#Niemcy - Do więzienia za fotografowanie ofiar wypadków lub kobiecych wdzięków.

Data: 20.09.2020 18:22

Autor: ziemianin

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #niemcy #fotografia #upskirting #prawo #podgladanie

"Upskirting" jest to rodzaj molestowania, który polega na robieniu zdjęć części ciała pod ubraniem np. spod spódnicy lub bluzki bez przyzwolenia.

W czasach ogromnej popularności smartfonów każdy może bawić się w fotografa. Niemcy podejmują kroki, aby nie dzieło się to w nieodpowiednim miejscu i czasie.

wymagany niemiecki

#Niemcy – Do więzienia za fotografowanie ofiar wypadków lub kobiecych wdzięków.

Niemcy będą surowo karać za fotografowanie ofiar wypadków

Mówiło się o tym już od pewnego czasu, teraz temat powraca. Bundesrat pozytywnie opowiedział się za przygotowanymi zmianami przepisów penalizujących fotografowanie ofiar wypadków, tym samym podzielając wyniki głosowania, jakie wcześniej odbyło się w Bundestagu. Wypadki drogowe często przyciągają tłumy gapiów ze smartfonami w dłoniach. Teraz ma się to zmienić.

Po wejściu w życie nowych regulacji (do końca tego roku) fotografowanie ofiar wypadków stanie się przestępstwem, za które grozi nie tylko grzywna, ale maksymalnie do 2 lat pozbawienia wolności. Oczywiście w przepisach ujęto też kwestię rozpowszechniania tego typu zdjęć i udostępniania ich osobom trzecim, bo w dobie smartfonów i portali społecznościowych zdjęcia mogą w błyskawicznym tempie zataczać szerokie kręgi. Tym samym Niemcy rozszerzają ochronę dóbr osobistych o zmarłych.

Surowej karany będzie też upskirting

Podobne regulacje również z karą do 2 lat pozbawienia wolności przewidziano za tzw. upskirting. Jeśli o tym nie słyszeliście to wyjaśniamy, iż pod hasłem kryje się fotografowanie lub filmowanie z ukrycia intymnych części ciała. Najczęściej jako przykłady podaje się „polowanie” na kobiety w sukienkach i spódnicach, a także na dekolty pań.

Warto dodać, że Niemcy nie są w tym przypadku pionierami. Upskirting jest zakazany także chociażby na terenie Anglii, Walii czy Francji. Sporą rolę odgrywają w tym temacie aktywistki walczące o prawa kobiet, które mocno nagłaśniały upskirting.

Germany's parliament has voted to make [#upskirting](/t/upskirting) a crime. Under the legislation passed by the Bundestag early on Friday, the crime will be punishable by a fine or a prison sentence of up to two years. https://t.co/upeRJpEFVA

— DW Politics (@dw_politics) [July 3, 2020](https://twitter.com/dw_politics/status/1194691955382530050)

Co sądzicie o nowych regulacjach za naszą zachodnią granicą? Nie jest wykluczone, że za jakiś czas podobny temat pojawi się również u nas.

Data: 16.08.2020 08:50

Autor: ChopinHeuer2137

🇵🇱 Polish soldiers displaying captured Soviet battle flags after the Battle of Warsaw, August 1920. One hundred years ago, this series of battles fought from August 12-25 would be known as the Battle of Warsaw or the Miracle of the Vistula. Poland, on the verge of total defeat, repulsed and defeated the Red Army in what Vladimir Lenin, the Bolshevik leader, called "an enormous defeat" for his forces, causing the Soviets to abandon plans for westward expansion.

#historia #fotografia #1920 #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne

Data: 15.08.2020 13:40

Autor: Borok

Lurasy, szukam plecaka foto (na aparat i szpej), zależy mi żeby był tani, trwały i pojemny. Najlepiej, żeby oprócz aparatu i obiektywów można było coś jeszcze tam upchnąć. Przeglądam Ali i alledrogo… Ale może ktoś z Was coś podrzuci?

#pytanie #fotografia

Data: 14.08.2020 00:13

Autor: FiligranowyGucio

Pollen & Fox_FB (ʘ‿ʘ)

Znalezienie nadziei w całej tej niepewności i smutku było trochę trudne, ale trzymamy się tego. Uprawianie tego ogrodu i przebywanie z 🐝 było moim zbawieniem. Jestem wdzięczna, że każdego dnia mogę dzielić się pięknem i widzieć, jak te kwiaty wychodzą na świat i przynoszą radość innym. 💛

Tłumacz.z ang.

#pszczoly #fotografia #ciekawoski #fb #hobby

AR Cut & Paste - Witajcie w przyszłości. Rzeczywistość rozszerzona

Data: 09.08.2020 12:20

Autor: ziemianin

twitter.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #technologia #telefony #smartfony #aplikacje #app #przyszlosc #fotografia

Prototyp AR + ML, który umożliwia wycinanie elementów z otoczenia i wklejanie ich w programie do edycji obrazu.

Obecnie obsługiwany jest tylko Photoshop.

AR Cut & Paste – Witajcie w przyszłości. Rzeczywistość rozszerzona

https://arcopypaste.app/

OLX z nowym cennikiem ogłoszeń lokalnych między innymi w dziale Elektronika

Data: 24.07.2020 22:01

Autor: ziemianin

pomoc.olx.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #akcesoria #allegro #cennik #elektronika #fotografia #komputery #ogloszenia #ogloszenialokalne #olx #regulamin #tablety #telefony

Serwis OLX aktualizuje regulamin. Już 7 sierpnia 2020 roku, za dwa tygodnie wejdą w życie zmiany w cenniku za ogłoszenia między innymi w kategorii Elektronika.

OLX z nowym cennikiem ogłoszeń lokalnych między innymi w dziale Elektronika

OLX z nowym cennikiem ogłoszeń lokalnych w dziale ElektronikaSerwis z ogłoszeniami lokalnymi OLX zdecydował się zaktualizować regulamin. Zmiany wejdą w życie już 7 sierpnia 2020 roku, czyli za równe dwa tygodnie. W głównej mierze dotyczą one cenników za ogłoszenia w kategoriach Dom i Ogród, Ogród i Ogrzewanie oraz Elektronika. Nas interesuje głównie ostatni dział. Nowe ceny odnoszą się do akcesoriów telefonicznych, komputerów, tabletów, telefonów komórkowych, gier oraz telewizorów. W zależności od sposobu regulowania należności kwoty te będą się od siebie różnić. Za płatności SMS zapłacimy bowiem więcej niż ma to miejsce przy tradycyjnej płatności online. Przyjrzymy się więc konkretnym opłatom, na których nadejście musimy się przygotować.

Charakterystyka ogłoszeń lokalnych różni się od ofert, które trafiają na Allegro. Mimo to, w obydwu przypadkach mamy do czynienia z opłatami za korzystanie z serwisu jako „sprzedawca”. Tak się składa, że czołowy polski usługodawca oferujący wirtualną tablicę ogłoszeń zdecydował się właśnie na odświeżenie cennika dotyczącego kilku kategorii. Niestety, podwyżki dotknęły również działu Elektronika. Z nowymi opłatami muszą liczyć się osoby pragnące sprzedać akcesoria telefoniczne, urządzenia fotograficzne, gry, konsole, komputery, sprzęt audio oraz sprzęt wideo. Oczywiście dotyczy to również tabletów, telefonów i tak zwanej „innej” elektroniki.

Z pełnym regulaminem, w którym umieszczono szczegółowy cennik każdej kategorii, możecie zapoznać się na stronie Centrum pomocy OLX. Ja chciałbym jedynie zwrócić uwagę na kilka przykładowych opłat, na które musimy się przygotować. Jednorazowe ogłoszenie w dziale Telefony komórkowe to koszt 6,80 zł i 8,97 zł (płatność online / płatność SMS). Wyróżnienie ogłoszenia na 30 dni będzie kosztować odpowiednio 28,31 zł i 37,37 zł. W przypadku komputerów należy przygotować się na kwoty 6,50 zł i 8,58 zł za dodanie jednorazowego ogłoszenia oraz 22,78 zł i 30,06 zł za wyróżnienie ogłoszenia na okres 30 dni.

Data: 18.07.2020 19:12

Autor: Monte

Drodzy stalkerzy, ułatwie wam zadanie, u mnie na podwórku znajdziecie ursusa c330 (zwykła nie Mka) (kolor czerwony) oraz zetora proxime 70 z przednim turem (również czarwony) widać bo stoją pod wiatą i tak pewnie wystalkowaliscie po zdjęciach ale jak nie znacie konkretnego modelu to macie, wyjebane. Jadę dalej ze swoim contentem.


Oto co się dzieje obecnie z chrześcijanami w komunistycznych Chinach. Chiński rząd aresztuje księży i przywódców kościoła i zsyłają ich masowo do obozu gdzie są bici i torturowani aż do momentu gdy torturowani więźniowie nie zrzekną się Jezusa jako zbawcę.

#chrzescijanstwo #komunizm #bekazlewactwa #fotografia #chiny

ZEA - Oszałamiające zdjęcia lotnicze Dubaju uchwyciły bitwę między naturą a ludźmi (zdjęcia)

Data: 17.06.2020 11:56

Autor: ziemianin

freeyork.org

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #ciekawostki #fotografia #podroze #IrenaeusHerok #pustynia #zdjeciazdrona #ZjednoczoneEmiratyArabskie

Australijski fotograf Irenaeus Herok spędził trochę czasu na pustyni i zrobił zdjęcia za pomocą drona. To, co uchwycił wygląda wspaniale. Przedstawia walkę Matki Natury z tym, co stworzył człowiek.

ZEA – Oszałamiające zdjęcia lotnicze Dubaju uchwyciły bitwę między naturą a ludźmi (zdjęcia)

Jego praca obejmuje zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne aspekty, równoważąc techniczną dokładność z jego własnym, niepowtarzalnym stylem. Tak wygląda bitwa między naturą a ludźmi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Niektóre miasta zostały zbudowane z niesamowitą szybkością, tak jak na przykład Dubaj, który rozrósł się z mało znanego miasta portowego w tętniącą życiem metropolię w zaledwie kilka dekad.

Natura ma jednak do dyspozycji arsenał uderzeń, a Irenaeus dokumentuje to wraz ze swoimi surrealistycznymi, apokaliptycznymi zdjęciami lotniczymi, które ukazują pustynię stopniowo pożerającą lotniska i osady w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Data: 07.06.2020 06:37

Autor: Forgotten

Gordon Parks był amerykańskim fotografem (zmarł w 2006 roku). Zajmował się również muzyką, filmem oraz pisarstwem. Zasłynął jednak w historii sztuk wizualnych jako dokumentalista, który przez ponad 30 lat fotografował podejście do kwestii praw człowieka, biednych ludzi oraz Afroamerykanów.

W wieku 25 lat kupił swój pierwszy aparat – Voiglander Brilliant – za 7,5 dolara i samodzielnie nauczył się fotografować.

Harlem Gang Leader, 1948r. z archiwum "The Gordon Parks Foundation".

[Kliknij w obrazek, aby zobaczyć w pełnej jakości]

http://www.gordonparksfoundation.org/gordon-parks/photography-archive

#blacklivesmatter #starefotografie #fotografia #ciekawostki

Dziewczyna z Belgii wybrała się do Etiopii, aby spędzić tydzień z plemieniem Surma (UWAGA! golizna)

Data: 26.05.2020 12:19

Autor: ziemianin

marisapapen.com

#nsfw #dziewczyna #kobieta #nagosc #ladnadziewczyna #ladnakobieta #murzynka #afryka #etiopia #JesseWalker #MarisaPapen #plemieSurma #Surma #fotografia #podroze #ciekawostkipodroznicze

Fotografka i blogerka podróżnicza Marisa Papen chciała poznać nową kulturę, coś zupełnie innego niż jej przytulne życie w sercu Belgii. Tak więc wraz z fotografem Jesse Walkerem Marisa z Australii polecieli samolotem do doliny Omo w Etiopii i spędzili tydzień mieszkając z plemieniem Surma.

Dziewczyna z Belgii wybrała się do Etiopii, aby spędzić tydzień z plemieniem Surma (UWAGA! golizna)

Marisa starała się jak najściślej zintegrować z plemieniem, w miarę możliwości przyjmując ich kulturę i styl życia, w tym goląc głowę.

„Chociaż pochodziliśmy z zupełnie innych miejsc, połączyliśmy się ze sobą. Zaakceptowali mnie za to, kim byłam bez uprzedzeń. Ludzie plemienni są bardzo odrębni i samowystarczalni, żyją ze swojej ziemi i z nią. Nie są zintegrowani z „nowoczesnym” światem, większość plemion nigdy nawet nie była narażona na „nowoczesny” świat.

Mają też własne standardy dotyczące urody… To, co nazywamy pięknym w naszym świecie zachodnim, nie jest tym samym, w jaki plemię Surma dąży do piękna. Zarówno mężczyźni plemienia Surma, jak i kobiety przekłuwają uszy, niektóre kobiety rozciągają dolną wargę. Okaleczają ciała powtarzalnie wykonując małe rany – czyż nie jest zabawne, że wymyśliliśmy te wszystkie kremy, lasery i wszystkie inne zabiegi, aby się ich pozbyć…” – powiedziała Marisa Papen.

„Polowanie geparda w Maasai Mara” autor, Yi Liu

Data: 13.05.2020 22:14

Autor: ziemianin

#zwierzeta #afryka #polowanie #gepard #aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #ciekawostki #przyroda #natura #kenia #hobby #pasja #fotografia #podroze

„Polowanie geparda w Maasai Mara” autor, Yi Liu

„Chociaż są to najszybsze zwierzęta lądowe na świecie, łapanie zdobyczy nie jest łatwym zadaniem dla geparda (Acinonyx jubatus). W większości bezdrzewny teren afrykańskiej sawanny daje antylopom, impalom zwyczajnym i innym zwierzętom kopytnym wystarczająco dużo czasu na dostrzeżenie zbliżających się drapieżników. I nawet niewielka przewaga może być różnicą między życiem a śmiercią.

Aby uniknąć zaalarmowania ofiary, gepardy zaczynają polować nisko na ziemi, gdzie ich ubarwienie pomaga im wtopić się w teren. Gdy znajdą się w odległości 60 metrów od celu, gepardy przyspieszają w zawrotnym tempie, osiągając 95 kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund. Ale gepardy wciąż muszą liczyć się z prędkością swojej ofiary – w tym przypadku impala zwyczajnego (Aepyceros melampus), który może poruszać się z prędkością 80 kilometrów na godzinę. Ten gepard potknął się o kamieniołom, gdy próbował dogonić zdobycz, udowadniając, że czasami strategia jest tak samo ważna jak prędkość. ”


Fotografka amatorka, Yi Liu, lubi podróże i fotografię. Liu polega na cierpliwości i szczęściu, aby być świadkiem rzadkich chwil w świecie przyrody i uchwycić oczekiwane zdjęcie.

Data: 14.04.2020 19:57

Autor: FiligranowyGucio

Świnia rzeczna (dzikan rzeczny).

Dzikany rzeczne występują w środkowej i zachodniej Afryce, a także na Madagaskarze.Długość głowy i ciała wynosi około 1-1,5 m, natomiast ogona – między 30 cm i 40 cm. Osobniki dorosłe osiągają od 0,5 m do 0,9 m wysokości w kłębie. Waga dorosłych świń waha się w granicach 46-130 kg.

Autor: Martien Uiterweerd

#swinia #fotografia #zwierzeta

Rzadko spotykany widok: Kraków na tle Tatr. Zwykle góry zasłania smog

Data: 04.04.2020 04:56

Autor: ziemianin

instagram.com

#fotografia #krakow #smog #tatry #aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci

Fotograf krakowski Jan Ulicki miał ostatnio okazję zrobić niesamowite zdjęcia Tatr z elementami panoramy Krakowa. Artysta podzielił się pięknymi zdjęciami z widokiem na Krywań. Taki widok jest bardzo rzadki, ponieważ Kraków od lat pokryte jest smogiem.

Rzadko spotykany widok: Kraków na tle Tatr. Zwykle góry zasłania smog

– Zdjęcie wykonałem w piątek, korzystając z okazji, że powietrze miało genialną jakość. Taki stan utrzymuje się w Krakowie do dzisiaj i pozwala nam podziwiać górskie szczyty z bardzo dużych odległości – mówił Jan Ulicki w rozmowie z WP.

Lepszą jakość powietrza oraz wód zauważono w wielu krajach, nie tylko w Polsce. Na przykład w Wenecji ryby zaczęły pływać w przezroczystej wodzie. Jakość wody w weneckich kanałach zdecydowanie się polepszyła, odkąd ludzie zamknęli się w domach.

Dzięki śledzeniu prognoz pogody oraz internetowym kamerkom, można łatwo sprawdzić poziom widoczności. Jednak tak piękny, przejrzysty widok jest naprawdę bardzo rzadko.

– Aby było tak dobrze widać góry, musi się na siebie nałożyć wiele czynników, ale zazwyczaj mamy szansę je dostrzec po dużych wichurach, które oczyszczają powietrze – tłumaczył Ulicki.

Data: 26.02.2020 15:56

Autor: FiligranowyGucio

Cyprian Norwid

[Coś ty Atenom zrobił, Sokratesie]

I Coś ty Atenom zrobił, Sokratesie,

Że ci ze złota statuę lud niesie,

Otruwszy pierwej?…

Coś ty Italii zrobił, Alighiery,

Że ci dwa groby stawi lud nieszczery,

Wygnawszy pierwej?…

Coś ty, Kolumbie, zrobił Europie,

Że ci trzy groby we trzech miejscach kopie,

Okuwszy pierwej?…

Coś ty uczynił swoim, Camoensie,

Że po raz drugi grób twój grabarz trzęsie,

Zgłodziwszy pierwej?…

Coś ty, Kościuszko, zawinił na świecie,

Że dwa cię głazy we dwu stronach gniecie,

Bez miejsca pierwej?….

Coś ty uczynił światu, Napolionie,

Że cię w dwa groby zamknięto po zgonie,

Zamknąwszy pierwej?…..

Coś ty uczynił ludziom, Mickiewiczu?…

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

II

Więc mniejsza o to, w jakiej spoczniesz urnie,

Gdzie? kiedy? w jakim sensie i obliczu?

Bo grób twój jeszcze odemkną powtórnie,

Inaczej będą głosić twe zasługi

I łez wylanych dziś będą się wstydzić,

A lać ci będą łzy potęgi drugiej

Ci, co człowiekiem nie mogli Cię widzieć…

III

Każdego z takich jak Ty świat nie może

Od razu przyjąć na spokojne łoże,

I nie przyjmował nigdy, jak wiek wiekiem,

Bo glina w glinę wtapia się bez przerwy,

Gdy sprzeczne ciała zbija się aż ćwiekiem

Później… lub pierwej…

Pisałem w Paryżu 1856 r., w styczniu

Cyprian Norwid, [Coś ty Atenom zrobił, Sokratesie], [w:] tegoż, Poezja i dobroć. Wybór utworów, Warszawa 2003, s. 269–270.

źródło https://epodreczniki.pl/a/sokrates-przed-sadem/D8oyAbHnJ

Sokrates przed sądem_obraz

#norwid #sokrates #filozofia #fotografia #wiersz

Życie za zdjęcie. Fotografowie wydają na zwierzęta wyrok śmierci

Data: 16.01.2020 06:13

Autor: ziemianin

swiatrolnika.info

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #fotografia #fotografowie #zwierzeta #ptaki #smierc #prawo #swiatrolnika

Fotografowie potrafią zaszyć się w „czatowniach” na kilka dni, uprzednio rozłożywszy karmę, aby sprowadzić przed obiektyw aparatu dzikie zwierzęta. Karmione, zatracają instynkt i często zdychają z głodu, czekając na pożywienie.

Życie za zdjęcie. Fotografowie wydają na zwierzęta wyrok śmierci

Dlaczego to robią? Dla pieniędzy. Za jedno, „dobre” zdjęcie potrafią zarobić nawet 7000 złotych. Czy poświęcają się w jakiś istotny sposób? Niekoniecznie. „Czatownia” fotograficzna, często okazuje się być ogrzewanym lokum, do którego prędzej, czy później, po smakołyki zjawią się drapieżniki, jak i roślinożercy.

Prawo tego jednak nie zakazuje. Doszło do tego, że na portalu internetowym Związku Polskich Fotografów Przyrody można znaleźć zapis następującej treści:

„Zakaz nęcenia wilków i niedźwiedzi”

Okazuje się, że pogoń za pieniędzmi jest tak wielka, że liczenie na etyczne rozterki zawodowców jest nieporozumieniem. Jedynym dziś, skutecznym orężem walki z tego typu zachowaniem fanów migawki fotograficznej są gremia profesjonalistów, którzy odrzucają wystawowe aplikacje tych, których podejrzewa się o wykonanie zdjęć w taki sposób. Wprawne oko recenzentów i sędziów jest w stanie odróżnić zdjęcie „ustawione” od wykonanego w naturalnych warunkach przyrodniczych.

Wracając do nęcenia dzikich zwierząt, tracą one zdolność do samodzielnego pobierania pokarmu ze środowiska naturalnego. Przez to, spada ich odporność na warunki atmosferyczne, słabną i zatracają swe pierwotne umiejętności.

Kolejnym etapem jest ich zanik strachu przed ludźmi, często pojawiają się w okolicach ludzkich siedzib, dróg. Stają się żebrakami, a w niektórych wypadkach, kiedy nie otrzymują od nas pożywienia są agresywne.

Głupie zdjęcie, choćby kosztowało krocie, przyczynia się do wyniszczenia, często chronionych i rzadkich gatunków.

Data: 14.01.2020 07:38

Autor: FiligranowyGucio

#perkusja #system #fotografia Życiorys

Urodził się w Bejrucie, później wraz z rodzicami przeniósł się do USA do Los Angeles. Ojciec Dolmayana był muzykiem grającym ormiańską muzykę oraz jazz. Dolmayan w wieku 15 lat zaczął grać na perkusji.

Pierwszym zespołem w jakim grał był zespół instrumentalny o charakterze fusion. Później grał w zespole Middle Earth. Po odejściu z System of a Down dotychczasowego perkusisty Andyego Khatchaturiana, zajął jego miejsce. Od 2006 do 2011 grał w Scars on Broadway, w zespole założonym przez Darona Malakian. wiki-

https://www.youtube.com/watch?v=NIKiWvIF81g #yt

Data: 05.01.2020 16:38

Autor: FiligranowyGucio

Pod maską GT 63 i 63 S znajduje się jednostka 4.0 V8 M178. W tym pierwszym przypadku generuje ona 585 KM i 800 Nm, a w tym drugim – 639 KM i 900 Nm. Sprint od 0 do 100 km/h trwa analogicznie: 3,4 s i 3,2 s, podczas gdy prędkość maksymalna wynosi 310 i 315 km/h. Oba modele wyposażone są w system AMG Cylinder Management, pozwalający na dezaktywację części cylindrów podczas pracy przy niewielkim obciążeniu.Wiki

#mercedes #fotografia #samochody

Data: 05.01.2020 12:30

Autor: FiligranowyGucio

Beerfelder .Miejscowość odległa od miasta Erbach o ok.11 km.

Starożytna Polska – Słowianie_FB

Powieszenie na szubienicy jest jednym z najstarszych na świecie sposobów wykonywania kary śmierci.Oprócz drewnianych konstrukcji pojawiały się również szubienice murowane stosowane w zachodniej europie.Najczęściej ukryte w gęstwinie zarośli,kiedyś eksponowane na małych pagórkach przy granicach miast jako swoiste memento i ostrzeżenie dla przybywających ,że w mieście jest stosowane surowe prawo.Poza tym szubienicę i jej bezpośrednie otoczenie uznawano za miejsce przeklęte ,do którego zwyczajny człowiek lepiej żeby się nie zbliżał.Na dolnym śląsku działało ponad 300 szubienic ,do dziś zachowało się sześć tego typu obiektów w miejscowościach :Kąty Wrocławskie,Lipa ,Mościsko,Ścięgny,Wojcieszów,Złotniki Lubańskie i niedawno odkryte fundamenty w Jeleniej Górze,Kamiennej Górze,Złotym Stoku i Złotoryi.W czasie funkcjonowania danego miejsca straceń oprócz kary przez powieszenie wykonywano także inne formy egzekucji:łamanie kołem,ścięcie,topienie,ćwiartowanie,zakopywanie żywcem i spalenie.Wraz z nastaniem okresu oświecenia dążono do ograniczenia kary śmierci i wszelkie trwałe urządzenia straceń przestały być akceptowane.Rozbiórki takich urządzeń były inicjowane przez władze lokalne .Większość szubienic w Polsce zostało rozebranych na początku XIX wieku,ostatnie rozbiórki przeprowadzono bardzo późno :przykładowo szubienica w Kłodzku została zniszczona dopiero w 1907 roku.Wiadomo ze źródeł historycznych ,że ciała skazańców wisiały na szubienicy zazwyczaj do momentu całkowitego rozkładu tkanek miękkich lub do chwili aż dzikie ptactwo oberwało części zwłok w trakcie żerowania.Wszelkie próby samowolnego odcięcia zwłok lub zdjęcia fragmentów ciała były surowo karane.Karę śmierci przez powieszenie wykonywano tylko na mężczyznach ,kobiety które popełniały podobne przestępstwa ścinano,topiono lub zakopywano żywcem w ziemi.Skazańców wieszano na linie lub łańcuchu .W przypadku powieszenia na sznurze skazaniec umierał w wyniku przerwania rdzenia kręgowego na odcinku szyjnym.Wieszanie na łańcuchu z kolei zakładało z góry śmierć przez uduszenie,po kilku sekundach skazany tracił przytomność ,po czterech minutach umierał.Konstrukcje szubienic wykonywano z drewna lub kamienia. Drewniane bardziej tkwiące w świadomości ludzkiej budowano przy murowanych aby móc je spalić wraz ze skazańcem..Dzisiaj mieliśmy plan dotrzeć do dwóch z nich porobić zdjęcia ale z przyczyn obiektywnych nie udało się.

#fb #ludzie #karasmierci #fotografia

Data: 12.12.2019 05:36

Autor: tensorflow

Ostatnio postanowilem zrobic uzytek z mojego starego tableta, ktory nadawał się do niczego, a ktorego juz pare razy byłem gotowy rozwalić, bo sie zawieszał. Zrobilem poszukiwania po 'android market', znalazłem aplikację ktora umozliwia niekonczacy się pokaz slajdów oraz dodatkowo pokazuje godzinę i pogodę. Chodziło mi własnie o taką ramkę cyfrową, całą niedzielę zbierałem wszystkie zdjęcia i udalo mi się uzbierac około 6000 od 2008 roku, a jeszcze nie wrzucilem tych z telefonu gdzie bedzie kolejnych kilka tysiecy. Ciekawa sprawa bo z wieloma zdjeciami są jakies wspomnienia, a co do niektórych trzeba wytężyc głowe żeby skojarzyć co jak i gdzie, w tym celu jako dodatkowy detal ustawilem sobie wyświetlanie daty oraz godziny zdjecia, co ułatwia zadanie.

Jeżeli ktoś z was ma taki tablet ktorego juz nie używa to polecam zastosowanie tego typu ( ͡º ͜ʖ͡º)

#fotografia #tablety

Data: 10.12.2019 20:45

Autor: Ostry_Burrito

365 Gigapixelowa Panorama Mont Blanc (najlepiej full ekran):

Panorama

Kilka szczegółów na temat zdjęcia i projektu: 5-osobowy zespół spędził dwa tygodnie pod koniec 2014 r. Na zaśnieżonych szczytach na wysokości 3500 metrów (~ 11 500 stóp) w temperaturze -10 ° C. Używając Canon 70D DSLR, Canon EF 400 mm f / 2.8 II IS i Canon Extender 2X III na specjalnym zrobotyzowanym uchwycie, w ciągu 35 godzin fotografowania zrobili 70 000 zdjęć w każdym kierunku.

#fotografia #mountblanc #canon #gory

Shaina West - Samurider - To miasto potrzebuje bohatera

Data: 30.11.2019 19:38

Autor: ziemianin

the-samurider.com

#fotografia #ladnadziewczyna #ladnapani #ShainaWest #sportywalki #kaskaderka #ladnadziewczyna #ladnapani

Shaina West jest certyfikowanym trenerem osobistym, samoukiem sztuk walki i aspirującym aktorem kaskaderskim. Czerpiąc inspirację z zamiłowania do japońskiej kultury, sztuk walki, samurajów, anime i motocykli, narodziła się „Samurider”.

Shaina West – Samurider – To miasto potrzebuje bohatera