Niemcy zburzą wsie, by rozbudować kopalnie węgla.

Data: 27.07.2020 11:19

Autor: malcolm

tvp.info

#niemcy #eurokolchoz #lewackalogika #ocieplenieklimatu

Mimo że Niemcy zadeklarowały, iż do 2038 r., a więc za 18 lat, całkowicie zrezygnują z wykorzystywania węgla jako paliwa, to nadal rozbudowują kopalnie – także kosztem okolicznych mieszkańców.

Miejscowości Berverath, Oberwestrich, Unterwestrich, Keyenberg i Kuckum mają zostać wyburzone, by poszerzyć obszar wydobycia kopalni. Usunięte będą także gospodarstwa, które powinny podlegać ochronie jako zabytki.

Unia szykuje nowe podatki. Zapłacimy więcej za plastik oraz "cło węglowe"

Data: 23.07.2020 12:24

Autor: stawo73

businessinsider.com.pl

Na zakończonym w poniedziałek szczycie Unii Europejskiej przywódcy UE zgodzili się na ustanowienie wartego 750 miliardów euro „funduszu odbudowy”, który ma pomóc na nowo rozruszać gospodarki państw europejskich po wcześniejszym zduszeniu ich lockdownem spowodowanym paniką koronawirusową.

Zgodzono się także na pogłębienie federalizacji poprzez nadanie UE uprawnień do bezpośredniego nakładania podatków. Jako pierwsze zostanie wprowadzony podatek od niepoddającego się recyklingowi plastiku, podatek węglowy, czyli dodatkowe cło od towarów, do wyprodukowania których wyemitowano dużo CO2, a także podatek cyfrowy, czyli od dużych firm internetowych, które prowadzą działalność na terenie UE, a podatki płacą w miejscu zarejestrowania.

#ue #eurokolchoz #gospodarka #podatki

Milenie miliardów w UE (kosztem Polski i biednych krajów)

Data: 21.07.2020 00:39

Autor: malcolm

niezalezna.pl

#polityka #koronawirus #wojna #uniaeuropejska #eurokolchoz

"Fundusz odbudowy opiewający na 750 mld euro, ale 390 mld euro zamiast 500 w dotacjach – taką propozycję przekazał liderom szef Rady Europejskiej Charles Michel. Są cięcia w rolnictwie, wydatkach na transformację energetyczną oraz w funduszach na spójność."

Dynamika mielenia miliardami jest taka jakby chodziło o przesypywanie piasku na plaży. Ale dobudować trzeba kraje po wojnie której nie było…

Sikorski i Halicki w obronie Verhofstadta

Data: 17.06.2020 19:48

Autor: malcolm

niezalezna.pl

#radeksikorski #halicki #platformaobywatelska #gayverhofstadt #eurokolchoz

Dziś europosłowie PiS zaapelowali w stolicy Belgii o pozbawienie immunitetu b. premiera Belgii, deputowanego do Parlamentu Europejskiego Guy Verhofstadta, który w poprzedniej kadencji PE „zasłynął” z antypolskich wypowiedzi. Jednak już kilka godzin później Belg zyskał poparcie znad Wisły polskiej opozycji. – To wstyd. Jego przemówienie o Marszu Niepodległości było propolskie, choć mógł się w jednym zdaniu zagalopować – oświadczyli politycy PO.

Przymusowa relokacja migrantów prowraca.

Data: 08.06.2020 21:35

Autor: malcolm

tvp.info

#migranci #eurokolchoz #blm

"Na poniedziałkowej konferencji w siedzibie resortu szef MSWiA mówił o liście, który do Komisji Europejskiej wystosowali ministrowie spraw wewnętrznych państw Grupy Wyszehradzkiej – Polski, Słowacji, Węgier i Czech, a także Estonii, Łotwy oraz Słowenii. Pismo dotyczy Paktu w sprawie Migracji i Azylu, którego publikację zapowiedziano na drugi kwartał bieżącego roku."

Powstała petycja ws. wyrzucenia „W pustyni i w puszczy” z listy lektur

Data: 04.06.2020 21:02

Autor: malcolm

wprawo.pl

#eurokolchoz #poprawnoscpolityczna

Nauczycielka ze szkoły w Sochaczewie, Katarzyna Fiołek, przygotowała i udostępniła w Internecie petycję do ministra edukacji, w której domaga się wyrzucenia „W pustyni i w puszczy” z listy lektur szkolnych. Według Fiołek książka Henryka Sienkiewicza „utrwala szkodliwe stereotypy i krzywdząco przerysowuje kulturowe różnice”. Nauczycielka określa książkę jako „rasistowską” i twierdzi, że uczniowie czytający tę lekturę „nie są gotowi, nawet przy wielkim wsparciu nauczyciela, na krytyczne odczytanie tekstu, na zetknięcie z bardzo złożoną problematyką podbojów kolonialnych”.

W świecie śmierci z powodu koloru skóry, nie pozostaje nic innego jak stwierdzić, że Kali ma twarz George’a Floyda – podsumowuje Fiołek.

Kronika koronawirusowych absurdów :-)

Data: 13.05.2020 12:22

Autor: malcolm

gazetabaltycka.pl

#koronawirus #eurokolchoz

Wszyscy pamiętamy jeszcze, jak zabrakło w Polsce osławionych maseczek, których nakaz noszenia w przestrzeni publicznej obowiązuje od któregoś czwartku. Pamiętamy też szybką akcję polskiego rządu, który sprowadził maseczki (ale nie tylko) największym samolotem transportowym świata. I starszą panią, ponad dziewięćdziesięcioletnią, która w tej trudnej sytuacji rozpoczęła własnoręczne szycie maseczek, tak bardzo potrzebnych zwłaszcza pracownikom służby zdrowia.

Opozycja próbowała zdyskredytować działania rządzących stwierdzając, że dostarczone z Chin maseczki nie mają stosownych certyfikatów. I tu pierwszy absurd, na który chcę zwrócić uwagę. Także maseczki szyte przez starszą panią żadnych certyfikatów nie miały. I jako takie nie powinny być na terenie Unii Europejskiej używane! Ba. Gdyby nawet każdy Polak zaczął szyć maseczki (produkt technicznie tak zaawansowany, że nie można go w Polsce produkować), to i tak nie można by ich używać. Wszak na żadnej takiej maseczce nie mógłby pojawić się złowieszczy znaczek „CE”. A, jak wiadomo, maseczka bez takiego znaczka jest „nieważna”.

Unijna burza po wyroku niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego

Data: 10.05.2020 22:31

Autor: malcolm

niezalezna.pl

#eurokolchoz #uniaeuropejska #konstytucja

Federalny Trybunał Konstytucyjny uznał, że działania i decyzje organów Unii Europejskiej były sprzeczne z europejskimi przepisami kompetencyjnymi. Niemiecki Trybunał Konstytucyjny sprzeciwił się wydanemu w grudniu 2018 roku przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wyrokowi akceptującemu działania Europejskiego Banku Centralnego w ramach prowadzonego od 2015 roku programu kupowania obligacji państwowych. "Komisja Europejska analizuje szczegółowo orzeczenie niemieckiego Federalnego Trybunału Konstytucyjnego i może rozpocząć w związku z nim procedurę o naruszenie prawa Unii Europejskiej" – taką wiadomość przekazała dziś przewodnicząca tej instytucji Ursula von der Leyen.

Ps. Czy zatem niemcy zostaną ukarane odebraniem prawa głosu i środków z UE ? :-) Co na to von Tusk? Jak skomentuje to PO?

Koronawirus pretekstem do wdrożenia Zielonego Ładu.

Data: 07.05.2020 12:58

Autor: malcolm

wprawo.pl

#koronawirus #eurokolchoz #zielonylad

W wystąpieniu 28 kwietnia przewodnicząca KE Ursula von der Leyen zachwycała się skutkami lockdownu opowiadając o czystym powietrzu i odradzającej się przyrodzie. – Jako że planujemy teraz powoli wracać do pracy i zamierzamy zainwestować miliardy euro w ponowne uruchomienie gospodarki, powinniśmy unikać powrotu do starych, powodujących zanieczyszczenia środowiska nawyków. Zamiast tego powinniśmy lepiej odbić się od tej pandemii. Wykorzystując Europejski Zielony Ład jako nasz kompas, możemy przekształcić ten pandemiczny kryzys w okazję do odbudowy naszych gospodarek w innym kierunku i sprawienia, by były one bardziej odporne.

Jeśli UE to głód i śmierć, to nie jest to przyszłość dla nas

Data: 10.04.2020 10:49

Autor: malcolm

tvp.info

#koronawirus #uniaeuropejska #eurokolchoz

– Mam nadzieję, że politycy proeuropejscy zrozumieli, że jeśli Unia to głód, śmierć i wyrzeczenia, to nie jest to przyszłość, jaką mamy zostawić naszym dzieciom .(..) Weźmy przyszłość naszego kraju w nasze ręce bez chodzenia po prośbie” powiedział Lider Ligi, głównej partii włoskiej opozycji, Matteo Salvini oświadczył w czwartek w Senacie.

Komisarz: to nie koniec Europejskiego Zielonego Ładu

Data: 21.03.2020 12:06

Autor: malcolm

energetyka24.com

#co2 #eurokolchoz

Europejski Zielony Ład, plan całkowitego odejścia od węgla do 2050 r., zostanie zrealizowany pomimo pandemii koronawirusa – powiedział komisarz ds. rynku wewnętrznego.

Niższa produkcja oznacza, że ​​w tym roku oczekuje się, że emisje przemysłowe w Europie spadną o ponad 20 milionów ton dwutlenku węgla – poinformował Reuters, zmieniając poprzednią prognozę z poniedziałku, która zakładała spadek o 10-20 milionów ton.

Ceny emisji dwutlenku węgla w UE spadły w wyniku pandemii, obniżając cenę pozwoleń na zanieczyszczenia, które firmy muszą kupić, aby „pokryć” swoje emisje.

Gorsza jakość filmów, ale internet dla wszystkich

Data: 19.03.2020 09:16

Autor: malcolm

niezalezna.pl

#eurokolchoz #netflix #koronawirus

Komisarz Unii Europejskiej ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton zaapelował do internetowych platform streamingu video, takich jak np. Netflix, aby przyjęły rozwiązania, które ograniczałaby ryzyko blokowania internetu w czasach, w których wielu ludzi spędza całe dnie w domach z powodu koronawirusa .

Komisja Europejska uważa, że nadmierny transfer danych, spowodowany telepracą lub oglądaniem filmów, wiąże się z ryzykiem obciążenia infrastruktury internetowej w czasie, gdy jest ona potrzebna również opiece zdrowotnej, czy nauczaniu online.

Unia rozważa zamknięcie granic?

Data: 09.03.2020 20:02

Autor: malcolm

niezalezna.pl

#koronawirus #eurokolchoz

Minister Michał Dworczyk. Pytany, czy UE rozważa zamknięcie granic, odparł, że "jeżeli dynamika tej choroby będzie postępowała, należy liczyć się z działaniami na poziomie międzynarodowym".

Dziwne, przed uchodźcami niosącymi tyfus, odrę, ospę etc granic się nie dało zamknąć a tu przed grypą się obronimy? :-)

Politycy Platformy NIE PAMIĘTAJĄ, jak zapraszali uchodźców

Data: 03.03.2020 20:48

Autor: malcolm

niezalezna.pl

#eurokolchoz #platformaobywatelska #kidawa #wyboryprezydenckie

Małgorzata Kidawa-Błońska nawołuje dziś, by chronić polskie granice przed falą imigrantów z Azji i Afryki.

A jeszcze nie tak dawno Ewa Kopacz podkreślała, że przyjęcie uchodźców jest "naszym obowiązkiem" i "testem na przyzwoitość". – Polski nie stać dzisiaj na przyjmowanie imigrantów ekonomicznych, ale chcemy przyjmować uchodźców, tych którzy nie mogą w swoim kraju czuć się bezpiecznie – mówiła. A Cezary Tomczyk, rzecznik rządu Kopacz, opowiadał w RMF FM, że "12 tys. uchodźców w Polsce to sprawiedliwe, ale jesteśmy przygotowani na każdą liczbę".

Radosław Sikorski do sędziego: Jak śmiesz, dupku

Data: 02.03.2020 11:51

Autor: malcolm

tvp.info

#sikorski #platformaobywatelska #reformasadownictwa #eurokolchoz

"Jak śmiesz, dupku, ogłaszać, co jest dobre, a co złe, dla Polski? Kto Cię do tego upoważnił? – napisał na Twitterze Radosław Sikorski. Były szef polskiej dyplomacji w rządzie PO-PSL zwrócił się w ten sposób do zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych."

Ogólnie to myśl ciekawa bo jaki jakikolwiek sędzia może kogokolwiek sądzić wg kryteriów tego co dobre a co złe wobec prawa?

Wielka akcja WYSYŁANIA E-MAILI

Data: 12.02.2020 16:22

Autor: malcolm

niezalezna.pl

#polska #reformasadownictwa #uniaeuropejska #eurokolchoz

Od dzisiaj rusza wielka akcja portalu Niezależna.pl oraz "Gazety Polskiej" – wysyłania listów, w których prezentujemy prawdziwą sytuację w Polsce, do europejskich polityków i dziennikarzy. Poniżej znajduje się formularz, dzięki któremu mogą Państwo łatwo wysłać e-mail w języku angielskim do europosłów, komisarzy EU i redakcji popularnych tytułów prasowych w krajach UE. Niedługo kolejne wersje językowe!

Dziś Wielka Brytania opuszcza Unię Europejską

Data: 31.01.2020 11:02

Autor: malcolm

tvp.info

#brexit #uniaeuropejska #eurokolchoz

O północy czasu kontynentalnego z 31 stycznia na 1 lutego Wielka Brytania przestanie być oficjalnie członkiem Unii Europejskiej. Brexit będzie pierwszym przypadkiem wystąpienia z UE. Okres przejściowy po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE ma potrwać 11 miesięcy.

Ciekawe co na to medialni sceptycy, ci co twierdzili że Brytole nie chcą wychodzić , że się pomyli w redefendum, że trzeba głosowanie powtórzyć, że zostali przez ruskich zmanipulowani etc etc etc. Może Tusk to skomentuje? W końcu to w dużej mierze jego zasługa ( ͡º ͜ʖ͡º)

Wielka Brytania wychodzi z Unii Europejskiej. Europarlament oficjalnie poparł umowę

Data: 30.01.2020 15:17

Autor: malcolm

niezalezna.pl

#ue #eurokolchoz #uniaeuropejska

"Państwa członkowskie w Radzie Unii Europejskiej przyjęły decyzję o zawarciu umowy o wyjściu Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty. To ostatni formalny krok, który sprawia, że brexit nastąpi w uporządkowany sposób. Brexit będzie pierwszym przypadkiem wystąpienia któregoś z państw członkowskich Unii Europejskiej. W efekcie Unia straci prawie 5,5 proc. swojej powierzchni, niemal 13 proc. ludności i drugą co do wielkości gospodarkę, która wytwarza 15 proc. unijnego PKB."

Brexit uchwalony!

Data: 23.01.2020 10:15

Autor: malcolm

tvp.info

#brexit #wielkabrytania #uniaeuropejska #eurokolchoz

Brytyjski parlament ostatecznie przyjął projekt ustawy o porozumieniu w sprawie wystąpienia z Unii Europejskiej. Na nic zdały się zawodzenia przeciwników demokracji że brytyjczycy nie chcą wyjść z eurokołchozu i zostali przez ruskich zmanipulowani. Dali temu wyraz w referendum. Tu władze Wielkiej Brytanii zachowały się dojrzale i uszanowały zdanie społeczeństwa nie powtarzając do skutku głosowań i czy nie przeciągając czasu głosowania. Wszelkiej maści "znawcy" twierdzili że Anglicy tak na prawdę nie chcą brexitu tylko nie dojrzeli do demokracji i źle zagłosowali – po dymisji rządu i nowych wyborach parlementarnych ludzi pokazali wyraźnie co chcą i że to "elita" nie dojrzała do demokracji (skąd my to znamy? ;-) )

Wielka Brytania: konserwatyści wygrywają wybory i będą mieć samodzielną większość

Data: 12.12.2019 23:21

Autor: malcolm

tvp.info

#wielkabrytania #brexit #eurokolchoz

Partia Konserwatywna premiera Borisa Johnsona zdecydowanie wygrała czwartkowe przedterminowe wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii. Według badań exit polls, konserwatyści będą mieć w nowej Izbie Gmin 368 mandatów, czyli będą mogli rządzić samodzielnie. W momencie rozwiązania parlamentu ich frakcja liczyła 298 posłów. Czyli brexit można uznać za sprawę załatwioną :D . A ile się namieli z eurosowchodu że przecież oni tak na prawdę to nie chcą..

Niedobór leków w Europie. Unia potrzebuje strategii-komentarz

Data: 10.12.2019 09:58

Autor: malcolm

tvp.info

#leki #gospodarka #ue #eurokolchoz

"W Brukseli ministrowie odpowiedzialni za sprawy zdrowia dyskutowali o problemach związanych z dostępem do leków w UE. Wskazywali, że potrzebna jest unijna strategia walki z problemem i zachęty, które sprawią, że produkcja leków będzie wracać do Unii."

A pomyśleć że kiedys mieliśmy przemysł farmaceutyczny który zabezpieczał w pełni potrzeby kraju. Potem, w ramach otwierania się na UE sprzedaliśmy go za grosze a kapitaliści zoptymalizowali i zglobalizowali koszty przenosząc produkcję strategicznych składników do Chin. I mamy efekty. Czy ktoś za to odpowie? Zakłady wyprzedano, część zaorano, kadrę rozpędzono i przekwalifikowano na handel, wprowadzono przepisy że praktycznie tylko duże koncerny są w stanie lek na rynek wprowadzić (mega ochrona patentowa). Efekt? Ceny wzrosły wielokrotnie., leków brak – i tu UE znowu zabierze wszystkim w podatkach i inflacja(druk pustego pieniądza) aby dać koncerną które zarobiły na tym krocie aby teraz znowu zarobiły na odkręcaniu tego co namieszały :-))))))

Data: 17.05.2019 08:51

Autor: Ijon_Tichy

To zaczyna być bardzo, bardzo denerwujące.

Oto na TVP w końcu, po nie wiem jakim czasie, wspomniano coś na temat konfederacji. I oto okazuje się, że według przedstawianego sondażu konfederacja ma tylko 2% poparcia.

Ja nie wiem, ile poparcia realnie ma konfederacja. Jednak znamienne jest to, że TVP całkowicie ignoruje konfederację, tak, jakby ta partia nie istniała, a jesli już cokolwiek wspomina o konfederacji, to tylko w obrębie takiej narracji, że konfederacja nie cieszy się najmniejszym poparciem Polaków.

Żenada – TVPis jest obrzydliwe tak samo jak Wyborcz i jak TVN, czy radio zet.

#wybory #eurokolchoz #tvpis #pis #tv #konfederacja #manipulacja

Błędna polityka UE ws biopaliw przyczyną olbrzymiego wzrostu emisji CO2.

Data: 01.05.2019 17:22

Autor: stawo73

wnp.pl

Unia Europejska chcąc doprowadzić do zmniejszenia zużycia ropy naftowej wprowadziła lewo promujące biododatki do paliw, oraz otworzyła się szeroko na olej palmowy, który jest szeroko używany między innymi jako dodatek do biopaliw. Doprowadziło to wielokrotnego wzrostu upraw palmy oleistej w Malezji i Indonezji, pod które to uprawy wykarczowano tysiące olbrzymie połacie dżungli z siedliskami dzikich zwierząt (zwłaszcza orangutanów) oraz doprowadzono do wzrostu emisji CO2 w tych państwach na niespotykaną dotąd skalę.

Dziś do rozumków unijnych urzędasów doszło już do czego doprowadzili przez swoją głupotę (a może przez korupcję?), więc UE zmienia to lewo tak, by zmniejszyć udział oleju palmowego jako dodatku do biopaliw. Nie podoba się to jednak Malezji i Indonezji, gdzie na skutek unijnych preferencji uprawa i przetwórstwo palmy oleistej rozrosły się w przeciągu ostatnich kilku lat do bardzo poważnych rozmiarów. Kraje te grożą więc Unii działaniami odwetowymi.

#biopaliwa #eurokolchoz #olejpalmowy