Data: 14.10.2019 20:28

Autor: false_nine

Iphone SE 2 prawdopodobnie wyjdzie na początku 2020 roku, w cenie oscylującej wokół 400$. Można przypuszczać, że ceny w Polsce przy naszej super walucie i niziutkim podatku VAT to będzie ok. 2200zł. Jak na warunki Apple – bardzo dobra cena.

Tyle, że cena wcale nie będzie grała głównej roli jak wielu się wydaje. Niewątpliwie, będzie miała znaczenie dla kogoś kto chce mieć Iphone'a, jakiegokolwiek, byle Iphone'a. Inaczej będzie w przypadku takich userów Iphone jak ja sam, w grę wówczas wchodzić będzie nie tylko cena, ale również design i parametry (które w tańszych wariantach są słabsze, ale dla zwykłych userów wystarczające, gdyż większość ludzi nie potrzebuje 16gb ram i 4-rdzeniowego CPU, połowa tego to aż nadto w przypadku iOS).

Krótko mówiąc, jeśli zobaczę w Iphone SE2 takie duże, grube ramki jak w przypadku nowych modeli – to podziękuję (również jeśli będzie fizyczny przycisk HOME), ja kupuję wszystko w pakiecie – design, parametry oraz ekosystem. Jeśli któraś z tych opcji wysiada – wówczas zakupów nie robię.

Przy tym przedziale cenowym, wystarczyłoby mi to co jest w SE + ekran dobrej jakości na całą powierzchnię smartfona i ewentualnie nieco bardziej płaska konstrukcja, może również odrobinę pojemniejsza bateria. Naturalnie co najmniej 2-3 letnie wsparcie techniczne i aktualizacje wliczam w pakiet w ciemno. I to tyle. To nie są wygórowane wymagania.

Co do technologii, to w tej cenie na Face ID lub 3D Touch na pewno nie ma co liczyć, jestem tego świadom. To mankament, ale nie wada krytyczna.

#f9blog #technologia #apple #iphone #smartfony

Data: 10.10.2019 21:02

Autor: false_nine

Metro Exodus nawet z najnowszym patchem i dodatkiem wciąż ma ogromne problemy z optymalizacją oraz masę bugów. Za to właśnie mam pretensje do A4Games, nie uczą się na błędach :) W 2033 i Last Light również zostawili sporo niedociągnięć.

No ale ogólnie trzeba przyznać, że seria Metro jest po prostu dobra, nie wybitna, nie bardzo dobra, po prostu dobra. Jako że PLUSY Metro Exodus już odmieniano przez wszystkie przypadki i ja również mógłbym się pod pozytywnymi recenzjami podpisać, skupię się na tym, co twórcy mogliby jeszcze poprawić:

– W Exodusie potwory nadal potrafią dosłownie przebiegać przez obiekty (np. drzwi-kraty) [Uciekałem przed dwoma bestiami i zatrzasnąłem za sobą kratę, chciałem spokojnie przeładować, a tu BACH, potwory po prostu przeszły przez kratę jakby jej w ogóle nie było. Tak… byłem zaskoczony)

– Bohater może przechodzić przez tekstury (lub też notorycznie "zaczepia" się o tekstury, których nie ma)

– Optymalizacja jak leżała tak leży, na i7 i GTX 1060 6GB na maks rozdziałce i wysokich detalach + DX11 w niektórych miejscach spadki FPS do… 15

– W niektórych miejscach potwory respawnują się bez końca, oskryptowanie to największa wada serii Metro, Exodus także nie jest od niej wolny

– Broń zużywa się baaaardzo szybko, wręcz nieracjonalnie szybko

– Brak szybkiej podróży. Lokacja i terytoria w Exodus są z jednej strony za małe na Fast Travel, z drugiej za duże żeby jej nie było. Ni w pięć ni w dziewięć

– Dialogi są mega długie, postaci leją wodę bez opamiętania. Gdyby jeszcze te rozmowy wnosiły cokolwiek do fabuły, wydarzeń, historii postaci itd, ale dzieje się tak niestety rzadko. Większość przedłużających się rozmów jest po prostu nudna.

– Dużo cutscenek… być może nawet o kilka za dużo. W niektórych momentach brakuje mi cutscenek, w innych przypadkach chyba nie były konieczne, choć się pojawiły. To takie robienie "filmowego" efektu na siłę.

– Słabiutkie AI postaci, NPC nawet nie stwarzają pozorów dopracowania

– Bardzo słaba jakość cieniowania i oświetlenia, to nawet nie jest śmieszne, kiedy skradasz się obok przeciwnika, widać cię jak na dłoni bo jest po prostu za jasno, ale i tak pozostajesz niewykryty.

  -- w tym przypadku można by przyciemnić wnętrza lokacji, wywalić trochę świateł pojawiających sie znikąd (ambient lights zdaje się, tak to chyba się nazywa) i już można by przyjąć, że NPC nie jest głupcem, tylko po prostu nie mógł dostrzec bohatera w ciemności. -- również w tym przypadku można się poratować RESHADEm. Choć to uderzy znowu w wydajność. Przyciemnianie GAMMY daje tylko połowiczny efekt niestety.\

– Niektóre postaci jak Anna mają mocno zmienione osobowości, to nie wygląda dobrze, kiedy ze stanowczego i bezpośredniego charakteru, postać nagle staje się Julią z romansu.

– Za mało METRO w METRZE. Pustynie, tropiki, strumyki i bóg wie co jeszcze, natomiast ze starego klimatu Metra nie zostało dosłownie NIC. Gra ma swoje "nowe uroki", ale tych "starych" stanowczo brakuje i jeden dodatek TWO COLONELS nic w tej materii nie zmienia.

Dorzuciłbym jeszcze kilka, ale zasadniczo najważniejsze wady chyba już wymieniłem, mam nadzieję, że twórcy Metro jeszcze będą pracować nad tym tytułem.

#f9blog #metro #metroexodus #a4games #recenzja #gry #fps

Data: 02.10.2019 16:47

Autor: false_nine

Motorola Razr V4 pojawi się jeszcze w tym roku. Przynamniej takie informacje dało się ostatnio usłyszeć dla składanego smartofna od Lenovo. Smartfon miał się już w wakacje pojawić, jednak premierę odłożono.

W sumie to jeden z najbardziej wyczekiwanych smartfonów w najbliższym czasie. Razr V4 nie będzie mieć klawiatury w ogóle, całość będzie pokrywał ekran dotykowy, zginany w połowie. Kształt telefonu będzie kwadratowy, generalnie będzie on niewielkich rozmiarów po zamknięciu, nie wiadomo natomiast jak to będzie z grubością.

Należy zaznaczyć, że ekrany zaginane będą plastikowe, a nie szklane, więc będą znacznie bardziej podatne na uszkodzenia, sama cena składanych smartonów również nie będzie zbyt zachęcająca. Czy takie rozwiązanie się przyjmie wśród userów również dopiero się okaże.

Zdjęcia oczywiście to koncepty, pewne rzeczy na pewno jeszcze ulegną zmianom. Niemniej poniżej daję niewielką galerię z tym modelem.

1

2

3

4

======================================================================

Źródło:

https://www.techradar.com/news/motorola-razr-v4-what-we-want-to-see

https://edge.alluremedia.com.au/m/l/2019/03/motorola-razr-2019-concept

https://i-cdn.phonearena.com/images/article/118331-two_lead/Verizons-foldable-Moto-RAZR-2019-leak-pegs-a-holiday-release-1500-price-yet-ho-hum-specs

https://i.pinimg.com/originals/26/fe/aa/26feaace82719d6997d8d52efca45f5d

https://edge.alluremedia.com.au/m/l/2019/03/motorola-razr-2019-concept

https://www.t3.com/feature/motorola-razr-release-date-price-specs

#f9blog #technologia #smartfony #lenovo #razr #motorola

Data: 27.09.2019 21:42

Autor: false_nine

Apple Iphone zaplanowany na rok 2020 już na renderach. Jako użytkownik Apple Iphone jestem zainteresowany. Wreszcie widzimy jakąkolwiek "rewolucję" (tak, jak na standardy Apple to trzeba to tak nazwać) w postaci braku obrzydliwego notcha.

Jeśli za zmianami designu będzie szła zmiana polityki cenowej, to gasnący prestiż Apple może ponownie zagościć na salonach.

Jak widać cały "potencjał" rozwiązania z notchem został zmieszczony w górnej części ramki obudowy. Podobnie jak wcześniej, same ramki są większe niż te, które w swoich produktach oferuje konkurencja. No ale jeśli Apple nie zamierza umieszczać aparatów pod ekranem jak Samsung, rozwiązanie z ramkami jest jedynym sensownym (nie licząc "wysuwanych" aparatów jak w ASUSach).

Pożyjemy zobaczymy, jak zawsze najpopularniejszy Iphone będzie tym z najrozsądniejszą ceną. Bo fakt jest taki, że prawdziwa rewolucja w Apple musi dotyczyć nie tylko oferty, ale przede wszystkim podejścia do klienta oraz do polityki cenowej, obie te rzeczy się łączą.

#f9blog #ciekawostki #technologia #smartfony #apple #iphone

Data: 25.09.2019 03:14

Autor: false_nine

A teraz pora na kilka nowinek na temat następnej fali nowych smartfonów od największych producentów. W oko mi wpadły dwa modele, od Samsunga oraz Xiaomi.

Xiaomi Mi MIX Alpha

1

Gwoździem programu jest ekran pokrywający także krawędzie smartfona, nie tylko front.

2

Specyfikacja – Qualcomm Snapdragon 855 Plus, 12 GB RAM i 512 GB pamięci wewnętrznej UFS3.0, bateria o pojemności 4050 mAh z funkcją szybkiego ładowania 40W oraz wsparcie technologii 5G.

Cena – ok. 12000zł

Samsung Galaxy S11

4

Mocno odświeżona konstrukcja, dwa wyświetlacze, mały na tyle i duży, bezramkowy z przodu.

5

To póki co koncepty także może będą a może ich nie będzie, zobaczymy. Ale te smartfony nawiązują do tego za co ja tego typu sprzęt bym pokochał, prostotę, minimalizm i bogactwo funkcji.

#f9blog #technologia #smartfony

Data: 21.09.2019 09:56

Autor: false_nine

Nowa aktualizacja systemu Apple to jeden z najlepszych update'ów jakie dostał ten system w ogóle. iOS 13 jest doprawdy bardzo dobrze przygotowany.

Poza oczywistymi zmianami, o których można już przeczytać wszędzie, napiszę o kilku rzeczach, o których "testerzy" chyba zapomnieli. Testowane na Iphone SE.

– system lepiej wykorzystuje zasoby systemowe. Wcześniej jak włączałem filmy na YT i ustawiałem dość głośno, telefon się grzał. Teraz jest chłodny. Widoczna różnica.

– wibracje wydają się być intensywniejsze niż wcześniej.

– poprawiła się jakość dźwięku.

– tryb ciemny może także przyciemniać tapetę, bardzo wygodne bo obraz jest dzięki temu czytelniejszy.

– w AppStore znikła zakładka "updates"

– cały system jest bardziej responsywny i chodzi szybciej

– na dole ekranu pojawiła się nieprzezroczysta belka na główne aplikacje

Bardzo mi szkoda, że do tak fajnego systemu Apple robi przeciętne telefony po astronomicznych cenach. Jeśli tak dalej pójdzie to niestety, ale przerzucę się na Note 11 prawdopodobnie.

#f9blog #ios #apple

Data: 22.08.2019 00:07

Autor: false_nine

Posty @Alojz na temat Niemiec i imigrantów, od pewnego czasu skłaniały mnie do wniosku, że Niemcy tak naprawdę wiedzieli czy się skończy ta cała podmiana populacji. Ja tam nigdy nie wierzyłem w tę całą ideę, mieszania ras, multikulturalizmu i tego typu rzeczy.

Być może ktoś uznał, że jest to mniejsze zło? Obecni Niemcy w końcu wymrą (tendencja wiadoma od dawna już), do tego czasu będą pracować na 'nowych Niemców' czyli śniadych, którzy za 2-3 pokolenia już będą "prawdziwymi Niemcami" (czymkolwiek ten twór już wówczas nie będzie).

Niemców mi nie szkoda, nie jestem oryginalny, ale jest w tym procesie coś smutnego jednak. Oby Polski nigdy nie spotkał podobny los.

Mała uwaga: Jak oglądam czasem filmiki gdzie muzułmańskie dzieci leją niemieckie, to od razu widać, kto jest przystosowany do przemocy, a kto nie jest w ogóle. Widać Europejczycy tak mocno przeżyli dwie wojny światowe, że odmówili jakiejkolwiek walki. Problem w tym, że inni nie zamierzają iść w tę samą stronę, wręcz przeciwnie, oni do walki są bardzo dobrze przygotowani w sensie społecznym. Jak to się może skończyć? Chyba każdy widzi.

#opinia #f9blog