Adrian Bowyer dzieli się koncepcją druku 3D prądem

Data: 30.07.2019 13:30

Autor: prokrastynacja

przyrostowo.pl

Ojciec projektu RepRap znowu może wywrócić branżę do góry nogami. Koncepcja (jeszcze nie ma prototypu) nie będzie mogła zostać opatentowana (ง ° ͜ ʖ °)ง

Prąd elektryczny ma pozwalać na dużo szybsze i dokładniejsze utwardzanie żywicy niż w przypadku SLA. I być może, gdy zastąpi się żywicę elektrolitem, na drukowanie czystym metalem. No i urządzenie ma być możliwe do samodzielnego wydrukowania.

#druk3D #technologia

Sztuczna inteligencja w służbie produkcji (czy raczej, na razie - przemysłowego druku 3D z metalu)

Data: 22.05.2019 19:29

Autor: prokrastynacja

przyrostowo.pl

Markforged jako chyba pierwsza firma na świecie przystosowuje AI do zwiększenia wydajności produkcji (porównując przy okazji opracowywany przez siebie system do autopilota Tesli). AI ma analizować proces druku 3D z metalu i same wydruki i na podstawie danych odpowiednio modyfikować druk, tak aby część wyszła idealna.

#sztucznainteligencja #druk3d #technologia

Data: 19.05.2019 23:05

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Nie znacie kogoś kto ma odstąpić za koszt przesyłki jakąś żywicę np anycubic UV do drukarek min laserowych? #druk3d

Potrzeba mi do testów ze 100ml, moja żywica jest chyba do niczego, ma już ze dwa lata.

A wyżulenie 210zł żeby się potem okazało że nie trybi bo niewłaściwa trochę mi nie po drodze.

Data: 17.05.2019 18:06

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Qrde, nie mogę dojść jak zrobić by wydruk się nie odklejał od platformy. Sprawdzałem szkło, lusterko i drewno i plastik, ciągle odpada po 1-2 warstwach. Chyba musze kupić kawałem płaskiego aluminium i zobaczyć co wtedy.

Ale samo utwardzanie działa.

#druk3d

Data: 10.05.2019 18:23

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Wydruk mi się odkleja od platformy drewno było, plastik był drewno pokryte lakierem do włosów jak w zwykłej drukarce też było. Niestety na razie nic nie wydaje się działać prawidłowo. Silikonowa mata nie wydaje się trzymać mocno przy sobie bo zawsze można łatwo zdjąć pozostałości z pojemnika.

Nie wiem co robić zaraz jeszcze wyprubuję podstawki pokrytej klejem cyjanopanem. Może to zadziała.

#druk3d

Data: 30.04.2019 20:52

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Chuj mnie strzelał bo mi w drukarce jakby było tego mało że płyta zdechła to jeszcze mosfet od hotbeda jak i hotenda są ulepione z chińskiego guwna bo nie chciało się hotbed grzać patrze a ten mosfet się kurwa rusza bo się tak spocił na 120W ze się odlutował. A stary lepszy też z jakiejś przyczyny nie działa, może tylko się lekko odłamał. Jak nie to może znajdę inny.

edit; tak lepszemu się złamała nużka.

#druk3d

Data: 23.04.2019 20:44

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

A więc drukarka działa zasadniczo, ta laserowa na żywicę do druku 3d. Aż za dobrze bo żywica przykleiła "stołek" do miski z żywicą, nie myślałem że elastyczne naczynie da się tak przykleić. Muszę znaleźć solve for this, może przezroczyste koszulki na dokumenty (celuloid) będzie lepszy. Świadczy to dobrze o laserze, działa prawidłowo. Bałem się że przez 2mm szkło i ten przezroczysty plastik tak będzie osłabiony że nie utwardzi się prawie nic a nic. (te kwadraty to właśnie raft pod druk, który był pierwszymi warstwami widać na "stołku" jak i naczyniu)

#druk3d

Data: 22.04.2019 16:14

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Żeby uzyskać możliwie najlepszą jakość trzeba wydruk pochlastać jak tupolewa aby wypozycjonować płaskie np do góry, a boki były możliwie niskie, inaczej dojdzie do pękania wzdłużnego gdy elementy są za wysokie.

Dlatego całość będzie się składać z 9839767 elementów.

Daje to też bezpieczeństwo przed utratą całego dużego druku tuż przed końcem druku co jest nieco prawdopodobne.

Można też wprowadzić modyfikacje do drobiazgu i nie powtarzać całości która potrafi się bujać 4h na niezłej nawet prędkości.

Można też nie czekać 3 dni aż coś się skończy. Trzeba jednak kleić i to może być problematyczne bo trzeba równiutko a o to niełatwo.

#asg #pm84 #druk3d