Data: 15.07.2019 07:24

Autor: Sillia

#dziendobry Lureczki! Takie poniedziałki jak ten to ja lubię. Na wejściu news o zwolnieniu kierownika, którego poziom niekompetencji był ignorowany przez lata i wydawało się że jest osobą niezatapialną… to ile osób przez ostatnie lata przez nią płakało, ilość osób które z jej powodu odeszły z firmy… Ehhh oliwa nierychliwa, ale…

Data: 15.07.2019 06:41

Autor: Orion

Wiem, że poniedziałek ale mimo wszystko: Dzień dobry! (ʘ‿ʘ)

No to na rozgrzewkę ciekawostka kosmiczna:

Waży o 10% więcej niż słońce, a jego średnica to zaledwie nieco ponad 4000 km. Jeden z największych do tej pory odkrytych diamentów, pieszczotliwie nazwany przez naukowców Lucy (od hitu Lucy In the Sky with Diamonds grupy the Beatles) naprawdę nazywa się BPM 37093.

Istnienie tego typu obiektów od dłuższego czasu było tylko teorią. Głównie dlatego, że nie dysponowaliśmy technologią, pozwalającą na potwierdzenie ich istnienia. Już w latach 60. przewidywano, że kończące swój żywot gwiazdy mogą krystalizować zaczynając od samego środka. W 1995 uważano, że na podstawie obserwacji astrosejsmologicznych możliwe jest sprawdzenie teorii. 9 lat później Travis Metcalfe i jego zespół za pomocą tych metod oszacowali, że wspomniany obiekt o nazwie BPM 37093 skrystalizował w 90% stając się tym samym największym diamentem znanym człowiekowi.

Gwiazda staje się tak zwanym białym karłem, kiedy ustają reakcje termojądrowejądrowe. Podczas gdy jądro stopniowo się ochładza, obiekt zaczyna zapadać się i zwiększać swoją gęstość. Niektóre białe karły składają się głównie z węgla, co w przypadku krystalizacji powoduje powstanie diamentu.

Lucy ma 10000000000000000000000000000000000 karatów, skąd to wiadomo? Badaniem wnętrza ziemi bez bezpośredniego zaglądania, zajmuje się sejsmologia. Astrosejsmologia wykorzystuje tą samą metodę. Białe karły pulsując zdradzają naukowcom tajemnice swego wnętrza, które w przypadku Lucy okazało się największym diamentem w galaktyce.

Przy największym diamencie świata zwanym Cullinan mającym 3106 karata, Lucy wydaje się być łakomym kąskiem dla rynku jubilerskiego. Jednak nikt nie ma złudzeń, że samo dotarcie do oddalonego około 513 bilionów kilometrów klejnotu jest chwilowo niewykonalne, nie mówiąc już o innych problemach natury technicznej przy obróbce czy cięciu.

Jest jednak szansa, że będziemy mieć równie wielki diament w samym środku układu słonecznego za jedyne 7 miliardów lat, kiedy tylko słońce zmieni się w białego karła, a jego jądro skrystalizuje. Podejrzewam, że nie będzie to już miało większego znaczenia dla ewentualnych mieszkańców naszej planety.

Na koniec krótka animacja stworzona przez odkrywców Lucy, prezentująca jak prawdopodobnie wygląda ten wspaniały obiekt.

BTW: Ten diament, póki co nie ma właściciela więc… @kosmitolog bierzemy się do roboty (✌ ゚ ∀ ゚)☞

https://www.youtube.com/watch?v=HCyomo9QLZI

źródło: http://badania.net/najwiekszy-diament-we-wszechswiecie-byl-kiedys-gwiazda/

#kosmologia #astronomia #nauka #ciekawostki #orioncontent #dziendobry

Data: 13.07.2019 14:24

Autor: false_nine

Czas wstawać. Witam was lurki.

Od razu na dzień dobry dwa pytania.

Czy ktoś z was korzysta z Apple Pay?

Jak długo kasa z konta idzie na PayPal? Bo zapłaciłem 5zl dodatkowo żeby było szybko, a widzę, że chyba dopiero po weekendzie będzie.

Pytanie bonusowe:

Czy przy przelewach z PayPal na STEAMa korzystaliście kiedyś z tej szybkiej opcji natychmiastowego przelewu?

Pozdrawiam.

#dziendobry #pytaniedolurkow #pytaniedoexperta

Data: 10.07.2019 08:48

Autor: Wolvi666

#zdrowie #dieta #dziendobry

 1. Bądź na diecie… i schudnij 15kg od 1 maja…

 2. Różowa twierdzi, że jest coś nie tak w łóżku…

 3. Weź przyrząd mierniczy i stwierdź, że jest coś nie tak

 4. Idź do lekarza, a lekarz na to, że jak zatonie żaglówka na jeziorze i stoi ponad wodę maszt, to ma pewną długość. Jak obniży się poziom wody i odsłoni kadłub, to tak maszt będzie wyglądał na dłuższy, ale jego długość się nie zmieni.

4.76 Dowiedz się, że masz z prostatą wszystko ok… (・へ・)

 1. Zyskałem 2 cm… 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ

 2. Straciłem kompleksy…

Data: 06.07.2019 12:58

Autor: Miltonek

O kurczę, połknąłem tabletki na spierdolenie wodą gazowaną i odbiło mi się, przy czym zawartość tabletki (sam proszek) wyskoczyła mi z gardła xD. Nie wiem teraz czy wziąć drugą…

#ladnapani #dziendobry

A na zdjęciu mamy Audrey Hepburn która piszę sobie list latem 1955 roku, dziwnie jest patrzeć na tak stare zdjęcie tak ładnej buzi

Data: 01.07.2019 06:28

Autor: Wolvi666

#gender #bekazlewactwa #lgbt #polska #whiteprideyear #slavpride #dziendobry

Dzięki ci panie za język polski… Nie ma bata, żeby wymysły z Kanady czy innych patokrajów z dodawaniem kolejnych płci do języka wypaliły w naszym. Nawet jakby wprowadzili nową gramatykę dla każdej urojonej płci, to ludzie mieliby to w dupie. Nasz język wszędzie umieszczając końcówki żeńskie lub męskie czy nijakie nie daje możliwości wprowadzania urojonych pomysłów zdegenerowanego lewactwa.

Język polski dla wszystkich

Data: 28.06.2019 07:05

Autor: BlaziuBlaz

#dziendobry jaki jestem szczęśliwy. W końcu chłodno, jeszcze tylko jedna nocka, cztery drugie zmiany, cztery pierwsze i uciekam na 9 dni urlopu, a może więcej jeśli się okaże, że nie jestem potrzebny w tym cyrku w którym zarabiam:D Pijmy piwo(╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

#shitposting

Data: 27.06.2019 06:04

Autor: Sillia

#dziendobry Lurki! Czekam właśnie na autobus i jadę do roboty, pierwszy raz po urlopie. Trochę mnie to przeraża no ostatnie 2 dni miesiąca oznaczają dociskanie absolutnie wszystkiego – target sam się nie zrobi….

Data: 26.06.2019 08:28

Autor: Sillia

#dziendobry Lurki! Nie odzywałam się kilka dni, bo nie bardzo było kiedy. W niedzielę wieczorem wróciliśmy do Polski, a następne dwa dni poświęciłam na odwiedziny u rodziców, odebranie kota z hotelu i zalatwianie różnych i różniastych spraw. Powoli wracam do normalnego życia, jutro idę do pracy. Pewnie to ostatni mój wpis pod tagiem #sillianawakacjach na dłuższy czas, więc muszę wymyślić jakiś nowy tag na swoje wpisy. Ktoś ma jakiś pomysł? 😉

Data: 20.06.2019 11:01

Autor: Sillia

#dziendobry Lurki! Właśnie zbieram się na śniadanie – mam ochotę na ten pyszny sok pomarańczowy co wczoraj 😍 z hotelu musimy się wynieść do 15, więc zdążymy jeszcze podkręcić się po mieście A może nawet będzie czas na kąpiel w wannie z hydromasażem 😂 potem jedziemy do San Juan gdzie będę szukać muszelek i pić drinki z palemką, a wieczorem niestety trzeba będzie iść na pociąg…

#sillianawakacjach

Data: 16.06.2019 10:34

Autor: Sillia

#dziendobry Lurki! Wyspali się?

Ja wczoraj byłam na kolacji w Elx u Chińczyka. Płacisz 12-15 euro i jesz co chcesz i ile chcesz. Deficyt krewetek w organizmie uzupełniony. Dzisiaj będzie chill nad basenem, a po południu grillowanie. Ramiona dalej pieką, więc wczoraj kupiłam kefir – zaraz będzie polewane 🤣

#sillianawakacjach

Data: 16.06.2019 09:59

Autor: Wolvi666

#lurker24 #wiadomosci #heheszki #dziendobry

Dzień dobry wszystkim Lukrom i Lukrecjom.

Doniesienia z kraju. Sekta PC (Pankcake Church) ogłasza, że po 16:26 czasu polskiego, ma zmartwychwstać ich wielkie bóstwo, dawca wysokiej jakości kontenta, wielki kopacz i pan dobrego smaku. @Pancake. W domach przedstawicieli tego ruchu religijnego od wczesnych godzin rannych zaczęło się pieczenie puszystych naleśników.

Zespół naszych wiadomości będzie śledził wydarzenia, a teraz informacje zza oceanu.

Amerykańscy naukowcy po otrzymaniu od zespołu Lurker24 części wysokiej jakości kontenta Pancake'a, zbadaniu i analizie – stwierdzają, że jest to kontent tak czysty, że nie możliwy do duplikacji w warunkach silnej grawitacji Ziemi i metodami znanymi ludzkości. Planują na jutro wyprowadzenie próbek na Międzynarodową Stację Badawczą, gdzie będą kontynuowane badania.

Przez przypadek jeden pracownik uniwersytecki okruszek zanurzył w mleku sojowym, a ten urósł do pełnych wymiarów przeciętnej patelni. Naukowcy nie potrafią tego wytłumaczyć. O to zdjęcie tego jakby powiedzieć… Cudu.

Data: 11.06.2019 07:26

Autor: Alojz

So lurki , za godzinę jede nad morze , pogoda tam już jest zajebista, leje jak z cebra

Więc do piątku może być tak że będzie mało informacji o Niemczech albo w ogóle.Mam nadzieję że to przetrwacie

No dobra , ostatnie info o Niemczech

W zeszłym roku 77% mieszkańców Niemiec wybrało się na urlop który trwał co najmniej pięć dni.

#urlop #dziendobry

#wszystkooniemczech

Data: 27.05.2019 08:49

Autor: Wolvi666

#polityka #wybory #dziendobry

Są trzy możliwości, albo żyję w kraju gdzie 35-45% społeczeństwa to sprzedajne kurwy, które dla socjalu dadzą sobie srać na twarz, albo rząd zaczął liczyć głosy. Nie pojmuję, gospodarka zaczyna padać, wszędzie drożyzna, niekompetencja, ekscesy, przepierdalanie kasy gorsze niż za ośmiorniczek i co nic… I ostatnia możliwość, Kurski to mistrz, nowy Joseph Goebbels XXI w. i brak krytycznego myślenia w społeczeństwie.

A szlak człowieka trafia.

Co do samej demokracji, to będzie chujowa, do puki trzeba dodać redystrybucję głosów, że jak człowiek głosuje to wygląda to tak…

 1. Konfederacja

 2. K15

 3. Razem

 4. KE

 5. Wiosna

 6. PiS

I jak Konfederacja nie przechodzi przez 5%, to mój głos idzie na K15, jak K15 nie przeskakuje 5% to ląduje na Razem i tak dalej i dalej… Bo inaczej będzie następowało betonowanie sceny politycznej i człowiek będzie miał wybór między dżumą a cholerą…

Data: 22.05.2019 08:30

Autor: JurnyJudasz

Dzień Dobry,

Dziś idę po odpis książeczki sanepidowskiej i jak wszystko dobrze pójdzie od czerwca w końcu będę mieć stałą pracę.

Może to nie praca marzeń, ale pozwoli na sfinansowanie studiów i w miarę utrzymanie się. Jaram się trochę jak dziecko, chociaż wiem,że będzie tam przysłowiowy zapiernicz.

#dziendobry #milegodnia

Data: 22.05.2019 07:33

Autor: Orion

Gorączka, zawalone zatoki i katar czyli generalnie kiepsko zaczęty dzień. Prezes powiedział, że nie chce mnie dzisiaj widzieć w firmie bo mu ludzi rozłożę… więc jadę do lekarza ( ͡° ʖ̯ ͡°) Rany… nie pamiętam kiedy ostatnio miałem el quattro a chyba bez tego się nie obędzie.

Mimo wszystko #dziendobry

#orioncontent #gorzkiezale

Data: 18.05.2019 07:48

Autor: Orion

Dzień dobry ( ͡º ͜ʖ͡º)

Plan dnia:

Uczelnia w teorii do 16.30 (w praktyce kto wie (✌ ゚ ∀ ゚)☞ )

A wieczorem… Koncert z piosenkami Queen Symfonicznie w Bydgoszczy

https://www.youtube.com/watch?v=TCrXPh8m-dc

queen i want it all

#dziendobry #muzyka #queen

Data: 10.05.2019 12:08

Autor: RaW

4 dni mnie nie było a tutaj aferki ( ͡º ͜ʖ͡º)

Chociaż przyszedłem tak naprawdę się czymś pochwalić.

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wysłało mi list (。◕‿‿◕。) Oficjalnie mam uznane 5 lat mieszkania w Zjednoczonym Królestwie Brytyjskim i dostałem kategorię "settled" czyli "zasiedziały" xD (to nic innego nie stały rezydent – ostatnio zmieniła się po prostu nazwa dla obywateli UE).

Mimo, że to pismo nie jest jakoś ultra ważne – mieszkasz 5 lat to raczej dostaniesz bez problemu coś takiego. JEDNAK rozpoczęło się dla mnie coś najważniejszego, od tej chwili za DOKŁADNIE 12 miesięcy mogę ubiegać się o nowe obywatelstwo.

Jak dobrze pójdzie w 2020 roku w czerwcu będę legitymował się podwójnym obywatelstwem. (。◕‿‿◕。)

#dziendobry #chwalesie #uk #emigracja #nowyobywatel

Data: 01.05.2019 08:54

Autor: kosmitolog

Dzień dobry lureczkowie. Ale radość w chałupie, kotek na tydzień dostarczon będzie. Szynszyle otrzymały swój własny bunkier, sprzęty pozabezpieczane a my tu już wojujemy po czyjej stronie łóżka będzie spał (ง ° ͜ ʖ °)ง

#dziendobry

Data: 14.04.2019 07:58

Autor: Wolvi666

No alo Lukry i Lukrecje

Wstałem, biegałem, pierwszy raz od 2 tygodni nie siadłem do kompa zaraz po wstaniu, jeszcze zrobię 50-50-50 (pompki, brzuszki i przysiady), pod prysznic, zrobię śniadanie dla śpiącego kopciuszka i lecę po jakieś żarcie na maraton 7 sezonu #got i jak nic nie spieprzę w obliczeniach, to po zakończeniu maratonu będzie 15 minutowa przerwa na 1 czy 2 i wejdzie odcinek na HBO.

BTW: Nie rozumiem dlaczego ludzie hejtują Sansę, po za wpadką z armią która by pomogła w "Bitwie Bękartów" to nie odwaliła żadnego błędu logicznego. Kto się nie zgadza z tą tezą proszę niech mi wyjaśni gdzie się mylę.

P.S. Po zrobieniu 5km czuję się jak pieprzony Rocky

#dzien11na10 #got #seriale #dziendobry

Data: 10.04.2019 07:56

Autor: Wolvi666

#praca #strajk #cozadzien #dziendobry

Ha wiedziałem, karma jednak istnieje, mam oddać projekt na poniedziałek, nie na dziś i mogę wybrać następny projekt ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ, a jutro wczorajsza powtórka z rozrywki. No to teraz pytanie brać pod nóż StarWars IV-VI czy trylogię "Jak wytresować smoka"…

btw… Hej Lurki i Lukrecje, czy jak śni się człowiekowi kontrola bagażowa na lotnisku i zamiast psa wąchającego za narkotykami pokazuje ci się zombie Elfik na smyczy i wącha po bagażach za rogalami, to znaczy, że człowiek ma powykopowe PTSD?

Data: 02.04.2019 07:11

Autor: RaW

Budzę się w nocy i myślę sobie

a wejdę na lurker I zobaczę co się dzieje

Myślałem w pierwszym momencie, że wszedłem na wypok…

Nowa funkcjonalność zdecydowanie, lepsza. Pamiętam jak optowalem za tym w moich pierwszych postach tutaj. Nowy lurker mówi dzień dobry.

#lurker #dziendobry