Tęczowy Trzaskowski. Prezydent Warszawy otworzy hostel dla homoseksualistów

Data: 23.09.2020 12:01

Autor: Borok

nczas.com

W stolicy powstanie hostel do osób LGBT+, ale w nieokreślonej przyszłości. Natomiast nie będzie centrum kulturalnego i rzecznika tej społeczności przy prezydencie miasta – wynika z odpowiedzi udzielonej przez ratusz w imieniu prezydenta Warszawy na interpelację radnych KO.

#lewactwo #lgbt #czaskosky #warszawa

„Czajka” pobiła niechlubny rekord. To największy zrzut ścieków w ostatnich latach... NA ŚWIECIE!

Data: 22.09.2020 22:42

Autor: Borok

m.niezalezna.pl

Ponad 5 mln. metrów sześciennych nieczystości wpłynęło do Wisły od początku awarii kolektora odprowadzającego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka". To największy zrzut ścieków, do jakiego doszło w ostatnich kilkunastu latach w różnych krajach na świecie.

#czaskosky #czajka #polska #ekologia #rekord

Brawo Panie czaskosky

Kolejny sukces PO w Warszawie! Most Łazienkowski będzie zamknięty na trzy lata.

Data: 15.09.2020 13:57

Autor: Borok

prawy.pl

TVN Warszawa na swojej stronie poinformował, że "obie estakady" przy Moście Łazienkowskim "trzeba wyburzyć i postawić od nowa".

Według TVN Warszawa „jak zły jest stan wiaduktów, najlepiej widać pod spodem".

– Podpory podtrzymują wiadukty, specjalna siatka chroni przechodniów i kierowców przed spadającymi kawałkami. Jeśli remont nie ruszy, będzie w końcu trzeba zamknąć drogę – czytamy.

O tym, że Trasę Łazienkowską trzeba wyremontować, wiadomo od dawna.

– Trasa od lat figuruje na liście dróg do pilnej naprawy – zaznaczono. Istotne jest to, że „to nie będzie zwykły remont wiaduktów", lecz "trzeba postawić je od zera". Remont potrwa 3 lata.

#warszawa #czaskosky #mojemiasto

Nowe ruchy Hołowni i Trzaskowskiego to śmiertelne zagrożenie dla Lewicy i PSL.

Data: 14.09.2020 07:44

Autor: Borok

wpolityce.pl

Jak wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, nowe inicjatywy polityczne Szymona Hołowni i Rafała Trzaskowskiego wciąż cieszą się dużym poparciem Polaków.

W naszym badaniu, zakładającym hipotetycznie start w wyborach parlamentarnych zarówno „Polski 2050”, jak i „Nowej Solidarności”, nowe propozycje zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

#polityka #bekazlewactwa #holownia #czaskosky

300 tys. złotych na... paradę klaunów.

Data: 12.09.2020 12:27

Autor: Borok

m.niezalezna.pl

"Panie Prezydencie, klaun zamiast edukacji!? Czy taka jest hierarchia ważności Pańskich zadań? Czy cele marketingowe mają być stawiane nad obowiązek zapewnienia dzieciom i młodzieży odpowiednich warunków do nauki i rozwoju?" – pisze w liście do Rafała Trzaskowskiego Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak. W piśmie rzecznik przypomina tylko część wydatków warszawskiego ratusza, w tym – 300 tys. złotych na… paradę klaunów.

O wydatki stołecznego ratusza i zapowiadane oszczędności w oświacie pyta w liście do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. RPD oburzyły m.in. doniesienia medialne jakoby stolica przeznaczyła w tym roku prawie 300 tys. złotych na "paradę klaunów".

#czaskosky #warszawa #finanse

Władze Warszawy chcą przeznaczyć ponad 3 mln złotych na warsztaty seksualizujące dzieci!

Data: 11.09.2020 13:38

Autor: Borok

m.pch24.pl

„Mazowiecka kurator oświaty Aurelia Michałowska i Hanna Dobrowolska, polonistka i członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich skierowały do Rafała Trzaskowskiego listy przeciwko planowanemu wprowadzeniu warsztatów z elementami seksualizacji, które są adresowane do dzieci i młodzieży” – czytamy w serwisie internetowym Polskiego Radia 24. Z informacji wynika, że koszt projektu może wynieść kilka milionów złotych, a do jego realizacji zostanie wykorzystana stołeczna infrastruktura.

„Skandaliczna kwota ponad 3 milionów przeznaczona na seksedukacyjne warsztaty, podczas których dzieci w formie artystycznych działań np. będą rozpoznawać strefy intymne budzi słuszne obawy rodziców i środowisk oświatowych” – pisze w liście Hanna Dobrowolska.

#czaskosky #warszawa #lewactwo #zboczency

Data: 09.09.2020 06:29

Autor: Borok

Rafał Trzaskowski oburza się, że Warszawa będzie musiała zapłacić za położenie mostu pontonowego, po którym będzie przebiegał tymczasowy rurociąg. – Przypomnę, że opłata ta jest znacznie niższa niż koszt paleciarni na Placu Bankowym czy wysokość dofinansowania lewicowej działaczki Lange, która inwigilowała Księdza Blachnickiego – skomentował sprawę poseł PiS Kazimierz Smoliński.

#bekazlewactwa #czaskosky #czajka

Sabotaż w oczyszczalni "Czajka"? Jest zawiadomienie do prokuratury

Data: 01.09.2020 12:47

Autor: Borok

rmf24.pl

Robi się ciekawie…

Odwracanie kota ogonem… Sami poczytajcie

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji nabrało podejrzeń co do przyczyn sobotniej awarii w oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie. RMF FM dotarło do zawiadomienia, jakie MPWiK złożyło w prokuraturze. Podkreśla w nim, że w piątek dzień przed awarią zakończył się przegląd instalacji, który nie wykrył żadnych nieprawidłowości. Stąd przypuszczenie, że do awarii mogło dojść na skutek sabotażu lub innego działania o charakterze terrorystycznym.

#Czajka #czaskosky #warszawa #ekologia #terroryzm

W warszawskim ratuszu zarabiają nawet trzy razy więcej niż w rządzie! Rekordzistą miejski skarbnik

Data: 13.08.2020 15:08

Autor: Borok

niezalezna.pl

Dyrektorzy w stołecznym urzędzie miasta zarabiają nawet trzy razy więcej niż członkowie rady ministrów – wynika z oświadczeń majątkowych złożonych przez dyrektorów i opublikowanych na stronie Biuletynu Informacji Publicznej m st. Warszawa.

https://niezalezna.pl/345979-w-warszawskim-ratuszu-zarabiaja-nawet-trzy-razy-wiecej-niz-w-rzadzie-rekordzista-miejski-skarbnik

#stolica #stolyca #finanse #warszawa #czaskosky