Data: 09.10.2019 01:33

Autor: aborygo

Gibraltar. Jeśli ktokolwiek uznaje hiszpańskie pretensje do tej skały, to powinien tylko spojrzeć na te fotografie. Widzicie ten dymiący wulkan? Tak, granica jest dokładnie tam, gdzie słoneczne niebo zmienia się w chmurę. Czy potrzeba jeszcze jakiegoś dowodu na brytyjskość tej ziemi?

#ciekawostki #gibraltar #heheszki

Data: 23.07.2019 11:08

Autor: ziemianin

#ciekawostki #podroze #gibraltar

Skywalk na skale Gibraltaru

Bądź skywalkerem. Najnowocześniejszy punkt obserwacyjny na Skale Gibraltarskiej

Podążaj szlakami tego monolitycznego cypla skalnego do Skywalk, szklanej platformy o powierzchni 743 metrów kwadratowych, która wznosi się ponad sto metrów nad poziomem morza. W pogodny dzień można zobaczyć trzy kraje i dwa kontynenty. Te epickie widoki przyciągają turystów, podobnie jak legendarna historia Rocka. Brytyjskie terytorium zamorskie od 1713 roku, Gibraltar od dawna jest strategicznie ważnym posterunkiem wojskowym. Daleko za Skywalk, goście mogą wziąć relikty wojskowe, które sięgają tu pierwszych lat brytyjskich rządów. Z biegiem czasu Brytyjskie Siły Zbrojne zbudowały rozległy system tuneli przez wapień, znacznie rozszerzając podziemną sieć podczas II wojny światowej. W tym czasie tunele pomieściły 16 000 ludzi i wyszukane udogodnienia, w tym szpital, piekarnię i zakład odsalania wody. Generał Dwight D. Eisenhower prowadził centrum dowodzenia z tuneli Operacji Pochodnia – misja, która była punktem zwrotnym w wojnie, oznaczającym wejście sił amerykańskich obok Wielkiej Brytanii. Skywalk to najnowsza atrakcja tutaj, otwierająca się w marcu 2018 roku na wielką fanfarę podczas ceremonii zorganizowanej przez Marka Hammill'a, bardziej znanego jako Luke Skywalker. (23 lipca 2019 r.)

Data: 12.05.2019 13:52

Autor: RaW

Mój pierwszy film przyrodniczy o Dzikich Małpach w Europie.

➡️Małpy Gibraltaru – film przyrodniczy ⬅️

Nigdy w życiu nie kręciłem ani nie spodziewałem się, że powstanie taki materiał. Jako dziecko zawsze co niedziele oglądałem programy przyrodnicze na TVP1 (。◕‿‿◕。) Zainspirowany właśnie taką formą postanowiłem zrobić też coś podobnego.

Z ciekawostek w zeszłym tygodniu kończył 94 lata David Attenborough (Brytyjska wersja Pani Krystyny Czubównej) – chociaż tak naprawdę to Pani Krystyna jest polską wersją Pana Davida ( ͡º ͜ʖ͡º) Nie ważne… kto kogo wersją, obydwoje robią świetne audio!

całość na 🎥 jutube!

https://www.youtube.com/watch?v=GeHQ0fh5Axc

#gibraltar #filmprzyrodniczy #malpy #podroze #podrozujzraw #natura

Data: 05.05.2019 22:14

Autor: RaW

Jak Zwiedzać BRYTYJSKI Gibraltar?

🇬🇧 🇬🇮

Gibraltar jest Brytyjską kolonią zamorską – w błędzie jest ten kto myśli, że Gibraltar to Hiszpania. Jednak aby dojść pod skałę Gibraltarską musimy wpierw minąć granicę Hiszpańsko – Brytyjską i przejść przez najdziwniejsze lotnisko świata! Wyobraźcie sobie, że środek lotniska przecina pas ruchu dla samochodów oraz chodnik dla pieszych. Lotnisko jest czynne i nadal funkcjonuje.

Największą turystyczną atrakcją na szycie góry są zdecydowanie dziko żyjące małpy 🐵, JEDYNE W EUROPIE – małpki (Magoty) nie są agresywne – jednak musicie pamiętać, że to nadal dzikie zwierzęta i mogą zrobić Wam krzywdę. Jednak lubią wskakiwać na ludzi co zresztą widać. Jak się pozbyć takiej małpy z ramion? Wystarczy kucnąć a sama zejdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

więcej o tym ciekawym miejscu⤵o⤵tutaj⤵ ( ͡º ͜ʖ͡º)

https://youtu.be/yzvRfC8lQkQ

#gibraltar #wielkabrytania #podroze #podrozujzraw #youtube