Dlaczego miliony Polaków nie wykupiło dostępu do netflixowej adaptacji „Wiedźmina”?

Data: 30.12.2019 09:36

Autor: dobrochoczy

salon24.pl

20 grudnia na Netflixie miał premierę pierwszy sezon „Wiedźmina”, który jest amerykańsko-polskim serialem na podstawie sagi o tytułowym wiedźminie. Nie trzeba być pasjonatem książek Sapkowskiego, żeby wiedzieć, iż cykl powieściowy o niesamowitych przygodach Geralta z Rivii — stanowi najdoskonalsze dzieło polskiego fantasy. Netfiksowa produkcja zaś bogactwem przekazu wcale nie ustępuje HBO-wskiej „Grze o Tron” czy nawet hollywoodzkiemu „Władcy Pierścieni”. #fantasy #neftlix #tvp #ciekawostki #polityka #wiedzmin

Data: 30.04.2019 14:02

Autor: m__d

Książki nominowane do nagrody im. Janusza A. Zajda. Co prawda jedna autorka jest nominowana z dwoma książkami, ale największą szansę na "Zajdla" mają Brzezińska i Wegner. Brzezińska jest mało lubiana przez fandom, bo kiedyś powiedziała, że nie czuje się jego częścią czy coś takiego, a Wegner to Wegner i większość czytelników fantastyki zna jego twórczość.

#fantasy #ksiazki

Data: 26.02.2019 12:52

Autor: m__d

Moja pierwsza recenzja książki na lurku. Kiedyś pisałem na wykopie, ale tam siedzą zjeby. A więc: Słowa Światłości Brandona Sandersona.

Zalety:

  • fajny tytuł

  • lepsze od Drogi Królów

  • fajnie rozwija wątek Shallan

  • bohaterów się po prostu lubi

  • Trefniś to zawsze duży plus no i sporo informacji o Cosmere

  • końcówka z Szethem robi robotę (wczesnej warto przeczytać Rozjemcę)

Wady:

– czasem zbyt infantylne i młodzieżowe

– Saedes to k0rva