Data: 23.05.2019 22:20

Autor: Orion

Kolejny wpis powiązany z tym

Od poniedziałku poza jazdą do lekarza nie wychodziłem właściwie z domu ( ͡° ʖ̯ ͡°) dzisiaj już nie wytrzymałem i musiałem wyjść chociaż na pięć minut, żeby pooddychać świeżym powietrzem. I tak oto zrobiłem przymiarkę Lightbarów do motocykla. Zostaje podłączenie pod instalację elektryczną i gotowe ale… sam proces jak i zmagania z tym związane będą bardziej szczegółowo opisane ( ͡º ͜ʖ͡º) póki co muszę do końca wyzdrowieć.

#motocykle #diy #orioncontent

Data: 20.05.2019 20:32

Autor: Orion

Nawiązując do tego posta. Lightbary dzisiaj przyszły ( ͡º ͜ʖ͡º) teraz czekam jeszcze na przełącznik, przewody, przekaźniki, konektory i bezpieczniki. Schemat elektryczno-podłączeniowy jest prawie gotowy…

Pora to poskładać do kupy (ʘ‿ʘ) BTW: Kierunkowskazy widoczne na foto nie będą teraz montowane – póki co zostawiam serię.

#motocykle #diy #orioncontent

Data: 17.05.2019 13:42

Autor: Orion

Pogoda nie rozpieszcza… więc warto pomyśleć o upgrade'owaniu motocykla (ʘ‿ʘ) I tak oto zamówiłem właśnie obrotomierz. Przydatne do monitorowania pracy silnika. Trzeba teraz narysować schemat podłączenia… No to działajmy ( ͡º ͜ʖ͡º)

#motocykle #orioncontent #diy

Data: 17.03.2019 11:59

Autor: dildo_vaggins

Dziś bawię się w mechanika, dostałem kiedyś kosiarkę hondy rocznik 1999, nie używałem jej bo mam swoją ale trzymałem jako zapasową. Dziś postanowiłem rozebrać silnik i spróbować coś zaradzić na nierówne wysokie obroty i pobieranie od czasu do czasu oleju.

--ponizej zagadnienia techniczne--

W komentarzach zdjecie czopu wału korbowego i korbowodu oraz tłok (jeszcze przed myciem).

Silnik miał przez 20 lat olej zmieniany tylko 4 razy, ostatni raz około 7lat temu, przed demontażem zrobiłem płukankę 3 razy a mimo to czwarta wymiana oleju nadal była czarna jak smoła. Silnik to Honda GCV135, jest to typowy silnik OHC (nie mylic z OHV) posiadający zawory i wałek rozrządu w głowicy oraz pasek rozrządu który ma również za zadanie smarowanie głowicy. Oprócz jednej rysy na tłoku która da się wyczuć pod paznokciem to tłok jest w idealnym stanie, to samo cylinder.

Data: 24.02.2019 19:31

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Przerabiam stary m14 asg na gazowy (greengaz) a właściwie to polega na włożeniu pizdoletu z blowbackiem (użyłem do tego starego G26 KJW) do wewnątrz.

Za jakiś czas pokażę. Wadą będzie wystający magazynek. Wymagało to zeszlifowania boków pistoletu, aby zmieścił się na szerokość wewnątrz, ucięcia całej przedniej części, dorobienia szyny do górnej części "zamka", i będę musiał jeszcze dorobić sprężynę powrotną. Ale warto w chui. I będzie miał preclufę CA.

Poprzedni gearbox się rozsypał właściwie.

Data: 14.02.2019 13:32

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Jadę zaraz kupić greengaz do tej rewelacyjnej WE 27, ma nawet metalową górę. Rewelka.

A górny Block 26 nieco już wytarty posłuży jako dawca bebechów do M14, moze mi sie uda rozwalonego m14 przerobic na gazowy to by była rewelka.

Swędzą mnie łapy żeby sobie kupić G34 WE…

airsoft dodajta ten tag