Data: 08.12.2019 19:53

Autor: Alojz

Próbowałem zobaczyć na Netflixie film "The Irishman" po pół godzinie wyłączyłem,nudy

Teraz oglądam "Marriage Story", to samo 25 minut filmu za mną i czuję się jak na lekcji matematyki w szkole średniej, nudy i czekam na dzwonek kończący moje menczarnie.

Oba filmy krytyka chwali pod niebiosa.

Oglądał ktoś te filmy?

Czy jest coś ze mną nie tak? Muszę szukać pomocy ?!?!

#filmy #netflix #pytanie

Data: 30.11.2019 20:34

Autor: Deadlyo

Kurła ale mam dylemat.

Zapomniałem nazwy filmu, który poleciła mi moja już była.

Nie pisaliśmy jakieś kilka lat a naszła mnie ochota obejrzeć ten film ( ͡° ʖ̯ ͡°)

I nie wiem czy szukać jej profilu i specjalnie pisać w tym temacie czy olać temat (・へ・)

#gorzkiezale #filmy #seriale

Łomnicki aktor wybitny, ale niechciany nawet po śmierci

Data: 25.11.2019 13:47

Autor: ziemianin

rp.pl

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #kultura #aktor #filmy #serial #TadeuszLomnicki

Wyobraźcie sobie państwo następujące zdarzenie: ktoś, komu jest żal, że pomnik jednego artysty przenoszony jest z kąta w kąt, postanawia umieścić go na trwałym cokole. Sęk w tym, że aby to uczynić, zwala z tegoż cokołu innego wybitnego artystę, który na tym cokole przed laty został ustawiony. I co więcej, który na ów cokół również zasługiwał.

Dla tych którzy nie wiedzą kto to to wyjaśniam, wybitny aktor Tadeusz Łomnicki między innymi odtwórca roli pułkownika Wołodyjowskiego w serialu Pan Wołodyjowski z roku 1969

Łomnicki aktor wybitny, ale niechciany nawet po śmierci

Jeśli uznaliby państwo to za skandal, to całkowicie podzielam tę optykę. A tak właśnie postąpili niedawno ludzie odpowiedzialni za kulturę w Warszawie. Chcąc pomóc Teatrowi Żydowskiemu, zdecydowali się na likwidację Teatru Na Woli. Używając wcześniejszych porównań, poszukując miejsca dla jednych figur, chcą zwalić popiersie Tadeusza Łomnickiego.

Decyzja jest nie tylko nierozsądna i nieprzemyślana, ale po prostu niewytłumaczalna i zwyczajnie głupia. Świadczy o totalnej ignorancji i nieznajomości historii polskiego teatru i roli, jaką odegrał w niej Tadeusz Łomnicki – nie jeden z najwybitniejszych, ale najwybitniejszy polski aktor teatralny XX wieku. Teatr Na Woli, nosząc jego imię, przechowuje automatycznie pamięć o tym wielkim artyście. Wymazując tę scenę z teatralnej mapy Warszawy, wymazuje się jednocześnie pamięć o jej patronie. A Tadeusz Łomnicki z pewnością na to sobie nie zasłużył. Jego postacie grane na deskach Teatru Współczesnego, Narodowego czy Studia były kamieniami milowymi w historii polskiego teatru. To, że był największym z wielkich, przysparzało mu nie tylko niezwykłe w tym zawodzie uznanie, ale też niewyobrażalną wręcz zawiść.

Ci, którzy przypominają o jego o przynależności do PZPR, zapominają, że dzięki temu mógł bez ingerencji władz rektorować warszawskiej PWST (jego rządy do dziś wspominane są jako jedne z najlepszych), a potem uzyskać zgodę na przekształcenie kina Mazowsze na nowoczesny Teatr Na Woli. Partię wystrychnął na dudka, zapewniając, że tworzy scenę dla robotników, a przecież tu miały polskie premiery „Gdy rozum śpi", „Do piachu" czy „Amadeusz", a w gronie reżyserów byli Wajda, Kutz czy Polański. Z zawiścią ludzką spotykał się nawet tu, bo niektórzy uczniowie, których zaprosił do zespołu, po zaledwie pięciu sezonach pozbyli się go z teatru. Symbolem upokorzenia była przygoda z Learem, którym pragnął zwieńczyć swoją karierę. Wędrował „po prośbie" coraz bardziej rozgoryczony, od sceny do sceny i zrozumienie znalazł dopiero w poznańskim Teatrze Nowym. Tam, jak wiadomo, nie doczekał premiery, bo dzień wcześniej zmarł. Fakt, że umarł na scenie, również było przedmiotem zawiści ze strony kolegów. Przypominam w pigułce te tragiczne dzieje geniusza polskiej sceny, bo widzę, że władze Warszawy może nieopatrznie dopisują do nich nowy rozdział.

Śmiejemy się, kiedy jedna z dziennikarek stacji komercyjnych wpada w konsternację, gdy podczas rozmowy z amerykańską aktorką słyszy jej podziw dla jakiegoś Grotowskiego. Albo gdy jeden z polityków, chcąc zabłysnąć wiedzą o teatrze, wśród słynnych reżyserów wymienia Krystynę(!) Lupę. Ale upominanie się o pamięć Tadeusza Łomnickiego w kontekście nieprzemyślanej decyzji o wymazaniu jego imienia z wolskiej sceny i przekazanie siedziby teatru innej instytucji kultury, uważam za swój nie tylko teatrologiczny obowiązek.

Fakt, że Teatr Żydowski w Warszawie powinien mieć stałą siedzibę, nie podlega dyskusji (pisałem o tym w felietonie „Gołda Courage i jej dzieci"). Warto jednak dodać, że to nie władze stolicy wyrzuciły go przed kilku laty na bruk. Zrobiło to Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce, sprzedając budynek usytuowany w sercu miasta bogatemu deweloperowi. Tak więc to TSKŻwP, a nie ratusz, zobowiązany był do zagwarantowania zespołowi aktorów Gołdy Tencer miejsca, w którym będą mogli normalnie funkcjonować. Władze miejskie zobowiązane były jedynie do zapewnienia środków na funkcjonowanie placówki. Mogą oczywiście zasugerować Towarzystwu miejsce na ewentualną siedzibę dla teatru. Proponuję np. dawne kino Relax. Świetna lokalizacja i brak poczucia krzywdy, które – znając nasze społeczeństwo – wywoła oczywiste akcenty antysemickie.

Dobrym posunięciem władz Warszawy był zakup budynku Teatru Na Woli i oddzielenie go od Teatru Dramatycznego. Teraz tylko trzeba jeszcze powołać dobrego dyrektora i stworzyć mu szansę działania na miarę Teatru Tadeusza Łomnickiego.

Disney ostrzega przed swoimi filmami: „mogą zawierać rasistowskie stereotypy”

Data: 18.11.2019 17:48

Autor: ziemianin

medianarodowe.com

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #Disney #filmy #lewica #idioci #rasizm #Aktualnosci #Kultura

Disney zamierza ostrzegać przed swoimi starszymi filmami. „Mogą zawierać rasistowskie stereotypy” – apeluje wytwórnia. To nie pierwszy raz, gdy staje po stronie lewicowej retoryki.

Disney ostrzega przed swoimi filmami: „mogą zawierać rasistowskie stereotypy”

„Przed starszymi filmami Disney+ zamieszcza disclaimer, że mogą zawierać „rasistowskie stereotypy”. Np. w „Dumbo” (1941) ptaki uczące słonika latać mają „wyraźny murzyński akcent”, a koty syjamskie w „Zakochanym kundlu” (1955) to „rasizm wobec Azjatów” – napisał na Twitterze Adam Gwiazda.

🤡 Przed starszymi filmami Disney+ zamieszcza disclaimer, że mogą zawierać "rasistowskie stereotypy". Np. w "Dumbo" (1941) ptaki uczące słonika latać mają "wyraźny murzyński akcent", a koty syjamskie w "Zakochanym kundlu" (1955) to "rasizm wobec Azjatów".

https://t.co/85sF73UNhI

— Adam Gwiazda (@delestoile) 17 listopada 2019

Kilka miesięcy temu szef wytwórni opowiedział się za kulturą śmierci i zagroził stanowi Georgia w USA za prawo zakazujące aborcji od momentu bicia serca dziecka. Wprost powiedział, że zaprzestania filmowania w Georgii jeśli prawo przyjęte w marcu nie zostanie cofnięte.

HBO potwierdza prequel „Gry o tron” „Dom smoka”

Data: 31.10.2019 13:21

Autor: ziemianin

rollingstone.com

#ciekawostki #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #filmy #seriale #hbo

HBO nagra nową serię prequelu do „Gry o tron” ​​o historii dynastii Targaryenów, poinformowano na stronie internetowej stacji telewizyjnej. Wcześniej gazeta „Hollywood Reporter” poinformowała, że HBO nie będzie kontynuować zdjęć do prequelu serialu według scenariusza Jane Goldman o pierwszej bitwie ludzi z Białymi Wędrowcami.

HBO potwierdza prequel „Gry o tron” „Dom smoka”

„HBO zamówiła dziesięć odcinków serialu «House of the Dragon», prequelu stworzonego przez George’a Martina i Ryana Condala” – czytamy w oświadczeniu.

Serial będzie oparty na serii książek „Pieśń lodu i ognia” George’a Martina, akcja toczy się 300 lat przed „Grą o tron” i opowiada historię jednego z wielkich domów Westeros – dynastii Targaryen.

Odcinek pilotażowy, a także kilka innych odcinków, nakręci Miguel Sapochnik, który nakręcił dwa odcinki piątego sezonu „Gry o tron”, a także dwa ostatnie odcinki szóstego sezonu, z których jeden – „Bitwa bękartów” – przyniósł reżyserowi nagrodę Emmy dla najlepszego reżysera serialu dramatycznego w 2016 roku.

Serial telewizyjny „Gra o tron” został nakręcony w cyklu fantasy „Pieśń lodu i ognia”. Akcja powieści i serialu rozgrywa się na dwóch fikcyjnych kontynentach, gdzie szereg arystokratycznych rodów walczy o dominację nad siedmioma królestwami Westeros, podczas gdy całej ludzkości grozi zagłada z powodu inwazji nadprzyrodzonych sił.

Czy ten serial będzie hitem? Nowy zwiastun serialu The Mandalorian

Data: 30.10.2019 00:14

Autor: ziemianin

youtube.com

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #starwars #Mandalorian #Disneyplus #filmy #seriale

The Mandalorian, opowiadający o jednym z najlepszych łowców nagród, otrzymał już dwa sezony, z czego pierwszy zadebiutuje 12 listopada wraz ze startem serwisu Disney+. Akcja serialu rozgrywa się pomiędzy epizodami VI i VII, więc już po upadku Imperium, ale przed narodzinami Najwyższego Porządku. W roli głównej występuje Pedro Pascal, a budżet całego sezonu miał wynieść 100 milionów dolarów. To oznacza, że średnio odcinek kosztował 12,5 mln dolarów.

Czy ten serial będzie hitem? Nowy zwiastun serialu The Mandalorian

Data: 27.10.2019 23:34

Autor: reflex1

Na GIFF (festiwal filmowy w Genewie) będzie pokazany film „Boże Ciało”.

Ktoś już widział?

I kurde nie mogę kupić biletów, bo PostFinance ma jakąś awarie/aktualizacje i nie można płacić kartą przez internet.

https://m.youtube.com/watch?v=iS6NyqGC3Og

#genewa #filmy #kultura

Data: 19.10.2019 14:48

Autor: Thanos

Są tu jacyś fani Constantina? Tak, chodzi mi o postac Johna Constantine'a, z tego filmu z Keanu Reevesem. Wielu się jara tym filmem (ja również), ale w sumie nie tak wielu wie, że postać tego antybohatera pochodzi ze świata #DCcomics (batman, flash, superman i reszta). Ostatnio mam zajawke na DC, oglądam ich filmy rysunkowe (ok, z filmami fabularnymi sobie radzą kiepsko, mocno odstając od Marvela [nie siegają nawet do pięt, ALE w "kreskówkach" wygrywają na wszystkich płaszczyznach, toteż polecam ;D ). I wczoraj oglądałem chyba najlepszą część Ligi Sprawiedliwości (to taki odpowiednik Avengersów w DC – generalnie jedni od drugich kopiują na potęgę, w obie strony), i chciałbym Wam polecić. Z klasycznej Ligi pojawia się tutaj tylko postać Batmana, reszta dzieje sie wokoł postaci Johna Constantine'a. Świetna fabuła, świetna kreska, świetne kino (choć rysunkowe, co niektórym może przeszkadzać, ale jak dla mnie tylko na plus).

Liga Sprawiedliwości: Mrok

(2017, ang. Justice League Dark)

PS. można oglądać z marszu, tzn. bez znajomości uniwersum ani poszczególnych postaci. Po prostu właczasz i dobrze sie bawisz :)

PS. 2 ponieważ fili.cc juz padło, prawilnie zachęcam do przesiadki na filman.cc, alltube.tv, otube.pl czy cda-hd.cc

@12358, nie tak dawno poleciałem Ci fili, ale juz spadli z rowerka, wiec zapisz sobie powyzsze stronki w ulubionych ( ͡º ͜ʖ͡º)

#filmy

Data: 15.10.2019 08:07

Autor: Alojz

I jeszcze coś z Japonii ,Firma Seiko wypuszcza na rynek zegarek z okazji 65 urodzin,pierwszego filmu z Godzillą.

Zegarek będzie do nabycia już w listopadzie, a cena to około 11 000 euro

Tu foty

https://mag.japaaan.com/archives/106109

#japan #zegarki #filmy

Data: 29.09.2019 19:30

Autor: Thanos

Oglądałem dzisiaj Aladyna (2019). Niesamowicie dobrze im to wyszło, ja pitole! nie no, zajebioza. Miał być szit, ale jest mega fajny film (Zarówno dla dzieci, jak i doroslych; wiadomo – najlepiej oglądać z dziećmi). To jest bardziej musical, ale bardzo daje rade, naprawde. 8/10. POLECAM!!!! Ok, dość słabe CGI tego dżina, ale cała reszta po prostu super. KOSA!! :D

#filmy

Data: 28.09.2019 22:09

Autor: Thanos

Obejrzałem dzisiaj najnowszego Hellboya (2019) i muszę przyznać, że… kurde, ale to jest zaskoczenie! spodziewałem się po trailerach czystego chłamu, a wyszło naprawdę dobrze. to nie to samo, co epicka seria z Ronem Perlmanem (jedynka z 2004 + potem Złota Armia; obie części mega kozackie), ale coś zupełnie innego (kompletnie inna kreacja, inny klimat). świetnie się ogląda, jest humor, jest akcja, jest grubo! ode mnie 8/10. Polecam!! ( ͡º ͜ʖ͡º)

#filmy #hellboy

Data: 27.09.2019 23:16

Autor: Thanos

Chciałbym wszystkim gorąco polecić całkiem klimatyczny #thriller "Contratiempo" (2016).

OPIS (Za: Filmweb): "Po przebudzeniu się w pokoju hotelowym obok martwej kochanki młody biznesmen zatrudnia wybitną adwokat, aby ustalić, do czego tak naprawdę doszło."

Trzyma w napięciu, pare zwrotów akcji. niezły plot-twist na końcu. w sumie ma wszystko, czego sie wymaga od kryminału/thrillera. świetny klimat. ode mnie 8.5/10 :))

#filmy

Data: 13.09.2019 20:28

Autor: Thanos

#filmnadzis "Primal fear" ("Lęk pierwotny") (1996). ale to jest świetny kryminał (z elementami adwokackimi), ileż zwrotów akcji! :D oglądaliście? Edward Norton jako wschodząca gwiazda. Ale koleś ma talent! :D Znacie podobne #filmy? :))

Nie żyje aktor i kulturysta Franco Columbu. Był najlepszym przyjacielem Schwarzeneggera

Data: 01.09.2019 18:12

Autor: ziemianin

hollywoodreporter.com

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #kulturystyka #filmy #aktor

Jego długoletni przyjaciel Arnold Schwarzenegger napisał na Twitterze: "Kocham cię Franco. Zawsze będę pamiętał radość, którą wniosłeś w moje życie, porady, których mi udzieliłeś, i błysk w twoim oku, który nigdy nie zniknął. Byłeś moim najlepszym przyjacielem".

wymagany angielski

[Nie żyje aktor i kulturysta Franco Columbu. Był najlepszym przyjacielem Schwarzeneggera](https://www.hollywoodreporter.com/news/italian-actor-bodybuilder-franco-columbu-dies-at-78-1235911

Włoski kulturysta, bokser i aktor Franco Columbu, jeden z najbliższych przyjaciół Arnolda Schwarzeneggera, utonął u wybrzeży swojej rodzinnej Sardynii. Miał 78 lat.

W młodości Columbu amatorsko trenował boks oraz podnoszenie ciężarów. Później zajął się kulturystyką i w tej dyscyplinie osiągnął największe sukcesy. Zdobył prestiżowy tytuł Mr. Olympia w 1976 i 1981 roku.

Columbu występował także w filmach i serialach. Do kina trafił za sprawą Arnolda Schwarzeneggera, swojego wieloletniego przyjaciela i partnera treningowego. Wystąpił obok słynnego aktora w takich produkcjach jak: "Niedosyt" (1976), "Pumping Iron" (1977), "Conan Barbarzyńca" (1982), "Terminator" (1984) czy "Uciekinier" (1987), grał także serialu "Ulice San Francisco".

Był osobistym trenerem Sylvestra Stallone'a podczas produkcji "Rocky II" (1979), jak również kaskaderem na planie "Egzekutora" (1996). Próbował swoich sił jako reżyser filmu "Doublecross on Costa's Island" (1997), w którym pojawili się Frank Stallone i William Smith.

Columbu był drużbą Schwarzeneggera na ślubie z Marią Shriver w 1986 roku.

Źródło: The Hollywood Reporter

Data: 30.08.2019 17:53

Autor: Thanos

Świeżutki oficjalny zwiastun Terminatora 6

https://www.youtube.com/watch?v=H_RHWDkNGu8

Kurde, to chyba się nie uda… ( ͡° ʖ̯ ͡°) Szkoda, że ciągle odgrzewają kotlety, a nie umieją zrobić czegoś nowego, świeżego, od zera, ehh… czuje sie kapke zawiedziony. To już schyłek epickiego świata. Ciesze się, że urodziłem się w okresie, gdzie wychodziły najlepsze klasyki. Nic juz mnie nie zaskoczy, można umierać ;D

(moze jeszcze zaczekam na Matrix 4, ale bez wiekszych nadziei)

#filmy #zwiastuny

Data: 30.08.2019 14:31

Autor: aeon

Lukry i Lukrecje,

Jakie znacie filmy, które w jakiś sposób was uspokajają (może to być ze względu na tempo filmu, ujęcia/obraz, muzykę)? Poproszę o jakieś konkretne tytuły. Od siebie zaproponuję oba Blade Runnery z naciskiem na drugą część.

#filmy

Data: 28.08.2019 17:42

Autor: ziemianin

#filmy #serial #Pennyworth #DCComics #BruceWayne #Batman

Pennyworth bada wczesne życie tytułowego kamerdynera Wayne'a, Alfreda Pennywortha, byłego brytyjskiego żołnierza SAS, który tworzy własną firmę ochroniarską w Londynie w latach 60. Alfred staje się celem stowarzyszenia Raven Society, które konspiruje, by przejąć rząd brytyjski, i zaczyna działać przeciwko nim wraz z amerykańskimi agentami No Name League, Thomasem Waynem i Martha Kane, przyszłymi rodzicami Bruce'a Wayne'a / Batmana

Pennyworth

Data: 28.08.2019 08:11

Autor: eax

Byłem wczoraj w kinie, na filmie "Pewnego razu w Hollywood" i o ile zwiastun nie wyglądał jakoś szczególnie zachęcająco, tak po seansie mogę stwierdzić, że film był świetny. Ponad 2,5h, a nie byłem znużony nawet przez minutę. Film w stylu Tarantulino(#pdk), więc nie każdemu może się spodobać. Podczas senasu miałem flaszbaki z przed prawie 20 lat, kiedy to w niedziele o godzinie 11 oglądałem na tvp1 (lub tvp2) takie długie, ciągnące się westerny. Klimat, scenografia no i aktorzy – rewelacja. DiCaprio po raz kolejny utwierdził mnie w przekonaniu, że jest aktorem najwyższej klasy. Brad Pitt – zagrał świetnie – był bardzo wiarygodny i w moim przekonaniu idealnie odtworzył postać, którą miał grać :) Podsumowując – polecam, choć – jak wspomniałem – nie spodoba się wszystkim.

#filmy #kino

Data: 23.08.2019 21:46

Autor: Thanos

na wieczór napodaję jeden z lepszych fragmentów z "Ziemii Obiecanej" (1975), to sie nazywa "działać w trosce o dobro bliźniego", huehue ;D

LINK: https://streamable.com/tv91w

Tak swoją drogą, jaki macie stosunek do Żydów? prawdę mówiąc, to trzeba nie mieć sumienia, aby potrafić być takim bezwzględnym, zimnym człowiekiem. myślę, że ta odwieczna pogoń za sianem ewolucyjnie wyłączyła u nich neurony lustrzane i ogólne poczucie empatii. szczególnie, że słyszałem, że oni nawet lubią się dymać na hajs między sobą (a nie tylko że gojów przycinają, jak sie tylko da – po prostu strzyżenie gojów to nie grzech, a nawet dobry uczynek, ot cała różnica).

anyway, trzeba mieć po prostu określony zestaw cech charakteru, by zajść w biznesie tak wysoko. trzepanie kapuchy to nie jest gra dla mięczaków ( ͡º ͜ʖ͡º)

( #zydzi #filmy )

Nagrywał ... a mógł żyć.

Data: 21.08.2019 09:31

Autor: kujda

files.catbox.moe

Ciekawski kamerzysta (Clarence Schultz) nagrywa konkretne tornado. Niestety tornado nie chciało być nagrywane i pokarało kamerzystę. Kamerzysta podobno przeżył, ale jego żona (Geraldine Schultz) nie miała tyle szczęścia. (Illinois, USA, rok 2015).

Wywiad z Clarance'm tutaj: https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=ssdUhTi7urs

#czarnyhumor #heheszki #tornado #usa #filmy

Data: 17.08.2019 17:40

Autor: ksajomi

Lureczki wybierzcie mi #film na wieczór ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Takie mam w zakładkach:

Odkrycie(2017)

Careful What You Wish For

Lincz(2010)

Hello Herman(2012)

3098 dni

Teoria wszystkiego

10 Cloverfield Lane

Sierota(2009)

Słodkich Snów(2011)

Lot Feniksa (2004)

#filmy

Data: 17.08.2019 03:50

Autor: Luciferek

Dziwna pora na to pytanie ale może ktoś zna odpowiedź…

Poszukuję filmu. Jest to horror/thriller

Pamiętam że to polegało na tym że w ścianach siedział jakiś dzieciak (???) a w domu rządziła zła matka.

Pamiętam jedną scenę jak kąpała syna/córke w wrzątku, ta krzyczała że woda gorąca a ta jej odpowiedziała że ognie piekielne są gorsze. Kojarzy ktos?

#filmy #pomocy

Data: 15.08.2019 00:26

Autor: Emil18

"Upiorne opowieści po zmroku"- Pseudorecenzja bez spoilerów

Nie jest to film, który zapadnie mi w pamięć na dłużej jak tydzień.

Wzdrygnęło mną raz albo dwa razy, raz na pewno o ironio, wtedy gdy był taki "udawany jumpscare"

W sumie to poszedłem na to dla zabicia czasu i z myślą, że będzie to kompletny kicz. Kompletnym kiczem bym tego nie nazwał, ale film ma minus jeden punkt za to, że perfidnie powiedział, że będzie druga część. Mogli dać już lepiej otwarte zakończenie za którymi zwykle nie przepadam, ale w tym wypadku byłoby na plus.

Fabuła taka sobie, dzieciaki odwiedzają nawiedzony dom, a ta dziewczyna, która wydawała się najrozważniejsza, okazuje się najgłupsza i to przez nią umierają jej znajomi (A TAK NAPRAWDĘ TO NIE)

I nie bierzcie w Heliosie popcornu słono-karmelowego, bo smakuje jakby był spalony!

Film taki sobie, widziałem gorsze 6/10 bo jedna scena trzymała mnie przez dobrą chwilę w napięciu (ta w czerwonym pokoju)

#kino #horrory #filmy #bylemwkinieisiewypowiem

Dlaczego bohaterowie seriali i filmów o zombie, unikają używania słowa „zombie”?

Data: 10.08.2019 13:08

Autor: Kamien23

porcjawiedzy.pl

Serial „Żywe trupy” pokazuje zmagania grupki ludzi w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez „szwendaczy”. „The Last of Us” to gra komputerowa, w której dwójka ludzi stara się przeżyć w świecie pełnym „zainfekowanych”. Podobną nazwę otrzymują ożywione trupy z filmu „28 dni później”. Wspólną cechą tych dzieł jest fakt, że ich bohaterowie jak ognia unikają słowa „zombie”, mimo iż potwory, z którymi się zmagają, wyglądają dokładnie jak zombie. Dlaczego?

#ciekawostki #seriale #filmy #gry #zombie

Data: 08.08.2019 15:37

Autor: aborygo

Dziś niełatwe zadanie, ale… Panowie! Polecam komedię romantyczną :D STOP! Zanim pomyślicie to, co myślę również ja jak słyszę o komediach romantycznych, to posłuchajcie. Wiadomo jak ciężko znaleźć jakiś pełnometrażowy film do zobaczenia z drugą połówką, aby samemu nie usnąć, bądź jej nie zanudzić czymś "naszym", a kładziecie lachę na amerykańskie popcorniaki. No więc nie dość. że mamy tu komedię, romans z twistem, który nie jest niedorzeczny, to jeszcze perspektywę faceta, który musi się otrząsnąć po nieudanym związku, z którego zostały dzieci. I nie ma tu tej okropnej sfeminizowanej kliszy robiącej z facetów drani, gogusiów albo nieudaczników. Nie ma też slapstickowych scen, tak znanych z rodzimych wyrobów tego gatunku kina. Dostajemy dojrzały scenariusz, dojrzałe uczucia i dialogi, sporą dawkę lekkiego humoru opartego na niuansach i wieloznacznościach, a nie na gagach i pomyłkach. Jeżeli podobała Ci się lekkość Flight of the ConChords, lubisz twórczość Taika Waititi (Co robimy w Ukryciu), a Jemaine Clement to facet, z którym zrobiłbyś flaszkę, to być może jest to film dla Ciebie… i dla Niej. Pierwsza komedia romantyczna dla faceta? Jak najbardziej!

Link do Filmwebu

Film z lektorem znajdziecie na znanym polskim serwisie strimingowym, gdzie są prawie same filmy z lektorem.

Film w oryginale kolega widział na jakiejś krypie w Zatoce Piratów.

Z fartem!

#filmy

Data: 06.08.2019 02:50

Autor: Luciferek

Mehran Karimi Nasseri

Słyszeliście o prawdziwym bohaterze filmu Terminal? :3

Mehran Karimi Nasseri, albo też – jak przedstawia się sam zainteresowany – Sir, Alfred Mehran (z przecinkiem po słowie "sir") jest irańskim uchodźcą, który przez 18 lat mieszkał na terenie podparyskiego lotniska Charlesa de Gaulle'a. Nasseriemu odmówiono prawa do wstępu na teren Wysp Brytyjskich, gdyż nie posiadał on paszportu i certyfikatu ONZ, mówiącego o jego statusie uchodźcy. Władze francuskie tymczasem – zabroniły mu opuszczać teren lotniska.

Urodzony w 1942 roku Irańczyk żył więc na terenie portu lotniczego od 8 września 1988 roku aż do sierpnia 2006, kiedy zabrano go do szpitala. Jego autobiografia stała się inspiracją dla Stevena Spielberga, który w 2004 roku nakręcił film pt. Terminal. Za prawo do ekranizacji swoich losów, Mehran otrzymał 275 tysięcy dolarów.

#ciekawostka #filmy

Data: 03.08.2019 12:45

Autor: Alojz

Końcowa scena z filmu " On wrócił".Adolf Hitler wraca do dziesiejszych Niemiec. Konvowe sceny grane wśród turystów i normalnych mieszkańców Berlina. Żadni statyści

Ciekawe reakcje ludzi na Adolfa

https://youtu.be/ZEpdq2JWhEg

#wszystkooniemczech

#filmy

Data: 18.07.2019 10:16

Autor: Anty_Anty

"Sold Gold" film od którego gazeta wyborcza dostaje świńskiego kwiku ponieważ powstaje w opozycji do filmu Vegi pt "Polityka".

Będziemy mieli ładny pojedynek filmów jak i "wojny wyborczej"

https://youtu.be/qrdwNL74yMY

Warto zwrócić jacy aktorzy biorą udział w obu produkcjach

https://www.filmweb.pl/film/Solid+Gold-2019-832200

https://www.filmweb.pl/film/Polityka-2019-833172

Premiery i wybory:

Polityka – premiera wrzesień

Solid Gold – premiera papiernik

Wybory parlamentarne – brak informacji, prawdopodobnie połowa października

#filmy #kino #polityka #wybory

Data: 17.07.2019 00:45

Autor: Anty_Anty

Jak już wykastrowałem się z seriali i unikałem ich aby czasu nie zżerały to jak zwykle pojawi się taki i zacznie nęcić

https://www.filmweb.pl/video/Zwiastun/nr+1+polski-50151

Kurde, dobra ta obsada jest no i fajne te zdjęcia są również.

#filmy #seriale

Data: 22.06.2019 19:17

Autor: arti

jakie polecacie filmy na netflixie, bo wiedzę, że większość to chłam

Moje propozycje to:

– The 100 ale tylko 2 pierwsze sezony bo potem poziom fabuły się obniża, a narasta promocja LGBTXYZ

– Punisher

– The Rain – początkowo myślałem, że będzie kiepski, ale na koniec nie mogę się doczekać 3 sezonu

Co polecacie ?

#filmy #seriale #rozrywka

Data: 01.06.2019 19:44

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Kiedyś widziałem kawałek filmu starego chyba z lat 80 pamiętam jedynie że ludzie wystawiali głowy z bloku mieszkalnego i mówili gdzie jest słońce, już 7 rano a jest ciemno.

Ma ktoś pojęcie co to za film?

myślałem że to film z Jackiem Chmielnikiem ale nic podobnego nie znalazłem

#filmy

Data: 23.05.2019 08:45

Autor: Lukmar

Ide dzisiaj na Avengers Endgame (tak, dopiero teraz) ale nie ogladalem Cpt. Marvel i Antman & Wasp. Chyba sie juz nie wyrobie żeby nadrobić a jednek chce obejrzeć Endgame w kinie. Jest cos co powinienem wiedzieć z tamtych dwoch filmów zanim zobacze Endgame?

Śmieszkom przypominam że @Thanos specjalnie na premiere Avengersów dodał opcje spoiler. Więc bez psucia ostatniego filmu, proszę.

#kino #filmy #avengers #marvel

Data: 23.05.2019 00:48

Autor: Submission

Właśnie wróciłem z Johna Wicka 3. Co lubię w tej serii, to piękno brutalnej napierdalanki, zabijanie i jeszcze raz zabijanie.

Filmy są mniej brutalne od takiego Raid (Indonezja), ale też nie ma chińczyków z fruwającymi kopnięciami, bohaterowie zmieniają magazynki i występuje jakiś realizm, który sprawia, że przeciętny człowiek również by to wykonał. Oczywiście po militarnym szkoleniu. Nielimitowane, realne zabijanie w tej serii to dobra rozrywka dla mas, dotyka gdzieś wewnętrznej tęsknoty człowieka do agresji i brutalności, która w dzisiejszym świecie jest na smyczy i w kagańcu norm społecznych, czy porządku prawnego.

Dobry film :)

#kino #filmy

Donnie Darko — surrealistyczny dramat sci-fi, o którym nie da się zapomnieć.

Data: 21.05.2019 17:44

Autor: dobrochoczy

andrzejtarnowski.home.blog

Większość z Was ma zapewne listę filmów jedynych w swoim rodzaju, do których oglądania co jakiś czas powraca. Dla mnie niezaprzeczalnie takim filmem jest „Donnie Darko” – nakręcony w 2001 roku debiut scenarzysty i reżysera Richarda Kelly’ego.

Tytułowym bohaterem tego dramatu psychologicznego jest 16-letni uczeń liceum, który ma problemy emocjonalne i uczestniczy w cotygodniowych spotkaniach terapeutycznych. Najprawdopodobniej z powodu niechęci do przyjmowania leków przeciwdepresyjnych Donnie ma skłonność do dziwnych zachowań i lunatykowania. Lunatykując, wychodzi o zmroku z domu przywoływany przez czyjś głos. Jego hipnotyzujące brzmienie prowadzi go na pobliskie pole golfowe, na którym spotyka Franka — faceta w stroju wielkiego królika, z twarzą ukrytą za upiorną króliczą maską. Frank mówi mu, że za 28 dni, 6 godzin, 42 minuty i 12 sekund nastąpi koniec świata. To spotkanie ratuje Donni’emu życie, ponieważ chwilę później oderwany silnik Boeinga 747 wbija się w jego pokój. Po tym wydarzeniu demoniczny królik regularnie nawiedza go i nakazuje zrobienie naprawdę przerażających rzeczy.

W taki niesamowity sposób rozpoczyna się dwugodzinny film, w którym dzieje się naprawdę wiele. Donnie zakochuję się w równie wyalienowanej — Gretchen Ross. Zaczyna też coraz bardziej interesować się naukami pozaziemskimi, ciągle spierając się o słuszność poglądów z profesorem Mannitoffem. No i przez prawie cały czas jest w ustawicznym konflikcie ze zdewociałą nauczycielką Foster i lokalnym guru Cunninghamem, odkrywając przy okazji jego obrzydliwe zainteresowania. Ważną rolę w tym obrazie odgrywają również: rodzicie i siostra Donniego, tajemnicza „Babcia Śmierć”, a także jego analityczna psychoterapeutka i otyła tancerka Cherita. #filmy

Data: 15.05.2019 00:21

Autor: Jezus

Generalnie rosyjskie filmy fabularyzowane/dokumentalne są świetne. Jeśli komuś spodobał się Czarnobyl, polecam:

https://www.filmweb.pl/film/Salut+7-2017-796010 akurat jest na HBO Go

https://www.filmweb.pl/film/Czas+pionier%C3%B3w-2017-789383 jeszcze lepszy

#filmy @kosmitolog oba są o kosmosie z drugiej, bo ruskiej strony barykady ;)

Data: 08.05.2019 12:07

Autor: Thanos

Jesli juz dzisiaj jest religijna środa (w tym chrześcijańska), to nie moze zabraknąć tego oto filmu. Zeitgeist – Duch epoki. Oglądałem go w liceum. Wtedy byłem praktykującym ateistą, ale po obejrzeniu stalem się nim jeszcze bardziej. Niedawno sobie go odświeżyłem (całą serię: 3 filmy). Uważam, że nic się nie postarzał. Ten film to chyba protoplasta teorii spiskowych. Coś tak kojarzę, że to od niego wszysstko się zaczęło ;D (Przynajmniej w internetach).

Jedynka składa się z 3 cześci. Pierwsza traktuje o wierze chrześcijańskiej. Gorąco polecam!! :)

#religia #chrzescijanstwo #zeitgeist #filmy #filmydokumentalne #teoriespiskowe

Data: 04.05.2019 19:55

Autor: Thanos

Rak lewactwa nie tylko niszczy gospodarkę PL czy pulę genową EU, ale także kinematografię. Pewnie wielu z Was oglądało lub przynajmniej słyszało, że zrobiono "feministyczną" wersję Ghost Bustersów. Dla mnie to był kultowy film z dzieciństwa. Remake z tymi kulawymi babkami był jak splunięcie w twarz. Jest jakaś taka moda ostatnimi czasy na "odświeżanie" klasyków, ale w wersji feministycznej.

Oglądałem wczoraj (na CDA za free, błagam jeśli juz musicie, nie idźcie na to do kina!) film pt. Czego pragną mężczyźni (What Men Want, 2019). Jest to nawiązanie do filmu z Melem Gibsonem Czego pragną kobiety (What women want, 2000). Film z Melem to zajebiaszcza komedia, super klimat, super wszystko. No coś pięknego (nawet niedawno oglądałem raz jeszcze). A ten wczorajszy wysryw? Pełen lewackich stereotypów. Głowna aktorka oczywiscie murzynka, niezależna kobieta sukcesu. W pełni stereotypowa: murzyńskie piski na całe gardło (wiecie jak to murzyny lubią drzeć jape, a babki to już w szczególności – to ona tak ciągle wreszczy). Żarty z facetow, że myślą na temat puszczania bąków i takie tam. Mało śmieszny, robiony na siłę, chyba tylko po to, aby utrzymać trend femi-remejków. Co dalej będą przerabiać? Faceci w Czerni? Rambo? Żałosne to jest…

#filmy

Data: 04.05.2019 00:32

Autor: Judasz

Najbardziej mnie rozwala w serwisach filmowych, że do kategorii sci-fi wrzucają jakiś Spidermanów, Avengersów, Batmanów i inne fantasy. Gatunek fantasy nie ma nic wspólnego z SCIENCE fiction. Gdzie jest w takim Thanosie nauka? Przez sci-fi rozumiem filmy z akcją kosmosie, AI, unikalną Transcendencję czy coś o podróżach w czasie. Jeśli film jest nastawiony na familijną rozrywkę, to niech spieprza do kategorii fantasy ;)

#filmy

Data: 30.04.2019 21:09

Autor: maniakDVD

Jutro wolne, to kupiłem sobie kilka piwek i szukam sobie jakiegoś filmu na wieczór.

Otworzyłem kilkanaście pozycji z filmweba z zakładki 'do obejrzenia' i co? Zostały mi już 3, znowu popełniłem błąd – zerknąłem na komentarze filmwebowych 'specjalistów'. Kurde, ale ci ludzie wszystko obrzydzić potrafią…

#filmy #filmweb

Data: 21.04.2019 09:49

Autor: mosiek

#kino #filmy

Polski "Rezerwat" z 2007 roku to jest naprawdę zajebisty film. Ten koloryt centralnej Pragi… Genialna gra aktorska, wręcz naturalna. Sonia wymiata.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rezerwat_(film)

Mam wersję 700MB, gdyby ktoś miał lepszą jakość to proponuję wymianę.

„Sindbad”, czyli jak Hollywood masakruje historię literatury

Data: 17.04.2019 00:51

Autor: Macer

theguardian.com

Pamiętacie film animowany o Sindbadzie, Legenda siedmiu mórz z 2003? Taki tam grecki żeglarz wypływa z starożytnych Syrakuz z misją zdobycia czegośtam, walczy z greckimi bogami, generalnie calkiem przyjemnie się ogląda, taka klasyczna bajka dla dzieci. No chyba że kojarzysz co nieco z historii literatury i wiesz, że Sindbad nie był starożytnym Grekiem, tylko… arabskim kupcem z Bagdadu, z Baśni tysiąca i jednej nocy. Z jakiegoś powodu twórcy filmu wymazali z fabuły wszystko, co mogło się kojarzyć z islamem, 2 lata po ataku na WTC. jaki niby sens to miało? po co tak kombinować? Do tego dodali grecką legendę o „przyjaźni” Damona i Pytiasza. dla greków „męska przyjaźń”, zwlaszcza miedzy starszym a mlodszym, zwykle oznaczała po prostu homoseksualizm.

#kino #filmy #bajki #islam #manipulacje #literatura

Data: 14.04.2019 09:15

Autor: Thanos

Dzisiaj jak wstałem, miałem tęgą rozkminę… wszyscy propsują Michelle Rodriguez, jako aktorkę, która najlepiej gra sucz-fejsy. Stworzona jest do roli "męskich kobiet" (protoplasta feministki, hehe ;D ). Wypłyneła na Szybkich i wściekłych oraz Residencie Evilu.

dla mnie jednak prawdziwym numerem jeden będzie zawsze szeregowa Vasquez (Jenette Goldstein) z Aliena 2. za małolata byłem w niej mocno zakochany, chciałem mieć taką "ostrą" dziewczynę, hahaha!! ;D

{ nawet zrobiłem mema ;P }

#filmy #alien #residentevil

Data: 13.04.2019 17:41

Autor: Judasz

Niepisaną wyłączność na filmy o II wojnie światowej, powinny mieć kraje europejskie, najbardziej pokrzywdzone.

Amerykańskie filmy to propaganda kreująca etos amerykańskiego wojaka czy weterana, jak to amerykanie wbili do Europy by zniszczyć zło. W serialach i filmach tłuką Niemców jak kaczki, palą cygara, zdobywają trofea w postaci swastyk czy lugerów, eksperci od walki z Hitlerem. Podniosła muzyka, braterstwo, odwaga, srali muchy będzie wiosna. Tymczasem dla Polski miało to średnie znaczenie. Amerykanie wkroczyli dopiero, jak Wielkiej Brytanii zagroziło widmo desantu. Do tego czasu pozwolili zniszczyć Polskę, Francję i wiele innych krajów, bo nie miały dla nich żadnego znaczenia strategicznego.

Dzisiaj jesteśmy w podobnej sytuacji, robimy im laskę, a większość Amerykanów, w tym kongresmenów, w całym swoim życiu pomyślało o Polsce może raz lub dwa w kontekście geograficznym.

Wolałbym, by nasi rodacy budowali lokalną potęgę przyjaźniąc się z Niemcami i Rosjanami. Bardziej Niemcami.

#historia #niemcy #IIwojna #geopolityka #filmy

Data: 12.04.2019 22:33

Autor: Judasz

Najlepsze Star Wars to przedostatni i ostatni film z Anakinem.

Resztę można sobie o dupę potłuc. Od tych starych epizodów lepsze są już Stargate czy Star Trek, chociaż i tak nie wszystkie.

Jak mnie wkurwiają filmy z kosmicznymi bitwami, w których w kosmosie jest dźwięk :D

Chociaż BattleStar Galactica jest święte, arcydzieło, relikwia.

#filmy #starwars #gwiezdnewojny #scifi

Data: 05.04.2019 21:12

Autor: Thanos

ależ mi dobrze ten muzin podchodzi. jedynka i dwójka kozak (trójka to jakas pomyłka).

jedna z najlepszych (i najbardziej klimatycznych) serii o wampirach <bez cz.3>, luuv it!!

[ dzisiaj sobie obejrze przed snem ;P ]

#blade #filmy #wampiry

Dlaczego grafen jeszcze nie zawładnął światem?

Data: 20.03.2019 05:58

Autor: mtq

youtube.com

Grafen – nowy, superwytrzymały materiał – wynalazek, który bez wątpienia pozwoli zmienić świat. To odkrycie, technologia przyszłości, powinno pomóc ludzkości w rozwiązaniu wielu problemów, więc dlaczego grafen wciąż nie zawładnął całym światem?

Nielegalne kopalnie od Johanesburgiem

Data: 18.03.2019 10:10

Autor: pawelP

youtube.com

Praca bez zabezpieczen, bez wentylacji, wsrod spalin z generatorow i eksplozji materiałów wybuchowych

na domiar wszystkiego ataki i strzaly od gangów chcących przejac kopalnie

Data: 11.03.2019 02:54

Autor: Emil18

Obejrzałem sobie właśnie "Klik i robisz co chcesz"WPIS ZAWIERA SPOILERY

| |

| |

| |

| |

O co właściwie chodzi w zakończeniu?

gośś budzi się na łóżku w sklepie, wszystko okazuje się być snem, aż tu nagle dostaje pilota od Mortyego (którego na początku wziąłem za Doctora Who swoją drogą) i po wyrzuceniu pilot nie wraca. Czemu on dostał tego pilota? Co tam jest prawdą, a co snem? To wszystko się wydażyło na prawdę, a nie we śnie, ale Morty pozwolił mu się cofnąć? O CO TU CHODZIIIIII?

National Film Board of Canada - Kanadyjska wytwórnia filmowo-dokumentalna

Data: 07.03.2019 07:54

Autor: Tomkilla

nfb.ca

Dużo wyjątkowych filmów i dokumentów które mają w sobie coś wyjątkowego, może tak właśnie na świat patrzą Kanadyjczycy?. Na cześć tej wytwórni szkocki duet braci – Boards Of Canada nazwali swój zespół.

Data: 06.03.2019 22:22

Autor: Jiren

Akwaman vs @Thanos – wygrywa Akwaman, a powód jest prosty. Thanos nie posiada kamienia nurkowania i się zwyczajnie utopi, jak Akwaman chwyci go potężnymi płetwami i wciągnie w głębiny oceanu. Druga sprawa, rękawica do kamieni działa na prąd i jest z metalu, wątpie by kosmiczne krasnoludy zrobiły ją wodoszczelną. Obstawiam, że pod wodą rekawiczka dostałaby zwarcia i urwała Thanosowi rękę…

Tak było! Nie zmyślam!

Data: 05.03.2019 23:29

Autor: Nacer

Patrzę sobie na ocenę Strasznego filmu 1 na filmwebie i powiem tak . Ten portal to jest kurwa dla jebanych debili i przygłupów z dużym ego . Polaczki z tego portalu są serio chorzy na łeb a świadczy o tym również ocena nietykalnych XDDD Debile

Data: 05.03.2019 11:56

Autor: Thanos

@Miltonek, gdy mysle o Tobie, przychodzi mi na myśl główny bohater z filmu:

Czeka na nas świat (2006)

https://www.filmweb.pl/Czeka.Na.Nas.Swiat

obejrzyj w wolnej chwili:

https://www.cda.pl/video/72292808

włącz powyższy link na 29:40 , tak mi sie skojarzyło ( ͡º ͜ʖ͡º)

Data: 04.03.2019 23:48

Autor: Immortal_Emperor

Pragnę wam gorąco polecić film "Wyklęty"

Film pokazuje brutalne realia powojennej Polski, rządzonej przez komunistów. Reżyser nie bał się pokazać okrucieństwa i pogardy z jaką byli traktowani Polacy przez czerwonego okupanta. Film jest mocny i drastyczny, uświadamia widzowi w jakiej beznadziejnej sytuacji byli Żołnierze Niezłomni i z jakim poświęceniem walczyli do samego końca.

Moja ocena 9/10

Luke Perry nie żyje. Aktor z serialu „Beverly Hills 90210” zmarł w wieku 52 lat

Data: 04.03.2019 23:06

Autor: MrHardy

wiadomosci.radiozet.pl

Luke Perry nie żyje. Aktor znany z serialu „Beverly Hills 90210” przegrał walkę o życie po udarze mózgu. Zmarł w wieku 52 lat. 

Luke Perry zmarł w poniedziałek rano w szpitalu św. Józefa w Burbank. Według przedstawiciela aktora, Luke był otoczony opieką dzieci, narzeczonej Wendy Madison Bauer, byłej żony Minnie Sharp, matki Ann Bennett, ojczyma Steve Bennetta, brata Toma Perry, siostry Amy Coder oraz innych bliskich członków rodziny i przyjaciół. 

O jego śmierci poinformował portal TMZ.com. 

Luke Perry nie żyje. Przyczyny śmierci  W zeszłym tygodniu 52-letni gwiazdor serialu „Beverly Hills 90210” został przewieziony do szpitala po tym, jak doznał rozległego udaru mózgu. 

Lekarze uspokajali fanów serialu i aktora mając nadzieję, że Luke Perry wróci do zdrowia. Niestety, obrażenia po udarze były zbyt duże.   

Luke miał bogatą karierę aktorską w telewizji i filmach. Swoją zawodową przygodę zaczynał we wczesnych latach 80-tych. W 1990 roku wygrał casting do roli Dylana McKaya w serialu dla młodzieży „Beverly Hills 90210”, która przyniosła mu międzynarodową popularność.

Quentin Tarantino zaangażował go do filmu Once Upon a Time in Hollywood (2019), opowiadającego o morderstwach grupy Charlesa Mansona z 1969, obok takich aktorów jak Al Pacino, Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Burt Reynolds, Kurt Russell, Michael Madsen, Tim Roth, Margot Robbie, Dakota Fanning i Damian Lewis.

Luke Perry od dwóch lat wcielał się w postać Freda Andrewsa, ojca Archiego w serialu Riverdale.

Mortal Kombat – nowy film w stylu hitów MCU

Data: 04.03.2019 15:48

Autor: MrHardy

naekranie.pl

Greg Russo stwierdził, że klimat rebootu Mortal Kombat ma przypominać produkcje MCU.

Ekranizacja serii Mortal Kombatz 1995 roku spotkała się z umiarkowanie pozytywnym przyjęciem ze strony krytyków, ale dla wielu osób to jedna z najlepszych produkcji na podstawie gier wideo. Doceniono między innymi świetną muzykę, a także wyjątkowy klimat tej produkcji. Wygląda jednak na to, że ten drugi element ulegnie zmianie w reboocie. Taką informację ujawnił scenarzysta Greg Russo.

Russo w wywiadzie dla Discussing Film powiedział, że nadchodzący film Mortal Kombat ma pod pewnymi względami przypominać największe hity należące do MCU – przede wszystkim pod względem humoru. Uspokaja ona jednocześnie, że nie zabraknie przemocy i efektownych walk.

Jest przemoc, walki i prawdziwe, a także wysoka i emocjonalna stawka dla wszystkich zaangażowanych, ale i tak liczy się frajda i poczucie humoru. Nienawidzę bezpośredniego porównania do filmów Marvela, ale one wciąż są zabawne i są w nich żarty. Nasze po prostu będą skierowane do starszych odbiorców – tłumaczy Russo.

Scenarzysta zdradza również, że w filmie istotną rolę odegra 7 bohaterów znanych z pierwszej części serii gier – są to Johnny Cage, Liu Kang, Sub-Zero, Scorpion, Raiden, Sonya Blade oraz Kano.

[UWAGA SPOILER] Captain Marvel - Wyciek na temat Nicka Fury'ego?

Data: 04.03.2019 08:11

Autor: furgonschnitzel

naekranie.pl

[UWAGA, ZAWIERA NIEPOTWIERDZONY SPOILER]

Już za kilka dni premiera kolejnej superprodukcji ze stajni MCU – "Captain Marvel". Tymczasem wyciek strony z albumu szkiców koncepcyjnych sugeruje dość spory twist dotyczący Nicka Fury'ego. Oczywiście w związku z bliską premierą jest to najprawdopodobniej wyciek kontrolowany mający jedynie podgrzać temat, jednak z całą pewnością jest wart uwagi.

[UWAGA, ZAWIERA NIEPOTWIERDZONY SPOILER]

Data: 03.03.2019 15:45

Autor: aeon

Polecam wszystkim "They Shall Not Grow Old" – film dokumentalny, przedstawiający historię żołnierzy z I wojny światowej. Został on stworzony z archiwalnych nagrań, z których część zyskała kolor, a w tle weterani opowiadają o swoich wspomnieniach z wojny.

https://www.youtube.com/watch?v=IrabKK9Bhds

Johnny Depp pozywa Amber Heard

Data: 02.03.2019 14:37

Autor: MrHardy

filmweb.pl

Niemal trzy lata temu rozpadło się małżeństwo Johnny'ego Deppa i Amber Heard. Teraz aktor pozywa byłą żonę o 50 milionów dolarów, oskarżając ją o zniesławienie.

Pani Heard nie jest ofiarą przemocy domowej, tylko sprawczynią, czytamy w pozwie. To odpowiedź m.in. na felieton, jaki Heard opublikowała w grudniu w "The Washington Post". W tekście nie padło nazwisko Deppa, ale kiedy aktorka pisała, że "widziała z bliska, jak instytucje chronią mężczyzn oskarżonych o molestowanie", implikacja była jasna. Tym bardziej, że Heard już wcześniej jawnie oskarżała Deppa o agresywne zachowanie.

Pan Depp nigdy nie stosował przemocy względem pani Heard. Jej zarzuty pod jego adresem, wygłoszone w 2016 roku, były niezgodne z prawdą. To element wymyślnego oszustwa, które miało zapewnić pani Heard dobrą prasę i pomóc jej w karierze, głosi złożony przez prawników aktora dokument. Małżeństwo gwiazd skończyło się rozwodem. Heard otrzymała w wyniku ugody 7 milionów dolarów, które przekazała na cele charytatywne.

Ten absurdalny gest to kolejna z prób zagłuszenia Amber Heard przez Johnny'ego Deppa. Ale ona nie da się uciszyć. Działania pana Deppa dowodzą, że nie potrafi on zaakceptować prawdy o swoim regularnym niewłaściwym zachowaniu, skomentowali sprawę prawnicy aktorki.

Data: 01.03.2019 23:24

Autor: NjeMjetek

Niby się mówi, że amerykanie nie potrafią w anime, jednak patrząc na trailer "remake'u" pierwszego filmu Pokemon… aż pięść się zaciska ( ͡° ʖ̯ ͡°) Zamiast zlecić to ludziom od Detektywa Pikachu, by zrobili remake w wersji live action w stylu wcześniej wymienionego to robią taką wydmuszkę 3D wyglądającą gorzej niż Toy's Story z 1995 xD W tej chwili nie wiem do kogo ten "remake" jest kierowany, ale patrząc jak "rebrandują" te wszystkie klasyczne dla pokolenia lat 90 kreskówki to chyba dzisiejszym dzieciakom taki styl się podoba…

Taguję trailery nie anime bo jednak temat trochę szerszy niż same "animu" i prawdopodobnie dla tych osób, którzy byli na oryginale w kinie w 2001 roku nie łapie się pod "animu" ( ͡º ͜ʖ͡º)

I tak przy okazji – szukając screena do porównania z oryginału, zauważyłem że nasza polska wersja tłumaczona z amerykańskiej była okrojona o jakieś 15 minut, praktycznie całe wprowadzenie (około 7-8 minut) + kilka krótszych scen w dalszej częsci. By przypomnieć sobie ten film to zamiast oglądania przedstawionego tutaj "remastera" w kinie obejrzę sobie oryginał-oryginał, by zobaczyć czy wycięli coś ważnego, czy tylko zapychacze.

Rambo przeleje ostatnią krew we wrześniu

Data: 01.03.2019 16:09

Autor: MrHardy

filmweb.pl

Lionsgate ogłosił datę amerykańskiej premiery filmu "Rambo: Last Blood". To 20 września 2019 roku.

70-letni John Rambo prowadzi spokojne życie na idyllicznej farmie w Arizonie przy granicy z Meksykiem. Bohater cierpi na zespół stresu pourazowego, więc dużo czasu spędza w barze, lecząc objawy alkoholem. Zaprzyjaźnił się z pracującą dla niego Marią Beltran i jej córką Gabriellą, dla której stał się niemalże zastępczym ojcem. Któregoś dnia Gabriella znika w dramatycznych okolicznościach i Rambo będzie musiał wrócić do niespokojnego stylu życia. Czeka go konfrontacja z groźnym meksykańskim kartelem…

"Rambo: Last Blood" trafi do amerykańskich kin w okresie relatywnego spokoju. Konkurentami filmu o pierwsze miejsce w box offisie będą bowiem: "Black and Blue" (film akcji z Frankiem Grillo) i "Downton Abbey" (kinowa kontynuacja popularnego serialu).

Data: 28.02.2019 08:03

Autor: Alojz

Netflix i Amazon Prime będą mieli konkurencje w Europie.BBC i ITV planują otworzyć swoją platformę streamingu :BRITBOX , tak ma się nazywać.

W USA w tym roku też rusza streaming Disneya i Warner Bros

Co najlepsze każdy będzie pewnie swoje produkcje oferował tylko u siebie.

Jak myślicie , czy wszystkie się utrzymają na rynku, czy Netflix i Amazon Prime sa Androidem i IOS jeśli chodzi o streaming ?

Data: 27.02.2019 23:33

Autor: Lukmar

Dobra. Jaram się. Jako chłopak który na początku lat 2000 miał mniej niż 10 lat, wychowany na nagrywanych VHSach – zdecydowanie, jaram się.

I strzelam, że nie ja jedyny. Odświeżenie pokemonów jako wysokobudżetowy film fabularny to strzał w dziesiątkę prawie tak dobry jak siódma część Gwiezdnych Wojen. No dobra, może trochę przesadzam ale nostalgia over 9000.

Pierwszy zwiastun mnie zaciekawił, ale po drugim czuję się jak ten mały Kajtek, który znał pierwsze 150 pokemonów na pamięć i większości z nich miał figurki (oczywiście każdą z innej serii i wszystkie z bazaru ( ͡~ ͜ʖ ͡°)).

No to kolejny pewnie będzie DragonBall Z. :P

Zwiastun na YT

Data: 26.02.2019 08:25

Autor: SzkudnicK

Progesywna kampania nadchodzącego filmu "Captain Marvel" poskutkowała niskim zainteresowaniem publiczności (26%) na rottentomatoes.com, w związku z czym RT usunął ten wskaźnik ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

https://editorial.rottentomatoes.com/article/making-some-changes/

Data: 25.02.2019 07:41

Autor: RickyLafleur

Jestem zadowolony z rezultatu rozdania Oscarów. Bohemian Rhapsody zgarnął cztery statuetki co mnie cieszy, ponieważ bardzo podobał mi się film. Rami Malek zagrał świetnie. Poniżej całe zestawienie:

OSCARY 2019 – NAJLEPSZY FILM

Vice

Czarna Pantera

Narodziny Gwiazdy

Green Book – ZWYCIĘZCA

BlacKkKlansman

Bohemian Rhapsody

Faworyta

Roma

OSCARY 2019 – REŻYSER

Paweł Pawlikowski – Zimna Wojna

Spike Lee – BlacKkKlansman

Yorgos Lanthimos – Faworyta

Alfonso Cuarón – Roma – ZWYCIĘZCA

Adam McKay – Vice

OSCARY 2019 – AKTORKA

Lady Gaga – Narodziny Gwiazdy

Melissa McCarthy – Can you ever forgive me?

Yalitza Aparicio – Roma

Glenn Close – The Wife

Olivia Colman – Faworyta – ZWYCIĘŻCZYNI

OSCARY 2019 – AKTOR

Christian Bale – Vice

Bradley Cooper – Narodziny gwiazdy

Willem Dafoe – At Eternity's Gate

Rami Malek – Bohemian Rhapsody – ZWYCIĘZCA

Viggo Mortensen – Green Book

OSCARY 2019 – AKTOR DRUGOPLANOWY

Mahershala Ali – Green Book – ZWYCIĘZCA

Adam Driver – BlackkKlansman

Sam Elliott – A Star is Born

Richard E. Grant – Can You Ever Forgive Me?

Sam Rockwell – Vice

OSCARY 2019 – AKTORKA DRUGOPLANOWA

Amy Adams – Vice

Marina De Tavira – Roma

Regina King – If Beale Street Could Talk – Zwyciężczyni

Emma Stone – The Favourite

Rachel Weisz – The Favourite

OSCARY 2019 – SCENARIUSZ ORYGINALNY

Faworyta

Green Book – ZWYCIĘZCA

Roma

Vice

First Reformed

OSCARY 2019 – SCENARIUSZ ADAPTOWANY

Can you ever forgive me?

If Beale Street could talk

Narodziny Gwiazdy

The Ballad of Buster Scruggs

BlacKkKlansman – ZWYCIĘZCA

OSCARY 2019 – ZDJĘCIA

Łukasz Żal – Zimna Wojna

Robbie Ryan – The Favourite

Caleb Deschanel – Never Look Away

Alfonso Cuaron – Roma – ZWYCIĘZCA

Matthew Libatique – A Star is Born

OSCARY 2019 – NAJLEPSZY UTWÓR

I'll Fight – Diane Warren

All The Stars – Kendric Lamar, SZA, Anthony Tiffith

The Place Where Lost Things – Marc Shaiman, Scott Wittman

When A Cowboy Trades His Suprs For Wings – Gillran Welch, David Rawlings

Shallow – Lady Gaga, Mark Ronson, Bradley Cooper – ZWYCIĘZCY

OSCARY 2019 – PEŁNOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY

Spierman Uniwersum – ZWYCIĘZCA

Ralph Breaks the Internet

Iniemamocni 2

Isle of Dogs

Mirai

OSCARY 2019 – FILM NIEANGLOJĘZYCZNY

Zimna Wojna – POLSKA

Capernaum – LIBAN

Never Look Away – NIEMCY

Roma – MEKSYK – ZWYCIĘZCA

Shoplifters – JAPONIA

OSCARY 2019 – NAJLEPSZY SCENARIUSZ ADAPTOWANY

Can you ever forgive me?

If Beale Street could talk

Narodziny Gwiazdy

The Ballad of Buster Scruggs

BlacKkKlansman – ZWYCIĘZCA

OSCARY 2019 – KOSTIUMY

Mary Zophres – The Ballad Of Buster Scruggs

Ruth Carter – Black Panther – ZWYCIĘZCA

Sandy Powell – The Favourite

Sandy Powell – Mary Poppins Returns

Alexandra Byrne – Mary Queen Of Scots

OSCARY 2019 – MUZYKA

Mary Poppins powraca – Marc Shaiman

Isle of Dogs – Alexandre Desplat

Czarna pantera – Ludwig Goransson – ZWYCIĘZCA

BlacKkKlansman – Terence Blanchard

If Beale Street Could Talk – Nicolas Britell

OSCARY 2019 – FILM KRÓTKOMETRAŻOWY

Detainment

Fauve

Marguerite

Mother

Skin – ZWYCIĘZCA

OSCARY 2019 – EFEKTY SPECJALNE

Avengers: Infinity War

Christopher Robin

First Man – ZWYCIĘZCA

Ready Player One

Solo: A Star Wars Story

OSCARY 2019 – KRÓTKOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY

Weekends

Bao – ZWYCIĘZCA

Animal Behaviour

Late Afternoon

One Small Step

OSCARY 2019 – NAJLEPSZY PEŁNOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY

Free Solo – ZWYCIĘZCA

Hale County this Morning, this evening

Minding the Gap

Of Fathers and Sons

OSCARY 2019 – NAJLEPSZY MONTAŻ

Green Book

Faworyta

Bohemian Rhapsody – ZWYCIĘZCA

Vice

BlackKkKlansman

OSCARY 2019 – NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY

Black Sheep

End Game

Lifeboat

A Night at the Garde

Period. End of Sentence – ZWYCIĘZCA

OSCARY 2019 – NAJLEPSZA SCENOGRAFIA

Roma

Czarna Pantera – ZWYCIĘZCA

Faworyta

First Man

Mary Poppins powraca

OSCARY 2019 – NAJLEPSZY MONTAŻ DŹWIĘKU

A quiet place

First man

Czarna Pantera

Bohemian Rhapsody – ZWYCIĘZCA

Roma

OSCARY 2019 – NAJLEPSZY DŹWIĘK

Roma

Narodziny Gwiazdy

Czarna pantera

Bohemian Rhapsody – ZWYCIĘZCA

First man

OSCARY 2019 – NAJLEPSZA CHARAKTERYZACJA

Vice – ZWYCIĘZCA

Border

Mary Queen of Scots

OSCARY 2019 – ile nagród zdobyli faworyci?

BOHEMIAN RAPSODY – 4

ROMA – 3

GREEN BOOK – 3

CZARNA PANTERA – 3

FAWORYTA – 1

VICE – 1

BlacKkKlansman – 1

A Star is Born – 1

Data: 23.02.2019 21:13

Autor: kierowcasolarisa

Film dokumentalny z zaginięcia dziewczynki aż do finału w sądzie. Ogląda się to z większym strachem niż niejeden horror, bo historia wydarzyła się na prawdę, momentami aż dreszcze po plecach przechodzą. Tak na sobotni wieczór.

https://www.youtube.com/watch?v=YoV_Y6JRfZk

Data: 23.02.2019 20:03

Autor: Thanos

obejrzałem wczoraj, kurde… to było całkiem niezłe. lubie od czasu do czasu napodać takie "kino dla nastolatków". film ma super …klimat (pewnie ksiazka milion razy lepsza, standard).

najbardziej w tego typu filmach cenię sobie właśnie klimat. cały ten świat przedstawiony… genialnie to zrobili, no, ekhm, coś pięknego. kunszt reżyserki, level: BOSS. fajna nawet historia, wiadomo że mega spłycona, plus wszystkie wątki upchane na kupę, ale… jest w tej scenerii coś magicznego. Gorąco wszystkim polecam na chillowy wieczorek (jest na CDA z dubbingiem)

steampunk pełną "parą" (✌ ゚ ∀ ゚)☞

https://www.youtube.com/watch?v=ysBIeagFR7U

btw. ostatnio tak dobry film, który oglądałem, w podobnej (młodzieżowej) kategorii, nosił tytuł "Więzień Labiryntu 1" (urwał mi dosłownie tyłek, bardzo mi sie podobał)

Archiwum filmowe łodzkiej filmówki - zbiór etiud do lat 80'

Data: 23.02.2019 00:53

Autor: kopi_luwak

etiudy.filmschool.lodz.pl

Archiwum Szkoły Filmowej w Łodzi zawiera unikatowy zbiór ponad pięciu tysięcy etiud filmowych realizowanych od roku 1949 przez studentów Szkoły Filmowej. Znajdują się wśród nich pierwsze filmy najwybitniejszych autorów, m.in. Andrzeja Wajdy, Romana Polańskiego, Jerzego Skolimowskiego, Krzysztofa Zanussiego, Krzysztofa Kieślowskiego.

Scenarzyści „Deadpoola” rezygnują z reboota „Piratów w Karaibów”

Data: 17.02.2019 17:30

Autor: dj_universe

ostatniatawerna.pl

Nad zapowiedzianym rebootem Piratów z Karaibów pojawiły się czarne chmury. Scenarzyści odpowiedzialni za film Deadpool postanowili zrezygnować z projektu.

Data: 16.02.2019 17:20

Autor: Emil18

Byłem na Jak Wytresować Smoka 3 i się troszkę zawiodłem

Nie było ani razu momentu w którym sie wybuchłem śmiechem, częściej śmiałem sie bo inni się śmieli.

Fabuła też lekko naciągana, wszystko mogło się skończyć w 10 minut, ale to by było oczywiście bez sensu.

Nawet nie przemycili żadnych smaczków dla dorosłych jak w Lego Batmanie

Drugi raz bym nie poszedł

Filmy Science-Fiction 2018 – 86 Tytułów SF

Data: 16.02.2019 15:21

Autor: false_nine

alienhive.pl

Czyli co warto obejrzeć a co lepiej sobie darować. Zapraszam wszystkich fanów tematyki Sci-Fi. Wasze propozycje w komentarzach również będą mile widziane!

Data: 14.02.2019 23:34

Autor: Raven

W sumie to jak chodzicie do Multikina dosyć często, to polecam wam kartę Filmweb+, wychodzi niecałe 4 złote na miesiąc, a zwraca się już przy jednym wyjściu do kina w miesiącu, więc warto nawet dla jednego kupić. Trochę cebula, ale trochę też dobra oferta :P

Data: 14.02.2019 22:20

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Wszystkie te hosty filmowe lagują bez znaczenia jest prędkość netu. Nawet w dzień kiedy niby wszyscy w pracy potrafią lagować ale mniej. Ciekawe czy to oni przycinają transfer czy to to globalne, czy tylko na Polskę? Czy nie dają rady gdy wszyscy jednocześnie siadają do netu wieczorem?

Data: 12.02.2019 23:51

Autor: wewerwe_sdfsdfsdf

myślałem, że te memy z willem to jakaś przeróbka avatara xD i nie ogarniałem o co chodzi,

w sumie ten trailer wygląda spoko do momentu pojawienia się niebieskiego willa

https://youtu.be/KJBN59zPipQ?t=45

Data: 11.02.2019 21:40

Autor: Alojz

jak ktos ma Netflixa i nienwie jak film zobaczyć , to moze skorzystac z ruletki.Dajesz w opcjach z jakiej kategorii ma byc film , jaka ma miec ocene i dostajesz propozycje filmow

https://reelgood.com/roulette/netflix

Niedawno subskrybowałem Netflix

Data: 11.02.2019 19:09

Autor: arti

Pomyślałem, filmy jak filmy, ważne, że jest ostrzeżenie przed niechcianymi treściami, ale to co zobaczyłem… mrozi krew w żyłach

BARAKA (myślę, że warto zobaczyć)

Data: 09.02.2019 20:25

Autor: 12358

youtu.be

Dokument z 1992 roku, który nie posiada fabuły i nie padają tam żadne wypowiedzi. Mimo to każdy odczuje, że ma on wiele do powiedzenia. Natura i człowiek w ujęciu Ron Fricke.

Cała prawda o samochodach elektrycznych i Batetiach

Data: 08.02.2019 13:18

Autor: ZorD

youtu.be

Ciekawy półgodzinny film na temat samochodów elektrycznych, bateriach. film daje do myślenia i wg. mnie cały kanał jest godny polecenia.

(oczywiście nie jest to mój kanał)

Data: 08.02.2019 03:44

Autor: Raven

Z nudów obejrzałem Kler, bo ktoś wspominał na nicnej. Nie rozumiem trochę hejtu skierowanego w ten film. Owszem, naświetla patologię kościoła, która – mogłoby się wydawać – jest mocno przesadzona. Ale pokazuje też, że w kościele są księża normalni, z sercem i ludzkimi zachowaniami. I piszę to jako ateista, staram się ocenić go jak najbardziej obiektywnie. Film nie jest materiałem dokumentalnym, nie prześwietla przenikliwie problemów kościoła, a stara się je jedynie o nich uświadomić. Na prawdę zachęcam obejrzeć, w wielu momentach jest na prawdę mocny, ale także przykry i inspirujący. Dlatego też osoby mówiące o tym filmie, że obnaża patologię kościoła, oraz z drugiej strony, osoby mówiące, że film ma na celu jedynie jego oczernienie, mocno wpadają w skrajności. Bo to nie jest film dokumentalny. Mocne 7/10 z mojej strony.

TAŚMY Z MAGDALENKI - HD - film dokumentalny

Data: 07.02.2019 15:39

Autor: Immortal_Emperor

youtube.com

W 2015 r. na zlecenie Biura Edukacji Publicznej IPN został przygotowany, w reżyserii Cezarego Gmyza i do scenariusza prof. Antoniego Dudka, film dokumentalny pod tytułem „Taśmy z Magdalenki”. W materiale filmowym zostały wykorzystane nagrania z rozmów władz państwowych PRL z przedstawicielami NSZZ „Solidarność”, odbywające się w wilii przy ul. Zawrat oraz w ośrodku konferencyjnym MSW w Magdalence – archiwalia te znajdują się w zbiorach BUiAD IPN. Przed filmem prezentujemy ok 10 minutową rozmowę dra Andrzeja Zawistowskiego z prof. dr. hab. Antonim Dudkiem. na temat filmu: Taśmy z Magdalenki oraz materiałów esbeckich z rozmów w ośrodku konferencyjnym w Magdalence

Plusy Dodatnie, Plusy Ujemne - Pierwszy film poruszający sprawę TW Bolka.

Data: 04.02.2019 22:57

Autor: 2_M_A

youtube.com

Plusy dodatnie, plusy ujemne – wyprodukowany przy współudziale TVP film dokumentalny Grzegorza Brauna opisujący postać tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie „Bolek”.

W filmie przedstawiono dokumenty oraz wypowiedzi świadków, według których „Bolek” to Lech Wałęsa. W 2006 Telewizja Polska odmówiła emisji filmu. (za Wikipedia.pl)

Najciekawsze FILMY z 2018 ROKU, które NIE WESZŁY DO POLSKICH KIN

Data: 04.02.2019 21:53

Autor: soochy

film.org.pl

Super ciekawe zestawienie filmów, które nie trafiły do polskich kin, ale zdecydowanie zasługują na uwagę. Część z nich jest już dostępna na platformach streamingowych, ale na niektóre trzeba polować za granicą.

Data: 04.02.2019 20:27

Autor: Alojz

W roku 2017 w niemieckich kinach pokazano w sumie 2 368 filmów
Jesli chodzi o sprzdane bilety to liczac na liczbe mieszkańców to wynik w Polsce i Niemczech jest podobny.

to jest wersja beta mojego autorskiego hasha o niemczech.
Jeszcze władza nie przydzieliła mi autorskiegon hasha…. biurokracja ( ͡º ͜ʖ͡º)

Groźby środowisk żydowskich uniemożliwiają wyświetlanie filmu dokumentalnego

Data: 04.02.2019 20:00

Autor: Immortal_Emperor

hollywoodreporter.com

"Gaza, spojrzenie w oczy barbarzyństwu". Film wygrał nagrodę Goya ("hiszpańskie oskary") w kategorii krótkometrażowych filmów dokumentalnych. Organizacje które chcą wyświetlać film są zastraszane. Pokaz musiał odwołać m.in. kardynał Madrytu. Także kina i festiwale boją się pokazać dokument.

Data: 04.02.2019 18:39

Autor: 2_M_A

Jestem koneserem kina azjatyckiego. I nie, nie chodzi bynajmniej o porno. Chcialbym wysondowac czy byloby zainteresowanie krotkimi recenzjami filmow, ktore ogladam. Gatunki w zasadzie wszystkie, od romansu do horroru. Kraje produkcji to glownie Korea Pd., Chiny, Japonia, Hong Kong i Tajwan. Moze dostalbym jakis autorski tag. Prosze o glosowanie i opinie.

Data: 04.02.2019 10:34

Autor: adm

Jakie znacie i polecacie filmy o przyszłości lub lotach w kosmos?

Z tych co widziałem i jako pierwsze przychodzą mi do głowy: Interstellar, Grawitacja, Life, Marsjanin, Pasażerowie, Moon.

Przyszłość: Blade runner, In time, Elizjum, Total Recall.

Jedna z najlepszych scen współczesnego kina - "No, it's necessary"

Data: 03.02.2019 20:16

Autor: StandardEditor

youtube.com

Chciałbym przypomnieć wszystkim jedną z najlepszych scen współczesnego kina. I jeszcze ta muzyka. Majstersztyk.

Świetna rola Mathew McConaughay w filmie Interstellar.

Data: 03.02.2019 20:14

Autor: Forgotten

Jeśli nawet nie jesteście zapalonymi kinomaniakami to jest spora szansa, że już widzieliście ten film, ale mimo to polecam wszystkim bo naprawdę warto.
Miłego wieczoru ;)
https://youtu.be/jo18VIoR2xU

Nowi mutanci – film w ostatniej fazie produkcji? Nowe informacje

Data: 03.02.2019 15:06

Autor: Sanay

naekranie.pl

Nowi mutanci napotkali po drodze kilka problemów, ale według nowych informacji, wszystko prace nad filmem wciąż trwają.

Data: 03.02.2019 08:36

Autor: Jurand_z_pruszkowa

Postuje moją recenzje za którą dostałem perma

*Pocahontas II – Podróż do nowego bolca (1998)*

W tej części twórcy w pełni ukazują kurewską naturę Pocahontas. Wydaje mi się że mogą mieć konto na wykopie, bo tylko rasowy mizogin byłby w stanie w tak negatywnym świetle przedstawić #rozowepaski

Film zaczyna się typową w życiu księżniczki sytuacją, plemię indian pracuje i zbiera pożywienie, a Pocahontas czesze się, śpiewa piosenki i uprawia pilates.
Dowiaduje się o śmierci chada z poprzedniej części ale jej żałoba trwa jakieś 5 minut, bo po tym czasie w Jamestown Viriginia pojawia się chad II, który nie dość że ma 190 wzrostu, kwadratową szczękę to jeszcze jest bogaty.
Od razu indianka dostaje kurwików w oczach.

Chad II przychodzi z poselstwem, mającym zakończyć spory między anglikami, a indianami. Od słowa do słowa Pocahontas pakuje kosmetyki bo zgłasza się na ochotniczkę na ?e?r?a?s?m?u?s? misję dyplomatyczną. Na wszelki wypadek bierze ze sobą 2m bodyguarda o dziwnym imieniu i zupełnie nieśmieszne zwierzęta bo kocha zwierzaczki :*
Zanim zejdzie z pokładu statku płynącego do Anglii ma już nowego cukrowego tatusia, a chad I jest już przeszłością tak odległa jak jej pierwszy narzeczony.

W Anglii zachowuje się jak studentka z podlasia na I roku pedagogiki na UW po spuszczeniu ze smyczy rodziców. Imprezy, lans, ciuchy, wszystko za hajs chada II kupującego jej drogie prezenty. Warto jeszcze wspomnieć że jej 2m indiański bodyguard robi furorę wśród podstarzałych szlachcianek, znudzonych łysiejącymi betajaśniepanami z brzuchem i postępującą impotencją.

Chad I wraca do gry, jak się okazuje wcale nie zginął, wszystko zostało zmyślone przez głównego antagonistę. Razem z Chadem II ratują Pocahontas uwięzioną za złe prowadzenie się na dworze króla. Przez krótki okres Poca jedzie na dwa fronty bo nie może się zdecydować ale zaczyna mieć refleksje co do swojego kurestwa więc robi to co każda zdrowa kobieta – wybiera lepszego bolca(nie różnią się wzrostem więc wybiera bogatszego).
Włącza się jej standardowe combo kobiecych mechanizmów obrony ego czyli wyparcie + racjonalizacja.
Chad I jest przedstawiony inaczej niż w pierwszej części, jest bardziej arogancki, lekko duszny i nieodpowiedzialny. Chad I tak naprawdę nie zmienia się, to po prostu Pocahontas inaczej go postrzega żeby wytłumaczyć przed samą sobą swój wybór.
Koleś nie specjalnie się martwi odrzuceniem bo właśnie dostał od króla swój własny statek i będzie mógł posuwać córki wodzów indiańskich od Patagonii do Zatoki Hudsona, a czarnowłosa sucz może znowu bez konsekwencji zmienić gałąź.

W ten sposób Pocahontas w ciągu dwóch części bzyknęła 3 top tier samców, a co robi w tym czasie jej plemię? To co od tysięcy lat, zbierają patyki i starają się nie umrzeć.

jurandrecenzuje #film #filmy #podrywajzwykopem #zwiazki #seks #niebieskiepaski #logikarozowychpaskow #heheszki #usa #podroze #klaudiusz #tinder #wychodzimyzprzegrywu #blackpill #takaprawda #niepopularnaopinia #rozwojosobistyznormikami #psychologia

Jeśli chcecie więcej to dawać subcie, następnym razem zrobie mulan

Data: 02.02.2019 19:54

Autor: Bartek

Ujawniono plakat nadchodzącego filmu Del Toro (づ•﹏•)づ Ale szkoda ze Konami to chuj i Silent Hills z Kojimą anulowali( ͡° ʖ̯ ͡°)

Polowanie na Pabla Escobara PL FILM DOKUMENTALNY

Data: 02.02.2019 16:36

Autor: Immortal_Emperor

youtube.com

Swego czasu najbardziej poszukiwany przestępca, przywódca nie grupy a imperium zorganizowanej przestępczości, baron narkotykowy, który kontrolował 80% przemytu kokainy na świecie. Kolumbijczyk Pablo Escobar w najlepszych czasach prosperity potrafił zarobić nawet milion USD dziennie. Posiadał majątek wart 5 miliardów USD, prywatny ogród zoologiczny z rzadkimi okazami zwierząt oraz własną armię złożoną z żołnierzy i kryminalistów. Mając na sumieniu liczne zabójstwa, potrafił hojnie wspomagać biednych - budował stadiony piłkarskie, osiedla mieszkalne i rozdawał pieniądze. Wdzięczna biedota w zamian ukrywała informacje o nim przed policją. Escobar latami ignorował amerykańskie i kolumbijskie rząd i prawo. Nie dość, że uśmiechnięty fotografował się przed Białym Domem, w latach 80. został posłem. Zgubiła go właśnie polityka i marzenia o prezydenturze. Odpowiadał za zamachy i śmierć trzech kandydatów na urząd prezydenta Kolumbii. Żywy Escobar był plamą na honorze policji. Zastrzelono go w 1993 roku w jego kryjówce w rodzinnym Medellin.

Niepokojąco piękne i satysfakcjonujące

Data: 02.02.2019 15:51

Autor: drewniany

youtube.com

Test Grable 25 Maja 1953
Działo M65 atomic cannon
Pocisk miał siłę 15kt, tyle samo co bomba zrzucona na Hiroshimę.
To i tak niewiele w porównaniu z dzisiejszymi głowicami.

Dopełniający całości podkład muzyczny gratis.

Data: 02.02.2019 01:18

Autor: Immortal_Emperor

Pierwszy człowiek

Przed chwilą skończyłem oglądać. Od pierwszej sceny film robi na widzu wrażenie. Sposób w jaki zostało pokazane to co doświadczał pilot, absolutne mistrzostwo. Dodam na koniec że fragment gdzie murzyni protestują, dokładnie oddaje ich obecną postawe roszczeniową wobec wszystkich dokoła.

"biali są na księzycu a ja nie mam pieniedzy, nie stać mnie na lekarza biali na księzycu, moją siostre gryzą szczury biali na księzycu, nie mam co jeść biali na księżycu…"

Polecam

Data: 01.02.2019 20:00

Autor: Sanay

Jestem Legenda z Willem Smithe'm świetna produkcja człowieka szukający szczepionki dla zakarzonych na wirusa.
https://www.filmweb.pl/Jestem.Legenda

Netflix wydał 12 miliardów dolarów w 2018 roku. A jak zapowiada się rok 2019?

Data: 26.01.2019 22:28

Autor: Kubeusz

filmyfantastyczne.pl

15 miliardów dolarów – taką sumę przeznaczy Netflix na produkcje oryginalne w 2019 roku. W sumie włodarze platformy pragną zrealizować aż 90 nowych tytułów, w tym 55 filmów pełnometrażowych. Aż 20 z nich to filmy wysokobudżetowe (koszt ich produkcji znajduje się w przedziale 20-200 milionów dolarów), zaś pozostałe 35 to filmy niezależne, w tym także komedie romantyczne. Dlaczego zwróciłem uwagę na miłosny gatunek dla zakochanych? Bowiem 58% użytkowników sięga właśnie po tytuły jak Do wszystkich chłopców, których kochałam, Swatamy swoich szefów albo Świąteczny książę. Pozostałe 35 filmów będą stanowiły dokumenty oraz animacje.

Oczywiście, nie można zapominać również o serialach – kolosalne sumy pieniędzy zostaną wydane na realizację kolejnych sezonów popularnych serii albo rozpoczęcie zupełnie nowych tytułów.

Oscary 2019. Trzy nominacje dla "Zimnej wojny"!

Data: 22.01.2019 21:47

Autor: stuod2

oscar.go.com

Nominacje do 91. edycji Oscarów zostały ogłoszone. Polacy mają powody do radości. "Zimna wojna" zdobyła trzy nominacje. Wyróżnioną ją (oczywiście) w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Doceniono również reżysera Pawła Pawlikowskiego i Łukasza Żala za zdjęcia.