Płacą lekarzom i . . . dentystom 738 zł za stwierdzenie zgonu kowidowego

Data: 21.08.2020 00:40

Autor: ziemianin

money.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #koronawirus #covid19 #lekarze #dentysta #wojewoda #mazowsze

Wojewoda mazowiecki szuka lekarzy, którzy podejmą się stwierdzać zgony osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem albo zakażonych tym wirusem, do których doszło poza szpitalem.

Płacą lekarzom i . . . dentystom 738 zł za stwierdzenie zgonu kowidowego

738 zł za stwierdzenie zgonu – tyle oferowane jest lekarzom i lekarzom dentystom za jednorazowe stwierdzenie zgonu oraz sporządzenie karty zgonu osoby podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Za pozostawanie w gotowości do wezwania lekarz otrzymuje 49 zł.

Jak wynika z informacji przedstawionej przez warszawską OIL, koronerowi przysługują dodatkowe pieniądze na środki ochrony. To 250 zł to ryczałtowego zwrotu wypłacanego za zakup jednorazowego zestawu środków ochrony indywidualnej użytego przy wykonywaniu zadań. Lekarz otrzyma też zwrot rzeczywistych kosztów dojazdu do miejsca wezwania.


Komentarz: Robert Brzoza

Lekarze dostaną ekstra pieniądze za stwierdzenie zgonu zmarłego na koronawirusa. Każdy lekarz może tak zarabiać, nawet dentyści.

738 zł plus zwrot kosztów dojazdu i zwrot kosztów sprzętu kowidowego.

Ryzykowne jest to zagranie. Oby niektórzy nie zrobili na tym biznesu…

Niestety, ale lekarzom bardzo mocno pierze się mózgi i sumienia. Od kiedy zaczynają rozumieć, że nie leczą, tylko wypisują leki, to rozpoczynają proces destrukcji własnej osobowości.

Oby nie zwiększyły się liczby umierających na kowid.

Data: 05.08.2020 15:44

Autor: Negan

Pierwszy dentysta: pół roku temu, leczenie kanałowe, odciąganie ropy przez przetokę w dziąśle. Ząb się zepsuł od środka, bo z wierzchu super.

Drugi dentysta teraz w czerwcu: o, tu ma pan przetokę

Do przedwczoraj: przetoka się nie goi, ale czułem, że mam coś twardego tam. Sam to wyrwałem na siłę z rany, później odkaziłem. Przypominało to kawał tworzywa sztucznego. Kto mi mógł to tam zostawić jak nie dentysta (któryś).

Dzisiaj patrzę: goi się w super tempie :)

#dentysta

Data: 12.12.2019 23:19

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Dziś i nie tylko słyszałem o wypełnieniu kanału "gutaperką". Czym jest gutaperka czy to twardy materiał bo mam mieć robione

wpusty do zębów zrobionych kanałowo. I jestem ciekawy czy to tak ma być? Że te wypełnienie kanału ma być pół miętkie?

#dentysta

Naukowcy po raz pierwszy udowodnili: zator mózgowy może mieć źródło w próchnicy

Data: 26.05.2019 11:30

Autor: kicioch2

sciencedaily.com

Przebadano skrzepliny od 75 pacjentów z zatorem mózgowym wymagających natychmiastowej interwencji. Okazało się, że w skrzepach 59 pacjentów występowało DNA bakterii z jamy ustnej Jej przedostanie się do krwiobiegu (z powodu próchnicy) wpływa na zakażenie naczyń i tworzenie się skrzepów [eng]

#nauka #zdowie #medycyna #lekarz #dentysta #stomatologia