Media społecznościowe zagrażają porządkowi konstytucyjnemu. Pozywam Facebooka

Data: 06.06.2019 16:02

Autor: cytrynkaa97

polsatnews.pl

  • Pozywam Facebooka za to, że uniemożliwił mi dostępu do informacji - powiedział w programie "Punkt widzenia" prezes Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski. W środę w warszawskim Sądzie Okręgowym rozpoczął się proces przeciwko firmie Facebook w sprawie tzw. cenzury prewencyjnej przed…

    #polska #facebook #cenzura #sad #prawo

Proces przeciwko Facebookowi w Warszawie. Zarzut: cenzura i dyskryminacja

Data: 05.06.2019 13:34

Autor: Starszyoborowy

tvp.info

W środę rozpocznie się proces przeciwko Facebookowi mającemu swoją siedzibę w USA i Irlandii, skąd nadzorowane są profile użytkowane w Polsce. Największy portal społecznościowy został pozwany przez Macieja Świrskiego, który zarzucił mu cenzurę, dyskryminację ze względu na narodowość, poglądy polityczne i wyznanie. To pierwsza tego typu sprawa w Polsce.

#facebook

Data: 01.06.2019 20:58

Autor: Skorpion_Legenda

Jest na już ponad 200! Facebookowa grupa tylko dla MĘŻCZYZN

link do grupy

To nie jest kolejna grupa, w której życiowi nieudacznicy wylewają swoje żale na kobiety i cały świat. Przeciwnie. Zakładając tę grupę inspirowałem się zainicjowanym przez Roberta Bly'a ruchem "Mythopoetic men's movement", zwłaszcza książką "Żelazny Jan: rzecz o mężczyznach". To jest apoteoza niewzruszoności charakteru, stabilności emocjonalnej, wewnętrznej siły; nie zapominając przy tym o szacunku, spontaniczności i życzliwości.

Zapraszam

#mezczyzna #redpill #facebook

Data: 01.06.2019 16:34

Autor: Skorpion_Legenda

Założyłem grupę na fb tylko dla MĘŻCZYZN

https://www.facebook.com/groups/608446532996059/

Można pogadać o codziennych sprawach, o sytuacji mężczyzn w dzisiejszym świecie, męskich problemach, znaleźć wsparcie, poznać kumpli itp. Na chwilę obecną grupa jest prawie pusta. Pomóżcie mi ją zbudować dołączając do niej. Stwórzmy sobie przestrzeń do rozmów w męskim gronie.

#mezczyzna #facebook

Data: 19.05.2019 15:56

Autor: Pancake

" "Ludzie" listy piszą….."

Biedroń ma ciekawą kampanię polityczną na Facebooku. Gratuluję osobie która na to wpadła, jestem pod wrażeniem.

Mianowicie: udostępnia on wiadomości, które "piszą do niego" nieznajomi na Facebooku. Jak się pewnie domyślacie, albo jest to narracja jak z obrazka, albo przeciwny biegun "Panie Biedroń, kocham Pana, tak dogłębnie".

Bardzo dobre wykorzystanie nieświadomości i naiwności społeczeństwa. My zdajemy sobie sprawę z tego, że warto badać źródło informacji w internecie – natomiast nasi rodzice i większość rówieśników, nie.

Posty mają bardzo dużo udostępnień, komentarzy, reakcji – wiadomo "kontrowersja".

Starałem się wyszukać 2-3 konta z tych "wiadomości" jednak bezskutecznie, więcej czasu nie chciało mi się marnować. Ale jestem pod wrażeniem, genialne. Messenger text generator ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#polityka #wiosnabiedronia #biedron #marketing #socialmedia #facebook

Kanada chce zaskarżyć Facebooka

Data: 26.04.2019 12:13

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Facebook dopuścił się poważnych naruszeń prawa o ochronie danych osobowych i nie zapewnił odpowiedniej ochrony swoim kanadyjskim użytkownikom – stwierdził kanadyjski komisarz ds. prywatności w wydanym dzisiaj raporcie związanym ze skandalem wokół Cambridge Analytica.

#facebook

Podcast random:press #008 – IT security i rzeżucha

Data: 20.04.2019 19:11

Autor: siefca

randomseed.pl

  • 60 milionów rekordów z serwisu #LinkedIn;

#Facebook przypadkiem przetworzył kontakty 1,5 miliona użytkowników;

– ataki #DNS Sea Turtle wykryte przez zespół Cisco Talos;

– były szef Mozilli twierdzi, że #Google sabotował rozwój przeglądarki #Firefox;

#Microsoft utracił kontrolę nad Kafelkami #Windows;

– analiza 10 milionów haseł, które kiedyś wyciekły do Sieci;

– toksyczna pozytywność w serwisach społecznościowych.

#podcast #security

Data: 16.04.2019 06:42

Autor: Ijon_Tichy

Na FB wrzuciłem takie zdjęcie i taki oto post:

"Uwaga. Niepopularna opinia.

To prawda, że nauczyciele zarabiają za mało, ale….

Uważam, że większość nauczycieli źle wykonuje swoje obowiązki. Są ludźmi niekompetentnymi i niezaangażowanymi. Źle wykonują swoją pracę i szkodzą uczniom.

Poza kilkoma wyjątkami w szkole miałem do czynienia niemal wyłącznie z nauczucielami nieudacznikami, miernotami i wyrobnikami bez talentu, którzy nie umieli przekazywać wiedzy i zaszczepić w dzieciach i młodzieży zainteresowania wiedzą, pasją do jakiejś dziedziny wiedzy. Patrzę z perspektywy czasu i ogarnia mnie zażenowanie oraz gniew.

Obojętność nauczycieli przejawiała się do tego stopnia, że pozostawali obojętni nawet na krzywdy moich kolegów, tych słabszych, biedniejszych, których inni gnębili, poniżali, a nawet bili, dlatego ja niejednokrotnie musiałem pełnić rolę obrońcy. Niektórzy nauczyciele nawet przyłączali się do poniżania tych uczniów, którzy byli odtrącani przez rówieśników, co było dla mnie szokiem i sprawiało całkowitą utratę autorytetu nauczycieli.

Kiedy słyszę, że nagle wszyscy nauczyciele spełniają jakąś misję, pracują dla pożytku publicznego i wszyscy wymagają bardzo dużych podwyżek, to chciałbym się im zaśmiać prosto w twarze.

Dopiero na studiach zetknąłem się z nauczaniem mądrym, pełnym pasji i zaangażowania.

Dlatego uważam, że powinien zostać stworzony mądrze zaprojektowany system płac i nagród, który będzie nagradzać nauczycieli dobrze wypełniających swoje obowiązki, a przy okazji nie będzie niesłusznie karać nauczycieli pracujących z tzw. trudną młodzieżą. System, w którym nauczyciele beznadziejni (większość z nich) tracą prawa do karty nauczyciela i różnych profitów. Sądzę, że coś takiego jest do zrobienia. Nie może być tak, że beznadziejny nauczyciel zarabia tyle samo, co nauczyciel potrafiący pracować z młodzieżą.

Ps.

Swoją drogą, ten protest jest zorganizowany pod wybory do parlamentu europejskiego. Prowadzi je grono byłych funkcjonariuszy ORMO i PZPR, np. towarzysz Broniarz, czyli aktywny, cyniczny działacz u boku KOD. Wydumane, astronomiczne żądania i nieprzejednany upór świadczą o złej woli i politycznej gierce.

Żeby nie było. Jestem niechętny każdej partii, która jest w sejmie. Oceniam obiektywnie. Ten protest, jest szkodliwą dla uczniów chamską grą polityczną miernot, które nazywamy nauczycielami."

#strajknauczycieli #facebook #polityka

Facebook pyta nowych użytkowników o hasło do ich konta e-mail

Data: 06.04.2019 18:07

Autor: Immortal_Emperor

purepc.pl

Tak, ja również nie wierzyłem, gdy przeczytałem informację prasową Bitdefendera dotyczącą tej praktyki. Okazuje się, że po wpadkach Facebooka związanych z bezpieczeństwem użytkowników (przetrzymywanie nieszyfrowanych haseł, dostępnych pracownikom Facebooka) i następujących po tym wszystkich zapewnieniach Marka Zuckerberga, że oto jego social media wkracza na zupełnie inną ścieżkę, dbając jak nigdy o bezpieczeństwo fejsbukowiczów, wydarza się coś karygodnego. Okazuje się, że Facebook poprosił jednego użytkownika o zweryfikowanie konta poprzez podanie hasła do osobistego e-maila. Ostatecznie Facebook w oświadczeniu prasowym odniósł się do powyższych praktyk.

#INTERNET #facebook #bezpieczenstwo #portalspolecznosciowy

Facebook rozpoczyna współpracę z "niezależnym" weryfikatorem informacji

Data: 03.04.2019 10:49

Autor: furgonschnitzel

wpolityce.pl

"Dzisiaj ogłaszamy uruchomienie naszego programu weryfikacji informacji w Polsce we współpracy z Agence France Presse (AFP), która posiada certyfikat International Fact-Checking Network. AFP zacznie oceniać rzetelność i prawdziwość treści na Facebooku począwszy od tego miesiąca."

"Niezależny" francuski weryfikator xD Rzetelność gwarantowana.

#facebook #media #fakenews #cenzura

Data: 23.03.2019 09:57

Autor: 12358

Tak sobie z rana przy kawce myśle…. @Thanos odwoływał się od "nie spełnia standardów…", czyta to w końcu jakis człowiek, i duma sobie… może faktycznie, ta strona jest ok, i wchodzi na lurka ~14h temu…. ja pi^$@le!

Data: 21.03.2019 15:53

Autor: Thanos

@Emil18 zgłosił dzisiaj, że wysyłanie wiadomosci z linkami do Lurka przez Messanger jest blokowane. zbadałem dokładnie sprawe… co sie okazuje?

FB (właściciel Messangera) zablokował Lurka, bo… nie spełnia standardów społeczności, hahaahha!!!!

(╥﹏╥)

[1] najpierw wszedłem tutaj szukając odpowiedzi:

https://en-gb.facebook.com/help/community/question/?id=865403166846302

gdzie laska poleca, aby potestować w konsoli FB. tam wyrzuca wszystkie błedy

[2] wkleiłem link do konsoli i…. (obrazek pod spodem)

[3] a tutaj link do ich "polityki" lewackiej. brawo FB. Lurek dziękuję Markowi za współpracę.

https://www.facebook.com/communitystandards/

Data: 17.03.2019 15:16

Autor: aborygo

Od 10 miesięcy na FB uporczywie zaznaczam wszystkie reklamy "nie dotyczy" czy tym podobną akcją. Efekt jest taki, że obecnie reklamy mi się nie wyświetlają na wallu, albo są to 1-2 dziennie (zupełnie nowe), które też tak oznaczam. Można powiedzieć, że #lifehack i wygranko ze złą korporacją jej własnym algorytmem. Ale… bez reklam okazuje się, że moja ściana jest prawie pusta. Muszę kilka razy odświeżać aby zniknęła mi plansza, abym dodał nowych znajomych i zdjęcia ble ble ble aby coś się zaczęło dziać. No w wtedy zazwyczaj mi wyskakuje, że któraś z koleżanek polubiła gdzieś śmieszne koty, a kolega gra w gre. Ziew… Często dopiero celowe wejście na profil znajomego pokazuje mi, że coś tam postuje swojego, bo większość aktywności na jakie pojawiają się na ściance to reposty z grup motywacyjno – inspiracyjnych albo tych ze śmiesznymi obrazkami. Generalnie słabo to u mnie wygląda. Kontent na FB stracił zęba, coraz większa ilość znajomych popada w bezbectwo, co pewnie jest efektem, że nawpuszczali przypadkowych ludzi do znajomych i teraz boją się co powiedzą w pracy, czy innej grupie znajomych hołdującej stanowi małej stabilizacji i nie narażania się nikomu.

Piszę to na lekkim kacu po tym jak wczoraj usunąłem 10 osób ze starych znajomych po przekonaniu się, że już nie mamy wspólnego języka. Jak to tam u Was?

Facebook wykorzystuje numer z uwierzytelniania dwuskładnikowego do innych celów

Data: 05.03.2019 15:07

Autor: Immortal_Emperor

smartfony.org

Facebook od dawna musi mierzyć się z oskarżeniami (słusznymi) dotyczącymi zbierania danych i łamania prywatności użytkowników. Jeremy Burge z Emojipedia odkrył szereg głęboko niepokojących rzeczy, o których wiele osób może sobie nie zdawać kompletnie sprawy.

Data: 28.02.2019 21:35

Autor: bmbcz01

Jest tu jakiś Lurek, który zna się na fanpage na fb?

Chciałbym, żeby pod wpisami nie pojawiało się "Opublikowane przez: Imię i Nazwisko". Da się tak zrobić?

Data: 26.02.2019 19:00

Autor: Lukmar

Dzisiaj w radiu słyszałem że 80% nastolatków umieszcza internecie swoje własne, erotyczne zdjęcia. Musiałem akurat wysiąść to nie usłyszałem do końca ale raczej chodziło o portale społecznościowe, a nie jakieś dyski google'a. Gdzie było te 80% kiedy ja byłem nastolatkiem ja sie pytam! ᕦ(òóˇ)ᕤ

A tak serio to trochę straszne. Ciekawe, w którą stronę rozwinie się społeczeństwo. Jak będzie wyglądał świat pod względem relacji międzyludzkich za 50 lat.

Festiwal mizoandrii w komentarzach do artykułu o skatowanym mężczyźnie

Data: 20.02.2019 11:38

Autor: remi13

facebook.com

"Za darmo nie dostał", "Kobitki górą!", "Ciota nie facet", "Pizda w rurkach". Co na to Sylwia Spurek, Hejt-Stopy i inne "ośrodki monitorowania"? Oczywiście nic.

Facebook, BLIK, Gadu-Gadu, BitBay i stado nieświadomych mułów

Data: 15.02.2019 00:22

Autor: QapitanHaq

zaufanatrzeciastrona.pl

Łatwa praca dodatkowa, która nie zajmie więcej niż trzy godziny dziennie, a przyniesie 1500 zł zarobku w tydzień. Zbyt piękne, żeby było prawdziwe? Właśnie takimi ofertami kuszą rekruterzy mułów na Facebooku, a chętnych do rzekomej pracy nie brakuje.

Ps. Minusującym mułom przypominam, to działa w obie strony.

Data: 09.02.2019 00:05

Autor: raptor

Lurki drogie, z okazji wypłaty postanowiłem przekazać darowiznę na pewne stowarzyszenie, jednak FB nie chce mnie puścić dalej. Ciasteczka itp. wyczyszczone. Co robić?

W jaki sposób Facebook stał się lewicową sektą? Opowieść pracownika firmy.

Data: 08.02.2019 19:02

Autor: raptor

quillette.com

Tragiczna relacja pracownika, który przez lata obserwował jak serwis promujący wolność słowa zamienił się w ideologiczny rynsztok prześladujący pracowników o zróżnicowanym światopoglądzie.

Data: 06.02.2019 19:25

Autor: Raven

Czy jak się pisze zaszyfrowaną wiadomość na Messengerze to później po pobraniu paczki z naszymi danymi z Facebooka, to nadal tam będą?

Messenger pozwoli na cofnięcie wiadomości!

Data: 06.02.2019 15:34

Autor: MateuszTeusz

mobtech.interia.pl

Oficjalna możliwość cofnięcia wysłanej wiadomości trafia do komunikatora Messenger i na smartfony z Androidem oraz iOS. Od teraz użytkownicy mają 10 minut na to, aby zrezygnować z wysyłania tekstu czy też plików – jeśli zrobili to przez pomyłkę.

Usuwanie wysłanych wiadomości jest proste – wystarczy dotknąć na omyłkowo przesłaną wiadomość i kliknąć opcję "usuń dla wszystkich".

Aktualizacja przebiega etapami.

Co wie o mnie Facebook? Ściągnąłem dane i zdrętwiałem. Aplikacja czyta SMSy

Data: 06.02.2019 00:11

Autor: false_nine

noizz.pl

Najpierw dostałem w pysk dokładnym rejestrem moich połączeń: są numery, są daty, gdzieniegdzie jest czas ich trwania. W niektórych miejscach pojawiają się nazwiska osób, z którymi rozmawiałem. Moje wkurzenie zaczęło bardzo niebezpiecznie rosnąć. A potem zobaczyłem historię wysłanych i odebranych SMS-ów i mowę mi odjęło.

Data: 03.02.2019 23:46

Autor: djavulen

Nie ma tu jeszcze żadnych wpisów, to czas dodać. Głupie pytanie, ile macie lajków pod zdjęciem profilowym? Ja mam 140 i na tle moich koleżanek wydaje się mnie to mało… Głupie pytanie ale zawsze chciała zadać