PizzaPortal.pl odchodzi w niepamięć. Został przejęty przez Glovo.

Data: 30.07.2020 16:32

Autor: 2_M_A

msn.com

Trwa w Polsce walka o sektor warty 1,6 mld euro. Chodzi o rynek delivery, dostaw jedzenia, który przejęły agregatory. Restauracje nie muszą już same zatrudniać dostawców, zamiast tego stosują outsourcing.

PizzaPortal.pl obok Pyszne.pl był najstarszym agregatorem na polskim rynku. Oba serwisy powstały w 2010 roku. Pierwszy z nich jednak dokonał żywota i został przejęty przez Glovo. Nowi użytkownicy muszą założyć na nim konto, ponieważ te nie zostały przeniesione z PizzaPortal.pl.

PizzaPortal.pl był siostrzaną spółką szwedzkiego onlinepizaa.se. W 2017 roku szwedzką spółkę przejął AmRest, który na początku 2019 roku stał się całościowym udziałowcem. W sierpniu sprzedano portal grupie Glovo, które do Polski weszło miesiąc wcześniej. Hiszpanie planują rozwijać w Warszawie zespół, który obecnie liczy 30 osób, podaje portal DlaHandlu.pl

– "Jak dotąd zespół zasiliło 30 inżynierów i ekspertów technologicznych. Do końca 2020 roku planujemy zatrudnić kolejne 20 osób" – mówi Carlos Silván, General Manager Glovo Polska.

#glovo #pizzaportal #dostawa #dostawajedzenia #delivery