Trujący kebab uśmiercił dziecko i posłał ponad 800 osób do szpitala w Jordanii.

Data: 31.07.2020 12:49

Autor: 2_M_A

msn.com

Tani kebab w miejscowości Ain-al-Baszra na przedmieściach Ammanu kosztował życie jedną osobę, a 826 z powodu zatrucia trafiło do szpitala z poważnymi objawami. Jordańskie media podają, że ofiara śmiertelna to 5-letnie dziecko z wadą serca.

Ustalono, że kebab okazał się zabójczy, ponieważ mimo upałów, mięso było trzymane poza lodówką. Badania laboratoryjne potwierdziły, że mięso było zepsute i rozwinęły się w nim groźne szczepy bakterii.

Sprzedawcy w knajpce mieli świadomość, że oferowali zepsute mięso. Sprzedawali więc kebab za połowę normalnej ceny, co zapewniło im tłum klientów. Policja zatrzymała jak na razie 2 osoby.

#kebab #jordania #ainalbaszra #amman #zatrucie #zatruciepokarmowe #jedzenie #fastfood

Łatwiejszy dostęp do fast foodów to większa liczba zawałów serca

Data: 16.08.2019 09:53

Autor: Harnas

naukawpolsce.pap.pl

Obszary z większą liczbą restauracji typu fast food cechują się większą liczbą zawałów serca – twierdzą naukowcy. Wykazali oni również, że każda nowa restauracja typu fast food to w skali roku cztery dodatkowe zawały serca na 100 tys. mieszkańców.

#zdrowie #fastfood #zycie

Data: 05.08.2019 13:13

Autor: mortadella

Best noodle soup ever! Change my mind!

Nie jestem wielkim fanem chińskich zupek, wszystkie są zwykle mdłe i nudne. Wolę sobie sam coś upichcić ale czasem nie ma wyjścia i trzeba się zadowolić czymś na szybko. I tu pojawia się Shin Cup, perfekcyjnie doprawiona, wypala ryja przy pełnej porcji "proszku", ale każdy może go sobie sypnąć tyle, ile da radę.

Jak ktoś nie miał okazji spróbować, to szczerze polecam, chociaż nie wiem jak z jej dostępnością w pl.

Aa, by the way, to koreańskie, nie chińskie.

#fastfood #jedzzlurkiem