Data: 22.03.2020 08:02

Autor: hellboy

Sezon skoków narciarskich został brutalnie przerwany przez koronawirusa, ale ten sam wirus sprawił, że wiele wykresów giełdowych zaczęło przypominać skocznie narciarskie. Dlaczego by sobie nie poskakać w związku z tym. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

http://stockjump.sos.gd/

Całkiem niezłe wyniki wychodzą dla BTC, ale trzeba wyczekać na odpowiedni moment (nie skakać przy pierwszym tąpnięciu). (✌ ゚ ∀ ゚)☞

#heheszki #koronawirus #skokinarciarskie #gielda

Data: 13.03.2020 09:56

Autor: raptor

Bank Centralny wrzucił 500 miliardów dolarów na rynek. Śmiesznie to wygląda.

Nasuwa się następująca refleksja:

Działania te są beznadziejne i niepotrzebnie, wystarczyło na godzinę ssania. Winni się takie kroki zostawić by ożywić pobudzenie, a nie tworzyć odbicia zdechłego kota. Zmarnowano przyszłe okazję.

#gielda

Data: 12.03.2020 18:32

Autor: raptor

Wiecie, że dziś na indeksach w PL jest najgorszy spadek w historii?

Jedynie raz wig20 był gorzej -12,6% zjazdu w ciągu dnia 17.10.2008, dla reszty indeksów jest to rekord.

Tak piszę, bo skala spadku jest tak duża, że to wystarczy, aby odpowiednio nakierować myślenie, a ja na to uczulam. Bo wielu tak czekało na bessę , mają ją , a potem będą płakać, że nikt ich o tym nie przypomniał.

#gpw #gielda

Prezes polskiej spółki obsługującej wiele giełd kryptowalut zatrzymany

Data: 25.10.2019 21:31

Autor: ziemianin

zaufanatrzeciastrona.pl

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #kryptowaluty #bitcoin #Bitfinex #CryptoCapital #gielda

W czwartek wieczorem w Warszawie wylądował wojskowy samolot, na pokładzie którego znajdował się Ivan Manuel Molina Lee, zatrzymany w Grecji na polecenie polskiej prokuratury. Kim jest Ivan i dlaczego to bardzo ciekawe?

Prezes polskiej spółki obsługującej wiele giełd kryptowalut zatrzymany

Odwiecznym problemem giełd kryptowalut był, jest i będzie brak banków chcących obsługiwać ich rachunki. Świat bankowości jest mocno regulowany – trzeba na przykład sprawdzać, czy ktoś z klientów banku nie pierze pieniędzy lub nie finansuje terroryzmu. Z kolei większość giełd kryptowalutowych stara się dbać o prywatność swoich klientów – bo w końcu o to (po części) w kryptowalutach chodzi. Wiele banków woli zatem po prostu z takiego klienta zrezygnować. To problem – bo jak sprzedawać i kupować kryptowaluty, nie obsługując walut tradycyjnych? I co ma z tym wspólnego polski bank spółdzielczy ze Skierniewic?

Jest problem, jest rozwiązanie


więcej na stronie źródła

Dramat Aliora. Notowania banku runęły

Data: 25.10.2019 10:27

Autor: ziemianin

businessinsider.com.pl

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #banki #AliorBank #gielda

Załamanie na akcjach Alior Banku. Notowania spółki 15 minut po piątkowym rozpoczęciu handlu na GPW spadają o ok. 15 proc. przy sporych obrotach rzędu 17 mln zł. Jeden walor banku kosztuje obecnie ok. 30 zł, czyli najmniej w swojej historii. Pytając o przyczyny tego dramatu, możemy wymienić jedną główną i dwie poboczne.

Dramat Aliora. Notowania banku runęły

Bezpośrednim zapalnikiem do spadków był najpewniej komunikat Aliora, wydany zaraz po czwartkowej sesji. Według banku stosowanie zasad wynikających z wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dotyczącego kredytów konsumenckich, pomniejszy jego wynik odsetkowy w III kwartale 2019 roku o 102 mln zł, a zysk netto o 83 mln zł.

Notowania Alior Banku się załamały. Spadek banku i wyrok TSUE

Ale to nie wszystko. Wyrok uderzy również w bank podczas trzech ostatnich miesięcy tego roku. Szacowany wpływ na wynik odsetkowy w IV kwartale 2019 r. ma według spółki wynieść około 79 mln zł. Mniejsze zyski już teraz, jak i planowane zmniejszenie rentowności w przyszłości mogły więc solidnie przestraszyć inwestorów.

Przypomnijmy, że w połowie września TSUE uznał, że przy wcześniejszej spłacie kredytu konsumenckiego bank musi oddać wszystkie jego koszty proporcjonalnie obniżone. Kredytodawcy muszą rozliczyć się m.in. z: prowizji, opłaty przygotowawczej oraz ubezpieczenia. Alior, jak podkreśla, "w celu zapewnienia jednolitej i rzetelnej komunikacji uczestnikom rynku kapitałowego", postanowił takie szacunki obniżki upublicznić.

Ale to nie wszystko. W czwartek Business Insider Polska po śledztwie dziennikarskim opublikował tekst "Kolejny "trup" w szafie Aliora? Bank finansował inwestycję dwóch bohaterów afery reprywatyzacyjnej". Nasza dziennikarka opisała w nim, jak kontrolowany pośrednio przez Skarb Państwa Alior Bank finansował kontrowersyjną inwestycję na warszawskiej Starówce.

Za inwestorem – spółką Senatorska Investment – stało dwóch głównych bohaterów afery reprywatyzacyjnej – Maciej M. i jego syn Maksymilian. Udzielony przez Aliora kredyt był zabezpieczony nieruchomością objętą postępowaniem rozpoznawczym Komisji Weryfikacyjnej. W tle wciąż toczy się też śledztwo w prokuraturze.

Z kolei "Puls Biznesu" pisał, że 30 urzędników Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) od dwóch tygodni kontroluje 50 największych kredytów korporacyjnych Aliora.

Alior Bank ciągnie na dno także inne spółki

W efekcie tych wszystkich zdarzeń kurs akcji Alior Banku w piątek rano runął. Zaraz po 9 rano na GPW spadki sięgnęły 10 proc., po kwadransie doszły do 15 proc., a po pół godzinie do 17 proc. Jeden walor banku kosztuje obecnie ok. 30 zł, czyli najmniej w swojej historii. Od początku roku Alior Bank stracił ok. 43 proc., a kapitalizacja giełdowa spółki wynosi obecnie ok. 4 mld zł.

Znacjonalizowany bank (w 2015 r.)ciągnie w dół także swojego największego akcjonariusza, czyli państwowego giganta ubezpieczeniowego PZU (31,94 proc. udziałów w akcjonariacie). Notowania PZU w piątek ok. godz. 9.40 staczają się o 4 proc.

Po głowie dostało się także innym bankom. Bank Millennium kurczy się o 1,7 proc., Santander Bank Polska o 2,7 proc., a mBank o ok. 1 proc. Cały sektorowy WIG-Banki przed godziną 10 znajduje się o blisko 2 proc. niżej niż przed otwarciem sesji.

Podpisano porozumienie ws. przejęcia Lotosu przez Orlen

Data: 27.08.2019 10:35

Autor: ziemianin

businessinsider.com.pl

#codziennaprasowka #wiadomosci #gospodarka #gielda #Lotos #Orlen #PKNOrlen

Lotos, PKN Orlen i Skarb Państwa podpisały porozumienie dotyczące realizacji transakcji zakupu akcji Lotosu przez PKN Orlen od Skarbu Państwa – poinformował w poniedziałkowym komunikacie PKN Orlen.

Podpisano porozumienie ws. przejęcia Lotosu przez Orlen

Kolejny krok bliżej przejęcia Lotosu przez Orlen. W poniedziałek wieczorem PKN Orlen poinformował, że podpisano "porozumienie dotyczące realizacji transakcji zakupu akcji Lotosu przez PKN Orlen od Skarbu Państwa".

Transakcja ta – jak przekazano w komunikacie – ma skutkować przejęciem przez Orlen, bezpośrednio lub pośrednio, kontroli kapitałowej nad Grupą Lotos. Porozumienie podpisano 26 sierpnia pomiędzy Skarbem Państwa, Spółką i Grupą LOTOS S.A.

Dodano, że porozumienie nie jest wiążące, "ani nie kreuje jakichkolwiek zobowiązań dla Skarbu Państwa, Spółki ani dla Grupy LOTOS odnośnie realizacji transakcji, lecz jedynie określa ich wspólne rozumienie przewidywanego kształtu Transakcji i dalszej współpracy przy jej realizacji".

Zobacz też: PKN Orlen z wnioskiem do KE o przejęciu Grupy Lotos

Orlen kupuje akcje Lotosu

W komunikacie podano także, że porozumienie zawiera również postanowienia dotyczące sposobu określenia ceny sprzedaży akcji Grupy LOTOS.

Grupa LOTOS jako sygnatariusz Porozumienia potwierdziła stan swojej wiedzy o planowanym przedsięwzięciu konsolidacyjnym, jak również deklarację woli należytej współpracy ze Skarbem Państwa i Spółką w granicach określonych przepisami prawa, w tym w zakresie współpracy przy uzyskaniu zgody Komisji Europejskiej na koncentrację i przekazania stanowiska Zarządu Grupy LOTOS dotyczącego planowanego wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji tej spółki

– czytamy w komunikacie.

Jak zaznaczono, "porozumienie wygasa z dniem złożenia przez Skarb Państwa zapisów na wszystkie akcje Grupy LOTOS, w odniesieniu do których podmiotem uprawnionym (właścicielem) jest Skarb Państwa, w odpowiedzi na ogłoszone przez Spółkę wezwanie lub z dniem 30 czerwca 2020 r. – w zależności od tego, który dzień nastąpi wcześniej".

Orlen na fali wznoszącej. Kurs rośnie po zaskakujących wynikach

Data: 19.07.2019 12:56

Autor: ziemianin

businessinsider.com.pl

#codziennaprasowka #wiadomosci #orlen #gielda #PKNOrlen

PKN Orlen odnotował 1,6 mld zł zysku netto w II kwartale 2019 roku, wobec 1,744 mld zł zysku rok wcześniej. Mimo spadku rok do roku o 12 proc., jest to wynik znacznie lepszy od oczekiwanego przez analityków – w konsensusie PAP spodziewali się oni zysku na poziomie 1,2 mld zł. Kurs Orlenu rósł od początku sesji do godziny 10.00 o ponad 7 proc.

Orlen na fali wznoszącej. Kurs rośnie po zaskakujących wynikach

W nocy upadła polska giełda kryptowalut Bitmarket. Wyparowało 100 mln zł

Data: 11.07.2019 17:42

Autor: ziemianin

ithardware.pl

#codziennaprasowka #wiadomosci #bitmarket #bitcoin #kryptowaluty #gielda #

Dzisiejszej nocy ogłoszono zamknięcie giełdy kryptowalut Bitmarket. Zniknęły oszczędności tysięcy klientów.

W nocy upadła polska giełda kryptowalut Bitmarket. Wyparowało 100 mln zł

Dzisiejszej nocy użytkowników znanej polskiej giełdy kryptowalut Bitmarket powitał dość nieoczekiwany komunikat. Giełda zakończyła działalność, jako oficjalny powód podając "utratę płynności". Miało to miejsce chwilę po północy, a już dwie godziny później z internetu zniknęła nawet strona giełdy. Bitmarket była to jedna z najstarszych polskich giełd kryptowalut, która jako jedna z nielicznych oferowała możliwość handlu lewarowego, czym nadrabiała braki w zróżnicowaniu wirtualnych walut w ofercie. Dzienne obroty sięgały nawet 3 milionów złotych, choć giełda zajmowała dopiero 160. miejsce na świecie. W 2018 roku spółka IQ Partners ogłosiła, że zamierza przejąć BitMarket, licząc na roczne wielomilionowe zyski. Do przejęcia jednak nie doszło. Z giełdy w nocy wyparowały depozyty klientów o wartości 2,3 tys. bitcoinów.

Data: 03.05.2019 00:37

Autor: ZorD

@bmbcz01 kolego ogarniasz tematy ciekawie się czyta twoje posty, można coś w głowie ułożyć. Jeśli możesz to powiedz dla sprawdzenia, symulacji jest sens się bawić w takie apk z sklepu Play jak Plus 500 demo czy coś takiego? I z ciekawości jakie aplikacje do zabawy czy do realnego inwestowania byś polecił?

Dziękuję i pozdrawiam!

#gielda #bmbcz01 #plus500 #gielda #pieniadze #apk