Ministerstwo Cyfryzacji: na eurowybory bez dowodu osobistego, wystarczy aplikacja mObywatel

Data: 24.05.2019 21:30

Autor: Mimo

antyweb.pl

Już w najbliższą niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego, oczywiście zachęcamy do wzięcia w nich udziału, jednocześnie możemy Was poinformować, że nie musicie się martwić, jeśli zapomnicie wziąć ze sobą dowód osobisty, ważne aby nie zapomnieć smartfona z aktywną aplikacją mObywatel, a smartfona rzadko kto zapomina.

#mobywatel #eurowybory #wybory #technologia

Kto z kim, czyli frakcje w Parlamencie Europejskim

Data: 24.05.2019 14:07

Autor: Harnas

polskieradio.pl

PE obecnie składa się z 766 posłów (po czerwcowych wyborach w PE będzie 751 eurodeputowanych), wybranych w 28 Państwach Członkowskich Unii Europejskiej. Od 1979 r. posłowie są wybierani w powszechnych wyborach bezpośrednich na okres 5 lat. Liczba posłów do PE z każdego kraju jest w przybliżeniu proporcjonalna do liczby jego ludności. Na mocy traktatu lizbońskiego żaden kraj nie może mieć mniej niż 6 lub więcej niż 96 przedstawicieli.

Kandydaci do parlamentu startują w wyborach zwykle w barwach którejś z partii istniejącej w danym kraju, jednak po wejściu do PE przyłączają się do jednej z frakcji politycznych funkcjonujących oficjalnie w Europarlamencie (lub pozostają niezależni). Posłowie dobierają się w grupy polityczne według podobieństwa poglądów. Politycy zasiadają w izbie parlamentu według przynależności do frakcji, a nie według przynależności narodowej.

Prawo UE dokładnie określa na jakiej zasadzie powstają europejskie partie polityczne. Każda frakcja musi się składać z co najmniej 25 deputowanych reprezentujących minimum 7 państw (jedna czwarta państw członkowskich). Obecnie w PE znajduje się siedem frakcji.

#polityka #eurowybory #partia

"Nie dla obcych roszczeń" nowy spot Konfederacji

Data: 15.05.2019 23:38

Autor: Immortal_Emperor

youtube.com

PiS obiecywał wstawanie z kolan, a upadł na twarz. Po tajnych negocjacjach w siedzibie Mosadu tchórzliwie wycofał się z ustawy o IPN, która zakazywała kłamstw na temat rzekomego udziału Polaków w Holokauście. Fałszywe oskarżenia wobec Polaków mają na celu wyłudzenie od naszego państwa nawet 300 miliardów dolarów w ramach roszczeń żydowskich. Naciski na to pojawiają się ze strony USA, gdzie uchwalono ustawę 447. PiS ulega każdemu rozkazowi ze strony amerykańskiej, a na jaw wychodzą fakty o trwających od 4 lat negocjacjach polskiego rządu z Izraelem na temat realizacji roszczeń żydowskich! Nie pozwólmy rządowi PiS na grabież Polski i realizację roszczeń żydowskich. Pokażmy czerwoną kartkę ludziom bez odwagi, honoru i woli. 26 maja oddaj głos w obronie Ojczyzny, oddaj głos na Konfederację!

#zydzi #pieniadze #konfederacja #eurowybory