowej produkcji gówna muzycznego. Bo 99,99 procent muzyki, którą słyszymy a radii, tv, internetach – to gówno bez najmniejszej wartości.

#muzyka #lurker #gownowpis

Data: 22.04.2020 12:39

Autor: R20_swap

Hej, Mam takie swoje przemyślenie, że rzadko wchodzę na fora, jakieś mikro wykop przeczytać jakiś wątek. Bo zwykle jest tak, że OP o coś pyta i ja rozumiem od razu co ma na myśli, a na forach potrzeba zwykle kilka pytań najpierw, tam dopiero autor wyjaśnia dodatkowo… I tak mnie jakoś to dołuje bardzo zawsze. Tak samo mam kiedy ja o coś pytam.(-‸ლ)

#przemyslenia #dol #fora #gownowpis #shitposting #mikro #wkurw #komunikacja #internet #oswiadczeniezdupy

Data: 24.03.2020 23:57

Autor: R20_swap

Zobaczcie teraz jak głupcy płaczą, że jak firmy zawieszą działalność, to gospodarka się zawali, to koniec świata będzie, bieda etc. Ale czy potrzeba nam produkować tyle rzeczy i nad produkcja jedzenia?

Taki przykład. Polska 2003 – trzeci świat. Polska 2005 – UE przesyła nam papierki . Okazuje się, że nagle wszystko mamy, że możemy produkować, pracować, tworzyć, wytwarzać.

#logika #polityka #gospodarka #ludzie #gownowpis #koronawirus

Data: 21.03.2020 01:02

Autor: R20_swap

Ostatnio mieliśmy małą spine na kanale Nocne Radio. Bo Krawiec pomylił ezoteryków z antysystemowacami XD

Ja jestem antysystemowy, bo system w tej formie nam szkodzi, ale jestem wrogiem ezo pajaców których z resztą wypromowały systemowe telewizje XDD( ͡º ͜ʖ͡º)

#gownowpis

Data: 19.03.2020 09:47

Autor: Ijon_Tichy

Wystąpienie Prezydenta Ukrainy Zelenskiego zostało omyłkowo opatrzone napisami z serialu detektywistycznego: „To ja zabiłam Erikę. Zabrała ode mnie mojego ukochanego … Cristiana, weź drabinę!”

#gownowpis #heheszki #ukraina #wpadka

Żróło: https://www.reddit.com/r/europe/comments/fky2hl/president_of_ukraine_zelenskys_speech_was/

Data: 18.03.2020 20:24

Autor: ChopinHeuer2137

uwielbiam sluchac (w sensie ciekawych treści mówionych – nie "muzyczki), nie przedam za materiałami audio-video.

A że już nie ma co słuchac do snu, albo jadąc w trase, to ostatnio filmy dokumentalne zgrywam do mp3 :P

ależ jestem pojebany

P.S. jesli ktos ma podobne skrzywienie to może polecić źródełka :)

#gownowpis #shitposting

Data: 09.03.2020 22:37

Autor: LadacznicoOdporny

Ostatnio mam czarne myśli, że przegrywam w życie. Niby studia skończone, praca jest, dziewczyna jest, zdrowie nienajgorsze. Ale jednak ciągle na to zasuwam i nawet nie mam kiedy i nie wiem czy miałbym z kim wódki się napić. Nawet nie wiem czy Polska to kraj dla ludzi i czy warto tutaj dom budować. Ciągle więcej pytań niż odpowiedzi. Jakoś tak mi ostatnio ciężko na duchu.

#narzekanie #gownowpis #feelsy

Data: 16.02.2020 12:18

Autor: R20_swap

Pie*dolę, nie wiem jak można pisać takie głupoty, że kawa nie uzależnia.

Jak chociaż rano nie je$ne jednej to kręci mi się w głowie, mam uczucie suchości w gębie i takie ogólne niedo7ebanie psycho-fizycznie porażka, najgorzej zadyszka i dziwne uczucie w głowie.

#uzaleznienie #kawa #gownowpis

Może z czasem przechodzi, ale pierwszy dzień z pewnością jest tragiczny.

Data: 02.02.2020 17:14

Autor: Emil18

Raz wracałem do mieszkania i kitku czekał pod klatką aż go ktoś wpuści.

Widziałem go już kilka razy i wiedziałem, że mieszka w tej samej klatce co ja.

Po chwili namysłu wpuściłem go i za nim poszedłem żeby zobaczyć gdzie się zatrzyma i zadzwonić do tego mieszkania, że kitku wpuściłem.

I tak zrobiłem, właściciel podziękował.

A dziś wracam do mieszkania, a przy naszych drzwiach siedzi ten kitku (ʘ‿ʘ)

Chyba mnie polubił, bo zawsze go miziałem.

#koty #kitku #gownowpis

Data: 29.01.2020 22:21

Autor: vundo_

Macron będzie w przyszłym tygodniu w Polsce razem z ministrem gospodarki. To oznacza, że wystarczy kupić od Francuzów 3 okręty podwodne, a na kilkanaście miesięcy będziemy mieli spokój. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Business as usual

#gownowpis

Data: 22.01.2020 14:56

Autor: R20_swap

Myślałem ostatnio o modelach i skali.

I doszedłem do wniosku, że nie zawszę d się coś zrobić w bardzo małej skali.Prosty przykład: piec. Weź małe drewienka i mały ogień i tak zwiekszaj drewienka i ogień w nieskończoność, aż dojdziesz do mementu, że nie będziesz mógł godzinami podpalić, a na początku z najmniejszymi drewienkami i najmnijeszym ogniem podpalisz dosyć szybko.

A zastanawiałem się dlatego, że chciałem zrobić mini piecyk, ale jest to niemożliwe(dla mojego projektu mini elektrowni), bo zbyt cienkie drewno za szybko by mi się wypalało.

#gownowpis #oswiadczeniezdupy #fizyka

Data: 17.12.2019 01:26

Autor: ZorD

#gownowpis #shitposting #alkoholizm

Zawsze piłem whisky z lodówki/zamrażarki. Później moja dziunią sprawdzała ile ubylo bądź ile jest. Tym razem kupiłem butelkę i schowałem ja centralnie na wierzchu za napojem. A to co było w lodówce nie ruszałem.

Nie zgadnięcie, lodówkę sprawdziła tyle słyszałem a centralnie na blacie za napojem nie zauważyła. Jestem troszkę PRO alkus (ง ° ͜ ʖ °)ง

Data: 17.12.2019 01:09

Autor: ZorD

Dawno mnie tu nie było. Gdzieś z 3mc. Jak tam z V2 szukać mi trochę ciężko (ꖘ‸ꖘ)

Widzę Nicki podobne prostują czyli żyjemy. Ja jestem typowym Lurkerem lecz ta stronę poleciłem nie jednemu mam nadzieję że dają swój kontent. (Nie, nie bywam na wykopie) nigdy w życiu nie miałem tam konta. Taki po prostu czytelnik internetu.)

#lurker #shitposting #gownowpis

Data: 16.12.2019 21:27

Autor: Melonek

Matka ogląda jakiś program gdzie facet tam poddaje się operacji korekty płci i dobrze że jej nigdy nie powiedziałem, że sam bym tego chciał, bo raczej nie odnosiła się pozytywnie do tego. #gownowpis

Data: 13.12.2019 01:09

Autor: Emil18

Żeby zdać z matmy muszę z trzech kolejnych sprawdzianów dostać 3

Wygląda na to, że się prędko nie zobaczymy

Dlaczego jestem takim kretynem i biorę się za naukę dopiero jak mam nóż na gardle?! (╥﹏╥)

#zalesie #gownowpis

Data: 07.12.2019 10:57

Autor: Nietzsche

Myślę, że mam centrowe poglądy xD Nie lubię, jak lewactwo wciska wszędzie nam lgbtyz (że to niby jest normalność, jak dwóch facetów w dupsko), ochronę środowiska wbrew zasadom logiki (strzelają z armaty, nie tam gdzie trzeba), chroni kobiety (najbardziej uprzywilejowaną płeć w Polsce). Z drugiej strony, mam uczulenie na religię i KK, wywołują u mnie odrazę.

Być może, nie miałbym nic przeciwko lewakom, gdyby nie byli narzędziami gigantycznego eksperymentu społecznego, który ma na celu jak zawsze, pieniądze i władzę. Po przeciwnym biegunie, brzydzą mnie zagrywki PiS i Ruchu Narodowego:

pomniki, cmentarze, martyrologia, życie przeszłością, jednolitość etniczna, symbole Polski Walczącej na gaciach…

#gownowpis

Data: 01.12.2019 08:52

Autor: Nietzsche

To jest wada małych miast. Dentysta od poniedziałku do piątku, a w weekend jak coś się stanie, to zdychaj do poniedziałku.

Zjadłem pół opakowania Antidolu, pół opakowania Ibupromu Max, wysmarowałem cały Sachol, a i tak napierdala, chociaż troszkę mniej. Ząb z wierzchu ładniutki, bielutki, perfect. Pewnie się dziadówa w środku psuje i trzeba kanałowo ;/

Przenoszę się do Wrocławia w 2020, kolejny argument, we Wrocławiu widzę, że są nawet dentyści 24h/7, a w Głogowie co najwyżej SOR z żulami i dentysta na zesłaniu z NFZ bez sprzętu do kanałówki xD

#gownowpis

Data: 30.11.2019 06:13

Autor: Deadlyo

Zaraz można kłaść się spać, defragmentacja dysków 90.4%

Szkoda, że nie można defragmentować SSD co powinno być bardziej znaczące niż w HDD ale cóż 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ

Bo prędkość SSD i odnajdowanie pliku na nim jest o wiele szybsze.

Dysk z grami uporządkowany, komputer przeniesiony z obudowy "open air" czytaj szafki do zwykłej obudowy.

Grafika i procesor nasmarowane, przeskanowany system, uporządkowane programy, rejestr.

Komputer wyczyszczony, grafika rozkręcona do samego rdzenia i wymyta.

Nawet frezarką zrobiłem sobie dodatkowe wejścia na wentylator w obudowie, do lepszego chłodzenia

Co dało ogromną różnicę temperatur w postaci -10*C na maksymalnym odczycie.

Jeszcze tylko jeden dysk do defragmentacji z programami i gotowe.

Za rok znów czyszczenie gruntowne komputera…

I znów 15h samej pracy aby działał dobrze, ciężkie jest życie porządnego pcmasterrace

#pcmasterrace #spanko #chwalesie #gownowpis

Data: 28.11.2019 13:41

Autor: R20_New

Zawszę mi się za to obrywało, ale do tej pory nie rozumiem jaką wartość mają(bezwartościowe) dla mnie "dzieła sztuki"

Np. taki smutny przykry obraz, to gdybym nie mógł chodzić, to zapłaciłbym, żeby ktoś go zdjął ze ściany i wywalił na śmietnik.

No chyba, że byłoby takich farb na ścianę czy coś, a obraz byłby przyrodniczy/kraobrazowy co najwyżej to służyłby jako nakładka może, żeby zakryć gorsze widoki..

#oswiadczeniezdupy #gownowpis #sztuka

(-‸ლ)

Data: 27.11.2019 23:26

Autor: Kielbasa

https://youtu.be/JHDkALRz5Rk?t=1836

Nie tylko Niemcy rozsmakowali się w kręceniu takich dokumentów o USA, miazga… będzie wojna, mówię wam… demokraci wygrają za rok, globaliści dojdą do władzy i zacznie się rzeczywistość z powieści A.Huxleya – Nowy Wspaniały Świat.

#gownowpis #przepowiednia #takbedzie =_-

Data: 27.11.2019 07:01

Autor: Nietzsche

Wczoraj byłem w Biedrze na kasie samoobsługowej. Skasowałem zakupy w 3 minuty, zapłaciłem i zapakowałem do torby. Miny starych bab w wielkiej kolejce na normalnej kasie, bezcenne. Te mordy wygięte w pałąk. Patrzyły się w moją stronę, jakbym im zabrał cukierka :D

#gownowpis

Data: 24.11.2019 00:58

Autor: R20_New

W epoce starożytnej upowszechniły się zwierciadła z polerowanego metalu np. brązu, ołowiu, srebra. One też dominowały przez większość średniowiecza, mimo że już w I w. n.e. Rzymianie odkryli technologię wytwarzania luster szklanych. Została ona zapomniana na kilkaset lat i zapewne dopiero w XIII wieku ponownie trafiła do Europy.

Zapomniana na kilkaset lat XD( ͡º ͜ʖ͡º)

#gownowpis

Data: 19.11.2019 02:06

Autor: Widar

Piję piwo, przeglądam Lurka i drapię się po jajach bo swędzą- czyli:

1: Wspieram polską gospodarkę, poprzez dotowanie Państwowego Funduszu Monopolowego

  1. Wspieram polskiego przedsiębiorcę budując jego markę i przychód poprzez zainteresowanie produktem.

  2. Jestem ekologiczny- bo nie zużywam wody na zbędny prysznic czy tam burżuazyjną kąpiel.

Deam! It's good to be a white katolic polish man xD

Nawet moje nieróbstwo generuje przychód i pozytywne rzeczy dla ludzkości xD

#tegierozkminy #gownowpis #lewackalogika

Data: 17.11.2019 18:53

Autor: Ijon_Tichy

@Melonek, napisał dziś wpis o treści: "Najgorzej jak wstajesz rano i się budzisz nie wiem co gorzej".

Ja myślę, że gorzej jak wstajesz rano i się nie budzisz. Serio. Mój kuzyn kiedyś wstał rano, poszedł do sypialni rodziców, ściągnął gacie i zaczął robić kupę na szafkę nocną. Okazało się, że lunatykował xD

Dosłownie #gownowpis #truestory #depresjamiltonka

Data: 06.11.2019 20:51

Autor: raptor

Na mikro wpis o windzie.

Przypomniała mi się pewna historia:

Kilka lat temu, w czasach studenckich udałem się do akademika celem odwiedzenia kolegi z roku.

Winda zjechała na parter a tam jacyś ludzie, krótka wymiana słów i że oni na górę, zastanawiam się przez chwilę po co wsiadali do windy jadącej na dół.

Po zamknięciu drzwi wyciągają flaszkę i polewają do kubka po czym mi wręczają podarunek. Na moje zdziwienie z uśmiechem odpowiedzieli że jeżdżą windą i upijają ludzi. A każdy kto skorzysta z windy musi w ramach opłaty się napić. Nie muszę dodawać że dołączyłem do nich, a kiedy butelki się skończyły poleciałem z nimi zakupić następne. W końcu wylądowałem u kumpla, zapoznałem go z moimi nowymi znajomymi po mimo że byli mieszkańcami tego samego budynku, a ja jeszcze kilkakrotnie bywałem na ich imprezach.

Windy to fajne miejsca, może jeszcze opowiem wam kiedyś jakaś historię którą w nich przeżyłem.

Niestety jeszcze za czasów pracy w korpo podjąłem decyzję że celem dbania o kondycję zamiast windy zawsze będę wybierał schody i trzymam się jej konsekwentnie. Po prostu wydawało mi się głupie aby dla własnej wygody korzystać z windy a później przeznaczać kas na karnety sportowe i narzekać na wolne efekty.

Aha picie nieznanego trunku z nieznanymi ludźmi wcale głupie się nie wydawało.

#gownowpis #winda

Data: 04.11.2019 22:52

Autor: Emil18

Byłem dziś w żabce i taka ładna pani kasjerka zaczęła cmokać na bułki do hot dogów

Okazało się, że tam piesek jest bo ktoś tam na chwilę zostawił i tak sobie go głaskaliśmy i rozmawialiśmy (。◕‿‿◕。)

#gownowpis

Data: 26.10.2019 14:38

Autor: Nietzsche

Kiedyś przedsiębiorcy narzekali "sanepid to", "sanepid tamto". To jedyna instytucja, która powinna być bezlitosna, bezwzględna i dofinansowana, tak, by janusz biznesu nie znał dnia i godziny, a kary szły w dziesiątki tysięcy. Dzisiaj opiszę krótko "Libańską restaurację" u mnie w mieście, ale nie martwcie się, czasem w polskich nie jest lepiej. Wchodzę, pierwsze co się rzuca w oczy, to bałagan i dziadostwo, następnie ręce libańczyka ujebane jakby w silniku grzebał. Po chwili dostrzegam stada much, które siadają również na kebabach. Ja pierdole, zacząłem tam wyzywać gościa od brudasów przy ludziach i pokazywać te muchy. Jeden nawet zostawił kebab i wyszedł xD

#gownowpis Wystawiłem dziadowi soczystą opinię na Google i może do sanepidu zgłoszę

EDIT: poszło do sanepidu

Data: 25.10.2019 13:18

Autor: Nietzsche

Dzisiaj widziałem 2 młode lesby, mniej niż 15 lat. Tęczowe torby, kolorowe stroje i szły po Kauflandzie za rękę. Oj, jakbym był ojcem takiej kurewny, to przetrzepałbym dupę pasem. Może się nie nadaję na ojca, po 30stce jestem, ale nie rozumiem już tego świata, tej muzyki młodych, stylu ubierania się, tego spierdolenia.

Właśnie czytam, dzisiaj jest jakiś "Tęczowy Piątek", w którym homosie wyłażą na ulice i się chwalą.

#gownowpis #bekazlewactwa

Data: 19.10.2019 11:59

Autor: Nietzsche

Sąsiad 19 lat – 90+ interwencji policji za:

-hałas

-wandalizm

-narkotyki

-kradzież roweru (zawiasy)

Teraz się doigrał, napadli w 3 osoby dzieciaka, zabrali telefon, a 19 latek straszył go nożem karambitem by podał im PIN.

Za rozbój z nożem grozi do 12 lat. Mam nadzieję, że sąd weźmie pod uwagę całą listę jego przewinień i wjebie mu 12staka.

#gownowpis

Data: 16.10.2019 14:48

Autor: Nietzsche

Lewaki, głównie z gazeta.pl, ale też innych mediów lubują się w obrzydlistwie i dziwnych fetyszach. Na głównych stronach lądują często artykuły o striptizerkach bez nóg; seksie: grubasów, 60 letnich kobiet, 80 letnich kobiet, nieletnich, niepełnosprawnych; artykuły o laktacji, ciąży, ciąży grubasów, ciąży 45 latek, seksie w ciąży; o LGBT tylko wspomnę, bo to jest sprawa jasna.

Lewactwo kocha aberrację.

#gownowpis #bekazlewactwa

Data: 15.10.2019 18:29

Autor: Lukmar

Co za ulga.. Zaczęło mi coś trzaskać / cykać w komputerze, tak jak uszkodzony twardziel. Obsrałem się bo z rok temu w innym kompie miałem dokładnie to samo i dysk poszedł do wymiany. Otworzyłem obudowę żeby się upewnić i okazało się że to wiatraczek karty graficznej. Uff..

#komputery #czujedobrzeczlowiek i troche #gownowpis w sumie

Data: 15.10.2019 01:25

Autor: Nietzsche

Zainspirowany wpisem @raptor "Jesteście w większości ludźmi wykształconymi i inteligentnymi". Otóż nie. Można się pytać, "kto z was głosował na PiS", a ja się zapytam, kto nie głosował wcale? Motłoch? Nie wydaje mi się. Motłoch jest łatwo zmanipulować, by jednak polazł na te wybory, żeby myślał, że to coś ważnego. Żyjecie w bańce informacyjnej wykopu, portali informacyjnych (nawet swoich ulubionych), śledzicie swoich liderów politycznych od prawa do lewa, zgodnych z waszymi poglądami. Są dla was jak celebryci. Czytacie artykuły pseudoekonomiczne o Wenezueli + czy Grecji +, a prawdziwy ekonomista nie jest w stanie przewidzieć ceny złotówki za godzinę. Inaczej byłby bogaty. Czemu te miliony z Was nie gra na długoterminowy trend? Postawcie swoje domy, będziecie bogaci. To wszystko okraszone jadem internetowych trolli, płatnych wpisów, grania na emocjach. Na wykopie ktoś zrobił eksperyment, rzucał codziennie ten sam komentarz, że jak wygra PiS, to z całą rodziną wyjeżdżają. Codziennie dostawał kilkaset plusów za ten sam komentarz. Zauważyli po 2 tygodniach.

Prawdziwa inteligencja kryje się w tych 40%, ludzie którzy pracują, uczą się, robią swoje. Specjaliści, przedsiębiorcy (ci drobni i duzi), ludzie którzy żyją swoim życiem, a nie serialem zwanym polityką. Powoli do mnie zaczyna docierać, że polityka tak naprawdę nie ma wpływu na Twoje życie, jeśli koncentrujesz się na sobie, na wybiciu się ponad to. Musisz wybiec przed szereg ze swoimi umiejętnościami, doświadczeniem, zarobkami. Wtedy będziesz nietykalny. Tymczasem głosujący motłoch jest kurkiem bezpieczeństwa. Rządzący nigdy nie przesadzą z socjalizmem i równością społeczną, bo wiedzą, że specjaliści w końcu spierdolą i zostaną z motłochem sam na sam.

#polityka #gownowpis

Data: 13.10.2019 23:46

Autor: Deadlyo

Ludzie rozumiem wybory, kogoś dupa boli bo nie wygrała jego partia.

Ale uprasza się was o dodawanie tagu #polityka do tego, bo jest to post o polityce kraju.

Nie chcę widzieć 100 postów pod sobą z tagami, które nie pasują do wpisu.

Dodałem politykę na czarną, a was proszę o dodawanie polityki do tagów.

Nie uprzykrzajmy sobie wzajemnie życia tutaj #wyboryry #gownowpis

Data: 13.10.2019 18:14

Autor: Ijon_Tichy

Mój wujek, to prosty chłop, który całe życie w biedzie na budowie przepracował i mieszka w rozpadającej się chacie w zapomnianej przez Boga wsi, za którą najprawdopodobniej jest wielka przepaść i wodospad spadający do nieskończoności. Stwierdził, że będzie głosować ***, "bo przynajmniej coś ludziom dadzą, a nie jak ci złodzieje z **". (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) W ogóle, co za prymitywna motywacja.

#gownowpis #ciszawyborcza

Data: 30.09.2019 09:32

Autor: Ijon_Tichy

Cześć. Powiedzcie mi, czy coś ze mną jest nie tak? Za każdym razem, gdy scrolluję lurka, imgur, czy inne tego typu strony i trafiam na zdjęcia, filmy i gif. kotów, psów, to od razu przełączam i nie oglądam, bo z jakiegoś powodu mnie to irytuje. Sam nie wiem dlaczego XD Mam podobne odczucia jak przy czytaniu fanatycznych wpisów wegetarian. Bardzo lubię psy i po wybudowaniu domu planuję kupić, albo ze schroniska wziąć jakiegoś, lecz kiedy widzę jaranie się pasami i kotami w necie, to od razu klika "dalej" bez oglądania. Czy jest tutaj jakiś Freud, lub Jung, który mi to wyjaśni? xD

#gownowpis #koty #psy

Data: 29.09.2019 22:25

Autor: Emil18

A koledzy się udzielają czy tylko lurkują?

Części nicków nie kojarzę.

Przedstawcie się, nie ma co się bać

(。◕‿‿◕。)

@rebul4, @Pierdyliard, @zakowskijan72, @Major_Bialkov, @Ijon_Tichy, @Orion, @FiligranowyGucio, @Wolvi666, @Gra_Melodia, @Mimo, @kosmitolog, @lilyy, @UltraMarynek, @Lukmar, @Pajonk_STRACHU, @lisq, @drewniany, @Immortal_Emperor, @Apollo, @LadacznicoOdporny, @Pepe_Pan_Dziobak, @Monte, @itsokay, @Pelikan, @JezdziecApokalipsy, @shadow, @Ragnarok, @dzin, @arti

#gownowpis #lurker

Data: 25.09.2019 14:36

Autor: Ijon_Tichy

Ogólnie to uważam, że prawo dżungli jest sprawiedliwe, a zgodnie z Księgą Dżungli Rudyarda Kiplinga brzmi ono: "Możesz zabić po to, żeby zjeść, albo żeby nie zostać zjedzonym". No i dzisiaj odkurzałem w domu pod schodami zauważyłem pająka ᄽὁȍ ̪ őὀᄿ , tego powolnego z chudymi nogami, i żal mi było go zabić, bo w sumie po co go zabijać? Szody żadnej nie przynosi, siedzi spokojnie pod schodami, a jego śmierć nie przynosi też profitu. Poza tym pomyśleć ile miliardów pokoleń musiało minąć, jaka długa linia zbiegów okoliczności i łutu szczęścia musiała zaistnieć, żeby on mógł sobie istnieć i zagościć pod moimi schodami. Istny cud! No i zostawiłem go w spokoju. Niech sobie żyje.

#gownowpis

Data: 22.09.2019 00:22

Autor: Emil18

Byłem dziś w Auchanie i zobaczyłem stoisko z zeszytami.

Akurat potrzebowałem zeszytu w linie to podchodzę, wybieram i orientuję się, że to stoisko "wszystko po 1 zł".

Idę sobie dalej patrząc co ciekawego tu jest i zobaczyłem superglue

No to sobie wziąłem

¦ ¦

¦ ¦

20 sztuk XDDDD

#cebuladeals #gownowpis

Data: 17.09.2019 20:30

Autor: Mandarlin

Tak, wiem, format, wybaczcie mi.

,,, Ta dyktatura, która stłumiła powstanie proletariatu przeciwko Wam komuchom? Przecież Wy koło proletariatu nawet nie staliście."

Ee, co? Jak mam na takie coś odpowiedzieć? To zwykłe kłamstwa i szur szur. Powiedz mi że nie ludzie, a nie wiem, sam Lenin obalił cara, bo przecież za nim nikt by nie poszedł?

..Mówię tu o Kronsztadzie, ale nie tylko. Bo podobnie było w innych miejscach waszego niby toraju. Już o czystkach tej prawdziwej lewicy, która chciała utrzymać system demokratyczny (w tym nawet anarchiści i syndykaliści) nie wspomnę. "

Kolejne pierdu, pierdu. I nie wiem jak się do tego odwołać? O co chodzi? Czystki na anarchistach? Okropna sprawa, okropna sprawa to terror wprowadzony przez Stalina, który kazał mordować innych komunistów. Serio, popracuj nad sensem zdań bo nie da rady nic zrozumieć.

,,Jesteście takimi samymi zbrodniarzami co faszyści czy naziści, czy inne szury pokroju ONR."

Kto my? Jacy my? Komuniści? Socjaliści? Lewicowcy? Wszyscy mają odpowiadać za zbrodnie reżimu stalinowskiego? Nie wiem czy wiesz, ale lewica to nie jest takie jednolite coś jak nazizm, a setki różnych zgrupowań, po skrajnie anarchistycznych po zamordystycznych. No i wypraszam sobie, nie jestem zbrodniarzem, ja nikogo nie zabiłem. A, i nie zrównuj mnie z ONR.

#gownowpis #pierdolenie #urojeniaprawakoidalne #polityka #komunizm

Data: 07.09.2019 10:37

Autor: Ijon_Tichy

Witam wszystkich. Proszę o zapoznanie się z treścią tego posta, gdyż jest on szczery i może rozjaśnić niejedną sprawę. Uważam że ostatnia #afera bardzo pozytywnie wpłynie na ten portal. Była katalizatorem dobrych zmian.

Nie wiem, czy was to interesuje, jednak podzielę się z wami moimi przemyśleniami na temat #aferabananowa Na początek krótka introspekcja i autoanaliza. Postaram się być jak najmniej kontrowersyjny, nie będę o nikim pisać personalnie. Na końcu są podziękowania ;)

  1. Zdaję sobie sprawę z tego, że jestem osobą o wyrazistych poglądach, a niektóre z moich wpisów były kontrowersyjne, więc nie jednej osobie jestem cierniem w boku. W Boga po prostu wierzę, a przesłanie Jezusa Chrystusa uważam za piękne, szlachetne, wartościowe i chcę się nim dzielić w moich wpisach. Jestem zdumiony pomysłem kilku użytkowników, by wykluczyć tego typu content z Lurkera.

  2. W oderwaniu od wiary mam inne poglądy, które również niektórym nie pasują:

– MASONERIA – jej istnienie jest po prostu faktem, podobnie jak jej szerokie wpływy w świecie. Kontrowersją pozostaje zakres tych wpływów – czy jest on minimalny i nieznaczący, a może ogromny? W którym miejscu pomiędzy tymi dwoma ekstremami odnajdujemy rzeczywistość? Czy jesteśmy w stanie ją wskazać? Jeszcze nie zdążyłem zrobić wpisów na ten temat.

– ŻYDZI i ich wpływ – ustawa 447 jest najbardziej dziś wyrazistym dowodem na potwierdzenie moich wpisów. Żydzi mają ogromny wpływ nie tylko w USA, ale też w zasadniczej części zarządzają światową bankowością i mediami.

– MARKSIZM KULTUROWY – jest faktem, jest realizowany i ma przemożny wpływ na rzeczywistość. Tutaj też jeszcze nie zdążyłem zbyt wiele napisać.

– PORNOGRAFIA – podobnie jak nikt nie może zakazać pornografii, w imię wolności seksualnej, tak samo nikt nie może zakazywać krytyki pornografii, w imię wolności słowa.

Uważam powyższe tematy za fakty dziejące się na świecie na naszych oczach, ale jeszcze nie miałem okazji pisać bardziej szczegółowo na te tematy. W międzyczasie stałem się na tej podstawie obiektem nieustających ataków. Ale odpuszczam. Nieważne.

  1. Pisałem również wpisy, które uważam za ciekawostki i choć są dziwaczne, to uznałem za fajne wrzucenie ich właśnie ze względu na ich unikatowość. Zrobiłem wpisy o gwieździe Dawida, kabale i kabalistycznej numerologii. OCZYWISTE jest, że nie wierzę ani w gwiazdę Dawida, ani w kabałę, ani w Talmud. Brzydzę się tymi wierzeniami i w niektórych aspektach uważam za podłe. To był opis a nie wyznanie wiary.

Nie mniej zostałem wyzwany od „foliarzy” najgorszych z powodu tych wpisów i wytoczono przeciw mnie bardzo niewybredne metody hejtu. To tak, jakby oskarżyć kogoś o terroryzm tylko za to, że napisał posta opisującego ISIS. Dokładnie tak wygląda analogia.


Uważałem Lurker za miejsce, w którym można pisać niekonwencjonalny kontent. Zależało mi na tym, by strona mirko nie wyglądała jak ściana #gownowpis, chciałem zmniejszyć monotonię, chciałem dołożyć swoją unikatową cegiełkę, coś nietypowego, jakieś inne spojrzenie, coś odbiegającego od szablonu. Taki cel mi przyświecał, gdy robiłem te wpisy.

W życiu codziennym często zdarza mi się rozmawiać o Bogu. Ale nigdy nie gadam z kimkolwiek o masonach, żydach i kabale, LGBT, pornografii, bo jestem całkiem poukładanym gościem i wiem, że ludzie nie mają odpowiedniego przygotowania na przyjęcie niektórych informacji, a rzadko znajdujemy się w sytuacjach kreujących atmosferę sprzyjającą dyskusji, więc nie chcę wychodzić na wariata xD. Ale w internetach, gdzie (jak mniemałem) możemy dyskutować swobodnie, odpowiadać sobie po godzinach, weryfikować informacje, czułem się swobodnie.

Zdziwiłem się, gdy mój profil spotkał się z krucjatą – ewidentnym nastawieniem kilku użytkowników na wyniszczenie. Dostawałem wieledziesiąt powiadomień. Niektóre były merytoryczne, ale większość to były ataki, prowokacje, poniżanie, wyzwiska. Ogólne nastawienie tych osób było zawsze nieżyczliwe, a jedna z nich otwarcie wyznała, że jej działalność pod moimi wpisami ma na celu tylko trollowani, co zgłosiłem do moderacji.

Zawsze staram się być uprzejmy dla moich rozmówców i zawsze mam takie nastawienie – PRZECIEŻ NIE CHODZI O DOMINACJĘ TYLKO O POROZUMIENIE. Taką mam filozofię. Wierzę w ludzi i w dobro i mam serdeczność do drugiego człowieka. Niestety pozostawałem sam jeden przeciw kilku bardzo niemiłym atakującym, co skutkowało tym, że nie nadążałem z odpisywaniem samemu im wszystkim. Dlatego i mnie zdarzyło się pod koniec #afera być ironicznym, sarkastycznym a nawet zdobyłem się na cynizm. Nikomu jednak nie ubliżyłem, bo i po co? Ba! Zdobyłem się nawet na szczere przeprosiny. Przykro jednak to stwierdzać, ale nie zostały one przyjęte.

  1. Czasami bywałem niedbały, co skutkowało wytykaniem mi w jednym miejscu braku źródła, lub że jest ono mało wiarygodne, w innym błędnego tłumaczenia tekstu z angielskiego na Polski. Czasami broniłem źródeł, ale nie wypierałem się tego typu błędów, a w ostatnim wpisie nawet dziękowałem @MemeNinja, za wskazanie pomyłki (robię wyjątek w tym wpisie dla MemeNinja i wymieniam jego nazwę użytkownika). Nawet pod niezwiązanymi tematycznie wpisami byłem atakowany za to, że w przeszłości zdarzało się, że moje wpisy były oparte o źródła nieodpowiadające restrykcyjnym, akademickim rygorom.

Uznaję, że czasami wymieniamy się po prostu poglądami i nie oszukujmy się – naprawdę niewielu ludzi daje linki do restrykcyjnych badań naukowych. Ale wychodząc naprzeciw oczekiwaniom deklaruję, że od tej pory będę ściśle przestrzegać „higieny” pisania i informowania w moich postach. Człowiek uczy się na błędach. Również i ja je popełniam. Najważniejsze to umieć z otwarta przyłbicą i chłodną głową podejść do krytyki.


Co do mojego perm bana. Gdy go zobaczyłem, to na chwilę aż się zawiesiłem, a kopara mi opadła ze zdumienia. Bardzo się zawiodłem na moderacji. Powody bana:

– „Kontrowersyjne wpisy” – no cóż, m.in. za takie wpisy cenię sobie miejsca takie jak Lurker,

– „wojenki” – chyba raczej ekwilibrystyczna sztuka obronna z mojej strony – sam przeciw „wielu”.

– „trollowanie” – gdzie i kogo i jak? Pisałem rzadko, a więcej dopiero ostatnio, gdy spotkał mnie zmasowany atak. Byłem sam, więc musiałem pisać dużo w odpowiedzi na wiele informacji od wielu użytkowników.

– „spamowanie zgłoszeniami” – powód równie niepoważny jak pierwsze dwa.

Co prawda pozostawałem sam pod ścianą hejtu, ale z całego serca dziękuję za postawę użytkowników w obliczu mojego bana. Gdybyście nie zareagowali oburzeniem, to po pierwsze niesprawiedliwość by zwyciężyła, a po drugie ten portal stoczyłby się na dno. Na takie rzeczy nigdy nie możemy pozwolić. Dziękuje za słowa obrony – zarówno te uprzejme, jak i te, w których nazywaliście mnie dziwakiem xD Było ich wiele i naprawdę jestem pozytywnie zaskoczony. Obroniliście nie tylko mnie, ale przede wszystkim idee Lurkera.

Jak pisałem na początku wpisu – uważam, ze ta #afera pozytywnie wpłynie na rozwój portalu i była katalizatorem dobrych zmian. Dziękuję @Thanos za prawidłową i rozsądną reakcję i dołączam się do hailu „szacun i piąteczka” ;)

#lurker #afera #aferabananowa #kontrowersje #wolnoscslowa

Data: 05.09.2019 19:48

Autor: Ijon_Tichy

Chciałem oficjalnie podziękować @UltraMarynek za to, że chyba jako jedyny z moich "fanów" potrafił unieść się ponad sztucznie pompowaną niezgodę, animozje i uprzedzenia, spojrzeć uczciwie i dać mi plus za mój dzisiejszy wpis o biblijnym spojrzeniu na sprawy seksu. Wyrazy szacunku. Pozdrawiam.

Ps. Przepraszam, że nie wszystkim odpisałem na wszystkie posty (niezależnie od ich jakości), gdyż ilość informacji była uderzająca, a ja mam swoje przydatne życie, żona, dzieci, praca i budowa domu (własnoręczna). Żadnej z tych rzeczy nie zaniedbałem dziś i starałem się nie zaniedbywać dyskusji, choć wiem, że ta jedna rzecz nie udała mi się w całkowicie zadowalający sposób.

#podziekowanie #ponadpodzialami #pozytywnezaskoczenie #gownowpis #wojnaidei

Data: 29.08.2019 20:56

Autor: Macer

tostujcie swoje ulubione drzewa. ja bardzo lubie sosny. niby takie pospolite, wszędzie pełno, ale taka wolno stojąca, rozłożysta jest naprawdę piękna i dumna. bardzo lubię ten kolor zieleni w kombinacji z pomarańczową korą. takie miejsce które mi się kojarzy z najładniejszymi sosnami jest na drodze do Warszawy przed Białobrzegami: https://www.google.pl/maps/@51.5875167,20.997744,3a,75y,323.29h,89.05t,1.53r/data=!3m6!1e1!3m4!1sDb64ZnIwv7BV57G5X95EEg!2e0!7i13312!8i6656 . kojarzy się nieco z włoskimi krajobrazami.

musze sobie koniecznie posadzic na podwórku taką sosenkę.

#gownowpis #drzewa #przyroda

Data: 20.08.2019 13:06

Autor: lisq

Drogie Lurki i Lukrecje,

jako #moderacja i również administracja tego serwisu, chcielibyśmy odnieść się do sytuacji z ostatnich dni, oraz do ogólnego poziomu jaki obecnie prezentuje sobą ten serwis.

Wielu z was, dołączyło do nas na samym początku, aby tworzyć z nami sympatyczne miejsce w sieci, w którym użytkownicy mogliby prowadzić kulturalne i merytoryczne dyskusje.

Jak dobrze wiecie, w tym celu zabroniliśmy #patostreamow oraz #gownowpisu.

Chcemy tym wpisem, zaznaczyć, że ten cel nie uległ zmianie!

Przyznajemy, że przez ostatnie parę tygodni, pozwalamy użytkownikom na więcej, niż powinniśmy. Jest tak tylko i wyłącznie dlatego, że skupiamy się na dokończeniu v2 i możliwie jak najszybszym jej wypuszczeniu (tak niewiele zostało!). Administracja dała nam moderatorom jasny przykaz „bądźcie delikatni”. Jak widzicie obecnie po ostatnich paru dniach: jak moderacja jest źle, ale jak jej nie ma – jest jeszcze gorzej.

Pragniemy zaznaczyć: Wersja 2.0 Lurkera, będzie nową jakością technologiczną, promującą nasze pierwsze ideały. Stanowcze nie dla wszelkiej maści patologii w internecie. Nie będzie w naszym serwisie miejsca na wzajemne obrzucanie się błotem, wyzwiska czy wyśmiewanie siebie nawzajem.

Liczyliśmy, że skoro jest czarna-lista to użytkownicy będą potrafili z niej skorzystać i zablokować sobie niechciany content. Jednak jak widać dzisiaj, wielu z nich woli prowadzić jakieś chore krucjaty i atakować w grupie innych użytkowników.

Dla nas każdy ma prawo do swojego zdania. Każdy może też wytknąć tej osobie błędy i przedstawić jej swój, odmienny punkt widzenia. Jednak! Co ważne! Musi (!) to zostać zrobione w sposób kulturalny i szanujący oponenta dyskusji.

Przekroczeniem masy krytycznej był dzisiejszy post picrel i w związku z nim stwierdziliśmy że pora wyjaśnić sobie raz, a dobrze całą tę sytuację.

Podsumowując:

Lurker v2 nie będzie miejscem dla #gownowpis

Lurker v2 nie będzie miejscem dla aferzystów

Lurker v2 nie będzie miejscem dla ludzi bez szacunku do innych

Lurker v2 nie będzie miejscem dla pychy

Lurker v2 BĘDZIE promował quality-content

Lurker v2 BĘDZIE miejscem na merytoryczne dyskusje

Lurker v2 BĘDZIE.

Podejmując stanowcze działanie, pokazujące nasz sprzeciw dla obecnej sytuacji, robimy co następuje:

Wszystkie posty otagowane j/w i potomnie, nawiązujące do tematyki tej afery -> lecą w tej chwili do kosza.

Kolejne posty -> kosz, Autorzy -> wakacje

Próba nakręcania kolejnych afer, czy to na kogoś z nas, czy z zewnątrz -> kosz, w ciężkich przypadkach wakacje.

Dyskusja i ewentualne skargi i zażalenia na #elfiakrew, tfu, moderację TYLKO I WYŁĄCZNIE w tym poście

Data: 17.08.2019 10:30

Autor: Ijon_Tichy

UWAGA! Nadeptywanie na odcisk (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Wiem, wiem. "O gustach się nie dyskutuje". Od jakiegoś czasu dojeżdżam jednak do pracy razem z ekipą – około półtora godziny drogi w jedną stronę. Tak się składa, ze wszyscy oprócz mnie są fanami RAP i HIP-HOP. I codziennie jestem zmuszony słuchać tego razem z nimi. Stwierdzić muszę, że:

1) Niektóre kawałki mają ciekawy, zabawny lub moralizatorski tekst i trzeba przyznać, że trzeba mieć swoisty talent, żeby umieć tak "nawijać", choć daleko temu do dobrej poezji. Wiele tekstów stanowią narcystyczne, autobiograficzne wyznania, jest to jedna z głównych narracji. Na drugim miejscu są "dziwki, wóda, koks". Był jeden kawałek niejakiego "Palucha" o internecie i mediach społecznościowych pt. bodajże "ładni smutni ludzie", który miał coś rzeczowego do powiedzenia. Ale na ogół niewiele w tym stylu bystrych spostrzeżeń na temat świata, a moralizatorskie teksty mówią głównie o ciężkim życiu na ulicy, nienawiści i cierpieniu, ale brak wyraźnej diagnozy i przenikliwego, szerszego spojrzenia. O ile zatem istnieją "mądre" teksty, to stanowią one bardzo niewielką część całości.

2) Ten styl nie ma nic wspólnego z muzyką. Podkłady są monotonnie prymitywne i zapętlają się w sposób, który wywołuje irytację i mdłości. Te pętle są jak komar brzęczący ci nad uchem, gdy próbujesz zasnąć. Powtarzalność i totalny brak kreatywności w tym wymiarze budzą irytację i bunt muzykalnej części mózgu.

3) "Wokal" -, to bardzo często darcie ryja, wygardłowywanie wulgarnych wypocin głosem przepitego menela. Nawet jeśli jakiś wokal nie przypomina rzygania, to odstręcza brakiem melodyjności, mechanicznością oraz prymitywną rytmiką. Rytmika jest śmiesznie groteskowa i przypomina tych dzikich, plemiennych murzynów walących w bębenki i Masajów skaczących do góry w tych swoich śmiesznych ludowych strojach.

4) Prymitywny wydźwięk nastręcza skojarzeń z murzyńskimi gettami, plemiennym transem, przestępczością wielkich miast oraz patologią więzienia i recydywy.

5) Zdaję sobie sprawę z tego, że ten styl trafia w potrzeby pewnej grupy społecznej oraz spełnia wymagania estetyczne ludzi, którzy w ogóle nie rozumieją muzyki. Dlatego nie potępiam całkowicie tego stylu, choć wzbudza we mnie co najmniej niesmak, jeśli nie obrzydzenie.

#rap #hiphop #niemuzyka #kicz #murzyni #niepopularnaopinia #kontrowersje #gownowpis

Data: 15.08.2019 21:09

Autor: turtelian

Jako ze dzis jadlem zajebistego slodkiego i soczystego arbuzika, postanowilem podzielic sie z wami sekretem jak rozpoznac zajebistego arbuza. Niektorzy podrzucaja, pukaja i stukaja ale to bez sensu i jie daje duzej skutecznosci. Ja polecam otworzyc arbuza i zjesc, jak jest slodki i soczysty to jest mniam. A jak zjemy calego i chcemy jeszcze to jest zajebisty ( ͡º ͜ʖ͡º) #gownowpis #poradnik #dobrarada

Data: 12.08.2019 09:30

Autor: Emil18

Roz*$&#@olony zegar biologiczny to jest to o czym marzyłem(╯°□°)╯︵ ┻━┻

Zasypiam o 4:00

Muszę wstać na autobus o 8:55 i nastawiam sobie dwa budziki

Jeden o 6:00 (bo lubię go wyłączyć i jeszcze trochę pospać) i drugi o 7:00

Ten o 6:00 obudził mnie normalnie

A ten o 7:00 obudził mnie o 8:00

ヽ( ͠°෴ °)ノ

#gownowpis #sen #zalesie

Data: 12.08.2019 05:28

Autor: Ijon_Tichy

W sobotę miałem gości, m.in. moją ciocię, swoją drogą fajna kobieta, która niestety chodzi na marsze LGBT. Doszło do ostrej wymiany zdań (ostrej z jej winy), gdy stwierdziłem, że zasadniczą funkcją każdego żywego organizmu jest przekazanie genów kolejnemu pokoleniu, że z biologicznego punktu widzenia, to cała reszta ma tylko temu służyć i choć możemy mieć iluzję, że jest inaczej, to rozmnażanie jest celem.

Homoseksualizm jest zaprzeczeniem tej zasadniczej funkcji organizmu i należy go uznać za, najdelikatniej rzecz ujmując, chorobę i dysfunkcję, jeśli nie zboczenie i dewiację.

XD otworzyłem puszkę Pandory.

#gownowpis #lgbt #choroby

Data: 11.08.2019 04:07

Autor: Emil18

Jadę sobie autem i widzę jak na chodniku jakiś gość ucieka i się wyrywa przed innym za nimi idzie jeszcze 2 kolejnych

Aż zwolniłem zobaczyć co tam się dzieje i się zatrzymałem na zatoczce autobusowej

I tak raz idą normalnie a raz go goni a ten się wyrywa

#gownowpis