Data: 10.02.2020 12:15

Autor: FiligranowyGucio

Carl Gustav Jung (ur. 26 lipca 1875 w Kesswil, zm. 6 czerwca 1961 w Küsnacht) – szwajcarski psychiatra, psycholog, naukowiec, artysta malarz. Był jednym z twórców psychologii głębi, na bazie której stworzył własne koncepcje ujęte jako psychologia analityczna (stanowiącą częściową krytykę psychoanalizy). Wprowadził pojęcia kompleksu, introwersji i ekstrawersji, nieświadomości zbiorowej, synchroniczności oraz archetypu, które odgrywają ważną i kontrowersyjną rolę w naukach o kulturze i w badaniach neurologicznych, oraz w fizyce kwantowej.wiki

https://pl.wikipedia.org/wiki/Carl_Gustav_Jung

#cytaty #carlgustavjung #psychologia #wiki #jordanpeterson #fb

Data: 10.01.2020 11:02

Autor: FiligranowyGucio

Łazariew_FB

Wyobraźmy sobie, że człowiek jedzie samochodem z prędkością 150 km/h i nagle wpada do rowu. Jedni ludzie obserwujący to z boku mówią, że Bóg go ukarał. Drudzy z kolei wnioskują, że pewnie nie poradził sobie z prowadzeniem i dlatego ma teraz problemy. Który punkt widzenia jest słuszny? Jeden i drugi. Często kara za grzech jest właśnie skutkiem naruszenia niezrozumiałego dla nas prawa duszy.

Gdy człowiek, nie znając zasad ruchu drogowego, wsiada do samochodu i jedzie drogą z wielką prędkością, można z bardzo dużym prawdopodobieństwem zakładać, że będzie miał problemy. Można nawet w przybliżeniu wyobrazić sobie, jakie to będą problemy: nie zdąży zahamować, nie uda mu się wejść w zakręt, itd. W ten sposób zadziała tu prawo karmy – naruszasz je i masz odpowiedni rezultat. Gdy kierowca wpada do rowu, można powiedzieć, że został ukarany odgórnie lub że po prostu nie zna zasad ruchu drogowego.

#lazariew #cytaty #karma #religia

S. Łazariew. Zdrowie człowieka. Połączenie nauki i religii. www.diagnostykakarmy.pl

Data: 07.10.2019 17:19

Autor: RickyLafleur

A teraz przysięgam wam, sprawiedliwi, na Jego wielką chwałę i Jego cześć, na Jego królewską godność i Jego majestat. Przysięgam wam,

że rozumiem tę tajemnicę. Przeczytałem tabliczki niebios i widziałem pismo świętych i znalazłem napisane i wyryte w nim to, co ich dotyczy,

że wszelkie dobro, radość i cześć zostały przygotowane i spisane dla duchów tych, którzy umarli w sprawiedliwości, i że wiele dobra zostanie dane wam w nagrodę za wasz znój i że wasz los będzie wspanialszy od losu żyjących.

Duchy tych, którzy pomarli w sprawiedliwości, żyć będą, a ich dusze radować się będą i cieszyć, a pamięć o nich [pozostanie] przed Wielkim po wszystkie pokolenia wieczności. Dlatego nie lękajcie się ich obelg.

Biada wam, grzesznicy, kiedy umieracie w waszym grzechu i tym, którzy tacy jak wy mówią o was: “Błogosławieni byli grzesznicy. Ujrzeli wszystkie swoje dni.

A teraz umarli w dobrobycie i bogactwie. Nie zaznali ucisku i rzezi za swego życia, ale umarli w chwale i nie wykonano nad nimi wyroku za ich życia”.

Wiedzcie, że ich dusze pójdą do Szeolu i zaznają nędzy i ucisk ich będzie wielki.

W ciemności i okowach i palących płomieniach dusze wasze przyjdą na wielki sąd i wielki sąd trwać będzie po wszystkie pokolenia na wieki. Biada wam, bo nie zaznacie pokoju.

Księga Henoha

#chrzescijanstwo #cytaty

Data: 27.09.2019 10:59

Autor: Alojz

" seks jest wtedy tylko "brudny" kiedy się właściwe uprawia"

Woody Allen

"Seks bez miłość, jest lepszy niż brak seksu"

Georges Simenon

"Peg,niech nasze dzieci będą tego najlepszym przykładem.Z seksu nie wynika nic dobrego"

Al Bundy

"Flirt jest jak tabletka.Nikt nie może przewidzieć jakie będą środki uboczne "

Catherine Deneuve

#cytaty NSFW dodałem tak,może ktoś to czyta w kolejce na przy kasie ?! ;)

Data: 05.07.2019 11:12

Autor: FiligranowyGucio

#cytaty #przyroda #ludzie #nauka

Hubert Reeves (ur. 13 czerwca 1932 w Montrealu) – kanadyjski astrofizyk i popularyzator nauki. Uczęszczał do Collège Jean-de-Brébeuf, prestiżowego francuskojęzycznego college'u w Montrealu. Od 1965 roku jest kierownikiem badań w Centre national de la recherche scientifique. Obecnie mieszka we Francji, gdzie często występuje w programach telewizyjnych popularyzujących naukę.

Data: 02.04.2019 10:08

Autor: 12358

Ernst Boris Chain biochemik: 1945 nagroda Nobla w dziedzinie medycyny

„Laboratoryjna synteza nawet najprostszej komórki jest po prostu niemożliwa, a wyobrażenie człowieka, że może konkurować z Bogiem jest absurdalne.” wypowiedź z 1970 roku

„Postulowanie tego, iż rozwój oraz przetrwanie najlepiej przystosowanych gatunków jest wynikiem wyłącznie przypadkowych mutacji wydaje mi się hipotezą nie opartą na żadnych dowodach i nie dającą się pogodzić z faktami. Te klasyczne ewolucyjne teorie są rażąco nadmiernym uproszczeniem niesamowicie złożonej oraz zawiłej masy faktów, i zadziwia mnie, iż są one połykane tak chętnie i bezkrytycznie, i od tak długiego czasu przez tak wielu naukowców bez jakiegokolwiek pomruku protestu.”

cytowany w „Was Darwin Wrong?”, Francis Hitching, LIFE, kwiecień 1982, str. 50

„Prędzej uwierzyłbym w bajki niż w takie szalone spekulacje. Od lat mówię, że spekulacje na temat pochodzenia życia nie prowadzą do żadnego użytecznego celu, jako że nawet najprostszy żywy system jest o wiele bardziej złożony niż to, co możnaby zrozumieć na poziomie niezmiernie prymitywnej chemii, którą stosują naukowcy w swych próbach wytłumaczenia tego, co niewytłumaczalne i co miało sie wydarzyć miliardy lat temu. Boga nie da się ominąć wymówką opartą na tak naiwnym myśleniu.”

cytowany w Ronald W. Clark, „The Life of Ernst Chain (London: Weidenfield & Nicolson, 1985), str. 147-148

#cytaty